Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2008 Januárjától ÉLESBEN!

Torolt_felhasznalo_597485
Torolt_felhasznalo_597485
Létrehozva: 2007. szeptember 6. 13:03
Sziasztok!
Lehet nyilt ebben a témában topik csak nehéz beileszkedni egy új társaságban!
Tehát várok mindenkit szerettel aki januártól kezdi el a babprojectet
és most kezdi az előkészületeket (vitaminok,egézsséges életmódra való váltás stb.... )
Nekem ez lenne az 1-ső kisbabám de sok anyukát is várok akiktől tapasztalot szerezhetnénk és akár a 2-dik kisbabát tervezik jövöre!
Remélem jo kis topic lesz ez és lesz sok sok tanulni való amit egymástól tanulhatunk!

Várok SOK mindenkit szerettel!!!
Üdv Mrbaba
  1. 2009. június 26. 21:2491226.

    Koszi! Ez a zabtej vajon milyen?

    En is unom a kajait, de en is hallottam h nem olyan veszes az az o szamukra. Mondjuk probalom a hozzavalokat valtogatni. En mar adtam Bnak karfiolt. Semmi baja nem lett tole. 

     

    Gorogdinnyet is adok neki sztem holnap, legalabbis kicsit megszopogatja :) 

    előzmény:
    FENESÉGES (91222)
    2009-06-26  21:13
  2. 2009. június 26. 21:2191225.

    Amugy mi van a szomszeddal?

     

     

     

     

    Igazad van amugy, sok ilyen hszt olvasok en is. Haat lehet akkor h igazatok van. AMugy szerencse h eddig nem jott hozzank senki rosszindulatu, nem?

     

    Es Sebi mar ragcsal darabosakat? En total keszen vagyok mar B oklendezesetol. Az almat kinezi a szankbol, aztan nyalogatja, minden, de majd meghal ha egy darab veletlen eri a nyelvet.

     

     

    Hunci, az uto is megallt bennem, ahogy ezt irtad. Uramisten. Biztosan nagyon megijedhettel. Szerencse h sikoltott Ficus, es szolt h baj van!!!! Ugyes kisbaba. Lehet h a bufi ment felre, ez boven elofordulhat. Mindenkeppen figyelgesd, valoszinu egyszeri eset, de jobb felni, mint megijedni! 

     

    TALI: Jovo 7 csutortokon tanitok. 10-fel12ig. Egyebkent sem szivesen ronditok bele B delelotti alvasaba m akkor harag van. Ti mikorra terveznetek?

     

    előzmény:
    FENESÉGES (91215)
    2009-06-26  20:45
  3. 2009. június 26. 21:1591224.
    jujj, hucc ez nagyon durván hangzik. még a hátam is borsózik! nálunk nem volt ilyen hálistennek. de hogy még lila is volt szegény?jó, hogy volt lélekjelenléted, vagy nem tudom mid és el tudtad terelni a figyelmét briginek!
    előzmény:
    Hunccutka (91221)
    2009-06-26  21:06
  4. 2009. június 26. 21:1591223.

    Fene, igy mar ertem az ebredest anyahiannyal fuszerezve, en azt hittem h azert ebred m hianyzol neki.  NEm pedig ugy h felebred es akkor tor ra a hianyod. Ezert nem volt vilagos, de igy jogos.

     

    Koszi a kajaleirast. Nalunk szeretek en fozni, m B elegge sokat eszik uvegesbol maskepp. O reggelire tapszert kap, tizorai gyumi, ebed fozelek, uzsi tejpep, vacsi fozelek+tapszer. Eddig tok keves fozit evett meg este, de mostanaban bedorrent 1 uveggel is. Sir, ha elveszem elole. Igy aztan takarekossagi es hiusagi okokbol fozok. Merthogy ugy latom csipazza a kajcsimat. Es igy neki mindent megcsinalok :)

     

     

    Cst en is feltenem. Csak nem lesz semmi, bar elegge bolond az ido. Mindenestre sztem ma mar kizuhizta magat az ido!

     

     

    Z bulizik, es en meg attol felek milyen allapotban es mikor ter haza. Reggel mennenk Szolnokra, anyu szulinapjara, nem szeretnek delutan odaerni ugy h este meg jovunk vissza.

     

     

     

    előzmény:
    FENESÉGES (91213)
    2009-06-26  20:43
  5. 2009. június 26. 21:1391222.

    közben idevettem magam mellé a könyvet:

     

    7-8 hónapos kortól: meggypép banánnal, sárgabarackpüré csirkehússal, őszibarack sárgadinnyével. görögdinnye golyócskák szőlővel.

    őszibarackturmix zabtejjel.

    na, ezek szerintem tök jók. most olvasom, hogy lehet, hogy mi már unjuk a kajákat, de a csecsemőnek most még nincs szüksége másra.

     

    nézek majd még kajább kajákat is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. június 26. 21:0691221.

    Vagyok kicsit én is... Brutális délutánunk volt!

     

    Ott kezdődik, hogy Ficus egész nap nagyon nyűgös volt. Csak kézben tudtam altatni, ha letettem azonnal felsírt nagyon keservesen. :(

    Sőőt, ha jól meggondolom, ez már tegnap délután kezdődött. Erről jut eszembe, nem is meséltem! Volt nálunk a dokinéni délután, benézett Ficus szájába, merthogy bokáig nyálas a bébi és fújja is a buborékokat, mint Bogó a képeken amit láttam. No szóval arra jutottunk, hogy Ficusnak a fogai készülődnek, attól a sok nyál + ettől lehet a nyűgösség is! Fogak???? Nade még csak holnap lesz 6 hetes. Noki, nálatok ez hogy is volt Bibi esetében???

     

    Node a délutáni történetünk, mely során már nálam se sok hiányzott egy kisebb szívrohamhoz!

     

    Anyuéknál ülünk a nappaliban, Ficusom alszik a kiságyában, egyszer csak egy hatalmas sikoltás. Odugrok a kiságyhoz, a gyerek totál le volt lilulva, kikaptam gyorsan, megráztam, megfújtam az arcát és csak kapkodja a levegőt, de csak befelé, kifelé nem. Ezt egész addig csinálta, míg rá nem üvöltöttem, és erőteljesen meg nem ráztam, hogy tereljem a figyelmét. Na akkor végre figyelt rám, de még mindig kapkodta a levegőt, majd nagyon keservesen kezdett sírni. Rettentetesen megrémült ő is, én is.

    Azóta se tudom, hogy azt a rengeteg nyált nyelte félre esetleg vagy bukhatott álmában (büfizett mielőtt letettem és nem közvetlen kaja után voltunk) vagy mi a túró volt vele! Az mondjuk biztos, hogy a saját külön szobába költözést amit így a 6. hétre terveztünk, azt most elnapoltam minimum a 6. hónapig.

    Volt valakinek ilyen???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. június 26. 21:0391220.
    szerintem nem baj, hogy a topikokat lezárják, ne magadból indulj ki! mert te kedves, rendes aranyos vagy, aki totál jószándékkal beleolvasgat egy másik topikba. de van egy csomó tirpák, aki kb a legártatlanabb témákra is ráugrik és a 10. hsz már az anyazás, pedig csak azt kérdezte meg, hogy pl. hogy lehet eljutni pesten a-ból b-be. hihetetlenek az emberek, komolyan. mikor várok rátok, vagy nagyon ráérek én is bele szoktam olvasgatni másokhoz és csak hüledezek, amikor emberek bántják a másikat 5 hsz alatt.
    előzmény:
    kismacnyi (91218)
    2009-06-26  20:59
  8. 2009. június 26. 21:0091219.

    hi gyakorló anyuka-szakkör

     

    igen, sebi már kb 1/4 8 óta alszik. illetve akkor tettem le, azóta kétszer ébredt

    előzmény:
    Headstar (91216)
    2009-06-26  20:47
  9. 2009. június 26. 20:5991218.
    Hunc:A hordozokendo nagyon jo dolog, sztem sokaig jo haszna van! En legkozelebb csakis azt vennek, es nem kengurut. Mondjuk most mar mindketto van :) mindegy, hatha a tesok kisebb sullyal szuletnek, es tovabb hasznalhatjak.Szoval Ficus fel a viharban. A lanyok mar csak ilyenek. En csak azota nem felek, h megvan Barnus. MErt akkor nem szabad. Valakinek batornak is kell lenni. Csencikem, ez hatalmasat nott! WWWWOWWW. Meretes. Te viszont annal csinibb vagy. Megkuksolom a bemedet is, ha le tudom vadaszni a jelszavad. Head: emlekszem, Barnus is sokat logott rajtam. Volt olyan nap, amikor effektive szonte csak a kanapen ultem, mert csakis ott aludt el, es ha letettem, felebredt. Meg ugye en allandoan szoptattam, hatha lesz tobb tejem. Ezt nehez elvisleni, ugy erzi az ember orokke tart. De nem. Mondom, en visszasirom. Olyan jo volt. Szoval kitartast, es probald elvezni.Topikzaras: nekem mindegy, ha vki akar csatlakozni, be lehet engedni. De nekem ez olyan ize...ugy ertem en tokre szerettem beleolvasgatni topikokba. Es most meg egy csomo van, ahova nem lehet csak ugy belekontarkodni. Engem ez zavar! Ettol az egesznek eltunik a varazsa.Bendi es BKA merre? Kaptak engedelyt eltavra?Neszterr, jo utat!---Megfoztem Barnusnak. Kapott brokkloit, tokot, patisszont, repa, feherrepa, krumpli, minden. Ezekbol csinaltam variaciokat, a tokhoz almat vagy kaprot tettem. Jomagam nem csipem a kaprot de lehet h a gyerök igen.Ma csinaltam neki turmixot uzsira. Fel banan, fel oszi osszeturmixol, majd 120 ml tapi hozzakever, turmixol. Nagyon nyelte. Na varok itt picit, hatha jottok. B elaludt.
    előzmény:
    Hunccutka (91202)
    2009-06-26  13:19
  10. 2009. június 26. 20:4791217.

    Hali!

     

    Vagyok. Olvasok vissza éppen.

    előzmény:
    FENESÉGES (91215)
    2009-06-26  20:45
  11. 2009. június 26. 20:4791216.

    Halló!

     

    Megértem, én is féleteném.Sebi már alszik? 

    előzmény:
    FENESÉGES (91215)
    2009-06-26  20:45
  12. 2009. június 26. 20:4591215.

    én is egymagam, cs-vel ma kb 5 percre találkoztam du.

    kimenőt kapott éjszakai horgászatra

    féltem, mert kint éjszakáznak a nagyvizen. jó, mondjuk egy brutál nagy katamaránon, de akkor is. féltem és kész.

    előzmény:
    kismacnyi (91212)
    2009-06-26  20:42
  13. 2009. június 26. 20:4491214.

    Helló!

     

    Kb negyed órát vagyok még aztán etetés van és altatás.Addig apa ringatja Lili fenekét. 

    előzmény:
    kismacnyi (91212)
    2009-06-26  20:42
  14. 2009. június 26. 20:4391213.

    hi, gyorsba visszaolvastam, de csak futtában

     

    bnőztem egész nap, előtte beugrottunk anyuékhoz egy kis nyári termésért, (borsó, cukkini, tök, karalábé), hogy kapjon sebi finomat, frisset, biot.

    mac, jó hogy kérdezted ezt a kaja témát. én már úgy unom sebi kajáit, csoda, hogy még nem öklendezik tőle. szerintem baromi uncsikat kap, pont ma kérdezgettem bnőmet, hogy ő annak idején (10 hónappal ezelőtt) miket főzött a fiának? kaptam egy könyvet tőle, w. ungváry renáta írta. kismama magazinos csajszi és van benne egy csomó recept. meg egy táblázat (camill figyelmébe ajánlom), hogy mikortól mit lehet adni a babáknak. mondjuk fura, mert pl karalábét, karfiolt ez a könyv már írja, hogy lehet adni, míg az oltási könyben csak 1 éves kor után. 

    nálunk a menü kb: tízóraira általában vmilyen gyümi+buláta v. natúrjoghurt. ebédre kap vagy üveges kaját, vagy amit én főztem. vacsira tejpép. de nálam ez teljesen változó, de biztos, hogy többször kap husit, mint heti 1. fagyasztani nem nagyon fagyasztok le semmit, csak ha nagyon elnézem az adagot.

    ma pl lazacot evett sebi, mert bnőméknél az volt a menü. nyersen gyümit már régóta kap: almát rágcsál, meggyet, cseresznyét nyammog, őszibarackot cuclizik, stb. 

    majd kinézek 1-2 kaját a könyvből és leírom ide is, ok?

    anyahiány: én azt értem alatta, amit az okosok mondanak a babák alvási szokásáról. a felnőtt is és a baba is ébred éjjel és ellenőrzi, hogy minden úgy van-e, ahogy elalváskor hagyta. csak míg a felnőtteknél ez már nem tudatos és fordulunk a másik oldalunkra, a baba éber lesz és megnyugtatásra vágyik. ezért hív engem oda. én ebben maccimálisan hiszek. sebi ilyenkor szopizik, de csak nagyon kicsit, nem a kaja kell neki, hanem a ringatás, az illatom, a babusgatás. szerintem trészi is vmi ilyesmit mond. vagy ezt nem nála olvastam, hanem a másik amerikai könyvben? ami a babát alvásra szoktatja?! passz, összeolvastam én már mindenféle hülyeséget.

    ja, jelentem asszem áttört az egyik felső fogacska (bal), bár nem engedi sebi, hogy a szájába nézzek. ha csak közelítek az ujjammal a szája felé, már menekülőre fogja.

     

    fuszer: hát az úgy van, hogy apa már hónapok óta kint alszik a nappaliban, én meg sebivel hátul a hálószobában. a kiságyába teszem le vacsi után és az első 2 kelésnél még ott ülök a szoptatós fotelban és az ágyába teszem vissza. hajnalban, mikor majd' meghalok, hogy már megint kel, akkor nem bírok magammal és csak átdobom az ágyunkra és fekve szoptatom meg, utána alszunk mindketten tovább. utána van a probléma reggel, mikor ébredése után kb 1 mp-el már el is indul a vakvilágba, én meg 2 mp-el később ébredek és félő, hogy egyszer leesik az ágyról. 

     

    jövő heti tali: nekem jó a csüt, nagyon is!

     

    őszi tali: tényleg el kell kezdeni már most megszervezni! én is szívesen mennék pécsre, régóta vágyunk oda cs-vel, nem voltunk még, max. átutazóban!szóval én megszavaztam pécset

     

    most megyek és kinyújtom a pizzatésztát, meg dobok rá vmi feltétet, aztán jövök!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. június 26. 20:4291212.

    Halihooo

     

    Visszaolvasok, es jovok, mar ha egyaltalan vet erre valakit a jos sors. En egymagam, illetve Barnussal, de o remelem hamarosan aludni fog. Egyelore sirdogal, vagyis nyoszorog. Be-bekukkantok hozza, de nem akar aludni.

     

     

     

    előzmény:
    Hunccutka (91198)
    2009-06-26  11:23
  16. 2009. június 26. 16:3991211.

    Igen csak az zárhatja be aki indította de arra gondoltam h elköltözni kéne ergo nyitni egy új topikot és azt lezárni.

     

    Mondom nekem jó így is csak egy ötlet volt. 

    előzmény:
    csenciko (91210)
    2009-06-26  16:33
  17. 2009. június 26. 16:3391210.

    HEAD,

    attol tartok, hogy egy topicot csak az inditoja tehet zarta (de ezt csak ve'lelmezem, nem neztem utana).

    Nalunk meg a topicindito ha jol tudom, eltunt.

     

    Reszemrol mindegy, hogy maradunk-e nyitottak vagy sem, tul sok fejes kepet magamrol akkor sem igerek, ha bezarjuk magunkat. Egyszeruen nem bizom az nlc-ben, annyiszor voltak vele gubancok, hogy szerintem egy ujabb ujitas bevezetese kapcsan siman elfordulhat, hogy veletlenul kinyilik egy zart topic is. (lasd. bem-oldalak jelszavazasa sem mindig mukodik tokeletesen) 

     

    előzmény:
    Headstar (91209)
    2009-06-26  16:16
  18. 2009. június 26. 16:1691209.

    Lányok!

     

    Nagy divat lett a zárt topicba való költözés.Nem akarunk mi is költözni?Csak mert új tagunk nem lesz már és akkor nem kéne fej nélküli képeket feltenni meg ilyesmi.

     

    Persz ez csak egy ötlet, nekem jó így is de ha már ilyen családiasan vagyunk akkor ne olvasgasson már minket akárki. 

     

    Vélemény? 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. június 26. 15:1091208.
    5-10 perc... Nálunk legalábbis ez játszik ma! Ráadásul ez a hülye idő megkavarja a pocakját is, attól is szenved. Ma az eszik alszik helyett, az eszik sír megosztás játszik
    előzmény:
    Headstar (91207)
    2009-06-26  14:57
  20. 2009. június 26. 14:5791207.

    Nekem is leszakad a kezem lassan látható lesz h a bal kezem izmosabb mint a jobb.

     

    Sztm is ez a hülye idő akasztja ki szegényeket.

     

    Most le tudtam tenni kivi vagyok meddig alszik.Persze ilyenkor semmit nem merek csinálni nehogy felkeljen.Máskor elvagyok mert tudom h méllyen alszik de most nem hinném.Bár dörög és még alszik szal ki tudja.

    előzmény:
    Hunccutka (91206)
    2009-06-26  14:53
  21. 2009. június 26. 14:5391206.

    Tuti az idő kavarja meg őket! De ez a hordozókendő életet ment, az tutifix, mert már leszakadtak a karjaim! Hogy ez nekem előbb nem jutott eszembe!

     

    Séta szempontjából nekem szerencsém van, mert tegnap jó idő volt, illetve mi a teraszra ki tudunk menni ilyenkor is, mert nincs szél...

     

    előzmény:
    Headstar (91205)
    2009-06-26  14:46
  22. 2009. június 26. 14:4691205.

    Ha vígasztal ma nekünk is király napunk van.Lili egész nap lóg rajtam mint egy kismajom de aludni nem akar ill csak rajtam mert amint leteszem üvölt.

    Ez e hülye idő.

     

    Több mint egy hete nem voltunk sétálni.Klne egy kis friss levegő is. 

    előzmény:
    Hunccutka (91202)
    2009-06-26  13:19
  23. 2009. június 26. 13:2991204.

    Hoppa, jovo heten csutortokon min topic-tali lesz? Azt hiszem lemaradtam valamirol , tessek majd engem is tajekoztatni alkalomadtan, please.

     

    előzmény:
    Hunccutka (91202)
    2009-06-26  13:19
  24. 2009. június 26. 13:2791203.

    Sziasztok!

    Itt zuhog, basszus, pedig direkt koradelutanra idozitettem a bevasarlast, remelve, hogy akkor nincs tomeg. Na ja, penteken, eleg hulye remeny, de megis.

     

    Csatolok friss fotot, tegnap keszult, akkor voltam kereken 31 hetes!

    A bem-emen van teljes alakos tobb is, fejjel egyutt!

     

    DANIELLA: ugyanolyan levelezot hasznalok, mint Te, irjad a problemat!

     

    NOKI: van olyan program, amivel egy mozdulattal egyszerre tobb kepet is at tudsz meretezni, csak be kell elotte lapatolnod oket egy konyvtarba (folderbe, mappaba, ahogy tetszik). Ha erdekel, szolj.

     

    Most ennyi vagyok, ugy hallom, eppen elall, vagy elmegy, vagy mifene, ugyhogy indulok vasarni.

     

    CSOKOZON! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. június 26. 13:1991202.

    Itt is beborult és nagyon dörög. Ficus fél, úgyhogy jobb ötlet híjján magamra kötöttem, így két dörgés között tud szundizni, de aztán mindig felriad és sír. Szuper egy napunk van...

     

    Jövőhét csütörtök:

    A legtutibbnak látszó ötletem a jövő hétre, hogy apa elviszi a babakocsit magával reggel az anyósomhoz (Duna Pláza), én Ficussal bevonatozom hordozókendőben vagy kenguruban és elmegyünk a babakocsiért. Onnan meg már megoldom a közlekedést.

    Persze a másik érdekessége a dolognak az lesz, hogy Ficusnak ez min 2, ha nem 3 étkezést fog érinteni, node mivel üvegezünk ezt is megoldjuk majd. Csak legyen szép, napsütéses idő!

    előzmény:
    kismacnyi (91200)
    2009-06-26  12:49
9 10 11 12 13

Címlap

top