Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kutyakozmetika

nyuszimadzag
Létrehozva: 2007. augusztus 25. 15:24
Sziasztok!

Látom elég sok a kutyatulajdonos a fórumban, és többen tanácsot is kértek "szőrügyben".
Kutyakozmetikus vagyok, gondoltam segítek a tanácstalanoknak!
Várok ide mindenkit, akinek ilyen jellegű kérdése van és más kutyakozmetikusokat is, tapasztalatcserére, csevegésre!
Természetesen más kisállatok kozmetikázásában is tudok segíteni, szóval hajrá!

Üdv mindenkinek !

Nyuszi
  1. 2007. október 1. 13:5551.
    köszi!
    előzmény:
    nyuszimadzag (50)
    2007-10-01  13:44
  2. 2007. október 1. 13:4450.
    Egyenlőre csak valami kicsi kutyakefét és egy sima kutyafésűt, a komolyabbakat elég később beszerezni. Teszek fel képet.

    Bármikor megfürdetheted, csak ezekre figyelj: a víz hőmérséklete 37 celsius fokos legyen kb. Egyszer samponozz, hígított és kölyköknek való kutyasamponnal. Ne menjen a szemébe, fülébe, szájába, orrába, a fejet ki is hagyhatod. Alaposan öblítsd le a sampont, ne maradjon rajta egy kicsi sem!
    Nem lehet baja, ha ezeket betartod!
    Semmi egyebet ne tegyél a szőrére, még pici hozzá. Egy kicsit megmosdatod és elég egyenlőre. Száríthatod hajszárítóval, de ne nagyon erős fokozattal és nyugtasd közben, ha megijed.
    Ügyesen!

    A kefe nem muszály, hogy olyan legyen amit feltettem, az inkább felnőtteknek való. Egy sima, egyenes, fémfogú, vagy egy egyszerű hajkefe is megteszi, csak kicsi legyen, hogy mindenhová elérj azon a minimanón!
    előzmény:
    katic2 (47)
    2007-10-01  13:28
  3. 2007. október 1. 13:3049.
    Igen! Egy sima, vagy hosszúszőrű kislány és egy szálkás kisfiú! Nincs is aranyosabb kutyapár!
    Csak hát keverni meg nem szabad őket, lenne gond tüzelésnél!

    De egyszer még lesz egy ilyen párosításom, majd megoldom a tüzelést valahogy!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258658 (45)
    2007-10-01  13:19
  4. 2007. október 1. 13:2948.
    Mikortól lehet őt fürdetni?Ma 7 hetes
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2007. október 1. 13:2847.
    Nem tudom milyen fésűt vegyek a pici yorkimnak ,hogy itthon tudjam fésülgetni....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2007. október 1. 13:2646.
    Egy kisebb műtéttel lehet korrigálni a befelé forduló szemhéjat. Nem nagy ügy, sok ilyen műtéten voltam már, bár mint gazdinak ez nekem is borzasztóan hangzana, de hidd el, nem olyan gáz!
    A kuytus sem lesz nagyon kétségbe esve, gyorsan túl vannak rajta.
    De nem biztos, hogy ez a baj, amíg a doki nem mondja, ne izgulj!
    Hátha csak valami egyszerű kis gyulladás!
    Minden esetre ha megnézték, szólj, kíváncsian várom a fejleményeket és szorítok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_119771 (44)
    2007-10-01  13:04
  7. Torolt_felhasznalo_258658
    Torolt_felhasznalo_258658
    2007. október 1. 13:1945.

    Nagyon szépen köszi az infókat, így fogom csinálni  

    Ez a tacsi meg egy tündérbogyó    

    Igen párosával kéne tartani őket, egy sima + egy szálkás  

    előzmény:
    nyuszimadzag (40)
    2007-10-01  11:53
  8. Torolt_felhasznalo_119771
    Torolt_felhasznalo_119771
    2007. október 1. 13:0444.
    Egy kicsit utána néztem és hát az alsó szemhéja kicsit befelé fordul.Akár ez is lehet a gond.És ez már macerásabb lesz gyógyítani.
    előzmény:
    nyuszimadzag (42)
    2007-10-01  12:12
  9. 2007. október 1. 12:3843.
    Nagyon szép a kutyus és látom tud élni!

    A spaniknál elég sűrűn előfordul, hogy nem igazán szeretik a sok piszkálást, elég könnyen méregbe gurulnak egy kis kozmetikázástól. Nekem kb. 40 darab spani vendégem van, statisztikailag ők a legmorcosabbak, ha kozmetikáról van szó.
    Én sosem nyugtatózom őket, csak egy szájfogót kapnak, ettől általában le is nyugszik mind. Ha mégsem, akkor nem veszek tudomást a hisztiről és a tombolásáról és előbb-utóbb befejezi, mert belátja, hogy nincs értelme. Legtöbb esetben a harapósan hozzám került spanik is rendesen viselkednek néhány alkalom után. Kezelés után egy kis játék és szent a béke!
    Sajnos sok kutyát kell rehabilitálni, mert néha olyan is állatokkal foglalkozik, aki nem is szereti őket, vagy nincs türelme hozzájuk. Sokan a pénzt látják bennük, pedig ebből nem gazdagodott meg senki még, meg amennyi hátránya van, nem hinném, hogy okos gondolat!

    Azt viszont nem hinném, hogy spanisra nyírással el lehet rontani a szőrminőséget! Nagyon kevés az a spani, amelyik trimmelhető, ha meg nem trimmeltetni szeretnéd, a nyírás nem változtatja meg. Maximum dúsabb lesz, de ugyanúgy kinő és ugyanolyan szép!
    Sok olyan spanim van, amit tavasszal rövidre kell nyírni, mert a gazdi télen nem foglalkozott vele és összefilcesedik. Nyár végén, ősszel már teljesen megnő a bundájuk, szép formát lehet adni neki.
    Van olyan vendégem, ahol a gazdi pecázni viszi a kutyust, itt nem előny a hosszú szőr. Mindig vizsla fazont kér, tehát 7 mm-es mindenütt a szőre és mostmár borzasztó dús, rettentően nő. Egy fél évig nem nyíratta, mikor elhozta, olyan bundában volt, hogy én sem tudtam melyik az eleje !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773470 (37)
    2007-09-30  21:53
  10. 2007. október 1. 12:1242.
    Ez otthon elég problémás, inkább a doki majd megcsinálja. Ha csak ennyi a baj, annak nagyon örülnék!
    Kiskutyáknál előfordul, hogy begyullad kicsit, de nem olyan vészes kikezelni, csak fontos, hogy az oka meg legyen találva és szüntetve.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_119771 (39)
    2007-10-01  09:59
  11. 2007. október 1. 12:0141.
    Igazából a pelus sem csodaszer, annyi az előnye, hogy az előző produktumot rajta tudod hagyni és így könnyebben felfedezi az összefüggést.
    Ez valahogy szokásuk, hogy kint nem, de mikor az ember beviszi a kicsit, azonnal bepisil, mert azt szokta meg. Néha nagyon bosszantó, nekem volt, hogy órákig képes volt visszatartani, mikor hazaértünk úgy szaladt be majd hasraesett, csak hogy pisilhessen már.
    Volt, hogy ilyenkor felkaptam és szaladtam ki vele, de ő boldogan végigeresztette a lakáson és rajtam, mire kiértünk, egy csepp sem volt... Bezzeg a szőnyegeken, meg a ruhámon!
    előzmény:
    Szerencse (36)
    2007-09-30  21:40
  12. 2007. október 1. 11:5340.
    Néha beesik egy-egy ilyen szőrmók a drótszőrűek között is !
    Érdekességképpen:
    A múltkor éppen egy drótszőrű vizslát nyírtam, nem hinnéd milyen szőre volt! Hosszú és kócos, egész pontosan be volt már filcesedve is, annyira megnőtt.
    Az egészben a slusszpoén, hogy az alomtestvérei teljesen normálisak, ő meg valami katasztrófális szőrrel van megáldva. Aljszőre szinte egyáltalán nincs, csak az a hosszú, drótos, kócos bunda... Trimmelni képtelenség lenne, nyírni is csak hosszabb gépfejjel, mivel a bőre kilátszik, ha nagyon kopasz. Ellenben a szőre hosszúsága miatt kötelező nyírni.
    Amúgy édes, nagy bumszi, bamba kutya !
    Keresek képet, mert csináltam róla. Nem a legjobb minőségű fotó, de olyan érdekes!

    Lehet amúgy, hogy a fenekén ő érzékenyebb, elég hihetetlen helyeken tudnak érzékenyek lenni, van amikor minden alkalommal más testrészét félti - de sztem ezek a kutyusok szimulálnak .
    Ott annyi a dolgod, hogy óvatosabban csinálod.
    Ahol nincs nagyon aljszőr, ott nem kell bántani, hiszen nincs is mit. A drótszőr sem egyformán nő a testrészeken és elég nagy különbségek vannak kutya és kutya között is, hogy hol sűrűbb és hol ritkább.
    Ezt kell elvileg kiegyensúlyozni a trimmeléssel, de ha olyan ritkára szedné az ember, amilyen néhol a szőr rajtuk, akkor szinte kopaszra kellene tépni őket.
    Hát sok szerencsét, ebbe bele lehet jönni hamar! Később kiderül milyen lesz a bundája, meg szerintem lassul a növekedése is idővel.
    Minden esetre nekem is lesz egyszer drótszőrű tacsim ! Imádom!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258658 (34)
    2007-09-30  21:10
  13. Torolt_felhasznalo_119771
    Torolt_felhasznalo_119771
    2007. október 1. 09:5939.
    Köszi.Ma délután viszem el.Még hátra van egy oltása,ezért egyéb helyre -kozmetika-nem viszem.Egy csepp nyugta nincs,nem merek a szeme körül matatni ollóval,gépem nincs.
    előzmény:
    nyuszimadzag (33)
    2007-09-30  21:03
  14. Torolt_felhasznalo_258658
    Torolt_felhasznalo_258658
    2007. október 1. 07:4538.
    Nagyon édes    
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773470 (37)
    2007-09-30  21:53
  15. Torolt_felhasznalo_773470
    Torolt_felhasznalo_773470
    2007. szeptember 30. 21:5337.

    Szia!

    nagyon tetszik a topikod.nagyon jo ötletnek tartom végig olvastam .

    Nekem egy nagyon kényes kis spani fiam van .nem igazán szereti a kozmetikus néniket sajnos.valoszinüleg azért mert az elsö kozmink az itthon volt és hát az igazat megvalva nem igazán volt "kedves"a drágámmal .ráadásul spanisra nyirta ami ugye nem lett volna gond ha közölte volna elötte hogy ezek után mindig igy   kell majd nyirni ,és nem lesz már többet olyan szép a szőre.de ez persze csak akkor derült ki mikor egy rendes kozmetikus kezébe került .na mindegy most már mindegy .viszont azt szeretném kérdezni hogy van-e valami modszer arra hogy "barátságosabb" legyen a kozmiba és ne kelljen neki szájkosár meg nyugi bogyo?

    a képek régiek most elég kopika a drágám.

    előzmény:
    nyuszimadzag (1)
    2007-08-25  15:24
  16. 2007. szeptember 30. 21:4036.
    Én egyenlőre papírra szoktatom, de annyi jót olvastam már erről a kutyapelusról, hogy amint lehet, beszerzek belőle, hátha végre sikerül eredményt elérni. A nagydolgát a papírra végzi, néha a pisit is, de az inkább máshova sikerül. A parkettáról már szerencsére - ki tudja miért - leszokott, viszont a kőre rendszerint rápisil. Még szerencse, hogy nincs a lakásban szőnyeg. Amikor meglátja a kezemben a felmosót, már tudja, hogy rosszat csinált. Amikor a papírra sikerül, az egész család ott örvendezik az eredmény fölött, van jutalom falat is, aztán a következő alkalommal megint a kőre sikerül. Az udvaron - kertes házban lakunk - egyáltalán nem pisil, de ha bejövünk öt percen belül produkál. A multkor a férjemmel és a lányommal elmentek egy hosszab útra kocsival. Mikor megjöttek rögtön rátettem a papírra és kb 5 percet ott ültem mellette, nem engedtem le. Utánna megsajnáltam leengedtem és nem sokkal utánna megint mellépisilt. (már csak így mondjuk). Egyszer majd csak lesz tartós eredmény is. Majd a pelenkával!!!
    előzmény:
    nyuszimadzag (31)
    2007-09-30  20:41
  17. 2007. szeptember 30. 21:2035.
    Köszi az infot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_258658
    Torolt_felhasznalo_258658
    2007. szeptember 30. 21:1034.

    Nagyon szépen köszönöm az infókat!   És a dicséretet is, biztosan a tied is gyönyörű... Én is kaninchent szerettem volna, de közben született egy szuper standard alom egy ismerősnél és beleszerettem a legkisebb bajuszkirálylányba  

    Azt hiszem ha fél évet várnék vele, egész bokor lenne a kutyán   Én is öreg tacskós vagyok de ilyen szőrös kiskutyám még sose volt. Utoljára júni végén trimmelte szakember - akkor voltunk otthon vele - , azóta próbálom rendben tartani a felső szőrt, lepókhálózni legalább a nagyját...

    Csak a fenekén fáj neki, a hátán pl. nyugodtan elmolyolhatok a késsel, van hogy bealszik közben. A fejét, fülét pedig kézzel szedegetem. Remélem, még változik a szőre mert most még kis selyemmajom a drága...

    Ezek szerint a mellén is trimmelni kell? Egyelőre úgy tűnik, hogy ott teljesen hiányzik az aljszőrzet, csak vékony, hosszú, ritkás szőrei vannak, de onnét is szépen jön a késsel... Vagy szerinted hagyjam?

    előzmény:
    nyuszimadzag (32)
    2007-09-30  20:57
  19. 2007. szeptember 30. 21:0333.
    Ezt mindenképpen állatorvos tudja neked megmondani!
    Szerintem gyorsan vidd el, ne csepegtess semmit. A szemcseppek gyógyszerek, a szem pedig ezerféle betegségben szenvedhet, amikre más és más gyógyszerek kellenek!
    Esetleg olyan baja van, ami hosszabb és komolyabb kezelést igényel! Mindenképpen nézesd meg, a legrosszabb amit tehetsz, hogy kezelgeted valamivel, valamire...
    Ha nincs semmi baja, akkor is inkább ezerszer lássa doki, mint egyszer megvakuljon!
    Egyébként a komondorra is igaz, hogy ki kell nyírni a szeme körüli szőrt, mert ha belelóg, akkor szép gyulladást okozhat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_119771 (30)
    2007-09-30  20:24
  20. 2007. szeptember 30. 20:5732.
    Akkor most leírom, amit a trimmelésről tudni kell:
    Csak akkor szabad trimmelni, ha a kutya vedlik, szakszóval "szőrben van"! Ez évi két alkalmat jelent, illetve a nagy trimmelés után pár nappal, héttel még lehet utántrimmelni.
    Sokan nem tudják, de elég komoly fájdalmat lehet okozni azzal, ha az élő szőrt igyekszik kitépni az ember, mert a trimmelés tulképpen szőrtépés.
    Ehhez kell egy jó trimmelőkés, vagy gereblye - én erre esküszöm - és némi gyakorlat.

    Vannak testrészek, amikről ollóval, vagy géppel kell levágni, igazítani a szőrt. Ez a has és az ivarszervek tájéka, a belsőcomb, a pofa (a szakáll kivételével természetesen), a fül (ha szőrös), és a végbéltájék.
    Innen nyugodtan nyírhatod. Most ezeknek pontos körvonala van, amit itt nem tudok megmutatni sajnos.
    Viszont ha úgy látod, hogy kellemetlen a kutyának, akkor sztem ne erőltesd, a trimmelés nem fájhat nagyon! Vagy nincs szőrben a kutyusod, vagy valami más gond van, pl. közel mentél az érzékenyebb területekhez.
    8 hónapos korban még nem biztos, hogy a felnőttkori szőrminősége van, keményedhet neki. Még nagyon fiatal kiskutya!

    Én azt mondom a gazdiknak, hogy ha nem kiállításra szánják a kutyust, praktikusabb a nyírás! Ez nem okoz olyan mérvű elváltozást a kutyán, ami látványos, csak több lesz az aljszőre, viszont sokkal könnyebb rendben tartani, mert bármikor lehet nyírni.
    De ha valakinek trimmelve tetszik, akkor az sem baj, ízlés dolga!

    Egyébként nagyon szép kiskutya, imádom a tacsikat, nekem is az van. Simaszőrű, caninchen, fekete-cser színben. Csodaszép kislány és nagyon okos! Az eddigi legokosabb kutyám, pedig volt néhány!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258658 (28)
    2007-09-30  18:36
  21. 2007. szeptember 30. 20:4131.
    Sajnos vannak kontárok és vannak gazdik is, akik mindent a legjobban szeretnének csinálni és kiöntik a gyerekkel a vizet is! A kutyának az a legjobb, ha a szükséges kezeléseket leszámítva békén hagyják!
    Ha egészséges, semmi szükség beavatkozásra.

    A szőre miatt még ne aggódj, ráérsz később, ha kinő a felnőttkori !
    Most viccen kívül ez nagyon változékony, van aki esküszik rá, hogy kölyökkorban meg lehet mondani, milyen lesz a felnőtt szőr. Hát én láttam már csodát: majdnem kopasz kölyökből lett egy szőrmók és fordítva. Azért valamilyen szinten meg lehet saccolni, de nyilván pici kölyökről van szó és a yorkinak amúgy is elég selymes, vékonyszálú, lehet belőle bármi.
    A yorkira nem a dús, inkább a hosszú szőr jellemző.

    Szem: az természetes ha kicsit csipás. Ha le szeretnéd törölgetni, akkor csak a szőrről és a szemzugból kell, magát a szemet nem szükséges. Erre elég egy kis vizes vatta, vagy lehet kapni szemtisztító oldatot, az még jobb! Állatpatikában, vagy állatorvosnál találsz ilyet. Azért mondom hogy jobb, mint a kamilla, mert a kamillának van egyfajta szaruhártyaizgató hatása, ami egészséges szemnél nem gáz, de a sérüléseket néha nem látjuk.

    Szobatisztaság: mindegy pelusra, vagy a szabadba szeretnéd szoktatni, lényeg, hogy ha keresi a helyet ahová piszkítani akar, odaszaladsz, felveszed és az általad kijelölt helyre teszed. Ha sikerül a dolog, nagyon meg kell dícsérni, jutalomfali esetleg. Ha nem oda sikerül, akkor kicsit megdorgálod - nem kell nagyon, csak érezze, hogy most valami nem jó történt.
    Ha pelusra szoktatod, akkor a pelenkával itass fel egy már meglévő tócsát, akkor érzi majd a szagot és talán levonja a következtetést is!

    Írj majd milyen eredményeid vannak!
    előzmény:
    Szerencse (27)
    2007-09-30  18:11
  22. Torolt_felhasznalo_119771
    Torolt_felhasznalo_119771
    2007. szeptember 30. 20:2430.
    Nekem komondorom van ,most 3 és fél hónapos.Kicsinek nem mondanám .Egy hete észrevettem,hogy könnyezik a szeme-nedves a szőre a szeme alatt.Kamillával minden nap tisztítom,de hol rendbe jön,hol nem.Már szemcseppet is csepegtettem. Szerintetek miért van ez ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2007. szeptember 30. 20:1929.
    Szia!

    Fésülni az első naptól kell, leginkább a hozzászoktatás miatt, de mivel a kölyökszőr is könnyen kócolódik érdemes naponta fésülni!
    Nagyon ügyelj, hogy a bőréig fésüld, mert rendre azzal találkozom, hogy nem kefélik át rendesen az első kutyás gazdik, mert az fáj neki. Hát nem fáj, maximum a kicsi nem akarja, hogy fésüljék... Minden testrészét alaposan fésüld át, a hasát, a pofiját, lábait és hónalját is!
    Ha most nem szokja meg, később nehezebb lesz! Ha meg amúgy is hagyja, elég kellemes esti közös elfoglaltság !

    Kozmetikába kölyköt csak akkor szabad vinni, ha minden oltása megvan. A kozmetikában nagyon sok kutya fordul meg és betegségeket hordozhatnak, ami ellen az oltás megvédi a kutyát, de egy nem immunizált pici könnyen bele is pusztulhat. Reményeim szerint a legtöbb kozmetikus be sem engedi az olyan kicsiket, akiknek még nincsenek oltásai, ha esetleg a gazdi ezt nem tudná.
    Egyébként akkor viheted, ha már hosszúnak találod a szőrét és kicsit igazítani kell rajta. Nem árt megmutatni neki a kozmetikát, mert később esetleg már nem fél annyira.
    Én a fülecskéjüket szoktam lenyírni, mert van amelyiknek nagyon nagy a szőr rajta és nem áll rendesen, illetve a pofijukat, lábukat igazítani.
    Majd meglátod mennyire nő gyorsan és ahhoz tudod igazítani az első nagy megmérettetést!
    előzmény:
    katic2 (26)
    2007-09-30  17:16
  24. Torolt_felhasznalo_258658
    Torolt_felhasznalo_258658
    2007. szeptember 30. 18:3628.

    Szia! Szálkásszőrű tacskónak mely részeiről lehet ollóval/géppel levágni a szőrt?

    Sajnos a környékünkön egyáltalán nincs olyan kozmetikus, aki hajlandó lenne trimmelni, így én barkácsolok szegényen. Amúgy sem túl drótos a szőre (8 hónapos), nem szeretném neki még jobban felpuhítani, de pl. a fenekéről nagyon nehezen tudom késsel leszedni, látom, hogy fáj neki...

    Előre is nagyon szépen köszönöm!

    előzmény:
    nyuszimadzag (23)
    2007-09-24  14:37
  25. 2007. szeptember 30. 18:1127.
    Köszönöm gyors és részletes válaszodat. Ez a bűzmirigyes sztori elég horror, gondolom a látvány még borzasztóbb volt. Szegény kis kutyuli, hogy szenvedhetett.  Igyekszem mindenre odafigyelni amit írtál, a bűzmirigy nem nyomkodtatásra különösen! Egy kicsit az enyémnek is csipás néha a szeme, kamillás teával szoktuk neki áztatgatni, mosogatni. Remélem nem ártunk (lányommal együtt) neki. Legközelebb ha visszük kozmiba a szemkörnyékét és a fülét külön kérni fogom. Mármint szőrtelenítni. A szőrével egyébként nincs sok gond, mivel sajnos még elég kicsi neki és valahogy olyan kis puha, semmi. Ez lehet a kora miatt, gondolom később megerősödik, besűrűsödik. Vagy rosszul gondolom? Általában minden nap átfésüljük, azért néha van, hogy kimarad. Elég jól tűri, mert imád bennünket és a kedvünkre akar tenni. Utánna mondjuk mindig kap valami finomat, sajtot, husit. A szobatisztaságra nevelésről is tudnál valami tanácsot adni?
    előzmény:
    nyuszimadzag (25)
    2007-09-30  17:03

Címlap

top