Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bromocriptin gyógyszerről

Sziszi44
Létrehozva: 2003. szeptember 23. 12:55
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Ha valaki szed bromocriptint légyszi jelentkezzen.
  1. 2003. szeptember 24. 12:4176.
    Hát megnyugodtam:)))
    előzmény:
    évi* (73)
     
  2. 2003. szeptember 24. 12:3875.
    Én januárban voltam terhes, sajnos baba nem lett belőle, most nem vagyok terhes, de május óta van egy kis tejem. Nem sok, csak ha megnyomom, akkor. Ezért mentem a dokihoz is.
    Miért lennél már béna? Sokan szerencséjükre egész életükben nem is hallanak ilyenről, és mégse bénák. :-)
    előzmény:
    Sziszi44 (74)
     
  3. 2003. szeptember 24. 11:2374.
    Telefonon beszéltem csak vele.
    Most várok még 1-2 hetet. Hátha nem jön meg. És utána lehet, hogy felkeresem személyesen.

    Csajok én nagyon béna vagyok, de még csak most találkoztam ezzel a témával. Most ti nem vagytok terhesek és van tejetek? Vagy nagyon rosszul értem? Én még ilyet nem hallottam. Bocs, hogy ilyeneket kérdezek, de nem tudok róla semmit.
    előzmény:
    évi* (73)
     
  4. 2003. szeptember 24. 11:0573.
    Természetesen vérből megállapítható a PRL szint.
    Mi az, hogy sietett a dokid? De annyira, hogy egy beutalót nem tudott adni vérvételre? (Egy picit
    OFF, de biztos, hogy megfelelő dokit választottál? Baromira nemtörődömnek tűnik, de lehet, hogy csak innen a "távolból")

    Kedves Dusk!
    Én direkt megkérdeztem a dokit, hogy mi a helyzet a sörrel, mert azt imádom, azt mondta, hogy nincs akadálya a gyógyszer miatt. :-)))
    előzmény:
    Sziszi44 (72)
     
  5. 2003. szeptember 24. 10:2872.
    Hát egy hónapja szedem már. A körzeti is el küldhet ilyen vérvizsgálatra.
    Ezt vérvételből tudják megállapítani egyálatalán? Nem tudom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_171589 (71)
     
  6. 2003. szeptember 24. 10:0671.
    Akkor pedig nézess egy prolactin szintet nagyon hamar, mert ha elkezded szedni gyógyszert, akkor már nem kapsz valós képet. A prolactin a tejelválasztást segító hormon, ha az magas a szervezetedben, akkor álterhességi tüneteket is produkálhatsz, viszont ezért nem eshetsz teherbe.

    Nekem annak idején 15-e volt a normális szintnek, ezért egyáltalán nem volt ciklusom, viszont ömlött a mellemből a tej.
    előzmény:
    Sziszi44 (70)
     
  7. 2003. szeptember 24. 10:0270.
    Vérvételen sem voltam még.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2003. szeptember 24. 10:0169.
    Nem tudtam, mert nagyon sietett. Majd legközelebb. Azt mondta, mikor felírta, hogy meggyorsítsuk ezt a folyamatot, mert a ciklusaim nagyon hosszúak.
    előzmény:
    évi* (66)
     
  9. 2003. szeptember 24. 10:0168.
    Szia,

    Nekem sem okozott elváltozást a szedés, sőt én az alkohol tilalmat sem tartom be, ami a használati útmutató alján van:)
    előzmény:
    Bianka-W (60)
     
  10. 2003. szeptember 24. 09:5967.
    Én minden évben megyek vérvételre, megnézik a prolaktin szintem, ami azért megnyugtató. De az endokrin rendelésre nem teszem be többé a lábam.
    előzmény:
    évi* (57)
     
  11. 2003. szeptember 24. 09:3066.
    És nem kérdezted meg, hogy nem kéne-e véletlenül hormonvizsgálatot csinálni?
    Neked miért írta fel, mi volt a panaszod?
    előzmény:
    Sziszi44 (65)
     
  12. 2003. szeptember 24. 09:2765.
    Most beszéltem a dokival. Végre sikerült.
    Azt mondta, hogy folyamatosan szedjem. Legalább már tudom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_132159
    Torolt_felhasznalo_132159
    2003. szeptember 24. 09:1764.
    Szia! Bocsi, hogy tegnap már nem válaszoltam, de el kellett mennem. Szóval, miután másfél évig nem estem teherbe, és már megállapította az orvos, hogy van peteérésem, akkor írta fel. De amikor elkezdtem szedni, én már terhes voltam, teljesen természetes módon. A dolog érdekessége, hogy a ciklusom hatodik napján estem teherbe, nem a 14. körül, ahogy mindenki gondolja. De én ezt még nem tudtam, sőt nem is reménykedtem abba, hogy terhes lehetek és elkezdtem zedni ezt a gyógyszert. Aztán nem jött meg, de nem vettem komolyan, addig is volt már, hogy 3 hetet késett. Csak az volt gyanús, hogy hányingerem volt, amikor ránéztem a konyhás újság elejére. Aztán teszt után derült ki, hogy terhes vagyok, és akkor abbahagytam a gyógyszert.
    előzmény:
    Sziszi44 (63)
     
  14. 2003. szeptember 24. 08:5663.
    A bromotól jöttek ezek a bőr elvátlozások rajtad, én nem észleltem ilyet. Szerencsére.
    előzmény:
    Bianka-W (60)
     
  15. 2003. szeptember 24. 08:3562.
    Jó reggelt Lányok!
    Neked mennyi idő után jött ez a pigment elváltozás, és hogy néz ki? Napozás hatására jön elő, vagy csak úgy magától?
    (Én még "kezdő" vagyok a témában, nem tudom, mire számítsak. . . )
    előzmény:
    Bianka-W (60)
     
  16. 2003. szeptember 24. 08:1961.
    Sziasztok! Jó reggelt. Örülök, hogy ennyien válaszoltatok.

    A dokimat a kórházban is próbálom elérni, remélem, hogy ma sikerül.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2003. szeptember 23. 22:2160.
    Sziasztok!

    Évek óta szednem kell a Bromocriptint.
    (Száraz, törékeny volt a hajam. A bőrgyógyászom küldött el a mostani nőgyógyászomhoz. Ő tejet talált a mellemben, a vérvétel magas prolaktin szintet mutatott ki. Bromocriptint kellett szednem, és rendszeresen vérvételre járni.
    Miután egy alkalommal kiugróan magas lett a prolaktin-szintem, elküldött MRI-vizsgálatra. Mikroadenoma van az agyalapi-mirigyemben. )
    Mióta szedem a gyógyszert, rendszeres lett a menstruációm, megszűnt a tejtermelődés, sokkal szebb lett a hajam és a körmöm is.
    Kellemetlen mellékhatások csak a gyógyszer szedésének megkezdésekor jelentkeztek; valamint akkor, amikor változtatni kellett az adagolást, vagy szüneteltetni kellett a gyógyszer-szedést (emésztési problémák, enyhe hányinger, alacsony vérnyomás, szédülés, fáradtság).
    Nekem a betegséget egyértelműen a stressz okozta.

    SZERETNÉK MINDENKIT MEGKÉRDEZNI EZEN A FÓRUMON, AKINEK MAGAS A PROLAKTIN-SZINTJE,

    hogy van-e valakinek bármilyen pigment-elváltozás a bőrén? (a normális bőrszíntől eltérő, sötétebb, vagy VILÁGOSABB folt)
    (Nekem van. )

    KÖSZI, HA VÁLASZOLTOK!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2003. szeptember 23. 17:5159.
    Folyamatosan kell szedni!
    előzmény:
    Sziszi44 (10)
     
  19. 2003. szeptember 23. 17:4058.
    Sziasztok!

    Én is szedem a Bromocriptint. Eléggé borzalmas gyógyszer.
    Kb. 8 évvel ezelőtt kellett szednem, mikor babát akartunk. Össze is jött a második havi adag után.
    Most újból ez a szituáció áll fenn és magas a prolaktin szintem. Egyébként mindenkinek azt tudom javasolni, hogy vacsora közben vegye be. Mire kijönnek a kellemetlen mellékhatások addigra az ember már alszik. A szervezet pedig pár nap alatt hozzászokik.
    előzmény:
    Sziszi44 (1)
     
  20. 2003. szeptember 23. 15:3657.
    Én attól vagyok rosszul, hogy a legtöbb doki minden vizsgálat nélkül felírogat ilyen gyógyszereket. Hogy lehetnek ennyire felelőtlenek?!??!
    Ahogy itt olvasom, Te vagy az első rajtam kívül, akinek csináltak MR-t.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_171589 (55)
     
  21. 2003. szeptember 23. 15:3356.
    Szia! Nekem az MRI-re kellett egy hónapot várni, de sajnos ez van, kevés a gép. Mondjuk ez a probléma nem akut annyira, hogy ne lehetne kivárni az egy hónapot.
    És Te bírod a Bromocryptint? Én áttértem a Serocryptinre. A Br. egy rémálom volt, de ezzel nincs különösebb baj. Néha egy kicsit leesik a vérnyomásom, de tűrhető.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_171589 (55)
     
  22. 2003. szeptember 23. 15:1355.
    Sziasztok,

    Én én sztorim teljesen megegyezik Éviével.
    Nekem a mikroadenomám elmúlott, az MRI kimutatta 2 éve, de a hormom szintem még mindig magas.
    A Haynal Imre egyetemen, ahol kb 2 hónapra előre kell időpontot kérni és jó ha csa 2 órás késéssel kerülsz be, azt mondta a doki, hogy ha bírom szedjem és ha terhes leszek hagyjam abba.
    91 óta szedem és minden nőgyógyász azt mondta, hogy ahhoz, hogy gyerekem legyen, folyamatosan szednem kell.
    Szerencsére az évek folyamán egyre csökkentették az adagot.
    előzmény:
    évi* (50)
     
  23. 2003. szeptember 23. 15:0954.
    OK! Szia! Akkor holnap is benézek!
    előzmény:
    Sziszi44 (53)
     
  24. 2003. szeptember 23. 15:0853.
    Bocs, de mennem kell. holnap folytatjuk jó.
    előzmény:
    évi* (52)
     
  25. 2003. szeptember 23. 15:0652.
    Akkor meg honnan a bánatból találta ki, hogy neked magas a PRL szinted??? Ez egy látnok!
    Nekem jött egy kevés tej a mellemből, ami erre utalt, de akkor is rendesen kivizsgált, mielőtt felírta.
    előzmény:
    Sziszi44 (51)
     

Címlap

top