Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2004. április-májusi babák

Torolt_felhasznalo_830754
Torolt_felhasznalo_830754
Létrehozva: 2003. szeptember 10. 14:59
Sziasztok!

Remélem, nem róttok meg azért, hogy kb. a 628. topik indul a születés hónapja témában, de ilyen "kicsi" terhességekről a napokban nem olvastam. Mi tegnap voltunk ultrahangon, és 7 hetes a pici! Mi meg határtalanul boldogok vagyunk. Aki hasonló időszakban vár babát, jöjjön és osszuk meg a tapasztalatainkat! A más hasonló témáknál már olyan sok a hozzászólás és annyira össze vannak szokva az emberek, hogy nehéz volna oda bekapcsolódni.
  1. Torolt_felhasznalo_314403
    Torolt_felhasznalo_314403
    2007. november 16. 13:0774226.

    Sziasztok!

    Eleonorka: igazából semmi konkrétat nem mondtak az óvónők. Milán itthon is ilyen (sajnos), hogy amihez nincs kedve, azt rászólással nem érem el nála. Gondolom az oviban is rászóltak egyszer-kétszer keményebben és ilyenkor előjön a csakazértsem nála. Meg most már rájött, hogy nem is olyan jó buli az óvoda, és muszáj minden nap mennie. De majd megpróbálok hosszabban beszélgetni az óvónőkkel valamelyik nap. Ja meg mondták, hogy Milán kijelentette, hogy ő bizony nagycsoportos és elvárja, hogy ugyan olyan kiváltságok illessék meg, mint őket. Mehessen úszni, zeneoviba, stb.

    Sajnállak az éjszaka miatt, remélhetőleg hamarosan kilábalsz belőle. Nekem már két hete fáj a torkom, meg néha-néha fújom az orrom, de nem akar javulni.  

    Zita miért csak 26-án mehet oviba?

    Bubekko: örülök, hogy nincs Zentének különösebben baja.

    Naty: nálunk én szedem a csoportpénzt és ha az óvónők vásárolnak valamit, amit mi fizetünk arról is számlát hoznak. pl. most írószerekre, rajzlap, kartonok, stb. fizettünk ki 15.000.- az ovi pedig állt 20.000.-. Egyébként 500.- szavaztunk meg szülőin havonta. A vezetőóvónő mondta, hogy nem kényszeríthetnek senkit csoportpénzre, de örül, ha így tudnak segíteni a szülők az óvodán és az óvónők nem szedhetik.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_774164
    Torolt_felhasznalo_774164
    2007. november 16. 10:1374225.

    Sziasztok!

    A gyerekek virulnak, én viszont mélyen lent. Éjjel nem birtam aludni, valamikor fél 5 felé vesztettem el a fonalat, és 8-ig aludtam, ennyi volt. Ha vizszintben voltam, folytogatott a köhögés, fájt a fülem-arcom, úgyhogy félig ülő helyzetben töltöttem az éjjel nagy részét, hogy ne zavarjam a többieket az állandó köhögéssel. Lámpáztam a fülemet éjjel, ez talán segitett, most mintha kevésbé fájna az a rész, bár lehet, hogy csak a nappali tevés-vevés veszi el a figyelmem. Zitának már kutya baja, és ki vagyok akadva, hogy csak 26-án mehet újra majd oviba.

    Bubekkó, ez a karkiugrás Borkánál nem semmi  . Azért ez piszokul fájhatott neki, nem? És engedi ilyenkor, hogy helyre tegyétek? Örülök, hogy Zenténél nem volt semmi komoly.

    Naty, jó is az, ha közelebb kerülsz az óvónőkhöz, végülis mindegy, milyen áron, ha függöny, hát függöny az odavezető út  . Nálunk még egyetlen szó sem esett csoportpénzről, az óvónők ilyesmit biztos nem fognak szedni, szerintem a szülői munkaközösségesek majd igen, az óvónők ajándékaira karácsonyra, évvégére stb. Az meg, hogy nincs elszámolás, tényleg fura, én középiskolában osztálypénztáros voltam, és havonta be kellett mutatnom a füzetet, amibe irtam, ki mikor mennyit fizetett, és mikre költöttünk, blokkokkal. Ilyesmi elvárható lenne nálatok is.

    előzmény:
    naty77 (74224)
    2007-11-16  07:59
  3. 2007. november 16. 07:5974224.

    jó reggelt!

    Bubekkó: örülök, hogy Zentének nincs semmi komoly!

    Norka: jobban vagytok?

    és a többiek?

      

    nem is meséltem, bevágódtam az óvónőknél   akarnak sötétítőfüggönyt a nagy ablakokra. én meg szóltam ,hogy tudok ingyen segíteni, mert anyós most zárta be a varrodát, elég sok anyag maradt, hátha lesz meglfelő. úgy tűnik meg is oldjuk, bár még méricskélés folyik. na hirtelen megadták a mobiljukat és még msn-en is felvett az óvvónő-az utálatosabb- nahát  

    persze egyébként is szívesen segítek, mert horrornak ítélem, emg amit beszedtek pénzt, elvben többek közt a függöny miatt is. na de most ha ezt megoldjuk ingyen-egy anyuka megvarrja, akkor mi lesz azzal a baromi sok pénzzel?   meg nekem nem tetszik, hogy nincs semmi elszámolás a pénzzel.
    Nálatok hogyan van a csoportpénz, mennyi havonta és tudtok róla később mire ment el?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_269650
    Torolt_felhasznalo_269650
    2007. november 15. 21:1974223.

    sziasztok!

    zentének szerencsére semmi baja, csak piros volt a torka, biztos fájt neki a nyelés, azért harapdált véresre... már jókedvű, csak az orra folyik, na meg az én cicim sajog  

    viszont borka ma megint jól kiakasztotta magát, szó szerint. nem akart hazajönni, fogtam a karját, hogy menjünk, mire erőteljesen földhözcsapta magát, és megint kiugrott a csontja. hazajöttünk, megnéztem, hát nem tudta mozgatni a karját és marhára fájlalta. szerencsére pár házzal odébb laknak hanga egyik ovistársáék, apuka gyerekorvos. átjött, megmozgattuk, helyrejött. már kutya baja. kiképzett, hogy mit hogyan kell ilyenkor mozgatni, mert ez sajnos könnyen előfordulhat újra. hajlam és életkori sajátosság is. szóval nem unatkoztam ma sem.... őrület.

    tegnap és tegnapelőtt zente nonstop üvöltése miatt voltam idegbeteg, most meg borka adta fel a leckét. jó lenne egy nyugodt este.

    tényleg jobbulást mindenkinek, norka nektek különösen!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2007. november 15. 17:1374222.

    jobbulást!    középfülgyulladást tud nézni a házi doki? hm..

    napi 10 csepp bérest ír nekik, de kétfelé, én egyben adom. így tutira nem felejtem el a második kört.   és cebionból 20 cseppet adtam most kávéskanálnyi, ha nem is teljes az aszkorbinsav.

    Nadinnak kutya baja komolyan ma egy köhögés sem, egy orrfolyás sem volt...    viszont már az idegeimen táncol    egész nap mindketten folyamatosan rajtam lógnak, nem vagyok én ehhez szokva és zavar   na de majd este kitornázom magamból  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_774164 (74221)
    2007-11-15  16:04
  6. Torolt_felhasznalo_774164
    Torolt_felhasznalo_774164
    2007. november 15. 16:0474221.

    Sziasztok!

    Rémesen vagyok, bedurrant a torkom, fülem, arcom, állandó köhögési ingerem van. Rég voltam beteg, és nem hiányzott. A jó hir, hogy Zalán abszolút túl van a nehezén, már száradnak le a sebecskék. A rosszabb hir, hogy tegnap elvittem Zitát orvoshoz, kértem külön, nézze meg a fülét, mert éjszaka sokszor és nagyon-nagyon sirt, hát természetesen újra középfülgyulladása van, csakúgy, mint egy hónapja. Most még ezt lekezelem a fölirt antibiotikummal, de a következő füles bajnál megkeresek egy fül-orr-gégészt, deritsük ki, mi okozza a sűrű fülgyulladást. MÉg jövő héten sem mehet oviba, kezdem úgy érezni, tök fölösleges volt egyáltalán beiratni, meg izgulni, hogy fölveszik-e.. Petty, meg tudlak érteni  . Jobbulást Kristófnak is. NAgyon ramaty érzés, hogy az ember megtesz mindent, mégis betegeskednek a manók. Meglátjuk, a második félév mennyire lesz beteges, tulajdonképpen mindenki mondta, hogy számitsak majd jó sok betegségre, ha közösségbe kerülnek a gyerekek, de ezt azért nem gondoltam. 

    Naty, mennyi bérest adsz naponta? Jobbulást nektek is. Örülök, hogy jót mondtak Nadinról a szülőin.

    Manetta, konkrétat is mondtak az óvónők Milánról? Úgy értem, konkrét eseteket, hogy miben akaratos?

    Aja, klassz, hogy nem betegesek a gyerkőid. Akkor valószinűleg a gének valóban szerepet játszanak. Mi meg a kivételek vagyunk, anyum elmondása szerint én nem voltam beteges, és a párom sem, anyósom emlékei szerint.

    Kiji, rendben, a tanácsodra még nem dobom ki a vitaminokat, elvégre tényleg nem tudhatom, hogy amúgy meddig és milyen intenzitású lenne egy-egy betegségük. Az tény, hogy Zita már tökéletesen jól érzi magát, a fülét sem fájlalja, aludt is éjjel, csak taknyol, ám mivel szuperul fúj magának orrot, nem is látom, hogy taknyos, csak a hangján hallom. Ennek ellenére most másfél hétig itthon rostoklunk, nem mehet oviba  .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2007. november 15. 09:1874220.

    hó reggelt helyett jó.   bára húgom ép most hívott, hogy Baján 10 cm hó van.  

    Petty: köszi a választ és remélem, nálatok is lesz javulás.  volt egy dadaogós barátja apukámnak, aki egy együttes énekese volt. attól a perctől kezdve, hogy kezébe fogta a mikrofont egy pillanatra sem dadogott  

    azt hiszem lányok én dícsérni fogom a béres cseppet továbbra is. Nadin este óta nem köhögött egyet sem, orra sem folyik, szinte makkegészséges!!!!!   ha nem lett volna előzmény, és ma ébred így simán vittem volna oviba.   én ezzel így elégedett vagyok. viszont Katrin stagnál, bár ő nem volt vészes eddig sem.

    ovis udvar: nekünk mondták a szülőin, hogy vigyük be a "sí-nacikat" és abban fognak kimenni. így nincs átázás, sáros nadrág és egyéb gond. és még nagyon öltözési gond sincs, mert csak felkapják a benti főlé. szerintem ez korrekt.

    meg kell jegyeznem Nadin nagyon sokat fejlődött. kiveszi az aznapi ruháit, felveszi és már a cipőt, kabátot is ,tehát teljes öltözködésre képes. na jó időnként a bugyi eleje van hátul   de én borzasztóan büszke vagyok    és azt nem is írtam a szülőin mondták, hogy a szófogadása nagyon sokat javult, igazán nem lehet panasz rá. (bezzeg itthon!...)

    vasárnap megyek oktatásra és már megvan az első hely ahová megyünk, azt sem bánom, ha még vasárnap este, induljon meg a dolog. így ma este mehetek tornázni, talán már nem lesz gond a lányokkal, míg elvagyok.

    most hívtak, készen van Katrin szemüvege, jövő héten itt lesz-a húgom postázza.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2007. november 15. 08:5174219.

    Sziasztok!

    Jobbulást minden beteg gyerkőcnek, olvasom, hogy nem sok alvás jutott mostanában.  

    Norka: kiderítettem, kiviszik őket az oviban, ha jobb idő van. Tehát kedden voltak kint, mert sütögetett a napocska. Erre nem vették észre, hogy a szekrényében van a harisnya, egy szál melegítőben volt kint. Most váltottam, két nadrágos verzióra. Már én is gondolkodtam, hogy ráadjam-e Kristófra kétszer ugyanazt a nadrágot, de még nem határoztam. Illetve Kristóf gyakran leeszi, így el is dőlt a kérdés.
    És csatlakozom hozzád, Kristóf 100%-osan mnet hétfőn oviba, és ma reggelre bedugult az orra, folyik is neki.    Ilyen a fejem. Szed kétféle immunerősítőt, igaz egyik se multivitamin, c-vitaminból duplán az ajánlott mennyiséget, bélflóra helyreállítót folyamatosan, mert szeptember óta már 3 adag antibión vagyunk túl, és mégis. Vagy ez kevés még mindig, vagy az egész szart sem ér, és mindenképpen át kell betegeskedni az első egy-két évet, hogy utána már jobb legyen, megerősödjön az immunrendszere.

    Bubekkó: írd már légyszi, hogy ti miket és mennyit esztek vitaminból!
    Hű, szegény Zente, nagyon fájhat neki valami. Mit mondott a doki?

    Naty: Kristóf úgy dadog most, hogy nyújtja az első szótagot. Nyáron úgy is csinálta, hogy többször mondta ki az első szótagot, most már így nem. Ha kicsit jobb, akkor a mondta első szavánál nyújt, ha rosszabb, mint most, akkor majd minden szónál. Szerintem még az "a" betű ismételgetése nem igazán dadogás, csak így gondolkodik. Ezt felnőttek is szokták csinálni, ha hirtelen nem jut eszükbe a szó. Kristóf tudja mit akar mondani, csak egyszerűen nem jön ki a szó, nem forog a nyelve. Ja, és képzeljétek az őszi szünetben egyáltalán nem dadogott, vagy csak elvétve, már nagyon csendben örültünk is. Erre vasárnap reggel elmentek anyuék, a gyerek meg elkezdett dadogni újra, a múlt héten fokozatosan rosszabbodott, a hétvégén már alig lehetett érteni.  Pedig itthon volt az apjával, nyugi volt, játék és hawaii neki és mégis. Tegnap mondta a pszichológus néni, hogy nem is kell irányítani a játékát, szépen hozza azokat a játékokat, amiket a dadogós gyerekek szoktak jászani. Még egy-két alkalom, míg letisztul benne( a nőben) és utána fogunk beszélgetni mi felnőttek. NAgyon kíváncsi vagyok mit fog mondani.

    Szia Kiji! Kérek szépen jelszót.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_774164 (74181)
    2007-11-13  15:57
  9. Torolt_felhasznalo_314403
    Torolt_felhasznalo_314403
    2007. november 14. 22:1074218.

    Sziasztok!

    Csak egy gyors bejelentkezés. Köszönöm Norka a hiányolást.   Megvagyunk, Iliánnál a tegnapi éjszakát kivéve úgy látszik normalizálódik az éjszakai ébredés. Már csak fél 3-kor ébred, igaz utána negyed 7-ig alszik csak.

    Viszont Milán kezd rossz lenni az oviban. Ma panaszkodott az óvónő, hogy nagyon akaratos lett  .

    Nem tudtam mindent visszaolvasni, de azt látom, hogy többen betegeskednek, jobbulást nekik. A bárányhimlősöknek kitartást. Bubekko bocsi, de lemaradtam miért kellett vinni Zentét az orvoshoz?

    Zsudanoli: nem semmi leánykád van. Ilián szerencsére nem vetkőzős típus, bár a zoknit nem bírja a lábán elviselni.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2007. november 14. 19:2574217.

    na jól elkeserítettél   én ha két napot jártam összesen oviba, mert állandóan beteg voltam.. aztán elkezdtem úszni és huss.... úgy kell kiimádkoznom egy-két lógást a többi suliban  

    a lányoknak ovis vírusa van, Katrin már némileg gyengébben kapta el itthon, van egy nap csúszás köztük... de volt a váróban csoporttárs..  

    előzmény:
    aja3 (74215)
    2007-11-14  14:48
  11. Torolt_felhasznalo_662569
    Torolt_felhasznalo_662569
    2007. november 14. 16:2174216.

    Sziasztok!
    Jobbulást mindenkinek. Nálunk is most mindkettőnek kicsit folyik az orra... Csak gyorsan egy képet: sztriptíz folyt.
    Zsú

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2007. november 14. 14:4874215.
    Sziasztok!

    Látom sok mindenkinek nem volt jó éjszakája mostanában. Jobbulást kívánok minden betegeskedőnek és kitartást az anyukáknak.

    Én csak C vitamint adok a gyerekeknek (ha eszembe jut és csak is télen), Botondnak meg most a homeos bogyókat. Most már november közepe és még nem volt beteg. Kopp-kopp.

    Persze ezt be lehet annak is tudni, hogy harmadik gyerek. Meg én inkább a génekben hiszek, mert nekem egyik gyerek sem beteges, soha nem voltak azok.

    Oviban én már írtam, hogy egy immunerősítőt szedettem velük a téli időszakban. Hogy ez jött-e be vagy a gének, már nem tudom, de az a lényeg, hogy évi szinten olyan egyszer ha betegek voltak. Kinga meg még soha nem szedett anitbiotikumot pedig már elmúlt 8 éves.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_734827 (74214)
    2007-11-14  11:29
  13. Torolt_felhasznalo_734827
    Torolt_felhasznalo_734827
    2007. november 14. 11:2974214.
    Tavaly en is igy ereztem, hogy semmit nem ernek ezek a vitamincseppek, amit Miraba tomtem, a bolcsi elso feleveben szinte mindne masodik heten beteg volt, de ugy vettem eszre, hogy konnyebben tulesett egy -egy betegsegen. Szoval csak azt akarom mondani, ohgy szerintem ne add fel meg, Zita most kezdte a kozossegbe jarast, majd tullesz ezen is, most egyelore minden virus leteriti, de lehet, hogy vitaminok nelkul rosszabban viselne
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_774164 (74210)
    2007-11-14  11:13
  14. 2007. november 14. 11:2774213.

    kérek jelszót  

    á a férjem nem engedné levágatni   szoktam neki fonni, de egyszerűan annyira selymes a haja, hogy az is szétjön pillanatok alatt. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_734827 (74212)
    2007-11-14  11:22
  15. Torolt_felhasznalo_734827
    Torolt_felhasznalo_734827
    2007. november 14. 11:2274212.

    A multkor egyebkent majdnem irtam, mert jo ideig kepfeltotlessel bajlodtam, vegul csak egyet sikerult felraknom, sajnos elallitottuk a kamerat es oriasi kepeket csinal es ugy toltottem le oket a gepbe, most meg nem jovok ra, hogy kell kicsinyiteni. Szoval egy uj kep fent van a bem oldalamon, meg Halloween-kor keszult, itt nagy trick-or-treat cukorkagyujtogetos szomszedjaras volt, Mira is beoltozott, de o kozolte, hogy nem akar remiszto jelmezbe bujni, o tunder-hercegno lesz. Az ovodai egyenruhas kepekkel meg logok! majd valahogy megoldom ezt a kepkicsinyitest...

    A felrakott kepek nagyon jok, Bubekko, tenyleg mint harom tojas!! A hoert irigykedem, de a hidegert, kodert nem! Nalunk most nagyon szep ido van, mar nincs hoseg, pont idealis strandido,estenkent meg kellemesen lehul, lehet kint ucsorogni anelkul, hogy megfulladnal a meleg paratol.

    Naty, nehogy levagd Nadin hajat , olyan szep vele!! Befonni nem engedi ket varkocsba? Az talan jobban tartana, emlekszem nekem is allandoan az volt nagyon sokaig az oviban-iskolaban.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_734827 (74206)
    2007-11-14  11:07
  16. 2007. november 14. 11:1574211.
    Nadinnak is használt az inhalálás és a lándzsás útifű. szóval tán nagy baj nincs   az étvágya meg végtelen  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_774164 (74207)
    2007-11-14  11:08
  17. Torolt_felhasznalo_774164
    Torolt_felhasznalo_774164
    2007. november 14. 11:1374210.
    Még egy gondolat a vitamin témához: szerintem természetes élelemben képtelenség lenne a megfelelő mennyiségű vitamint magunkba tenni. És végülis mindegy, hgoy van-e a mostani gyümölcsöknek és zöldségeknek vitamintartalma, meg hogy bio-e, mert én például kisgyerekkoromban biztos nem ettem meg napi 3 almát, meg egyéb gyümit, meg 5 adag zöldséget. És úgy globálba mondom: most annyira negativ hangulatban vagyok, hogy ez az egész "éljünk-együnk-egészségesen" téma csak bosszant  . Ez lehetetlen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2007. november 14. 11:1274209.

    nem mondom, hogy nem isszák meg, Katrin még csak-csak, de itthon nem kapnak. víz és tejtermékek. Katrin időnként teázik.

    na a fulladásveszélyre tényleg nem gondoltam.  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_734827 (74206)
    2007-11-14  11:07
  19. Torolt_felhasznalo_774164
    Torolt_felhasznalo_774164
    2007. november 14. 11:0974208.
    Jó, hogy magadra vetted  ! Mesélj, mi újság veletek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_734827 (74206)
    2007-11-14  11:07
  20. Torolt_felhasznalo_774164
    Torolt_felhasznalo_774164
    2007. november 14. 11:0874207.
    Én az aloe vera gyerekrágótablettáját adtam eddig Zitának, arra rá van irva, hogy két éves kortól mehet egy db, nagyobb korban kettő. De mondom: kakit sem ér, szerintem. Ezért most ugyan még megvettem az utolsó adagot, az kitart, ameddig kitart, aztán amen, én befejeztem. Marad szerintem a c vitamin, hogy megnyugtassam a lelkiismeretem. Amúgy Zita most baromi rossz, tuti nem fáj már a torka, taknyosnak taknyos, de amúgy rosszalkodni van bőven ereje. Már bánom, hogy nem vittük reggel, meg lemondtam a kajóját is.
    előzmény:
    naty77 (74205)
    2007-11-14  10:53
  21. Torolt_felhasznalo_734827
    Torolt_felhasznalo_734827
    2007. november 14. 11:0774206.

    Sziasztok!

    Norka, magamra veszem , hogy hianyoltal, ok?   ugyhogy itt vagyok!

    Minden pottyos, torokfajos es egyeb nyavalyaktol szenvedo gyerkocnek millio gyogypuszi!! 

     A vitamin kerdeshez szolva, Naty, a ragovitamint azert nem ajanljak a 3-4 ev alatti gyerekeknek, mert fulladasveszelyes.

    Egyebkent en is Beres cseppet es cebiont adok Miranak, narancslebe keverve siman megissza. En ebedkor szoktam neki odaadni, mert a reggeli rohanasban tuti mindig elfelejtenem.Egyebkent allitolag nem szerencses tejtermekbe keverni, mert jelentosen csokken a hatasa. Naty, semmilyen gyumolcslevet nem isznak a lanyok?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2007. november 14. 10:5374205.
    de itt most nem a gyümölcsökről van szó, hanem gyári készítésű izékről, amiben nem feltétlenül csak vitamin van. hiszen pont a béres oldalán sem találtam meg az összetevőket   vmi oka csak van, hogy nem ajánják 3 éves kor alatt, nem????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269650 (74204)
    2007-11-14  10:43
  23. Torolt_felhasznalo_269650
    Torolt_felhasznalo_269650
    2007. november 14. 10:4374204.

    ja, régen is biztos tiltották a gyümölcsöket és a vitamindús kajákat a 3 év alattiaktól  

    na megyek dokihoz zentével.

    előzmény:
    naty77 (74202)
    2007-11-14  10:40
  24. Torolt_felhasznalo_269650
    Torolt_felhasznalo_269650
    2007. november 14. 10:4174203.
    gumimaciról még annyit, hogy tuti tele van sok szarral is a vitaminokon felül, de napi egy-kettőbe még talán nem halnak bele. azok a gyerekek is élnek akiket haribóval nyomnak tele nap mint nap, meg a fene tudja még mivel. mi lehetőségeinkhez mérten elég körültekintőek vagyunk, egyre inkább csak biot eszünk, meg sorolhatnám. hát ez sajna egy szükséges rossz. még mindig jobb az a napi 1-2 gumimaci mint ha nem kapnának elég vitamint. SZERINTEM.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269650 (74201)
    2007-11-14  10:36
  25. 2007. november 14. 10:4074202.

    ezt a béres oldaláról ollóztam ki csak a kor miatt. én is többet adok c vitaminból, ez nem kérdéses. de ahogy mondjuk algopirint sem adsz a 3 évesnek, úgy a vitmainoknál is lehet korhatár. ezt próbáltam jelezni.

    persze én is adnám gyümiből, csak a mai a gyümik... és a bioban meg nem hiszek ugye... na meg Nadin nem gyümis, bár épp stütőtököt evett, miatta sütöttem meg. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269650 (74201)
    2007-11-14  10:36
9 10 11 12 13

Címlap

top