Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hepatitis "C"

Nyusza21
Létrehozva: 2007. augusztus 1. 18:20

Sziasztok!

Pár hete írtam már indítottam egy topicot hasonló címmel. Kedvesek és bíztatóak voltatok, ám sajnos "ránk jár a rúd".

Anyukámnál pár hónapja kiderült, hogy hepatitis C vírusa van. Hogy honnan kaphatta el? Senki sem tudja. Egy a lényeg, elkezdték a gyógyszeres, illetve az inyekciós kúrát. Sajnos ma volt orvosnál és most a 4. inyekció után azt mondta az orvos, hogy nem folytathatják a kezelést, mert a hemoglobin és a hematokrit szint vészesen zuhan és ha tovább szurkálná magát akkor komoly bajok keletkezhetnek. Így a kezelésnek vége.

Elsősorban olyanok írását illetve tanácsát várnám, akik hasonlón mentek keresztül és találtak esetleg más gyógymódot, vagy valamit amivel kezelik magukat. Egyáltalán nem tudjuk, hogy mitévők legyünk. Annyira szeretnék neki segíteni, de egyszerüen ötletem sincs, hogy mihez nyúljak.

Kérlek Titeket, segítsetek, ha tudtok!

Köszönjük szépen!

Nyusza21

  1. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. november 22. 16:39151.
    Szia Ági!

    Hát már idelye volt, hogy nem kell szurira járnom naponta. Szegény vénám is már megérezte az örökös szúrkálást
    Most majd eldől, hogy lesznek e kiütések újra, hisz ma már vettem be Rebetolt, és hétfőn akkor a szokásos szurim jön. Bár azért bízom benne, hogy nem jönnek vissza.

    TV-t nézni, persze szoktam. Most aztán van időm rá
    Bár délelőtt inkább lefoglalom magam, főzéssel, meg most ugyebár pótolom az itthon elmaradtakat is, de csak óvatosan. Ebéd után meg pihi, a Viasaton szoktam nézni ilyenkor a sorozatokat, bár ma is sikerült jól elszundizni közben .
    A férjem kopogására ébredtem fel, de jól esett nagyon.

    Van amikor éjszaka nehezen alszok el, akkor megengedek magamnak egy fél szem altatót, de csak ritkán. Nem szeretnék rászokni

    Ügyes a kisunokád, ha így segít neked a szurinál. Meg is néztem tegnap Őt is, és nagyon szép leányka

    Holnap gondolom akkor nem nagyon leszel formában, ha ma szúrod magad. Szerintem én sem leszek jól jövő héten tőle. Mivel most kimaradt egy, biztos rosszabb lesz, és számítok rá, hogy ismét lázas lehetek. De majd meglátjuk.

    Akkor most intenzív pihit Neked is!

    Szia: Gabika
    előzmény:
    baranyne (150)
    2007-11-22  12:44
  2. 2007. november 22. 12:44150.

    Szia Gabika!

    De jó, hogy vége legalább egy szurinak. Tudom, hogy nagyon nem nagyon rajongsz a szurikért. Gondolom, a fránya kiütések, már nem jönnek vissza.  

    Szoktál TV-t nézni? Van kedvenc műsorod? Sajnos én elég sokat nézem az utóbbi időben.

    Olvasni nem nagyon tudok, mert gyakran könnyezik a szemem, (ez is a mellékhatások egyike) úgy, hogy marad a TV.  Mindig találok benne valami érdekes műsort. Sokszor van, hogy nem tudok aludni éjszaka és akkor is lesem. Nappal ritkán, csak a szuri követő napon, akkor viszont, mint az „öregek” szunyókálgatok többször is. Te tudsz aludni rendesen?

    Este szúrom magam (brr).  

    Az kis unokám Virike(ha éppen nálunk vannak) szokta fertőtleníteni a szuri helyét és közben nagyon sajnál. Édes. 

    Pihenj sokat, vigyázz magadra.

    Üdv: Ági  

    előzmény:
    elisa36 (149)
    2007-11-21  20:18
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. november 21. 20:18149.
    Szia Ági!

    Na ebben igazad van, mert az első hetek után a múltkor is már alig vártam, hogy visszamenjek dolgozni, de most hogy tudom mennyire nem bírom, talán könnyebben fogom a hosszabb itthonlétet viselni.
    Gondolom, hogy jól esett egy kis kimozdulás otthonról, mégha elfáradtál is. Nekem is bőven elég, ha elmegyek a boltba. Mire hazaérek már csak lihegni szoktam
    Ha többet kell vásárolnom, akkor szólok a férjemnek, vagy a fiaimnak, és segítenek.
    Ma voltam végre utoljára vénás szurin! Holnaptól újra kell szednem a Rebetolt, de az e heti Interferon kimarad. Majd csak hétfőn adhatom be a szokásos időpontban. Reméljük ezek után már nem lesznek kiütések, mert akkor nem is tudom, mi lesz velem. Bár meg sem kérdeztem.

    Na én is jó vagyok! Annyira néztem a képeken a babákat, hogy a harmadik uncsidat nem is figyeltem, de pótolni fogom

    Szerencsére ma már többett tudtam pihenni, délután szundikáltam is egy kicsit, és jól esett. Ezt lehet be fogom vezetni

    Neked is további jó pihenést!
    Szia: Gabika

    előzmény:
    baranyne (148)
    2007-11-21  16:58
  4. 2007. november 21. 16:58148.

    Szia Gabika!

    Meg is fogod unni a pihenést, egy pár hét után. Amikor az ember sokat dolgozik alig várja, hogy legyen egy kis szabadság. Hiába gyarlók vagyunk (mármint az ember). 

    Képzeld el, ma buszoztam. Voltam vásárolni a belvárosba, de nem egyedül a kislányom kísért el. 

    Nagyon elfáradtam, de örülök, mert nem kellett taxi hazafelé sem.  

    Örülök, hogy tetszenek a babák. A harmadik (legnagyobb) kis unokám is ott van a 12 héten Viri-liza képen.  

    Vigyázz magadra.  Pihizz sokat.

    Üdv: Ági

    előzmény:
    elisa36 (147)
    2007-11-20  20:48
  5. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. november 20. 20:48147.
    Szia Ági!

    Édesek a babák, megnéztem Őket! Jó picik lehettek, de már látszik a képeken, hogy szépen fejlődnek
    Nem csodálom, ha menni akarsz hozzájuk.

    A kiütéseim leginkább a felsőtestemen elöl és hátul voltak, kevés a végtagjaimon. Először apró pöttyök voltak, aztán szinte egybefüggő lett az egész. Szerencsére nem fájt, csak csúnyán nézett ki, és viszkettem is , de most már jobb. Arra már én sem számítottam, hogy holnap is mennem kell még vénás szurira, de remélem már tényleg ez az utolsó
    Ma el is fáradtam, persze nem annyira mintha dolgoztam volna, de ez is elég volt. Valahogy én sem így képzeltem el az első napjaimat itthon, de lesz ez jobb is.
    Remélem sikrül, majd menned dolgozni, én szorítok Neked ez ügyben!

    Szia, majd holnap írok!

    Gabika
    előzmény:
    baranyne (146)
    2007-11-20  15:22
  6. 2007. november 20. 15:22146.

    Szia Gabika!

    Te leszel az első akinek leírom a vírusszámomat.  

    Ha van időd, megnézheted a babákat(ikreket) a zahuczki.hu –n. 

    Hol vannak a kiütéseid? Viszketnek, fájnak? 

    Dolgoznom, meg muszáj lesz azon okokból, amit leírtam. Ha állandóan szurira kell járnod, nem sok időd marad pihenni.  

    Üdv: Ági

     

    előzmény:
    elisa36 (145)
    2007-11-20  14:19
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. november 20. 14:19145.
    Szia Ági!

    Örülök, hogy Neked is jobbak már a májfunkcióid
    A vírusszámodra én is kíváncsi vagyok, ha nem baj!
    Ha netán nem csökkentik az adagodat, akkor sem keseredj el.
    Tudom, hogy jobb lenne ha dolgozhatnál, de egyenlőre ez van. Most ez jutott nekünk.
    Ha van aki el tud vinni kocsival az unokáidhoz, akkor bizti látni fogod Őket. Aranyosak lehetnek!

    Ma is kaptam még vénásan szurit a kiütésekre, és még holnap is mennem kell
    Már nagyon unom az állandó böködést, de nincs mit tenni. Holnap talán végre kiderül, hogy mikor kell beadnom az e heti szurimat

    Na fel a fejjel mindkettőnknek!

    Szia: Gabika
    előzmény:
    baranyne (144)
    2007-11-20  09:20
  8. 2007. november 20. 09:20144.

    Szia Gabika!

    Az én májfunkciós eredményeim is sokat javultak (GOT:30, GPT:28, GGT:95).  

     A vírusszámomat még nem tudom, remélem, hogy 27-én már meg lesz. Már csak abban reménykedem, hogy egy kicsit csökkentsék az adagomat és jobban érezzem magam.  

    Nagyon szeretnék Pestre utazni a jövőhónapba megnézni a babákat.  Tegnap este, láttam őket Webkamerán csuda édesek.  

    Dolgozni is valahogy, muszáj lesz,  legkésőbb január elejétől, mert év végi zárást kell csinálni  és helyettesíteni nem tudnak.  

    Most akartam betanítani valakit, ha elmegyek nyugdíjba 3 év múlva, legyen utánpótlásom.  

    Sajnos elkéstem vele, mert azt hittem, hogy csak jövőre kezdem a kezelést. Na majd lesz valahogy. 

    Szia: Ági

    Pihizz sokat. 

    előzmény:
    elisa36 (143)
    2007-11-19  20:39
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. november 19. 20:39143.
    Szia Ági!

    A májfunkciós eredményeim (GOT:27, GPT:19, GGT:26, ezek a pénteki eredményeim) vannak most már normál tartományban. Ugye ezek a kezelés előtt eléggé magasak voltak, de most már jók, és ez nagyon fontos.
    Ma nem adhattam be az e heti Interferont, és még nem szedhetem a Rebetolt sem a kiütések miatt. Holnap még mindíg kell mennem vénás injekcióra, hogy teljesen elmúljanak a kiütések. Remélem többet nem jönnek elő, mert akkor nagyon morci leszek

    Az étvágyam sajnos nekem sem a legjobb, nagyon válogatós lettem, pedig mindent megettem szinte. Ha olyant főzök a fiúknak amit én most nem eszek meg, akkor ki kell találnom magamnak valami mást (egyszerűt).

    Hát igen ezek szerint a Te condel számod rosszabb mint az enyém volt(jól emlékszel az enyémre). Amúgy a vírusszámodat tudod már, mert azt hiszem azt írtad, hogy most azt nem mondták el, vagy valami ilyesmi.

    Ma még azért kicsit nyúzottnak érzem magam, de igyekszem az elkövetkező napokban sokat pihenni, hisz ezért maradok itthon.
    Ez az egyhónapi munka megmutatta most nekem, hogy mennyít bír el a szervezetem, és be kellett látnom, hogy sokkal kevesebbet mint eddíg. De egyszer biztos lesz jobb is

    Szia: Gabika
    előzmény:
    baranyne (142)
    2007-11-19  12:32
  10. 2007. november 19. 12:32142.

    Szia Gabika!

    Örülök nagyon, hogy nem valami nagy rosszullét miatt döntöttél az otthonmaradás mellett. 

    Igazad van mindenkinek így a legjobb, a munkahely megvár, de nem szabad a végsőkig kimeríteni magad. Melyik eredményeid, amelyek a normáltartományban vannak? És milyenek lettek.

    Én szeretném egy kicsit csökkentetni az adagomat, majd megbeszélem a dokival. Lehet, hogy a szédülésem és hányingerem is megszűnne. Az étvágyam nagyon vacak alig eszem valamit.  A Tiéd milyen?  Ja elfelejtettem Neked írni, az én condel számom 14 (rossz).  Ha jól emlékszem a tied 4. 

    Írj!  Üdv: Ági

    Pihizz sokat 

    előzmény:
    elisa36 (141)
    2007-11-19  06:45
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. november 19. 06:45141.
    Szia Ági!

    Bocsi, ha megijesztettelek, nem volt szándékomban!
    Szerencsére rosszul nem vagyok, de bizony a munka nagyon lemerít. Az utóbbi időben már annyira fáradt voltam, hogy itthon szinte semmit nem bírtam megcsinálni. Egyszerűen nem bírtam magam kipihenni sem, és az sem lehet állandóan, hogy a fiúk csináljanak meg helyettem mindent, én meg csak fekszem. Pedíg nagyon szívesen segítenek nekem
    Szóval el kellett döntenem, hogy mi a fontosabb, dolgozni, vagy itthon maradni. Én inkább itthon maradok most egy jó darabig, így legalább beosztom az időmet, és szép lassan de mindent megtudok itthon csinálni.
    Azt hiszem ez lesz most mindenkinek a legjobb!

    A kiütéseim már halványodnak a szuri hatására. Ma is megyek, és és akkor kiderül, hogyan tovább a gyógyszerekkel. A legújjabb véreredményem most szerencsére nem romlott, de két hét múlva megint vesznek vért. A májfunkcióim viszont teljesen normál tartományban vannak, és azt mondta a doktornő, hogy ez nagyon jó jel!

    Na most lesz időm bőven pihenni Veled eggyütt

    Szia: Gabika
    előzmény:
    baranyne (140)
    2007-11-18  12:56
  12. 2007. november 18. 12:56140.

    Szia Gabika!

    Megijesztettél. Mi a baj? Rosszul lettél vagy „csak” a  hajtás 12 ezés kimerített nagyon? 

    Vigyázz nagyon magadra. Mondtam Neked, hogy nem szabad túlfeszíteni a húrt. 

    Pihenj sokat én is, azt csinálom. Sajnos.

    Üdv Ági  

    előzmény:
    elisa36 (139)
    2007-11-16  19:57
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. november 16. 19:57139.
    Szia Ági!

    Na hétfőtöl itthon maradok, kész ez most nem megy nekem tovább így! Ez van! Majd ha nem leszek ennyire fáradt megírom, hogy mi volt ma!

    Szia: Gabika
    előzmény:
    baranyne (138)
    2007-11-16  08:43
  14. 2007. november 16. 08:43138.

    Szia Gabika!

    Ha nagyon belázasodok, akkor csak holnap ülök a géphez.  A véreredményem okt. 30.-i szerintem azóta romlott egy kicsit. Olyan szép fokozatosan csökken a f.sejt. és a hem.  Azért kértük ki, mert kell menni felülvizsgálatra. Irtó jó, mert 27.-én lesz a fel.vizs. 8.30-tól  és utána szintén 27.-én kell menni vér vételre. Ha mástól nem az éhségtől biztos sz.rul leszek. 

    Vigyázz magadra, ha teheted pihenj többet. 

    Üdv: Ági

     

    előzmény:
    elisa36 (137)
    2007-11-15  21:02
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. november 15. 21:02137.
    Szia Ági!

    Na most akkor nem nagyon leszel formában , de remélem nem nagyon üt ki a szuri.
    Legalább Te tudtál egy kicsit takarítani. Nekem már nem volt hozzá ma erőm. Muszály volt délután pihennem. Kezdem úgy érezni, hogy sok nekem a 12 órás munka. Próbálok kitartó lenni, de sokszor a fáradság győz.
    Hát igen a te véreredményed jobb mint az enyém, de nemsokára kiderül, hogy az enyém romlott e vagy sem
    Nah megyek aludni, jó éjt Neked is!

    Szia: Gabika
    előzmény:
    baranyne (136)
    2007-11-15  18:02
  16. 2007. november 15. 18:02136.

    Szia Gabika!

    Most fogom szúrni „leszúrni ” magam. Holnap és h.után biztos vacak lesz.  Ma tudtam takarítani egy kicsit csutakolni.  Nem is nagyon szédülök csak néha egy kicsit.  A kislányom elhozta véreredményemet megint ment lejjebb a fehérvs. 3,53 és a hemog 105 lett. Tudom, hogy a Tied rosszabb.  

    Nem bánnám, ha egy kicsit csökkentenék az adagot, biztos, hogy a mellékhatások is enyhülnének. 

    Álmodik a nyomor. 

    Pihenj sokat, de azért írhatsz! 

    Üdv Ági

    előzmény:
    elisa36 (135)
    2007-11-15  16:50
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. november 15. 16:50135.
    Szia Ági!

    Először én sem tudtam, hogy hol kell megnézni a privit levelet, és csak puszta véletlen volt, hogy megláttam a kisborítékot

    A dokikra visszatérve, valóban vannak lelkiismeretesek. Csak sajnos belőlük van a kevesebb. Szerencsére én nagyon megvagyok elégedve az orvosaimmal. Holnap amúgy is beszélek Velük a kiütések miatt, és ha lehet megcsináltatom a vérvételt is mindjárt hétfő helyett. Így legalább tudni fogom, hogy kell e változtatni hétfőn a szuriadagon. Ja, és nem utolsó szempont, hogy hétfőn nem kell akkor kétszer bemennem a kórházba és tudok pihenni.
    Mára is elég volt már a munkából itthon, most pihizek egy kicsit!

    Szia: Gabika
    előzmény:
    baranyne (133)
    2007-11-15  13:40
  18. 2007. november 15. 13:42134.

    Megtaláltam a privit. 

    Üdv Ági 

    előzmény:
    elisa36 (132)
    2007-11-15  12:39
  19. 2007. november 15. 13:40133.

    Szia Gabika!

    De azért vannak kellemes tapasztalataim is,   igaz nem sok de van  lelkis doki is.

    Tudod a pénz megszédíti Őket és az ember már csak munkadarab számukra. 

    Hogy tudom megnézni a Privit levelet? Kíváncsi vagyok, hogy mit írtál?

    Üdv Ági

     

    előzmény:
    elisa36 (132)
    2007-11-15  12:39
  20. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. november 15. 12:39132.
    Szia Ági!

    Ez nem semmi lehetett! De gondolom most a lányaid és unokáid kárpótolnak! Az a lényeg, hogy ők jól vannak, egészségesek, és melletted állnak.
    Az orvosokról meg lehetne sokmindent mondani! Túlzottan el vannak szállva maguktól. Eleget tapasztalom ezt a munkám során.

    Nincs semmi baj a csúnya levélért, legalább itt adhassuk ki a dühünket, én sokszor vizzsfogom magam, és a felgyülemlett feszültségnek bizony ki kell jönnie valahol!
    Amúgy írtam Neked Privit levelet.

    Szia: Gabika
    előzmény:
    baranyne (131)
    2007-11-15  12:19
  21. 2007. november 15. 12:19131.

    Szia Gabika!

    Sajnos nagyon kevés jó tapasztalatom van az orvosokról. Írtam Neked, hogy 5 hónapig véreztem. Terhes lettem a második gyermekemmel. Megkérdezték, hogy meg akarom tartani?

    Én mondtam, hogy természetesen. Már a második hónapban elkezdem vérezni és egyre jobban. A 3. hónap közepén kértem, hogy vegyék el, mert ez nem egészséges baba lesz.  

    Azt mondták, aki ragaszkodik először a terhességhez, már nem vehetik el.  Hagytak öt és fél hónapig egy üszök terhességet, és engem elvérezni.  Akkor kaptam a1,5 l Hepás vért.

    Szomorú, de 2 év múlva szültem egy egészséges kislányt. Így van két tündéri aranyos szép két lányom és 3 tündér unokám. Megérte minden. 

    Bocsi a csúnya levélért.

    Vigyázz magadra.

     Üdv Ági

     

    előzmény:
    elisa36 (130)
    2007-11-15  11:37
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. november 15. 11:37130.
    Szia Ági!

    Na most ledöbbentem, azon, hogy nem mondták meg mi a bajod. Hogy lehetett ennyi eszük az orvosoknak is!, És akkor még azt mondják ne idegeskedj, nincs nagy vész. Hát ez marha jó! És a TV-ből kellett szinte rájönnöd, hogy mi bajod! Erre már nincs is mit mondani!

    Én már most is fogytam szerintem egy kicsit, de ez nem csak a kezelésnek köszönhető. Mivel amúgy is(lehet már írtam) gond van a gyomrommal, és az étvágyam ezért nem is jó alapból, szóval ez is hozzájárul, hogy már mos veszítettem. A végén még elérem a lánykori súlyomat
    Persze az nem lenne túl jó, mert akkor meg nagyon sovány voltam. Majd meglátjuk mi lesz!

    Remélem nem csak az én kilátásaim jók, hanem mindannyiunké!

    Szia: Gabika
    előzmény:
    baranyne (129)
    2007-11-14  13:33
  23. 2007. november 14. 13:33129.

    Szia Gabika!

    Tényleg nem adtam Neki egy vasat sem, de nem is kért, mert tudta hogy bűnös.  Még akkor öt év volt az elévülés, ami már egy év. Amikor én megtudtam, vagyis meg sem tudtam igaziból, hogy mi a bajom csak annyit mondtak, hogy ne idegeskedjek nincs semmi baj, csak már nem adhatok vért.  Majd később hallottam a Tv-ben erről a betegségről és tulajdonképpen ezt az időt kellett volna beszámítani.

    Ezt később egy normális ügyvédtől tudtam meg. Újra akarta indítani a pert, de már nekem nem volt erőm még egyszer végig csinálni az egészet.  

    A lényeg a gyógyulás és kész.  

    Szóval akkor Te sem vagy egy erős alkat. Tudod, hogy a 3.hónap után kezdünk valamennyit fogyni? 

    Vigyázz Te is magadra, és ne izgulj, jó kilátásaid vannak minden téren. Nagyon drukkolok Neked. 

    Üdv: Ági

    előzmény:
    elisa36 (128)
    2007-11-13  20:55
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. november 13. 20:55128.
    Szia Ági!

    Sajnálom, hogy így jártál a perrel , És az ügyvédednek remélem egy fillért sem adtál!!!!!!!!!!!!! Azt meg neki pláne tudni kellett, hogy a betegség kiderülésétől számított egy éven belül perelni kell, mert utána már tényleg nem lehet.
    Szerencsére a mienk nem ilyen, most is ott ült mellettem, mindent megbeszéltünk. A bírónő is aranyos volt, velem nem szórakoztak. A következő tárgyaláson már nem is kell ott lenni, mindent ők intéznek. Nekik ez már a sokadik ilyen per, szóval remélem már rutinosak. Én igazándiból dühös voltam amikor megtudtam, hogy mi van velem, és ez a düh indított el a per utjára, de most már végig csinálom, és nagyon jók az esélyeink, de erről majd írok privitben!

    Na az énsúlyom sem sok 56kg, szóval nekem sem kéne sokat veszítenem.

    Vigyázz magadra, és pihizz sokat!

    Szia: Gabika
    előzmény:
    baranyne (126)
    2007-11-12  21:33
  25. 2007. november 13. 15:18127.

    Szia Marika!

    Bocsika nem vettem észre a leveledet.  

    Én is nagyon félek, hogy nem fogok tudni dolgozni. Még ha pár órát fent tudok lenni, akkor sem merek kimozdulni egyedül a lakásból. Az utolsó alkalommal is úgy szedett össze a földről egy szomszédasszony. Nagyon szédültem úgy hogy leültem megelőzve a nagyobb bajt. A dokihoz is vagy a gyerekek visznek kocsival, ha nem érnek rá, akkor taxival megyek.  

    A lényeg most, hogy Nálad minden oké legyen. 

    Írj, ha van időd! 

    Üdv Ági

    előzmény:
    meberna (124)
    2007-11-12  19:20

Címlap

top