Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2008 juniusi babások

Torolt_felhasznalo_554970
Torolt_felhasznalo_554970
Létrehozva: 2007. szeptember 3. 12:30
Sziasztok.
Voltam az áprilisiban és reménykedve vagyok a májusiban. És azért nyitom ezt meg mert ha remélhetőleg összejön most a babó akkor nekem május legeslegvége juni legeleje lesz a dátum a kisbabó megszületésére.
Szóval ha esetleg nekem nem is jön össze azért másnak tuti és sok szeretettel várom addig is jó sok dumira a leendő babásokat.
Puszika
verus
  1. 2011. Április 30. 13:3266476.

    Húúú, de fellendült a topic!

     

    Veronique, gratulálok! Én mondjuk befonnám a szemöldököm 3 ilyen pici gyerek mellett, sokszor még az enyém kettő is kikészít, pedig nálunk a nagy már tényleg nagy...

     

    Mi már szerencsére túl vagyunk az ovis-iskolás beiratkozásokon, mindenkit felvettek, ahová akartunk. 

     

    Lamia, nem semmi ez a 3 nyelvűség! nagy szerencse, hogy ő beleszületett ebbe, amiért a többiek majd vért fognak izzadni a suliban.

     

    Boti nyáron biztos elhagyja már a pelust! Majd rájön, mennyivel jobb egy bugyiban lenni.

     

     

    Nálunk különben semmi extra. Mostanában már egyre jobban eljágyszanak egymással a lányok, ennek nagyon örülök, legalább van egy kis nyugalmam.

    Julcsi nagyon nagy dumás, folyton énekel, táncol, verset mond, mindenről van véleménye. Olyanokat mond, hogy sokszor csak lesünk. Dorci meg már tiszta nőci a maga 6,5 évével...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  2. 2011. Április 30. 00:0466475.

    Sziasztok!

    Jó rég voltam.

    Veronique gratulálok, szép nagy baba!

    Mi megvagyunk, Boti szerintem úgy van a dolgokkal, hogy lassú víz partot mos :) Nem beszél, nem szobatisztul, gondolatait megtartja magának. A mozgásfejlődése visszanyúlik egészen a kezdetekig ugyanis ma megtanult fára mászni a nagypapájával

    Szandi meg hát Szandi

     

    Oviba megyek én is beiratni Botit és remélem, hogy ő a két nap alatt szobatisztává varázsolódók közé fog tartozni, mert másképp nem igazán tudom elképzelni, hogy szeptemberben pelus  nélkül menjünk az oviba! (max én ugye).

    Számítógépünk elhalálozott, csakis a szervátültetés tehet csodákat vele, így sokkal kevesebb időt töltök a gép előtt(férj szolgálati laptopja).

     

     

    Kit gyerekek megint nőttek egyet, amióta nem láttam őket, és még mindig nagyon édesek, és hát mit is mondjak, még a szemük sem áll jól

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  3. 2011. Április 29. 20:3766474.

    Sok boldogsagot es egeszseget kivanok nektek! Szep olasz nevet adtatok neki Az 50es evekben volt divat itt ez a nev eszakon es most kezd visszajonni, ugyhogy kulfoldon is divatos nevet valasztottatok a picurnak

     

    Magamrol annyit hogy ugye novembertol beiratkoztam zeneakademiara itt es minden nap reggel 9tol este 7ig suliban vagyok, gyerkoc pedig bolcsiben van, szeptembertol ovi, bar nem tudom felveszik e ahova akarom, ugye mindannyian aggodunk ugyanezert...

    Vizsgaidoszakom kozeleg, marmint az elson mar tul is vagyok.

    Rekok kepeket is, csak nincs semmi a gepemen, minden a parom gepen van. De mar mondtam neki hogy kuldje at oket nekem, rakni fogok kepeket, nagyon ki csavo, meg baratnoje is van es a bolcsis neni szerint megvolt az elso szajrapuszi kislannyal, meg azota is kezenfogva jarnak... anyukajaval ossze is baratkoztam, ossze kell jaratni a fiatalokat mer nincsenek meg egymas nelkul.

    Szeptember ota szepen lassan leszokott a pelusrol ,csak alvashoz veszi mar fol, bar minden masnap atlagosan tisztan veszem le rola reggel, ugyhogy ez is alakul. Ami pedig a legszebb hogy 3 nyelven beszel, ebbol az olaszt a legjobban, mert ugye egesz nap veluk van korulveve, de magyarul es eleg ugyes mar, bar nem beszel meg osszefuggoen mint egy-ket korabeli gyerek mar, mert ugye 3 nyelv sok megtanulni, de normalis, 3 es fel eves korara jol fogja beszelni mind a 3at a doki szerint es szerintem is, mert nagyon gyorsan tanul. pl szamokat 10 3 nyelven, olaszul 20ig tudja es meg is mutogatja, attol fugg kivel jatszik, olyan nyelven kapcsol, hihetetlen hogy jon neki termeszetesen a nyelvek gyors valtasa.

    előzmény:
    Veronique_ (66472)
    2011-04-29  12:43
  4. 2011. Április 29. 17:4966473.

    Veroniqe, hatalmas gratula nektek!! minden szepet es jot kivanok!

    azt elkepzelni sem tudom, hogy hogy bujt ki egy ekkora gyerek beloled Manci majdnem ugyanilyen meretekkel rendelkezett, huhhh... ha esetleg csaszar volt, akkor makod van

     

    kepet kepet mielobb!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  5. 2011. Április 29. 12:4366472.

    Sziasztok!

     

    Kit, rendelésre, itt a "téma":

     

    Húsvét hétfő hajnalban megszületett a kislányunk, Loriana 3850 grammal, 53 cm-vel. Borzasztó hosszú combja és nagylába van, vicces :)

    Eddig mintagyerek, nem is értjük, alig sír, és rengeteget alszik.

    Az éjjel 10 óra alatt 2-szer kelt :)

     

    Hétfőn óvodai beiratkozás, van izgulás, hogy felvegyék Dominikot oda, ahová szeretnénk. De azért több helyre is jelentkezünk.

     

    A "nagyok" irtó jól fogadták eddig a kicsit, úgyhogy nagy a boldogság. Főleg Tita édes, ahogy rajong érte :) Hiába, kiscsaj :)

     

    Hozok képeket is ha tudok...

     

    Szép napot mindenkinek! 

    előzmény:
    kitroka (66471)
    2011-04-28  23:44
  6. 2011. Április 28. 23:4466471.

    na mivan mar? tui gyere dobjal be valami temat...

     

    lamia, perszehogy emlekszunk! de aki evente egyszer jon, ketto sornal mindenkepp tobbet irjon irgumburgum!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  7. 2011. Április 23. 13:3166470.

    sziasztok! ezer eve nem irtam tudom, remelem emlekeztek meg ram, gondoltam kellemes husveti unnepeket kivanok mindannyiotoknak es a picur nagyfiuknak es lanyoknak is

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  8. 2011. Április 7. 13:3666469.
    Én azt már el is költöttem.
    előzmény:
    twoinone (66468)
    2011-04-06  21:57
  9. 2011. Április 6. 21:5766468.
    parancs értettem! reméltem hogy "csak" ennyi... adóizévissza pénzt - 2010re - pénteken megkaptam apehtól, jajj, nagyon jól esett :)
    előzmény:
    Timeon (66467)
    2011-04-06  20:20
  10. 2011. Április 6. 20:2066467.
    Én is kaptam. Szerintem mindenkinek küldenek. Kitöltöttem, hogy nem dógozok 30 óránál többet, azt jóvan. De küldd vissza mindenképpen, mert azt írják, hogy ha nem kapják vissza, ápr.1-tól "megvonják a juttatást".
    előzmény:
    twoinone (66466)
    2011-04-06  19:35
  11. 2011. Április 6. 19:3566466.

    sziasztok,

     

    más is kapott - akik nem mondták vissza a gyest, mivel nincs jelenleg 8 órás mviszonyuk - a MÁKtól ellenőrző kérdőívet?

     

    remélem nem csak én... és hogy ez csak egy rutineljárás azokra nézve, akik még jelenleg is részesülnek az ellátásban...?

     

    köszi a mihamarabbi választ :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  12. 2011. március 27. 16:2966465.

    fürdő alatt a saját fürdőszobánkat értettem, ideláncolt okok miatt

     

    ez majdnem annyira ráfutós volt mint tőlem Limara Timi-masszázsa

    előzmény:
    Timeon (66464)
    2011-03-27  14:22
  13. 2011. március 27. 14:2266464.
    Nem most, hanem 9.-én leszek ingyenes. :-)Különben a fürdőtől 5 percre lakunk...
    előzmény:
    twoinone (66463)
    2011-03-27  11:19
  14. 2011. március 27. 11:1966463.

     sziasztok,

     

    mi benne vagyunk - bár fél lábbal már kifelé talán - egy naaagy CSALÁDI tavaszi méregtelenítésben, kényszerpálya

     

    endaaj: elmúlt már a takonykór? remélem nincs közünk hozzáá... vagy de? jájj :(

     

    timeon: sajnos nem szaladtunk Győr felé a hétvégén, leginkább csak a fürdőig, de nem baj, ha arra járunk úgyis akciós napod lesz

     

    Ki mit csinál? tök jó idő van. Kicsit visszaszokhatnának a régiek is, pl gumicukor ménem ír??? Bezzeg a fészen

     

    most hogy bentre vagyok ítélve, nézem a 24 6. évadot, asszem nem ez a sikerszéria, de azért megteszi, elmegy vele a nap. Danit anyósomra örökítettem, velem úgysem sokra megy, meg ő már szerencsére jobban van, hát így gyerek nélkül tengeklengek (estére hazajön).

     

    Más nincs, remélem más nem beteg.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  15. 2011. március 23. 10:5266462.

    Kedves Szülők!
    A Budapesti Gazdasági Főiskolán Pénzügyi és Számviteli Karon Emberi Erőforrások szakon végzős hallgató vagyok és idén írom a szakdolgozatomat. A dolgozat témája a kisgyermekes anyák visszatérésének lehetőségei a munkaerőpiacra. Nagyon hálás lennék, ha a kérdőívem kitöltésével minél többen hozzájárulnának munkámhoz.
    http://www.kerdoivem.hu/kerdoiv/426247876/

    Előre is köszönöm a kitöltőknek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  16. 2011. március 23. 07:2566461.

    little dude, big attitude . remélem azért tudtál ettől aludni :)

     

    hát, most hogy itt a tavasz, nekünk is kevésbé haladós a menet, csomó érdekes dolog volt a hó alatt

     

    úgyhogy bölcsibe menet még csak hagyján, nade hazafelé 100% a virágszedés (kis margaréták midnenütt), meg annak a lakóhelyre hurcolása, hogy aztán beledobhassuk a falupatakba, kóbor kutyák létszámbavétele, melyik kocsi ért már haza, ami reggel nem volt a helyén, kukanapon a kukásautó történet kivesézése, stb... bár utóbbiak télen is divatosak voltak.

     

    nnna, mgé sütök egy gofrit reggelire, aztán indulunk a szokásos körjáratra. Napozni egy hete nálunk is lehet a kertben, így is teszek

     

    simán lehet bikiniben kint lennem, ha áll a levegő, a zárt kertben a hőm. olyan 24-26 fok. ideális.

     

    vegyescsoport: nekem nem az első két évvel van bajom, hanem az utolsó 2-vel, amikor már Ők a legnagyobbak a csoportban. Na mindegy, de azért még nem nyugodtam meg teljesen, ápr 8ig értesítenek ki hova vették fel (ami nálunk érdekes, mert helyhiány esetén belökik a nekünk körzetibe, ami nem rossz ovi, csak éppen marhára kiesik, a várostól, tehát midnen mhelytől ellentétes irányba kell közlekedni, este pedig túlmenni a lakhelyen, sztem egy fél5ös mhellyel oda sem érek érte 5 órára, amíg nyitva vannak).

     

    szép napot! (láttam a blogon a kertes képet, látszik Lilun hogy bringahiánya van  csak nehogy csalódj, Daninak pl eszében sincs tekerni a kisbicajt, neki a nyuszi hoz futóbringát. még variálunk, fa, nem fa, honnan...

    előzmény:
    kitroka (66460)
    2011-03-22  20:41
  17. 2011. március 22. 20:4166460.

    na gratulalok akkor, szerintem nincs baj a vegyes csoporttal, jo lesz!

     

    jo a kep, csak nem tudom elolvasni mi van a gyerekre irva

     

    ma mi is egesz nap kerteztunk, itt csak fu van, szoval dolgozni nem kell vele, viszont belealmodtam mi hol legyen majd: grillezo, homokozo, hinta olyan jo ido volt, ha holnap is ilyen lesz, bikiniben megyunk ki

     

    Mancim elkezdett jarkalni, ezzel csak egy baj van, hogy mindig menne ki az utra... meg mar elszoktam attol, hogy gyok kettovel haladunk, es ezt is lassitjuk azzal, hogy minden fuszalat alaposan meg kell vizsgalni... Lilu jobban birja, mint en

     

    Nyuszit mi is vrjuk, szerintem o hozza a homokozot, meg Lilunak mar nagyon dukal egy bringa!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  18. 2011. március 22. 13:2766459.

    Hello tavaszi fórum!

     

    Na, megvolt a beíratás, most várunk. Remélem sikerülni fog.

    Vannak fenntartásaim a vegyes csoporttal kapcsolatban, de lejjebb kellett adnom az elveimet, mert a városi 11-12 oviból 7 vegyes csoporttal működik, a maradékba meg vagy lehetetlen bejutni, vagy valamiért nem megfelelő (hely, hírek stb).

     

    Timeon, Julcsi mehetne Danival továbbképzésre, ő azt szokta hasonló kérdésemre válaszolni hogy "miért, valamit nem értesz?" 

     

    vagy a "mit képzelsz te magadról?" felcsattanásomra azt hogy "na, vajon mit? megmondod?"

     

    süt a nap, haladnak a dolgok, csak tegnap a vízforraló fölé nyúltam pont akkor amikor elkezdte kiokádni a gőzt, és ezt a jobb kezem bánta. Egész éjjel nem aludtam, mára meg csupa babnyi hólyag van rajta, jááááj...

     

    egyébként minden okés, várjuk a nyuszit (Dani minden nap elsorolja hogy a lidl-ből milyen csokitojást hozzon a nyuszi, olvassa a reklámújságokat nagy gonddal :)

     

    más nincs, hajrá kertimunka!!!!

     

    előzmény:
    Timeon (66456)
    2011-03-20  20:44
  19. 2011. március 21. 18:5466458.

    sziasztok!

     

    oviba mar en is beirattam Lilut, de futottam a koroket elotte rendesen szoval megertelek tui! viszont fuzesnek igaza van :)

     

    Timeon, Julcsiduma nagyon nagy!  

     

    en elkezdtem itthon dolgozni!!! mar voltak is vendegeim, meg most vasarnap is jon majd egy. vasarnaponkent rendelek, amikor ferj itthon. es sok remenyt fuzok a dologhoz...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  20. 2011. március 21. 14:1866457.
    előzmény:
    Timeon (66456)
    2011-03-20  20:44
  21. 2011. március 20. 20:4466456.

    Ennyire különböző időpontokban vannak az ovibeiratások?

    Nálunk már 2 hete megvolt. Julcsi odamegy, ahová Dorci jár, ez egy nagyon jó ovi, hatalmas a túljelentkezés, minden 2. gyereket vissza kellett utasítaniuk. De mivel nekünk odajár a nagytesó, autómatice felvették. Dorci pedig ugyanitt folytatja a sulit. (ovi, áltisk, gimi van együtt).

     

    Mostanában Julcsi olyan nyávogós lett, meg szemtelen, meg hisztis, hogy kész vagyok tőle. Bicskanyitogató hangneme után kissé emelt hangon bátorkodtam megkérdezni tőle hogy mégis, hogy beszélsz te velem? A válasz: magyarul!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  22. 2011. március 20. 14:2266455.

    Helló!

    Twoi: mi is pörgünk de még nem ezres fordulatszámon. itt majd csak április 15-én lesz beiratás. És akkor tájt vannak a nyiltnapok is az ovikban...

     

    Endaj: gyors takonymentesülést!!!! mi még kitartunk kérdés hogy meddig. most kezdjük a 3!!!! hetet a bölcsibe egyhuzamba.

    előzmény:
    twoinone (66453)
    2011-03-19  16:26
  23. 2011. március 19. 22:2966454.

    Helló!

     

    Itt takonykór és egyéb finomságok és még le se tudunk menni a szar idő miatt! Hányinger az egész. Nekünk protkós ovi megvan szerencsére.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  24. 2011. március 19. 16:2666453.

    sziasztok

     

    megint kicsit leült a topic.

     

    akkor kérdezek csak én nyüzsgök mostanság az oviválasztáson? persze gondolom ahol vannak nagyobb tesók, ott majdnem egyértelmű a folytatás is, nade akiknek most lesz az ELSŐ?

     

    hétfőn-kedden van ugyebár a beíratkozás. És még mindig nem feltétlenül tudom hogy mi lenne a helyes.

    az ember lánya hall ezt azt, ilyen véleményt, olyan véleményt. és amikor mármár megnyugodnék hogy IGEN, EZ TETSZIK, akkor jön valaki és elbizonytalanít.

     

    Nektek nincs ilyen problémátok?

     

    de lehet megfogadom Fuzes bnőm tanácsát, és első látásra beleszeretőset választok, végülis - ahogy ő mondta - nem börtön ez ahova 3 (de inkább 4 felé hajlok már az évvesztesség határán) évig KELL járatni, Ha nem jön be, majd váltunk.

     

    itt 3 napja esik az eső, ezt inkább nem véleményezem. biztos ez a büntetésünk a tavaszi(as) hosszú ünnepért

     

    írjatok!

    előzmény:
    limosa (66452)
    2011-03-10  14:26
  25. 2011. március 10. 14:2666452.

    anyatigrisek által rádzúdított kövek

    Ne viccelj már, hol vannak itt anyatigrisek

    Nyári taliban benne vagyok, naná

    előzmény:
    Timeon (66450)
    2011-03-10  13:29

Címlap

top