Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2008 juniusi babások

Torolt_felhasznalo_554970
Torolt_felhasznalo_554970
Létrehozva: 2007. szeptember 3. 12:30
Sziasztok.
Voltam az áprilisiban és reménykedve vagyok a májusiban. És azért nyitom ezt meg mert ha remélhetőleg összejön most a babó akkor nekem május legeslegvége juni legeleje lesz a dátum a kisbabó megszületésére.
Szóval ha esetleg nekem nem is jön össze azért másnak tuti és sok szeretettel várom addig is jó sok dumira a leendő babásokat.
Puszika
verus
  1. 2011. február 9. 21:2166376.

    Fazsiri: na zuglói nem körzetesre szavazok, bár ez mindig nehéz kérdés hogy a város másik végén dolgozó szülők ezt hogy tudják megoldani. Ha tudtok a lakcímmel variálni, hát tegyétek meg! De már olyan sok idő nincs eldönteni.

     

    Szívem szerint én is az itteni falubeli nemrég felújított, nagyon jóhírű oviba vinném, nade városi mhellyel nem olyan egyszerű, ha csak egy átlag fél 5ig tartó munkaidőt is veszek figyelembe

     

    Úgyhogy kézenfekvőnek talán mégis a munkahelyhez közeli lenne, nade nem bármi áron (másfél órás autókázás ahogy írod).

     

    Daninak asszem megoldódni látszik az éjszakája, amikor leírtam, azóta nyekk nélkül és mozdulatlanul alszik minden éjjel. Igazából nálunk azt figyeltem meg, hogy mindig utólag kiderül az oka: (tudom van aki nem hisz benne) de dilisek  anappalai és éjszakái teliholdkor, fogyóholdkor, meg frontos napokon. Plusz az utóbbinál 3 napig nem tojt... amióta megtette, minden rendben van

    De engem is ez készít ki nap közbenre, ha 4-5ször megszakad az éjjeli pihenésem.

     

    Kit: olvastam hogy Bp-i lakhatású szálást is kerestetek, az volt az eredeti terv hogy valami szálloda/motel jellegűben lennétek? Bár mondjuk hogy máshogy, Venyimről nem lett volna eccerű bemászkálni nap mint nap a kicsikkel, bár ki tudja, a bébiszittelés szpjából meg lehet jobb lett volna őket ott hátrahagyni :) 

     

    Zsebi (ha erre jársz) : szombaton itt dekkol a megajátszóház, mit mondasz, ha kint tombol a jóidő, akkor is még egyszer ezt a progit választanátok? én dilemmázok hogy Daninak már való-e. Véleményt kééérek! köszi

     

    Más most nincs. jóóóéjt!

    előzmény:
    fazsiráf (66375)
    2011-02-09  12:23
  2. 2011. február 9. 12:2366375.

    Tui, nálunk dettó ugyanéz! Éjjel 5-6 alkalommal sírva ordítja: anya_anya! és csak én tudom megnyugtatni. nem ébred fel, álmában ordibál....Plusz otthon rám van tapadva ezerrel.

     

    Ez biztos megint valami elválós, szorongásos izé lehet....bízom benne, h elhagyjuk x idő alatt, még mielőtt kinyúlok a kialvatlanságtól.....

     

     

    Ovira nálunk a következő lehetősége van:

    1. Zugló - itt a körzeti ovi egy forgalmas helyen van kis, betonudvarral, pár mászókával, de állítólag óvóbácsihoz kerülnénk és nagyon jó a gárda;

    2. Zugló 2. - nem körzeti ovi: nagy kerttel, csendes, közeli helyen, de mahinálni kell a lakcímkártyákkal, mert csak körzetest vesznek fel :-(

    3. Budaörs - itt dolgozunk, szép, zöld ovi - többet nem tudunk

     

    Zugló: itt lakunk, reggel könnyű elvinni, de délután nem tudunk időben odaérni, így mindig meg kell kérni vkit

    Budaörs: gyereknek napi 1,5 óra autókázás - de mi tudjuk hozni-vinni

     

    Na, ezen dilemmázom egy ideje.....

     

    Szép napot mindenkinek!

     

    Fazsiri

    előzmény:
    twoinone (66372)
    2011-02-07  15:56
  3. 2011. február 8. 19:0166374.

    sziasztok!

     

    a jovok mar ide, latom nagy elet lett

     

    limo-gyerekek olyan szepek

     

    tui, nem is tudtam, hogy Dani is ilyen ebredos!! udv a klubban :) 

     

    fazsiri, de jo h jottel! annak is mindig ugy orulok, amikor beszolsz a blogba

     

    fuzes, egyetertunk, nekem is kell par ev szunet most! bar ket napja kesik de gondolom meg a szopi zavarhat be. amugy mar nem, mert csutortok ota nem szoptatok!

     

    na megyek pelenkazni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  4. 2011. február 8. 12:5866373.

    Sziasztok!

    Húha, ezer éve nem írtam, mondjuk nem is történik felénk semmi különös.

    Két hónapja egy rendezvényen dolgozok, elmegy az egész napom, de nagyon élvezem.

    Flóri egy óriás baba, annyira bájos, nyugodt, jófej gyerek És ami a legfontosabb, egészséges! Levettem az összes gyógyszeréről és gyakorlatilag szeptember óta zsinórban nyomja az ovit, egy-egy orröfitől eltekintve, ami miatt múltjára való tekintettel megfigyelésre itthon tartom pár napra.

    Beszélget már, de csak limitáltan, pelus sehol nem tart, cumi megy ezerrel. Amiben nagy spíler, az az XBOX Kinect, azt hozott Olivérnek a Jézuska, de hát Flóri lett függő. Atyaisten úgy ping-pong-ozik, a többi játékról nem is beszélve, hogy csak ámulok.

    Puszilom a kismamákat, hm, néha elönt a melegség a várandóság gondolatától, de azt hiszem, ha lesz is még kistesó, most kérek néhány év szünetet babailag. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  5. 2011. február 7. 15:5666372.

    Dejóhogytettél képeket! Nagyon édesek :) Olivér is milyen kis töltötthurka

    Amit a bölcsődéről írtál, hogy nem nagyon viszik ki őket... hát, itt az elején tök lelkes volt a bagázy, vitték mindet. Mármint az összes csoportot, minden nap. Aztán a karácsony előtti két hétben már ment a nyafogás, meg utána az újév első két hetében is. Egyszer csúszikaterasz, másszor vanújbeszoktatóséskevesenvannakagondozók, aztán meg jujjmerazXYkanagyonbeteg (... mert ugye betegen vitték hmmm), plusz a nemtommi.

    Mostanában azért kiviszegetik őket amennyire tudom. Hidd el, bőven benne van az is hogy dögök ennyi kölköt tetőtől talpig 3 rétegben felöltöztetni. Mondjuk én a helyükben megtenném 1) sosincs ott mind, szóval annyira mégsem gáz, 2)sztem az is megmozdítja a napot, hogy ha csak 20 percet tudnak kint lenni a gyerekek, könnyebben elalszanak, stb.

     

    Nálunk a napirend: 8kor reggeli, aztán 9:30kor tízórai(nak csúfolt hiperszuperbevizsgált gyümölcslé), aztán kimenés, 3/4 12kor bemenés kezdés (itt zsiliprendszerben csinálják, 3asával viszik őket befelé öltözni 1-1 gondozónő, ez pl tetszik).

     

    Énekelgetést nem viszik túlzásba (vagy Dani nem fogékony, mert csak ímmel ámmal hallok tőle dalocskát, viszont azzal mindig meglep hogy tudja ), festésről sztem még szó sem volt. Mondjuk azt annyira nem bánom.  

     

    Most ovi-gondban vagyunk, hogy hova. Lassan szólni kell a protekciós helyen ha oda akarom, lehet már el is késtem vele.

     

    Nóri mandula: nagyon ügyes ha jól viselte! Bent lehetett vele maradni? Én elképzelni sem tudom hogy ne lehessen, hát mást nem, babamama szobát vennék, ez 100%. Remélem most már megoldódik 1-2 probléma, van ahol megoldja egycsapásr a betegeskdéseket!

     

    Ja, mostanában kibírhatatlan éjjeleink vannak. Az egy dolog hogy 4-5ször felébred (vagy félálomig), nade hogy? ordít, üt vág, beszél összevissza, jó hogy el nem küld a fenébe (elküld, a maga szavaival). Hát sírógörcs soxor van rajtam.

    Mondjuk van amikor meg halálosat rötyögök azon amit beszél álmában, általában valami történést, nemrégit.

    Tegnap pl rántotthúst panírozott, azt sikerült is telefonnal hangrögzítenem :) hát stálj elbújhat mellette.

    "ésésés akkor a tejecskéből kiveszem a husit meg a sajtot, és beleöntjük a litbe, és összekavarom a tojást, abban elbújik a husi meg a sajt, aztán a morzsás zsemlébe hoppantom, és megint tojásban úszik, csakcsak anya mérges mert minden maszatos, de nem baj, majd eltakarítja a láthatatlan ember..." (merthogy reklámot is lát néha )

     

    na most ennyi. egyébként egy imádnivaló okostojás. amit a buszon is mindenkinek bemutat, a közönség nagy örömére :)

     

     

    előzmény:
    limosa (66371)
    2011-02-07  11:34
  6. 2011. február 7. 11:3466371.

    Hello!

    Megpróbálok rakni pár képet

     

    Javarészt kistesós, dehát gondolom róla is szívesen néztek képet

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  7. 2011. február 4. 22:3066370.

    sziasztok!

    igen sokat volt beteg és antibitikum mellett nem javult és talán a műtét segít.Nagyon ügyes volt és bátormár jól van csak néhaköhög  mp 

    előzmény:
    endaaj (66367)
    2011-01-31  11:07
  8. 2011. február 4. 19:4166369.

    Hello!

     

    Fazsiri, jó rólatok is hallani azért, örülök, hogy jó a bölcsi, rajz itt is van mindennap, meg énekelnek is, nekem továbbra is a problémám, hogy nemigen viszik ki őket napközban. OK, most nem az elnúlt napok hidegeire gondolok, de úgy ált. sem. Úgyhogy délután 4-5 között, már sötétben sétálunk

    előzmény:
    fazsiráf (66368)
    2011-02-04  11:34
  9. 2011. február 4. 11:3466368.

    Szevasztok, csajk!

     

    Jó régen nem jrátam erre, de most itt vagyok!

     

    Először is BUÉK mindenkinek! Jobb későn, mint soha alapon!

     

    Tui, hogy mekkora Dani! Megnyúlt nagyon, legalábbis a kép szerint!

     

    Kit család, zsbeiákl titeket követlek a blogon, szóvíl csodaszépek a csajok. hihetetlenül rohan az idő, már a kistesók is elmúltak lassan 1 évesek! van némi lemaradtság érzésem....

     

    veroniq családot van szerencsénk személyesen is látni. Itt jegyzem meg, hogy sztem Veroniq pocakja nagyon szép, nekem nem tűnik gigának (de én könnyen beszélek, nem én hordom! ) Dominik, Tita imádnivalóak a való életben is!

     

    Nálunk:

    Zizónak kint van mind a 20 foga (vanistenazégben!!), így lassan van 1-1 átaludt éjszakánk, de még mindig átlag kétszer kelek hozzá. Bölcsit nagyon szeretjük, sok versikét, dalt tanul, amit itthon ordít, és persze rajzolnak is szinte minden nap.

     

    Mostanában szoknya és Bogyó és Babóca mánia van, és ezeket napi szinten nyomjuk. Valamint van a lyánygyermekemnek kb 50 matchboxa, közlekedőszőnyege, és az építőjátékból már elkészültünk az 5000. autómosóval is (már a család összes felnőtt tagja halálosan unja, a gyerek nem).

     

    Ami nem igazán érdekli: szobatisztaság. Néha pisi a bilibe, de ennyi. Volt már, h éjszaka nem pisilt be, de nem állandósult a dolog. Nem erőltetem, csak a bilit próbáljuk reklámozni.

     

    Túlvagyunk a felvilágosításon is: megkérdezte, hol jön ki a kisbaba a néni pocakjából és aztán azt is, hogy hogy és hol megy be?

     

    Bölcsit már jól bírja, lekopogom, ezen az őszön/télen csak 1 napos láz volt, és csak az orrszívó közelsége miatt volt otthon két hetet összességében.

     

    Puszi mindenkinek, drukk Nóri műttéjéhez!

    Fazsiri

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  10. 2011. január 31. 11:0766367.

    Sziasztok!

     

    Szegény Nóri :( sokat betegeskedik, vagy miért kell neki kivenni a manduláját?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  11. 2011. január 30. 21:2066366.

    vero, en nemtom a neved

     

    szegeny Nori, jobbulast!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  12. 2011. január 29. 20:1666365.
    ha visszajelölsz ;-)
    előzmény:
    Veronique_ (66363)
    2011-01-28  19:55
  13. 2011. január 29. 19:5266364.

    Hello csajok! Mi is meg vagyunk.Gratulálok Veronicnak !

     

     

    Nórit febr másodikán műtik orrmanduláját veszik ki.Gergi áll és "rohan" négykézláb Nóri után mindenbe utánozza. azaz főz babát pelenkázz.tornyot probál építeni.Mp

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  14. 2011. január 28. 19:5566363.

    Tettem párat a facebook-ra, ott megtalálod :)

     

     

    előzmény:
    twoinone (66362)
    2011-01-28  19:19
  15. 2011. január 28. 19:1966362.
    Vero_ tedd iwiwre, engem ott is érdekel
    előzmény:
    Veronique_ (66361)
    2011-01-28  14:53
  16. 2011. január 28. 14:5366361.

    Nem csatolja a képeket, ez a sz....r. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  17. 2011. január 28. 14:5266360.

    Na most tessék, elárasztalak benneteket a fotókkal 

     

    Ha már Kitroka nem hozott... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  18. 2011. január 22. 22:5766359.
    azon ne muljon, holnap fotozok
    előzmény:
    twoinone (66358)
    2011-01-22  17:10
  19. 2011. január 22. 17:1066358.
    Kit, ha te felteszed a mostani pocakfotód, ő is tesz fel Dominik és Titáról
    előzmény:
    kitroka (66357)
    2011-01-21  18:06
  20. 2011. január 21. 18:0666357.

    juuuujjjj nagyon komoly fotóóóót!!! es a kintlévőkről is jöhetne :) (mindenkitül!!)

    anyukád miatt részvétem

     

    képek tőlem.

     

     

    előzmény:
    Veronique_ (66356)
    2011-01-20  09:48
  21. 2011. január 20. 09:4866356.

    Semmi gond, nem tudhattad. 

    De nem volt ilyen, egyébként, ők vidéken laknak.

     

    De hogy a másik kérdésedre is válaszoljak: szerintem pocak extra nagy, két hete azt kérdezték a terhesgondozáson, hogy ctg-re jött kismama? 

    Ja, akkor voltam 26 hetes, most 28 .hét.

     

     

    előzmény:
    twoinone (66355)
    2011-01-19  21:51
  22. 2011. január 19. 21:5166355.

    Jézusom, bocsásd meg nekem, én arra gondoltam - mintha... de már le sem merem írni - hogy hirtelen elvesztette a munkáját, és nem, még sokkal korábbról emlékszem rá mint november.

    Részvétem

     

    Ilyen az Élet, egyet elvesz, másikat ad, kívánom hogy a második kislányotok, Lorien is olyan sok boldogságot hozzon az életetekbe, mint Dominik és Tita!

     

    Házi bébiszitterre akkor most duplán szükséged van, de szerencsés ha normális a viszonyotok egymással, és ő is milyen szerencsés hogy az unokái közelében lehet nap mint nap.

    előzmény:
    Veronique_ (66354)
    2011-01-19  21:07
  23. 2011. január 19. 21:0766354.

    Twoi: a nevet, sőt magát a kislányt álmodtam, még a terhességem előtt. Így hívták a kislányomat álmomban. Egyébként ez egy francia honban szokásos név, férjuram családja pedig onnan származik, és ott él, szóval. 

     

    Anyós pedig nem csak, hogy erre veszi az irányt, de egy házban lakunk, csak neki az alsó szinten van egy kialakított kis lakrésze (2 szoba, fürdő, előszoba, ilyesmi).

     

    Anyukámra pedig szerintem nem emlékszel jól. Nem hiszem, hogy írtam volna, hirtelen lett beteg novemberben, december végén temettük el.

     

    előzmény:
    twoinone (66353)
    2011-01-19  18:28
  24. 2011. január 19. 18:2866353.

    Vero_: ezt a Lorien-t hogy találtátok ki? Még szoknom kell... Már a Titanilla is vad volt elsőre, aztán megszoktam

     

    De kösz hogy megértesz. Gondolom azért az sem általános hogy anyósod minden dolgozós nap után felétek veszi az irányt (bár ahogy  írod Dominiket hazaviszi ha már egy helyen töltik a napot), és utána ott is marad...

    Anyuád ügye végül megoldódott? Legutóbb róla írtál hogy "sajnos" ráér nálatok lenni. Remélem nem emlékszem rosszul...?

     

    Terhességeid egyformák? Vagy van valami különös változás? Nagyobb pocak, előbb, mint Csillusnál, vagy ilyesmi? Engem érdekel!

    Gondolom fotókkal most sem bombázod le a topicot

    előzmény:
    Veronique_ (66352)
    2011-01-18  16:25
  25. 2011. január 18. 16:2566352.

    Twoi: én teljesen megértelek.

    Én többszörösen könnyű helyzetben vagyok, a párom fél hatra itthon van, hacsak nincs valami nagy munka. Plusz a felbecsülhetetlen-világ-legjobb-nagyija, az anyósom is itt van 4 után, szóval... Nem mondom, hogy így könnyű, de szerintem nehezebb most itthon terhesen a pockokkal, mint majd szülés után.

    Persze minden attól függ, hogy milyen lesz a legkisebb :)

    Eszik-alszik-mosolyog verziót rendeltem. 

    előzmény:
    twoinone (66349)
    2011-01-17  10:56

Címlap

top