Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pilonidalis cysta ???

joanne2000
Létrehozva: 2007. november 21. 11:16

Sziasztok!

A páromnak tályog nélküli pilonidalis cystája van. Kb. 2 hónapja. (van aki sinus pilonidalisnak ismeri)

Kérem, akit kezeltek hasonlóval, informáljon!

A sebész azt mondta meg kell műteni, mert csak így múlhat el. Viszont sok helyen azt olvastam így is visszatérhet.

A bőrgyógyászunk eddig heti 2x kitisztította, szerinte nem kell műtét. Elmúlt, 3 hétig szinte semmi nem volt, most viszon újra előjött neki.

Jövő hétre van kiírva a műtétre. Nem tudja elmenjen-e, mert azért ez mégiscsak műtéti beavatkozás és lehet, hogy ettől megint újra kiújúlhat. Vagy csak járjon tisztításra a bőrdokihoz és majd csak elmúlik?

Bármilyen infót szívesen veszünk.

Köszönöm!!!!

  1. 2013. február 15. 21:25476.

    Sziasztok!

    19 éves vagyok. Tavaly februárban műtöttek pilonidalis cisztával. kb 6 centis volt a vágás, novemberig kellett folamatosan orvoshoz járnom, akkor azt mondta a dokim, hogy nem kell tovább járnom, mert szépen gyógyul.
    Most, lassan egy évvel a műtét után a sebem még mindig nem gyógyult be teljesen, a heg tetején még van egy kis lyuk és pár napja úgy fáj, mint az első két hétben.. nem tudok egyedül felkelni, felöltözni. Arra is gondoltam, hogy az időjárás miatt lehet.

    Segítsetek, kérlek, valakinek volt már ilyen? 

  2. 2013. február 15. 18:47475.
    Neked mennyi időt vett igénybe a teljes gyógyulás a műtét után? Mikorra voltál teljesen gyógyult, amikor már nem váladékozott a seb?
    előzmény:
    Leona (474)
    2013-02-14  21:32
  3. 2013. február 14. 21:32474.

    Igen,begyógyul,de meg nem! Átmeneti gyógyulás van,aztán kezdődik elölről egyre nagyobb és mélyebb szövetkárosodással.Az vigasztaljon,hogy ha átesik ezen akkor nagy az esély rá,hogy többé nem kell vele foglalkoznotok. :) Én 4 évig szenvedtem vele,feltártak,begyógyult,műtöttek,kiújult...rászántam magam a végleges(nem ambuláns) műtétre és mostanra el tudom mondani,hogy szuperül érzem magam!kop-kop.

    Kitartást Nektek,korai szakaszban még viszonylag fájdalommentesen megoldható,legalábbis így tudom.

    előzmény:
    lildi66 (471)
    2013-02-11  16:59
  4. 2013. február 12. 18:44473.

    Remélem az úgy vígasztalónak hat, ha úgy írom, hogy a műtét meg tudja gyógyítani, de az fontos, hogy ez innentől egy hosszú folyamat lesz, fel kell rá készülni lelkiekben, hogy többször is szükség lehet az operációra a jövőben majd, akár évekkel később is.

     

    Sokan félnek a kórháztól, és nem is igazán 'menő' rutint szerezni 'belőle', de el kell kezdeni, mert jelenleg ez az egyetlen többé-kevésbé hatásos mód. Itt a fórumba említettek egy másik eljárást, ahol kimossák valamilyen folyadékkal (nevére se emlékszem már), de azóta se került újra elő. 

    előzmény:
    lildi66 (471)
    2013-02-11  16:59
  5. 2013. február 11. 19:37472.
    Kérek "vigasztaló" infót. Van, aki műtét nélkül gyógyult.  Csak a műtét segít  
    előzmény:
    lildi66 (471)
    2013-02-11  16:59
  6. 2013. február 11. 16:59471.

    Kérek "vigasztaló" infót.

    Van, aki műtét nélkül gyógyult. A lányom 16 éves, rengeteget ül, kb. 3 hete jelentkezett nála a fájdalom. Bőrgyógyász, sebész, plusz ismerős sebész "megnézte". Dunsztkötés+ burov kenőcs összehúzta, kinyílt magától és "kiürült" a cysta.  Viszonylag gyorsan bezárult a seb.

     

  7. 2013. január 8. 22:16470.
    Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy valakinek Győrben esetleg volt e ilyen műtétje és ha igen kinél. Köszönöm
  8. 2012. december 9. 21:27469.

    Kedves Robi!

     

    Kitartás, fel a fejjel; te is túl fogsz lenni rajta!

     Ez a betegség tünetmentes a legtöbb esetben, csupán egy csomót lehet érezni a farpofáknál, amivel egy ideig együtt lehet élni. Ha begyullad, akkor van gond, s sokszor kifakad, rosszabb esetben tályog alakul ki!

     

    Nekem szept.25.-én volt műtétem, azóta lábadozok: már kezd hegesedni, de még van lyuk, és napi szinten kell kötözni és zuhanyoztatni a sebet! Lassú a gyógyulás, mert nekem félig nyitott módszerrel végezték a beavatkozást.

     

    Sok sikert a műtéthez, és neked is eredményes gyógyulást kívánok!

    előzmény:
    noght (468)
    2012-12-09  09:52
  9. 2012. december 9. 09:52468.

    Szaisztok! A nevem Robi.

     

    Én is ezzel az alattomos betegséggel küzködök... ezért leírnám az én sztorimat, hátha vkinek segít, vagy megnyugtat.

     

     

    Tudom, hiába írom, hogy ha bármilyen kis dudort éreztek ott alul, aazonnal menjetek el orvoshoz, mert aki ide kerül, általában már a fájdalmas szakaszban van.

     

    Tehát. nekem ez a 5. napom, mikor elkezdett ott fájni, egy borsószem nagyságú kelés...

     

    Rögtön elmentem sebészetre, aki kimondta, hogy igen, sajnos ez van... felvilágosított, hogy a végső megoldásd a műtét.

    Mondtam a dokinak, hogy nem fog menni a műtét, mert nekem Januárban szalagavatóm lesz, és mindenképp ott szeretnék lenni, mert egyszerre 2 táncpáromat is visszsa kéne mondanom, amihez nagyon nincs pofám.

    Aztmondta semmi gond, raktak rá egy dunckötést, másnap visszamentem, kifakadt, felvágták, kitisztították, bekötözték.

     

    Hát nem a leg kellemesebb dolog, de azért túl lehet élni. Nekem annyiban 'szerencsém' volt, hogy a kórlapomon a gyulladás 2*1 centinek van leírva, és nem is annyira nagyon mély. Éppen a felszínen van.

     

    Tegnap voltam kötéscserén, és mondták, ha ma belázasodok, bvagy akármi, menjek vissza. Hála istennek nincs lázam, nem is volt, tehát ugy ahogy sikeresen úsztam meg...

     

    Most gyúgyulgatok, kicsit fáj még, de szerintem ez nem probléma, hiszen nem a gyulladás fáj, hanem  a seb, amit vágtak..

     

    Én azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne féljenek elmenni, mert ha haggyák csak nőni és nőni, akkor már nagyon fájdalmas lesz egy idő után!!!

     

    Január után én is kiműttetem, nem szeretnék még 1* találkozni ezzel a vetegséggel, mert az életkedvem, és az életerőm tropára verte...

    Olvastam, hogy műtét után is kiújulhat, hűt csak reménykedni tudok, hogy ez nálam másképp lesz.

     

    Köszönöm hogy elolvastátok, sokat segítettetek az előző kommentekkel

     

    Kitartást minden betegtársamnak! És ne féljetek, legyetek erősek 

  10. 2012. november 25. 15:34467.

    Ezt nehéz így eldönteni, mindenképpen konzultálj az orvossal, ert ú tud erről többet mondani. Nekem is azt mondta az orvos, hogy vigyázni kell, nehogy felülfertőzödjön a nyitott rész, ezért a higiéniára különösképpen figyelni kell.

    A sebgyógyulásom nekem is belassult, de szerintem ez normális (legalább is a korábbi hozzászólásokat olvasva).

    előzmény:
    kovacsa91 (466)
    2012-11-18  17:12
  11. 2012. november 18. 17:12466.
    Nekem is volt(/ van?) ilyenem. Tavaly decemberben jött ki, sipoly formájában. Július elejéig húztam a műtétet. Kimetszették, majd nyitott sebkezléssel kezeltük. Először úgy tűnt gond nélkül begyógyul. A gyógyulás közben a seb felett megjelent egy kis dudor, aminek kezdetben nem tuljadonítottunk nagy jelentőséget. A seb gyógyulása aztán kb. 2-3 hónap után megállt, egy kis vágás maradt rajta, majd további 1-2 hét alatt a már begyógyult rész is kisebesedett és váladékozni kezdett. A seb felett pedig, ahol nem is volt vágás egy fájó pontot / csomót érzek.
    Szerintetek egy kis darab járatból újra kifejlődött a ciszta vagy csak valami fertőzés érhette? (Most lapis pálcával ecseteljük, remélve, hogy csak egy fertőzésről van szó, ami majd elmúlik.)
  12. 2012. november 2. 15:10465.

    Ez igen, akkor te igen kitartó vagy... Az érzéstelenítéses, kivágásos módszer gondolom a feltárásra értetted (tályog kialakulása). Sok függ a doktortól is és a módszertől, de annál inkább a beteg további életétől.

    A szőrtüszőgyulladásból eredő betegség elég makacs és azért lehet nehezen megszabadulni tőle, mert a további sok ülés újabb kialakulást eredményezhet! Én fontosnak tartom a megelőzést is (szőrtelenített farpofák, szárazon tartás, kevesebb "kényszer ülés" ...stb.)

     

    Nekem azt mondta az orvos, hogy bármilyen módszerrel van megműtve, nem 100%, hogy nem jelentkezik újra. Sajnos kiforrott módszer nem igen van erre, ahogy már többen is jelezték a fórumon, de nagy eséllyel "végleges" a sebszél levarrás és nyitott kezeléses módszer. Persze sok mindentől függ, a ciszta elhelyezkedésétől, méretétől, mértékétől ...stb. Teljes eltávolítás esetén is bármi megtörténhet. 

     

    38 napja volt a műtétem (naplót vezetek a gyógyulásról), már most egész jó a sebgyógyulásom, még pici lyuk van, de erőteljesen sarjad és a doki szerint az izomszövetek sarjadnak, mert kicsit vizket és néha picit kellemetlen, ahogy a géz a sebhez ér néha. Tudok ülni már sokat is, vezetek auót is, de mégsem ülldögélek, mert szeretnék minél kevesebb ülést a továbbiakban! Ha teljesen meggyógyulok, akkor figyelni fogok, hogy szőrtelen legyen a farpofám, és mindent megteszek annak ellenére, hogy ne találkozzak újra ezzel a betegséggel!

    előzmény:
    Zsoltwist (464)
    2012-11-02  12:01
  13. 2012. november 2. 12:01464.

    Sziasztok,

     

    szacsi604 és kedves többiek: mindenkinek aki hezitál és parázik egy műtéttől csak azt tudom tanácsolni, hogy fogjon bele, minden bátorságát összeszedve műtesse meg magát. Nekem egy hete volt a 4. Műtétem, de ha normálisan vesszük csak a 2. Hogy lehet ez? Nos......nálam "hozzáértő" doki az ügyeleten azonnal érzéstelenítette, kivágta, összevarta. 6 hónap után újra kezdtem, mert kiújult. Akkor már csakmmaszekban rendelt, én mint szorgos kis beteg mentem a privát rendelőjébe. Ott mindjárt ugyanezt megtette 20 ezer forintért, megcsinálta újra az összevarrós verziót. 6 hónap, megint kiújult :(

    meguntam, több keresés, több infó, megműtöttek altatásban, a sebet nyitva kezelték.  Ez volt 2007-ben....

    idén nyáron meglepetésemre megint kiújult és megkerestem azt az orvost aki műtött anno. Nagyon aranyos volt, segített és mondta: kimettszük újra. Már a 2007-es műtétnél jelezte, hogy a nyitva kezeléses sokkal tovább tünetmentes, akár véglegesen is megoldhatja ezt a bajt. De a mostanit is Ő végezte el és tényleg le a kalappal előtte. Megnyugvást jelentett a kezei metszettek megint. Egy hete volt a műtét, most meg naponta kötözik. Sok a kín vele, ülni, mocorogni még nehézkes. 

    Hölgyeknél ritkábban jöhet elő, aki nem tud dönteni nagyon szívesen..... 

  14. 2012. október 31. 07:28463.

    Teljesen egyetértek az előttem szólóval: megváltozik az életed, és ennél már csak jobb lesz, mihelyt teljesen felépülsz!

     

    Én is hasonló helyzetben voltam, mint te, de nekem magától kifakadt tavaly, és szépen felül is fertőződött. Ezt a sebészeten rendbehozták, és közölték vele, hogy ezt csak műtéttel lehet megoldani. Másik orvos azt mondta, hogy oda kell figyelni rá, és akár együtt is lehet élnivele. Megelégeltem a dolgot, és úgy döntöttem én is, hogy kés alá fekszem.

    Ma van a 36. nap a műtétem óta, még táppénzen vagyok, de az orvosom szerint jövő hét keddre teljesen gyógyulnia kéne a sebnek. Nekem félig-meddig zártan és félig nyitottan kezelték: 3 felületi varrással húzták össze a sebem, amit az első héten eltávolítottak, így a mai napig nyitva van a seb és ürül szépen.

     

    Nehéz rávenni az embernek magát, mert mégis csak egy műtét, de hidd el megéri: sok szenvedéstől és kellemetlenségtől fog megszabadítani! Én azt mondom, ne várj vele, most már akárhogyan is alakul a sebed: a műtét csak gyulladásmentes - tünetmentes - állapotban végezhető el nagy sikerrel.

    előzmény:
    szacsi604 (461)
    2012-10-30  14:16
  15. 2012. október 30. 20:45462.
    Hidd el,az egészséged mindennél fontosabb.Vágj bele,ne törődj most azzal,hogy mi lesz.Ez egy piszkosul alattomos betegség.Amíg húzod az időt,egyre nagyobb területet emészt fel a szöveteidből és megálljt parancsolni neki kizárólag csak egy jó sebész tud.Nehéz az elején,de ahogy túlesel a végleges műtéten megkönnyebbülsz és a további életeddel kapcsolatban is sokkal pozitívabban fogsz gondolkodni!
    előzmény:
    szacsi604 (461)
    2012-10-30  14:16
  16. 2012. október 30. 14:16461.

    Sziasztok! Beíratkoznék a klubba, hiszen évek óta ezzel a panasszal küszködök. 34 éves vagyok és a tünetek 4 éve jelentkeztek először a szokásos módon, pont amikor első gyerekemmel terhes voltam. Már akkor jelezte a sebész, aki megnyitotta a dudort, hogy ennek műtéti vége lesz. Most így 4 év távlatából, túl még egy terhességen és sok kínszenvedésen, elérkeztem arra a pontra, hogy megműtetem mert így élni már nem tudok. Jelen pillanatban is meg van nyitva, de minden erőfeszítésem ellenére is össze akar forrni. Pedig a doki megmondta, hogy ne engedjem.  December 19-én műtene, ha addig ez rendbe jönne.

     Teljesen magam alatt alatt vagyok és most még jobban elkeseredtem, hogy végigolvastam más is min megy keresztül.  A dokim azt mondta, hogy nem húzódik el a gyógyulás, de most már nem hiszek neki. Tanár vagyok, most mentem vissza GYED-ről és ha nem tudok dolgozni menni, szépen munka nélkül maradok. Így is a gyerekek miatt néha hiányoznom kell. Teljesen el vagyok keseredve, de ezzel tovább együtt élni sem tudok. 

    Köszönöm, hogy leírtátok tapasztalataitokat, így legalább fel tudom készíteni a lelkecskémet, hogy mi vár rám. 

  17. 2012. október 30. 13:01460.
    Igen, gyógyulgatok! Már nagyon kicsi a seb, közel vagyok a teljes összeforráshoz, de ma váratlanul el kellett mennem a sebészetre, mert kicsit kellemetlen érzéssé vált, ahogy a gézlap a sebhez ért! A doki azt mondta, hogy valószínúleg az izmok sarjadnak most, és az vált ki enyhén kellemetlen érzést..... Jövő héten megyek vissza, s nagy eséllyel indulok a "gyógyult" kifejezésért! :)
    előzmény:
    Leona (459)
    2012-10-27  02:15
  18. 2012. október 27. 02:15459.
    tök jó,hogy már Te is hamarosan meggyógyulsz! :) nálam minden rendben van.másfél éve volt a műtét,de panaszra nincs nagyon okom.annyi,hogy ha terhelem a farokcsontomat ülés közben,akkor elkezd érzékenykedni,de nem nagy ügy.olyankor kicsit mocorgok a széken,más pozitúrát veszek fel,esetleg felállok pár percre és akkor békén hagy.de ez is csak akkor van,ha a "jelzést" nem veszem figyelembe és nem változtatok az ülésmódon.
    előzmény:
    kisspistajozsef (458)
    2012-10-17  21:22
  19. 2012. október 17. 21:22458.

    Ma a doktorom kérésére elkezdtem a sebem zuhanyoztatását. Ahogy többen írták, a seb teljesen érzéketlen a vízre, semmi kellemetlenség nem lépett fel a zuhanyoztatás során. Nagy segítségemre volt az előkészületekben az egyik kedves fórumtársunk :)

     

    Ma láttam először a sebemet, igaz csak a fényképezőből visszaköszönve, de meglepődtem, mert a doktor összevarrta a sebem, aminek a nyomai látszanak is, de mégis olyan most a seb, mintha nyitva kezelte volna: nincs összeforrva a sebszél, illetve babérlevél alakban nyitva van a seb. Akit érdekel, annak privátban küldök is képet róla.

    Kicsit örülök, hogy ilyen a seb, mert legalább tud ürülni teljesen.

     

    A mozgásom teljesen dinamikus már, pár percre már ülni is tudok...

    Többiekkel mi a helyzet? :) Régen írtatok a fórumba...  

  20. 2012. október 12. 12:45457.

    Örülök, hogy jobban vagy! :)

    Reggel ma sebészeten kezdtem, és a doki azt mondta, még 10 napig megfigyeli a sebet, illetve kezeli (sebtisztítás, kötözés ...stb.) és utána tud mondani pontosat, hogy mikor állhatok munkába...

     

    Nekem zárt műtét volt, mint ahogy azt korábban a provát beszélgetésünkbn is kifejtettem, de remélem nem fog visszatérni. Nekem 3-4 naponta van kötözés, amit az ambulancián megcsinálnak, nekem otthon nem kell semmit foglalkoznom vele. Viszont nem érhet vízhez, így a tisztálkodás kissé nehézkes, de mivel már én is túl vagyok a varratszedésen, így "könnyebb" már az életvitel kicsit. Ülni még nem nagyon tudok, maximum az autóban 4-5 percig, míg a kórházhoz érünk!

     

    Ma 2x annyi idő volt a sebtisztítás, mint előzőleg: betadinos átmosás, hiper..-al mosás, valamint borsavat is csepegtettek a sebbe, ami elvileg a büdös szagot fogja elfedni. Na ezt kétszer csinálták végig, majd a kötésem is betadinos (ami a seben van), de a fedőkötés nem itatódik át, szóval nem lesz olyan az alsónadrágom!

     

    Hétfőn megyek legközelebb kötözésre! Remélem mindenki gyógyulófélben van már! Én is azt tudom mondani, hogy egyszer meg kell csináltatni, nem lehet halogatni a dolgot, nem fog magától elmúlni: hittem benne én is, de ma már másképp gondolom a dolgot! Csak műtéti eljárással lehet ettől a szörnyű betegségtől megszabadulni. Az majd később kiderül, hogy a fránya ciszta újra jelentkezik-e vagy sem, de nagyon remélem, hogy nem!

    előzmény:
    sinuspyl (456)
    2012-10-12  09:33
  21. 2012. október 12. 09:33456.

    Hali!

     

    9 nappal a műtét után írok ismét.

     

    Előző hozzászólásomban kifejtettem az előzményeket, 1-én laborvizsgálat, 2.án belgyógyászat + aneszteziológia várt rám, majd 3. án jött a műtét.

     

    Reggel 7 órára kellett bemennem, eléggé be voltam rezelve, kisgyermek korom óta nem voltam korházban.

    Át kellett öltözni, majd betették a branült, éfjéltől enni-inni nem volt szabad, így jól jött a ringer oldat...

    Aztán olyan fél9 magasságában kaptam egy szem Dormicumot, teljesen jól ellazított, kb mint ha inna az ember... műtőskocsira felülve éreztem meg hogy hu....tényleg itt vagyok :S :D

    Aztán toltak be, láttam a lámpákat elsuhanni magam felett, bent a műtőben "beszélgettem" az anesztessel, de keresgéltem a szavakat, annyira jól hatott a nyugtató. Ezek után beadták a spinál érzéstelenítőt, nem éreztem semmit, elég profi volt. Ezt már minden mindegy alapon vettem tudomásul... vérnyomásmérő, O2 szint, EKG, mindent rámaggattak, és olyan 20 percig tartott a műtét, a bal oldalamon feküldtem. Közben teljesen kooperatív voltam, viszont utólag nem emlékszem tisztán a dolgokta, foszlányokara inkább. Kitoltak, majd háton fekve voltam a korteremben. Hasközéptől lefele totális érzéstelenség, kb le is vághatták vna a lábam, érdekes "érzés". Olyan 2.5 óra mulva elkezdett kimenni a lidocain hatása, kezdtem mozgatgatni a lában, a hót vér leplet lecserélték (fel kellett kelni fél percre), ami utólag kicsit kár volt, mert másnap előjött egy kis fejfájás, igaz minimális. Napi olyan 3.5 litert ittam, kell pótolni a gerincvizet.

    Aznap kértem 2* algopirin injekciót, jót tett, de ebbe ki is merült a fájdalomcsillapító szedése nálam. Másnap felkeltem, 1 km/h max sebességgel tudtam járkálni, aztán napról napra jobb lett. Ma már tudok ülni is, menni is, tegnap előtt szedték ki a varratokat, az sem fájt, még kellemetlen sem volt.

     

    A sebész - szerintem - jól csinálta nagyon, nyitott eljárás + bőrszéleket levarrta a sebalapra. Ahogy látom, ez kezdi kiszorítani a sima nyitott eljárást, a zárt pedigkezd eltűnni.

     

    Napi 3* zuhanyoztatom, kötéscsere, estére kis betadin.

     

    Összességében közel sem akkora tortúra, mint amit hittem, és még az is lehet, hogy meggyógyul :) Úgyhogy aki nincs oda a szituért, halogatja, annak csak ajánlani tudom, hogy "vágjon bele" :) mert nem egy rizikós műtét, az eredmény pedig mindent megér.

     

     Bárkinek van kérdése jöhet üzi, vagy válasz.

     

  22. 2012. október 9. 10:40455.

    Most jöttem a sebészetről és kivették a varratokat (cső nincs benem már): azt mondta a doki, hogy egyik varrat már rendesen húzta is a bőröm, bele is vágott picit... Abban reménykedem, hogy most már könnyebb lesz, csak a tüsszentéssel kell vigyáznom, nehogy szétnyíljon ;)

     

    Pont ma van 3. hete, a műtét napjától számolva. Szerinted mennyi kell még táppénzen lennem, és meddig lesz egy a fura érzés?

    Félig-meddig ülő munkát végzek, de sokat állok is egyben, talán ez nem olyan kimerítő! Köszi válaszod!

    előzmény:
    the_unk (454)
    2012-10-09  08:35
  23. 2012. október 9. 08:35454.

    Van még cső/varrat a sebedben? Akkor nem csoda hogy három hét után még feszül, szerintem.

    Én fájdalom nélkül ülni ha szigorúan veszem a mai napig nem bírok (>2.5 hónapja műtöttek), viszont szeptember közepén, a suli miatt már kénytelen voltam ülni 45/60 perceket egyhuzamban, és igazából ki lehetett bírni. Előtte viszont csak ülőpárnával ment.

    Szerintem 3 hetesen nem kell még aggódnod. 

    előzmény:
    kisspistajozsef (453)
    2012-10-08  20:22
  24. 2012. október 8. 20:22453.

    Az lenne a kérdésem a gyógyultakhoz, hogy mennyi ideig voltak táppénzem, és mikor tudtak először normálisan ülni fájdalom nélkül (akár nyitott, akár varrt seb esetén)

     

    Nekem lassan 3. hetes lesz, de sajnos még nem látok javulást: feszül a sebem, és a farokcsontom is fáj, ha felkelek a fekvésből... :(

  25. 2012. október 8. 20:09452.
    Sziasztok! Sajnos én is ettől a betegségtől szenvedek :(
    Most elhatároztam, hogy felekeresek egy sebészt, aki már tapasztalt ilyen téren.
    Ha valaki ismer Szegeden vagy környékén olyan sebészt, aki nyitva hagyja a sebet műtét után, az legyen szíves írjon ide vagy privátba.
    Előre is köszi szépen!

Címlap

top