Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2004. április-májusi babák

Torolt_felhasznalo_830754
Torolt_felhasznalo_830754
Létrehozva: 2003. szeptember 10. 14:59
Sziasztok!

Remélem, nem róttok meg azért, hogy kb. a 628. topik indul a születés hónapja témában, de ilyen "kicsi" terhességekről a napokban nem olvastam. Mi tegnap voltunk ultrahangon, és 7 hetes a pici! Mi meg határtalanul boldogok vagyunk. Aki hasonló időszakban vár babát, jöjjön és osszuk meg a tapasztalatainkat! A más hasonló témáknál már olyan sok a hozzászólás és annyira össze vannak szokva az emberek, hogy nehéz volna oda bekapcsolódni.
  1. Torolt_felhasznalo_774164
    Torolt_felhasznalo_774164
    2007. november 20. 15:2474326.

    Sziasztok!

    Tudom, hogy ez nektek véresen komoly dolog (Bubekkó, Emma, Kagica), mármint a lányaitok hasonló habitusa, de én ennek ellenére óriási érdeklődéssel olvastam amit irtatok. Hihetetlen, hogy ennyire egyformák bizonyos dolgokban, az meg végképp, hogy Emmával láttátok Lauráról már pár hetesen  , szóval ámulok-bámulok és még a hideg is kirázott, komolyan! Hát, lányok, eddig azt hittem, Zita hisztis és nehezebb eset talán, mint az átlag, de meg sem közeliti a leirtakat!! Lányok, nem is tudom mit irjak: kitartás, kitartás, türelem, türelem, aztán majdcsak fölnőnek icipicit, talán könnyebb lesz. Tudom, kenhetitek a hajatokra ezt az utóbbi mondatom, de valóban nem tudok semmi frappánsat. Őrület, tényleg, vigyázzatok magatokra   és a lányokra!

    Hétfőn végül nem mentem dokihoz, mert vasárnap éjjel egy lámpázás alatt éreztem valami pattanásfélét az arcom fülemhez közel eső részén, és onnantól kezdve tisztulok. Nem irom a részleteket, egy fújás kb öt zsepi, de most már megkönnyebbültem, mert nem fáj. És a fogaim sem hullottak ki  .

    Nemsokára indulnom kell szülőire az oviba, ha hiszitek, ha nem, fölhivtak, hogy lesz, mert ugye Zita nincs oviban, vagyis nem is tudnánk róla. A gyermekeim is gyógyulgatnak, Zalin a sebek nagy része már levált, viszont mindketten lelkes zsepifogyasztók még, belőlük is jön bőven. De a kedvük jó, és ma még nem egyetlenegyszer sem kellett fölemelnem a hangom, én meg ezt a napot aranyozom be a naptárba. Tudom, ma a negativumok leirásának napja van, csak mikor ilyen jól viselkednek, inkább föl sem idézem magamban, néha mi folyik nálunk is.

    Na jó, a végére egy negativum: tegnap késő délután elmentünk velük kocsikázni, mert imádják. Az első negyed órában lelkesen ringatták magukat a zenére és örömködtek, utána Zalán üvöltött érthetetlen okból bő negyed órát, majd mikor elfáradt és abbahagyta, Zita vette át, ő sült krumplit szeretett volna, de közel s távol nem volt ilyen vendéglátóipari egység. Ő hazáig nyomta, úgyhogy a végén tényleg úgy éreztük magunkat, mint a gonosz szadi szülők, akik sajnálják a sült krumplit a gyerektől. Ha Zita visit, hisztizik, a szép szó nála is falra hányt borsó, olyankor már nem érdemes leállni magyarázni, én rá szoktam hagyni, azon egyszerű oknál fogva, hogy gyenge az orgánumom és nem tudok hangosabban beszélni, mint ahogy ő üvölt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2007. november 20. 15:0474325.

    most rohanok Nadinért, de még olvastalak Titeket.

    Katrin ma bemutatta milyen az igazi hiszti, amivel én még sosem találkoztam. szinte sokkolt a doog.

    ő nem annyira nehéz eset, mint amit leírtok, de közel van hozzá... és kezdek félni a jövőtől...  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_269650
    Torolt_felhasznalo_269650
    2007. november 20. 14:0474324.

    nekem tavaly télen volt a mélypontom borkával. akkor hú de kivoltam néha. főleg mert folyton üvöltözött e mellett a nehéz viselkedése mellett. mostanra azért talán már jobb, meg én is edződtem az tuti!

    kagica, azért legalább ennyi jót is tudnék ám írni borkáról!!!    de akkor majd holnap  

    babákról jut eszembe. képzeld borka semmiféle játékkal nem játszik!!!!! bajban is voltam a szülinpja előtt.... tudod mi jön be neki de nagyon? kötéllétra amin mászhat, hintázhat (kb másfél éves kortól). meg a mágneses rajztáblája. mással nemigen játszik, max ha utánoznia "kell" hangát. meg bordásfal, trambulin. ezek jók. de játékok????

    előzmény:
    aja3 (74323)
    2007-11-20  13:39
  4. 2007. november 20. 13:3974323.

    Igazából azért nem szoktam írni, mert nem nagyon foglalkozom már ezzel, nem akadok ki rajta, csak persze az adott szituációban, de utána nem foglalkozom vele. Nem könnyű eset, ezt anyuék is elismerik.

    De azért a javára legyen mondva sokszor nagyon kedves aranyos és szófogadó is tud lenni.

    Megyek haza a munkahelyről már mindet megcsináltam itt amit tudtam. Vár rám még ma egy gitár óra meg egyebek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269650 (74321)
    2007-11-20  13:20
  5. 2007. november 20. 13:2074322.

    Rendezzunk panasz napot!!   Mindenki irja le, h mibol van elege es milyen nehezsegei vannak a gyerekekkel! Holnap meg csak a pozitiv dolgokat irjuk le!

    De komolyan, nem semmi amiket Ti is irtok! Jaj, ez az elemgyek nelkuled az nalunk is mindennapos es az alkudozasok is. De Alexal! Mondjuk o nem igazan rosszasagbol csinalja, hanem pl nagyon el van vmivel foglalva, meg ezt+azt meg akarja csinalni, en meg sietnek. Olyankor muszaj ilyeneket bevetnem. De szornyu, h mar Lauraval is kezdjuk ezt jatszani, pl az oltozesnel. A kabatot soha nem akarja felhuzni, direkt elmegy es karorvendo fejjel nez engem es varja a reakciomat. Na olyankor nekiindulok, akkor egybol fut utanam kiabalva. Na hat lehetne ezt meg sokaig elemezgetni, az biztos. Mostanaban joval kevesebbet is alszik, tegnap kemeny fel orat aludt, aztan uvoltott. Tegnap ejjel meg megint musor volt, kitartoan sirt, kiabalt orult hangosan es nem tudtunk rajonni, h mi baja. En mar tokre aggodtam, h talan faj vmije de semmi baja, reggel huncutul vigyorog, mint mindig.

    Mas: Szuleim ismet babat vettek neki karacsonyra (mar van jopar) de tuti, h nem fog vele jatszani. Ameg Alexet nem latja babazni, addig ot sem fogja erdekelni. Foldon fekve autokat tologatni azt bezzeg nagyon tud!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_269650
    Torolt_felhasznalo_269650
    2007. november 20. 13:2074321.

    köszi!    iagzunk legyen!!!

    nekem mindenki azzal magyarázza, hogy középső gyerek, de én látom, ez nem ettől van. persze ez még nehezít neki, nekem a dolgon. akinek egy gyereke van, annak azért elég nehéz megmagyaráznia, hogy ezt nem ők rontották el. még jó, hogy legalább emma te nem magadat okolod!! van egy barátnőm, ő borkát látva kezd megnyugodni, hogy nem ő rontotta el. most dolgoznak a tesón, majd ha az nyugisabb lesz akkor végképp rájön.

    aja, én nem is tudtam, hogy botond is ennyire "gázos" kategória!!!!

    előzmény:
    emma33 (74318)
    2007-11-20  12:21
  7. 2007. november 20. 13:1474320.

    Sziasztok!

    Sztem nagyon sok gyerekben van egy jó nagy adag hiszti.Flóránál rendszeres a ne szólj hozzám, ne nézz rám stb.Mindezt sikítva.Ha nem kap meg valamit rögtön, sikít. Az utcán is képes a földre vetődni.Az oviban fél óra mire felöltöztetem, mert azon szórakozik, hogy elrohan előlem.Reggeli ruhaválasztása kész cirkusz. Csak hercegnős bugyit lehet felvenni azt a polót nem , csak azt a kardigánt stb.. 

    Viszont asszem enyhébb változat mint Cathy vagy Borka..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2007. november 20. 13:0374319.

    nálunk még az az ülés van, aminek van ötpontos saját öve, de ha nem azzal akarom akkor a kocsi övével is be lehet kötni.

    Na mit csinál nálunk? Ha a kocsi saját övével kötöm be, azt azonnal kiköti és kijön. Az ötpontosnak kicsit szorul a csattja, így azt nem. Úgyhogy még marad egy ideig.

    Viszont ha csak oviba-suliba megyünk a mellékutcákon akkor nem szoktam bekötni, csak szépen ül a helyén, az nem zavarja, hogy ott kell ülnie csak ha bekötön. De mondom ezt csak egy-két perces kis utakon szoktam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269650 (74317)
    2007-11-20  12:21
  9. 2007. november 20. 12:2174318.
    megnyugtathatlak: én sem! :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269650 (74315)
    2007-11-20  12:15
  10. Torolt_felhasznalo_269650
    Torolt_felhasznalo_269650
    2007. november 20. 12:2174317.

    mi kb egy hónapja vettünk borkának is pont olyan ülést mint hangának, amit a kocsi saját övével kell bekötni. sikerült annyira hatnunk a büszkeségére (hogy ő is már milyen nagy, olyanban ülhet mint hanga), hogy abból alig-alig jön ki!!! de mondjuk nálatok nincs nagyobb gyerek akitől el lehetne irigyelni, így nem biztos, hogy működne...

    egy dolog nem illik borkára. képtelen normálisan magától enni. sokat fejlődött a bölcsi óta, de még mindig jórészt kicsurog ami a kanalában van. ebben rohadt béna!! ha hagynám egyedül enni éhenhalna. egyben lévő kézben fogható kaját meg nem harapja le, hanem nyammogja, szopogatja. ha nem szedem bekapható kis darabokra akkor szart sem enne.

    előzmény:
    emma33 (74312)
    2007-11-20  12:09
  11. 2007. november 20. 12:1974316.

    Én a bátyámra gyanakszom, genetikailag. Állítólag az óvodában azt mondta rá az óvónő, ő már sok rossz gyereket látott, de ILYEN rossz büdös kölyköt az életbe sose.

    Viszont otthon szófogadó volt, Catherine-nel ellentétben, aki az oviban cukor, csak nekünk kattan be.

    De, Aja, üt engem is Catherine, kizárom érte. Sőt, ő köpköd is.

    De írok azért egy pár párbeszédet, kétnyelvű gyerek témaköréből (hogy kicsi témát váltsunk és nevessünk tényleg) - háromnapi gyűjtés egy témában:

     - Catherine, hány éves vagy?
     - Kilenc!

     - Hány éves vagy?
     - Három négyes.

     - Hány éves vagy?
     - Yeah, hány éves vagy.

     - How old are you?
     - Három éves vagyok.

    Ehhez azt tudjátok hogy neki az angol az első nyelve, a magyarral egyelőre csak próbálkozik, ámbár mindent ért.  

     - Menjünk csak oda, Catherine és köszönjünk a bácsinak!
     - Köszönöm szépen!

     .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269650 (74308)
    2007-11-20  12:04
  12. Torolt_felhasznalo_269650
    Torolt_felhasznalo_269650
    2007. november 20. 12:1574315.
    én nagyon nézem zentét, de az ő szemében nem látom. ugye te sem??????????????????????????   
    előzmény:
    emma33 (74312)
    2007-11-20  12:09
  13. Torolt_felhasznalo_269650
    Torolt_felhasznalo_269650
    2007. november 20. 12:1374314.

    de, folyamatosan állandóan csapkod, vergődik. ha megüt, már rá sem szólok, csak szinte felfalom a szememmel és beviszem a szobájába. ez általában hat. de sokszor alig bírom úgy megszidni (persze verés nélkül), hogy megértse hogy haragszom és ne nevessen ki hanem belássa, azaz elbőgje magát.

    ha elkezdjük megbeszélni, akkor azt hiszi hogy nincs harag és továbbmegy. de nincs értelme megbeszélni, mert úgyis tudja, de ő olyan csakazértis típus. ez van.

    valamiért szeretném látni, hogy botond javul ezen a téren   

    előzmény:
    aja3 (74310)
    2007-11-20  12:08
  14. 2007. november 20. 12:1074313.

    Viszont nálunk még az is a baj, hogy néha az élethelyzetből adódóan következetlen vagyok. Én is egyedül vagyok a 3 gyerekkel, apuka soha sehol, ezért ha pl. tanulni kell a nagyokkal, akkor minden meg van engedve neki, csak hagyjon békén minket. Fogalmam sincs, hoyg mit kellene csinálnom olyankor, mert a másik két gyerekre is kell figyelnem.

    Szóval tényleg remélem, hogy azért csak okosodik és elhagy egy csomó dolgot. Egyszerű eset sosem lesz azt hiszem.

    előzmény:
    aja3 (74310)
    2007-11-20  12:08
  15. 2007. november 20. 12:0974312.

    Borka is kimászik a gyerekülésből a kocsiban?? A jóégbe! Végre még egy gyerek, aki ezt csinálja, kis szabadulóművészek.

    További dolgok, amiket én is írhattam volna:

    "tökéletesen tudja, hogy az út veszélyes, kocsik jöhetnek, stb. de forgalmas helyen nem hihetek neki, mert ha konfrontálódunk bármily csekélységen is, képes kiszaladni az útra. csak úgy dacból..." (én ettől riadok fel álmomban, verejtékben úszva)

    "állati mázlija van, hogy ebbe a családba született, mert máshol már tuti agyonverték volna!!"

    Én azt szoktam kérdezni, mi mindketten nyugodt, megfontolt emberek vagyunk, honnan jött ez a gyerek hozzánk? genetikailag?- de hát emiatt, tessék, nem mindenki bírná ezt :-)))

    "Minden esetre szuleim pl keptelenek megerteni, h nem a mi nevelesi hibankbol ilyen a gyerek, ez neha nagyon kiakaszt!!"

    Sajnos, dettó. :-((

    Annak esélye, hogy nyugiban kijön Catherine az oviból, 50%. Hogy hazaérünk az úton (5 perc) ordítás nélkül, szintén 50%. Hogy bejön a házba az utcáról, 20%. Hogy megmossa a kezét ellenkezés nélkül 1%. Hogy este fürdéshez levetkőzünk összeveszés nélkül, 2%. Hogy kijön a kádból és felveszi a pizsamáját hiszti nélkül 0%.

    De való igaz, Catherine 22 hónaposan gyönyörűen evett késsel-villával, sose tanítottuk, magától megfigyelte, csinálta. Mindenhol ámuldozva néztek minket, milyen f-sz- szülők vagyunk, hogy erre megtanítottuk.   

    Vigasztaljon Kagica, hogy én ezt Laura szemében pár hetesen láttam. PÁR HETESEN.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269650 (74302)
    2007-11-20  11:29
  16. Torolt_felhasznalo_269650
    Torolt_felhasznalo_269650
    2007. november 20. 12:0974311.

    ezek szerint ez még 3 és fél éves korra is mind mind jellemző   

    mi is csak úgy tudunk elindulni, hogy elindulok és őt "othagyom"  . ez csak akkor gáz mikor ő még szinte pucér, mi meg mindannyian talpig hacukában megjátszuk ezt az itthagyósdit. aztán szegény zentével az élen megelszik ránk a sok cucc....

    sokszor már mind bent vagyunk a kocsiban mire ő üvöltve rohan utánunk kétségbeesve. én akkor vissza, felöltöztetés, majd jóesetben indulás.

    előzmény:
    aja3 (74307)
    2007-11-20  12:04
  17. 2007. november 20. 12:0874310.

    na majdnem egyformát írtunk! 

    nekem is az a módszerem, hogy nem veszek róla tudomást. Ha el akarom kezdeni vele megbeszélni a dolgokat, akkor még jobban őrjöng.

    Ja és rendszeresen ütni próbál engem, amiért nagyon szigorú vagyok, de hiába mondtam már neki el több mint egymilliószór, hogy anyát nem ütjük abszolút nem érdekli. Titeket nem próbálnak meg ütni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269650 (74308)
    2007-11-20  12:04
  18. 2007. november 20. 12:0474309.
    Én azért azt látom, hogy ahogy nő azért kinövi ezt a stílusát. Vagyis reménykedem.... 
    előzmény:
    aja3 (74307)
    2007-11-20  12:04
  19. Torolt_felhasznalo_269650
    Torolt_felhasznalo_269650
    2007. november 20. 12:0474308.

    pedig ha a ti hibátok lenne, akkor mindkettő ilyen lenne.....

    nekem szüleim többet látják őket, és totál megértik. sőt a nagymamám aki azért jó sok családtagot látott már felnőni, múltkor vagy egy hétig nálunk volt, és mondta, hogy hát ő ilyet még nem látott! szóval szerintem nekünk párom oldaláról jöhet. sajna róla semmit sem tudunk, milyen gyerek lehetett  

    a lényeg, hogy ha nem tudsz röhögni rajta, akkor belebolondulsz. így rólam már totál leperegnek a hisztik, teljesen immunis lettem. röhögök magamban rajta. meg a fülsértő ordítások. mivel folyamatosak, hát hozzászoktam.

    de ma borka műzlije is rajtam landolt, mert reggeli közben bekattant. de nem is tudom miért. valami őrült oka tuti voltl, de én nem is tudom mi   a bölcsiben imádnivaló, nincs gond vele, mint ahogy társaságban sincs.

    előzmény:
    kagica (74305)
    2007-11-20  11:54
  20. 2007. november 20. 12:0474307.

    Sziasztok!

    Nekem meg két aranyos kislány után jött egy akaratos Botond. Én akkor változtattam meg a véleményemet, hogy van "nevelhetetlen" gyerek. Ezt úgy értem, hogy próbáltam ugyan úgy csinálni vele mindent mint a lányokkal, de mégsem működött.

    Szóval azóta megértem az utcán hisztiző gyerekek szüleit, hogy nem biztos, hgoy a szülő a hibás. Botondnak is rengeteg dolga van pl. minden reggel hiszti, hgoy nem öltözik fel és ő nem megy sehova. Legtöbbször ki kell mennem az ajtóm mintha elmennék, és csak akkor tér észehez. A suli előtt is rendszeresen kiakad, hogy ő nem száll ki a kocsiból a lányokért, nem vár rájuk, de nem is marad a kocsiban. Hogy ezt miért kell nap mint nap eljátszani, a lányok ilyet már rég megértettek. Minden este vacsora előtt kér túró rudit, elmagyarázom neki miért nincs most, de kiakad, csapkod őrjöng. Persze van azért nyugis időszaka is, de vele sem könnyű és a két lány után mindenki megjegyzi, hogy hogy lehet ilyen a Botond, és ekkor mondom, hgoy nem nevelés kérdés csak.

    Ja az oviban persze mintagyerek és kisangyal.

     

    előzmény:
    kagica (74305)
    2007-11-20  11:54
  21. 2007. november 20. 12:0374306.
    Zsu, azert ne bankodj, ne emeszd magad ezen!! Hidd, Dani meg nagyon fiatal, meg orult sokat fog fejlodni a beszedtechnikaja, kepessege!!! Adj neki idot!!! Sajnos Alex is messze el van maradva az atlagtol szerintem. Miota a dadogasrol irtok, en is elgondolkozom neha, h Alexnal, h is van ez. Mert o is nagyon sokszor vagy 5x nekifut egy mondatnak, csomot ismetel, aztan meg elhadar vmit, amibol egy szot nem ertunk. En probalok egyelore nem aggodni. Lehet, h majd Mo-on azert elviszem egy szakemberhez, vagy talan majd itt is. Ha kell, akkor meg jarunk majd fejlesztesre. Az a rossz (??), h itt nem igazan veszik meg komolyan, pedig sztem is minel elobb odafigyelunk, annal jobb. Ti mar jo uton vagytok, hajra!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_662569 (74301)
    2007-11-20  11:26
  22. 2007. november 20. 11:5474305.

    Sziasztok!

    Hat igen, eleg rendesen a lanyomra ismerek a soraitok kozott (Emma es Bubekko) Iszonyu ontorvenyu, akaratos, onfeju, tele energiaval es daccal. Egy ideje mar hagyjuk egyedul enni, egeszen szepen boldogul meg a villaval is! Na, tegnap kicsit be akartam segiteni neki, ahogy hozzaertem a villajahoz o onkivuletben dobalni kezdte magat a szekeben, aztan ellokte a tanyert, h igy neki akkor koszi de nem is kell. Es valoban nem az a megbeszelos tipus. Ez nekem Alex utan nagyon fura. Ra iszonyuan lehet hatni szep szoval. Ok, Laura azert meg csak 16 honapos (lesz), nem varhatom el tole ugyanazt, mint Alextol. De mar most egbe kialto kulonbozosegek vannak a viselkedesuk kozott. Pont ahogy Reka irja, Laura se fel az autoktol, siman nekiindul az uttestnek, ezt Alexal el se tudtam volna kepzelni soha!!!! O szazszor ovatosabb, korultekintobb, megfontoltabb volt mindig is. Es tenyleg van egy csomo pozitivum is, a korai dumalas, a hihetetlen kis ertelme, a kifejezo keszsege, a sok sok szeretete, amit ad. Sokkan interaktivabb, erdeklodobb, mint Alex volt. Neha tenyleg csak lesunk, mindig mindent Alex modjara akar csinalni es a bo 2 ev kokul. ellenere nem ritkan sikerul is neki!! Amin egy ideje rohogunk, h mivel Alex ugye folyton nyomja, h "Alex is", Laura ugy tanulta meg, h az "en is", az az "Alex is". Mar regota jon mindig es mondja nyafogva, h "Aleeeeeeeeex issssssssss!!"  Meg hasonlo vicces dolgok. hat, nem tudom mik varnak meg rank!?!?  Az egyertelmu, h ot nagyon le kell kotni es a feles energiait mielobb pozitivan befektetni.  Minden esetre szuleim pl keptelenek megerteni, h nem a mi nevelesi hibankbol ilyen a gyerek, ez neha nagyon kiakaszt!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_269650
    Torolt_felhasznalo_269650
    2007. november 20. 11:5074304.
    na még annyit   hogy azzal is szoktunk viccelődni, hogy hanga lehet, hogy okosabb lesz, de hogy borka fog többet keresni, az tuti! de ha ő nem, akkor majd a faszija!!!   iszonyú rafinált, dörzsölt személyiség.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269650 (74303)
    2007-11-20  11:38
  24. Torolt_felhasznalo_269650
    Torolt_felhasznalo_269650
    2007. november 20. 11:3874303.

    még leírok egy-két arányt, hogy még jobban érzékeltessem ezt a gyerektípust. az hogy sikerüljön üvöltés nélkül bejönni a kocsitól annak az esélye kb. 40%. hogy átöltözzünk hiszti nélkül, esély kb 10 %, hangáért bemenni az oviba és vissza a kocsiig 0, azaz NULLA százalék. volt, hogy tudtam zente alszik, párom itthon vele, ráérek. elhatároztam, hogy földhözverés nélkül hozom haza borkát. majdnem egy óra volt mire hazaértünk (egyébként kb 15 perc), de egy hiszti akkor is volt, pedig 100% rá figyeltem vele voltam.

    már napi kétszerre adom oda neki a vitaminját, mert azzal zsarolom meg reggel és este is hogy esély legyen átöltöztetnem. egész nap csak alkudozunk.

    na, jól kiírtam én is magamból, mert azért állati energiát kivesz, gyakran kiborulok miatta. de azért remélem kagica nem keserít el még jobban, hogy ez vár rátok is laurával!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269650 (74302)
    2007-11-20  11:29
  25. Torolt_felhasznalo_269650
    Torolt_felhasznalo_269650
    2007. november 20. 11:2974302.

    sziasztok!

    judit, örülök, hogy leírtad!! tényleg nem tudjuk ezt átérezni! örülök, hogy andris ha lassan is, de biztosan halad!!

    kagicának meg most nem írok semmit, mert az imént msn-en kitárgyaltuk  . csak azt kívánom, hogy pár hét múlva pozitívabb dolgokat legyen kedve írni!

    ja és kagica! (mégis írok   ). én volt már, hogy kiraktam borkát a kocsiból!!!!! állandóan kimászott, visított, ugrándozott, életveszély volt! pont egy nem forgalmas helyen mentünk. és mindig azzal fenyegetek, hogy kiraklak a kocsiból. na megálltam és kiraktam, visszaszálltam és lassan elindultam. hát látnotok kellett volna! utána mint a kisangyal!!!   és azóta többet ér a kiraklakos fenyítésem is...

    de úgy van ahogy emma írja. alkudozás a legapróbb dolog is! ki-be szállás a kocsiba, fel-le öltözés, bemenni a házba, kapubecsukás, jajj nem is sorolom! kb 5 hangával ér fel komolyan!!!!! és judit, mi is nagyon szigorúan nevelünk! hanga szépen idomítható is, olyasmi lehet mint nóri. de borka!! rá ezek hatástalanok, és ez nem a dackorszak miatt van. ő már 8 hónaposan is hasra vágta magát és verte a fejét a földbe bőszen! most 2 évesen is csak azért iszik műanyag pohárból, mert ha bekattan és nem lehet igaza, akkor engem büntetve földhöz csapja a poharat. szó szerint ön- és közveszélyes néha. tökéletesen tudja, hogy az út veszélyes, kocsik jöhetnek, stb. de forgalmas helyen nem hihetek neki, mert ha konfrontálódunk bármily csekélységen is, képes kiszaladni az útra. csak úgy dacból... nagyon okos, tudja a szabályokat, de folyamatosan áthágja őket és MINDENBEN ellenáll!! hihetetlen fárasztó személyiség! amikor hiszti mélyponton vagyunk, én mindig azt mondom neki, hogy állati mázlija van, hogy ebbe a családba született, mert máshol már tuti agyonverték volna!! ki nem tudom fejezni mekkora türelem kell hozzá. türelemjáték vele a nap minden perce.

    párommal azt szoktuk mondani, hogy a két lányunknak ellentétes okokból kell a waldorfos felfogás. hangának azért, hogy megtanulja nem csak merev szabályok között lehet élni, kicsit úgymond "elrontani". borkának pedig azért, mert ő belehalna a hagyományos iskolarendszerbe.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top