Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bizsu készítés

7well
Létrehozva: 2003. szeptember 18. 18:09
Sziasztok! Nem tudom, hogy Volt-e már ilyen topic, akkor elnézést kérek.
Szeretnék szép bizsukat késziteni magamnak és barátnőimnek. A gyöngylapon nem igen találtam magyar leírásokat.
Szeretnék ötleteket kapni, hogy milyen ékszereket tudok magam is késziteni.
  1. 2004. március 14. 22:52101.
    Mythril, szombaton találkozunk?
    előzmény:
    mythril (97)
     
  2. Torolt_felhasznalo_514401
    Torolt_felhasznalo_514401
    2004. március 14. 22:51100.
    krimo ez nagyon jó ötlet, én is füzök egy memória karkötőt-))!
    előzmény:
    krimo (99)
     
  3. 2004. március 14. 22:1599.
    Jaj azt elfelejtettem megkérdezni tőlletek, hogy mi az a memória drót? Láttam már mindíg, de nem tudom mire való.
    Viszont azt találtam ki, hogy csinálok magamnak egy "memoria" karkötőt, amire fűzök az összes gyöngyömből ami itthon van, hogy össze tudjam hasonlítani azzal, amit éppen veszek :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. március 14. 18:1098.
    Hali!

    Nahát, én is ikrek vagyok, minő véletlen! :))) Bár az aszcendensemről fogalmam sincs :( Épp most gondoltam arra, miközben az ezüstjeimet pucolásztam, majd magamra aggatam, hogy mien jellemző ez :)))
    Szerintem azért elég haladós a szövés, de hogy csinálod, hogy nem egyforma méretűek a gyöngyök? Én pont ettől kapok idegbajt, legalábbis mikor csak kis eltérés van, de arra pont elég, hogy szabálytalan legyen :(
    Menek megpróbálom meglesni az oldalakat amiket ajálgattok :)

    előzmény:
    mythril (91)
     
  5. 2004. március 14. 17:2897.
    Csak htm, nem html!
    Ez az amit néztünk a bizsubörzén is. Ok, 2 perces magyarázatot igényel csak :) még rajz sem kell hozzá!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_514401 (95)
     
  6. Torolt_felhasznalo_514401
    Torolt_felhasznalo_514401
    2004. március 14. 13:5496.
    korall -)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_514401 (95)
     
  7. Torolt_felhasznalo_514401
    Torolt_felhasznalo_514401
    2004. március 14. 13:0795.
    Én is találtam egy klassz oldalt, http://www. goder. com/beads/cabochon. html
    Tovább kattintgatva rengeteg ékszert lehet nézegeni.
    Van köztük a korral-technikás is, mithryll, engem nagyon érdekel, ilyenben is gondolkozzál már légyszi-))))
    előzmény:
    mythril (94)
     
  8. 2004. március 14. 11:0194.
    Itt egy jó cabochon oldal:
    http://www. angelfire. com/wa/kristicomowa/cabguest. html
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. március 14. 10:5093.
    Ja, a befoglalós neve "beaded cabochon". A lényeg meg az, ahogy a csajok írták, hogy egy nagyobb gyöngyöt, követ, akármit pici gyöngyökkel be kell foglalni. Keress rá, nagyon szépeket láthatsz.

    Ibbi, Margóka! Szombatra készítek befoglalt cuccokat, megálmodtam pár új módszert, amik jók lesznek talán a szabálytalan alakúakhoz is! Megyek is görcsölgetni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. március 14. 10:4192.
    Annyit beszéltetek a szövésről itt is meg a kreatívos topicon, hogy otthon nekiláttam én is. Mivel nem volt bőrvarrócérnám, damillal. Jobb lesz mint gondoltam. Nem egyforma gyongyökből, hanem nagyobb csiszolt üveget is teszek bele. Hát, ez sem egy haladós műfaj :)
    előzmény:
    krimo (83)
     
  11. 2004. március 14. 10:3591.
    MÉG nem ez a szakmám, de remélem ez lesz :)
    1992-ben, amikor elkezdtem bizsuzni, én is a Deák téri Röltexbe jártam, mert ott minden volt, még gyönyörű tollak is! Olyan kár, hogy akkor még nem fotóztam :( Fábül nagyon szépeket alkottam. Meg drótból is. Aztán amióta nem otthon lakom, nincs apa jó kis műhelye, azóta maradt a gyöngyözés, ahhoz nem kell hely :) Bár lassan félig a lakás a kacatjaimmal, mert persze mellette horgolás, decoupage meg minden. . . . ahogy az egy igazi ikreknél illik (még az aszcendensem is az :) ).
    A könyv ötlete onnan jön, hogy én sem tudok olyat venni, ami nem kezdűknek van, gondoltam más is örülne új ötleteknek. A kiadót tesóm intézte, neki volt ott ismerőse. . . . hát majd meglátjuk mi sül ki belőle.
    előzmény:
    krimo (82)
     
  12. 2004. március 13. 22:5490.
    Most jut eszembe, azért nem tudok én semmit, mert még nem is olvastam el a topikot, csak úgy megörültem mikor megtaláltam, aztán meg írtatok akkor annak örültem. És elfelejtettem, hogy azért tettem be a kedvencekbe, hogy végigolvassam ! :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. március 13. 22:5289.
    Ja ezt már multkor megkukkoltam, nagyon szépek! Akkor az a befoglalós, ha egy nagyobb gyöngy körül kissebbek vannak?
    Jaj én most élvezem ki a mintákat! Régebben fűztem, damilra, de mondjuk nem nagyon variáltam ott is inkább csak a színekkel. Úgy adódott, hogy kimentünk Spanyolországba dolgozni, csak én nem kaptam munkát, nyelvtudásom se, úgyhogy ráértem röpke két hónapig füzögetni a szálláson, míg a párom dolgozott. Áldottam az eszem, hogy vittem a gyöngyeimet! De akkor kicsit megcsömörlöttem a fűzéstől! :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_514401 (85)
     
  14. 2004. március 13. 22:4588.
    Ja hát az nem egyenes! :)) Mármint egyenes, csak leszükül tehát ahol a 7 szem gyöngy van ott 7 szem gyöngynyi, de onantól egyre keskenyebb! Amikor neg úgy 1, 5 cm nyit megszövögettem, akkor onantól fonom.
    Te rá szoktad varrni valami szalagra? Vagy minek a szalag?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336954 (87)
     
  15. 2004. március 13. 22:3587.
    Nagyon klassz. . :) Én pont ma gondoltam arra, hogyha nem kapok szalagot, akkor neki állok megszőni.
    Sikerült vennem nagyon jó minőségő arany és ezüst fonalat.
    Mennyire sikeredett egyenesre a szalag széle?
    előzmény:
    krimo (83)
     
  16. 2004. március 13. 22:3186.
    Talán ez a legjobb kifejezés rá. Gyakoroltam ma a brick stich technikát.
    Ne tudd meg, mennyi időm rá ment, míg rá nem jöttem a kezdésre.
    Olyan kis pici hengereket szeretnék késziteni. Egyelőre, csak minta nélkülieket.
    Jó alkotást. . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_514401 (85)
     
  17. Torolt_felhasznalo_514401
    Torolt_felhasznalo_514401
    2004. március 13. 21:3285.
    A "befoglalós" medál-t /nemtok jobb szót rá))/ , és még sok mást is mythrill-től tanultuk, az ő bemoldalán láthatod miket. )! Én is szőttem, de az azért véges, nem nagyon lehet a formát variálni, csak a mintát. A füzésnek viszont ezerféle variációja van, s nekem ez izgalmasabb. Próbáld ki)
    előzmény:
    krimo (82)
     
  18. 2004. március 13. 20:2684.
    Hellóka! Várjuk azt a fotót. . . :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_514401 (81)
     
  19. 2004. március 13. 20:2383.
    Mi az a befoglalós medál? Én totál elvagyok a kis szövésemmel, közben annyi mindent lehetne még. . .
    Most tovább fejlesztettem, a szövést, mikor megfelekő hosszúságú a karkötő, tovább szövöm, de már gyöngy nélkül, csak a cérnát. Így tök jó kötő szalagja lessz a karkötőnek. Aztán lehet hogy más is rájött már erre, de én most fedeztem fel a "spanyolviaszt" :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_514401 (81)
     
  20. 2004. március 13. 20:1982.
    Ez tök jó! Hogy csináltad? Ez a szakmád is? Odamentél és mondtad, hogy írsz egy könyvet punk-tum! ?
    Egy pár éve még semmit sem lehetett beszerezni szinte, mostanában meg annyi ilyen boltocska van! :)
    Emléxem úgy száz évvel ezelőtt a Deáktéren volt eg yröltex ahol lehetett gyöngyöt venni, de akkor még kimérték dekára kis mérlegen, és max 20 féle lehetett.
    előzmény:
    mythril (80)
     
  21. Torolt_felhasznalo_514401
    Torolt_felhasznalo_514401
    2004. március 13. 19:1081.
    Sziasztok bizsukészítők-))!
    Végre idetaláltam én is-)). Ma Pesten voltam gyöngyöt vásárolni, mert teljesen beleszerettem a ˇbefogalalósˇ" medálba, és gyártom őket, mint az őrült-)). Fotóztam is, csak totál homály lett némelyik-)) ((, ugyhogy, majd ujra próbálkozom, s felteszem a bemoldalamra. Üdv nektek, most már gyakrabban jövök én is-)).
    előzmény:
    mythril (80)
     
  22. 2004. március 13. 17:1080.
    Még azért nem akarom elkiabálni :) Egyelőre csak szóbeli ígéret van a kiadótól, leghamarabb ősszel lesz kézzelfogható eredmény. De ha összejön, akkor mindenhol kapható lesz, ahol az ilyenek kaphatók szoktak lenni :)
    előzmény:
    krimo (78)
     
  23. 2004. március 13. 13:3379.
    Óh szegény. . .
    előzmény:
    krimo (78)
     
  24. 2004. március 12. 22:3878.
    Váu! És hol lehet majd kapni? :)
    Bár az ezüstgyürűket szeretem igazán, egyszer fűztem damira piros gyöngyből egy karika gyürűt, mindíg azt hittem vérzik az ujjam. . . . :)))
    előzmény:
    mythril (77)
     
  25. 2004. március 12. 08:5477.
    igen, főleg gyűrűk lesznek benne
    előzmény:
    krimo (74)
     
  26. 2004. március 11. 22:0176.
    A drótra fűzöttet csináltad meg? Bizos szép lett.
    Várom a fotód. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314152 (75)
     
  27. Torolt_felhasznalo_314152
    Torolt_felhasznalo_314152
    2004. március 11. 20:0775.
    Ugyanolyan medálokat készítettem, mint amit az órán, csak hát másképp mutat kőből mint gyöngyből. A peyottal egyszerűen nem volt időm még foglalkozni. A medálokat csináltam, meg hát minden egyéb hétköznapi dolgot. Tudok fotózni, bár nekem sem lettek valami élesek a képek ha közelről próbálkoztam. Csináltam hát távolabbról, és megszerkesztettem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336954 (68)
     
  28. 2004. március 11. 19:5674.
    Megkérdezhetem mien könyvről van szó? Csak nem gyöngyös könyvet írsz mythril?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336954 (72)
     
  29. 2004. március 10. 20:1473.
    Köszi! Az még közel is van nekem! :)
    előzmény:
    mythril (70)
     
  30. 2004. március 10. 19:1372.
    Most csak kontcenrálj a könyvedre. Készitettem egy szép medált. Tegnap fotóztam, még nem tudom hogy sikerült. Ha jó lesz átküldöm.
    előzmény:
    mythril (71)
     
  31. 2004. március 10. 10:1071.
    Ha elolvasod a gép manualját, abban benne kell legyen, melyik fókuszbeállításnál mi az a minimális távolság, amiről lehet fotózni. Annál közelebbit nem tud élesíteni. Vagy ha van rajta makro funkció, azzal lehet kicsit közelebbről. Én kb fél méterről szoktam, attól függően, hogy tudom megvilágítani. Vaku nélkül, ha van elég fény, tudok 20 centiről is.
    Rajzok állnak szó szerint. El vagyok havazva, a könyvhöz kell készítenem sok dolgot, mert lessan be kel vinnem kiválogatni mi legyen benne. Most ezen agyalok.
    Meg a héten Csemete nyaral anyuéknál, úgyhogy nagytakarítok, lótás-futás. . . . ki kell használni. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336954 (69)
     
  32. 2004. március 10. 10:0570.
    Van, de csak nagy táblákban árulják :( Viszont a Nyugatinál, a Váci u legelején egy kapualjban van egy bőrős, aki sarukat is készít, lehet hogy ő adna neked maradékot!
    előzmény:
    krimo (66)
     
  33. 2004. március 9. 21:4769.
    Szia Mythril! Milyen távolságról fotózod az ékszereket? Ma próbálkoztam, de a közeli összemosódott. . .
    Hogy állsz a rajzokkal?
    előzmény:
    mythril (62)
     
  34. 2004. március 9. 21:2168.
    Hellóka! Milyen medálokat csináltál? Tudsz fotózni? Jó volna látni.
    A hétvégén gyakoroltam. Viszont nem tudok sort elkezdeni, mert a 2. sornál azt sem tudom melyik szemet kell felvennem. Kitaláltam, hogy két színből elkezdem és folytatva egy színből. , majd pár sornál majd visszabontom. . .
    Neked , hogy megy?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314152 (67)
     
  35. Torolt_felhasznalo_314152
    Torolt_felhasznalo_314152
    2004. március 9. 19:5867.
    Szia Margó és Myrti, megvagytok! Margóka, csináltam pár medált a tőled kapott kövekből, nagyon mutatósak lettek. Próbálkozol a peyot-tal frreform-nyaklánc ügyben?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2004. március 9. 19:1066.
    Ott bőr is van??? Szeretnék egy gyöngyös papucsot csinálni magamnak, talpam már van, gondoltam szövök valami pántot rávarrom egy danubia szalagra és valahogy odaragasztom a talp meg a bőr közé. Csak még bőrt nem tudtam szerezni :(
    előzmény:
    mythril (62)
     
  37. 2004. március 9. 19:0265.
    Jó. . .
    előzmény:
    krimo (64)
     
  38. 2004. március 9. 18:5164.
    Gondolkodtam, honnan szedjek viaszt! :)) Egy gyertyát? :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336954 (63)
     
  39. 2004. március 9. 17:5263.
    Húzd végig a viaszt a cérnán, talán nem fog csúszni.
    előzmény:
    krimo (60)
     
  40. 2004. március 9. 13:0562.
    A XIII Radnóti - Visegrádi sarkán van egy bőrös bolt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946894 (61)
     
  41. Torolt_felhasznalo_946894
    Torolt_felhasznalo_946894
    2004. március 9. 12:0661.
    Nekem nagyonjó jönne. Hol lehet kapni?
    Köszi a segítséget.
    Üdv.
    előzmény:
    fmelinda76 (59)
     
  42. 2004. március 8. 20:0660.
    Avval szövök! :) Vetülékszálnak meg farmertűző cérnát használok.
    De jó "drága" 460 ft egy spurni, úgy vettem volna mindenféle színt, de nem volt rá keretem, meg azért az nagyon sok is, de asszem egy feketére befektetek :) Ha belegondolok a hobbi boltba 4 kis tekercsel kapok ennyiért. . .
    És neked nem oldódnak ki a csomók?Nekem néha igen, az elég bosszantó tud lenni! :(
    előzmény:
    fmelinda76 (59)
     
  43. 2004. március 8. 18:0659.
    Próbáltátok már a bőrvarró cérnát???
    Nagyon strapabíró, viszont lesz esése a láncnak :-))))
    előzmény:
    Gretily (33)
     
  44. 2004. március 8. 17:5958.
    Tök örülök, hogy itt vagytok!
    elhamark!
    Nem is tudom mien fülbevalót szeretnék, de néha olyan szépeket látok gyöngyből fűzve, és tuti hogy megtudom csinálni, de azért nem veszem meg hogy tanulmányozzam! Magamtól meg amit elkezdtem eddig mind kudarcba fulladt :((
    Pont fordítva vagyok az egésszel, mióta van net, hanyagolom a füzögetést, meg az egyéb ilyen kis dógaimat, de mikor az ember kiebrudal a géptől, akkor lefoglalom magam vele! :)
    Most is ez történik asszem! sziasztoooookkk. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946894 (56)
     
  45. 2004. március 8. 17:5257.
    Jaj de jó! Sziasztok!!!
    Áfonya! Legelőszőr én teljesen félreértettem a szövést, azt hittem eggyet fennt eggyet lennt kell vezetni, és sehogy nem akart sikerülni :(( Nem ezt csinálod te is?
    Nem olyan nehéz, főleg igy az akárhanyadik után. . . Most vettem egy keretet vagy lécet, és jól megszívtam vele, mert előtte egy bortartót használtam szövőkeretnek, és azon körbe tekertem a vetülékszálakat, majd mikor kész volt alul középen elvágtam. No de ezen nem ment körbe a szál, és ugyanúgy lent kezdtem a szövést, még jó hogy maradt annyi szálam, hogy egyáltalán meg lehet kötni a karkötőt. . .
    Szóval odacsomózod a cérnádat amit a tűbe fűztél bal legelső szálhoz, felveszed az első sor gyöngyöt, az egész tűt úgy ahogy van átdugod az összes vetülék szál alatt jobb oldalra, lehúzod a gyöngyöket a csomóig, és a kis ujjacskáddal benyomkodod a szálak közé, bal mutatóujjaddal tartod a gyöngysort alulról, közben pedig jobb kézzel visszaöltessz az utsó gyöngytől az első felé, de mostmár a vetülékszálak fölött! És jöhet a második sor! Hajrá! hajrá! Kitartás!
    Írd meg sikerült-e?!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182159 (53)
     
  46. Torolt_felhasznalo_946894
    Torolt_felhasznalo_946894
    2004. március 8. 14:3956.
    SZia, krimo!
    Én is csak úgy elvagyok a gyöngyökkel. Sajnos, nem mindíg van időm netezni, ha ráérek, inkább fűzök. Este, ha lefeküdt a gyerek nekiállok, a férjem meg játszik a szgépen. Szóval a kettő együtt nem megy. Nagyon jó és egyszerű fülbevalómintákat találtam egy kis füzetben, majd holnapra megnézem pontosan a címét.
    Remélem, tudok segíteni. Üdv.
    előzmény:
    krimo (52)
     
  47. Torolt_felhasznalo_862035
    Torolt_felhasznalo_862035
    2004. március 8. 13:4955.
    Most vagy privibe küldtem vagy elszállt az irományom.
    Akkor még egyszer.
    Én is inkább csak olvasgatom a fórumot, de szövésben szívesen segítek. A keretemet is magam készítettem, karácsonyra sok ajándék készült rajta. Az első sorokat tényleg nehezebb csinálni, de később már maguktól ugranak a helyükre a gyöngyök.
    Mi a konkrét probléma?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182159 (53)
     
  48. 2004. március 8. 13:1954.
    Én is itt vagyok, minden nap bekukkantok, de magamban én sem szeretek beszélni :)
    Szövésben nincs nagy rutinom, én csak keret nélkül szoktam. Inkább fűzök, de azt egész nap.

    Áfonya! Angolul szuper szövős oldalak vannak, jó rajzokkal, kezdőknek. Érdemes rákeresni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. 2004. március 8. 10:1953.
    Szia Krimo!
    Én is gyöngyöző vagyok! :) Már egy egész gyűjteményem van nyakláncokból, karkötőkből, kb. 2 hónapig hordhatnám őket úgy, hogy 1 se lenne rajtam 2x:) Van könyvem a gyöngyszövésről is, van hozzá táblám is, tűm is, millió gyöngyöm, de képtelen vagyok elkezdeni! Tudom, hogy nehéz az elején, de én 1 óra próbálkozás után mindig abbahagyom egy dühroham kiíséretében. . . Nem tudom megcsinálni az első sort. Kérlek, adj tanácsot!! Köszi! :))))
    Ne hagyjuk kihalni a topicot! :))
    előzmény:
    krimo (52)
     
  50. 2004. március 7. 23:3852.
    De kár , hogy ki halt ez a topik!
    Szivesen komunikálnék már egy pár hasonszőrűvel, aki elvan magában a kis gyöngyeivel! :)))
    Gondolom azért a fűzést nem hagytátok abba, vagy csináltatok másik topikot, csak én nem találom??
    Most a gyöngyszövésre vagyok rákattanva, de fűztem is sokat. Fülbevalót szeretnék már egyszer készíteni, de eddig még nem jött össze :((
    Hahó! valaki!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top