Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pilonidalis cysta ???

joanne2000
Létrehozva: 2007. november 21. 11:16

Sziasztok!

A páromnak tályog nélküli pilonidalis cystája van. Kb. 2 hónapja. (van aki sinus pilonidalisnak ismeri)

Kérem, akit kezeltek hasonlóval, informáljon!

A sebész azt mondta meg kell műteni, mert csak így múlhat el. Viszont sok helyen azt olvastam így is visszatérhet.

A bőrgyógyászunk eddig heti 2x kitisztította, szerinte nem kell műtét. Elmúlt, 3 hétig szinte semmi nem volt, most viszon újra előjött neki.

Jövő hétre van kiírva a műtétre. Nem tudja elmenjen-e, mert azért ez mégiscsak műtéti beavatkozás és lehet, hogy ettől megint újra kiújúlhat. Vagy csak járjon tisztításra a bőrdokihoz és majd csak elmúlik?

Bármilyen infót szívesen veszünk.

Köszönöm!!!!

  1. 2010. augusztus 30. 00:14176.

    Sziasztok!

     

    20 éves lány vagyok és sajnos nekem is pilonidalis cysta-m van tályoggal! Már 2x felnyitották, később szépen begyógyult.

    Most elszántam magam a műtétre. Ma reggel műtenek.

    Izgulok nagyon, mert nem tudom mi vár rám. Hogy fognak fekteni a műtő asztalon, és később hogy fogok feküdni? Altatásba leszek ez már biztos.

    Sokáig fog-e tartani a gyógyulás (mivel 2 hét múlva kezdődik a 3. félévem az egyetemen)??

    Olvastam, hogy vagy nyitva hagyják vagy pedig összevarrják. Na most én erről sem tudok semmit, hogy nekem hogy lesz. Vagy az ott benn a műtőben dől el?

    Egynapos sebészeten leszek. Milyen gyakran kell majd kötözésekre járni?

    Később jelentkezem, hogy hogyan alakultak az események!

     

    Vera

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  2. 2010. augusztus 24. 18:41175.

    Na a celebeket se kiméli ez a kórság.

     

    http://www.hirado.hu/Hirek/2010/08/23/14/Taly og_nott_Majka_fenekere_.aspx

     

    Ha neki is ez van akkor, majd talán többet is megtudunk erről a betegségről. Mert Majka jól felfújta az esetet, még a újságírónak is tudott szólni egy kép erejéig, mielőtt a mentő bevitte volna.

    Nálam mindig fekve adták be a gyuladt tályog közelébe az injekcíót, gondolom másnak is.(mikor kitisztítták) Hát nekem nem volt kedvem pózolni közbe se meg utánna se.

    előzmény:
    kisszsu1971 (174)
    2010-08-23  15:56
  3. 2010. augusztus 23. 15:56174.

    Sziasztok!

     

    Hát én sajnos hallottam olyanról, hogy nyított műtétnél is kiújulhat  , a doki is azt mondta nem 100% a műtét.

    A farkcsontot körbe nem tudják letisztítíni a végbél miatt, mert sérülnének az izmok és az senkinek se lenne jó. Ha szerencsés az ember akkor nem onnan terjed el a ciszta.

    A tesóm munkatársa nem volt szerencsés, őt már kétszer műtőtték nyítva.

    Kitartást mindenkinek!!!

    Remélem mindenki szerncsésebb lesz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852646 (172)
    2010-08-17  16:24
  4. 2010. augusztus 22. 15:57173.

    Szia!

    Ne haragudj, hogy csak most írok.

    Én is úgy tervezem, hogy január vagy február.

    A nyitott műtétre az a garancia, (lásd fórum) akiket eddig nyitottan műtöttek már rég (részükről hál istennek) de nem járnak ide fel!

    Ne haragudj, de most kinevettelek. Nem a problémád természetesen, de ekkora balgaságot még életembe nem hallottam. Bár az tény, hogy egy cisztában sok minden lehet. Mármint benne-benne, ha érted mire gondolok. Találtak már benne fogat is, szőrszál alap stb… Nem akarok itt senkit se megrémíteni mi minden lehet benne, de ennek semmi köze egy észre nem vett, vagy általad bekebelezett ikertestvérhez. :D

    A nyitott műtét azért nagyobb garancia mivel a fertőzött bőrfelületet (ahol a sipoly járatok vannak stb) eltűntetik, ezért egy ép és tiszta bőrréteg sarjad majd oda vissza. S mivel így a pangó genny is ki ürül így én még olyat nem hallottam, akinek nyitottan vissza jött volna.

    Persze jó lenne, ha ezt mások is alá támasztanák, akiket innen már műtöttek!  

    Széljegyzékbe megsúgom: engem is Szilvinek hívnak :D

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852646 (172)
    2010-08-17  16:24
  5. Torolt_felhasznalo_852646
    Torolt_felhasznalo_852646
    2010. augusztus 17. 16:24172.

    Szia Kisnyusz!

     

    Köszönöm válaszod. Barátnőmnek most nyáron műtötték, de szenvedett is vele. Nekem is logikusabb a tél, úgy hallottam a sebek is gyorsabban gyógyulnak. Örülök, hogy mergerősítetted. Januárban szeretném műttetni. És Te?

     

    Az okra azért is voltam kíváncsi, mert sokfélét hallottam már én is, és bizonytalan vagyok. Nekem hét éve azt mondták, hogy volt egy ikertestvérem, aki elhalt, és az én sejtjeim körbevették. Ebből maradt vissza. Nem tudom igaz lehet-e ez. Két orvos is megerősítette ezt akkor.

     

    Illetve ha ennyire bizonytalan az ok, akkor mi a garancia arra, hogy a műtét megoldja?? Később is kialakulhat annak ellenére, hogy nyitottan műtötték?

     

    Kitartást a műtétig!

    előzmény:
    kisnyusz88 (171)
    2010-08-15  15:33
  6. 2010. augusztus 15. 15:33171.

    Szia Szilvi!

    Én úgy tudom nyáron egyáltalán nem műtik. Bár lehet, félre vagyok ezzel informálva. Nekem ezt mondta az orvosom. Úgyhogy várom a telet.

    Mondjuk logikusan vele értek egyet. Nyáron izzad az ember meg minden bajod van. Kell a folyadék bevitel ez által még járkálnod/ felállnod is kell. Meg amúgy is levegőtlen terület, akkor gondolj bele nyáron mikor még a fedetlen bőröd is alig tud lélegezni, akkor ez vajon mennyit?

    Ezzel meg jobb, ha fekve pihensz. Én azt tanácsolom, hogy télen műttesd, hacsak nincs valami utazás betervezve vagy egyéb kizáró ok.

    Én speciel sok mindent olvastam már, hogy mi okozza. Pár a sorolásból: genetikai hajlam, erős szőrzet azon a tájékon, ülő munka, vagy épp beverted valahova s az gyullasztotta be. Ezek voltak eddig a leg ésszerűbb magyarázatok, amiket olvastam.

    Én például azt tapasztaltam, hogy míg itthon voltam szabadságon egy hétig s nem csücsültem a fenekemen napi 10 órákat addig nem is levedzett a járatom. Amint visszamentem dolgozni két nap múlva már meg is indult a folyam. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852646 (170)
    2010-08-12  13:45
  7. Torolt_felhasznalo_852646
    Torolt_felhasznalo_852646
    2010. augusztus 12. 13:45170.

    Sziasztok!

     

    Nagyon jó a fórum! Örülök, hogy itt a betegek oldaláról cserélhetünk információt és tapasztalatot. Nem egy olyan orvostól, aki sosem ment ezen keresztül...

     

    Nekem 7 éve jött elő a "drága", de mivel gyulladt volt, csak kitisztították. Nem volt vmi kellemes. De azóta teljesen tünetmentes vagyok. Semmit nem érzek.

    Barátnőmnek most volt megműtve (nyitottan), és mesélte az orvosnak az esetemet. A doki nagyon rendes volt, egyszer mikor kötözésre vittem barátnőmet, behívott és megvizsgált, hogy áll a dolog. Szóval ott van a járat. Kell a műtét :( De azt mondta ráér. A hozzászólásaitok sokat segítettek döntenem, hogy nem szabad halogatni. Köszönöm!

     

    Szerintetek télen vagy nyáron jobb megműttetni?

    Ti mit tudtok, hogy mi okozza ezt a cisztát?

     

    Mindenkinek jobbulást!

     

    Üdvözlettel,

    Szilvi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  8. 2010. augusztus 5. 20:30169.

    Hello!

    Magyarán téged is zártan műtöttek. Zártan még műtetheted 3-4-5 alkalommal,stb... én is azt ajánlom,keress egy orvost aki nyitva műti. A zárt műtét nem megoldás,s újabb meg újabb kell majd.

    előzmény:
    pappsandor (168)
    2010-07-17  13:41
  9. 2010. július 17. 13:41168.

    sziasztok

    ismét jelentkezem,bocsi hogy ilyen későn de elfelejtettem a jelszavamat meg a felhasználónevemt :d

     

    szóval:

    április 12én műtöttek gerinces érzéstelenítéssel!Előző este mikor befeküdtem akkor még kaptam egy beöntést,ami nem volt egy kellemes de inkább abból adjanak hetente 1t mint 2 vagy több műtétet ezzel kapcsoltaba.

    most voltam ugyebár 3 hónapos és multhéten ismét véreztem előtte semmi bajom nem volt szépen begyógyul semmi lyuk nem maradt.

    voltam is az orovsomnál és mondta ha nem húzódik össze és nem gyógyul vissza akkor műtét.sztem nem fog történni semmi ugyhogy készülhetek is a következőre.

    jah igen és aműtét:

    kb 15 perc volt 4,5 cmes vágással amiből 2cm-t nyitva hagytak és becsöveztek vákumos csővel.Két napra rá haza is engedtek csővel mindennel együtt majd 4napra rá vették ki.aztán kötözés minden nap 2 hétig,majd otthoni kamillás lemosás napi 2-3 alkalommal és kis gézlap használata.április 12-én műtöttek és május 27.től dolgozom ismét.

     

    további szép napot mindenkinek

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  10. 2010. július 1. 09:08167.

    Sziasztok!

    Na újra jelentkezem!

    Egy munkatárs nőmnek köszönhetően találtam olyan orvost aki nyitottan műt és nem magán orvos. Szóval aki budapesti,vagy gyál,pécel stb...azoknak ajánlom figyelmébe a vecsési sztk-ban a sebészetet! Csak és kizárólag nyitottan műtenek. Nekem azt mondta a doki,hogy egyenlőre még ráérek őszig,de minden féle képpen szeretné ezt megműteni mert sehogy sem jó hogy még mindig levedzik meg minden. Elmeséltem neki,hogy hát zártan műtöttek...erre olyan pofa vágást lenyomott,jót nevettem  magamba. Reklámot nem akarok,de akinek esetleg kell az orvos neve és a pontos cím az írjon rám egy üzit s elküldöm neki.

    Mindenkinek gyógyulást!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  11. 2010. május 27. 19:34166.

    Sziasztok!

     

    Ma 11 hete, hogy műtöttek már 3 napja dolgozom. Szépen begyógyult.

    Mindenkinek mondom, minnél előbb csináltasa meg, nem szabad halogatni.  Nekem 20 év alatt olyan járatott csinált ez a szemét, hogy a doki azt mondta ekkorát még nem látott. És hát nagyon meg szenvedtem vele első 4-5 hét kegyetlen volt, a csont 3 oldaláról égette le a doki 13 cm hosszan.

    Még egyszer mondom MINNÉL ELŐBB mindenki nyított műtéttel csináltasa meg.

     

    Mindenkinek jobbulást, kitartást és kiújulás mentes gyógyulást kívánok!

    Zsuzsi

    előzmény:
    joanne2000 (1)
    2007-11-21  11:16
  12. 2010. május 26. 17:52165.
    pár napot akartam írni...na mindegy,én már hetekben gondolkozom
    előzmény:
    kisnyusz88 (164)
    2010-05-26  17:50
  13. 2010. május 26. 17:50164.

    Szia Zozi!

    Örülök, hogy jól vagy!  Nem csodálom, négy másból is sok, nem hogy ugyanabból a műtétből.

    Hát én úgy vagyok, hogy vagyok…. Hol így,hol úgy. Húzom az időt igazából. Néha levedzik. A doki úgy vart össze, hogy a lentebbi résznél szinte ilyen konkrét lyukat csinált. Na jó,ez idétlen. Úgy képzeld (jétek) el mint a köldök járatot) szal h minden honnan fedett,csak épp elől nyitott. Hát aztán imádom. Néha vannak kis puklik, tényleg elég picik (főleg mikor rá is segítek. Pénteken megbotlottam cipőhúzás közbe és oda vertem a fenekem az ajtó félfának,erre este meg egy 9 órás kocsi maraton várt rám külföldre,egész nap kentem meg jegeltem úgy fájt,de estére lehúzódott szerencsére) , na és olyankor bekenem az antibiotikumos kenőccsel, amit a dokinő adott, de hát oda a lyukba is bemegy, kitisztítatni meg még nem jöttem rá,hogy hogy tudom onnan,mert hát mosogathatom én aztán. Aztán pár hét múlva, ahogy gyűlik oda a krém, meg ne feledjük, hogy oxigén hiányos terület,szal…. Hát akkor gondol egyet, és ott szépen elkezd gennyezni. Általában egy nap alatt lezajlik a dolog függően attól, hogy mennyit csücsülök rajta. Aztán semmi. Meglátom, még meddig van kedvem ezzel így szórakozni, de tavaly már megtapasztaltam milyen szar ezt nyáron intézni (akkor volt a feltárás). Szóval idén ezt szeretném megúszni minden féle képen.

    előzmény:
    zozi1979 (161)
    2010-05-15  10:48
  14. 2010. május 16. 22:48163.

    Szia Zeppelin!

     

    Sajnos ott bent dolgozik a járat rendszer, gondolom néha ürül és felszínre tör.

    Sajnálom, sajnállak!

    Kitartás!!!

    Engem ma a főorvosnőm gyógyultnak nyílvánitott! 

     

    Jól is érzem, és nagyon remélem,h végleges műtét volt!

     

    Vigyázzatok magatokra!

    Kiújulás mentes gyógyulást mindenkinek!!!

     

    előzmény:
    zeppelin76 (162)
    2010-05-16  22:18
  15. 2010. május 16. 22:18162.

    Sziasztok!

     

    Örülök mindenkinek aki gyógyul!

    Köszönöm a meghívást az egri gyógyultak ünneplésére! Mondjuk én Pesten élek, ritkán járok Egerben (sajnos).

     

    Nekem most a műtét  után 1 évvel és két hónappal most keletkezett egy kis lyukacska (sipolyjárat elvileg), ez volt kb két hete. Elmentem az SZTK-ba, de semmit nem csináltak. Viszont mostanra eltűnt ez a képződmény.... Fura. Tehátnem tudom mi van odabent, hogy van-e még gyulladás. Gondolom van,ha ilyen történik.... de már meg sem leődök rajta, mivel tudom hogy összezárták a sebet a műtétkor, és szétterjesztette a rohadék orvos benne a gyulladást.

     

    Na megyek mielőtt még jobban felhúzom magam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  16. 2010. május 15. 10:48161.

    Szia Kisnyusz!

     

    Köszönöm érdeklődésed, jól vagyok, a fűrdéstől eltekintve normális életet élek, már egy nagyon pici helyen kell behámosodnia a sebnek, szerintem egy hét még kell.

    Utána kenegetem aloe vera, heg krémekkel, hogy erősödjönenek ,gyógyuljanak a szövetek.

    Már 10 hete,hogy felvágtak,  alig várom,hogy csobbanjak egy kád vízben :)

    Te hogy vagy???

    Én nagyon remélem,hogy búcsuzom ettől a fórumtól, 4 műtét elég volt!!!!

     

    Kiújulás mentes gyógyulást kívánok mindnekinek!

     

     

    előzmény:
    kisnyusz88 (160)
    2010-05-13  21:13
  17. 2010. május 13. 21:13160.

    Sziasztok!

    Zoziról van valakinek valami híre? vagy már annyira gyógyult h végleg elbúcsúzott a forumtól? 

    gyógyulgatást minden betegnek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  18. 2010. május 10. 07:31159.

    Sziasztok!

     

     

    Négy hete műtöttek,voltam a dokinál pénteken és azt mondta már ép bőr van a műtét helyén.Csak a varrati sebek látszanak.A hanyatt fekvésen kívül mindent tudok már csinálni.Szerintem frankón megcsinálta az orvos.Sok sikert Dia.

     

     

    Üdv.:Nony

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  19. 2010. Április 29. 13:31158.

    Szia!

    Nagyon sokat segítettél! Tudom is, hogy ki az az orvos, már konzultáltam is vele, csak még nem mertem belevágni. De most, hogy legalább Tőled pozitív tapasztalatot hallok, kérni fogok tőle időpontot!

    (Indőnként -ha lehet- számolj be az állapotodról, érdekelne, hogy hogyan sikerült a műtéted)

     

    Dia

    előzmény:
    Nony1986 (157)
    2010-04-29  12:19
  20. 2010. Április 29. 12:19157.

    Kedves Dia!

     

     

    Engem Tatabányán műtöttek!Az orvosom kisbéri sebész.Tatabányán nem rendel csak kisbéren,de ott operálja meg a pácienseket T.bányán.Nem tudom h. nekem el fog-e múlni mert ma 3 hete van hogy először operáltak.De egész jól vagyok.Hamar összefort és nem is váladékozik.Remélem tudtam neked segíteni.Sok sikert és mielőbbi gyógyulást kivánok neked.

    előzmény:
    dionka (156)
    2010-04-29  12:08
  21. 2010. Április 29. 12:08156.

    Szia Nony!

    Engem a komáromi kórházban műtöttek, de oda egyátalán nincs kedvem vissza menni. Sok helyen (ahogy nálad is) olvastam, hogy műtét előtt festést végeztek. Na, miért is ne, nálam ezt nem csinálták, csak úgy találomra kivágtak egy darabkát, ami 15 cm-es vágást jelentett... Ezért is örülnék, ha valaki ajánlana egy dokit, lehetőleg olyat, aki már sikerrel műtött ilyen cuccot!

     

    Dia

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  22. 2010. Április 29. 09:12155.

    Szia Dia!

     

    Eddig hol műtöttek!

    előzmény:
    dionka (153)
    2010-04-29  08:37
  23. 2010. Április 29. 09:08154.

    Sziasztok!

     

    24 éves fiu vagyok és nekem is kijött ez a valami de én nem vártam vele.A legelső gyulladás után a műtétet választottam.Mondta a doki ,hogy kiujjul felvágjuk és igy még párszor de a végleges megoldás a műtét.Ekkor döntöttem úgy ,hogy mindjárt a végleges legyen.Április nyolcadikán mütöttek, a műtét nem volt gáz,gerincbe kaptam szurit nem éreztem semmit,kék betadinnal töltötte fel és amerre ment a járat kivágta és gondolom a kék betadin kifertötlenitette is.Így hogy mindjárt az első részébe végett vetettünk neki kb egy 5-6cm vágással megúsztam.Nekem is varrták de nem a sebet hanem a két farpofát összehúzták le a csonthártyához(igy mondta a doki).A varratok két hétig voltak bent,és a betadinos kötés szétmarta a bőröm.Ez a két hét amit nehéz volt kibirni ,varratszedés után márt könnyű.Most márt egész jól vagyok.Ja még a varratok elvágták a bőrt és lett még négy sebem.Még annyit hogy én nem kaptam csövet hanem volt a váladéknak járat hagyva ami két nap után nem is jött és azóta sem.Sok sikert mindekinek. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  24. 2010. Április 29. 08:37153.

    Sziasztok!

     

    Én is gyarapítom a pilonidalis cystával kűzdők népes táborát, ezzel kapcsolatban a segítségeteket szeretném kérni. Tudnak valaki - ha lehet Kom.-Esztergom megyében - egy jó sebészt ajánlani, aki vállal ilyen műtétet? Már egy műtéten+7 könnyítő metszésen vagyok túl, és nem szívesen mennék vissza ahhoz az orvoshoz, aki a műtétemet elkövette, mivel semmit se ért az egész. :(

    Légyszi segítsetek!!!

    Köszi!

    Dia

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  25. 2010. Április 23. 23:15152.

    Szia!

    Hát nekem nem a sebész mondta! Az kb letudott annyival hogy na pá!

    Hál istennek a körzetim normális.

    Gyógyulgass :)

     

    előzmény:
    Rita.07 (150)
    2010-04-21  12:47

Címlap

top