Hepatitis "C"

Nyusza21
Létrehozva: 2007. augusztus 1. 18:20

Sziasztok!

Pár hete írtam már indítottam egy topicot hasonló címmel. Kedvesek és bíztatóak voltatok, ám sajnos "ránk jár a rúd".

Anyukámnál pár hónapja kiderült, hogy hepatitis C vírusa van. Hogy honnan kaphatta el? Senki sem tudja. Egy a lényeg, elkezdték a gyógyszeres, illetve az inyekciós kúrát. Sajnos ma volt orvosnál és most a 4. inyekció után azt mondta az orvos, hogy nem folytathatják a kezelést, mert a hemoglobin és a hematokrit szint vészesen zuhan és ha tovább szurkálná magát akkor komoly bajok keletkezhetnek. Így a kezelésnek vége.

Elsősorban olyanok írását illetve tanácsát várnám, akik hasonlón mentek keresztül és találtak esetleg más gyógymódot, vagy valamit amivel kezelik magukat. Egyáltalán nem tudjuk, hogy mitévők legyünk. Annyira szeretnék neki segíteni, de egyszerüen ötletem sincs, hogy mihez nyúljak.

Kérlek Titeket, segítsetek, ha tudtok!

Köszönjük szépen!

Nyusza21

9870 hozzászólás
  1. 2018. Április 30. 21:089826.

Kedves Klárikám, jól emléxel: ápr 23-án voltam vérvételen PCR céljából. Azt mondja hepászom, hogy 10 nap múlva hívjam fel, hátha lesz már eredmény. Kérdésemre azt is mondta, hogy ha megint pozitív leszek, akkor vagy Zepatiert, vagy Harvonit kapok, de 24 hétig. 12 hetes Harvoni kúrámat január közepén fejeztem be, de a 21/ml megmaradt vírus miatt most extra PCR-t kért a hepászom, mert ha most, 3 hónappal a Harvoni befejezése után is pozitív vagyok, akkor hamarosan el kell kezdeni ötödik kezelésemet. Mondjam, hogy baromira szeretnék már dögmentes életet? 

Hát igen furcsa, hogy mostantól 6 hónapot kell várni az eredményre...Lám, januárban még nem így volt, ezért  egyből kiderült, hogy pozitív maradtam. Ha nekem is 6 hónapot kellett volna várni az eredményre, addig esetleg már rég elszaporodnak...

A fene érti ezt! -----   Remélem, jól érzed magad egészségileg, és unokáidban sok örömöd van! Igazán eljöhetnél a június 8-i hepaklubra! Lehet kérdezni is Krisztina drnőtől!

Igen, passzív vagyok az utóbbi időben...Valahogy megfáradtam. De majd összeszedem magam. Jó lenne téged látni! Szeretettel ölel  régi-régi-régi harcostársad:

nora51

előzmény:
    Klári53 (9821)
    2018-04-27  19:34
  2. 2018. Április 29. 02:399825.

Kedves SaraJanin!

Ha valaki szeretne ebből a forrásból gyszerhez jutni, mi a teendője?

A 3-as genotípusra melyiket érdemes?

Kontrollhoz itteni orvost kell keresni?

Ha szükséges mellé Ribavirin, azt itthon kell beszerezni?

Üdv,

Holdfény

előzmény:
    SaraJanine (9824)
    2018-04-28  15:31
  3. 2018. Április 28. 15:319824.

A hepatitis C genotípusai

Melyik genotípusú hepatitis C-re valaki azt írja elő, hogy milyen kezelésre van szükségük. Ha a 3. genotípussal él, akkor bizonyíték van arra, hogy a májbetegség gyorsabban fejlődik.

A vírus mutációval szembeni képessége a HCV különböző genetikai változatait eredményezte. Ezeket genotípusoknak nevezik. A különböző genotípusok gyakran, de nem kizárólagosan, a világ különböző részeire vonatkoznak.

Az 1., 2. és 3. genotípus világméretű eloszlással rendelkezik. Az 1a. És az 1b. Típusok a leggyakoribbak, a globális fertőzések körülbelül 60% -át teszik ki. Észak-Európában és Észak-Amerikában, valamint Dél- és Kelet-Európában és Japánban dominálnak. A 2. genotípus ritkábban jelenik meg, mint az 1-es típus. A 3. genetika endemikus Délkelet-Ázsiában. A 4. genotípus elsősorban a Közel-Keleten, Egyiptomban és Közép-Afrikában található. Az 5-ös típus szinte kizárólag Dél-Afrikában található. Az Egyesült Királyságban a leggyakoribb genotípusok 1 és 3.

Hepatitis C vírus (HCV) genotípusát

Akár cirrózis van, akár enyhe (kompenzált) vagy súlyos (dekompenzált)

Ha korábban kapta a kezelést, és mely gyógyszereket használt

Ha várakozik, vagy már volt máj transzplantációja

Egyéb egészségügyi állapotok lehetnek

A kezelés általában 12 vagy 24 hét, de néha hosszabb, az Ön sajátos körülményeitől függően.

Daklinza (daclatasvir) 

Epclusa (sofosbuvir/velpatasvir)

Harvoni (ledipasvir/sofosbuvir)

4. 2018. Április 28. 15:139823.

Draga Klarikam, most beleolvastam a forumba, es orommel lattam, hogy vegre te is megkaptad a kezelest. Nagyon orulok neki,, mert ennyi sok ev utan  mar igazan ideje volt.! En most megyek a keteves ellenorzesre. Minden jot kivanok mindenkinek a sorstarsak kozul ! Udv. Mantli.

előzmény:
    Klári53 (9821)
    2018-04-27  19:34
  5. 2018. Április 28. 09:049822.

Kedves Klári!

Kezelésre várok.

Drukkolok, hogy a 6. havi eredményed negatív legyen!

Üdv,

Holdfény

6. 2018. Április 27. 19:349821.

Sziasztok

Hatalmas a csend,senkivel sem történik semmi ? Rajtam kívül senki sem szed Viekirax-Exviera-kombit.Ma este vettem be az utolsó szemet,most jön a várakozás októberig.                                                                                                                                      Nóra drága, valamiért április végére emlékszem a laborvizsgálatodra .Történt már valami? Mostanában Te sem vagy aktív,még a másik oldalon sem (Vsz).

Kívánok mindenkinek minden jót.

Klári

7. 2018. Április 9. 15:009819.
    Hepatitis kezelések c :

Mi a hepatitis c ?

A hepatitis C vírusfertőzés, amely májgyulladást okoz, néha
    súlyos májkárosodáshoz vezet. A hepatitis C vírus (HCV) a szennyezett véren
    keresztül terjed

Egészen a közelmúltig a hepatitis C kezelés hetente beadta
    az injekciót és az orális gyógyszereket, amelyeket sok HCV-fertőzött ember nem
    tudott venni más egészségügyi problémák vagy elfogadhatatlan mellékhatások
    miatt.

Ez változik. Napjainkban a krónikus HCV általában
    gyógyítható az orális gyógyszerekkel, amelyeket naponta két-hat hónapon át
    kezelnek. Mégis, a HCV-ben szenvedők körülbelül fele nem tudja, hogy
    fertőzöttek, főleg azért, mert nincsenek tüneteik, amelyek akár évtizedekig is
    megjelenhetnek. Ezért az Egyesült Államok Betegségek Ellenőrzési és Megelőzési
    Központja egyszeri szűrővizsgálatot javasol mindenki számára, akiknek a
    fertőzés fokozott veszélye áll fenn

Új kezelések gyógyszerek a hepatitis c ?

generikus Harvoni (ledipasvir si Sofosbuvir)
    generikus Epclusa (Sofosbuvir si Velpatasvir)

Lépjen kapcsolatba velünk :

+91-9940472902 
    +40 746768867 (Our Associate Mr.Roland Burchardt in Romania)
    https://millionpharma.ro/

8. 2018. Április 5. 23:239818.

Kedves Keva!

Valóban a féléves kontroll után lehet csak nyugodt az ember.

Köszi kérdésedet, velem semmi nincs. Fogalmam sincs arról, hogy él-e a 21 dög minden milliliter véremben, vagy megdöglöttek. Április 23-ra vagyok berendelve kivételesen negyedéves kontrollra, hogy megnézzük, megdöglöttek-e.

Új gyógyszerről nincs szó, ilyet nem mondott az orvosom a telefonban, mikor megmondta az eredményt. Azt mondta, esély van arra, hogy maguktól elpusztulnak. Más orvostól olyat hallottam, hogy ez sajna egyáltalán nem biztos.

Májusban biztos meglesz a válasz erre. Ez van!

Museto, szombaton várunk Titeket a VIMORba!!!!

Szeretettel: nora51

előzmény:
    keva53 (9816)
    2018-04-03  18:10
  9. 2018. Április 3. 22:399817.

Szervosztok Sorstársak! Olyan régen jártam itt, hogy a rendszer alig alart beengedni. Örömmel olvasom a lelkes sorokat az örömteli gyógyulásokról, ez csodálatos! Én emlékszem a régi nevekre, és most sorra pipálom ki gondolatban a sikeres gyógyulásokat, gratulálok Mindannyiótoknak, csak így tovább! Üdv, Museto

10. 2018. Április 3. 18:109816.

Kedves Nóra!

Köszi a gratulációt, tudom, hogy örülsz, de én nem tudok felengedni, csak a féléves után. 

Én inkább azt szeretném tudni mi van veled? Történt e valami , mikor kapsz új bogyókat?

Én érted is izgulok:))))

Üdv : Keva

előzmény:
    nora51 (9815)
    2018-04-02  00:53
  11. 2018. Április 2. 00:539815.

Kedves Keva! Ez csodálatos!!!!!!!!!!!!! Nagy gratula neked, nagyon nagyon örülök!!!!!!!!!

Klári, patikai fürdetőkrémmel fürödj, kicsit higitva. TBabaolajjal kenekedj utána. Van akinek használ.Viszketés ellen.

Bogyó, köszi a jókívánságot!

További szép Húsvétot nektek,drága társaim!!!!!

nora51

12. 2018. Április 1. 18:189814.

előzmény:
    keva53 (9813)
    2018-04-01  13:49
  13. 2018. Április 1. 13:499813.

Kedve Klári!

Tiszta szívemből szurkolok neked, ez a kis idő hamar elröpül, és vége!!

A tüneteidet én is mindennap átéltem, a viszketést is, a hidegrázást is, sőt utána melegem volt. 

Kitartást, szurkolok neked!

Holdfény, köszi!

Üdv: Keva 

előzmény:
    Klári53 (9810)
    2018-03-29  21:50
  14. 2018. március 30. 08:229812.

Kedves Klári!

Örülök, hogy folytathatod a kezelést.

Hozzá nem értő okfejtésem: a gyszer kissé terheli a májad (én is szedtem már olyan gyszert, ami emelte a GGT-m), de ettől a vírus döglesztő hatása nem gyengül.

Úgy tudom, hogy a GGT emelkedése toxikus ártalomra utal. Pl: gyszer, vegyszer, alkohol.

Üdv,

Holdfény 

előzmény:
    Klári53 (9810)
    2018-03-29  21:50
  15. 2018. március 30. 08:189811.

Kedves Keva!

Nagyon örülök! 

:-) :-) :-) 

Üdv,

Holdfény

előzmény:
    keva53 (9809)
    2018-03-29  12:08
  16. 2018. március 29. 21:509810.

Szia keva

Köszönöm ,hogy megosztottad velünk a jó hírt. Nekem még 28 napom van hátra. Az egyre emelkedő GGT-ellenére megkaptam a 3.havi adagot, semmit nem reagált a dr az eredményre.Jó-jó ezt még beszedem,majd május közepén találkozunk. Hát leesett  a kő a szívemről. A hidegrázás csak este jelentkezik,de akkor sincs lázam,hőemelkedése.Enni 2-óránként eszem,mert megőrülök az éhségtől,aludni már 4-5 órát is tudok,a viszketésem átment valami bőr égésszerűségbe a térdeimen és a talpamon érzem .

Mindenkinek nyugodt ünnepeket.

Üdv Klári

előzmény:
    keva53 (9809)
    2018-03-29  12:08
  17. 2018. március 29. 12:089809.

Kedves Sorstársak!

Örömmel tudatom veletek, a kezelés utáni PCR Eredménye NEGATÍV!

A sorsdöntő eredmény, szeptemberben lesz, mert akkor féléves PCR mérés lesz, számomra az lesz a vízválasztó, hiszen egyszer már voltam negatív kezelés után, de a félévesen már pozitív. Igazán azt az eredményt várom.

Így is örülök, de nem merem elbízni magam.

Nektek sorstársaim, sikeres kezelést kívánok, és nem mellesleg kellemes húsvéti ünnepeket!

Üdv: KEva

18. 2018. március 28. 17:279808.

Köszönöm holdfény!

előzmény:
    Holdfény (9803)
    2018-03-26  06:11
  19. 2018. március 27. 18:229807.

Kedves keva!

Nagyon-nagyon köszönöm!

előzmény:
    keva53 (9804)
    2018-03-26  07:00
  20. 2018. március 27. 18:209806.

Kedves nora!

Köszönöm biztató szavaid!Amióta megtudtam hogy elkezdhetem a kezelést,madarat lehet velem fogatni!

A telefont beállítani jó ötlet,mert három műszakban dolgozom,és hajlamos vagyok elfelejteni a gyógyszerek beszedését.

Otthon nincs gond mert a férjemmel szoktuk egymást noszogatni vedd be a gyógyszered!Remélem én is megúszom egy fejfájással.A végén meg egy kövér nullával!

Április 23.-án amikor ülök az orvosnál gondolok rád,és kívánok neked egy nagy nullát!!(Ez most rímelt?)

Üdvözlettel:bogyo

előzmény:
    nora51 (9802)
    2018-03-25  20:30
  21. 2018. március 26. 18:009805.

Sziasztok

Mint írtam Viekirax-Exviera kombot szedem .Mielőtt szedni kezdtem a GOT,GPT ,normál tartományban voltak,a GGT 49, az első 28 nap után már a GGT is 37-ig ment le.Most a második adag 23.napján a GGT 128-ra emelkedett.Nem csökken ,hanem emelkedik .Szerdán megyek a 3.havi adagért,hát mit ne mondjak nem vagyok valami nyugodt. Vajon megkapom-e a következőt.Vissza nézve a hozzászólásokat ilyesmiről még senki nem irt. Gondolom ha már irtom a dögöket,a számuknak is csökkenni kéne. Az igaz ,hogy benyeltem valami influenzát amiből most mászok ki,de ilyen magas GGT soha nem volt,2002-től számolva.Szóval most kicsit letaglózott a laboreredményem.

Üdv mindenkinek

Klári

22. 2018. március 26. 07:009804.

Kedves Nóra és Bogyó!

Szorítok nektek nagyon, remélem sikerül, és az egész egy rémálom marad csak!!

Hajrá Mindenkinek!!

Üdv: Keva

előzmény:
    nora51 (9802)
    2018-03-25  20:30
  23. 2018. március 26. 06:119803.

Kedves Nóra és Bogyó!

Nagyon szorítok mindkettőtöknek április 23-án.

Nóra, neked egy hatalmas nagy nullát kívánok. Remélem az a pár kitartó dögöd magától vagy az immunrendszered hatására befeküdt már a tömegsírba a több millió döglött társa mellé és nem lesz szükség új kezelésre. Ha még van túlélő, üzenem nekik, hogy a következő kezelés már az már atombomba erejével fog hatni rájuk, ha az interferonos puskalövés és a harvonis ágyúzás nem volt elég neki. 

Szép napot!

Holdfény 

24. 2018. március 25. 20:309802.

Kedves Bogyó, gratula neked!!! Tuti hogy Harvonit kapsz, mert abból kell egyet beszedni naponta, lehetőleg ugyanabban az órában. (Én a telefonomat állítottam be, az ébresztett, helyesebben jelzett, hogy vegyem be.)

Ezek szerint ribancvirint nem kapsz mellé. 

A Viekirax-Exviera sok tablettából áll, és mellé még a ribancvirin is. Elég macerás a szedése.

Nekem csak a fejem fájt néha, de biz én más mellékhatást nem éreztem harvonizálás közben. Most már csak hasson. Én is ápr 23-án megyek! Én a mindent eldöntő vérvételre.

Szeretettel:

nora51

Holdfény, válaszoltam neked emailben! 

előzmény:
    bogyó71 (9800)
    2018-03-25  11:49

Címlapról ajánljuk

Legnépszerűbb cikkek