Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bromocriptin gyógyszerről

Sziszi44
Létrehozva: 2003. szeptember 23. 12:55
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Ha valaki szed bromocriptint légyszi jelentkezzen.
  1. Torolt_felhasznalo_438038
    Torolt_felhasznalo_438038
    2004. Április 28. 09:09526.
    Szia!
    Én így első olvasatra azért nem ítélném el őt, hiszen nem tudom a körülményeket. Lehetnek neki is rossz napjai, csak amíg a csajok kinyávogják (bocs a szóért) magukból a gondokat, addig a férfiakkal szemben az az elvárás, hogy tartásuk legyen és magukban rendezzenek le mindent.
    Sokszor mond az ember(lánya is) olyat, amit a kimondás után, vagy később megbán. Vannak olyan emberek, akik ezt a megbánást nem öntik szavakba. De tény ilyet akkor se szabadott volna mondania és ha már kimondta, legalább kérjen bocsánatot.
    Egy kívülállónak sokkal könnyebb tanácsokat adnia, mint annak végrehajtania, aki a kapcsolaton belül van. (Sajnos ebben van tapasztalatom. )
    Csak te hozhatsz döntést és csak te léphetsz ez ügyben. Lehet, hogy mire soraim eljutnak hozzád, addigra megoldódik a dolog. Tény, hogy ilyenkor el kell gondolkozni a jövőn és számba kell venni vele, vagy nélküle. Te ismered őt, te tudod, hogy ezt miért mondhatta, te tudod vele ezt megbeszélni.
    Üdv: Moto
    előzmény:
    Felafejjel (525)
     
  2. 2004. Április 27. 17:00525.
    Szia, köszi hogy írtál!
    Egyáltalán nem bántottál meg, sőt!
    Jó volt hallani, hogy ez másokat is felháborít. Mert volt perc, hogy azt hittem, neki van igaza és én tényleg nem vagyok jó erre. . . De ezt inkább csak az mondatja velem, hogy még nagyon szeretem. Furcsa ellentmondás nem igaz? De már tudom, hogy a génjeim (is) jobbat érdemelnek. . .

    előzmény:
    Sziszi44 (524)
     
  3. 2004. Április 27. 11:17524.
    Szióka!

    Hát nem is tudom, hogy igazán mit írjak. Nagyon sajnállak.
    Ne haragudj a kérdésért, de akkor miért van veled a "kedves" párod?
    Mert ha ezt viccelve mondta volna, akkor na jó rágja magát rajta az ember, aztán másnap visszavág valamivel, de ha tök komolyan mondta, hát én nagyon elgondolkodnék, hogy meddig maradnék vele. ( Persze a háttér dolgokat nem ismerem. )

    Az ő múltjában semmi sincs, amit a fejéhez vághatnál?
    Ne hagyd magad.

    Ne haragudj, ha megbántottalak volna. Nem volt szándékos.
    előzmény:
    Felafejjel (523)
     
  4. 2004. Április 27. 09:43523.
    Sziasztok!
    Úgy fest, én vagyok itt a viszonyítási alap. . . Mármint az "aminél már nem lehet rosszabb. . " Legalábbis most így érzem. Tegnap megint nekifutottam egy beszélgetésnek azzal a férfival, aki állítólag szeret. Meg akit én sajnos viszontszeretek. Nem a gyerekvállalásról volt szó, inkább kapcsolatunkról. Tudjátok mit mondott egyszer csak? Hogy "nem szeretne ugyan gyereket, de ha szeretne is, nem akarja, hogy ilyen géneket örököljön, mint az enyéim". (Tisztára olyan érzés, mintha lehúznának a vécén!) Hogy miért? Nem bírja elviselni hogy hosszú évekkel ezelőtt, mikor neki még se híre se hamva sem volt, volt egy kapcsolatom egy nálam jóval idősebb férfival. Szerinte az ilyen nőknél nincs minden rendben agyilag (és még enyhe kifejezésekkel tolmácsoltam, amit mondott. ) Nagyon szarul érzem magam (és már nem csak a brómtól. -)))

    Drukkolok mindenkinek, ti is is drukkoljatok nekem, hogy ki tudjak ebből mászni, és elhiggyem, hogy van még olyan ember, aki nem ítéli el a másikat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_359465 (522)
     
  5. Torolt_felhasznalo_359465
    Torolt_felhasznalo_359465
    2004. Április 26. 14:01522.
    Szedtem a clostyt is 3 hónapig, most hagytam abba. A doki mondta, hogy eleget gyógyszerezett, most jön a férj. Nálatok hogy zajlott a vizsgálat?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. Április 26. 13:48521.
    Szióka!
    Mi is nem rég voltunk. Az Üllői út 78-ban voltunk, a SOTE II. klinika Urológiai részlegén.
    Mi DR. Rusz Andrásnál voltunk.
    Mobilon értük utól és ő adott időpontot, hogy mikor menjünk. 06-30-9621-599. Elég sokan vannak, pár hétre kaptunk beutalót.
    Sajnállak, amiért a párod ennyire elzárkózik a vizsgálat elől.
    Az én párom szó nélkül jött. Nem mondom félt tőle, de eljött.
    A hormonjaid rendben vannak?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_359465 (520)
     
  7. Torolt_felhasznalo_359465
    Torolt_felhasznalo_359465
    2004. Április 26. 12:47520.
    Sziasztok! Lehet, hogy tudtok válaszolni nekem. Van olyan hely Bp-en, ahová a spermamintát el lehet vinni? A páromat nem tudom rávenni a vizsgálatra, csak így tudjuk megoldani. Én is szedem a bromót, sajnos nem sikerül teherbe esnem. Most jönne a petevezeteék átfújás, de előtte a férjem eredménye is kell. Köszönöm, ha válaszoltok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_899875
    Torolt_felhasznalo_899875
    2004. Április 24. 19:59519.
    Lányok, köszönöm a válaszokat!
    Úgy tűnik, új orvost fogok keresni, mert ezt a békát nem nyelem le, hogy egy hormonkészítmény receptjét az orrom alá dugja minden vizsgálat nélkül.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_514894 (517)
     
  9. Torolt_felhasznalo_640419
    Torolt_felhasznalo_640419
    2004. Április 24. 11:34518.
    sziasztok lányok!
    Tegnap voltam az orvosomnál és a hormonértékeim alapján bromocriptint irt fel( csak ez az egy mármint a prolaktin volt magasabb egy kicsit)csak elfelejtettem megkérdezni hogy akkor kezdjem el szedni amikor megjön a mensim vagy már akár ma is . szerintetek elkezdhetem ?nem mensi függő?De ha az lenne akkor biztos mondta volna a doki , nem?Ha valaki válaszolna megköszönném . sziasztok:kincső12
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. Április 24. 08:38517.
    Szia!
    Igaz, hogy nagyon-nagyon ritkán írok, de rendszeresen szoktalak benneteket olvasni.
    3 évig szedtem a bromot és mellette lettem terhes. A 12. hétig tovább kellett szednem, mert állítólag növeli a vetélés kockázatát, ha abbahagyja az ember, akkor meg pláne, ha hirtelen. Sőt, még progeszteront is kellett szednem, és teljesen egészséges , gyönyörű babónk született.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_899875 (514)
     
  11. 2004. Április 23. 16:09516.
    Szia!

    Én 3 napig voltam kórházban kivizsgáláson, nagyon sok viszgálatot csináltak. Alapvetően gondolom a hormonvizsgálatok döntöttek a bromo mellett, hisz onnan derült ki a magas prolaktinszint, a tünetek mellett.
    De közvetlenül a gyógyszer felírása után is csináltak hormonvizsgálatot és utána is fognak. Szóval szerintem ez elég vizsgálatigényes dolog. . .
    A terhességről kb annyi van a tájékoztatóban, hogy ha tud róla, azonnal szóljon az orvosának. . . .
    De mondjuk ez utóbbi kérdésed (lett-e vki terhes szedés közben) engem is érdekelne.

    Minden jót Neked!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_899875 (514)
     
  12. 2004. Április 23. 16:04515.
    Elvileg akinek magas a prolaktinja és ugye még nem terhes, de az akar lenni, a terhesség 12. hetéig javasolja az orvos a szedését, viszont a betegtájékoztatóban az van, hogy vigyázzunk, hogy a gyógyszer szedése alatt nagyon vigyázzunk, hogy ne essünk teherbe.

    Na most lény okos Domonkos!?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_899875 (514)
     
  13. Torolt_felhasznalo_899875
    Torolt_felhasznalo_899875
    2004. Április 23. 14:33514.
    Sziasztok!
    Én még csak most jutottam el erre a fórumra, és a tapasztaltakhoz rögtön van is néhány kérdésem.
    Alapproblémám, hogy a szoptatás abbahagyása után fél évvel is észlelek tejszivárgást. Felhívtam a dokimat, hogy szerintem magas a prolaktin-szint. Ő probléma felvázolása után annyit közölt, hogy ugorjak be a rendelőbe és felír Bromocryptint.
    Kérdésem, hogy milyen vizsgálatot végeztek nálatok a gyógyszer felírása előtt (a röntgenen kívül)? Van-e olyan közöttetek, aki szedte és szedés közben lett terhes, tehát veszélyes-e a magzatra? Azért is hálás lennék, ha valaki szedi és megnézné a gyógyszer tájékoztatójában. Köszi előre is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. Április 22. 16:17513.
    Köszi a választ!

    Együttérzek álmosság-ügyben, az előbb majdnem elaludtam itt az íróasztalomon.
    Fel kellene menni napi 2re de még csak 2 félnél tartok.
    Lehet hogy akkor szoborrá változnék?. -))
    A fejem is fáj, de azt lehet az időjárásra is fogni. )))

    Neked is szép napot, gondolok Rád, meg Mindenkire, (mondhatnám azt is hogy "elalvás előtt". -))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. Április 22. 15:00512.
    Szióka!

    Végre valaki!

    Bennem fel sem merült, hogy nem lehet szolizni.
    Nem vagyok egy szoli őrült, de néha-néha elmegyek, mert nagyon fehér bőrű vagyok. De még eszembe sem jutott, hogy foltos leszek, és pláne, hogy mitől?

    Nekem nincs gondom vele. Igaz csak 10 percre megyek mindig.

    Elkezdtem újra szedni a bromot. De most már okosabb vagyok és csak negyeddel kezdtem. Így is tök álmos vagyok, nem még ha 1 szemet vettem volna be. Majd szép fokozatosan.

    Szióka, szép napot Mindenkinek.
    előzmény:
    Felafejjel (511)
     
  16. 2004. Április 21. 09:51511.
    Sziasztok,
    van egy kérdésem: okoz a bromocriptin fényérzékenységet vagy ilyesmit? szóval lehet vele szoliba menni. . . ? (tudom, nem az évszázad problémája, de egy kis szín meg vidámabbá teszi az embert. . )
    köszi
    előzmény:
    Sziszi44 (510)
     
  17. 2004. Április 16. 09:18510.
    Köszi szépen! Aranyosak vagytok nagyon!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_438038
    Torolt_felhasznalo_438038
    2004. Április 15. 07:10509.
    Kedves Sziszi!
    Fel a fejjel, ahogy Felafejjel írta. :))
    Mióta is vagy ennél a dokinál és próbálkoztok? Tudod mostanában én eléggé belevetettem magam a meddőség kérdésébe, mindenre rákeresek a neten és valahol azt olvastam, hogy 1 év sikertelen próbálkozás után orvost KELL váltani. Amiket te itt leírtál az orvosodról, nem egy hozzáértő benyomását kelti. Bocs ha rosszul látom, de érzem a szavaidból, hogy hónapról hónapra bizakodsz, aztán meg majdnem a padlóra kerülsz, mikor megjön. Kérlek fontold meg és aszerint dönts. Mennyi idős is vagy? Ne várj addig míg én, mert lehet, hogy késő lesz. Tegyél meg mindent, hogy később ne hibáztathasd magad.
    (Ugye nem bántottalak meg?) Én szurkolok neked és mindenkinek, aki babát szeretne.
    előzmény:
    Sziszi44 (507)
     
  19. 2004. Április 14. 16:24508.
    Szia!
    Nem vagy zűrös. . . a hangulatod is teljesen érthető!
    Azt sajnos nem tudom, mi a helyzet a gyógyszerrel, "hozzászoktál-e", hogy van-e ilyen, de azt megértem, hogy "kiakadtál".

    Engem gyakran dühít, hogy nem vagyok teljes mértékben felvilágosítva arról, hogy mi is zajlik bennem. Az orvosnak 2 óra várakozás után jut rám tíz perce, és akkor is inkább dirigál, mintsem felvilágosít.
    Ha kérdeznék, meg sem hallja. És előfordult az is, hogy egymással ellentétes dolgokat írt egy zárójelentés elejére és végére. . .
    Olyan jó lenne, ha komolyan vennének, értelmesen elmagyaráznák, mi is zajlik bennem, és akkor kevesebb lenne a feszültség is bennem. Min múlik ez? Hogy pl. adok-e neki pénzt?

    Gondolj arra, (én sokat szoktam mostanában) hogy nem vagy egyedül azért sem, mert mindenki, aki ide írni szokott, ezzel küszködik, és gondolunk egymásra, sokat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. Április 14. 15:49507.
    Sziasztok!

    Most egy kicsit én is elkenődtem. Meg lett a vérvizsgálatom eredménye. A dokim azt mondta, hogy a prolaktinom egy kicsit magas, azt mondta, hogy nem vészes, de jó lenne, ha megint szedném a bromot. Hát nem vagyok elragadtatva tőle.

    Azért vagyok kiakadva, mert mikor legelőször felírta nem csinált vérvételt, csak a hőgörbém által írta fel a gyogyikat. Most egy hónapja abbahagytam a gyogyikat a mensim megjött 31 napra - ami nálam nagyon jó- és most azt mondja, hogy szedjem.

    Lehet, hogy hozzászokott a aszervezetem a gyogyikhoz? Van ilyen?

    Lehet, hogy egy kicsit zűrös vagyok, de most ilyen a hangulatom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. Április 14. 08:39506.
    Az aviva egy tornagyakorlat sor. Könyvet kell hozzá venni, és egy Lívia nevű csajszi tanítja, de mivel én miskolci vagyok nem tudok menni pestre, pedig épp vasránap lesz egy foglalkozás. Rendbeteszi bent a dolgokat, meghozza a menszit, rendszeressé teszi, csinál ovulációt meg még sok másra is jó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_438038 (505)
     
  22. Torolt_felhasznalo_438038
    Torolt_felhasznalo_438038
    2004. Április 14. 07:53505.
    Kedves Dzsincsill!
    Mi az az aviva?
    előzmény:
    dzsincsill (495)
     
  23. 2004. Április 13. 16:04504.
    Szia!
    Nálam is volt MRI, eredmény semmi. Ennek ellenére az egyik kezelőlapomon azt olvastam, hogy "az agyalapi mirigy jóindulatú daganata". . . . holott ott a negatív MRi. na mindegy.

    Nem tudom, mi okozhatja. Lehet hogy modern kori probléma, de hajlok arra is, hogy régen is volt, és egyszerűe csak növeltük volna a meddő nők táborát, ha akkor élünk. . . De érdekes lenne valami szakvélemény erről, kíváncsi lennék.

    És most jól bírod a gyógyszert?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. Április 13. 15:54503.
    Az elején 2x1 szemet kellett szednem, volt olyan, hogy
    a 1 1/2 szemet, most éppen 1 szemet. Vizsgálatok után állapították meg mindig, hogy maradhat e úgy ahogy szedem, vagy esetleg változtatni kell rajta. Nektek modtak arról valamit, hogy mi okozhatja ezt ? Nálam volt MRI vizsgálat, ill. színes látótér vizsgálat is emiatt, mert okozhatja egy daganat is, de ez nagyon ritka hálistennek. Az orvos akkor utalt olyanra is, hogy ez egy veleszületett dolog is lehet, de annyi ilyen esetről hallok, olvasok, főleg amióta babás fórumokat olvasok.
    Ennyi nőnek lenne ilyen veleszületett betegsége, vagy ez valami modern kori betegség . . . . . ?!
    előzmény:
    Felafejjel (501)
     
  25. 2004. Április 13. 15:54502.
    Az elején 2x1 szemet kellett szednem, volt olyan, hogy
    a 1 1/2 szemet, most éppen 1 szemet. Vizsgálatok után állapították meg mindig, hogy maradhat e úgy ahogy szedem, vagy esetleg változtatni kell rajta. Nektek modtak arról valamit, hogy mi okozhatja ezt ? Nálam volt MRI vizsgálat, ill. színes látótér vizsgálat is emiatt, mert okozhatja egy daganat is, de ez nagyon ritka hálistennek. Az orvos akkor utalt olyanra is, hogy ez egy veleszületett dolog is lehet, de annyi ilyen esetről hallok, olvasok, főleg amióta babás fórumokat olvasok.
    Ennyi nőnek lenne ilyen veleszületett betegsége, vagy ez valami modern kori betegség . . . . . !
    előzmény:
    Felafejjel (501)
     

Címlap

top