Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2008 juniusi babások

Torolt_felhasznalo_554970
Torolt_felhasznalo_554970
Létrehozva: 2007. szeptember 3. 12:30
Sziasztok.
Voltam az áprilisiban és reménykedve vagyok a májusiban. És azért nyitom ezt meg mert ha remélhetőleg összejön most a babó akkor nekem május legeslegvége juni legeleje lesz a dátum a kisbabó megszületésére.
Szóval ha esetleg nekem nem is jön össze azért másnak tuti és sok szeretettel várom addig is jó sok dumira a leendő babásokat.
Puszika
verus
  1. 2011. március 4. 08:5766426.
    Nem baj Kit, valakinek a gyerekekre is figyelnie kell, amíg mi dumcsizunk
    előzmény:
    kitroka (66425)
    2011-03-03  22:16
  2. 2011. március 3. 22:1666425.
    hat en ma felve kerdeztem a Bencit mi a terve hetfore, mert babarandi... erre felhaborodva kozolte, hogy oda jon ahova mi, milen hulye kerdes ez? ezek szerint egyetlen felnott pasi lesz? jujjj
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  3. 2011. március 3. 14:2266424.
    na ne már nem ment el????????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  4. 2011. március 3. 14:2166423.

    Sok sok képet lécci!!!! De azért rólatok is, ne csak az aprónéprő!!!

    Én is mennék, bár nem hívtatok (ja de Twoi, bocs) de hát olyan messze.....Egyszer már erre felénk is rendezhetnétek valami!!!!! igaz Timeon?

    na pussz

    érezzétek jól magatokat és várjuk a beszámolót!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  5. 2011. március 3. 13:2966422.

    nnna, akkor szuper, endaaj-ban maradunk. ha megyünk, leszünk, ha viszünk, eszünk :) csak vicceltem. de ha valamit nagyon csinálnál, tejfölös sajtos tészta a kölkök kedvéért

     

    kit, én holnap megyek fodrászhoz, merthogy szombaton (is) jelenésem van, és bár rajtam egy nagyon friss fodrész sem segít sokat, majd szolidarítok veled és hétfőig nem mosom meg így jó lesz? egyébként azt is kötve hiszem hogy Timeon rólunk szeretne képet, a gyerekek meg hát mindig jólfésültek

    Mancipuncit majd megrendezzük.

    férjkérdés: félreértések elkerülése végett, a Zuram a játszóházban gyerekmegnyerni jött volna, ha nem ilyenben talizunk, akkor nem jön. Nem kell Bencit moccantanod.

     

    Zsebi: hát akkor sajnálom, pedig jól jött volna egy kis ivaraány növelés!!! remélem meggyógyulnak hamarosan, a bölcsinkben is hullanak (vagyis a múlt hét volt a kritikus 30%os létszámmal, amikor mi sem voltunk).

     

    Nincs valakinek 9.10éves fiúgyereke? k. jó Tommy hilfiger és Timberland farmerok és pulcsikkal volt ma tele a turi... azért ennyire előre még nem vásárolnék, báááár

     

    ööö. jó is nekem ez az endaaj-kégli majd apámat odarendelem értünk, úgyis ráér hétfőn, vekerlén laknak.

    izgulok!

    előzmény:
    kitroka (66421)
    2011-03-03  12:23
  6. 2011. március 3. 12:2366421.

    Zsebi, uuugy sajnalom :( akkor kenytelenek lesztek jonni hozzank Irorszagba!!!

     

    mi nem jovunk tobbet iden, passzoltam az oktobert, mar teljes idegbetegsegbe kergetett az anyam, Manci meg lepasszolhatatlan. majd jovore...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  7. 2011. március 3. 12:1766420.

    De jó lesz nektek! Aztán tessék ám fotózni!

     

    Enciéknek jobbulást!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  8. 2011. március 3. 10:5466419.

    Sziasztok!

     

    Kit, mi még eléggé köhögünk az elejéhez képest jobban vagyunk, de még szórjuk a bacit is. Katicában i scsak ott lappang vmi, két éjszaka is lázas volt. Ígí biztosan nem megyünk társaságba, akármennyire nagyon is szeretenémfertőzni nem szeretnék, másrészt Encinek is elég gyenge lett most az immunrendszere, lassan két hete begetg, akármi mást is összeszedhet még....sajnálom nagyon, mert készültem Rátok

    előzmény:
    kitroka (66418)
    2011-03-03  07:11
  9. 2011. március 3. 07:1166418.

    cimet kerek es palacsintat :-D egyetlen baj van a hetfo delelottel, hogy fodrasz elott van, nem leszek csinos :-DD franccccc

     

    tegnap nem mukodott valami, nem tudtam irni, a betuk maguktol irodtak vagy nem, igy annyi jott ki belole...

     

    tuival azota beszeltem :)

     

    ferjet megprobalom rabeszelni, hogy jojjon el velem, es akkor ha mast nem, tui ferjet elszorakoztatja :) ha masnak nem jon a pasija?? na ezt majd meg irom mire jutottam vele...

     

    most megyek, elviszem Lilut vervetelre, mert verszegeny-gyanus.  beigertem neki egy jatekboltbol barmit valasztast ha tuleli, szoval kettesben delelottunk lesz. vegre. mert Mancus fogzik, es ilyenkor levakarhatatlan, majd meglatjatok mennyire antiszoc... durva.

     

    na puszicsok, hetfon endaajnal! juhhhuuuuu!! (en zsebinek irtam meg otthonrol, hogy randizom tuival, raer-e pestre utazni, de nem valaszolt, de hatha jon?)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  10. 2011. március 2. 21:1666417.
    Mit szeretnétek enni amúgy?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  11. 2011. március 2. 21:1666416.
    Hát Határ út egy nagyobb köpésnek felel meg :) gyalog kényelmesen sétálva kb. 10 perc.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  12. 2011. március 2. 09:5666415.
    Téged is bele akartalak írni, de aztán nem tettem, mert mondom ha akarsz jönni, úgyis tudsz róla, ha nem köllünk, akkor ne kelljen kellemetlenül kivágni magad
    előzmény:
    limosa (66414)
    2011-03-02  09:48
  13. 2011. március 2. 09:4866414.

    Hello!

     

    Na, ha endaajéknál lesztek, én is megyek

    előzmény:
    twoinone (66413)
    2011-03-02  08:48
  14. 2011. március 2. 08:4866413.

    Gyúrjál babám :)

     

    nnna, akkor a hétfőt megerősítem, és abból is a délelőtt, mert ez a luvnya szolgáltatóipart kihasználni jött haza

     

    endaaj, én máskor is szívesen meglátogatlak Titeket, de asszem ha Kit-ék a Határ útnál tanyáznak, akkor az emlékeim szerint nincs olyan messze tőletek...? úgyhogy Kit, léccike tekintsd át mégeccer eme sorokat és válassz: játszóház valahol (Állatkert a mániád, nekem 8, Mammut2, vagy Arany János utca - bár azt még nem árultad el nekem ott mit akartál hehe).

     

    Mondom, nekem mind1, fárj oda visz ahova mondom, viszont azt nektek elárulom hogy annyira talán nem örülnék neki, merthogy VELETEK beszélgetni és találkozni megyek, viszont ha játszóházban lennénk, akkor akár jól is jöhetne  nem nekem kéne  akölkök után rohangálni, vsizont ha ő lenne egyetlen apu, akkor hülyén jön ki hogy Kit 2 felé szalad, hogy az eredeti felállásnál maradjunk...

     

    Szóval tőlem lehet endaajnál a dolog, ha már ilyen kedvesen felajánlotta, egyszer majd én is csapok egy bulit a Várban, jó? (mi ott szoktunk tanyázni). Igaz a mamám lakása, de szép 35m2es világos nappalija van, a kölköket imádná

     

    Nade vissza a hétfőre:

    én már úgy várom, akárhogy is lesssz! (endaaj gondolom olcsóbb mint  ajátszóház - hehe. kapunk ebédet ? ).

     

    Na, már csak 5öt kell aludni, gyakorlatilag hétfő hajnalig variálhattok.

     

     

    előzmény:
    kitroka (66412)
    2011-03-02  08:04
  15. 2011. március 2. 08:0466412.

    huuuu tui, vigyazz, mert szetvaglak! tudod, sokkal nagyobb vagyok nalad!!

    eoll akaakii naggggggggyon orulok! hetfo delelott  lesza randi, elfelejtettem holl de tui biztos tudja!mi  a hatar utnal leszunk koolcsonlakban, ottttt nem lehetunk. Benci sztem nem,baaaar...de neem vagyok ferjellenes

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  16. 2011. március 1. 20:2166411.
    én sajnos két gyerekkel mozgásképtelen vagyok, férjem meg még mindig antiszoc kicsit, de már nevelés alatt melyik nap lenne amúgy a jó?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  17. 2011. március 1. 20:1766410.

    endaaj

     

    részemről szívesen. 

     

    Nincs jegyünk sehova, úgyhogy nyitott vagyok mindenre... nyilván itt Kit a szűk keresztmetszet (minket a Zuram oda visz reggel ahova kérem) , hogy a két gyerekkel - bár azt sem tudom pl Benciapu csatlakozna-e, mert enyémférj megfenyegetett a játszóházas varia eseténi részvételével ("miből gondolom hogy ő nem akar a gyerekkel játszóházba menni...") - szóval hogy Kit a két gyerekkel hova tud és hajlandó eljönni. Szálláshelyük pontos holvoltáról sem tudok - vagy igen?

    és ha ez nem jön be, akkor te nem csatlakoznál hozzánk: mondom, nem én vagyok a döntő, ezennel ennek súlyát a gazdag írekre hagyom  (nekem Kit azt mondta ő fizet mindent, akárhova megyünk, és mindegy hányan leszünk ).

     

    na jó éjt, majd valaki értesítsen a végéről. tuji

    előzmény:
    endaaj (66409)
    2011-03-01  16:25
  18. 2011. március 1. 16:2566409.

    Helló! Egymondatos jelentkezik :)

    Kit Tui ha gondoljátok rögtönözhetünk nálunk is egy talit, már olyan rég találkoztunk! Én sem voltam ezer éve.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  19. 2011. február 28. 14:5566408.

    Sziasztok!!!

     

    600 éve voltam itt. Krókusz vagyok, de sehogyan se tudtam belépni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  20. 2011. február 23. 21:0366407.

    Sziasztok!

    Gyengélkedőknek jobbulást, majd csak vége lesz már ennek a kritikus időszaknak

    Ami miatt tollat ragadok, az kettő téma egyszerre.

    Először is Kit, szélsőségektől eltekintve én azt a nézetet vallom, hogy minden gyereknek a saját anyukája a legjobb. És ha te úgy gondolod helyesnek, hogy néha odacsapsz Lilu fenekére, hát na bumm. Én biztos vagyok benne, hogy Lilu nem ettől problémás. Sőt, nem is problémás. Egyszerűen csak a körülmények talán nem a legideálisabbak. Tél van, Írország, anya három éve kisbabázik, ráadásul ott egy kistesó, akivel egyelőre nem nagyon tud mit kezdeni. Szóval ha jön a következő élethelyzet, esetleg lesz lehetőséged kimozdulni, dolgozni, te is rózsaszínebben látod majd a világot és ez átragad csajókákra is. Nekem higgy, szuper anya vagy és nagyon fsza csaj! 

    Muszi, nincs ezzel a féléssel sem gond, Olivér is kb ennyi idősen kezdett el ébredni éjszaka, félt, átszalad, ott aludt. Aztán már nem is erőltettem neki a különalvást, köztünk tartottam, nem akartam stresszelni. Amikor Flóri is beköltözött a szomszéd szobába, elmúlt a félelem, néhány nap alatt visszaszokott az ágyikójába és immár lassan három éve semmi probléma.

    Nem kell ezeket a dolgokat túlbonyolítani, egyszerűen csak a gyerek cipőjébe helyezni magunkat néha. Nevelési módszerek, háááát, szeretemszeretemszeretem, ennél több szerintem nem kell nekik. Sokszor én is elgondolkodok főként egy-egy blogot olvasva, hogy jesszus, ezt is kellene, meg azt is kellene a gyerekekkel csinálni, furdal a lelkiismeret, hogy nem kreatívkodunk nap, mint nap, nem is fejlesztünk, sőt, sokszor jobban esik netezni egy kicsit, ahelyett, hogy velük foglalkoznék. De eddig az élet engem igazol, nálunk megy ez így is remekül, nem kell erőn felül nagybetűs anyának lenni, csak szeretniszeretniszeretni:-) (félreértések elkerülése végett nagyon tisztelem azokat az anyukákat, akiknek a fentiekhez van energiájuk és biztos vagyok benne, hogy az aktív foglalkozás a csemeték hasznára válik)

    Puszik 

     

    előzmény:
    limosa (66406)
    2011-02-23  13:26
  21. 2011. február 23. 13:2666406.

    Hello!

     

     Hát, mostanság már én is alig-alig megyek iwiw-re

     

    Daninak, Encinek jobbulást

    Kit: ez olyan fura, h az ember ég a gyereke miatt, nemrég még, mikor csecsemők voltak, mindenki csak dícsérte őket, meg odáig voltak teljesen az emberek, most meg jönnek a rosszalló pillantások stb

     

    gyereknevelés: pont most olvasok egy könyvet, a Gordon módszerről, jól hangzik, de nem tudom, ennyi időseknél is lehet-e érdemben használni. Valaki ismeri?

     

    Utazóágy nekünk nincs

    előzmény:
    Muszi80 (66405)
    2011-02-23  12:48
  22. 2011. február 23. 12:4866405.

    Helló

    Látom irogattok....

    Twoi: Barninak ís így kezdődött...hányás, aztán semmi, kicsi hőemelkedés, láz aztán jött a hasmenés...de szerencsére kilábalt belőle. Nem lehet hogy neki is mandulagyull. van? Bár nálatok ott az orvos, gondolom meg is nézte már. Dokink szerint a mandulagyuszi kezdeti tünete a hányás is lehet. nem i s tudtam....

     

    Verekdeés: nem teljesen értek egyet veletek. persze persze sokat számít ha a gyerek azt látja, hogy van egy kis boksz, de nem csak ettől lehet egy kicsi gyerek verekedős. Pl. Barninál is volt egy időszak hogy oda-oda ütött. Pedig nálunk ezt tuti nem látta!!!!  Aztán mégis....Úgyhogy szerintem inkább ez valami féle önkifezejés náluk. Előbb utóbb elmarad. (persze rossz közegben nem valószínű)

     

    Egyébként mi ismét itthon vagyunk. Hétfőn úgy adták oda a bölcsibe Barnit hogy lázas. Mire hazaértünk semmi baja nem volt. Doki sem látott semmit....Úgyhogy kényszerszünet ismét. Győzzem lekötni őkelmét. 

     

    Ami még előfordult és mindenképp akartam is véleményt/tanácsot kérni. Mostanában (mióta ilyen kis beteges és ebből kifolyólag ott aludt velem) éjszaka felébred. Sokszor és tök keservesen sír. De mintha nem is lenne teljesen fent. Aztán előbb útóbb felébred, mert nem nagyon lehet megvígasztalni és az az első neki,hogy akko rmenjünk a hálóban aludni. Mert ő fél....És este sem nagyon akar a saját ágyában aludni. Arra gondoltam, hogy éjjel megébred és úgy gondolja, hogy még akkor is ott vagyok vele, aztán rádöbben hogy egyedül van, és azért sír. De hát már nagyon régóta egyedül alszik, és most lett ez problémás.....

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  23. 2011. február 23. 10:2066404.

    írtam egy bazihosszút, elszállt. grrr..

     

    lényeg ez volt: Dani ahogy lekanyarodtunk az autópáklyáról szólt hogy "anyajön" és telehányt egy zacskót meg utána amit ért. Sztem nem vírus okozta a hányást, hanem a köhécselése, mert azóta sem semmi, plusz jókedvű, csak éjjel megint lázas volt.

     

    kit: ha megmondod nektek mikor jó, akkor odamegyünk és akkor bpen, mármint Danifüggő, de természetesen egyéb okok miatt nélküle is ha kell  csak találd ki hogy akkorra bp-re kalibráljam magunkat.

     

    zsebi: Enci jobban van már?

     

    mennem kell, amjd benézek még. sziasztok

    előzmény:
    kitroka (66402)
    2011-02-22  22:14
  24. 2011. február 23. 10:1066403.
    sziaszt
    előzmény:
    kitroka (66402)
    2011-02-22  22:14
  25. 2011. február 22. 22:1466402.

    neeeem, nem Lilunak utogetek oda, hanem a ferjemnek!!!!! ot nem lehet sarokba allitani es erre mondja o, hogy tolem tanulta el a gyerek. amugy lehet. es eskuszom probalom nem lecsapni, de neha nagyon nagggyon megerdemli

     

    a szandekos bantlmazasert nalunk is bunti jar, de neha mar ez sem jo, mert vannak napok, hogy buntiben ulhetne egesz nap, mert megiger o mindent, de nem tudja megalli, hogy ne bantsa Mancit! nemreg atvaltotta jutalmazos modszerre, ha kedves volt, osszepakolt, barmi kicsi jot csinalt, dicseret, jutalom (tic tac). kb 3 napig mukodott. utana megint a bunti valt be, egyik nap meg mar semmi, mondtam neki elviszi az Ordog ettol megjavult. persze ne szep dolog ijesztgetni a gyereket, de... szoval Lilunal valtogatni ke a modszereket. puffneki.

     

    egyebkent a talitol en is felek... Lilu biztosan kellemetlenkedni fog, en meg egni

     

    tui, csak az az egyfele utazoagy jo? nekunk van otthon egy noname, sparban vasarolt, kek. lattad is, ha emlekszel, en tuti nem emlekeznek :))

     

    mi mikor randizunk???

    előzmény:
    Zsebi76 (66398)
    2011-02-20  22:12

Címlap

top