Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pilonidalis cysta ???

joanne2000
Létrehozva: 2007. november 21. 11:16

Sziasztok!

A páromnak tályog nélküli pilonidalis cystája van. Kb. 2 hónapja. (van aki sinus pilonidalisnak ismeri)

Kérem, akit kezeltek hasonlóval, informáljon!

A sebész azt mondta meg kell műteni, mert csak így múlhat el. Viszont sok helyen azt olvastam így is visszatérhet.

A bőrgyógyászunk eddig heti 2x kitisztította, szerinte nem kell műtét. Elmúlt, 3 hétig szinte semmi nem volt, most viszon újra előjött neki.

Jövő hétre van kiírva a műtétre. Nem tudja elmenjen-e, mert azért ez mégiscsak műtéti beavatkozás és lehet, hogy ettől megint újra kiújúlhat. Vagy csak járjon tisztításra a bőrdokihoz és majd csak elmúlik?

Bármilyen infót szívesen veszünk.

Köszönöm!!!!

  1. 2014. október 31. 16:49576.

    Szia!


    Engem Szeptember elején műtöttek, ha ráülök a mai napig fáj, autót se a legjobb vezetni vele... Gondolom sokkal jobb nem lesz ez...


    Nyitva kezeltek, mert ki kellett nyitni, persze egy apró ponton nem akar beforrni a seb, meg jobban jön a váladék, mint műtét előtt.


    Szóval műtét előtt kényelmesen ültem, persze teljes súllyal nem ültem rá, minimális váladék volt, most meg úszok a cuccban, meg alig várom, hogy kiszálljak az autóból, na az ám az igazi élmény.


    Lehet vissza kéne néznem vele az orvoshoz, de nem igazán akarom hallani, amit mondani fog.


    Hetekig állva ettem, mint a lovak, kötöztem, Betadine-oztam, mint a kisangyal. Hmm, az eredmény mindent megért. Valahol a sz_r és a baromság között félúton jár ennek az egésznek a kezelése, gyógyítása.


    Bocsánat a derűs hangvételű írásért, de hát így látom a helyzetet pillanatnyilag.


     

    előzmény:
    Angyalka89 (575)
    2014-10-30  20:21
  2. 2014. október 30. 20:21575.

    Sziasztok!

    Engem még mindig nem műtöttek meg. Azt mondták,hogy gyulladtan nem nyúlnak hozzá. De folyamatosan gennyedzik, vérzik és már néha fáj is vagy viszket. 
    Azt szeretném tőletek kérdezni, hogy a műtét után mennyi ideig nem lehet dolgozni(az én esetembe suliba vissza menni)? Mikor tudtatok már úgy ülni rendesen? 
    Én kegyetlenül félek a műtéttől...ez is vissza tart :( Meg az,ahogy hozzá állnak az orvosok. Az egyik azt mondta, hogy kiújul ez szinte mindig igazából...a másiknak meg mikor mondtam,hogy félek a műtéttől annyit mondott,hogy hát ijesztő is nagyon egy ilyen :( Szóval most még jobban elijesztettek.
    És mit tudtok arról,hogy jobb kezelni? Ha összevarrják vagy nyitva hagyják? Mert nekem semmit nem mondanak...illetve minden orvos mást. :(

  3. TM
    TM
    2014. október 30. 14:51574.



    Sziasztok!


     


    Lehet nálam is emiatt alakult ki mint ahogy a linkben kérdező személynél is


    nem használtam szivacsot csak a szőnyegen végeztem a hasizom gyakorlatokat.


    http://www.orvosok.hu/kerdesek/fajdalmas-ules-1745


     


    A jövőben mire ügyeljek hogy ne újuljon ki?


    A jövő héten lesz a műtetem vajon menyi idő után edzhetek újra?


    Az orvos nagyon keveset mondott a betegségről csak a nevet (románul mondta coccygeal fistula) és hogy mindenkép műteni kell mert magától soha nem múlik el.


    Amúgy a dudor nagysága nagyon kicsi 0.5-1 cm és nem fájt véletlenül lettem rá figyelmes lehet már rég óta ott van. Most is előbb egy sötét fekete szőrszálra lettem figyelmes és csak utána vettem észre hogy vízszerű váladék jön belőle. Előbb a sürgősségin voltam vele ahol kiszedtek belőle 4-5 szőrszálat és utána mondták ha nem múlik el keresek fel egy sebész szakorvost. Mivel nem tudták megmondani mi volt ez, ezért még aznap felkerestem egyet aki elég gyorsan lerendezte a dolgot megnézte és ahogy az előbb is írtam egyből mondta hogy kérjek beutalót a háziorvostól és műteni kell mindenkép. De mivel majdnem nem mondott semmi bővebb információt a betegségről ezért ha nem gond hozzátok fordulok segítségért akik hasonló cipöben jártak esetleg írhatnának róla. Előre is köszönöm a segítséget!


     


    Üdv


     


    Ui. a fórum nagyon jó  de hiányolom belőle azt hogy a legtöbbnél nem teljes a történet sokan egyből azzal kezdik hogy már megvan állapítva és az kimarad hogy hogyan vették észre és milyen hamar fordultak vele orvoshoz stb. vagyis nem kerek a történet hiányos (de lehet túl gyorsan olvastam végig a fórumot és ezért is éreztem így)

  4. 2014. október 19. 19:29573.

    Szia,
    küldtem mailt. Előre is nagyon köszönöm a választ!

    előzmény:
    kisspistajozsef (552)
    2014-05-19  19:12
  5. 2014. október 10. 23:32572.

    Sziasztok!


     


    Szeretném elmesélni az én esetemet.


    Külföldön dolgozom évek óta,munka közben észeltem egy tartós viszkető érzést ami napok alatt átment egy szinte elviselhetetlen fájdalommá.


    Természetesen háziorvoshoz mentem aki tovább utalt egy sebészhez,majd kórházba,de egyértelmű volt a diagnózis:Sinus Pilonidalis.


    Itt hívták fel a figyelmem hogy ez a begyulladt szőrtüsző már rég óta meg volt.Kevésbé figyeltem a sipolyokra amik a fenékrészben már kialakultak.


    Műtét következett a leghamarabb.Itt ugye a gyulladás nem kizáró ok,sőt!Lehetett választani helyi érzéstelenítés és altatás melletti műtét között,de itt mindenki az altatást jvasolta azzal érvelve hogy sokkal tisztább és alaposabb műtéti megoldás alkalmazható íly módon.


    A műtét az fájdalommentes volt,sőt azt mondhatom hogy az utnna lévő időszak is.


    Idén Szeptember 3-án műtöttek. A kórházból egy éjszaka után kiengedtek,de 2 hétig naponta kétszer kellett kötözésre járnom.


    Fájdalom csak a kötözéskor volt érezhető,de teljesen kibítható volt.


    Nekem egy majdnem 10 cm hosszú és 2 cm mély sebem volt/van.


    Bár még mindig nem gyógyult be a seb teljesen,de már csak kb. egy 2 centis rész nyitott.Egyébként teljesen jól érzem magam,sőt ezzel már dolgozhatom is.


    Bár én kevésbé érzem hogy szépen és gyorsan gyógyul a seb,de a kontoll mindig ezt mondja.


    Szeretném elmondani a műtét előtti beszélgetést.Megkérdeztem konkrétan a német orvostól hogy mit ajánl, Németországban vagy Magyarországon műtessem meg magam?Nem meglepő módon a német  műtétet ajánlotta elsősorban arra hivatkozva hogy sokkal professzionálisabb a műtét utáni gyógyulás Németországban.


    Magyar vagyok,mindig is az leszek,de beigazolódott amit az orvos mondott.


    Itt nem jöttem el kötözésről úgy hogy ne kaptam volna fájdalomcsillapítót/amit mellesleg sosem kellett bevennem/,gézlapot,ragtapaszt.


    És egy csomó pozitív élményt.Az orvos ,a nővér,de még a pultos is csúnán mondva értem volt.Őszintén szólva vártam hogy mehessek kötözésre,beszélgetni,mert itt az is a kezelés része.


    Sürgősségi ambulanciára kellett kötözésre járnom,de az itteni felszereltséget nem szeretném ecselelni,mert ámulatbaejtő.


    De alapvetően minden.Miután mindig időpontra mentem,az időpont kiválasztása is úgy működött hogy az üres időpont bármelyike választható volt.


    A morál ahogy bánnak és hozzáálnak az emberhez.


    Embernek éreztem magam.És ez mind a pénzről szól.Boldog mindenki mert van pénze.


    A kérdés az az hogy hogy jutottunk el egy betegségtől a pénzig…


     

  6. 2014. október 2. 11:09571.

    Sziasztok! Én most hétfőn jöttem haza a kórházból! Múlthét csütörtökön feküdtem be! Pénteken délben műtöttek meg! Én is kaptam az infúziókat meg a bátorító injekciót! Epidurális érzéstelenítést kaptam amitől eléggé féltem mert mindenki ijesztgetett mennyire fog fájni! Hát csalódtam... meg sem éreztem.. csak lestem,hogy zsibbad a lábam.. a hasamra fektettek kaptam műtét közben is az infúziót meg egy csomó  nyugtató szurit! Lényegében fent voltam a műtétnél de semmire nem emlékszem csak arra,hogy megkapom az Epidurált utána a kórterembe,hogy a dokim beszél nekem.. Azóta mindennap kell járnom kötözésre! Nekem összevarrták.. Eddig minden jól megy remélem így is marad! 2hét múlva veszik ki a varratot ha minden rendben.Engem az epidurált ütött ki.. Vasárnap szédültem hányingerem volt.. Na ez a mai napig megvan csak társult fej-nyak fájással hányiger-hányás,füldugulás!  A dokim szerint pihenjek sokat és igyak sok vizet ha kell ha nem és el fog múlni! Röviden ennyi :) Nagyon örülök,hogy mindenki rendben van! Puszi nektek!

    előzmény:
    Angyalka89 (565)
    2014-09-29  13:23
  7. 2014. szeptember 30. 11:15570.

    Szia!


    Nem tudom miért kellett a fásli, minden eredményem okés volt, gyógyszert sem szedek semmire. A bátorítót úgy fél órával műtét előtt kaptam, kajak ki voltam az egésztől, szerintem azért nem ért semmit, de a műtőben beadtak még valamit, na az hatott, a háromnegyedénél néztem föl, meg érdeklődve szemléltem az altatóorvosékat :D
    Húzódik szépen össze a sebem, meg alulról is telik fel, csak ugye ez lassú folyamat, én meg türelmetlen vagyok :) Sokszor a család mondja, hogy nyugi gyógyulgat, én naponta látom, nekem annyira nem látványos.


    Fájdalom azóta sincsen, bár nekem előtte se nagyon volt, ezt a részét legalább megúsztam.
    Gyógyulást Neked is!


     

    előzmény:
    Renáta0731 (569)
    2014-09-30  10:48
  8. 2014. szeptember 30. 10:48569.

    Szia :) Én is szeptemberben feküdtem be a kórházba.Most leszek szerdán 3 hetes műtött. Miért kaptál fáslit a lábaidra? Én csak infúziókat és bátorítót kaptam reggel fél9 kor,szépen el is aludtam tőle 2 órára,aztán mikor felébredtem szomorúan tapasztaltam hogy 11 óra van és még nem vittek fel a műtőbe.Elsőnek voltam kiírva de valami miatt az utolsó helyre átraktak,amiről persze nemtudtak az ápolók és szépen beadták a bátorítót, Persze hogy kiment a hatása fél12 re, mire végre felkerültem a műtőbe de én azon voltam,hogy minél elöbb túl legyek rajta,mert már nagyon fájt.


    Tusolást nekem is elmagyarázták, hogy érheti a sebet víz, sőt..muszáj is, csak ne meleg legyen, hanem langyos,mert ugye a meleg víztől könnyen begyulladhat.Ülni hálistennek én is tudok már.Autót vezetni még szombaton nemtudtam kipárnázva sem , mondjuk a párna mindig ott van,a magasságom miatt. de talán holnap után már fogok tudni, azzal szeretnék kontrollra menni. Most éjszaka alig aludtam valamit, annyira viszketett a seb.Gyógyulgat. :) Viszont mióta megműtöttek fáj a bal lábam és nem tudom mitől lehet. :/ mert már nem is fekszek sokat.


    Mielöbbi gyógyulást :)

    előzmény:
    M985 (568)
    2014-09-29  21:06
  9. 2014. szeptember 29. 21:06568.

    Sziasztok! Megírom én is a történetemet. Télen kezdődtek a problémáim, nem tudtam miért fáj, ha hátradőlök ülés közben. Tavasszal megjelent a kis lyuk, váladékozott. Elmúlni nem akart, nyáron elmentem sebészetre, mondták, hogy mi ez, nincsen begyulladva, műteni kell. Az életben nem voltam kórházban, idegileg ki voltam az egésztől. Szokásos vizsgálatok, Szeptemberben befeküdtem a kórházba és aznap már meg is műtöttek. Kaptam a lábaimra fáslit, meg két infúziót, egyet előtte, egyet utána. Gerinc érzéstelenítést kaptam, szerencsére nem kaptam katétert, este már felkeltem, a fejem sem fájt. Kellemes csalódás ért a kórházzal kapcsolatban is, mert mindenki nagyon kedves, meg normális volt velem, az ápolók is műtét után csomószor benéztek. Amennyire féltem a műtéttől, ahhoz képest nem volt vészes, nem éreztem semmit, kaptam nyugtatót is, mert a bátorító nem sokat ért nekem :). 30felé közelítő férfi vagyok, nulla fájdalomküszöbbel, de nem voltak fájdalmaim műtét után. A 3. nap hazaengedtek, de a sebész mondta, hogy 2 naponta kontroll, mert az összevarrás sokszor nem sikerül. Igaza lett, pár nap után feszített a varrásnál, meg váladék szivárgott belőle, kontrollon mondtam, megnézték, ki is nyitották egyből. Sokkal kényelmesebb a nyitott seb szerintem. Másnap kontroll ismét, elmagyarázták, hogyan kell kötözni, meg, hogy zuhanyoztassam. Amikor először láttam a sebet megijedtem, de azért megszoktam. Fájdalmaim azóta sincsenek, a seb is gyógyul szép lassan. A sok hozzászólóval ellentétben viszont nekem szinte egyáltalán nem váladékozik, nagyon tiszta a sebem . Most már kicsit tudok ülni is, autót is tudok vezetni már, na az külön szám, ahogy kipárnázom az ülést :D, meg tegnap este már tudtam háton fekve filmet nézni. A hajolás még kényelmetlen, de alakul az is lassan. Amiért tényleg ne halogassa senki (bár a fórumon sokan elmondták már): a műtőben hangzott el nálam, hogy ez még nem terjedt szét, mert nem nagy. Kb nekem akkora volt, mint egy dió, ki is vágták csontig az egészet. Most hetente járok kontrollra, lassan gyógyulok is. Remélem, hogy ezzel sikerült lezárni ezt a történetet. Mindenesetre ennél nagyobb problémánk tényleg ne legyen. Azt furcsállom, hogy itt elég sok fiatal lány ír ilyen problémával, nekem azt mondták, hogy ez inkább fiatal szőrösebb férfiakat érintő dolog. Mindenesetre kitartást és mielőbbi gyógyulást kívánok mindenkinek. Ha valakit kérdezne szívesen válaszolok, ha tudok.


     

  10. 2014. szeptember 29. 19:12567.

    *felszívódó varrataim vannak*


    Ezt úgy értettem,hogy a nyitott seb szélein vannak, mert sajnos akkora vágást kellett csinálni, hogy varrni is kellett :/

  11. 2014. szeptember 29. 19:06566.

    Sziasztok:) Én egy 17 éves lány vagyok és sajnos nekem is előjött ez a csúnya "betegség".Furcsállottam is, hogy ilyen idős korban ez nekem kijöhet. :S 1 éve kezdődött kb az egész.Fájt ha ültem, de főként tesi órán felülésnél(minden napos óra van) meg amikor hátra dőltem.Elmentem vele a háziorvoshoz,aki azt állította,hogy az csak az üléstől fáj,mert vékony a testalkatom. Elküldött röntgen vizsgálatra,ami persze gerincferdülésen kívül mást nem mutatott ki.Abban a hitben voltam,hogy biztosan csak attól fáj. Aztán megnyugodott kicsit, de ugyan úgy éreztem,hogy ott van egy dudor.Volt hogy fájdogált,nem vettem figyelembe soha.Aztán augusztus végén elkezdett nagyon fájni,szinte ülni sem bírtam.Lüktetett, minden bajom volt.Ekkor már gondoltam , hogy nem a sok üléstől fájhat, mert elkezdett növekedni a ciszta.Nem húztam az időt,egyből elmentem a sebészetre, ahol azt mondta a sebész,hogy őszi szünetbe megműtjük,mert ez egy ciszta. Addig ír fel rá gyógyszert,ami a Dalacin volt.Napi 4*1 et kellett szednem.Gondolhatjátok mennyire ütött ki.4 nap elteltével vissza kellett mennem, mert a gyógyszer nem hatott semmit és rohamosan növekedett a ciszta.Hőemelkedésem is volt.Megnézte ujra a sebész, és rá 2 napra kiírta a műtétemet mivel tályog lett a cisztából.Elvégezték a szükséges vizsgálatokat ,haza jöttem,de már a műtét elötti éjszakán olyan nagy fájdalmaim voltak,hogy aludni sem birtam.Gerincbe kaptam az érzéstelenítőt és egy az egyben kivágta az egészet,úgyhogy most nyitott sebbel vagyok.katétereztek műtét után ami nagyon kellemetlen volt.Rosszabb volt az, ahogy feszítette a sebet a tampon,amit beletettek 24 órára.Erős fájdalomcsillapítókkal nyomtak tele,még úgy is majd meg őrültem.Aztán mikor kiszedték másnap a tampont,jobb lett.3 napig feküdtem bent,csak akkor engedtek haza.eleinte alig birtam járni.Kötést azt magamnak cserélek,mert csak gézlapokat kell odatenni a nyílt sebhez,hogy felszivja a váladékot,de még most is eléggé váladékozik , pedig már 3 hete volt a műtét. fertőtleníteni kell,illetve azthiszem  bórsav port kell rá szórni vagy mit,hogy mégjobban kihozza a váladékot.Suliba nem voltam 1 hónapja már.Felszívódó varrataim vannak,de még most is van hogy feszítenek.A seb lassan,de biztosan húzódik össze de elég nagy a kimetszett rész.Bár nagyon rossz itthon lenni,nem hirtelen mozogni,stb.:S hiányzik hogy naponta emberek közé menjek,ráadásul egy csomó tananyagról lemaradok.Már csak abban bízok,hogy minél elöbb túl leszek ezen az egészen.Van,hogy most is fájdogál a seb,de gondolom ez természetes,hiszen nyitott.


    Mindenkivel együtt tudok érezni aki átesett ezen a műtéten.Egyik legkellemetlenebb helyen alakul ki :| Mindenkinek gyógyulást kívánok aki még lábadozik.


    Aki pedig észrevette,érdemes minél elöbb orvoshoz fordulni,nem húzni.

  12. 2014. szeptember 29. 13:23565.

    Szia!
    Igen túl vagyok rajta!:) Egy aranyos doktornő ambulánsan műtött helyi érzéstelenítővel,aztán haza is jöhettem.Nem fájt,de utána pár napig nem tudtam ülni. Két hét múlva varrat szedésen voltam,aztán az a gondom,hogy azóta is gennyedzik a sebem :( szeptember 1.én műtöttek.Éppen ma voltam ismét ezzel a panasszal,hogy gennyedzik még mindig,hiába szedték le. Ejtettek rajta egy vágást ,hogy ürüljön a  genny és azt mondták,hogy műteni kellene,hogy a járatokat is kiszedjék,mert nekem csak kimetszették felül,de a járatok benn maradtak,de megmondta az orvos őszintén,hogy kiszokott újulni sok esetben. Én már sírni tudnék. Nem akarom,hogy vagdossanak össze-vissza :(
    Te hogy vagy PILON? 

    előzmény:
    PILON (564)
    2014-09-08  13:13
  13. 2014. szeptember 8. 13:13564.
    Szia Angyalka! Én jövőhéten megyek a kórházba kivetetni! Nem tudom azt érzéstelenítésben végzik!? Kiveszik és irány haza? Te,hogy vagy? Túl estél már rajta!?

    előzmény:
    joanne2000 (1)
    2007-11-21  11:16
  14. 2014. augusztus 26. 11:55563.

    Sziasztok!
    Úgy tűnik,hogy sajnos én is ebben a "betegségben" szenvedek. Fél év kb észre vettem,hogy valami nem stimmel,de most mentem csak el orvoshoz. Megállapította,hogy ezt ki kel vágni,ezzel mást nem tudnak csinálni.
    Nézellöttem a netten képeket,videókat,amik elijesztettek...Egyébként nekem még picike és nem okozott problémát.Annyi,hogy néha váladékozik és múlthéten 2 napot 1-1 csepp vér is jött belőle,de 2-3 napra rá elmúlt a váladékozás és a vérzés is.
    Az orvos azt mondta,hogy megcsinálja és haza is mehetnék.
    Azt szeretném tőletek kérdezni,hogy mindenképpen szükséges a műtét? Ha nem műtetem meg,akkor később rosszul járhatok? Elrákosodhat ? Fáj a műtét? Nagyon sokat kivágnak?
    Viszont olvastam,hogy sokaknak kiújul a műtét után :( Én nem szeretném,ha mindig vagdosnának.
    Kérlek válaszoljatok! :)
    25/L

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  15. 2014. július 30. 22:19562.
    Szia Gonzolos!  


    Hát ez nem ép bíztató! :S Nekem a doki nem mondott semmit csak,hogy ősszel menjek vissza mert ha most megműt akkor szétnyílhat a varrat! A műtétet altatásban végzik? Mennyi idő kb!? Mennyit kell kórházban maradni? Tesznek be tisztító csövet!? Bocsi a sok kérdésért csak nem tudom miren készüljek!


    idézet:
    Mexike1989 (561)
    2014-07-23 17:41:06
    Szia!

    Én választhattam, és az altatást kértem. Egyébként engem kétszer műtöttek, előszőr tavaly év elején, aztán tavaly év végén. Ha jól emlékszem egyik esetben sem maradtam 4-5 napnál többet a műtét után a kórházban. Drain csövet csak akkor kapsz, ha műtétnél összevarrják a két felet. Nálam sajnos összevarrták, így nem tudott rendesen kitisztulni a seb. Műtét után kb. 3 héttel ki is újult. Aztán második műtét már jobban sikerült, műtét utáni napon már simán ültem is rajta, viszont kb. 3 hét után ez is begyulladt, kiújult. Mindkét műtét után fél évig naponta kötözni kellett a sebet, mert folyamatosan váladékozott. Lassan egy éve volt a második műtétem, viszont kb. március óta nem kellett kötözni a sebemet, valami történt vele. Mondjuk az túlzás, hogy begyógyult, de már tervben volt a 3. műtét, viszont azt már nem varrta volna össze a dokim. Mostani helyzet alapján hülye leszek újraműttetni, nem kérek újra az állandó napi kötözésből. Mondjuk ha tudtam volna, hogy ez ilyen legy, akkor nem is engedem hogy hozzányúljanak, nekem nem volt akkora problémám vele...
    előzmény:
    Mexike1989 (561)
    2014-07-23  17:41
  16. 2014. július 23. 17:41561.
    Szia Gonzolos!  


    Hát ez nem ép bíztató! :S Nekem a doki nem mondott semmit csak,hogy ősszel menjek vissza mert ha most megműt akkor szétnyílhat a varrat! A műtétet altatásban végzik? Mennyi idő kb!? Mennyit kell kórházban maradni? Tesznek be tisztító csövet!? Bocsi a sok kérdésért csak nem tudom miren készüljek!


    előzmény:
    gonzolos (560)
    2014-07-14  22:54
  17. 2014. július 14. 22:54560.
    Szia! Sajnos rossz hírem van. Az én hátsómon is csak egy borsónyi pattanás volt, viszont kikaptak belőle egy öklömnyi darabot. Hiszen nem a felszínen lévő dolgot vágják ki, hanem mélyen a húsban lévő járatokat. És sajnos az mindenkiben van jó nagy darab. Ettől lesz cysta.
    előzmény:
    joanne2000 (1)
    2007-11-21  11:16
  18. 2014. július 3. 21:10559.
    Kedves Jammes! Bár én is műtét előtt állok csak azt tudom mondani,hogy ne aggódj! Laikusként úgy gondolom,hogy mivel még kicsi mint pl nekem mint egy borsó kb és tályog nélküli szerintem megusszuk egy kis vágással! Azt a hibát én is elkövettem,hogy megnéztem képeket a műtétről! Szerintem akinek annyira kivágják az már tályogos volt és azért akkora a kivágott rész mert körbevágták ne fertőződjön a környező szövertekre tovább!









    előzmény:
    jamess (558)
    2014-07-01  18:35
  19. 2014. július 1. 18:35558.
    Sziasztok. Ma reggel tusolás közben lettem rá figyelmes, hogy a két farpofám között egy enyhe dudor jelent meg, kellemetlen az ülés és enyhén zsibog. Utána néztem ennek, rátaláltam erre a fórumra és úgy találtam hogy ebben a bajban részesültem én is, mintahogyan ideirtak sokan. Holnap már elmegyek egy klinikára és arra lennék kiváncsi, hogy mivel ez először fordul elő, és nem halogatom a műtétet akkor kisebb darabot kell hogy kivágjanak ?
  20. 2014. június 20. 12:35557.

    Sziasztok! Én tegnap voltam a sebészeten! A doki azt mondta ki kell szedni... De majd csak ősszel mert most meleg van és elfertőződhet meg szétnyillhat a varrás! Zavaromba azt felejtettem el kérdezni tőle,hogy ezt csak helyi érzéstelenítésben szedi e ki pár perc az egész vagy altatásban? Nektek,hogy volt! A papíromra az van írva,hogy "Pilonidalis cysta tályog nélkül,borsónyi mobilis terime" 

  21. 2014. június 13. 22:13556.
    Műtét után 3.nappal nagyon keservesen, desikerült dobnom egy barnát! De azt hittem belehalok. Csakis állva tudtam, lavor felett. Fog összeszorit. Aki volt már rerhes, vagy van párja, aki már szült, az tudja milyen a wécézés a szülés utáni napokon.
    Egy jó tipp: már a műtét előtti napokon is pépes ételt egyen, a műtét után pedig mindenképp 1 hétig legalább! :)
    előzmény:
    afri (555)
    2014-06-12  19:59
  22. 2014. június 12. 19:59555.
    Sziasztok!
    Én eléggé sürgettem ezt a műtétet, ... kb. 5éve jött elő ez a bajocska! Akkor sebészeten megnyitták, majd 2 éve ismét meg kellett nyitni, idén tavasszal pedig magától kifakadt. Mivel külföldi munkát akarok vállalni, ezért de csakis ezért határoztam el magam a műtétre, most úgyis nyugalmi állapotban volt, s Egerben kaptam a Markhot Ferenc Kórházban időpontot. Elvieg itt is a legjobb sebészorvost próbáltam megtalálni erre a feladatra. S itt volt a leghamarabb időpont. (Jún.11.)
    A pesti Honvéd kórházban szerettem volna először, de ott csak oktober tájékán lett volna legkorábbra időpont.
    Szóval tegnap reggel befeküdtem az egri kórházba, és még aznap megműtöttek.
    Deréktájon kaptam egy érzéstelenitő szurit a gerincbe, aminek a hatása kb.6 óra hosszáig tartott. A műtét maga kb.45percig tartott. Semmit nem éreztem.
    Mivel utálok hason feküdni (gerincproblémák miatt fájni szokott a derekam huzamosabb hasonfekvésnél), így egész jó tortura volt "visszatérni az életbe". Főleg ebben a nagy melegben. Félidőnél oldalra forditottak. Igy már jobb volt vmivel.
    Este nem sokat aludtam, de ez a szobatársnak volt inkább köszönhető.
    Műtét után sok folyadékot meg kell inni, különben másnap megfájdulhat a fej, ami napokig is tarthat. Szerencsére ezt megúsztam.
    Ma reggel volt az első kötéscsere, hát hogy őszihte legyek, én csak ettől féltem az egész procedúra alatt. És nagyon kellemes meglepi volt, hogy egy minimális fájdalmat se éreztem kötéscsere közben sem.
    A sebem az olyan, hogy kimetszettek egy jó nagy darabot, és a bőrszéleket levarta a doki a kereszt-, ill. farokcsonthoz. Éjszaka azért váladékozott rendesen. Kérdeztem tőle mi a tapasztalatuk ezzel a műtéttel kapcsolatban, összervarják-e vagy levarják, és szerinte jobban bevált modszer a bőrszélek levarása, bár kicsivel hosszabb a begyógyulása, de kisebb az esélye a kiujulásnak, de még igy is benne van a pakliban.
    Mondta, hogy ez lehet ikertestvér maradványa is, mert már találkoztak olyannal, akinél fogmaradványt találtak a kimetszett résznél.
    Holnap reggel mehetek is haza, kocsiba ldalt befekszek majd.
    Napi kötéscsere lesz, de a dokihoz majd hétfőn kell visszajönni.
    Műtét óta csak egy érdekes fŕjást érzek, mintha jól beüttem volna a farokcsontom.
    Erre azért vettem be fájdalomcsillapětot.
    Hétvégén othon fényképet készitek majd róla.
    Székletürítéssel még barátkozni kell, rartani kell a wc felett magam, hogy az öltések ne szakadjanak el. Majd irok még, hogy alakulok.
    Mindenesetre rosszabbra számitottam!
  23. 2014. május 26. 21:26554.

    Sziasztok!

     

    Csak olvasom a rengeteg tapasztalatot, amit megosztottatok, és közben azon jár az eszem, hogy vajon mennyire fájdalmas és hosszas is lehet a lábadozás időszaka?  Ahogy a bejegyzéseket olvasom, ez elég vegyes felvágott. (nyilván függ az elhelyezkedésétől és a kiterjedésétől)

     A youtube-on közölt műtéti videóktól feláll a szőr a hátamon, bármennyire is "korszerű".

     

    Nekem is az a kérdésem, mint az előttem szólónak: tud-e valaki jó orvost Budapesten?

    Valaki azt írta, h túlesett a műtéten és nem is volt vészes. Ha lehet, adjon nekem egy elérhetőséget.

     

    Köszönöm, és jobbulást azoknak, akik még harcolnak vele! :)

  24. 2014. május 20. 20:13553.
    Sziasztok! Új vagyok a csoportban. 2 éve van körülbelül pilonidalis cisztám, háromszor fakadt ki azóta, sebészeti beavatkozás nem történt még, két különböző sebésszel is megvizsgáltattam már (szerintük nyugvó állapotban van). Ülési kényelmetlenséget okoz, meg néha begyullad. Most is kicsit be van gyulladva, nem szokott váladékozni. Az orvos szerint nem szondázható, 3-4 cm körüli maga a képződmény. Javasolta, hogy szabaduljak meg tőle a közeljövőben. Rászántam magam a műtétre, a sebszéllevarrós formáját ajánlották. Mivel sokat kell ülnöm a munkahelyen, kérdeztem, hogy hány hetet vesz igénybe az otthoni lábadozás, azt mondták az orvosok, hogy 2 hét után munkába állhatok. Mik a tapasztalataitok a sebszéllevarrós formával? Pesten tudtok ajánlani jó sebészt, aki megszünteti ezt a kellemetlen dolgot? Köszi előre is! Üdv. Tamás
  25. 2014. május 19. 19:12552.

    Nagyon sokan kérdeztetek privátban, s igyekeztem mindenkinek választ adni, de leírom a tapasztalataimat a közösbe is.

     

    Mióta voltam a CO2 lézeren, azóta a gennyező seb begyógyult. Az orvos utasítására továbbra is vigyázni kell rá, így kötelező jelleggel szőrteleníteni kell a teljes fenekem, használnom kell golyós dezodort minden reggel, ami teljes napon át véd, illetve a nagy WC után a papírtörlés fentről lefelé történik. Ezek amolyan formaiságok, amivel meg lehet gátolni az újbóli kialakulást, bár aki hajlamos rá, annak bármikor kiújulhat (nincs 100%-os megoldás, csak a remény.... ismerek olyat, akinek középkorban újra előjött.

     

    A bőr az egykori műtét területén még mindig elég vékony, ezért vigyázni kell rá, mert nálam hamar felreped, s egy nagyon parányi seb keletkezik, amit a szervezetem azonnal gyógyítani szeretne, de én egy kis alginát sebkötszerrel felgyorsítom és fertőtlenítem. 2x szakadt fel, de most jól bírja, nem gennyezik, viszont minden nap egy vékony gézcsíkot helyezek a farpofák közé (amolyan megszokásból már), mert ez felszívja az izzadságot. Előnynek nem hátrány, szokták mondani :)

     

    Hétvégén voltunk moziban, s egy másfél órás filmet néztünk meg. A szék nagyon kényelmes volt, viszont a film végéhez közeledve már nagyon nehezen viseltem az ülést, folyamatosan kényelmetlen volt és megfájdult a fenekem. A nagyon hosszú ülést nem bírom a mai napig, muszáj mocorognom! Szerintem ez az egykori műtét következménye, ez már sohasem lesz olyan, mint volt....

     

    Tömören ennyit, jól vagyok, s remélem nem újul ki újra!

    előzmény:
    afri (551)
    2014-05-12  20:55

Címlap

top