Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Az együttalvásról őszintén

Torolt_felhasznalo_650781
Torolt_felhasznalo_650781
Létrehozva: 2007. szeptember 7. 10:19
Sziasztok! Sok dolgot elolvastam már erről a témáról, de sok dolgot mégsem értek.

Vannak szülők, akik ragaszkodnak a külön ágyhoz, külön szobához, míg mások szívesen alszanak együtt a csemetékkel. Mi az első csoporthoz tartoznánk, de a nyár eleje óta nem működik. A lányom 1-én volt 20 hónapos, júniusban volt egy kis megfázása, amikor is beszokott közénk a hálóba. Modnanom sem kell, azóta sem sikerült kiköltöztetni a kisasszonyt, pedig előtte nagyon szerette a saját kis kuckóját.

Előre mondom, hogy nem szeretnék veszekedést, láttam, hogy elég sok helyen kemény vitát gerjeszt a téma, csak néhány választ kérnék azoktól, akiknél ez működik.

Hogyan oldjátok meg, hogy az együttalvás ne menjen a párkapcsolat rovására? Őszintén nagyon érdekel, mert nálunk már sajnos kezd rámenni a kapcsolatunk a férjemmel. Nem kimondottan a szex, de az is! Minden fórumban csak annyit írnak, hogy megoldják, fantázia kérdése, de hogyan? Esküszöm, nem provokálni akarok, de nálunk már minden kísérlet kudarcba fulladt, már alig kommunikálunk emiatt a férjemmel és azóta szigorúan elvetette a kistestvér kérdését, hallani sem akar róla, pedig előtte már megbeszéltük, hogy lesz.

Ő este 7 körül ér haza, fél óra játék, 8-kor fürdés, utána pedig egyikünknek a kislányunk mellett kell feküdni, másképp nem alszik el. Felváltva, lopakodva megyünk tusolni. Ha mindketten eltűnünk mellőle, valahogy megérzi, felébred és azonnal keservesen sírni kezd. Még beszélgetni sem tudunk, egyebekről nem is beszélve. Volt néhány próbálkozásunk a szex terén a másik szobában, de a kisasszony mindig bejött közben és kudarcba fulladt az egész, így már bele sem kezdünk és ez megy 3 hónapja. A kiságyában nem marad meg, könnyedén kimászik belőle. Reggel fél 7-kor a férjem indul dolgozni, majd este 7-kor haza és ez így megy a végtelenségig. Hétvégén nem alszik nappal a lányunk, talán mert itthon van az apja is és inkább játszana alvás helyett. Hétköznap alszik minden nap 2 órát, de ilyenkor is el kell altatni és sokszor felébred, ha rájön, hogy én közben kijöttem. A nagyszülők kivétel nélkül messze laknak, másik megyében, így rájuk sem számíthatunk.

Sok helyen olvastam, ahogy egymásra licitálgatnak az anyukák, hogy az ő gyerekük x éves, de még nem töltött nélküle egy órát sem, tudom, amit ilyenkor mondani szoktak, hogy biztonságra van szüksége, azt is tudom, hogy ilyenkor már félhetnek is, azt is, hogy a gyerek a legfontosabb, de számomra a férjem is az lenne és azt is, hogy 18 évesen már nem fog velünk aludni, de ez most engem nem vigasztal. Cseszhetem, hogy mi lesz akkor, ha addig rámegy a házasságunk.

Tényleg nem szeretnék veszekedést, megértek én mindenkit, csak árulják el, hogy szervezik a dolgokat, ne csak burkoltan fogalmazzon mindenki, hogy megoldják és kész.

Minden ötletenek, tapasztalatnak nagyon örülnék!
  1. 2007. szeptember 7. 11:48101.

    Jégmacsek. Aki előre tudja, mivel jár a gyerekvállalás, az hazudik.

    Senki nem tudja, milyen lesz a gyerek, milyen érzelmeket és viselkedést hoz ki az emberből, és miben fog változni.

    "Én mindent felmérek előre, és ez alapján határozottan állítom, hogy soha nem lesz gyerekem."- nagyon dícséretes, hogy te huszonévesen mindent fel tudsz előre mérni, biztosan egy 50-60 éves ember tapasztalataival rendelkezel, ugyi? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_312442 (89)
    2007-09-07  11:39
  2. 2007. szeptember 7. 11:47100.

    Szia!

    Lányom 6 éves lesz. Mindig egy szobában aludtunk, de külön ágyban (kb. 3-szor aludt mellettem, mikor NAGYON lázas beteg volt, és tudta, hogy azért aludhat velem, mert beteg). Nagyon mélyen, jól alszik, mióta a tejfogai kijöttek (2 és fél éves kora óta), előtte egyszer-kétszer felkelt inni éjszaka. Szerintem egy gyereknek fontos, hogy teljesen biztonságban érezze magát. Lányomnak ez megvan, mivel tudja, hogy mindig a közelében vannak a szülei (a mai napig benn vagyok a szobában, míg elalszik, utána miénk lehet a pálya bárhol a lakásban). Minden olyan ismerősünknek a gyerekei, akik külön szobában alszanak, átjárkálnak éjszaka a szüleikhez (gondolom félnek egyedül).

    Szerintem vegyetek egy ágyat, tegyétek a hálószobába, és aludjon veletek ott. Megnyugszik, megszokja és rendben lesz minden. (Megjegyzem mi nem szoktunk elvándorolni szexelni másik szobába, mert utána aludni szeretünk, annyi, hogy nem visítozik az ember lánya annyira, hogy remegjenek a falak....) Sok sikert.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650781 (1)
    2007-09-07  10:19
  3. Torolt_felhasznalo_448184
    Torolt_felhasznalo_448184
    2007. szeptember 7. 11:4799.
    Nézd, ha neked lehet véleményed egy olyan témáról, amiről baromira nincs tapasztalatod, akkor nekem is jogom van véleményt alkotni Rólad, kismillió beírásod alapján. És az én véleményem szerint, aki így áll a gyerekekhez, (és most nem arról beszélek, hogy akarsz-e sajátot, vagy sem, hanem, mit itt írtál) az igenis érzelmileg egy nagy nulla. Lehet, hogy tele vagy érzelmekkel, de mint tudjuk, a negatív érzelem is érzelem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_312442 (90)
    2007-09-07  11:41
  4. 2007. szeptember 7. 11:4698.
    Bocs, az előzőeket nem olvastam, de nálunk úgy volt, hogy a fiam se volt hajlandó nélkülünk aludni. Kitaláltuk, hogy lehajtottuk a kiságy egyik oldalát, odatoltuk a mi ágyunk mellé, így együtt voltunk, de mégis volt helyünk. Nála nem működött az se, hogy elaludt, átrakjuk a helyére, ez viszont igen. Annyira, hogy ha rendesen elaludt, arra sem ébredt fel, hogyha otthagytuk, vagy szépen halkan a helyünkön akcióztunk. (Nem ér ezért se lekiabálni, ha 1x felébredt volna rá, nem próbáljuk többet! Mármint ott nem.) Így el tudott készülni a kistesó is. Mostmár külön szobában vannak mindketten, bár a 16 hónapos kicsi még most is köztünk alszik el, viszont neki meg se kottyan, ha utána átviszem az ágyába, reggelig szunyál egyhuzamban.

    Azt kéne kipróbálnotok, ha a szoba engedi, hogy az ő ágyát közvetlen a tiétek mellé rakjátok.

    Drukk, hogy sikerüljön!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650781 (1)
    2007-09-07  10:19
  5. 2007. szeptember 7. 11:4697.
    szerintem ha nem szereted a gyerekeket, akkor ne akarj "okos" lenni egy ilyen topikban. mivel jelenlegi terveid szerint sosem fogod megtapasztalni mi az, hogy anyának lenni. más gyerekét nézve persze, hogy tud okos lenni az ember. csak amikor a ti szerelmetek gyümölcse fekszik lázgörcsben, már nem annyira okos az ember. kívánom, hogy tudd megnyitni a szívedet. ahogy elnézem eléggé megbántottak...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_312442 (90)
    2007-09-07  11:41
  6. 2007. szeptember 7. 11:4696.
    előzmény:
    martinelli (94)
    2007-09-07  11:44
  7. 2007. szeptember 7. 11:4495.
    Minél többször olvasom a kezdő hsz-t, annál jobban dereng, hogy nálunk is volt ilyen időszak. Hogy hétvégén csakazértse aludt nappal.
    Nem lehet hogy ez "korfűggő"? Lehet hogy átmegy rajta idővel. Nálunk átment.
    Tűrelmet kívánok, sokat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650781 (1)
    2007-09-07  10:19
  8. 2007. szeptember 7. 11:4494.

    határozottan állítom, hogy soha nem lesz gyerekem.

    Akkor meg mi a faszt keresel a Babázzunk-ban?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_312442 (89)
    2007-09-07  11:39
  9. 2007. szeptember 7. 11:4493.
    És még valamit. A fiamat betegen vittem haza a kórházból, és 7 évig voltam vele GYES-en. Aszthmatikus beteg volt, már 5 hetesen felszúrtál a fülét, 1 évesen orrmandula műtét, és még számtatan kórház és kezelés várt rá, és ő is sokszor velünk aludt, figyeltem a légzését, nem is tudtam volna másként aludni. Emellett volt még egy első osztályos kislányom akkor, ő meg pszichés alvászavarokkal küzdött, ezért gyermekpszichiártriára hordtam 4 éven át. Ezért a férjem nem haragudhatott rám, mert nem vele foglalkoztam és ez évekig tartott. Nem volt könnyű időszak, sőt nagyon is megviselte mindkettőnket és elhiheted, nem a házasélet volt az első, hanem a gyerekek egészségi állapota. Nem lehet egy felnőtt kényelmét előtérbe helyezni a magáról még gondoskodni nem tudó, felnőttől függő gyerekekkel szemben.
    előzmény:
    tücsökbogá (83)
    2007-09-07  11:30
  10. Torolt_felhasznalo_993006
    Torolt_felhasznalo_993006
    2007. szeptember 7. 11:4492.
    Ez oké, elfogadható, de akkor minek osztod itt az észt??? 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_312442 (90)
    2007-09-07  11:41
  11. 2007. szeptember 7. 11:4391.
    három éve még én is azt mondtam soha nem lesz gyerekem...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_312442 (89)
    2007-09-07  11:39
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. szeptember 7. 11:4190.

    Szerintem ne ítélkezz, mert kurvára nem ismersz engem. Mindenki tudja rólam, aki ismer, hogy tele vagyok érzelmekkel. Csak éppen nem a gyerekek iránt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_448184 (84)
    2007-09-07  11:34
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. szeptember 7. 11:3989.
    Hát, ezt nagyon szépen leírtad. Kár, hogy a kedves topicindító férje nem olvasta. Kár,hogy nem mérte fel előre,hogy a gyerekvállalás nem sétagalopp. Kár,hogy nem gondolta végig,hogy ez mivel jár- esetleg azzal,hogy évekig nem alhatnak, szexelhetnek nyugodtan. kár,hogy az emberek 99%-a nem gondolkozik előre, és utólag sír. Én mindent felmérek előre, és ez alapján határozottan állítom, hogy soha nem lesz gyerekem. Az meg egy tény,hogy a hisztit máshogy általában nem lehet megszüntetni.
    előzmény:
    tücsökbogá (83)
    2007-09-07  11:30
  14. 2007. szeptember 7. 11:3888.
    Ezt nagyon szépen leírtad! Gratulálok a szép családodhoz!
    előzmény:
    tücsökbogá (83)
    2007-09-07  11:30
  15. 2007. szeptember 7. 11:3887.

    Nem olvastam el minden hsz-t, lehet, hogy írta már valaki.

    Nekem 5 éves iker lányaim vannak és soha nem aludtak velünk, mégha nagyon betegek voltak akkor sem. Inkább én feküdtem mellé a földre vagy ültem mellette. Fogtam a kezüket, ha akarták vagy simogattam a hátukat. Nekünk ez jött be, volt olyan, hogy egész éjjel bejárkáltam, amikor hívtak vagy sírtak. Mostanában pedig csak úgy alszanak el, ha világít valami fény (tudod ilyen konnektorba dugható éjjeli fény) és nyitva résnyire az ajtó. Próbálj meg valami fényt hagyni neki illetve maradj ott vele, de ő a saját ágyában feküdjön. És csak türelmet tudok küldeni jó sokat!!!!!!!!!!!!!!!! Én is voltam már úgy (más miatt), hogy körül néztem a boltban hátha árulnak türelmet, de nem...  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2007. szeptember 7. 11:3586.

    Szia!

    Nem olvastam a többi hozzászólást, csak az én tapasztalatomat írom le:

    Nálunk 2 éves volt a kislány amikor még mindig köztünk aludt, bár a helyzet nem volt ennyire rossz, mert ha elaludt utána nyugodtan ott tudtuk hagyni az ágyunkban.  A kiságyát sosem szerette, szinte nem is használtuk. Aztán két évesen kapott egy új kiságyat, ő választotta a boltban és az ágyneműt is hozzá. Azóta ki sem lehet robbantani az ágyából. A múltkor nem aludt itthon a férjem, gondoltam áthívom Esztert aludjon velem a nagy ágyban, de nem volt hajlandó. Azt mondta : "van nekem sajátágyikóm"

    Szóval simán ment a dolog ahogy komolyan gondoltuk és elhatároztuk.

    Sok sikert és kitartást!!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_206308
    Torolt_felhasznalo_206308
    2007. szeptember 7. 11:3485.
    Szia, a témával kapcsolatos topikokat nem ismerem, de egy elrettentő példát azért láttam: barátnőm húga 18(!) éves koráig egy ágyban aludt a szüleivel, utána is csak azért külön, mert Pestre jött főiskolára.. Hát hogy milyen személyisége lett és a szülők hogy megsínylették (persze maguknak köszönhetik..) 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650781 (1)
    2007-09-07  10:19
  18. Torolt_felhasznalo_448184
    Torolt_felhasznalo_448184
    2007. szeptember 7. 11:3484.
    ÁÁÁ, kár a gőzért. ennek nőnek magyarázhatod, tényleg találó a nickje. Én már azon is gondolkodtam, hogy nem is igazi, csak játszik egy nickkel, annyira nulla érzelmileg, (a beírásai alapján) hogy számomra hihetetlen, hogy van ilyen..Nem is tudom, hogy csinálja Mindenesetre legalább maradna olyan témákról, amiről tapasztalata is van, nem csak primitív véleménye..
    előzmény:
    tücsökbogá (83)
    2007-09-07  11:30
  19. 2007. szeptember 7. 11:3083.
    Hát benned egy pszichológus veszed el! Nemcsak a neved jeges, hanem a lelked is! Egy 20 hónapos kislányt megütni azért, mert keresi az érzelmi biztonságot, ő még zsigerből kötődik a szülőkhöz, elsősorban az anyához. Nem érti a világ működését, mi az, hogy külön szoba, ő csak a szeretett személy után vágyódik. Megtapasztalta, hogy milyen jó a közelükben, és nehezen mond le róla. Meg kell próbálkozni a módszeres szoktatással, ahogy többen is javasoltál, de hiszem, hogy sok családban mentek keresztül ilyen időszakon, rövedebb-hosszabb ideig, és rendszerint megoldódik a probléma. Nem lehet elvárni egy kisgyermektől sem, hogy mindent mindig úgy csináljon, ahogy nekünk kényelmesebb, még akkor sem, ha átmenetileg tényleg akadályozza a zavartalan házaséletet. Ezek azok a nehézségek, amik még szorosbbra kell hogy fűzzék a szeretetet, és együtt kell megoldani őket. A gyerek nem a szülők "ellen" van, csak egy láthatatlan kötelék fűzi őt szorosan, hiszen róla gondoskodni kell még sokáig. Az én gyerekeim már nagyok, de a kötél még mindig meg van, és meg is kell lennie, csak már másképp működnek a dolgok, és még mindig szükségük van ránk, hála Istennek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_312442 (69)
    2007-09-07  11:16
  20. 2007. szeptember 7. 11:3082.
          
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_255150 (63)
    2007-09-07  11:12
  21. Torolt_felhasznalo_993006
    Torolt_felhasznalo_993006
    2007. szeptember 7. 11:2981.

    Jegesmacska, ezt komolyan gondolod? 

    Felpofoznál egy gyereket, amelyik még két éves sincs? 

    Amúgy magadnál vagy, dárga? Már ne is haragudj.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_312442 (69)
    2007-09-07  11:16
  22. 2007. szeptember 7. 11:2880.
    Én pl. nem emlékszem hogy láttam szűleimet szexelni, pedig biztosan csinálták, ha meg láttam is, nem emlékszem rá.

    Jegesmacskát meg, indítványozom, ignoráljuk, jó?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2007. szeptember 7. 11:2779.
    Megpofozni egy 20hónapos gyereket??????

    Aki a leírtak alapján nem is hisztis, hanem fél valamitől????


    Az én véleményem egyébként az - és ezért majd jóóól meg leszek kiabálva - hogy annak a kisgyereknek MOST van szüksége a szüleire...Kettesben lenni, romantikázni renegeteg idő lesz még, amikor majd csak szép emlék lesz, hogy a gyerek odabújt, meg veled akart lenni...Ha ezt egy APA nem érti meg, akkor ott más probléma is van, nem csak a gyerek ottalvása...

    A problémára megoldásom sajnos nincs, de valószínűleg senkinek sem, oylan amivel ez a konkrét eset tutira megoldódik...Mi is együtt aludtunk a fiammal, mert a kiságyában csak sírt..Elaludni sosem tudott magától, időnként próbálkoztunk egy ideig. Aztán egy hete elkezdett többször kelni éjjel, meg elmászni, féltünk, hogy leesik...3napja este betettem a kiságyába, és reggel 4ig aludt...És magától aludt el...Azóta ott alszik...Én meg bőgtem első nap este is reggel is...Úgyhogy szerintem minden gyerek más, van amelyik úgy születik hogy tud egyedül aludni, és elaludni, van amelyik nem...Nekik meg kell érni erre, és meg is érnek előbb utóbb...Persze lehet idomítani, de megy anélkül is...Csak idő kérdése. Majd ha visszaszokik a gyerekem, jelentkezem újra, de nálunk ez nem téma, mindhármunknak jó (volt) így...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_312442 (69)
    2007-09-07  11:16
  24. 2007. szeptember 7. 11:2578.
    Nem kell hogy szexeljenek, nagyon sarkítasz azért, de a házasság megmentése felé jó út a sima összebújás szex nélkűl, beszélgetni is lehet suttogva, ha már egymást átkarolva alszanak el, szerintem az is sokat tesz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_312442 (71)
    2007-09-07  11:20
  25. Torolt_felhasznalo_448184
    Torolt_felhasznalo_448184
    2007. szeptember 7. 11:2577.
    Bakker, te annyira egyszerű vagy, mint egy faék. Már megbocsáss, de ez már régóta kikívánkozik belőlem, csak eddig visszafogtam magam. Ha nincs gyereked, márpedig ha jól emlékszem, mindenhol azt írod, nincs, és nem is akarsz, akkor ilyen témában ne legyél már okos... Téged kellene felpofozni..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_312442 (69)
    2007-09-07  11:16

Címlap

top