Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hepatitis "C"

Nyusza21
Létrehozva: 2007. augusztus 1. 18:20

Sziasztok!

Pár hete írtam már indítottam egy topicot hasonló címmel. Kedvesek és bíztatóak voltatok, ám sajnos "ránk jár a rúd".

Anyukámnál pár hónapja kiderült, hogy hepatitis C vírusa van. Hogy honnan kaphatta el? Senki sem tudja. Egy a lényeg, elkezdték a gyógyszeres, illetve az inyekciós kúrát. Sajnos ma volt orvosnál és most a 4. inyekció után azt mondta az orvos, hogy nem folytathatják a kezelést, mert a hemoglobin és a hematokrit szint vészesen zuhan és ha tovább szurkálná magát akkor komoly bajok keletkezhetnek. Így a kezelésnek vége.

Elsősorban olyanok írását illetve tanácsát várnám, akik hasonlón mentek keresztül és találtak esetleg más gyógymódot, vagy valamit amivel kezelik magukat. Egyáltalán nem tudjuk, hogy mitévők legyünk. Annyira szeretnék neki segíteni, de egyszerüen ötletem sincs, hogy mihez nyúljak.

Kérlek Titeket, segítsetek, ha tudtok!

Köszönjük szépen!

Nyusza21

  1. 2018. január 15. 08:079701.

    Kedves Nóra!


    Nagyon örülök, hogy a kezelés végére érsz, pár nap múlva, és nagyon szorítok a nulláért!! Megérdemled! 


    Én jól vagyok, nem érzek különösebb mellékhatást, csak mintha egy kicsit többet vakaróznék. (mosakszom!)


    Már nekem is eltelt két hét, csak úgy fogynak a gyógyszerek. 


    Remélem megírod a PCR eredményt!


    Puszi Keva


     

    előzmény:
    nora51 (9700)
    2018-01-14  01:44
  2. 2018. január 14. 01:449700.

    Kedves Oroszlán, nagyon köszönjük neked, hogy megosztod velünk ezt a cikket!  Szédületes tempóban jönnek az újabb szerek, és végre nemcsak 1-es genotypusú dögök ellen. No meg a B-sek is reménykedhetnek. Nagyon nagy dolog ez, szinte mesébe illő, csodával határos, hogy micsoda fantasztikus változások történnek a dögirtás terén.  Máris viszem ezt a linket át a www.varoszoba. hu-ra, ahol még többen olvassák.


    Nagyon örülök, hogy gyógyult vagy, és lám, törődsz a még küzdőkkel. Én még 2 napig leszek a ringben, aztán hó végén vérvétel, PCR, majd februárban eredményhirdetés, és akkor kiderül, ki nyerte ezt a meccset. Ez a negyedik meccsem, hármat a C-dög nyert meg, kiütéssel. Hát a negyediket nagyon meg kéne már nyernem.


    További egészséget kívánok Neked, még egyszer megköszönve a kedvességedet!


    Szeretettel üdv:


    nora51


     

    előzmény:
    oroszlan (9698)
    2018-01-13  09:22
  3. 2018. január 14. 01:349699.

    Holdfénykém, mire elolvastam hozzászólásodat, addigra nagyot fordult a hepaC-gyógyítás történelmének kereke. Ha elolvasod a cikket, amit Oroszlán leközölt, láthatod, hogy bővül az étlapod! Úgy látszik a gyógyszercégek egyre inkább foglalkoznak azzal , hogy a hepaC -nek nemcsak 1-es genotypusa van. Lesz választék! Te még az idén sorra kerülsz, talán még piacra se lesznek dobva ezek a még újabb szerek... Na lesz miről beszélned hepászunkkal!


    Minden jót neked:


    nora51


     

    előzmény:
    Holdfény (9696)
    2018-01-09  06:32
  4. 2018. január 13. 09:229698.

    http://ceu-jgh.org/views/article.php?id=138


    Kedves Mindenki! Aki érdeklődik a HCV, HBV, NASH, elleni küzdelem legfrissebb (2017) eredményeiről, azoknak ajánlom a fenti linket. Különösen Nórának, aki nagy tapasztalatú, jól tájékozott és maximálisan megosztja az érintettekkel ismereteit "mint régi motoros", valamint Holdfénynek, akit a Magyarországon ritka 3-s genotípussal fertőztek meg. Kiragadnék pár dolgot:A két legújabb, már forgalomban lévő gyógyszer HCV-re: AbbVie által gyártott MAVYRET (pibrentasvir+glecapevir) és Gilead által gyártott VOSEVI (sofosbuvir+velpatasvir+voxilaprevir) A két készítmény lefedi az összes genotípust, azaz pángenotípusosak. A nem cirrhosisos betegek majdnem 100 %-a gyógyítható lesz. Más: "Akiknél cirrhosis alakult ki, 1992 előtt fertőződtek, és akár 30-40 éven keresztül éltek együtt a betegségükkel. Az intravénás droghasználók pár éve élnek vele együtt, de terjesztik azt."Néhai Vimor alelnök
    dr Németh György szerint, Mo-n a nagy többség 1992 előtt fertőződött az egészségügy közvetítésével, amikor még nem figyeltek az eszközök megfelelő fertőtlenítésére és tudtukon kívül fertőzött vért vagy vérkészítményt adtak. Becslések szerint Mo-n 70-100 ezer embert érint. "A sok éven keresztül adott E-vitamin valamilyen szinten növeli a stroke incidenciát." Ezen megdöbbentem!
    Más:a klinikai vizsgálatok szerint a DAA kezelésnél a nem cirrhosisos eseteknél a ribavirin nem fokozza a gyógyulást, de akár súlyos mellékhatást okoz, a vérszegénység pedig nem szolgálja a szervezet küzdőképességét. Úgy gondolom, a HCV kezelésből száműzve lesz az interferon mellé. /Van aki, (nevet nem írhatok) már száműzte kezelése során, és meggyógyult nélküle is./ "Senkinek nem kell belehalni a kezelésbe."
    Mindenkinek aki együtt él a dögökkel, vagy már legyőzte, teljes gyógyulást kívánok, azaz a vírusmentesség után, a HCV okozta fibrosis, diabétesz, zsírmáj, ízületi problémák stb is eltűnjenek.


    Egy vírusmentes sorstárs: Oroszlán.


     


     


     


     

  5. 2018. január 10. 09:009697.

    Kedves Nóra!


    Köszönöm a biztató szavaid!Én is reménykedem hogy idén megkapom a végleges gyógyulást hozó kezelést,amit türelmesen várok!Neked pedig drukkolók hogy végleg eltűnjenek az életedből a vírusok!


     


    Szeretettel:bogyó

    előzmény:
    nora51 (9695)
    2018-01-08  02:08
  6. 2018. január 9. 06:329696.

    Kedves Nóra!


    A másik fórumot is rendszeresen olvasom. Ha Epclusát kapok, regizni fogok oda is. :-)


    Gyorsan változnak a dolgok, csupa jó híreket hallok, amiknek nagyon örülök. 


    Lehet az utolsó, orvosomtól beszerzett infó ma már nem érvényes, hisz sok a változás. Tavaly nyáron azt mondta, hogy a Viekirax és a Harvoni is számításba jöhet nálam. A Viekiraxos tájékoztatón azt olvastam, hogy a genotípusomra nem vizsgálták a hatásosságát, így nem adható. Emiatt meglepett, amit az orvosom mondott. Harvoni a tájékoztatója szerint adható, statisztikai adatot is találtam a hatásosságával kapcsolatban. Sajnos közel annyira sem hatásos, mint az 1-es gonotípusra. (Tudom, abból is kétféle van)


    Én is elképzelhetőnek tartom, hogy kapásból Epclusát kapok, hisz a legjobb hatás attól várható. De az sem lepne meg, ha Harvonit v Viekiraxot adnának és csak hatástalanság esetén adnának mást. Jó, hogy ilyen esetben is van remény. :-)


    Ha Harvonit vagy Viekiraxot kapok szinte biztos vagyok abban, hogy a genotípusom miatti alacsony hatásossága miatt Ribavirint is kapok mellé. 


    Jó, hogy a hepregen lehet követni a haladást, könnyebb így várakozni. Még jobb lenne, ha azt is látná az ember, hogy mire vár (azon kívül, hogy interferonmentesre).  427. vagyok, de ez csak akkor informatív számomra, ha én is azt kapom, amit más. Ha nem azt, akkor ez a szám nem sokat mond nekem, hisz azt nem tudom, hogy idén hányan jutnak Epclusához és előttem hányan várnak erre. Hisz a várólista közös, csak az eleje ágazik el illetve sokaknak mind2 kezelés jó. 


    Remélem már egy dögöd sincs, nem volt harvónikus számukra a kezelés és a  létszámolvasásnál már senkit nem találnak. 


    Üdv,


    Holdfény


     


     


     

    előzmény:
    nora51 (9692)
    2018-01-08  01:56
  7. 2018. január 8. 02:089695.

    Kedves Bogyó!


    Hát a te történeted sajnos nem egyedi. Valljuk be, az interferon-ribavirin kettős amilyen mellékhatásos, olyannyira nem hatásos. Az emberek tönkremennek bele, és igen gyakran óriási csalódás következik.


    Ám 2018 január 1-től eltűnik az interferon a fenébe végre már, vagyis megszűntették!!! Mostantól tehát mindenki az infmentessel gyógyul.  Mivel a kormány megemelte idéntől 2 milliárd forinttal a hepa C-sek számára fontos infmentes gyógyszerkeretet, ezenkívül az OEPnek sikerült lealkudni ezen gyogyik árát (igen erősen), így évi 3000 beteg kerülhet sorra az infmentes várólistán.


    Tehát van remény, hogy akár az idén megkapd, teljesen ingyen!!!!  


    Ezeket a VIMOR klubban hallottuk az orvosoktól! Így hát ne költs milliókat erre, hanem várj még pár hónapot. 


    A www.hepreg.hu-n ellenőrizd, hol tartasz a sorban. Havonta nézd magad, az elég.


    Szeretettel: nora51

    előzmény:
    bogyó71 (9678)
    2018-01-03  10:26
  8. 2018. január 8. 02:089694.

    Kedves Bogyó!


    Hát a te történeted sajnos nem egyedi. Valljuk be, az interferon-ribavirin kettős amilyen mellékhatásos, olyannyira nem hatásos. Az emberek tönkremennek bele, és igen gyakran óriási csalódás következik.


    Ám 2018 január 1-től eltűnik az interferon a fenébe végre már, vagyis megszűntették!!! Mostantól tehát mindenki az infmentessel gyógyul.  Mivel a kormány megemelte idéntől 2 milliárd forinttal a hepa C-sek számára fontos infmentes gyógyszerkeretet, ezenkívül az OEPnek sikerült lealkudni ezen gyogyik árát (igen erősen), így évi 3000 beteg kerülhet sorra az infmentes várólistán.


    Tehát van remény, hogy akár az idén megkapd, teljesen ingyen!!!!  


    Ezeket a VIMOR klubban hallottuk az orvosoktól! Így hát ne költs milliókat erre, hanem várj még pár hónapot. 


    A www.hepreg.hu-n ellenőrizd, hol tartasz a sorban. Havonta nézd magad, az elég.


    Szeretettel: nora51

    előzmény:
    bogyó71 (9678)
    2018-01-03  10:26
  9. 2018. január 8. 02:089693.

    Kedves Bogyó!


    Hát a te történeted sajnos nem egyedi. Valljuk be, az interferon-ribavirin kettős amilyen mellékhatásos, olyannyira nem hatásos. Az emberek tönkremennek bele, és igen gyakran óriási csalódás következik.


    Ám 2018 január 1-től eltűnik az interferon a fenébe végre már, vagyis megszűntették!!! Mostantól tehát mindenki az infmentessel gyógyul.  Mivel a kormány megemelte idéntől 2 milliárd forinttal a hepa C-sek számára fontos infmentes gyógyszerkeretet, ezenkívül az OEPnek sikerült lealkudni ezen gyogyik árát (igen erősen), így évi 3000 beteg kerülhet sorra az infmentes várólistán.


    Tehát van remény, hogy akár az idén megkapd, teljesen ingyen!!!!  


    Ezeket a VIMOR klubban hallottuk az orvosoktól! Így hát ne költs milliókat erre, hanem várj még pár hónapot. 


    A www.hepreg.hu-n ellenőrizd, hol tartasz a sorban. Havonta nézd magad, az elég.


    Szeretettel: nora51

    előzmény:
    bogyó71 (9678)
    2018-01-03  10:26
  10. 2018. január 8. 01:569692.

    Sziasztok! Mindnyájatoknak gyógyulásos örömteli újesztendőt kívánok!


    Az Epclusa lesz a te gyogyód, kedves Holdfény, hisz végre itt egy szer, ami az összes genotypusú dög ellen jó!


    Mást én se tudok róla, mert még nincsenek tapasztalatok. De van egy gyógytársunk a www.varoszoba.hu hepatitis- közösségében , a transzplantált Oldfiker, aki hamarosan ezt fogja kapni. Aranyos, melegszívű ember, nagyon drukkolok neki, mert disznóság lenne, ha az új máját kezdené bezgetni a C-dög, hogy menne már a fenébe. De reméljük, az Epclusától majd megy. Ha majd te is azt kapod, akkor írj neki nyugodtan és cseréljetek tapasztalatot . Ő január végén kezdi szedni.


    Minden jót neked!


    nora51

    előzmény:
    Holdfény (9691)
    2018-01-07  15:31
  11. 2018. január 7. 15:319691.

    Sziasztok!


    http://pharmaonline.hu/gyogyszerek/cikk/ket_uj_hcv_elleni _terapiat_fogadott_el_az_ema


    Erről a 2 új interferonmentes készítményről tudtok valamit? 


    Üdv,


    Holdfény

  12. 2018. január 6. 22:139690.

    Kedves Museto!


    Mindig nagy örömmel olvasom a sikersztorid, amiért nagyon megküzdöttél. :-)


    Igen, ezzel a zsírmáj gonddal én is küzdök. Vírus mellett nem hiszem, hogy látványos eredménye lesz a zsírszegény hízókúrámnak.


    Mozgást nekem nem javasolnak a kimerültség és kalóriatakarékossagi okok miatt. 2 év alatt jutottam S0-ról S3-ba. Nem tudom, hogy a tizenéves korom óta magas koleszterinemnek van-e ehhez köze. Gyszert most nem kapok erre. Azt mondták anno, hogy nem táplálkozási hiba okozza, a májam túlbozgó, sokat termel.


    De legalább az F2 nem változott azóta. Ennek nagyon örültem. Máig furcsállom, hogy egy negatív HCV teszt után fél évvel már F2 volt a stádiumom és közel tízszerese a normál érték felső határának a GPT-m. GOT is nagyon magas volt, legkevésbé a GGT emelkedett meg. Mások 5-10-20 év után tartanak F2-nél.  Azóta sokat javultak az értékek.


    Azt olvastam, hogy 3-as genotípusnak rosszabb a progressziója, gyorsabb a romlás üteme és a májrák veszélye is nagyobb, mint a többi genotípusnŕl. Talán ez a magyarázat erre. Vagy tévedett a teszt és régi a betegség.


    Remélem vírus nélkül (csak jussak el odáig és hasson is) ez spontán rendeződik és visszatérhetek a normál (pontosabban a sima roboráló ) étrendre. Ha az emésztesem is javulna, hízni is könnyebb lenne. Én örömmel olvasom, hogy a kezelés után javulni szokott az étvágy és sokan híznak. Ne érts félre, nem annak örülök, hogy sokan elhíznak, hanem annak hogy nekem ez jól jönne.


    Üdv,


    Holdfény

    előzmény:
    Museto (9689)
    2018-01-06  21:29
  13. 2018. január 6. 21:299689.

    Kedves még "harcban" álló gyógytársaim! Én már letettem a "fegyvert", immár három éve vírusmentes vagyok, a májam csodálatos módon regenerálódik, a kezdeti 50 kPa-ról 8-ra javult. Ezt ugyan mindenki ismerheti, aki korábbi bejegyzéseimet olvasta, ígyhát a részletekkel nem is untatlak benneteket. Ami miatt tollat (billentyűt) ragadtam, az nem más minthogy kifejezzem abbéli örömömet, a sorra megjelenő beírások egyre több iterferon mentes kezelésről, gyors gyógyulásról tájékoztatnak. Végre eljutottunk erre a szintre is, maholnap már a senkinek semmi baja sem lesz,fórumunk nem a panaszok tárhelye, inkább a gyógyulások hiradásának helye lesz. Van azonban egy veszély, ami minden gyógyultra leselkedik, nevezetesen a zsírmáj, mely a túlzott táplálék bevitel, a kevés mozgás következménye is lehet. Én magam is küzdök ezzel a problémával, naponta mérem magam és nem engedem, hogy a mérleg nyelve túlszaladjon az elfogadható limiten. Ehhez nagy önfegyelem és kitartás kell, mert a nehezen visszanyert egészség nagyon könnyen semmivé válhat. Hát csak ennyit szerettem volna megosztani veletek és további sikeres gyógyulást kívánok Mindenkinek! Museto

  14. 2018. január 6. 17:109688.

    Kedves Peace!


    A nehezén akkor már túl van, sok meglepetés nem érheti. 


    Örülök, hogy gyorsan megoldódott a gondotok a gyszerrel. :-)


    Üdv,


    Holdfény


     

  15. 2018. január 5. 21:599687.

    Kedves Holdfény,


    Bocsánat, h.most jelentkezem! Az első hét a munkában kissé kifárasztott. 


    Nagyon köszönjük a segítséget! Megosztottam 1 helyi csoportban is, hátha szerencsénk lesz... Képzeld, egy lánynak volt egy bontatlan dobozzal. 🙏👼Felírták neki, csak nem szedte be. Ismeretlenül is segített, akárcsak Ti itt! Hálás köszönetünk.


    Frontint szed, mert pánikbetegsége is van. Rilexet a kezelés közben írták fel neki, mert már ismerjük az összes többi nyugatót ( Rivotril, Xanax). 😑😏😖 Az első kezelésnél volt szerencsénk megatapsztalni ezek negatív hatásait. 


    A Rilex az egyedüli, ami bevált, és már kb.4 napja nem volt, amikor dühkitörésbe torkollott a dolog. Ilyen esetben minden idegesíti, hang, fény, állapot, az érzéketlenség... Sajnos, neki a Ribavirin ezeket a mellékhatásokat produkálja, idegi alapon van. 😏 Ugyanakkor, azt is tudni kell, h.sokkal kevesebb ilyen volt az eddigi 73 nap alatt (Harvoni+Ribi), mint az 1.kezelésnél (interferonos). 


    Összességében, inkább pozitív, mint negatív. 👌 Aki még előtte áll, az ne ijedjen meg! A gyógyulásért mindent megteszünk!!! 🤗 


    Még aznap sikerült megoldani a Rilex hiányt, fél napig még "kiütötte", de most már jól van. 🙏😊


    11 nap van hátra a kezelésből!!! Reméljük, kipusztul az összes dög!!! 👆💪🤘👀


    Kitartás annak, aki még a várólistán van!!! 


    Szép estét! ☺🕊


     

  16. 2018. január 4. 21:139686.

    Nagyon szétcsúszott, inkább linkelem az ekvivalens BZD dózisról a táblázatot.


    https://www.tenyek-tevhitek.hu/csaktagoknak/leszokas-a-ny ugtatokrol-es-altatokrol.php

  17. 2018. január 4. 21:109685.

    A 2,5 mg Rilex (lorazepam) kb .1,25 mg Xanax vagy Rivotril hatásával egyenértékű a lenti táblázat szerint. 


     


    . táblázat. Hozzávetőlegesen egyenértékű dózisok és a benzodiazepinek leépítésének felezési ideje 
    (A felezési idő azt jelenti, hogy a gyógyszer szintje a vérben mennyi idő alatt csökken le a felére.- Sz.G.)


     









    A benzodiazepin fajtája
    (
     zárójelben megadom a gyógyszer nevét, amelyen forgalomban van Magyarországon- A ford.)





    Hozzávetőlegesen azonos hatású benzodiazepin dózisok mg-ban *





    Felezési ideje órában (zárójelben a még aktív bomlástermék felezési ideje)







    alprazolam (Xanax, Frontin, Helex)
    nagypotenciálú szer





    0,5 





    6-12







    chlordiazepoxid (Elenium, Librium) kispotenciálú szer





    25





    5-30 (36-200)







    Clonazepam (Rivotril)
    nagypotenciálú szer





    0,5





    18-50







    diazepam (Valium, Seduxen)kispotenciálú szer





    10





    20-100 (36-200)







    flunitrazepam (Rohypnol) nagypotenciálú szer





    1





    18-26 (36-200)







    flurazepam





    15-30





    (40-250)







    loprazolam





    1





    6-12







    lorazepam ( Lorazepam)





    1





    10-20







    lormetazepam





    1





    10-12







    nitrazepam (Eunoctin)





    10





    15-38







    oxazepam





    20





    4-15







    temazepam (Signopam)





    20





    8-22







     


    *A klinikai hatás az altató vagy szorongásoldó profilok között egyénenként változhat, az egymásnak megfeleltetett adagok hozzávetőlegesek. Azonos hatás alatt azt kell érteni, hogy pl. 0.5 mg Xanax hatásának 10 mg Seduxen felel meg.

  18. 2018. január 4. 20:489684.

    Kedves Peace!


    Ezt találtam:


    "A RILEX-kezelés felfüggesztése esetén az alábbi megvonási tünetek jelentkezhetnek: fejfájás, izomfájdalom, szorongás, feszültségérzés, depresszió, nyugtalanság, szédülés, hányinger, hasmenés, étvágycsökkenés, zavarodottság, ingerlékenység, izgatottság, reszketés, gyomor- és/vagy izomfájdalom, szívverés változása, a rövidtávú memória zavarai, magasabb testhőmérséklet, valamint izzadás. Az Ön eredetileg kezelt alvászavara visszatérhet. Ezek a tünetek rendszerint nem tartanak sokáig. Ha bármelyik tünetet tapasztalja magán, kérdezze meg kezelőorvosát.



    Ne hagyja abba a RILEX szedését hirtelen. Ilyen esetben súlyosabb megvonási tünetekre számíthat, mint például a realitásérzés zavara, elidegenedettség, érzelmi kimerültség érzése. Ezen kívül felléphet végtagzsibbadás, hányinger, fülcsengés, rángatózás, hallucinációk, görcsrohamok, az érintésre való érzékenység, hang- és fényérzékenység. Ha e tünetek bármelyikét fedezi fel magán, haladéktalanul keresse fel kezelőorvosát."


    Ha nagyon rosszul van a gyszer nélkül mindenképpen keressetek fel egy orvost.


     

  19. 2018. január 4. 20:209683.

    Kedves Peace1017!


    Más BZD típusú nyugtató átmenetileg sem segít? Pl Xanax, Rivotril? Az egyik BZD típusú nyugtató a másik megvonási tünetét el tudja nyomni. Az antidepiknčl sajnos ez nem így van. Cserénél az egyiknek megvonási tünete van, a másiknak kezdeti mellékhatása és ezek összeadódnak. 


    Ha az alvás nehéz, lehet altatót is szedhetne vagy álmosító mellékhatású antidepresszánst. (Pl mirtazapin). A hepásszal fontos egyeztetni, nehogy összeütközzenek a gyszerek.


    A kezelés előtt is szedte a Rilexet? 


    Milyen pszichés mellékhatást tapasztalt a férjed?


    Budapesti patikát holnap megkérdezek, hátha itt nincs hiány.


    Kitartást!


    Holdfény

    előzmény:
    Peace1017 (9677)
    2018-01-02  19:23
  20. 2018. január 4. 20:119682.

    Kedves Nóra!


    Sźivesen. Ha valakinek ugyanez a gondja és jelzi felém, szívesen írok még részletesebben arról, hogy nekem mit javasoltak.


    Hepászhoz februárra van ip-m, a gyszerről mindenképpen beszélek vele, a végszót úgyis Ő mondja ki.


    A 800 kalória nagyon kevés, nagyon bekavar a pajzsmirigy gondod. 1200 kcal alatti fogyókúrát nem is szoktak javasolni. 


    Remélem jól teltek az ünnepek!


    Üdv,


    Holdfény

    előzmény:
    nora51 (9664)
    2017-12-20  00:47
  21. 2018. január 4. 20:039681.

    B.Ú.É.K!

  22. 2018. január 3. 22:409680.

    Kedves Bogyó,


    Kérdésedre, sajnos, a választ nem tudom.


    Viszont én magán uton lettem egészséges és most másoknak próbálok segiteni.


    Remélem, találsz itt hasznos infót. http://hepatreat.com/


    Kivánom, hogy ez az év hozzon gyógyúlást!


    Üdvözlettel, 


    Gabriella


    gobits80@gmail.com

    előzmény:
    bogyó71 (9678)
    2018-01-03  10:26
  23. 2018. január 3. 22:159679.

    BÚÉK drága Nóra és várom a PCR eredményt!!!!  A nagy semmit!!!

    előzmény:
    nora51 (9675)
    2018-01-02  14:24
  24. 2018. január 3. 10:269678.

    Kedves betegtársak,és gyógyult társaim!


    Régen írtam már magamról,de írásaitokat rendszeresen olvastam és okultam belőle!


    2017 április 1-én elkezdtem az interferon+ribavirin kezelést.24. héten sikerült 0 vírusszámot produkálnom ami végig így is maradt a kezelés végéig.Sőt a 48. hét utáni vizsgálaton is.Gyógyszert sem kellett csökkenteni.Nem maradt egészségkárosodás sem.Viszont a 6. hónap után nagy megdöbbenésemre visszajöttek a vírusok.Mire magamhoz tértem az orvosom már be is adta az interferon mentes kezelésre a kérvényt.Egy hónap alatt  250-et haladtam lefelé a listán!Reménykedhetem hogy egy-két éven belül kaphatok kezelést?Most 883. vagyok a listán.De szerintem plusz pontokat nem kapok!A májfunkcióm most per pillanat tökéletesnek mondható.Ki mit tudna mondani ezzel kapcsolatban?


    Sok szeretettel:Bogyo


     

    előzmény:
    nora51 (9675)
    2018-01-02  14:24
  25. 2018. január 2. 19:239677.

    Sziasztok,


    Mi nem vagyunk túl szerencsések. 😏Ribavirin+Harvoni kombó, 14 nap van hátra...


    Csak Rilex 2,5 mg tablettával elviselhető a Férjem számára, de sajna országos hiány van belőle...


    Recept van, gyógyszer, vagy helyettesítő nincs... 


    Segítsetek kérlek, ha tudtok!!!


    Debrecen, Hajdúszoboszló, Derecske kilőve!


    Előre is köszönöm!

Címlap

top