Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2004. április-májusi babák

Torolt_felhasznalo_830754
Torolt_felhasznalo_830754
Létrehozva: 2003. szeptember 10. 14:59
Sziasztok!

Remélem, nem róttok meg azért, hogy kb. a 628. topik indul a születés hónapja témában, de ilyen "kicsi" terhességekről a napokban nem olvastam. Mi tegnap voltunk ultrahangon, és 7 hetes a pici! Mi meg határtalanul boldogok vagyunk. Aki hasonló időszakban vár babát, jöjjön és osszuk meg a tapasztalatainkat! A más hasonló témáknál már olyan sok a hozzászólás és annyira össze vannak szokva az emberek, hogy nehéz volna oda bekapcsolódni.
  1. Torolt_felhasznalo_774164
    Torolt_felhasznalo_774164
    2007. november 17. 17:5774251.

    Sziasztok!

    Lányok, köszönöm a tippeket, aranyosak vagytok! Végül bevettem egy adag Rinatiol száraz köhögésre való szirupot, utána nyeltem egy nagyot a fokhagymás méz keverékemből, meg inhaláltam a kinder luuf- fal. Az átlagom jobb lett, már hajnal 2 körül tudtam aludni. A köhögés mára sokat javult, viszont az arcom jobb fele a homlokomtól a fogsoromig sajog. LÁmpázgatom, többet nem tudok tenni, ez biztosan jó nagy gyulladás. Emma, tényleg biztos sok népi gyógymód összegyűlne (köztük a jó öreg kalap kúra is &nbsp, és sima nátha esetére érdemes is bevetni ezt-azt, ha máshogy nem, legalább pszichésen érzi az ember, hogy tett valamit. Félő, nekem már valóban gyógyszerre lenne szükségem, ám mivel hétfőnél előbb amúgy sincs doki, kivárom, meglátjuk, fáj-e még az arcom. És igen, a kifekvés lenne az ideális ilyenkor, tuti két nap alatt összeszedné magát az ember lánya, ha pihenhetne. Engem a mézes tej nem riaszt, hisz külön-külön finom, akkor gondolom együtt is, ma este kipróbálom  .

    Kagica,    . Min mehettél keresztül ezzel a hosszú fejfájással, atya ég?! Szuper vagy, hogy elhatároztad, kézbe veszed a magad ügyét, ha valóban be tudod tartani ezt aheti két fix kimozdulást, akkor biztosan a hasznodra válik! Alex máris mehet majd oviba? Azért vigyázzatok, egy bárányhimlő, akármilyen enyhe is, nagyon leveszi az immunrendszert, látod, mi itthon voltunk két hetet, mégis két nap múlva már újra beteg lett Zita.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_269650
    Torolt_felhasznalo_269650
    2007. november 17. 16:2274250.

    kispus, maradjunk annyiban, hogy 50-100 éve is ugyanilyen elkorcsosult volt   

    naty, párod nem szokta bevállani néha a reggeleket?? mesélted, hogy most azért többet van otthon. én párom melós hetein már alig várom, hogy újra itthon legyen, és akkor reggel alhatok egy jót  . múltkor még zentét is magával vitte a reggeli bölcsi-ovi körútra, hogy én alhassak tovább. atyaég, bele is halnék rendszeresen 5 óra felé kelni!!!! fél 6 felé szoktam egyet szoptatni, na de ha akkor nem fekhetnék vissza.... háááát.... és muszáj felkelned ha a lányok kelnek?? nálunk most egy ideje már borka is megértette, hogy reggel anya alszik. kb 3/4-1 órát békén hagy reggel. hangán röhögtem múltkor. reggel is jóval tovább aludtam mint ő, meg délután is aludtam egyet (ő nem). mikor felkeltem megkérdezte, hogy anya neked miért kell ennyit aludnod? merthogy én azt szoktam mondani, hogy alvás közben növünk, szóval a gyerekeknek azért kell sokat aludniuk. de hát a felnőttek nem nőnek.... de azért kimagyaráztam magam  

    hanga imádja a mézet, néha magában eszegeti, na de tejjel??? úgy én sem iszom meg. norka, esetleg még egy felest is benyomhatnál, az is népi gyógymód, nem??  aludni tuti jobban tudnál  

    kagica, örülök, hogy írtál! sejtettem hogy magad alatt voltál azért nem írtál. rémes lehet ez a migrén. nekem szerencsére szinte sosem fáj a fejem, akkor is csak alig, el sem tudom képzelni amit írsz. akármitől is van, remélem hamar javulni fog a dolog!! biztos nagyon megterhel ez az új hely, nulla segítség.

    előzmény:
    Kispus (74244)
    2007-11-17  09:48
  3. 2007. november 17. 15:5374249.
    mármint én próbáltam ki mindent anno, magamnak
    előzmény:
    emma33 (74248)
    2007-11-17  15:52
  4. 2007. november 17. 15:5274248.

    Én forró mézes tejre azt a variációt tudom, hogy egy bögre tejben forralj fel egy szétnyomott gerezd fokhagymát és abba tegyél mézet - nekem ízlik...

    Na, ha összeszednénk, hányféleképpen próbálja ki-ki kúrálni  a megfázást meg az influenzát, egy könyvet is kiadhatnánk. Én kicsit szkeptikus vagyok, mikor Cathy volt beteges és mindent elkaptam, mindent kipróbáltam, homeopátiát, echinaceat, gyógyteát, mézes ezt-azt, C-vitamint, fokhagyma kapszulát, Béres-cseppet, multivitamint  - semmi nem használ, ha nem tudod kifeküdni és már kicsit le vagy robbanva. De már húzom is a fejem lefelé, lehet, hogy mégsem próbáltam ki mindent...

    Különben érdekes, Angliában nem "adnak" csak úgy megelőzésre a gyerekeknek semmit. Nem mintha ez lenne az etalon (mármint a brit eü., haha), csak itt azt mondják, azzal erősödik igazán az ember immunrendszere, ha elkap egy csomó mindent.  Úgyhogy én Cathy-nek nem adok semmit.  

    Kagica, nagyon sajnálom a migrént! Az biztos, hogy stressz eredetű? A fejfájásokat általában az okozza, de nem biztos, lehet, hogy időjárásváltozás, valami étel is, hormonok, ami kiválthatja.  És mit szoktál rá bevenni? Vannak speciális migrén gyógyszerek is. De az biztos, hogy egy kis "lassítás", már amennyire kisgyerekek mellett lehet, nagyon jót tenne.

    AZ új környezet okozza? Vagy Laura "nehezedik"?

     

    előzmény:
    naty77 (74245)
    2007-11-17  11:06
  5. 2007. november 17. 14:3674247.

    Sziasztok!

    Koszi a hianyolast Bubekko. Hat sajna tenyleg jol befordultam ezen a heten.... Asszem egy jo kemeny melyponton vagyok tul. Pontosan 1 hete minden allo nap migrenes rohamaim voltak. Szerdan elmentem dokihoz de vele is megbeszeltuk, h ez szinte biztos, h lelki eredetu. Sajnos hiaba tudom, segiteni keptelen voltam rajta, igy aztan csut es pentek reggel ismet migrennel keltem, penteken mar hanytam is.. Total kikeszultem, leszivta minden energiamat es persze a gyerekekrol egyaltalan nem tudtam megfeleloen gondoskodni. Szerencsere csut du a ferjem itthon volt. Na mindegy, nem akarom orakig reszletezni. Jo sokat beszelgettem szuleimmel is (orvosok) meg a ferjemmel is. Igyekszem minden erommel kimaszni ebbol a vacaksagbol, egyelore jo uton vagyok!  Ma delelott elmentem egy kozeli fitness terembe ahol jot jacuzziztam meg szaunaztam meg tornaztam, iszonyu jot tett minden szempontbol. Este pedig vegre valahara (mult hetvegere terveztuk de ugye rosszul lettem) elmegyunk vacsizni kettesben!! Alex amugy meglepoen jol viselte a bhimlot, mondhatni fel se tunt, h beteg, csak a pottyeit latvan!! Nem vakarta, nem szenvedett igazan miatta, laza se volt! Nagyon orulok! Csak persze hetfo elott nem tudunk mar visszamenni igazolasert a dokihoz, igy ujabb hianyzas, plusz Anyosom szerint a legtobb oviban, suliban kedden SZTRAJK lesz (mert itt mindenki megallas nelkul sztrajkol, ezert nem tud Anyosom se lejonni mar egy hete!!!&nbsp, majd ugye szerdan itt nincs ovi. ELEGEM VAN! Most hivogatom ismet a megorzoket, h talaljanak mar helyet Lauranak legalabb heti 1 alkalomra! Es elhataroztam, h ha fuj, ha esik, en heti 2x eljarok tornazni, szaunazni! Na jo, nem untatok senkit tovabb.

    En nem adok semmi immunerositot a gyerkoknek (leirna vki, h mi is volt amit Petty ajanlott anno???  ) de eddig (kop kop kop) egesz jol megusztuk a nagyobb bajokat. Es teny, h en iden 1x sem kaptam el meg semmit. Biztosan szamit a tavalyi ev!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_662569
    Torolt_felhasznalo_662569
    2007. november 17. 13:0874246.

    Sziasztok!
    Nálunk a csiportpénz 3ezer 1 évre!!! Viszont az összes különprogit alkalmanként ifzetni kell - bábszínház, néptánc...stb. De szerintem ez így korrekt , mert a különporgik ráadásul még választhatók is, szóval nem kell mindenkinek részt venni rajtuk.
    A vitaminkérdést én nem szeretem túllihegni.  Természetesen mindkettőjüknek adok, de azért nem adagolom túl, mert szerintem az is felesleges - de ugye itt megvan mindenkinek a magánvéleménye, úgyhogy ebbe nem mennék bele. 
    Most lehet, hogy furcsán hangzik, de én sosem megyek az orvosi rendelőbe a két gyerekkel. Én mindig kihívom a doktornőt. Ráadásul nem szoktam ám mindig adni neki pénzt, hanem csak néha. De nagyon rendes és azt hiszem, pénz nélkül is kijönne, bár azért biztosan jól esik neki, ha kap. 
    Egyébként én is azt vettem észre, hogy bár Dani idén kétszer volt már taknyos, de mindkét alkalommal meglehetősen gyorsan túltette magát a betegségen. Talán ő is erősödött a bölcsiben immunilag - hogy ily szépen mondjam!
    Én most az Echinacea homeós bogyókról a cseppekre váltottam és mintha hatásosabb lenne. Amikor meg észreveszem, hogy valamelyik szörcsög, Aflubin cseppeket adok. Ez most nálam is bevált, szerencsére nem kaptam el tőlük idén ősszel még betegséget.
    Zsú

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2007. november 17. 11:0674245.

    én imádtam a forró mézes tejet! és tényleg csodaszer! bár tán nem a köhögésre, hanem a szimpla náthára. Katrin kapja is, Nadin sajna a mézet nem kultiválja   egyébként a tejt nem innám meg sehogy, de így igen.  

    tegnap estére kinyúltam... lányok lefektetése után fürdés, vízszint. csak épp Katrin ezzel nem értett egyet     először csak álmos nem volt, szórakoztattuk fél 9ig.. aztán meg fél éjjel köhögés, sírás... csak ringattam a kanapén ülve. viszont reggel már nem 5-össel kezdődött az óra számlapja Nadin ébredésekor, ez a lelki állapotomnak segített, de egyébként meg leesik a fejem.  

    vitamin bomba gyanánt hűl kint egy nagy adag gyümölcsleves, anyósék gyümijeivel  

    jobbulást Minden illetékesnek! meg szép hétvégét!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269650 (74242)
    2007-11-17  09:16
  8. 2007. november 17. 09:4874244.
    Bubekkó erre utaltam, hogy talán nem biztos, hogy a mai világunk elkorcsosult, hiszen te is találsz jobb megoldásokat mint régen nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269650 (74242)
    2007-11-17  09:16
  9. Torolt_felhasznalo_269650
    Torolt_felhasznalo_269650
    2007. november 17. 09:1774243.
    kagica, veletek mi van????? remélem nem fordultál be!! írj!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_269650
    Torolt_felhasznalo_269650
    2007. november 17. 09:1674242.

    sziasztok!

    hú lefi, gratulálok és drukkolok! írj majd ha megszületett!!

    norka, elég hányadékul hangzik, nekem a csajok nem is nagyon isszák meg, de egyszer én is próbáltam és talán jobb lett. szóval: mézes tej. nagymamám falusi praktikája   jobbulást neked! és hétvége van, vegyél igénybe segítséget és pihenj!!!! talán ez a legfőbb recept...

    naty, kérjetek időpontot a dokihoz! a rendelési ideje felében köteles időpontra érkezve fogadni a betegeket soron kívül.

    kispus, persze most is és régen is volt rengeteg beteges gyerek. én is az voltam. de nem is kaptam vitaminokat, csak sok-sok antibiotikumot  . az én gyerekeim viszont még sosem ettek antibigyót (és a halálos ágyuk előtt nem is fognak..), ellenben rengeteg vitamint. és az időszakos "taknyos kölyökségen" kívül nem is betegek. szóval azért talán mégis van különbség.

    végre mára én is pihentem egy jót, csak zente kelt éjjel és reggel tovább alhattam páromnak köszönhetően  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2007. november 17. 08:4774241.
    Ja csakhogy a mai "elkorcsosult" világhoz visszatérve. Nem hinném, hogy a mi gyerekeink betegesebbek lennének a régebbieknél. Gondoljunk már arra, hogy milyen ritka volt, hogy a sok gyerek közül mind felnőtt mondjuk falun. Pedig a gyümölcsöket ott termelték, és nyilván nem voltak halálra szennyezve, sem génmanipulálva. Eszembe jutott, hogy honnan eredhet a kis taknyos kölyök kifejezés.Valszeg a gyerekek mindig taknyosak voltak régen is, és télen ma is Csak az emberek mindig a szépre emlékeznek.- Nem szedtünk vitaminokat, aztán mégis...aztán mégis vagy megbetegedtünk vagy nem. Ahogy ma is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2007. november 17. 07:3274240.

    Jó reggelt!

    Lefi drukkolok! 

    Norka ez nagyon rossz lehet. Én amikor ilyen nagyon köhögnek a gyerekek a a doktornő adott nappalra szokásos köptetőt, estére meg sine cod nevezetű köhögéscsillapítót, hogy aludni azért tudjanak. Gondolom a felnőttnek is jó.

    Na a csoportpénzről ne is beszéljünk.Nálunk 700 plusz alapítványi pénz ami elvileg azért van, hogy angolul beszéljen hozzájuk az egyik óvónő, gyakorlatilag én nem sokszor hallom angolul beszélni....

    Na mindegy ez van. Amúgy aranyosak de ez azért bosszant. Viszont nem tudok mit tenni. Nem fogom kivenni, mert szeret odajárni, úgyhogy felesleges felhúznom magam rajta.De azért felhúzom Egyébként mondjuk olyankorért, hogy bábszínház az oviban, meg állatkert, múzeum( ahol nem voltunk mert beteg volt) tényleg nem szednek külön pénzt. Még jó!!

    Manetta akkor a te fiad sem egyszerű..

    Vikancs, nem nem mentünk vissza a nevelési tanácsadóba. Nagyon szépek a képek 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2007. november 16. 17:3374239.

    Hahaha, ennek a kisfiúnak is úgy van, hogy újabb hiszti, újabb földhözverés, és visszapattan!!

    Hogy mik vannak, de komolyan, apám...

    Lefi, szia!!!!! Drukkolok és gratulálok!! Hol voltál eddig??

    Letudás: ez mondjuk nálunk sem választás kérdése volt, de a legtöbb gyerek beteges lesz, amikor közösségbe kerül.  Engem az is nagyon megviselt, hogy elkaptam, mert én nehezebben hevertem ki, én ugye őmiatta nem tudtam pihenni, kifeküdni stb.

    Nálunk semmi különös, ma jótékonysági nap van, Cathy (a többi gyerekkel egyetemben) pizsamában van az oviban. A férjem elutazott, úgyhogy be leszek fogva, ketten leszünk.   

    Különben még a múltkorira akartam mondani, Naty, hogy Catherine is elég anyás lett az ovi óta, vagyis rettenetesen. Csak én fürdessem, én csináljak mindent, ki nem mehetek a szobából, ülne az ölemben egy csomót.  Érdekes, mert ő ugye bölcsis volt előtte, szóval nem az elválás miatt, csak egy ilyen korszak, valószínűleg.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269650 (74232)
    2007-11-16  15:23
  14. 2007. november 16. 16:4874238.

    nahát gratulálunk, de jó, hogy írtál! szurkolunk Nektek! 

    kisit bővebben is mesélhetnél 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_924398 (74236)
    2007-11-16  16:42
  15. Torolt_felhasznalo_774164
    Torolt_felhasznalo_774164
    2007. november 16. 16:4874237.

    Naty, nem irigyellek a dokinőnél várakozás miatt. Ha mindkét gyereket meg kell mutatnom valamiért, én ki szoktam hivni, inkább fizetek. Zitával meg nem gond a várakozás, gondolom téged sem Nadin fárasztott nagyon le. Kinder luuf-om van, akkor készitek lefekvés előtt egy jó kis inhalálni valót.

    Lefi, hú de rég irtál, kár, hogy nem jelentkezel sűrűbben! És gratulálunk, illetve most már drukkolunk akkor, hogy hétvégén magától beinduljon, aminek be kell  .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_924398 (74236)
    2007-11-16  16:42
  16. Torolt_felhasznalo_924398
    Torolt_felhasznalo_924398
    2007. november 16. 16:4274236.

    Sziasztok régi ismerösök,meg mindenki más is!

     

    Èn most várom már nagyon a második babámat. Már 5 nappal tulhordtam,drukkoljatok,hogy a hétvégén beinduljon magátol,amugy jövö hét elején kórház

    De Justin is késett egy hetet ugyhogy bizom a hétvégében

     

     

    előzmény:
    naty77 (74235)
    2007-11-16  16:29
  17. 2007. november 16. 16:2974235.

    hát tudjátok, van amikor az ember lánya bánja a kis korkülönbséget.... a dokinő 1 órát késett és mivel szerdán már voltunk, így a lányoknak a csúszda uncsi volt. hát az tuti, hogy beteg gyerek nem mozog ennyit...   Katrin mindenkivel haverkodott az összes táskát kirámolta volna és a telefonokat elcsaklizta volna.  iszonyúan lefáradtam.....  és hát ugye fél 5kor kezdtük a napot a köhögéssel, az meg baromi régen volt...

    Nadin makkegészséges    

    Norka: tökéletesen megértelek, ha iddegesít a sok betegeskedés, pláne ha már jól is van és mégis otthon kell maradjon, főleg, ha Te sem vagy jól..   én is Emmával tartok, túl kell esni az elején és én még reménykedem, hogy ezzel Katrin is átesik a dolgon és amikor ő kezd, akkor már nem lesz ennyi hiányzás.  (lándzsás útifű szirup, de a hagymatea is jó és inhalálás- nagyon jót tett Nadinnak, hogy tettem a vízbe a kinder luuf-ból.)

    Vikancs: de jó, hogy írtál! utólag is boldog szülinapot Ádámnak!   és nagyon szép helyen voltatok!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_774164
    Torolt_felhasznalo_774164
    2007. november 16. 15:4474234.
    Emma, szia! A próféta szóljon belőled ezzel a lekelltudni korszakkal! Nem irtál magatokról semmit, hogy vagytok?
    előzmény:
    emma33 (74231)
    2007-11-16  15:00
  19. Torolt_felhasznalo_774164
    Torolt_felhasznalo_774164
    2007. november 16. 15:4174233.

    Hm, tőlünk még nem szedtek ilyesmi pénzt, de jövő hét kedden lesz szülői, gondolom akkor ugrik a majom a vizbe  . Amúgy én nem sajnálnám az óvónőktől a pénzt, iszonyat keveset keresnek és felelősségteljes a munkájuk. Szerintem nem is csoportpénzt kellene beszedni, hanem fizukiegészitést nekik  .

    Manetta, akkor Neked is jobbulást! Zita a fülgyulladása miatt jövő héten még itthon lesz. Most már elmondhatom: többet voltunk itthon, mint amennyit oviban, most éppen tréfás kedvem van, úgyhogy ilyen jelet teszek:  , persze kinomban. Milánt ezek szerint nem kell félteni, megvédi az érdekeit  .

    Szia Vikancs, ismét klassz helyen voltatok, mindig az az érzésem, hogy csak utaztok, utaztok, utaztok  . Ezek a havas képek mikor és hol készültek? És ha már erről van szó: nem tudtok véletlenül egy olyan helyet nem túl messze, ahol mondjuk decemberben tuti lesz hó, nem drága és 8 felnőtt, 2 gyerek számára ideális kis faház-féle? LÉnyeg, hogy jól kifűthető legyen, és önellátásra legyen alkalmas a konyhája?

    Vikancs mesélj, milyen az egy éves Ádi?

    Én még mindig alig birok a köhögésemmel, irritálja folyamatosan a torkom, és kb három lélegzetvételenként krákognom, köhögnöm kell. Mi csináljak vele, hogy éjjel hagyjon aludni, tudtok száraz köhögéscsillapitásra valami népi "tennivalót"? Most összereszelek pár gerezd fokhagymát, beleteszem mézbe, antibiotikum helyett ideális lesz.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269650 (74230)
    2007-11-16  14:45
  20. Torolt_felhasznalo_269650
    Torolt_felhasznalo_269650
    2007. november 16. 15:2374232.
    ja, el is felejtettem írni, hogy borkának is mindkétszer visszapattant. múltkor egy ismételt hisztitől, most meg mozgattam neki és attól. egy ismerős orvos mutatta meg, hogy hogyan hajlítsam neki és visszamegy. nem olyan durva, látni nem is lehet a dolgot, szóval nincs kiálló csont vagy ilyenek.
    előzmény:
    emma33 (74231)
    2007-11-16  15:00
  21. 2007. november 16. 15:0074231.

    Sziasztok!

    Csak bekukkantok: Bubekkó, egy barátnőm kisfiának is kiugrott már párszor a karja, tényleg ismétlődhet. De velük fordult elő olyan is, mire kórházba értek, visszapattant!!

    Nálunk szednek pénzt az oviban, heti 2 fontot, amiből részben a gyümölcsöt veszik (azt ki tudja miért, nem fizeti az önkormányzat, de pl. a tejüket igen), és ami marad, azzal elszámolnak 6 hetente. Pl. most a csoportkirándulásra ment, nekünk annyival kevesebbet kellett beadni.

    Betegeskedőknek jobbulást! Mikor Cathy a bölcsit kezdte, kerek félévig egymást érték a betegségei (és én is elkaptam MINDET!), azóta csak kisebb megfázások vannak. Szóval vegyétek ezt egy ilyen "le kell tudni" korszaknak.  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_269650
    Torolt_felhasznalo_269650
    2007. november 16. 14:4574230.

    sziasztok!

    nálunk is van az oviban csoportpénz, de valami hatalmas 2-300 ft havonta. amikor volt szülői akkor én kifizettem egész évre, ezért nem is emlékszem már mennyi pontosan. elszámolásról nem tudok, de én annyira imádom azt az ovit és az óvónőket, hogy az sem érdekelne ha néha maguknak is vennének belőle valamit. bár ezt el sem bírom képzelni róluk.

    naty, jól csináltad!!! mi anno polcokat gyártottunk a bölcsibe. állítom ezen múlt, hogy borka most járhat   

    bölcsiben nincs csoportpénz, ott kampányszerűen szedtek tavaly pl karácsony előtt horror összegeket. méltatlankodtam is akkor nektek. persze fizettem. és persze nem láttam a végeredményt... na, idén ugye én vagyok az szmk, tuti nem így fogom csinálni.  még többet szedek majd    

    anett, jobbulást neked!!! csak te vagy beteg, gyerkőcök nem?

    vikancs, nagyon szép helyen jártatok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2007. november 16. 13:4974229.
    Nálunk meg az ovónő!! De én megbízok bennük. Igaz nem nagy összeg, nem is havonta van, hanem egyszeri befizetések.
    előzmény:
    naty77 (74227)
    2007-11-16  13:13
  24. 2007. november 16. 13:4474228.

    sziasztok,

    akkor én is magamra veszem....

    Igazából csak 1 oldalt bírtam visszaolvasni, mindenkinek javulást kívánok!!!

    Ádim betöltötte az 1-et, szinte hihetetlen, hogy repül az idő!

    Anna is kezd rosszalkodni, a minap megharapta a barátnőjét! (pont őt!! Szerencsére ismerjük őket régről, együtt voltunk nyaralni is, így nincs gond) Mert nem engedték be  a kisházba!! Szóval ő mérgében harap, na meg észrevettem, hogy éjjel csikorgatja  a fogát. erre ma olvasom , hogy az a visszafojtott (nem is tudom j vagy ly?)agresszió jele!! (mi lenne ha nem fojtaná vissza???) 

    Kispus: lehet, hoyg már válaszoltál, csak aztán nem értem ide, voltatok aztán a nevelési tanácsadóban?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2007. november 16. 13:1374227.
    félreértés ne essék, nálunk is az szmk szedi a pénzt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314403 (74226)
    2007-11-16  13:07
8 9 10 11 12

Címlap

top