Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2004. április-májusi babák

Torolt_felhasznalo_830754
Torolt_felhasznalo_830754
Létrehozva: 2003. szeptember 10. 14:59
Sziasztok!

Remélem, nem róttok meg azért, hogy kb. a 628. topik indul a születés hónapja témában, de ilyen "kicsi" terhességekről a napokban nem olvastam. Mi tegnap voltunk ultrahangon, és 7 hetes a pici! Mi meg határtalanul boldogok vagyunk. Aki hasonló időszakban vár babát, jöjjön és osszuk meg a tapasztalatainkat! A más hasonló témáknál már olyan sok a hozzászólás és annyira össze vannak szokva az emberek, hogy nehéz volna oda bekapcsolódni.
  1. Torolt_felhasznalo_269650
    Torolt_felhasznalo_269650
    2007. november 19. 10:0774276.

    ezzel azért nyilván egyetértek. az ideális ha van "civilázáció", de az nem befurakszik (mint ahogy manapság), hanem épp annyit élvezel belőle amennyit kell. na de mennyit kell? ez nyilván egyénenként is változik. de azt továbbra is tartom, hogy az emberek nagy részét több civilizációs hatás éri, mint amennyi kéne. azaz, ha kevesebbet engedne be belőle, akkor boldogabban élhetne. erre írtam, hogy mintakép lehetne bhután, ahol élvezik a civilizáció minden kényelmét, de erősen korlátozzák is azt. szóval van pl tv, de nem százezer csatorna, és nem nonstop. de ott sem marad sajnos sokáig így, mert az emberek nem érzik ezt amit mondok, hogy nem szabad mindent befogani. és néhány éven belül az internet alapjaiban fog ott mindent megváltoztatni. remélem laoszban még maradnak majd jó helyek  

    nagyon lebutítva, az a baj, hogy a gyerek hercegnős pulcsit akar, és ha megkapja, nem teszi boldoggá. művies vágyképek kreálódnak, és a kielégítésük egyre kevesebb boldogsághormont szabadít fel. sőt. megszerzése újabb elégedetlenséget szül. mert miért csak az egyik pulcsim hercegnős???

    előzmény:
    Kispus (74275)
    2007-11-19  09:40
  2. 2007. november 19. 09:4074275.

    Nem azt mondom, hogy az a világ tökéletes, csak nem hinném, hogy volt valaha és van egy ideális kor, amihez képest ez elkorcsosult.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2007. november 19. 09:3874274.

    Jó reggelt!

    Aja fú ez nagyon durva!Szerencse, hogy nem lett nagyobb bajuk!!!!

    Ez a kedves Margareta aki idejött ítélkezni   Nyilván ő is elég nehéz időszakában van 

    Kagica ne foglalkozz vele! Mindenkinek vannak nehéz időszakai...   

    Emma, Bubekkó a korcsosult világ témában: egyrészt nekem az maradt meg, hogy Laoszban 60%-os az újszülött halandóság, ezt azért nem tartanám ideálisnak. Másrészt olvastam egy olyan könyvet, ami a Dzsungel lánya -vagy vmi hasonló címet viselte, és ott például egy totálisan civilizáció által érintetlen területre mennek misszionáriusok, és képzeljétek azóta ezek az emberek jobban élnek.Nem azért mert lenne azóta magnójuk, hanem mert előtte olyan szabályaik voltak, hogyha az egyik törzsből vkit megöltek, utána bosszúból a gyilkos egész családját ki kellett nyírni, ráadásul a halottakat nem temették el stb.Mindezt nagyon meleg és párás éghajlaton ahol egy szúnyogcsípés és is borzasztóan el tud fertőződni.Az európai család meg sok mindenre megtanította őket, többek között már nem gyilkolják egymást.Ilyen is van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_269650
    Torolt_felhasznalo_269650
    2007. november 19. 09:1774273.

    sziasztok!

    aja, ez nem semmi!! hallottam is a hírekben! de nem értem, miért nem használnak az emberek szén-monoxid érzékelőt. nekünk eddig nem kerülhetett a házba szén-monoxid, de amikor beüzemeltük a kandallót, akkor első volt, hogy a közelében beüzemeljünk egy ilyen érzékelőt is. olyan alattomos dolog ez!! és jó, hogy mindig bemondják a hírekben, hátha egyre több embert rettent el és ruház be egy ilyen ketyerére. örülök, hogy nem lett semmi bajuk, hú, még belegondolni is rossz!!!! hogy vették észre?

    remélem kagicát nem csapja még jobban földhöz ez a hsz... igazán kedves dolog látatlanban még jobban a földbe döngölni egy depressziós érzésekkel küzdő anyát... szerintem mindenki átesik hasonlóan nehéz időszakokon, nem hinném, hogy ettől bárki rossz anyának érezhetné magát. bár igen, tudjuk, a mártír anyák mindig vidámak, kiegyensúlyozottak, kipihentek, és 100%-ban teljesítenek. kagica, hogy te miért nem vagy ilyen, ez felháborító!   légyszi csak nevess ezen!!!!

    mi ma istenit aludtunk, a csajok 8-ig nyomták (azóta együtt játszanak, szinte vita nélkül!!!), zente meg még mindig húzza. asszem kiaranyozom ezt a napot a naptárban  

    tegnap este hanga megint belázasodott, éjjel is lángolt még, néztem, de nem adtam neki semmit. mára megint kialudta, mintha elfújták volna. viszem is oviba, de majd csak 10-kor, akkor kell úgyis indulnunk borkával a szokásos kivizsgálásra a h vitaminos betegsége miatt. de most nem hagyom, hogy megkínozzák brutál vérvétellel, úgysincs semmi értelme, meg semmi tünete, minek vizsgálgatnák.

     

    előzmény:
    aja3 (74272)
    2007-11-19  09:00
  5. 2007. november 19. 09:0074272.

    Sziasztok!

    Még nem olvastam vissza, csak bekukkantottam. MÁr a munkahelyen vagyok, egy rémálomként kezdődött a hétvége.

    Képzeljétek pénteken öcsém felesége és kislányuk szén-monoxid mérgezést kapott és kórházba kerültek. Én is rohantam hozzájuk, pont akkor vitte el őket e mentő. De szerencsére már mind a ketten jól vannak, szombaton kiengedték őket, Pannit kell ma visszavinni egy kis kivizsgálásra. De azért rendesen megijedtünk. Olyan rossz, hogy igazából minden nap hallod a hírekben, és egyszer csak a Te családodban történik. Szóval nagyon kell vigyázni.

     

    Most megyek egy megbeszélésre, ha tudok majd később visszaolvasok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_774164 (74271)
    2007-11-19  08:51
  6. Torolt_felhasznalo_774164
    Torolt_felhasznalo_774164
    2007. november 19. 08:5174271.

       

    Az illető e hónap 4-én regisztrált, és ez az egyetlen hozzászólása. Hihetetlen, annyi-annyi topic van a nőklapján, és annyi-annyi megbotránkoztató figura a véleményével, pont Kagicát kellett kipécézni?!

    Én abszolút részt vállalok Kagicával, illetve az érzéseivel, el nem tudom képzelni, hogy létezik olyan tökéletes anya-feleség-nő trió, aki csak attól érzi jól magát, hogy százszázalékban a gyerekei lépéseit és kivánságait lesi. Kell az arany középút. A saját lelki béként megnyerése végett. Hiszen az anyaság előtt is EMBEREK voltunk, és ezt az EMBERT magunkban meg kell őrizni, még ha módositva is. Margaréta, elárulná, ténlyeg, mi motiválta erre a hozzászólásra? Hosszú ideje olvas már minket és ez lett a véleménye Kagicáról? Vagy csak pár hsz alapján? Én most itt nem a topic védelmezőjeként akarok föllépni, csak valóban értetlenül állok most a helyzet előtt, mert Kagica az eddigi ismereteim alapján egyáltalán nem önző, és nagyon ritkán panaszkodik  .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_269650
    Torolt_felhasznalo_269650
    2007. november 18. 20:5474270.

     

    kagica, ezt a hsz-t légyszi ne olvasd el!!!

    de legalább nem priviben látatlanban írta.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351161 (74269)
    2007-11-18  20:36
  8. Torolt_felhasznalo_351161
    Torolt_felhasznalo_351161
    2007. november 18. 20:3674269.

    Kedves Kagica!

    Mély megdobbenéssel olvastam sorait. Két egészséges, szép gyermeke van, teljes jolétben él, és ilyen korulmények kozott nem leli lelki nyugalmàt. Ugyan mit vàrhatott on az élettol, hàzassàgtol, és hogy mert gyermeket vàllalni, ha nem tud onmagàn kivul màst szeretni, a sajàtjaiért àldozatot vàllalni. Valoszinu, ont sem szerették, a lelki nyugalmat amit kapnia kellett volna, anyagiakkal kompenzàltàk. 

    Nagyon sajnàlom Ont, és Onnél is jobban gyermekeit, akiknek lelki békéjét most kell megalapozni. Ez megér minden àldozatot, és Onnek fog kamatozni felnott gyermekeiben.

    Margaréta 

    előzmény:
    kagica (74255)
    2007-11-18  09:47
  9. 2007. november 18. 17:2374268.

    visszaolvastam menetközben.

    nem tudom milyenek a gyerekeitek, de szerintem Katrin is olyan   egyre hisztisebb és ma egész nap a nadrágszáram fogja...   hajaj..

    Kagica: szerintem minden anyuka eljut erre a kiborulok pontra, pláne ha még magányos is vagy a közegedben.. totálisan megértelek.   nekem is ezért volt őrületesen jó elkezdeni tornázni...  

    jobbulást Minden kis és nagy betegnek!   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2007. november 18. 16:2274267.

    Igen, Bubekkóval beszélgettünk Kagica, anno Rólad, hogy Laurának olyan a szeme meg a testtartása már babának is, hogy alighanem Te is megtudod majd, milyenek ezek a mi kislányaink!

    Érdekes, mert ha a Bubekkó 3gyerekét nézem képen, én is kapásból a Borkát vinném el!  Catherine-re is az szokták mondani, hogy szimpatikus kislány meg minden, és nincs is semmi baj. Csak néha OOOOOLYAN nehéz...

    (Ezt remélem, jól értetted Bubekkó, nem azt mondom, hogy a másik kettő nem szimpatius, csak..jaj, ebből hogy mászok ki.. na, érted... ordít róla az egyéniség.) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269650 (74264)
    2007-11-18  15:51
  11. 2007. november 18. 16:1774266.

    Ja, nem, de múltkor olvastam egy cikket arról, miket tanulhatnánk ezekől a civilizálatlan népektől. Pl. a munkához való hozzáállás teljesen más, ha látod a folyamatot: ha fogok halat, lesz vacsora, ha nem, nem. Ha vágok fát, lesz tüzelő, ha nem nem. Míg mi a civilizált országokban csak egy részfeladatot végzünk ismételve, könnyebb belefásulni, nem látjuk közvetlenül az értelmét és a hasznát, hogy a nagy volumenben hol is vagyunk. Vagy hogy vannak országok (népek), ahol a gyerekek ABSZOLÚT nincsenek fegyelmezve hajnal 4-kor rohangálnak össze-vissza, és nem szemtelenek, nincsenek elkanászodva. Végül is a szabályokra is azért van szükség, hogy a civilizációba be tudjanak illeszkedni.

    Én továbbra is jól érzem magam itt, ahol vagyok: mosogatógép, autó, szupermarket (nem halászok), patika, kozmetikus, jó meleg ágyikó. :-)) De azt is tudom, mindenki fejében, felnőttekében is van egyfajta "térkép", hogy mi motiválja,  mi merre viszi, és ha Bubekkó fejében ez van, akkor menjen erre.    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269650 (74265)
    2007-11-18  15:53
  12. Torolt_felhasznalo_269650
    Torolt_felhasznalo_269650
    2007. november 18. 15:5374265.
    bhutánról olvastatok már?? minta lehetne minden nemzet számára az a hozzáállás!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269650 (74264)
    2007-11-18  15:51
  13. Torolt_felhasznalo_269650
    Torolt_felhasznalo_269650
    2007. november 18. 15:5174264.

    emma, tetszik amit írsz!! és igen, laosznak is vannak még nem elkorcsosult helyei. bennem valami kettőség él. nem mondom, hogy visszamegyek fakérget enni, de nekem egy kicsit sok a "jóból". szóval jó lenne megteremteni a magunk kevésbé elkorcsosult szigetét a civilizáció kellős közepén. és csak annyit élvezni belőle amennyi jólesik.

    kagica, ne titkolózzunk  , amikor emmával vagy egy éve beszélgettünk a csajaink hasonlóságáról, akkor mi elmlítettük, hogy laurának is olyan céltudatos szemei vannak!!! hát bejött... én a lelkierőt a páromból, a hobbijaimból és a munkámból veszem. hogy néha felmentenek és akkor fellélegzek. különben bele lehetne fulladni. hangába nem, de borkába... huhh...

    petty, hát nem siették el!! de akkor így talán még karácsony előtt beköltöztök, ugye?? jó kimerült lehetsz te is. nem is tudok mit írni, tényleg el kéne vonulnak egy kis betegszabira... kár, hogy a gyes-gyed-ben  nincs szabi  

    előzmény:
    emma33 (74263)
    2007-11-18  14:10
  14. 2007. november 18. 14:1074263.

    Norka, mikor Cathy-nél ment a kezdeti betegséghullám, nekem 3x volt arcüreggyulladásom. Nekem azt mondta az orvos, egy arcüreggyulladás annyira igénybeveszi az immunrendszert, hogy egy darabig sok mindent összeszedhet.  Na ezzel nem azt mondom, hogy Neked is ez lesz, csak hogy pihenj és szedj antibiotikumot, ha kell. Ugye Kispusnak is csak egyszer volt.

    Kispus, szerintem Bubekkó pl. Laoszra gondol, vagy nem? Én olvastam múltkor a cikket, amit csatolt. Én is úgy voltam vele, biztosan nem vinnék kisgyerekeket oda, ahol 3 napra van csak orvos. De az egész természetesen nem légből kapott fantázia.  Lehet, hallottátok,  most nem tudom, hirtelen hol, de találtak egy  több évtizede "ottfelejtett" embercsoportot valami őserdőben.   Ugyanazt ették mindennap, valami rovarokat fakéreggel, néha halat. Vagy 50 év alatt egyetlen ember halt meg közülük, végelgyengülésben. De amint megtalálták őket, hirtelen két gyerek halt meg: egy szülés előtt álló nőnél beindult a szekéren rázkódástól a szülés és meghalt a baba, a másik kisbabája megbetegedett a civilizációban, és véletlenül felnőtt panadolt adott neki, és a baba meghalt.

    Ugyanakkor amint egy civilizált nagyvárosba kerültek, azonnal elkezdte őket érdekelni a dolog, melltartó, smink a fiatal nőknek, lányoknak, fiúzás, csomó fiúból lehet választani, hogyan legyünk szebbek stb. Nekem az a véleményem (nagyon elnagyoltan megfogalmazva), hogy a civilizáció nem alakult volna ki, ha az emberek nem gondolnák úgy, hogy ez nekik így jobb. De azért ezek nagyon összetett dolgok.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2007. november 18. 13:5974262.

    dolgozgatok, még nem jutottam a visszaolvasásig, de majd este , most ezért jöttem:

    Lányok, segítséget kérnék. Kezdem a munkát és gyakorlásképpen kellene csinálnom néhány elemzést. Ez nem jár semmilyen kötelezettséggel a részetekről, csupán 1 órát kellene Rám áldozni este, amikor a Párotok is otthon van. Írjon privit, aki megtenné ezt!

    Köszönöm előre is!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2007. november 18. 13:5474261.

    Kagica, teljesen megértelek abszolút. Laurára azért éreztem rá, mert már amikor pici baba volt, láttam a szemében, hogy ez lesz, egy másik topiktárssal beszéltünk is róla (nem akarom kiadni a nevét). Ugyanaz volt a szemében, mint a Catherine-ében, intelligencia, akarat, öntörvényűség.

    Igen, ugyanaz a kategória, mint Catherine és Borka. Én momentán épp egy kisebb gödörben csücsülök lelkileg, és már készültem Bubekkónak privit írni, hogy HONNAN veszi a muníciót, a kitartást és az önbizalmat Borkához.  Catherine-nek is korszakai vannak,  tavasszal-nyáron már szuper volt, most megint semmit nem akar, és nem úgy akarja és nem most, és egyáltalán: mindent ő akar eldönteni, és nem lehet elmagyarázni neki, ha valamit nem lehet. Imádom, olyan értelmes, ügyes, elolvadok a dumájától, de elég fárasztó sokszor egy ilyen gyerekkel. Olyan, mintha tisztára izgatott lenne az élettől (jó értelemben) és mindent akarna.

    Na mindegy, nekünk ez van, ezzel kell megbirkózni. Amúgy Cathy is, az oviban nem nehéz eset, nagyon barátságos és kicsit unja is magát itthon. Laurát ha nem veszik be, nem lehet dadushoz vinni heti 2 napra? Nagyon fontos lenne, hogy néha kikapcsolj ebből és magaddal is foglalkozz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2007. november 18. 13:4174260.
    Sziasztok!

    Képzeljétek most végre meghozták a konyhabútort. Aug. 29-én rendeletük meg. Kb. másfél hónapja minden héten hozzák. Igaz, így jól elcseszték az egyetlen délutánunkat, esténket, amit hármas tudunk tölteni a héten, de mindegy. Most már elérhető közelságbe kerül a költözés.

    Naty: Verselés, mondókázás közben Kristóf se dadog. Vagy nagyon elvétve.
    Nálunk nincs egyáltalán csoportpénz. Év elején kellett egy ezrest beadni ceruzára, festékre, stb. A mikulás csomagot én fogom bevinni, egyenlőre ennyi. Jó, hogy sikerüklt bevágódni az óvónőknél.
    Én is vettem aszkorbin savat, nekem 50 g-ot adtak 430 ft-ért. Már csak az a gondom, hogy 500 mg-ot hogy mérjek ki. Ma találomra raktam bele a teába.

    Norka: képzeld Kristóf "betegsége" most megmaradt enyhe orrfolyásnál, dugulásnál. Egyenlőre más tünet nincs. Kopp-kopp. Azt én is tudtam, hogy sokat lesz beteg, csak azt nem gondoltam, hogy alig lesz szünet közte.
    Jobbulást neked, nagyon rossz, ha az ember beteg, pláne, ha még gyerek is van otthon. Én a helyedben már tuti elmentem volna az ügyeletre. Nem várnék hétfőig. Most nekem is bedurrant a torkom, úgy, mint egy hónapja (tuti megint Kristóftól kaptam el valamit, csak én nem szedek semmi vitamint). Most is levest ettem délben, meg két villa krumplit. Gargarizálok szorgalmasan, mert holnap beszélnem kell.
    Nekünk is megszavazhatnád, hogy az osztálypénzt az osztályfőnök kapja.

    Bubekkó: juj, ez a csontkiugrás ijesztően hangzik.
    Hanga dumája nagyon jó. Milyen rendes, hogy hagy aludni reggel is, délután is. Nem írom, hogy ma 3- reggel, hogy fél 5-től fent vagyunk.
    Nem semmi mennyiségű virágotok lehet. Szépek. De zente haláli, ahogy alszik.

    Vikancs: nagyon szép helyeken voltatok. A Himalájában? Vagy ez az Alpok? Ádám is milyen nagyfiú már!

    Lefi: nahát, én nem is tudtam. Gratulálok és drukkolok.

    Kispus: én pont ilyen betges voltam, mikor bölcsibe, utána meg oviba kerültem, mint Kristóf. Anyu mondta, hogy egész évben folyt az orrom.

    Kagica: sajnálom, hogy nem vagy jól, drukkolopk, hogy sikerüljön újra derüsen nézni a dolgokat. Meg tudlak érteni, hogy kcsit sok most a két gyerek, meg ami velük jár. Pech, hogy pont ott nem olyan barátkozók az emberek, ez nagyon rossz lehet. Nem is köszönnek az ovis szülők?! Hú, ez nem semmi. Most én is nagyon fáradt vagyok, egyre fáradtabb. Ma reggel azt mondtam, hogy elmegyek egy hét táppénzre magam miatt, délelőttönként pihenek, délutánonként meg pakolok át a házba. Na persze ezt nem lehet.
    Milyen immunerősítőt is ajánlottam? Nem emlékszem. Kristóf most echinaceát, grapefruit mag kivonatot szed, plusz extra adag c-vitamint.

    Emma: tej foghagymával jó féreghajtó is. Bocs, csak ez jutott rögtön eszembe. Sajna próbáltam.
    előzmény:
    naty77 (74220)
    2007-11-15  09:18
  18. Torolt_felhasznalo_269650
    Torolt_felhasznalo_269650
    2007. november 18. 10:5074259.
      utolsónak rosszat csatoltam be! itt alszik kenguruban lógva a kis pufifej  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269650 (74258)
    2007-11-18  10:49
  19. Torolt_felhasznalo_269650
    Torolt_felhasznalo_269650
    2007. november 18. 10:4974258.
    felvidítónak teszek fel pár szép virágfotót. az elmúlt napokban hetekben több szobanövényünk is kivirágzott, lefotózgattam őket olyan szépek. tegnap meg viráglocsoláskor kiváncsiságból összeszámoltam, hogy hány liter vizet locsolok szét mire minden virágunkat megöntözök. hát durva, de kb 50-55 liter vízet locsolok szét hetente a virágainkra!!!!  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_269650
    Torolt_felhasznalo_269650
    2007. november 18. 10:3074257.

    sziasztok!

    laura olyan lehet szerintem mint borka... leírásaidból ítélve többször is erre jutottam. és ha ez így van, akkor kicsi vigasz, de azért mostanra picit könnyebb vele. másfél évesen emlékszem még mennyire örültem, hogy pár hétre itthagyhatom, és nélküle mehetünk. tele volt vele de rohadtul a hócipőm!!! pont mint írod, persze imádtam, de bármennyi pénzt megért, hogy néha megszabaduljak picit tőle  . hangával ezt nem éreztem. mára azért már picit normálisabb. legfeltűnőbb jele ennek, hogy pl apám ismét bevállalta, és megint elvitte őt is színházba, nem csak hangát. most ott vannak épp. remélem ezentúl mindig ez lesz!! na meg állati könyebbség, hogy napközben bölcsiben van!!!! így rá tudok pihenni az estékre... egyébként anyaca igazad van, a bölcsiben persze mintagyerek!! imádják is nagyon! néha persze megmakacsolja magát, de nem többször mint mások.

    szóval kagica, kitartást, remélem hamarosan jobban és főleg otthonosabban fogod magad érezni! durva ez amit az ottani emberekről írsz. férjed nem találkozik ezzel a problémával? ő tud barátkozni? nincs itt az nlc-n valami bourdeaux-ban lakunk topik?? csak van ott is pár magyar, vagy bármilyen más nemzet!!!

    norka, rémes lehet ez az arcüreggyulladás, remélem nem kell majd felszúrni! én úgy tudom nem tudnak rá milyen gyógyszert adni. legalábbis én soha nem kaptam rá semmit, többször fájt ennyire, de csak egyszer jutottam el a felszúrásig, de akkor már csillagokat láttam. egyedül a brutál erős saridon csillapította a fogba lesugárzó fájdalmat.

    kispus, szerintem még most is találni olyan helyeket a földön ami nincs elkorcsosulva. sajna egyre kevesebbet...

    előzmény:
    kagica (74256)
    2007-11-18  09:51
  21. 2007. november 18. 09:5174256.

    torokgyulladast kapott utana. Itt most marhara lehult az ido, itt is repkednek mar a minuszok, igaz csak este es kora reggel es a nap kozben szepen sut de erzem a gyerkocokon, h jobban faznak. Remelem, h megusszuk az ujabb betegseget.

    Emma, itt se megelozes partiak a dokik!!

    Bubekko, tenyleg vannak ilyen kar-kiugros emberek, azert lehet, h erdemes majd nagyobb koraban megnezetni, nem?

    Vikancs, Isten eltesse Adamot!!! 

    Norka, remelem mar jobban vagy!!!!!  

    Most futok mert elmegyunk vmerre kirandulni, remelem nem fagyunk meg! Mindenkinek szep vasarnapot!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2007. november 18. 09:4774255.

    Sziasztok Lanyok!

    Nagyon jol esik, h igy foglalkoztok velem! Olyan jo, h van ez a kis csapat, meg ha nem is sokat tudunk talalkozni, azert mindig kiirjuk egymasnak a nehezsegeinket, oromeinket es egymassal izgulunk vagy eppen orulunk!   Na jo, ennyit az erzelgossegrol 

    Sajnos kiskorom ota migrenes vagyok es most mar szinte biztosra tudom, h az esetek 90%aban lelki hattere van. Stressz, izgalmak, neha faradtsag de leginkabb a lelki kiegyensulyozatlansag, szorongas... Egyertelmu, h a megvaltozott a eletunk a ludas, a koltozes, az idegen kornyezet (kepzeljetek, MINDENKI-de komolyan mindenki, akivel beszelunk!!-mondja, h ne is szamitsunk tul sokra mert a bordeauxi emberek nagyon maguknak valok es iszonyu nehezen fogadjak be az idegeneket!! Es ezt nagyon erezzuk sajnos! Mai napig nem birom megemeszteni, h az oviban a szulok ram se neznek, koszonni soha nem szoktak!!!Beszelgetni meg soha nem volt lehetosegem  ) meg persze az, h semmi segitsegunk nincsen. Eddig ott voltak Anyosomek, amit igazabol csak most tudok ertekelni! Iszonyuan hianyoznak a baratok, a szocialis erintkezesek, azt hiszem ez eleg normalis dolog....  Tudom, tudom, csak turelemmel kell lenni... Hat igyekszem. Csak neha kiborul a bili. Es hat en ugy vartam az oszt, mint a megvaltot, tudvan, h Alex vegre oviba kerul egesz napra. Ehhez kepest napi 4x megy 3 orara!! Minden du itt van a 2 gyerek es igen, Emma raereztel, Laura orult nehez eset!! Egeszen mas gyerek, mint Alex (volt), eszmeletlen termeszete van, imadjuk mert elvarazsol a sok szeretetevel es okossagaval de kozben meg iszonyuan kikeszit!!!!!  Meg ugy egyebkent is, elegem van abbol, h 100%osan csak a gyerekekrol szol az eletem!!! Hogy minden nap azon torom a fejem, h hova menjunk, mit csinaljak veluk+leizzadok veluk minden indulasnal, oltozesnel, elegem van, h ha 10 percre nem veluk foglalkozom azonnal szetramoljak az egesz lakast, plusz jokat veszekednek (irnak, kiabalnak) is melle. Na meg minden delben nagy ebed rittyentes, mit fozzek, van e itthon minden, lesz e idom mindenre.... ELEGEM VAN! Szeretnem mar kicsit visszakapni a szabadsagomat es a sajat eletemet!!!! Ertitek?? Odaig jutottam, h mar attol jokedvem lesz ha EGYEDUL elmehetek setalni vagy csak beulok az autoba.  Csak a baj az, h ezen egyelore nem tudok valtoztatni, hiszen laurat nem tudjuk hova tenni. Nincsen helye a bolcsiben. Na szoval ez a sok minden egyutt borit ki most mar lassan 3. honapja. Az orvos is megmondta, h egyertelmu, h lelki oka van a migrennek. O is szinte kotelezove tette a heti 2xi sportolast. Ebbol nem engedek, az biztos!!! Jaj, kicsit szegyellem magam itt a sok rinyalasert!  Tudom, h sokaknak ennel meg sokkal nagyobb bajai vannak (pl Judit)

    Amugy a tegnapi nap szuper volt! Reggel ugye a torna/szauna, du beugrott ferjem 2 volt kollegaja Parizsbol, aztan meg jott Erika es mi elmentunk vacsizni B. kozpontjaba egy szuper etterembe!   Nagyon jol sikerult, 10 utan vmivel ertunk haza, a gyerekek pedig nagyon meg lettek dicserve! 

    Norka, meg nem tudom, h Alex mikor mehet vissza, hetfon viszem dokihoz. Bizom benne azert, h a heten mar mehet. A pottyeit mar alig latni es teljesen jol van (jol is volt szinte vegig) Zita 2 hetet maradt a himlo miatt??? Mi most Laurat varjuk...   Amugy tudom, h nagyon gyakori a bhimlo utani ujabb megbetegedes, bnom kisfia is torokgyul

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2007. november 18. 07:5174254.

    Jó reggelt!

    Kagica sajnálom, ez nagyon brutál lehetett. Örülök, hogy jössz ki belőle.

    Én most pl. mézes-tejes müzlit reggeliztem...Nagyon finom.. 

    Szia Anyaca! Mi a helyzet a suliban?

    Bubekkó nem akarok tovább vitatkozni, de idézz már légy szíves egy kort ami nem volt elkorcsosult.

    Norka nekem tavaly nagyon fájdalmas arcüreggyulladásom. Borzasztó volt.Nagyon sajnállak  Megröntgeneztek, de nem emlékszem, hogy mit szedtem rá.Viszont szoptattam, tehát nagyon húzósat nem szedhettem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_970026
    Torolt_felhasznalo_970026
    2007. november 17. 19:2174253.

    Sziasztok!

    Vikancs, gratulálok Ádám szülinapjához! Nagyon klassz helyeken voltatok, és nagyon szépek a gyerekek!

    Kagica, nagyon sajnállak, hogy ilyen nehéz időszakban vagy, nyilván az is nagyon rossz lehet, hogy nem nagyon ismersz még ott senkit, emlékszem korábban sokszor írtad, hogy barátnőztél, volt kivel programokat csinálni, beszélgetni, amig a férjed dolgozott. Biztos, ki fognak itt is alakulni barátságok!

    Naty, örülök, hogy Nadin jól van! Én hétköznap 3/4 6-kor kelek, meghülyülnék, ha hétvégén nem aludhatnám ki magam. Szerencsére a fiúk simán alszanak 1/2 9- 9-ig!

    Nálunk 300 Ft a csoportpénz havonta, és az óvónők szedik. Triszinél úgy volt, hogy karácsonykor ebből (is) vettek játékokat a csoportnak, nagycsoportban volt egynapos buszos kirándulás, ami ebből a pénzből ment. Én megbízom bennük, eszembe se jutna elszámoltatni őket. Én tanárként sokáig szedtem osztálypénzt, már évek óta nem vagyok hajlandó. Nem volt soha negatív élményem, de rájöttem, hogy kell a francnak a pluszmunka, felelősség a pénzzel...

    Norka, örülök, hogy Zita jól van már!

    Bubekkó, ez nagyon durva, hogy Borka így tud hisztizni, hogy még a karja is kifordul!!És a bölcsiben hogy viselkedik? Ott biztos kisangyal! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2007. november 17. 18:5374252.
    sajna egyelőre be kell járnjon 8-16ig, szóval ő 6 előtt kel és megy. hétvégén meg hagyom pihizni elég fáradt. szerintem ez akkor sem fog változni ha én is dolgozok rendszeresen, de nem baj. úgyis felébrednék.   akkro tudnék csak tovább aludni ha nincs itthon a két csemete....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269650 (74250)
    2007-11-17  16:22

Címlap

top