Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2004. április-májusi babák

Torolt_felhasznalo_830754
Torolt_felhasznalo_830754
Létrehozva: 2003. szeptember 10. 14:59
Sziasztok!

Remélem, nem róttok meg azért, hogy kb. a 628. topik indul a születés hónapja témában, de ilyen "kicsi" terhességekről a napokban nem olvastam. Mi tegnap voltunk ultrahangon, és 7 hetes a pici! Mi meg határtalanul boldogok vagyunk. Aki hasonló időszakban vár babát, jöjjön és osszuk meg a tapasztalatainkat! A más hasonló témáknál már olyan sok a hozzászólás és annyira össze vannak szokva az emberek, hogy nehéz volna oda bekapcsolódni.
  1. Torolt_felhasznalo_662569
    Torolt_felhasznalo_662569
    2007. november 20. 11:2674301.
    Sziasztok!
    Annyira elszomorodtam, amikor láttam ezt a kagicára ráförmedő külsős beszólást  . A fene vigye el ezeket a kíváncsiskodó, alattomos, sunyi embereket! Tényleg elmegy az ember kedve az írástól.
    Mivel azonban megígértem, hogy a foglalkozásainkról játékötleteket adok, hát írni jöttem, bár ma nem sokat tudok írni, mert passzívszókincs felmérés volt az idő nagy részében. A Peabody Pictures Vocabulary Test (PPVT) alapján csinálták. Eredményt nem tudok, mert csak az egyharmadán vagyunk túl, de a lényeg, hogy az igékben tévesztett sajnos. Nekem meg ez a szomorúságom. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2007. november 20. 10:5374300.

    Még civilizációs elkorcsosulás témában: én Kispussal is egyetértek. Magad adtad meg a választ Bubekkó, legyen civilizáció és mindenki döntse le, mennyit enged be belőle az életébe. De ha laoszi volnék, ez nem így lenne.

    Pl. ha valaki nem akarja, ne vegyen tévét, autót, központi fűtést. Ennyi. De ugye ami az egyiknek méreg, a másiknak orvosság, ez életmódra is igaz. De hát tudod ezt szerintem Te is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2007. november 20. 10:5074299.

    Judit, nagyon jó, hogy írtál és nagyon jókat írtál!

    Andris fejlődéséhez gratulálok!

    előzmény:
    judson (74296)
    2007-11-19  21:12
  4. 2007. november 20. 10:4874298.

    Sziasztok!

    Kagica, nyugodtan írd ki magadból, szerintem mindneki magában kicsit megkönnyebbül, hogy nemcsak neki vannak ilyen érzései, időszakai. Ráadásul a Tiéd tényleg érthető, nagy változások, hirtelen nincs segítséged és meg kell szervezni az őj életeteket.

    A segítség hiányát megértem, nekünk senki nincs és nem is volt. Mi úgy oldjuk meg, hogy Cathy ugye egész napos ovis, és van egy babsitter szolgálat, ahol tagok vagyunk, ha este akarunk valahova menni.

    Én sejtem, milyen lehet Laurával! :-)) Naty, kérdezed, milyenek ezek gyerekek. Hát, rosszabb napjain... az, hogy egyfolytában beszél, az még a legkellemesebb. Állandóan mozgásban van, ugrik a kanapé háttámlájáról a földre, vagy belémkapaszkodik és a térdemről vetődve bukfencel 50x. Mindig kell neki valami, mindig akarja és csak úgy akarja, és kitartó a végletekig. Nálunk nincs olyan, hogy elmagyarázom, szépen, türelmesen és ő belátja. Nem, amit ő akar, annak úgy kell lenni, ha nem, ordít, őrjöng, fetreng. Jövünk haza, be kell jönni az utcáról a házba -expedíció, ami gyakran azzal végződik, hogy nekem kell megfogni és becipelni az üvöltő gyereket. Ha bármibe fogok, pl. konyhában vagy valami, "Én akarom", rohan, ordít, akadékoskodik, rendezkedik. Az utcán elrohan tőlem, alig érem utol, életveszély.  

    Na jó, ez mondjuk rosszabb napjain. De azért ez kb. az alap, csak vannak nyugodtabb órák, mondjuk.  Csak nekem az a nehéz (bár most már az se érdekel), ha mások mondják, jaj, hát magyarázd el neki szépen, megérti az a gyerek, hogy nem szabad elszaladni tőled, aha, azt hiszi, én nem azzal kezdtem???? Hogy nem próbáltam?? Nem, ő nem érti, meg, csak akkor, ha ahhoz van kedve. Zsarolni és fenyegetni kell a legapróbb dolgokban is.

    Ezzel együtt úgy vagyok, mint Bubekkó - imádom így, ahogy van. Rettenetesen életrevaló, okos, talpraesett, magabiztos - büszke vagyok rá és ki nem cserélném másmilyenre. 

    Csak a SEBESSÉGET, amivel mozog, ha látnátok.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2007. november 19. 22:1674297.

    Marha nehez lehet neked Judit!!!! Mondtam, h szinte el se tudom kepzelni, biztosan csak az tudja igazan, aki ezt ismeri, atelte. Amugy mi is mind masok vagyunk, mas az alaptermeszetunk, a mentalitasunk, a turokepessegunk stb stb

    En a ferjemre nagyon kevesse szamithatok a haztartasban, gyereknevelesben mert marha sokat dolgozik. Persze ha itthon van, megtesz mindent, amit tole kerek, este is ove a furdetes, fektetes mizeria es hetvegen is sokat bevallal, reggel felkel stb De hajnalban elmegy es este  fel 8 korul jon haza! Nem tud soha vigyazni a gyerekekre hetkozben, mindent egyedul kell elinteznem.  Eddig ugye volt Anyosom, aki aranyat ert es csak most erzem igazan, h mekkora oriasi szerencsenk volt vele!! Most mar nincs az, h atviszem neki Alexet ameg Lauraval dokihoz megyek vagy atjon vigyazni rajuk ameg en bevasarolok stb stb Annak nagyon orulok, h ratalaltam Erikara, a magyar csajra, aki neha besegit. De bevallom oszinten, h mi sem vagyunk krozusok, ugy, h en nem dolgozom, nem mindig van arra penzunk (8€/ora) hogy baby sittert fizessunk meg azert, h en toranzni jarjak (ami szinten nem olcsosag) vagy eppen flangaljak vmerre. Pedig tudom, h neha muszaj lenne ahhoz, h tovabb tudjak lendulni, h legyen erom az ujabb napokhoz....

    Veszekedes: fene tudja, Anyutol is mindig megkapom, h nem vagyok eleg szigoru. Talan igaz. Igy is eleg nehez mert a ferjem aztan sokkal lazabb es nekem kell a sarkamra allni neveles teren! En nem igazan erzem, h szigorusagi problemaim lennenek, iszonyu sok dolog van, amibol nem engedek es amit nem tudok meg!! Es Alex elegge tisztaban is van vele. Vele soha nem is voltak nagyobb bajok! Eleg jo kisfiu. Persze amikor egy ido utan halalra unja itthon magat, akkor nala is kiborul a bili. De Laurat tenyleg ismerni kene! Ezt is csak talan az erti, akinek ilyen gyereke van. Ma is rajott a dili es az autoban vagy 20 percig ugy uvoltott, mint egy malac, akinek huzzak a farkat!!! Es mi a fenet csinaljak vele??? SEMMI nem hasznal! Tegyem ki az autobol? A vegen persze, h felmegy az egekbe a vernyomasom. Na mindegy, eleget ragoztam a temat, nem is akarom itt mentegetni magam.

    Ugyis latom, h mar mindenkinek elment a kedve az irastol... vagy  

    Jo ejt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2007. november 19. 21:1274296.
    meg még nekünk annyi a rossz hogy ugye tornáztatnom kell és ne tudjátok meg hogy néz rám! totál kiborul visít nekem meg akkor is folytatnom kell ez nagyon rossz!!

    most kap ilyen kis csizmaszerűséget amiben nyugodtan álldogálhat majd mert tartja a bokáját. nos ehhez be kellett gipszelni a lábait!! ne tudjátok hogy nézett rém!!! mint aki azt mondaná hogy én olyan jó vagyok te meg mindig rossz helyekre viszel most még a lábamat is képes vagy begipszeltetni??


    ja egyébként pedig panaszkodj majd ha itt megszavazzuk hogy nem lehet panaszkodni akkor ne panaszkodj , de azt meg nem hinném
    előzmény:
    judson (74295)
    2007-11-19  21:04
  7. 2007. november 19. 21:0474295.
    Ági!! nem baj hogy velem példálózol!!!! sőt!!! komolyan mondom gondolj ránk és jobban érzed magad!! ezt most halál komolyan írom amilyen példákat írtam azok rosszabbak mint mi és mikor rosszul vagyok arra gondolok hogy húú de jó hogy van Nóri van férjem van hol lakni stb értitek és ez némileg megvígasztal.

    Szóval teljesen őszintén mondom példálózz nyugodtan!!!

    elég hüly e rendszer van azért ott kint! Alex azért nem ehet ott mert te otthon vagy?? Laurának pedig nincs hely?? én arra gondoltam hogy hívj bébiszittert te pedig lépj le!!

    ezt én is szoktam hogy itthagyom a férjemmel őket meg nekem anyósnál is szokott Andris lenni mondjuk akkor végig dolgozom de akkor is könnyebb. Sajna Andris egész nap morog remélem ez a türelmetlenség nála csak hogy nem tudja úgy megvalósítani az elképzeléseit ahogy szeretné. nekem az a rossz hogy ha kell ha nem mennünk kell, ha 330 fok van akkor is, ha minusz 10 akkor is. és rángatom őt már úgy utálja ő is de menni kell ha el akarunk valamit érni. egyébként most meg van erősödve és mondjuk én pl annak nagyon örülök hogy nem kell majd cipelnem mert fog járni-csak ki kell várni


    veszekedés: nálunk ritkán van!! most megint nem okoskodni akarok de mi nagyon szigorúan neveljük Nórit és tudja hogyha leáll hisztizni semmit nem ér el vele szóval mi inkább megegyezünk. nem tudom mennyire vagy szigorú de talán kicsit szigorúbb lehetnél.

    remélem sikerül valami megoldást találni!! találj ki valamit amiben örömöd leled!!

    ez a beírás meg tényleg azt bizonyítja hogy nem tudjuk kik olvasnak minket
    , de tényleg ahogy Bubekkó írta legalább nem priviben ment.
    előzmény:
    kagica (74293)
    2007-11-19  19:38
  8. 2007. november 19. 19:3974294.
    Andrisnak nagy gratula a fejlodeshez!!!!!!  
    előzmény:
    judson (74291)
    2007-11-19  16:46
  9. 2007. november 19. 19:3874293.

    Judit, bocs, h folyton peldalozom, remelem nem bantottalak meg ezzel. Nem is jo egymashoz hasonlitgatni magunkat, hiszen sok mindent egy lapon se nagyon lehetne emliteni. Tudom, h mindig van rosszabb es jobb. Es nem azt akartam kifejezesre juttatni, h hozzad hasonlitgatom magam es egybol jobban vagyok! Persze, h valtoztassunk azon, amin tudunk! Engem is idegesit ha vki sir, h ez meg az nem jo, kozben nem tesz ellene semmit. Csak azert ez megsem mindig ennyire egyszeru. Szemely szerint igyekszem a leheto legtobbet megtenni, az elejetol fogva ezer helyre (jatszohazak, parkok..) elcipeltem a gyerekeket, probaltam renduletelenul rakoszonni az meberekre, keresetem baby sittert, akinek kifizetunk egy valag penzt es meg sorolhatnam. A megoldas tudom, h az lenne ha Laura mehetne bolcsibe, vagy legalabb 1-2 napra "megorzobe", ha Alex bent ebedelhete az oviban es igy kicsivel tobb idom lenne magamra vagy legalabb arra, h elmenjek NYUGODTAN bevasarolni. De Lauranak nincs helye, Alex meg akkor sem ehet bent, ha en a fejem tetejere allok. Tehat az egyetlen megoldas, h elfogadom ezt a helyzetet es probalom a leheto legjobban kezelni. Tudom, h ez nem a vilag vege es biztosan lesz ez meg konnyebb is. Egyszeruen csak elfaradtam, belefasultam a monoton hetkoznapokba, befordultam az egyedulletben es meguntam a folytonos vitakat a gyerekekkel. Azt hittem, h nekem is van jogom kicsit panaszkodni, kiirni magambol ezt az egeszet. De mar megbantam, komolyan. 

    Bubekko, nekem is ez a legnagyobb bajom! Csak edessegek jutnak eszembe, az meg tenyleg nem megoldas, h egy honapon at tomom a gyereket csokikkal, cukorkakkal  Ezert kertem tippeket en is, kicsi es jopofa, plusz nem tul draga meglepikre! Mondjuk tudom, h nekik a legnagyobb orom a bontogatasban van!!!

    Elmentunk a gyorvoshoz, Alex megkapta az igazolasat, amivel majd csut-on mehet is, mivel holnap sztrajk, szerdan no ovi! Eljen!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_237216
    Torolt_felhasznalo_237216
    2007. november 19. 17:3774292.

    Kedves Édesanyák, Édesapák!

    Pszichológus, családkonzulens édesanya vagyok. Négy éves ikergyermekeim egyike súlyos fejlődési rendellenességgel született, az ő fokozott ápolása, gondozása miatt munkámat itthonról végzem. Így elmondhatom, hogy elméleti tudásomat ugyan az egyetemen szereztem, de ikergyerekeim és a betegséggel járó teendők sok mindenre megtanítottak a gyakorlatban.

    Gyerekneveléssel, családi gondokkal, párkapcsolati nehézségekkel, személyes jellegű problémákkal küzdő személyek bizalommal keressenek fel egy e-mailben, segítek megtalálni a jó megoldást és kivitelezni azt. Akinek egy kis bátorításra, problémáinak megoldásában segítségre lenne szüksége, de a távolság miatt, vagy bármi más okból kifolyólag nem tud személyesen keresni fel egy szakembert, annak ideális megoldás lehet az e-mail-en át történő konzultáció (pszichotanacs@freemail.hu). Lásd még: www.pszichologia.mlap.hu

    A www.pszichologia.multiply.com oldalon ingyen letölthető anyagok várják a kicsiket és a nagyokat egyaránt: babazenék, gyerekzene, kifestők, rajzfilmek (angol, magyar), oktatóprogramok, könyvek, zene minden kornak... A feltöltés folyamatos, érdemes többször benézni.

    üdvözlettel, Nisreen

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2007. november 19. 16:4674291.
    na éls ha lúd akkor legyen kövér!! szóval Andris megtette az első "lépéseit" vagy mászásait szóval már tud mászni csak ritkán szokott! egyre többet ül fel és egyre több dolgot megért de persze még mindig nagyon messze vagyunk...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2007. november 19. 16:4474290.
    Norka jól vagy??? jövök egy privivel ,l tudom voltál dokinál??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2007. november 19. 16:4274289.
    Ági egyébként képzeld én is megkaptam ám, mikor panaszkodom nem egy embertől, hogy ez van ezt kell csinálni!!!

    meg hogy ne boruljak ki!! meg legyek türelmes. Egy ideig hagytam magam aztán visszakérdezek hogy te milyen lennél a helyemben?? mert tuti egy fokkal sem lennél jobb .

    na a lényeg: amit leszűrtem magamnak. Mindig azt mondogatom ha Andrissal nem lenne baj akkor nem lenne semmi bajom!! persze lenne , de ami rossz és meg tudjuk változtatni azt változtassuk meg!!! ha rossza a munkahelye valakinek nem kell évekig szenvedni jöjjön el. ha hülye a szomszéd ne szóljon hozzá vagy költözzön el. ha nem megfelelő a párja hagyja ott. ha valakinek nem igényli a társaságát ne barátkozzon vele.

    Ha neked sok most ami van változtass rajta!! nem kell magam feláldoznod a gyerekekért mert te is egy külön ember vagy. csinálj magadnak szabadidőt ami csak a tiéd és csinálj azt amit akarsz hogy fel tudj töltődni!!! Én is ezt csinálom!!!!! azt az időt nagyon becsüld meg élvezd ki!! hívd el azt a bébiszittert!!!

    az én lehetőségeim korlátozottabbak mert egy csapásra nem tudok Andris állapotán változtatni de mindent megteszek érte. amiről fent írtam ha valami nem stimmel tegyünk ellene lehetőségeinkhez képest.

    remélem értitek mit hablatyolok itt össze vissza.

    a lényeg hogy változtass és gondolj arra hogy ezek a legszebb éveid!! tedd őket tényleg azzá!!!! ahogy nőnek a gyerekek egyre kevésbé fognak így igénybe venni neked is több szabadidőd lesz.

    Aja!! olvastam mi történt jó hogy jó lett a vége!!!

    Naty ne láss rémeket tényleg!!

    egyébként pedig remélem nem veszitek okoskodásnak amit írtam, nem annak szántam hátha segítettem egy kicsit


    előzmény:
    kagica (74286)
    2007-11-19  15:01
  14. 2007. november 19. 16:3174288.
    sziasztok!!

    mindig akkor jövök ha van " valami" még a végén szt hisztitek én irogatok

    szóval leírom a véleményemet ha nem baj!!!

    Margaréta!!! remélem olvasod te is

    Biztos sokan örömest cserélnének Kagicával a sorsával az egészséges gyerekeivel a rendes férjével és a rendezett körülményekkel. Csak sajna amíg nincs az ember benne egy nagyon rossz helyzetben addig nem tudja értékelni azt ami van!! ezt nem bántásból írom ez így van!! biztos én is sok minden miatt elégedettlen vagyok még most ami ha rosszabbra fordulna vágynék a mostani állapot után.

    Ági ha neked jó tényleg gondolj arra hogy nekem mennyivel rosszabb!! én is ezt teszem mert van ennél rosszabb helyzet is!! van aki pl ugyanezt csinálja mint én csak sokkal betegebb a gyerek és kilátástalanabb a helyzet.


    mondok egy két példát. van olyan aki ezt az egészet egyedül csinálja mert ilyenkor a férfiak előszeretettel lelépnek!!!!!

    van akinek nincs mellett egy egészséges gyerek

    van aki az elsőt szülte 40 körül sok évi várakozás után és beteg lett


    van akinek 2 beteg gyereke van a kettőből!!!

    Nos például a fentiek tekintetében nekem annyira rossz helyzetem nincs is és ezeket szem előtt tartva nagyon próbálom értékelni azt ami van!!!


    folyt köv.
    előzmény:
    kagica (74286)
    2007-11-19  15:01
  15. Torolt_felhasznalo_269650
    Torolt_felhasznalo_269650
    2007. november 19. 15:4574287.

    nálunk a mikulás hangának hoz egy hatalmas domorú magyarország falitérképet. tudjátok azt a tapogathatót! imádja a térképeket, teljesen odalesz érte! borkának még nem tudjuk... karácsonyra meg kapnak egy hordozható dvd lejátszót. zente meg egy hatalmas színes mindenféle hangot adó zongoraszerűséget. meg lesz borka és zente névnap is, azok is még elég kérdőjelesek, de csak valami apróságot kapnak majd. zentéjéről lehet meg is feledkezünk majd   

    én is gondoltam adventi naptárra, de most nincs rá erőm. meg nekünk ez mindig inkább akkor lesz majd mikor elutazunk. nagyon bevállt. nem akarom karácsonyra is ellőni a dolgot. vagy mégis?? na ezen hezitálok. na meg ennyi csetreszt összeszedni sem semmi!!! csokikkal meg nem akarnám megtömni. ti miket raktok bele?? én anno az utazásunk előtt több, mint 10 ezer ft-ot költöttem el mire minden zsákocska értelmesen megtelt!!!!

    előzmény:
    kagica (74286)
    2007-11-19  15:01
  16. 2007. november 19. 15:0174286.

    Aja, ez borzaszto lehetett!!!!   Hal'Istennek, h semmi komoly!! A kislany, h van? Meg belegondolni is szornyu!!!

    Naty, ne las egybol remeket! Majd meselj!

    Norka, jol vagy mar? Es a gyerekek? Mi varjuk laura pottyeit...... Alexal akkora mazlink volt!! Most mar cseppet se banom, h atesett a himlon!!

    Gondoltok mar a karacsonyra? En Alexnak sk adventi naptarat keszitek, csak kene meg par jo otlet, aminek orul es kicsi es nem tul draga Jezuska kinek mit fog hozni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_269650
    Torolt_felhasznalo_269650
    2007. november 19. 14:5774285.

    igen, voltunk ott, bár én nem másztam fel. éppen ezer fok meleg volt!! olyan hihetetlen ott az a sok homok, nem?? és azért elég borzasztó ahogy szép lassan terjed és temeti be maga alá a fákat.

    nekem még la rochelle-nél tetszett marháza az az osztrigatenyésztő szigetecske. ott még a hullámok is valahogy másmilyenek voltak. meg az ország belseje felé van periguex vagy mi (nem tudok franciául, és rég volt már...), ott meg van egy barlang ahol őskori barlangrajzokat lehet megnézni. bár azok talán már kicsit messzebb vannak, nincs most teljesen előttem.

    és hogy egy kis szakmát is belecsempésszek szerény helyismeretembe   bordueaux-tól délre a spanyol határra vezető út európa legbalesetveszélyesebb útja. olyan mint egy autópálya, csak épp simán lehet jobbra-balra kanyarodni, keresztezni, stb. hát horror. de biztos azóta már valamelyest javítottak a dolgon.

    naty, azért ne ijesztegesd magad halálra a nettel!!! remélem nem komoly!!! én nem bírtam követni hogy ki hogy merre, de a lényeg, hogy ti igen!!  és végül majd mindenki hazatalál  

    néha én is gondolkodtam már, hogy jó lenne csinálni magunknak valami olyan fórumot amit nem olvashatna bárki. akkor még közvetlenebbül lehetne beszélgetni. sokkal szívesebben és bátrabban írnék asszem én is... bár én elég öntörvényű vagyok, nem nagyon lehetne kizökkenteni, örülök kagica, hogy te sem vetted zokon!!

    előzmény:
    kagica (74283)
    2007-11-19  14:37
  18. 2007. november 19. 14:3774284.

    sziasztok,

    Naty:igen, ez az net átka, hamar "orvossá" válik az ember! 

    Remélem nem lesz semmi komoly! Mit is dolgozol pontosan?

    Kagica: kitartás, nem gondoltatok még arra, hogy esetleg innen kerestek vakami főiskolás, évet halasztó, nyelvet tanulni akaró babysittert? (tehát akinek nem a kereset a fontos). Ha én 20 lennék gyerek nélkül, már indulnék is hozzátok! 

    Petty: aranyos vagy, gondoltam én is hogy kicsit túlzás a világ teteje, de nekünk az volt, itt az Alpokban is! 

    na ahogy ideültem már fel is ébredt a kiskirály!

    sziasztok   

    előzmény:
    naty77 (74282)
    2007-11-19  12:08
  19. 2007. november 19. 14:3774283.

    Sziasztok Lanyok!

    Koszi mindenkinek a megertest es "vedelmezest". Teny es valo, h nem szoktam tul surun itt kipanaszkodni magam. Sajnos ez a forum ilyen szempontbol nem a legjobb hely, hiszen az olvas minket, aki csak szeretne. Sajnos az is, akinek nem is biztos, h az orrara akarnam kotni az en maganeleti oromeimet, gondjaimat. Tul naiv modjara (es talan mert meg soha senkitol nem kaptam natyehoz hasonlo "kedveskedos" priviket) neha megis tobbet irok le, mint kellene. Pedig NEKTEK szivesen leirom, hiszen idestova 4 eve ismerjuk egymast es pontosan a kisgyerekes letunk kot eredetileg ossze. Ez egy oriasi orom, munka, felelosseg es kihivas, szulove valni. En borzasztoan akartam mindket gyerekemet es elmondhatatlanul boldog vagyok, h van 2 egeszseges kis kolykom, foleg hogy mindket nembol! DE ez nem feltetlenul jelenti azt, h mi szulok az ev minden napjaban es orajaban boldogok es kiegyensulyozottak vagyunk mert a gyerekneveles egy bazi nehez dolog! Es szerintem ezzel minden kisgyerekes igy van, max nem valja be!! Termeszetesen nem varom el, h mindenki megertsen. En se vallalom, h teljesen meg tudnam erteni pl Juditot, aki nap mint nap a beteg gyerekevel nez szembe. Mindenkinek mas nehezsegei vannak az eletben. Az en jelenlegi bajom sokkal oszetettebb, amit tenyleg csak az ert meg 100%osan, aki kirpbalta. Azert jol esett, h leirtam Nektek es koszi, h "meghallgattatok". Titokzatos Margareta pedig meg egy piciket se bosszantott fel vagy taszitott jobban az onsajnalatba, ha ez volt a celja, akkor ki kell abranditanom! Inkabb komikuasnak hangzottak a sorai, mintsem komolynak!! Tippem szerint pedig egy mas nick moge bujt, forumtars, akar a topikrol (bar ezt kevesbe hiszem azert, legalabbis szeretnem nem ezt hinni), akar egy masik, altalam latogatott topikrol! Valoszinuleg eszi a fene valamiert, o biztosan tudja az okat! De nem is ragoznam ezt tovabb.

    Szerencsere a hetvege szuper jol telt! A vasarnapi kirandulas teljesen feltoltott! Egy oriasi homok dunet masztunk meg az ocean partjan, nagyon feltoltott minden szempontbol! Bubekko, Te jartal itt? Nagyon hires, az egyik legnagyobb homok dune! Alexal jokat hemperegtunk meg lerohantunk, kozben nagyokat estunk  Kar, h nem vittunk foto masinat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2007. november 19. 12:0874282.
    na kicsit megnyugodtam, lehet még vagy 100 betegség tünete.  
    előzmény:
    naty77 (74281)
    2007-11-19  11:16
  21. 2007. november 19. 11:1674281.

    sziasztok!

    Aja: ez elég rémes lehetett   remélem, nem lesz semmi maradandó gondjuk-nem értek hozzá! 

    nekünk is ott a szén-monoxid érzékelő a kazán mellett. nem drága és utána csak elemet kell cserélgetni benne.

    ma kicsit káoszos napunk van, de szerencsére ma és holnap is 1-1 program lemondva...  korán vittük Nadint oviba, ma valami előkarácsonyi nap van, kreatívkodnak, bóhocok jönnek, lesz bábozás, meg táncfelépők szóval tuti programok
    elmentünk Csepelre hasi uh-n voltam végre, utána elvittük a férjem a melóhelyére Budára, onnan haza. délután a Soroksári obinál találkozunk a férjemmel, és hévvel jön haza a lányokkal, a szomszéd megy eléjük a hévhez, mert már alvás időben érnek haza és akkor nem kéne 2,5 km sétálnia sötétben, amikor járda nincs... én meg oktatáson vagyok 6-9ig. én akartam hévezni, de csak 10 után van hév és a férjem azt mondta hogy akkor egyedül már ne hévezzek....
    szóval a hasi uh-n megtalálták a refluxom eredetét, másik gyógyszert kell kérnem. ez a jó hír... viszont találtak még vmit, kaptam képet, leírást, amit vigyek a házi dokinak. rákerestem a neten és ez a leukémia egyik tünete, mindenhol ezt írja, így most itt ülök gyomorgörcsben. holnap délelőtt házi doki remélem, kiderül, hogy másról van szó...   de legalább a spirálom jó helyen van...

    előzmény:
    aja3 (74272)
    2007-11-19  09:00
  22. Torolt_felhasznalo_734827
    Torolt_felhasznalo_734827
    2007. november 19. 10:4874280.

    Sziasztok!

    Hu, Aja,iszonyu!! Micsoda szerencse viszont, hogy nem tortent nagyobb bajuk!! Jobbulast nekik! Mi tavaly szereltunk cirkot otthon, es ugy emlekszem, hogy a kemenyseproknek kellett bevizsgalni, hogy minden rendben van-e. Egyebkent mi is tettunk a lakasba ilyen erzekelot, biztos, ami biztos...

    Kedves Margareta epuletes hsz-ehez nem is tudok mit mondani, talan csak ennyit . Nem is ertem, egyreszt hogy van valakinek energiaja teljes ismeretlenek forumat olvasgatni, masreszt csak ezert regisztralni , hogy aztan egy het mulva jol beolvasson valakinek!! Hihetetlen!!!   En ezert is sokszor hezitalok, hogy magamrol itt nyilvanosan beszeljek,meg kepeket feltegyek, mert ezek szerint csomoan olvasnak bennunket. De errol mar beszeltunk tobbszor.

    Bhutanba en is mar nagyon regota el szeretnek menni,  ez az egyik nagy almom!! Egyebkent tv-t csak par eve vittek be az orszagba, deazt olvastam,hogy annyira felboritotta az orszag nyugalmat ( az uralkodo szerint) , hogy mar banja, hogy bevitte.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2007. november 19. 10:1374279.
    ÚÚ ez ijesztő...szegények.
    előzmény:
    aja3 (74277)
    2007-11-19  10:10
  24. 2007. november 19. 10:1274278.
    Hát igen. Én ezt úgy fogom fel, hogy a világ folyton változik, és azt kell valahogy kiegyensúlyoznunk ami van.Viszont nem hinném, hogy az emberek sokkal boldogabbak voltak még mielőtt tévét néztek. Nem hiszem, hogy az is tisztán rossz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269650 (74276)
    2007-11-19  10:07
  25. 2007. november 19. 10:1074277.

    Sziasztok!

    Bubbekkó!

    A hírekben azért nem ők voltak. 2 hete volt náluk a cirkós, azt mondta minden rendben. Elvileg olyan a cirkójuk aminek van szén-monoxid érzékelője és jeleznie kellett volna, de nem jelzett. Úgyhogy erről ennyit. De már más bajuk is volt a cirkóval, még a lakással együtt vették, így most inkább kicserélik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269650 (74273)
    2007-11-19  09:17

Címlap

top