Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Azoospermia

ani27
Létrehozva: 2007. november 9. 16:27

Sziasztok!

Olyanok segítségét kérem, akik találkoztak ezzel a problémával, van-e rá gyógymód, lehet-e ennek a férfinak vér szerinti gyereke? Azoospermia(=nincs hímivarsejt az ejakulátumban).

 

  1. 2008. december 6. 08:40126.

    Igen a legtöbbször van a hereszövetben sperma vagy előalak, és ilyenkor általában az a helyzet, hogy elzáródás van az ondóvezetékben, vagy valahol, és emiatt nem jönnek ki. Persze a hereszövetben nincs több millió, amiatt, hogy nem tudnak kijutni, csökkent a herék termelése. Én így tudom legalábbis.

    De mikor erre a profnál rákérdeztünk, olyan bizonytalannak tűnt a válasz, szóval ez a terület az orvostudományban annyira feltáratlan, hogy sokszor ők sem tudják igazán. Azt mondta a prof. hogy lehetne csinálni egy mikrosebészeti beavatkozást, kb. 5 órás lenne, amiben ezt a vezetéket néznék meg, megkeresnék az elzáródást. De minimális lenne a sikeressége, a műtét viszont elég megterhelő, ezért a biopszia a megoldás.

    A herebiopsziát úgy csinálják, hogy mindkét heréből, de lehet h. csak a balból kicsípnek több helyről pici szövetecskét, és ezeket valahogy lekezelik, és lefagyasztják.

    Nem értek hozzá, biológus se vagyok, meg orvos se, de valahogy így zajlik, remélem nem írtam hülyeséget.

     

    előzmény:
    kismanó27 (125)
    2008-12-05  12:43
  2. 2008. december 5. 12:43125.

    Sziasztok!

    Én egy valamit nem értek, h. a férfiáknál azoospermia van, de állítólag benn a herében viszont van sperma? Ezt hogy veszik ki onnan? Mivel? Ez volna a herebiopszia műtét, amit vmivel kiszívják onnan??? És fájdalmas???

    Akkor ezek szerint a herében létezik a sperma, vagyis van ott sperma, csak nem akar kijönni, olyan "hagyományos" módon, ugye?! Sztetek?

    Ha vmi , világosítsatok fel, mert ezt nem értem!   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. december 5. 10:39124.

    Sziasztok

     

    Nálunk annyi a hír ,h kértünk időpontot az andrológustól jan. 6-ára kaptunk. Sztetek mennyi idő alatt lehet eljutni a lombikig ? Tudom legyek türelemmel ,de úgy szeretnék kisbabát. Na de nem sürgetem az időt úgyis úgy alakul ahogy kell.

    De veletek mi újság ?

     

    Amúgy dolgozok és készülünk az ünnepekre. Bár ajándékok szintjén elég szegényes az ötlettáram még.

    Jók legyetek ! Ja és a csizmátokat tegyétek az ablakba ,m tudjátok este jön a MIKULÁS !!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. december 4. 16:59123.

    Sziasztok!

    Na mik a jó és rossz hírek?

    Nálunk nincs semmi extra, csak annyi hogy ma kértünk időpontot az urológustól, h. mikor mehetünk ujabb vizsgálatra? J.hét csütörtök, dec.11-én fél10-re! Szorítsatok hogy sikerüljön! Reménykedem, hogy a tabletta csinalt már vmit! Legalább egyetlen egy szál kiskatona is lehetne, ez már jó jel lenne! Drukkoljatok!  

    Irjatok,veletek mi a helyzet?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. november 28. 22:44122.
    Túl vagyunk a műtéten és 13 szál le van fagyasztva és először mindenképpen azzal próbáljuk ki, mert a páromnak iszonyatos szenvedés volt a biopszia, mivel nem hatott teljesen az érzéstelenítés és érezte amit csinálnak.
    előzmény:
    eva74 (120)
    2008-11-28  20:49
  6. 2008. november 28. 22:42121.
    Köszi. Hát én reménykedem, hogy sikerülni fog. Egyébként nem a férjem:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2008-11-28  20:14
  7. 2008. november 28. 20:49120.

    Sziasztok,

     

    Most találtam rá erre a topikra, és sajnos minket is érint az azoospermia. Túlvagyunk 2 herebiopsián, 4 stimuláción, 5 beültetésen. Mivel az utolsó lombiknál gyakorlatilag csak 1 termékenyült meg, az is csak éphogy elmegy kategória volt, párom úgy döntött, hogy donorral folytassuk tovább. Azóta túlvagyok 2 donorinszen, sajna sikertelenül. Jelenleg hosszabb pihenő időt iktattunk be a lombikozással kapcsolatban, mert egy kicsit belefásultam a dologba. Nem a sikertelenségekbe "fáradtam" bele, hanem beavatkozásokkal járó macerákba. Habár már kezd mocorkálmi a fejembe, hogy lassan újra el kellene kezdeni az egészet.

     

    Zemanek nagyon jó hír, hogy jó minőségű spermát találtak a párodnál a biopsiával. Ha elfogadsz egy jó tanácsot friss anyaggal lombikozatok. Ez azt jelenti, hogy a leszívás előtti napon csinálják meg a biopsiát (Kopa doki nagyon ügyesen csinálja, páromnak gyakorlatilag semmi panasza nem volt a műtét után, pedig az első biopsiát igen megszenvedte) Műtét után azonnal megkapod az anyagot, amit egy speciális oldatba tesznek, amit Neked kell elszállítani a meddőségibe. Ott egy speciális technikával 24 óra alatt kiusztatják a here szövetből, és érlelik. Másnap Neked megcsinálják a leszívást és a friss anyaggal termékenyitik meg a petesejtedet. Fagyasztott anyaggal is lehet lombikozni, de annak rosszabb a megtermékenyítési rátálya,és kevesebb a létrejött terhesség is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008. november 27. 18:25119.
    Sajnos nem tudom, mert nem kaptam papírt, de azt mondta a doki, hogy nem vészes. Valami e betűs gyógyszert kaptam, most nem jut eszembe a neve.  Most váltottuk ki és a doki elfelejtett rá dózist írni, úgyhogy a legkisebbet kaptam, majd holnap megpróbálom megtudni, hogy ez kell e. Én is örülök, csak olyan meszzinek tűnik még az a jan 12. Már nagyon várom. Mi a Róbert Károlyba járunk.
    előzmény:
    ani27 (117)
    2008-11-27  16:33
  9. 2008. november 27. 18:21118.

    Ezt monsta adoki, mivel a herebiopsziánál talált spermák nagyon jó minőségűek és elég sok is volt és pár éve volt egy hosszan tartó gyulladásos folyamata oda lent, amit nem kezeltett időben.

    A párom hallani se akarna donorbabáról és én megértem őt, mikor kiderült, hogy beteg vagyok és még nem tudtam, hogy műtétileg kezelhető, akkor én is így éreztem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2008-11-27  09:03
  10. 2008. november 27. 16:33117.

    Szia Ditta!

     

    Üdvözöllek a topicban és minden jót kívánok Nektek a továbbiakra is, főleg egészséget, mert az a legfontosabb!

     

    Köszönöm, hogy megosztottad velünk a történeteteket, és kérlek maradj velünk!

     

    Teljesen egyetértek Veled! Ti is és mi és és még sokan mások MINDENT megteszünk annak érdekében, hogy babánk szülessen, de nem MINDEN ÁRON.

    Mert az állandó hormonkezelések tönkre tehetik a szervezetet, és akkor csak a testi bajokat emlegettem, és hol vannak még a lelki megpróbáltatások. Nálunk a Kaáliban pont ezzel indított az orvosom (nagyon szimpi is volt ez a hozzáállás) hogy nekem, nekünk kell eldönteni, bevállaljuk-e, vagy maradunk az egyszerűbb megoldásnál: donorbaba inszemmel.

    Mivel lett 4 szalmányi anyag biopsziával, ezért azt mondtuk, hogy végigcsináljuk a 4 beültit, ha kell, de ha egyik sem sikerül, akkor az, hogy donorral legyen, sem páromnak, sem nekem nem okozna problémát, mert nem mindig a vérségi kapocs a legerősebb szerintem. Nem is akarok belemenni abba, hogy hány és hány vér szerinti szülő bánik cudarul a gyermekével, és hogy sok esetben az öribabák és donorbabák sokkal szeretetteljesebb, harmónikusabb környezetben nőnek fel. Erről külön topicot lehetne indítani szerintem.

     

    Zemanek!

    mennyi lett a THS szinted, hogy picit alulműködik a pajzsmirigyed? Milyen gyógyszert kaptál, és meddig kell szedned?

    Örülök, hogy már megvan az időpontod!!! Remélem nekem is kiderül nemsokára, már izgulok!Hová is jártok?

     

    Pumukli!

     Sajnálom az újabb eredményt! Nem akartalak elkeseríteni ezért nem írtam de erre számítottam, mi is megismételtük, ugyanaz lett másodszor is az eredmény. De semmi csüggedés, lesz megoldás, mindannyiunknak lesz, csak ki kell várni!!

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2008-11-27  13:36
  11. 2008. november 27. 08:55116.

    Sziasztok Csajok !

     

    Üdv közöttünk Ditta25! És gratula a terhességhez!!!

     

    Ma voltunk dokinál . Sajna megint azoospermia lett az eredmény.

    Tehát jöhetnek a vizsgálatok . Kopa Zsolt andrológushoz irányítottak. Ditta25 hsz szerint jó kezekben vagyunk. Remélem tudnak kinyerni spermát a herebiopsziával és utána jöhet a lombik.

     

    Az igazság az csajok ,h én is úgy gondolom ahogy Ditta is írta ,h talán jobb ,h ha a férfinél van gond. De az ő példája kicsit elkeserített. Bár már mi most tájékozódtunk a donor baba kérdésről ha esetleg odáig jutnánk. Ami remélem nem történik meg .

    De sztem mi is vállalnánk úgyis babát . A lényeg ,h egészséges legyen és ,h LEGYEN!!!

     

    Képzeljétek unokanővéremet hazaengedték. Bár vissza kell még mennie majd kontrollra,de a lényeg ,h jól van. És sajna ők rosszabb helyzetbe vannak. Nekik biztos ,h nem lehet saját gyerekük !

    Így a mi helyzetünket sokkal pozitívabban látom .

    Jók legyetek tudjátok már járkál a MIKULÁS !!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2008. november 26. 23:17115.
    Hát ez nagyon ember függő, mi nem lennék képesek donor babát bevállalni. De én nagyon optimista vagyok, muszáj sikerülnie. Nálunk a minőséggel nincs gond, csak elzáródás miatt van ez a gond.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2008-11-26  18:24
  13. 2008. november 26. 18:12114.

    És milyen okból nem sikerült. Nem termékenyültek meg a petesejtek, vagy nem tapadtak meg.?

    SOk sikert a mostani babához.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2008-11-26  17:57
  14. 2008. november 26. 17:32113.
    Na voltunk dokinál. Elvileg január 5-én kezdtük volna a stimut, de aztán a melóm miatt egy héttel eltoltuk. SZóval jan 12-én indul a stimulálás. Kiderült, hogy a pajzsmirigyem egy picit alulműködik, kaptam rá gyogyit, de a soki szerint nem vészes. Már nagyon várom.
    előzmény:
    Zemanek (109)
    2008-11-24  22:38
  15. 2008. november 25. 19:12112.

    Sziasztok.

     

    Te jó ég! Pumukli nagyon sajnálom unokanővéredet! Szegény! Ilyen fiatalon! Van már gyereke? Hogy tudja ezt feldolgozni?

     

    Háát a lombikról csak annyit, hogy én azért hittem anniyra abban hogy rögtön sikerül elsőre, mert nekem semmi bajom. Mégsem sikerült. De szerintem sokminden agyban dől el, és lehet hogy nem hittem meggyőződéssel hogy összejön és ezért nem sikerült. Biztos recept nincs, különben elsőre sikerülne mindenkinek. A pozitív gondolkodás és hozzáállás a tapasztalt sikeres lombikosok szerint fél siker, úgyhogy tréningezni kell magunkat erre.

     

    A vásárlással még sehol nem vagyok.

    előzmény:
    pumukli00 (110)
    2008-11-25  10:42
  16. 2008. november 25. 15:19111.
    Sziasztok! Hát én már meg is vagyok a vásárlással, mondhatni már megvan mindenkinek minden! Keresztfiamnak nehéz, ő most 8 éves lesz februárban, egyelőre csak puzzle-t vettem neki, de jo lenne még hozza vmi! Hát ha a munkahely és az idő engedi akkor a szüleimnél karácsonyozunk, még 135 km hazautazni! A szilvesztert pedig édeskettesben! 2 hét mulva megyünk urológushoz, nagyon izgulok a tabik hatása végett, remélem már jo hirrel jövünk haza! Ti többiek hol karácsonyoztok? Megvagytok az ajándékvásárlással?  Még jo 1 hónap, talán már annyi sem, és itt a karácsony!
    előzmény:
    ani27 (1)
    2007-11-09  16:27
  17. 2008. november 25. 10:42110.

    Sziasztok Csajok !

     

    Nem tűntem ám el. Bocsi ,h a hétvégén nem jöttem .

    Nálunk vannak jó ill. rossz hírek.

    Kezdem a rosszal .Igazából unokanővéremről van szó. Hozzá járok a kórházba,m sajna 3szorra volt már cisztája. De ez a mostani rosszindulatú volt és kivették a méhét ,petefészkét stb... 29 éves. Szóval most próbáljuk őt felvidítani és sokat bent lenni nála.

     

    A jó hírem az ,h meglettek az eredményeim (tudjátok a vérvétel) azt mondta a doki tökéletesek ! Úgyhogy hál' Istennek nálam nincs semmi gond. Így ez nem nehezíti a továbbiakat. Tényleg szerintetek könnyebb lesz így a lombik ,h nálam ok minden?

    A páromnak még egy mintát kell adni ,de sajna most kicsit stresszes (egy régi ügy miatt ) így nehezen megy.De nem erőltetem. Ha nem koncentrál rá teljesen akkor úgysem lesznek jók az eredmények.

     

    Hogy álltok az ajándék vásárlással ? Nekem még ötleteim is alig vannak !

    Jók legyetek !! Mindenkinek kitartás ! Tudjátok csak POZITÍVAN!!!

     

    Bocsi kicsit hosszú lettem !!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2008. november 24. 22:38109.

     El nem múlt, de a hétvége jót tett nei. Pénteken már nagyon szörnyű volt ahogy kinézett. Az a baj, hogy ülő munkát végzem és ez nem tesz jót neki.  Remélem én is, hogy úgy lesz ahogy írod és egyszer kezdjük és fejezzük is be 9 hónap után.

    Már nagyon izgulok a szerda miatt. Sajnos ciklusom most sincs, már 1,5 hete meg kellett volna jönnie de semmi. Félek, hogy emiatt nem lehet majd elkezdeni, hanem újra kell műteni.

    előzmény:
    ani27 (108)
    2008-11-24  21:16
  19. 2008. november 24. 21:16108.

    Zemanek!

     

    Hogy vagy? Elmúlt a vizesedésed?

    Nagyon jó lenne, ha együtt kezdenénk, és együtt is fejeznénk be 9 hónap múlva!

    előzmény:
    Zemanek (105)
    2008-11-21  23:25
  20. 2008. november 24. 21:14107.

    Semmi különös, csak várakozás, várakozás, várakozás.....

     

    Július óta, az első beültink óta azt hittem a téli hónapok szaladnak majd el a leggyorsabban, de most úgy érzem, mintha megállt volna az idő....

     

    Közben töröm a fejem a karácsonyi meglepiken, és minduntalan azon kapom magam, hogy újra és újra csak leendő kisbabánkról álmodozom.

     

    Veletek mizujs? Hol szoktátok tölteni a karácsonyt? Szülőknél vagy kettecskén? Szilveszter?

    előzmény:
    kismanó27 (106)
    2008-11-24  15:16
  21. 2008. november 24. 15:16106.
    Sziasztok! Valakinél van valami fejlemény? Hírek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2008. november 21. 23:25105.
    Akkor mi lehet, hogy elvileg nagyjából egyszerre kezdjük. Bár most aggódom, mert teljesen felvizesedtek a lábaim és nem tudni, hogy mitől, soha nem volt még ilyenem.
    előzmény:
    ani27 (103)
    2008-11-21  20:11
  23. 2008. november 21. 21:16104.
    Hát semmi különös, élem a napjaimat! Csak a menzim furcsálom egy kicsit, hogy miért rózsaszines vagy néha barnás a 9. napon is?! Neked van vmi tipped? Mi is ugy dec.10-én felhivjuk az urologust, és ad időpontot , és mehetünk uj eredménnyel! Azért nagyon izgulok, de reménykedek is!
    előzmény:
    ani27 (103)
    2008-11-21  20:11
  24. 2008. november 21. 20:11103.

    Szia!

     

    Felhívtam az intézetet, december 4-én megyünk, beszélek a dokimmal, és elvileg januárban kezdjük a következőt.

    Ma meglettek a hormoneredményeim, a TSH kicsit magasabb a kelleténél. Remélem ez nem nagy gond.

     

    Veled mizujs?

    előzmény:
    kismanó27 (102)
    2008-11-21  19:21
  25. 2008. november 21. 19:21102.
    Szia! Na mi a helyzet???
    előzmény:
    ani27 (101)
    2008-11-21  16:38

Címlap

top