Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bromocriptin gyógyszerről

Sziszi44
Létrehozva: 2003. szeptember 23. 12:55
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Ha valaki szed bromocriptint légyszi jelentkezzen.
  1. 2004. Április 13. 14:39501.
    Szia cintia03!

    Nekem azt mondták, egy hónapig szedjem, megnézik, változik-e, ill. úgy marad-e. Utána eldől, meddig kell szedni, de felmerült az is, hogy hosszú évekig.
    (Ezek szerint van olyan, hogy nem kell évekig, és van olyan is, hogy igen. . )

    Reméljük, se nálad, se nálam nem lesz így, de ha igen, akkor meg legalább segít a tudat, hogy nem cél nélkül szedjük, és ahogy írod, ki lehet bírni.

    Te mennyit szedsz? Tényleg nincs semmilyen mellékhatás? Vagy volt az elején? Én 5 napja szedem, de szinte alvajáró vagyok és fáj a fejem. . .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. Április 13. 13:42500.
    Sziasztok Lányok ! Ezen a fórumon új vagyok, de szoktalak olvasgatni titeket. Azt szeretném kérdezni tőletek, van-e köztetek olyan aki több éve szedi a Bromo-t. Én 99-óta ! szedem, pár hónapos kihagyásokkal. Akkor kezdtem el a kivizsgálásokat babaügyben és a magas prolactin szint volt az első amit megállapítottak nálam. Én szerencsére nem vagyok rosszul tőle, de azért elég rossz, hogy ilyen régóta szednem kell. Van olyan ismerősöm, akinél szintén magas volt és neki azt mondták, szedje 3 hónapig, újabb vérvétel, akkor már jó volt, és utána nem kellett neki szedni. Azt mondták neki, hogy így már be fog állni magától . . . ? Én nem tudom, amikor én abbahagytam, akkor megint magas lett, illetve a folyamatos szedés mellett volt normál értéken. Nektek van ilyen tapasztalatotok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. Április 13. 10:25499.
    Sziszi44: Köszi a biztató szavakat!
    Látod, abba nem is gondoltam bele, hogy azzal nincs "elintézve" minden, hogy van valaki, aki szeret és gyereket akar tőlünk.

    A legeslegjobbakat kívánom!

    Nem vagyok teljesen egyedül, még azt is mondhatnám, van valaki, aki "a maga módján szeret", de ezzel a dologgal mégis egyedül vagyok, mert ez őt nem érdekli, nem akar tőlem semmit ilyen téren. Szóval a létezése csak rávilágít arra, hogy mennyire másképp is lehetne. . .

    Dzsincsill,
    "fel a fejjel", okosabbat sajnos nem tudok mondani. . . . :(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. Április 13. 08:28498.
    Sziasztok!

    Voltam dokinál és teljesen abba kell hagynom a bromot. Ja és nem tudja milyen következményei vannak a 0, 5-ös prl szintnek.
    De ami ennél is rosszabb, hogy aa hőgörbém olyan mint a nagykönyvben, rendszeres a menszim és mégsem látott tegnap petét ami jó lenne, bár még csak a 8. nap volt tegnap, de a múlt hónapban már a 12. napon sem látott semmit, úgyhogy most nagyon el vagyok ám keserdeve. :o(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. Április 13. 08:14497.
    Szióka!

    Valahol igazad van, nagyon is igazad van.
    Igen. Legalább nekünk van aki szeret. És ez nagyon jó, és nagyon sok segítséget ad nekünk. Együtt örülünk és szomorkodunk.

    Bízok benne, hogy ez így is marad és a gyermekre várás nem öli meg a szerelmünket.

    Neked sok türelmet kívánok és egy szerető barátot, férjet. Fel a fejjel. Neked is el fog jönni a nagy Ő.
    előzmény:
    Felafejjel (496)
     
  6. 2004. Április 12. 12:39496.
    Sziasztok!
    Én is végigolvastam az egész topikot, és az ez volt az első dolog, amitől nagyjából megnyugodtam. . . Hogy nem vagyok egyedül.

    Szintén magas a PRL szintem és PCO-m is van. 2x1 bromocriptint kellene szednem, de még csak napi félnél tartok. A múlt héten kezdtem, de nem tudtam (mertem) még tovább emelni, fájt a fejem és fáradt vagyok. De majd próbálom emelni.

    Nagyon sok erőt adhat, ha azért küzdötök, hogy gyereketek legyen, és van mellettetek valaki, aki szeret! Nálam most a rendszeres menstruáció a cél.
    De reménykedem benne, hogy lesz egyszer valaki, aki igazán szeret, és gyereket is szeretne tőlem.
    Úgyhogy azt is mondhatnánk, mégis azonos cipőben járunk, csak én nem ismerem még a gyerekem apját. . -)

    Úgyhogy ha el lennétek keseredve vmi miatt, csak gondoljatok arra, ha van melllettetek valaki, aki szeret, akkor nem létezhet lehetetlen. Én legalábbis így képzelem. Erőt ad, hogy vannak olyan férfiak (a hozzászólásaitokból úgy tűnik, vannak) akiknek fontos
    a nő, aki szeretnek, és nem számít, milyen akadályokat kell leküzdeni.
    A közelmúltbeli tapasztalataim elkeserítőek (közöny a betegségemmel szemben), és még fáj a szívem, de erőnek erejével reménykedem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. Április 9. 15:18495.
    Én is nagyon sajnálom Motoflo, de a helyedben még megpróbálkoznék az avivával, nagyon sok jót hallottam róla, és ártani biztosan nem fog.

    Egyébként vki adhatna nekem tanácsot, mert most nézték újta a prolaktinomat, majdnem 2 hónap, napi egy brom után és most meg a múltkori 27, 4 után 0, 5 lett.
    A zorvosom nem is akarta elhinni, hogy ilyen alacsony.

    Nem kéne abbahagynom a gyógyszert, mert a doki azt mondta hogy akkor szedjek felet, de lehet hogy az is sok lesz, ha ilyen alacsony.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_438038 (493)
     
  8. 2004. Április 9. 08:25494.
    Drága Motoflo!

    Nagyon sajnálom, csak most olvastam. És nem lehet ezt megműteni?
    De a remény ott van még a lombikra. Ne add még fel, vannak még csodák. Lehet még olyan gyönyörű babátok. Csak kitartás.

    Sok bánat elleni puszit küdök neked!
    Sziszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_438038 (493)
     
  9. Torolt_felhasznalo_438038
    Torolt_felhasznalo_438038
    2004. Április 9. 07:48493.
    Na tegnap megvolt a HSG. Rossz hírem van, mindkét petevezető elzáródott. :( Most már csak a lombik jöhet szóba. Képzelhetitek milyen a lekiállapotom. :(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_170977
    Torolt_felhasznalo_170977
    2004. Április 3. 20:54492.
    Szia!
    A röntgen eredmény tökéletes, semmi elváltozás. Ez legalább jó hír:)De a lényegen sajnos ez nem változtat, és köszi az ötletet, írni fogok a doktornőnek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_438038 (491)
     
  11. Torolt_felhasznalo_438038
    Torolt_felhasznalo_438038
    2004. Április 3. 19:40491.
    Szia Pityó!
    Sajna én nem tudok neked választ adni, de javaslom itt az NLC-n a szakértőket. Radványi doktornő 1 napon belül szokott válaszolni minden kérdésre, talán a tieidre is tud.
    Egyébként mi lett a röntgen eredményed?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_170977 (489)
     
  12. Torolt_felhasznalo_170977
    Torolt_felhasznalo_170977
    2004. Április 2. 11:55490.
    Azt még elfelejtettem írni, hogy a progrszterinem is magas volt, de arra nem mondott semmit a doki és sajnos nem tudom, hogy jelent e valamit az?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_170977
    Torolt_felhasznalo_170977
    2004. Április 2. 11:50489.
    Sziasztok!
    Sikerült végig olvasni a topikot, és hát sajnos nem találtam választ a kérdéseimre, ígyhát megkérdezlek benneteket, hátha tudtok segíteni nekem. Én viszonylag elég hosszú ideje, menses előtt, alatt és után szörnyű fejfájással és szédüléssel küzködök. Másfél hónapja elmentem egy új nőgyogyihoz és elmondtam neki, és kértem hogy küldjön el hormon vizsgálatra, mert előtte a shering klub chaten beszéltem egy másik dokival, neki is elmondtam a panaszaimat és ő azt mondta , hogy szerinte hormon zavar. El is mentem a hormon vizsgálatra, tegnap előtt lett kész az eredmény, ami szerint a prolaktin színtem a megengedet háromszorosa. A doki, erre fölírta a Serocriptint és elküldött agyalapi mirigy röntgenre. A gyógyszer kiváltásához a férjemet kértem meg, de a gyógyszertárban nem tudták kiolvasni a gyógyszer nevét és a Bromot adták helyette. Visszamentem a gyógyszertárba és ott elkezdett vitatkozni velem a gyógyszerésznő, de ez hoszzú:)A lényeg, hogy nem merem bevenni a Bromot, miután eleve szédülök és rohadtul rosszul érzem magam. A kérdésem az lenne, hogy valaki közületek járt e hasonló cipőben és elképzelhető e hogy a magas prolaktin színttől vagyok rosszul?Ugyanis a doki nem tudott egyértelmű választ adni a kérdésemre, csak annyit mondott, hogy mindenképp normalizálni kell a szintet. Ma megyek röntgenre és hát a gyógyszert semmiképpen nem akarom beszedni.
    Bocsi, hogyha hosszú voltam, de annyira kétségbe vagyok esve:(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. Április 2. 11:29488.
    Jol vagyok, most vagyok az uj ciklus (mármint a mütét óta) 10. napján.
    Szépen visszaállt a ciklusom, igaz 5 napot késett a menzim, de legalább volt.
    A varratok szépen begyogyultak, szinte semmit nem lehet látni, ugy hogy indulhat a bikini szezon, legalábbis ebbôl a szempontból.

    A Bromo-t én sem szedem, mert a korházban a belgyogyász és a fôorvos is azt mondta, hogy nem magas a Prolaktin szintem és nem értik miért szedet velem a dokim Bromo-t?
    Persze nem volt ott a dokim, de legközelebb ha megyek hozzá rákérdezek finoman.

    Remélem nem kerül sor sem laparra , sem petevezeték vizsgálatra, mert addig lesz babád!

    Lorelei
    Majd ird meg a jövö heti fejleményeket!

    előzmény:
    Sziszi44 (487)
     
  15. 2004. Április 1. 15:28487.
    Bocsika, mostanában 2× küldök el mindent.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. Április 1. 15:27486.
    Szióka!

    Hogy vagy? Rég hallottam rólad.

    Igen nagyon örülök a párom eredményének.

    A jövőhéten megyek hormonvizsgálatra. A Bromit sem szedem már. Majd most kiderül, hogy mi változott.

    A dokim azt mondta, hogy ha csak lehet elkerüli a laporoszkópiát. Bízom benne, hogy elég lesz a petevezetékek vizsgálata.

    Puszi Mindenkinek! sziasztok
    előzmény:
    lorelei (484)
     
  17. 2004. Április 1. 15:27485.
    Szióka!

    Hogy vagy? Rég hallottam rólad.

    Igen nagyon örülök a párom eredményének.

    A jövőhéten megyek hormonvizsgálatra. A Bromit sem szedem már. Majd most kiderül, hogy mi változott.

    A dokim azt mondta, hogy ha csak lehet elkerüli a laporoszkópiát. Bízom benne, hogy elég lesz a petevezetékek vizsgálata.

    Puszi Mindenkinek! sziasztok
    előzmény:
    lorelei (484)
     
  18. 2004. Április 1. 11:36484.
    Szia Sziszi!

    Örülök, hogy minden rendben a párodnál, egy fontos akadályozo tényezôt ki tudtatok zárni.

    Voltál hormonvizsgálaton? Kiváncsi vagyok, milyen vizsgálatot fog javasolni a dokid?

    Te szeded még a Bromocriptint? Irtad, hogy abbahagytad a gyogyokat, de a Bromot is?

    Dzsincsill Üdvözlet!
    De jo, hogy itt is találkozunk!

    Lorelei

    előzmény:
    Sziszi44 (483)
     
  19. 2004. március 31. 13:30483.
    Köszike a szorítás!
    Rendik vagytok nagyon.
    A páromnál minden rendben van. Hál Istennek.
    Én a jövő héten megyek hormonvizsgálatra.
    Bocs, de nagyon sietek.
    Majd megbeszéljük az értékeket, jó?
    előzmény:
    dzsincsill (482)
     
  20. 2004. március 30. 12:21482.
    Szia!

    Látom szisz még nem volt, kiváncsi vagyok mi volt a dokinál, addig is: +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_438038 (481)
     
  21. Torolt_felhasznalo_438038
    Torolt_felhasznalo_438038
    2004. március 30. 08:20481.
    Szép jó reggelt mindenkinek!
    Sziszi ti pontosan mióta próbálkoztok?
    Nekem elég soknak tűnik az eltelt idő. Vagy csak én vagyok ilyen szerencsés, hogy 1 hónap alatt sok vizsgálatot végeznek el?
    előzmény:
    Sziszi44 (480)
     
  22. 2004. március 29. 12:59480.
    Hát én igazán nem voltam még sehol sem. A dokim azt mondta, hogyha a páromnál minden rendben lesz, akkor lesznek nálam a további vizsgálatok. Petevezeték, laporoszkópia, stb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_438038 (479)
     
  23. Torolt_felhasznalo_438038
    Torolt_felhasznalo_438038
    2004. március 29. 12:43479.
    Látom neked is duplán ment el :)))
    Igen jó érzés és köszönök mindent, hogy érdeklődtök utánam, meg a sok-sok tanácsot is.
    Sziszi itt szorítok nektek egy NAGYOT. Milyen vizsgálatokon vagy már túl? Mi a helyzet most nálad?
    előzmény:
    Sziszi44 (478)
     
  24. 2004. március 29. 12:34478.
    Sziasztok!

    Motoflo, azért ez jó érzés lehet, hogy ennyire foglalkoznak veled.

    Mi holnap megyünk a párommal vizsgálatra. Remélem, hogy minden rendben lesz nála. Azért egy kis szorítás ránk férne.

    Dzsincsill: nektek még aznap meg lett az eredmény?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2004. március 29. 12:33477.
    Sziasztok!

    Motoflo, azért ez jó érzés lehet, hogy ennyire foglalkoznak veled.

    Mi holnap megyünk a párommal vizsgálatra. Remélem, hogy minden rendben lesz nála. Azért egy kis szorítás ránk férne.

    Dzsincsill: nektek még aznap meg lett az eredmény?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top