Hepatitis "C"

Nyusza21
Létrehozva: 2007. augusztus 1. 18:20

Sziasztok!

Pár hete írtam már indítottam egy topicot hasonló címmel. Kedvesek és bíztatóak voltatok, ám sajnos "ránk jár a rúd".

Anyukámnál pár hónapja kiderült, hogy hepatitis C vírusa van. Hogy honnan kaphatta el? Senki sem tudja. Egy a lényeg, elkezdték a gyógyszeres, illetve az inyekciós kúrát. Sajnos ma volt orvosnál és most a 4. inyekció után azt mondta az orvos, hogy nem folytathatják a kezelést, mert a hemoglobin és a hematokrit szint vészesen zuhan és ha tovább szurkálná magát akkor komoly bajok keletkezhetnek. Így a kezelésnek vége.

Elsősorban olyanok írását illetve tanácsát várnám, akik hasonlón mentek keresztül és találtak esetleg más gyógymódot, vagy valamit amivel kezelik magukat. Egyáltalán nem tudjuk, hogy mitévők legyünk. Annyira szeretnék neki segíteni, de egyszerüen ötletem sincs, hogy mihez nyúljak.

Kérlek Titeket, segítsetek, ha tudtok!

Köszönjük szépen!

Nyusza21

9872 hozzászólás
  1. 2018. szeptember 20. 18:389872.

Kedves Nóra, Bogyó és többi volt betegtársam!

Köszönöm a gratulációkat, nagyon jól esett, és bízom benne, hogy már mindenki gyógyult, vagy azon az úton jár!

Kedves Nóra, mit éreztem? Hát nagy-nagy örömöt, de azt is tudtam, hogy nagy az esély. Vissza gondoltam a bejárt útra, megnéztem, a papírjaimat, hogy mikor is kezdődött, ez biza elég rég, 2013-ban. Hálát adtam a sorsnak, hogy megúsztam a 3-as kezelést, igaz kínlódtam a 2-es kezeléssel, és azért is hálás vagyok, hogy ide keveredtem elkeseredésemben erre a fórumra, ahol nem mindennapi emberekkel találkoztam. Kérdésedre válaszolva nagyon megérdemelne egy herélt pezsgőt. Egyszer azt hiszem meg is ígértem neked, ha bekövetkezik a negatív státusz, találkozunk a hepa klubba. 

Sajna azért nem tudok menni, mert új nyavalyával küszködök, megsérült a gerincvelőm, és nehezen mozgok. Hosszú a történet, még vége sincs, de ezzel már nem akarlak terhelni. De örökké hálás szívvel gondolok rád és mindazokra, akik nagyon sokat segítettek nekem. Gyógyulást kívánok mindenkinek,

Üdvözlettel: Keva

előzmény:
    nora51 (9870)
    2018-09-15  00:50
  2. 2018. szeptember 19. 08:299871.

Kedves keva!

Gratulálok a gyógyulásodhoz!És persze minden gyógyult hepa c társamnak!

Nekem csak januárban lesz a féléves kontroll,így hát addig várakozó állásban vagyok!

Mindenkinek jó egészséget kívánok!

bogyó

előzmény:
    keva53 (9869)
    2018-09-12  18:52
  3. 2018. szeptember 15. 00:509870.

Kedves Keva, gratulaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!

Nagyszerű hííííír! Na és milyen érzés?  Nem gondolod, hogy itt van az ideje, hogy az októberi hepaklubban igyunk erre???

Akinek a féléves kontrollja negatív, az hoz egy herélt pezsgőt a klubba, (alkoholmentes) és iszunk!!!

Majd megírom hamarosan, mikor lesz legközelebb hepaklub! 

Nagyon nagyon örülök! Lám lám. Előbb-utóbb mindenki meggyógyul, és nem lesz aki a hepaC fórumra írni fog. De így van ez jól.

Még egyszer nagyon nagy örömmel gratulálok, és kívánok neked egészséges új életet!

Szeretettel:

nora51

előzmény:
    keva53 (9869)
    2018-09-12  18:52
  4. 2018. szeptember 12. 18:529869.

Drága Kedves Sorstársaim!

Örömmel jelentem nektek, hogy a féléves kontroll Eredménye NEGATÍV!!!

Hosszú évek gyógyszeres eredménye. Nóra neked mindörökre hálás vagyok, tartottad bennem a lelket, velem voltál örömben bánatban, köszönöm. Többi sorstársamnak kitartást, gyógyulást kívánok.

Üdvözlettel: Keva

5. 2018. szeptember 3. 23:429868.

A SZŰRÉS ÖSSZES HELYSZÍNE ÉS IDŐPONTJA MEGTEKINTHETŐ A www.vimor.hu   oldalon!

Nem tudtam ide betenni, mert túl nagy falat.

Üdv: nora51

6. 2018. szeptember 3. 23:279867.

Hahó, van itt valaki?

Nagy a csend itt a hepaC fórumon. De a VIMOR bezzeg gőzerővel munkálkodik, mert mint láttyátok felejim zümtükkel,  szept.15-én bizony HCV szűrés lesz! 

Ezt a figyelemfelhívót írtam azok számára, akik veszélyeztetettek. Várjuk őket a szűrésre!

(De miért van két sor közt egy óriási üres tér, gőzöm nincs.) 

Kérlek benneteket, hogy hozzátartozóitokat küldjétek el a szűrésre, ismerőseiteknek is szóljatok.

A helyszínen segítünk kitölteni a rizikó-kérdőívet, melyből kiderül, mennyire veszélyeztetett a jelentkező.

Akiegy kicsit is az, annak melegen ajánljuk, hogy szűresse meg magát. 20 perc múlva van eredmény.

A budapestieket a Lurdy házban várjuk, Katih és én, no meg még egy páran. Persze orvos is lesz velünk, és szakképzett vámpír látja el a vérvevést, ami egy pici ujjbegyszúrás lesz csak. Hepások, akik már tudják magukról, ne jelentkezzenek, de családtagjaikat várjuk!

Szeretettel: nora51

7. 2018. szeptember 3. 23:169866.
                        A VESZEDELMES HEPATITIS C MÁR GYÓGYÍTHATÓ!

ÉLJEN AZ INGYENES SZŰRÉS LEHETŐSÉGÉVEL!

A Vírusos Májbetegek Országos Egyesülete (VIMOR) 2018.szeptember 15-én országos szűrést rendez a hepatitis C vírussal fertőzöttek felderítésének céljából. A rizikó-felméréssel és felvilágosítással egybekötött szűrés gyors, ingyenes és anonym!

Budapesten a Lurdy Házban 10.30 és 18.00 között (68. helyiség) lesz lehetőség a gyorsteszttel történő szűrésre. Több vidéki város is csatlakozott a szűrőkampányhoz: Békéscsaba, Eger (szept.22-én), Kaposvár, Szekszárd, Székesfehérvár, Szolnok, Szombathely, Tatabánya

Ez az alattomos vírus szinte tünetmentesen, észrevétlenül rombolja a májat. Sokan nem tudnak arról, hogy fertőzöttek, mert a vírus évekig, sok esetben évtizedekig nem okoz panaszt. Mire tünetek jelentkeznek, addigra előrehaladott májkárosodás, májzsugor, májrák alakulhat ki. Vérrel és véres eszközzel terjed, védőoltás nincs ellene. Mivel 2018 januárja óta gyakorlatilag már minden beteg hamar és ingyen hozzájuthat a rendkívül hatékony, mellékhatásokat nem okozó korszerű gyógyszerekhez, célszerű a fertőzött személyeket felkutatni, hogy minél hamarabb megkezdhessék a hepatitis c vírusokat elpusztító gyógykezelést.

Ki a veszélyeztett?

-          aki 1993 előtt vért, vagy vérkészítményt kapott (pl. Anti-D gammaglobulin-oltást)

-          aki tetoválást, testékszert (piercinget) visel

-          aki intravénás vagy intranazális drogot használ, vagy egyszer is használt

-          aki akupunktúrás kezelésen vett részt

-          aki 1993 előtt szervátültetésen esett át, vagy művese-kezelésben részesült

-          aki pedikűrösnél vagy manikűrösnél valaha is megsérült, ill. más körömollóját, borotváját használja

-          akinek édesanyja, hozzátartozója hepatitis C-vel fertőződött

-          aki egészségügyi dolgozóként valaha is megsérülhetett fertőzött eszközzel

-          aki szexuális élete során a partnertől származó VÉRREL szennyeződött (mikro-sérülés)  

-          akinek véradás során azt mondták, hogy ne adjon többé vért

-          akinek ismételten akár kicsit is emelkedettek a májenzim-értékei (ALT, AST, ill. GOT, GPT, GGT)

A VIMOR szeretettel várja a szűrésre és tanácsadásra jelentkezőket szeptember 15-én!

8. 2018. július 15. 21:479865.

Juhúúúúúúúúúúúúú! Holati, de jó szöveg! Ez szállóige lesz! Köszönöm!!!!!!!!! Remélem, jól vagy! 

Ha még nem olvastad, akkor olvasd el a www.varoszoba.hu-n megjelent irományomat, amit a hepa C-ből kikezelteknek írtam! Minden jót neked, és kösziiiiiiii!

nora51

előzmény:
    holati (9864)
    2018-07-15  20:34
  9. 2018. július 15. 20:349864.

Kedves Nóra! Nem vagy többé  dögös csaj ,de mi ennek nagyon örülünk!További egészséges és boldog vírusmentes életet kíván holati

előzmény:
    nora51 (9857)
    2018-07-13  01:11
  10. 2018. július 15. 02:049863.

Kedves Oroszlán, köszönöm jól eső soraid! Azon mosolygok, hogy te azt hiszed, optimista vagyok. Lehet, hogy annak látszom, de én mindig tudatosan el vagyok készülve a legrosszabbra, legfeljebb kellemesen fogok csalódni. Magam miatt sohsem tudok nagyon aggódni, vagy elkeseredni, kétségbeesni, ez nagyon jó tulajdonságom.

Hát most kellemesen csalódtam. Felfogni még nem tudom, hogy dögtelen lett az élet, de majd csak elhiszem, pláne ha majd hétfőn megkapom hepászomtól az elbocsájtó szép üzenetet, pl. "gyógyult",  "Virustiter: negatív" vagy valami eféle szöveggel, ami alátétül szolgál majd a pezsgőspohárnak. Mert hogy egy rendes, emberes pohár pezsgőt legurítok a nagy örömre, az biztos. Persze nem züllök el, szívesen iszom továbbra is herélt pezsgőt, mert bár nagy kő esett le a májamról, azért vigyázni kell, tudom én.

A www.varoszoba. hu-n olvashatod a gyógyultaknak szóló írásomat, melyet időnként újabb infókkal gazdagítok.

Valóban nagyon szerencsés vagyok, hogy elkerültek a társbetegségek. Ráadásul erős vagyok, mint a kafferbivaly, bírom a strapát, tevékeny vagyok, ezt áldásként értékelem.

Augusztus utolsó péntekjén lesz hepaklub a múltkori helyen a Róbert Károly krton, akkor szállítom a herélt pezsgőt, és a sárga földig leisszuk magunkat. Ha van kedved, gyere, várunk!

Szeretettel üdv: nora51 

előzmény:
    oroszlan (9862)
    2018-07-14  20:04
  11. 2018. július 14. 20:049862.

Drága Nóra !

HATALMAS GRATULA ! Továbbra is olvaslak, és veled együtt örülök a dögmentes folytatásnak. Én már, ahogy már fél évvel ezelőtt

írtam és komolyan gondoltam, a 28 maradék dögnél is, a te  és a Harvoni győzelme volt a meggyőződésem. Mert optimista vagy,

mert fantasztikus géneket örököltél /nem lettél 38 év fertőzöttség alatt se F4-es, nem alakult ki ízületi problémád vagy 2-es fokú

cukorbetegséged stb, ami több társunknál kialakult /hepász orvosaink szerint is a HCV a fő felelős/ Nagyon sajnálom, hogy te is

azok közé tartozol akik az előző alig hatásos, leginkább súlyos mellékhatásos kezeléseket megszenvedted. Ma már ilyen rémisztő

történeteket nem olvashatunk, hála az új interferon és ribavirin mentes gyógyszereknek./Tudok olyanokról akik a mellékhatás

észlelésekor vagy, hogy ezt megelőzzék, már azonnal, önkéntesen elhagyták a harvoni mellől a ribavirint és gond nélkül gyógyultak.

Egyszer majd letiltják a ribavirint is, ahogy a Telát vagy a Bocit is, így a vérkép rombolás és a negatív lánc folyamatok megszűnnek.

Kedves Nóra, e kis kitérő után, enged meg, hogy megköszönjem, hogy felrázod az itt még jelen lévő gyógyulásra váró, vagy gyógyult

társakat. Nyüzsögj sokat, mert ez sokunknak hasznos, mert így szoktuk meg, mert így szeretünk, mert így értelmes az élet.

Egészséget, boldogságot kívánok neked : Oroszlán  /"aki már a partvonalról figyel"/

előzmény:
    nora51 (9857)
  12. 2018. július 14. 00:049861.

Köszönöm Klári és Bogyó!

Láthatjátok: ha én meggyógyultam a nehezen irtható 1a genotipusú vírusommal, akkor 1b-vel pláne meg lehet gyógyulni!

Minden jót nektek! Szeretettel:

nora51

13. 2018. július 13. 21:349859.

Hahó Nóra

Hát persze ,hogy itt vagyok. Végtelen öröm tölt el. Ezt kipipálhatjuk most már ,véglegesen. Eddig sem voltál egy helybe  ülő típus,de most biztosan a fellegekben jársz.No várj egy kicsit,de ne is várj mer nem sokára én is melletted leszek .

Drága Nóra ,nagyon nagyon örülök,teljesen feldobott ez a csodás hír.

Mindenkit üdvözlök,a másik oldalt is szoktam olvasni de oda nem tudok belépni,így innen kívánok mindenkinek nagyon sok jót ,kellemes nyaralást,sok pihenéssel  .Volt egy fiatal manus is közöttünk ,sőt ua.volt a hepászunk,róla aztán semmit de semmit nem tudok. ???

Mindenkit ölelek Klári
    előzmény:
    nora51 (9857)
  14. 2018. július 13. 21:349859.

Hahó Nóra

Hát persze ,hogy itt vagyok. Végtelen öröm tölt el. Ezt kipipálhatjuk most már ,véglegesen. Eddig sem voltál egy helybe  ülő típus,de most biztosan a fellegekben jársz.No várj egy kicsit,de ne is várj mer nem sokára én is melletted leszek .

Drága Nóra ,nagyon nagyon örülök,teljesen feldobott ez a csodás hír.

Mindenkit üdvözlök,a másik oldalt is szoktam olvasni de oda nem tudok belépni,így innen kívánok mindenkinek nagyon sok jót ,kellemes nyaralást,sok pihenéssel  .Volt egy fiatal manus is közöttünk ,sőt ua.volt a hepászunk,róla aztán semmit de semmit nem tudok. ???

Mindenkit ölelek Klári
    előzmény:
    nora51 (9857)
  15. 2018. július 13. 13:089858.

Kedves nora!

Nagyon-nagy gratuláció a gyógyulásodhoz!

Legyen sok élményed,hisz a nap mostantól még jobban sütni fog rád!

szeretettel:bogyó

előzmény:
    nora51 (9857)
  16. 2018. július 13. 01:119857.

Hahó, van még itt valaki? Ébresztő!

Jelentem, megtudtam a féléves kontrollom eredményét:  negatív!

Remélem, követitek jó példámat!

Várakozók, tartsatok ki!

A dögök korszaka leáldozott. Meg lehet gyógyulni!

Szeretettel várom, hogy megszólaljatok. Rég nyüzsőgtünk itt!

nora51

egy újabb gyógyult

17. 2018. június 28. 23:259856.

Kedves Gyógytársaim!

Valahogy belénk szorult a szó, miután mindenki megtanulta az előttem szóló írásából, hogy mi a hepatitis C és mivel gyógyítják. Na most már ezt is tudjuk. :))) Nálunk Magyarországon teljesen ingyen jutunk hozzá a legkorszerűbb gyógyszerekhez, és nem szorulunk arra, hogy nem kevés pénzért külföldről szerezzük be. -  Amiért aggódom, az az, hogy "a várólista áprilisra megszűnik", de úgy látszik nem 2018 áprilisra. Vajon melyik év áprilisára is szűnik meg??? Holdfény, és jó pár társunk még mindig vár. Én azt mondom, akinek nincs fenyegető F4 Fibroscan lelete, az ne költsön külföldi szerre, mert pár hónap ide vagy oda már nem számít. Persze lehetnek egyéni problémák, élethelyzetek, amikor már marha jó volna végre elkezdeni és túl esni a beígért kezelésen...Hiszen sokan számítottak arra, hogy ápr. végéig sorra kerülnek! Furcsa ez így, és sajnálom, nagyon sajnálom, hogy csalódniuk kellett. Az a gyanúm, hogy azok nem kerülnek éppen sorra, akik kifejezetten a Har.....-ra várnak, mert a másik gyogyóból van bőséggel, ebből meg akadozik az ellátás. De türelem, meg fogják kapni, még ha késve is. (Legalább is az orvosaink szerint...)  Remélem, jól vagytok, gyógyultok!  Szeretettel: nora51

18. 2018. június 4. 11:189855.
    Hepatitis genotípusok:
    A genotípus a hepatitis C vírus (HCV) létrehozására szolgáló útvonal, amely hasonló géneken alapul.
    A Hepatitis C vírusnak hat genotípusa van, az I-VI genotípusra jellemző.
    Az 1. genotípust tovább osztályozzák;
    Hepatitis C Genotípus 1a
    Hepatitis C 1b genotípus

Az 1. genotípus a hepatitis C genotípus legelterjedtebb típusa; a 2. és 3. genotípussal rendelkező egyének nagyjából háromszoros várakozásai vannak, mint az 1-es genotípusú személy, amely alfa-interferonnal vagy az alfa-interferonnal és a ribavirinrel egyidejűleg
    Leginkább az összes genotípus alkalmas a máj károsodására; de az I. genotípusban, különösen az 1b altípusban, nagyobb eséllyel lehet cirrózis vagy életveszélyes máj-hegesedés kialakulni, mint más genotípusok
    Így az 1b és 3 genotípus valószínűsíthetően emelheti a májrák kockázatát
    .

A genotípus ismerete szükséges
    A terápia megkezdése előtt a betegeknek különböző vizsgálatokat kell végezniük, mint a HCV-pozitívumok megerősítése.
    Ha HCV-vel diagnosztizált betegeket, a vírus terhelés szintjét és genotípusos vizsgálatot kell elvégezni a kezelés előtt
    Az 1a. És az 1b. Genotípus esetében további vérvizsgálatot végeztek, ha a vírus ellenállása vagy sem (a tapadási adatlap)

technikák:
    HCV ELISA (Enzimkötéses immunszorbens vizsgálat)
    Kvantitatív HCV-RNS PCR (Hepatitis C vírus ribonukleinsav polimeráz láncreakció)
    Rekombináns immunoblot vizsgálat
    Kezelés az 1. genotípus vagy az 1-4.
    I. genotípus: Zepatier faktor
    1-től 4-ig terjedő genotípus: sovaldi, viekira XR és Technivie, Harvoni, olysia faktor
    A vírusellenes szerek közvetlen kezelésére minden genotípust kezelnek, de néha a III. Genotípus nehéz kezelni
    A genotípusok fontos szerepet játszanak a hepatitis C vírusfertőzés kezelésében.
    A genotípusok alapján a kezelést el kell dönteni a hepatitis C fertőzött betegek kezelésére
    Fontos jegyzet:
    Napjainkban az új gyógyszer, mint a sofosbuvir és a Velpatasvir, nem igényel genotípusos vizsgálatot, mert ez a gyógyszer az összes HCV genotípus kezelésére I-VI.

Az I. genotípus kezelésére
    A hepatitis C 1. genotípusú kezelésben érintett gyógyszer;
    Sofosbuvir és ledipasvir - Ledifos, hepcinat LP , Myhep Lvir, Ledihep, Hepcvir L.
    Ajánlott terápia
    1a genotípus:
    Naiv kezelése: sofosbuvir + ledipasvir 8-12 hét vagy sofosbuvir + Velpatasvir 12 hétig
    Tapasztalt terápia: a sofosbuvir + ledipasvir + ribavirin 12 hétig vagy ribavirin nélkül 24 hétig
    1b genotípus:
    Naiv kezelése: sofosbuvir + ledipasvir 8-12 hét vagy sofosbuvir + Velpatasvir 12 hétig
    Tapasztalt terápia: a sofosbuvir + ledipasvir + ribavirin 12 hétig.

Sofosbuvir + Velpatasvir - Velasof, Velpanat, Myhep all , Velpaclear, Hepcvel.
  19. 2018. május 27. 00:059854.

Program

14.45–                                  Regisztráció, kötetlen beszélgetések

15.30 -                                 Hepatitis C – MI JÖHET MÉG?  -- a HCV társbetegségei      Dr. Nemesi Krisztina

Az előzetesen illetve a helyszínen feltett kérdésekre az orvos válaszol,   Kötetlen beszélgetések

A program- és időpontok csak irányadók, esetlegesen változhatnak.

20. 2018. május 27. 00:049853.

A szervezés megkönnyítése érdekében, nagyon kérjük, hogy részvételi szándékát jelezze a vimorklub@gmail.com">vimorklub@gmail.com e mail címen lehetőség szerint június 5. kedd estig.

A részvétel nem kötött a jelentkezéshez, de sokban megkönnyíti a szervezést. Elköteleződést sem jelent. Parkolási lehetőséget korlátozott számban tudunk biztosítani, így aki szeretne élni vele, kérem, a rendszámát mindenképpen küldje el a jelentkezési határidőig.

Amennyiben módja, lehetősége engedi, szívesen fogadjuk, ha kevés rágcsálnivalóval, ásványvízzel, üdítővel hozzájárul a rendezvény lebonyolításához.

A Klub célja a résztvevők számára kötetlen, rendszeres személyes találkozási, beszélgetési lehetőség biztosítása, ahol esetenként lehetőség nyílik orvosokkal, nővérekkel, gyógyult betegekkel történő beszélgetésre is.

A mindenkori programot az Önök igényei alapján szeretnénk a kialakítani. Ezért arra kérek mindenkit, hogy a vimorklub@gmail.com">vimorklub@gmail.com e mail címre küldje el, hogy milyen kérdésekkel foglalkozna, illetve kikkel találkozna szívesen a klubfoglalkozások során. Ha konkrét kérdése van valamilyen témával kapcsolatosan, azt is jelezze, és amennyiben lehetőségünk adódik, megpróbáljuk a válaszokat „begyűjteni”. A komoly átfogó témájú előadásokat továbbra is a szokásos negyedévenkénti VIMOR rendezvényeken tartja az egyesület.

Várjuk javaslataikat, kérdéseiket, részvételüket!

Budapest, 2018. május 26.                                                                                          üdvözlettel:                                                                                                                                                      

az Egyesület elnöksége

21. 2018. május 27. 00:039852.

Sziasztok!

A rendes meghívót nem tudom egyben kitenni, mert túl nagy, így több hozzászólás lesz. GYERTEK MINÉL TÖBBEN!!!

Kedves Tagok és Érdeklődők!                                                                                   

A VIMOR Egyesület következő klubfoglalkozásának időpontja: 2018. június 8. péntek délután 14.45 – 20 óraA Rendezvény az UNIQUA Biztosító Zrt. épületében kerül megrendezésre. (1134 Budapest, Róbert Károly krt. 70-74. A épület) Megközelíthető: 1-es villamossal vagy 105-ös busszal a Lehel utca / Róbert Károly körút megállóig majd gyalog 2 perc

A recepción a VIMOR rendezvényre kell hivatkozni.

A rendezvényre nagyon sok szeretettel várunk minden érintettet és érdeklődőt (betegek, gyógyultak, hozzátartozók, orvosok, egészségügyi szakdolgozók). A program alább olvasható.

Címlapról ajánljuk

Legnépszerűbb cikkek