Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Piros foltok a lábon-aller

Zsuzsiii
Létrehozva: 2007. augusztus 25. 10:34


Tegnap voltunk a bőrgyógyásznál, aki Medrol tablettát (szteriod) és alumenes kenőcsöt írt fel a testvérem térdén és lábszárán lévő hatalmas, piros foltokra. A krémtől viszket szerencsétlennek a lába, nem nagyon bírja.
kb. 1 hete kezdődtek a tünetek, akkor még csak a jobb térdén jelenet meg, majd terjedt lefelé, később a bal lábán is megjelent egy tenyérni piros folt.(először azt hittük csalán)

Küzdött valaki hasonló tünetekkel? Mi a fene lehet ez? Tesóm sportol rendszeresen (tenisz), most persze el van tiltva, Keto sprayt is használt (az orvos szerint talán ez váltotta ki az allergiás reakciót) Nekem az a gyanúm, hogy nem

Köszi, akinek van valami jó tippje.
  1. 2018. november 4. 21:1834.

    Édesanyámnak is megjelentek a lábán piros (lila) foltok! Ha sikerült valamit kideríteni hogy mi lehet a baj kérem írja meg nekem is!Köszönöm


     

    előzmény:
    Mzituska (27)
    2018-04-15  10:49
  2. 2018. július 9. 12:0233.

    Sziasztok,


    Nem egyszerű kitalálni hogy mi lehet a probléma,mert úgy néz ki az orvosok sem tudják,tehát mit lehet elvárni a fórumozóktól.(?)


    Az én ötletem az,hogy a pikkelysömör egyik fajtája.Mivel nem vagyunk egyformák,a tünetek és a gyógyítása is különböző.


    Itt vannak képek,amihez lehet haonlítani.Eczema Picture Image on MedicineNet.com


    Ha pedig tényleg pikkelysömör,akkor itt lehet információt találni róla.pikkelysömör - Google Search


     

  3. 2018. július 9. 11:2832.

    Kérhetnék egy választ én is,üdv.

    előzmény:
    bkrisztika (10)
    2007-08-25  11:50
  4. 2018. július 9. 11:2031.

    Kedves Topikolók!Nagyon érdekelne a megoldás sajnos hasonló problémám keletkezett.

  5. 2018. május 23. 17:2730.

    Szia! Nekem is ilyen pár napja a lábszáram. Kis területen mind a kettő. Tudsz róla valamit? Köszi

    előzmény:
    bkrisztika (10)
    2007-08-25  11:50
  6. 2018. május 10. 15:4729.

    Szia,


     


    Kérlek, küld el, hogy hol segítettek rajtad.


    Tavaly óta szenvedek ezzel és orvosról orvohoz járok, de semmi.


     


    Köszi előre is


     

    előzmény:
    bkrisztika (10)
    2007-08-25  11:50
  7. 2018. május 10. 13:5528.

    Szia,


    Kérlek, hogy ha megtudsz valamit, akkor írj.


    Én már tavaly óta szenvedek ezzel és semmit nem tudnak az orvosok.  Voltam már angiológián, bőrgyógyászaton, érsebészeten, ultrahangon, dopleres vizsgálaton.


    A házi orvosnak más nincsen ötlete, hogy hova küldjön még el.



     

    előzmény:
    Mzituska (27)
    2018-04-15  10:49
  8. 2018. Április 15. 10:4927.

    Kedves Mindenki!


    Egy hete egy piros folt jelent meg a bokámon, olyan csípés szerű aprócska. Nem viszketett különösebben, így nem vakartam.Mára az egész testem tele van vele. Voltam orvosnál, kaptam szteroidos szurit, de nem volt hatása. Van néhány egybeesés is a fotok szaporodásával, olyanok mint láb borotválás, leander gondozás, permetezőszer hullott az érintett területre, akár be is lélegeztem.


    Nem viszketnek a képen látható pöttyök, de van mélysége is a régebben megjelenteknek. A frissen kijöttek inkább kis pöttyök csak kezdetben. A lábamon kezdődött és napról-napra haladt felfelé a testemen.


    Ha valaki tapasztalt bármi hasonlót, kérem ossza meg velem! Bármelyik érintett területről amiről írtam, mert eléggé meg vagyok ilyedva ettől.

Címlap

top