Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hólyaghurut-hüv elygyulladá

Torolt_felhasznalo_285819
Torolt_felhasznalo_285819
Létrehozva: 2007. július 22. 15:30

Sziasztok!

Azért indítom a topicot, mert már hosszú hónapok óta szenvedek ugyanattól a problémától, nevezetesen a húgyúti fertőzésről, vagy hólyaghurutvról van szó és az ehhez társuló hüvely-gyulladásról. Folyamatosan, szinte havi rendszerességgel visszatér, holott kezelésenként 10-15.000 Ft-ot költök gyógyszerekre. Novemberben volt egy műtétem, ahol vér-vizeletvételkor kiderült, hogy húgyúti fertőzésem van, amit baktériumok okoznak, a vizeletemben a legfelső határ kétszeresének megfelelő baktérium volt. A napokban jutott tudomásomra, hogy ugyanez a baktérium fel tudja fertőzni a nemi szerveket, így a hüvelyben pl. gyulladást okoz, és amennyiben egyszerre nem kezelik ki az urológiai és a nőgyógyászati részét, akkor kölcsönösen vissza-vissza tudja az ember fertőzni saját magát, nem beszélve arról, hogy a partnere is elkaphatja. Ezt nekem eddig egy nőgyógyász sem mondta, a kenetből mindig lejött,hogy baktérium és hagyták ennyiben, mindig felírták ugyanazt az orvosságot, aztán járhattam vissza rendszeresen ugyanazzal a gonddal, de érdekesen egyiknek sem jutott eszébe, hogy az igazi oknak utánajárjon, miközben nekem már a szexuális életem is teljesen ellehetetlenedett.

Miután egyik napon kezembe került egy ilyen témával foglalkozó újságcikk felhívtam a dokimat és elmondtam neki, hogy mit tudok erről, és persze hevesen helyeselt, mire rákérdeztem, hogy akkor nem lehetne, hogy végre rendesen kikezeljenek egyszerre mind a két problémából? Mire nagy nehezen rábólintott, hogy majd a jövő héten megnézi mit tehet. Normális az, hogy nekem kell felállítani a saját diagnózisomat és nekem kell megkérnem az orvost, hogy ugyan már normálisan kezeljen ki? Ráadásul az utóbbi időben már magánorvoshoz jártam, mert azt hittem ő talán majd valóban utána jár a dolgoknak, de csalódnom kellett.

Most olyan nők-lányok tanácsait várom, akik küzdenek, vagy küzdöttek már hasonló problémával és várok javaslatokat különböző gyógyszerekről, kezelésekről, kinek mi jött be, hogyan sikerült a gond végére járni stb. stb! Én már teljesen tarthatatlannak érzem a helyzetemet, és ezt már lassan 2 éve csinálom hónapról-hónapra, de most jutottam el arra a szintre, hogy ha nem sikerül véglegesen megoldani a problémát, akkor már inkább a szexről is lemondok. 

Várom az érintettek, vagy a témában jártas személyek segítségét, talán nem csak én szenvedek ettől a helyzettől! Előre is köszönöm a segítő hozzászólásokat!

  1. 2008. szeptember 14. 02:0276.

    Valamint olvastam az Uro Vaxom nevezetű készítményről. Én nem ezt szedem, hanem a légútit, most jön a második 3 hónap, aztán remélem védett leszek teljesen.

     

    Használta ezeket valaki?

     

    Elnézést, ha volt már erről szó, de most nincs energiám végigolvasni a topikot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2008. szeptember 14. 01:5575.

    Sziasztok! Leírnám én is a történetem: Pár éve szedtem antibiotikumot több hónapig, és nem figyeltem arra, hogy a bélflórámat rendbe kellene tenni esetleg... Itt kezdődött a hólyaghurut, volt rosszabb, kevésbé rossz is.  Valamint a hüvelyemmel sem volt minden ok.

     

    Nagyon idegees lettem, mikor elolvastam itt pár hozzászólásat, hihetetlen hogy milyen sz.r országban élünk, és még azt mondják, milyen jó nálunk az orvosképzés. Sajnos egyik területéről sincsen sok pozitív tapasztalatom. Visszatérő folyásom van, eddig csak sztk-ban jártam, és kb. 2 másodperc vizsgálat után felírtak gomba ellen kúpot, krémet. Ez volt kb. 3-szor, amikor is elegem lett, elmentem egy másik városba magánrendelésre. 6000 Ft volt, sokat beszélgettünk a gombás fertőzésről, a párom is ott volt. Kiderült, eddig csak sz.rt írtak fel. 3 dolgot írt: hüvelykrém, külsőleg krém, tabletta. Heti 2szer irrigálás(persze nem a hüvelykrémmel történő kezelés alatt). Azt mondta, ha visszatér, jöhet a tenyésztés. Sajnos visszatért, így elmentem itthon az sztk-ba újra, és elmondtam a szitut, vittem a magánrendeléses papírt, és rögtön vett mintát, csütörtökön lesz eredményem.

     

    Megelőzés: Nekem a doki aloe verát, grapefruitmagolaj cseppet javasolt, én a 2.-at szedem, valamint probiotikumot. Csak teljes kiőrlésű liszttel készült ételeket fogyasztok, élesztő nélkül, nem eszem gombát sem. Cukrot meg aztán végképp nem. Ezek a legjobb táptalajok a Candida fajoknak, a finomított dolgok, ha nincsen talaj nekik, csökken a számuk.

     

    Megelőzés: Nekem a doki aloe verát, grapefruitmagolaj cseppet javasolt, én a 2.-at szedem, valamint probiotikumot. Csak teljes kiőrlésű liszttel készült ételeket fogyasztok, élesztő nélkül, nem eszem gombát sem. Cukrot meg aztán végképp nem. Ezek a legjobb táptalajok a Candida fajoknak, a finomított dolgok, ha nincsen talaj nekik, csökken a számuk.

     

    Mint kiderül nemrég, nincs Candidám, ezt egy egyszerű teszttel állapítottam meg. www.candidateszt.com. Kár, hogy nem előbb találtam rá erre.

     

    Hólyaghurutra gyógyszert kaptam, de meg lehet előzni tőzegáfonyával(nem mind jó), valamint a borsmenta tea is nagyon jó húgyúti fertőtlenítő(napi egy liter minimum, megelőzésre naponta-kétnaponta egy csésze), plusz a kamilla tea is gyulladáscsökkentő. A lényeg, hogy amikor kezeled magad, sokat menj wc-re!!! Én beszereztem az Urogint, ha érzek vmi kis fájdalma, beszedem, ez gyógynövénytinktúra. 

     

    Mielőbbi gyógyulást! Aki szed grapefruitot, melyik fajtát? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_383357
    Torolt_felhasznalo_383357
    2008. augusztus 15. 17:0374.

    Nem tudom, miért hiszi azt  rengeteg nőgyógyász(meg egyebek), hogy ránézésre meg tudja állapítani, kinek milyen nemi betegsége van. Ezek miatt járkál annyi nő hónapokig eredménytelenül folyamatosan orvoshoz. Nekem is le kellett szoknom az Sztk-s nőgyógyászokról, mert nem egyszer volt, hogy bementem, s már írja is fel a gomba elleni krémet. mondom neki...ööö, ez tuti nem gomba, azért már ennyire meg tudom különböztetni...de nem foglalkoznak vele...mycoplasmát próbáltak nekem nem egyszer gomba elleni cuccokkal kikezelni, mint kiderült

      Ne szedd be 3szorra is ugyanazt az antibiotikumot, semmi értelme, csak tönkreteszed a bélflórád, tényleg, s eredmény nélkül. Ha 2 adag nem mulasztotta el, csak ideiglenesen enyhítette vagy szüntette meg a tüneteket, nem hinném, hogy 3szorra pont használna...lehet erre rezisztens az akármid pont. Sajnos jártam régen eleget STD-re...nekem is volt, hogy nem reagált a gyógyszerre, amit írtak, újra pozitív. Felírtak egy másikat, az se használt, se egy harmadikVégre csináltak egy rezisztencia-tesztet, s célirányosan írták már fel a gyógyszert(persze, hogy a 9000Ft-os antibiotikumra volt érzékeny, én is arra lettem volna...)

    Különben én nagyon tudom ajánlani a Széll András doktor urat, ha valakinek nem képesek vagy inkább nem akarnak rájönni, hogy mi baja van. 12ezerért csináltatom nála a full-tesztet, aminek egy napon belül megvan az ereménye, azok a következők:HIV, szifilisz, HCV, chlamidia, tripper, trichomonas, gomba! +tenyésztés, aminek az eredménye egy hét, ebben benn van ugye minden egyéb, pl mycoplasma, ureaplasma, meg a többi, aminek a nevét sem bírom megjegyezni, tehát mindenre néz ezért a 12ezerért és gyorsan is megvan, s nagyon lelkiismeretes! Ja és ebben az árban benn van a kezelés is, ha pozitív valami!

     

     Az olyan orvost, aki kenetlevétel nélkül találomra írogat fel gyógyszereket, egyszerűen ott kell hagyni!

     

     

    előzmény:
    silkyke (73)
    2008-08-14  11:36
  4. 2008. augusztus 14. 11:3673.

    A háziorvosom elküldött laborra,ami negatív lett.Ő nem írt fel semmit.Könyörögtem neki szinte,hogy küldje el tenyésztésre is ,de nem,azt mondta nem kell.Menjek nőgyógyászhoz.Ok,elmentem nőgyógyászhoz,aki azt mondta trichomonas és arra kaptam supplim-ot.Azt mondta ez a trichomonas okozza a hólyaghurutot is.Na beszedtem ezt a csodás Supplim-ot és mialatt szedtem tényleg elmúlt minden,De amikor abbahagytam... Visszatért minden,ülni alig bírtam.Elmentem dokihoz,aki közölte velem,hogy most már gomba is van.Akkor kaptam gombaölőket,hurrá.Kezelésnek vége,megint visszamentem,Azt mondta,most nincs gomba,megint trichomonas.

    Hát nem hiszem el... És felírta most már 3x-ra ugyanazt a gyógyszert,mert hogy ennek ez a gyógyszere.kész.Kérdeztem tőle ne szedjek valami probiotikumot,Protexint stb-t,mert az antibiotikum esetleg tönkretette a bélflórát?? "Nem,nem kell szedni ilyeneket,nem tette tönkre". A f...t nem.Most szedem a Protexint,kicsit jobban vagyok,hm.És elmentem végre urológushoz,aki VÉGRE elküldött tenyésztésre és várjuk az eredményt.Hét elején rákérdeztem tőle,hogy meg van e már az eredmény,de azt mondta még nincs valószínűleg azért mert pozitív.De a háziorvos szerint nem kellett a tenyésztés...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383357 (71)
    2008-08-14  00:01
  5. 2008. augusztus 14. 11:0072.

    Sziasztok!

    Nem ragozom, nekem is ez a problémám!  Valakinek segített a grapefruit magolaj csepp abban, hogy ne, vagy ritkábban térjen vissza ez a probléma?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_383357
    Torolt_felhasznalo_383357
    2008. augusztus 14. 00:0171.
    Pontosan mit mutatott ki a tenyésztés? És milyen antibiotikumot kaptál rá?
    előzmény:
    silkyke (70)
    2008-08-13  23:43
  7. 2008. augusztus 13. 23:4370.
    Ja és azt elfelejtettem írni hogy antibiotikumot többet nem veszek be.Csak elnyomja a tüneteket.Két hete szedtem utoljára,akkor is úgy volt,hogy amíg szedtem rendben voltam,kezdtem örülni,erre amint abbahagytam visszajött minden,gombával társulva.Úgyhogy no antibiotikum.Már a nevében is benne van :"élet ellen".
    előzmény:
    silkyke (69)
    2008-08-13  23:40
  8. 2008. augusztus 13. 23:4069.
    Köszönöm a válaszod!Már nagyon kiábrándultam a dokikból,a legtöbb doki csak a vállát vonogatja a probléma hallatán.Most változtattam az étrendemen,új dokihoz fordultam és várom az eredményt.A Gynevac-ot az én orvosom is ajánlotta.De nekem azt mondta,csak akkor lehet azt alkalmazni,ha teljesen negatívak a leleteim.De miért???Én azt olvastam róla,hogy a gyógyulásban segít.De hogy addig nem írja fel...Áhh.Csak várok és várok.Se strand,se semmi....Remélem közel már a gyógyulás.Köszönöm a bátorítást!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975939 (68)
    2008-08-13  19:37
  9. Torolt_felhasznalo_975939
    Torolt_felhasznalo_975939
    2008. augusztus 13. 19:3768.

    Szia!

     

    Nekem kimondottan hüvelyproblémáim voltak, úgy 2 éve, és szerintem igazuk van azoknak, akik azt mondják, hogy az orvostól-orvosig rohangászás semmit sem használ. Megölik a gombát - előjön a baktérium (nálam coli) megölik a baktériumot - előjön a gomba, aztán már el sem múlik, a végén már azt sem tudja az ember, mi a baja, össze-vissza kezelik, az egyik doki azt mondja, gomba, a másik kenetet vesz, elküldi laborba, mire megjön az eredmény, eltelik 10 nap, addig kezel találomra valamivel, ez alapján már nem biztos, hogy a 10 nappal későbbi laboreredmény még aktuális... Szóval vicc az egész. Az egész kálvária nálam fogamzásgátló-szedéssel kezdődött, azonnal kijött a gomba, 5 nap után abbahagytam a mocsok bogyót (Lyndinette 20), de nem lett jobb, fél évig csináltam ezt a kálváriát, 4 vagy 5 nőgyógyásznál voltam, ebből csak egy volt állami, a többi magán, alkalmanként 6-10 rugó, mindez hetente-kéthetente... Gondolhatjátok. A "kedvencem" az volt, aki kioktatott, hogy "szenvedni a rákbetegek szoktak végstádiumban". Az ilyen is bekaphatja, most komolyan. A végén számadást végeztem, eredmény: kb. 120 rugó elköltve a "kezelésre", eredmény semmi. Ekkor kezdtem én is önkezelni magam, hozattam be külföldről Gynatren injekciót, amiről különböző netes fórumokon olvastam, mert a Gynevac épp nem volt kapható nálunk. Ez sokat segített, és az, hogy próbáltam nem gondolni rá többet. Pár hét alatt rendbejöttem. Tavaly nyáron, mikor előjött, írattam fel Gynevac-ot, be is vált. Idén nyáron ezüst kolloidos irrigálást csináltam, + natúr joghurt néhány csepp teafaolajjal, ujjal felvive. 3-4.000-ből kijön az egész kezelés, és teljesen hatásos. Ja, az utóbbi 2 évben évi 1-nél többször nem jön elő. Gyógyulást Neked, az antibiotikumokkal nagyon vigyázz, nőknek nem is szabadna felírni, azonnal ott a gomba!

    előzmény:
    silkyke (67)
    2008-08-13  18:22
  10. 2008. augusztus 13. 18:2267.
    Köszönöm szépen a válaszod!Orvosról orvosról járok,épp várom az eredményeket!Igyekszem gyógyulni
    előzmény:
    margo1958 (66)
    2008-08-13  18:08
  11. 2008. augusztus 13. 18:0866.

    Sajnos én is ismerem ezt az érzést! Egyik alkalommal a kolléganőm javasolta a "petrezselymes gőzt",amit kissé kételkedve fogadtam,de ilyenkor az emberfia mindent kipróbál. Nekem bejött. Hálaisten' nem ilyen gyakoriak a panaszaim,de ajánlom próbáld ki,hátha neked is bejön.

    Egy jónagy csokor petrezselyemzöldből teát  kell főzni,majd egy lavorba(bármibe)öntöd és a forró gőz fölé guggolsz.Többször meg kell ismételni.

    Remélem tudtam segíteni!Gyógyulást neked!

    előzmény:
    silkyke (64)
    2008-08-13  17:33
  12. 2008. augusztus 13. 17:3765.

    NEM a (halott) topik laikus közönsege fog meggyogyitani.

    Menj orvoshoz.

     

     

    előzmény:
    silkyke (64)
    2008-08-13  17:33
  13. 2008. augusztus 13. 17:3364.

    Sziasztok!

     

    Látom már rég nem megy ez a topic,de nekem nagyon is aktuáils.Szeretnék tapasztalatokat kérni azoktók akik szenvedtek ebben a problémában és sikerült kigyógyulni!

    A remény hal meg utoljára!Segítsünk egymásnak! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2007. október 20. 12:1563.

    Sziasztok!

    El se hiszem, mennyien küzdenek ezzel a problémával   ... nekem is sajnos rendszeresen visszatérő dolog. idén már 5-ször volt hólyaggyulladásom, természetesen utána antibiotikum és hüvelygomba.. most éppen vesegyulladással küzdök. sajnos olyan módszerem nincs ami meg is gyógyít, csak olyat tudok ajánlani, ami átmenetileg segít. többen írták az áfonya kapszulát, én is szedem, megelőzésre jó, kezelésre kevés. viszont lehet vele húzni az időt (ez pl vizsgaidőszakban hasznos tud lenni:D). gyógyteát is iszok, ez nagyon jó fájdalomcsillapító, de nekem csak annyira elég, hogy elmenjek az orvosig.. ez nyírfalevél, bazsalikom, kakukkfű és zsurló keverék, egészen iható, nem olyan borzalmas mint pl a zsurló önmagában. és a hüvelytémára annyit, hogy én bioboltban vettem ilyen biokamilla krémet és az tök jó.. mindig kenem vele a hüvely és csikló környékét és gyengébb fertőzést elmúlaszt, csak rendszeresen kell kenni. én kenem szex után is, mert nekem gyakran kijön ilyenkor a hólyaggyulladás. ha vkinek van vmi tuti fix dolog amivel ki lehet kerülni az antibiotikumot, az szóljon nekem is jobbulást mkinek

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2007. szeptember 10. 10:1562.

    Kedves Lili!

    Annyira megrázott a történeted, el sem hiszem, hogy ilyen van! É 7-8 évig szenvedtem hólyagproblémáktól, részben a rossz kezelések, másrészt lelki eredetű dolgok miatt. Engem természetgyógyász tudott kikezelni, most akupunktúrára is járok.

    Én megfontolnám a helyedben, mert ha az orvosok ennyire nem tudnak segíteni, akkor hátha a természetes módszerek. Tudom, hogy sokan nem hisznek benne, de én a saját bőrömön tapasztaltam és tapasztalom. Annyian szenvednek ilyen problémáktól és az orvosok nem tudnak mit kezdeni ezekkel.

    Semmit nem veszíthetsz, ha elmész egy jó szakemberhez! Fontold meg, ha gondolod, adok elérhetőséget! Persze ezeknek a módszereknek is vannak hátrányai, mert nem olcsó és lassú a gyógyulás, de tartós vagy végleges lehet! Én nem hiszem, hogy ennyi idősen nem lehet rajtad segíteni!

    Szóval, ha segíthetek, szólj! Kitartást és jobbulást kívánok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_520239 (61)
    2007-09-08  12:36
  16. 2007. szeptember 8. 12:3661.
    folytatom hólyagszallagokat is kinyújtotta, de felesleges mütétek fájdalmasak ez a felvarrás, és az aranyér, szóval az eredeti problémát nem oldja meg, nekünk már azt mondták hogy bár nem vagyok öreg, de hagyjuk a házaséletet, de WC-kén mindig takarókat rakok, olyan körülményes, és persze nembeszélve a vissza-visszatérő borzasztó fájdalmakról. Nos aki még él házaséletet annak azt ajánlották, hogy mindenképpen együtt antibiotikum kurával ami árt, nem vitás, vagy pedig gumi, no szegények. Szóval nehéz nem élvezetes és még fájdalmas is. Most olyan nagyon összejött, hogy a tejsavas alulmosást nem is tudom csinálni, mert borzasztóan fáj.Szóval drága sorstársaim, ez van, ezzel kell végigélni az életünket, és mindent meg kell tenni, azért, hogy minél gyorsabban elmúljon ha jön. Az az igazság, hogy ha már érzem, mert már "profi" vagyok istenem, bár ne, no szóval akkor azonnal urogin, mert kezdetekor van mikor el tudom csipni. Hiába iszom ám jó teákat, immunerősitőket semmi, szóval kibirni átvészelni és megtenni mindent, hogy rövid ideig tartson, aztán egy kis szünet, ja a patikában azt mondták,hogy ez a tejsav higitással tulajdonképpen a hüvelyflórabaktériumok amik kellenének azokat pótolja valahogy, tehát a hüvely falát bevonja, mint fekélynél az almagél, nos nem tudtam jót hallani és irni sem, de talán az, hogy röviditsük amit már megszüntetni nem tudunk és nem költünk orvosra hiába, hanem magunk segitünk magunkon ahhoz jó volt olvasni és irni. kitartást és jobb egészséget lili
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_520239 (60)
    2007-09-08  12:27
  17. 2007. szeptember 8. 12:2760.
    Több éve szenvedek ezzel, 28éves koromban 3 szülés után sok-sok daganat miatt akkor még csak a méhemet, most 3,5 éve a petefészkeimet is kivették, de úgy, hogy egyik szét volt esve, a másik meg hozzá volt nőve a bélhez, nos vettem -hashajtó nuku- a DM-ben bió buzakorpa, német 260 Ft reggelli kávéba -nescafé cukorpótlóval és növényi tejszinnel és alá alul marad a bióbuza, olyan mint a kávés izü keményebb tejbegriz, meg lehet enni, no ettől enyhe széklet van, és nem bántja nem véres nagyon a szüléskor /halott második gyerek/ kapott aranyér, nos mindezek mellett majdnem 19 éves korom óta állandó hólyaghurutom van, meg vesegyulladásom, fürdőkbe szinte nem mehetek, pedig balesetes lábamra jó lenne, de nem megy mert + + hátán, és az az örült fájdalom a kötőtűvel való felszúrás, a vizeletcseppek fájdalma, és mellette a hüvely őrült fájdalma, az alhas görcse nyomó fájdalom. Most bevettem antibiotikumként kapott gyógyszer - ami nem jó mert ugyan erre való, de szteroidos amit az immunhiányom alapbetegségem egyike nem gyógyitható meg, abszolute rossz, és ráadásul mikor a kómás balesetnél agyon szteroidoztak, akkor 23 kg rám jött és nem megy le, bár az arc torzulása elmult, alig eszem, de ez már igy marad. Nos az urológus kijött hozzám és -mozgássértült lettem- és azt mondta, hogy mivel az onkológián azt mondták,hogy nagyon ártalmas a hormontabletta és tapasz, óvakodjak tőle, ezért a hüvelyben az egészséges baktériumok elpusztultak, és ezért az fertőzi meg a hólyagot és forditva, és ez már állandóan igy marad, ez gyógyithatatlan, ezt tünetileg lehet kezelni -én is urogin ivó lettem, de tudjátok vigyázzatok mert a medvetalp...,ban alkohollal van átitatatva tehát csak pár csepp és ha vezetni akarsz, akkor nem szabad, nos vettem a patikában mosót és vettem tejlaktózt vagy ehhez hasonlót bocsi most fejből nem tudom, higitani kell meleg vizzel és alsó mosást alkalmazni, régen kék szinü fertőtlenitőt adtak anno 40 éve, ma már ez nincs, és most ma és tegnap is falat vakarom, és bevettem mindent fájdalomcsillapitóként jó a tramadolor 100 150 200 kiszerelés, és egy negyed óra múlva hat, és amit lehetett mindent kipróbáltam, nincs házasélet már, de mégsem jó, Édesanyám és 38 rokonom rákban főleg nőgyógyászati és vastagbél és gyomorrák pusztitott anyai-apai ágon fiatalon mindenki, nos ilyen a családom vagyis volt, és én még vagyok, de sokezer dologgal, és azt mondja az urológus és a nőgyógyász is, hogy ez már gyógyithatatlan,ezt már kikezelni nem lehet, igen lehet tünetileg, de véglegesen aki ezt megkapta, az mindig vissza-és visszatérő betegség lett, betéttel védem a fehérnemüimet és mindig melegen öltözöm és még nyáron is van rajtam akkor fehér zokni, de még az ágyban is, és mégis, gyapjú közt, atkamentesen vagyok mégsem használ semmi. No és a DM-ben kapható egy finn törlőkendő aloe verás meg kamillás 469 ft 80 db vagy most 2 db együtt 700 valamennyi Ft azzal törlöm minden egyes alkalommal magam, és mikor székelés után fáj, akkor odateszek egy kendőt, de azt WC-be tenni tilos mert nem oszlik szét, és dugulást okoz, no ez alul a gyulladást csökkenti és jó érzés, és ráadásul az aranyérnek is jó, ha kijön és vérzik. Nos nem tudtalak benneteket megvigasztalni,csak az igazságot elmondani, hogy nincs rá mód és lehetőség ebből teljesen kigyógyulni, sok -sok pénz feleslegesen kiadni nem kell, de azon meglepődtem, mert nálunk a piros dobozú urogin 800 ft-t nem éri el, mindig van a hütőben, és nem annyi amit irtatok. No azért jöttem ide, hogy esetleg csodát hallok, mert én már átestem vesefeltöltéses vénás injekciókon olyan lószérumosokat kaptam negyedóránként és meg kellett innom több liter folyadékot és bennt kellett tartanom, és plussz hozzá ezek az 5-ször ismételt injekciók, azok felértek fél liter folyadékkal, aztán alig tudtam lemászni a röntgenasztalról majd ott mehettem WCre és utána megint röntgenezteztek, de hiába, semmit nem tudtak kihozni, mert van és adott, de el kell kapni, az tény, hogy az egyik vesémet már szépen kitágitotta, meg a hólyagsza
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_980949
    Torolt_felhasznalo_980949
    2007. augusztus 21. 16:4759.
    .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_102062
    Torolt_felhasznalo_102062
    2007. augusztus 21. 09:2558.

    Sziasztok..

    Elképesztő, hogy mennyien szenvedünk ezzel a borzalmas hugyhólyag gyulladással. 

    Én kisebb nagyobb megszakításokkal, de 4 éve élek együtt a lüktető, kínlódással. Amikor rámtör ez a fájdalmas borzalom a WC-n ücsörögve le tudnám kaparni a csempét a falról, minden egyes vizelet csepp, könycsepekkel párosulva távozik. Ilyenkor aztán jöhetnek az általatok említett természetes gyógymódok, mert én is kiváló kísérleti alany voltam anno a rendelőkben, és már elegem lett.. Így jöhet a kamillás ülőfürdő, a tőzegáfonya   kapszula, a mezei zsurlófű tea, az urogin tinktúra, na és a napi minimum 3 és fél, négy liter víz és tea.. a hányingerig iszom magam 

    MIndez vagy segít vagy nem.. a napokban például kifejezetten nem segítettek.. Utoljára ugyanis múlt hét pénteken tőrt rám a hepaj.. De úgy fél óra alatt már remegtem, és rázott a hideg a fájdalomtól... 2 nap elteltével a helyzet egyre csak rosszabodott, de ugye nem kell bemutatnom a magyar egészségügyet, különösen ünnepek alatt... Mindenesetre sikerült beszereznem egy doboz antibiotikumot.. amihez tényleg csak vészhelyzetben folyamodok.. most ettől kicsit jobban vagyok..de már előre félek a folytatástól...

    Most Nolicin-t szedek...  

    Egyébként szerintem ez az egész nyavaja összefüggésben áll a lelkiállapotunkkal, és az immunrendszerünkkel...

    Szakemberek szerint pedig komoly szorongások és párkapcsolati problémák állnak a háttérben.. Mindenesetre lehet ebben valami...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2007. augusztus 20. 17:3257.
    Nekem is volt a múltkor hólyaghurutom.Alig tudtam pisilni.Vettem a gyógynövényboltban Tőzegáfonyaport C-vitaminnal.Piros nagy kapszula.3-at vettem be 1 nap.Meg vettem szálas zöld teát.Ami rendes zöld tea levelekből van.Aztán elmúlt tőle.Nem tudom,hogy Neked használna e.Próbáld ki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_285819 (1)
    2007-07-22  15:30
  21. 2007. augusztus 19. 18:0756.
    A magam nevében köszönöm a segítséget, bár nem én indítottam a topikot. Már lassan 4 éve küzdök hasonló gondokkal, és úgy tűnik egyre rosszabb. Baci, majd hólyagfertőzés, antibiotikum, ettől gomba, majd megint baci, úgyhogy kúpok serege.
    Teljesen meg tudlak érteni, hogy ahhoz sincs kedved, mostanában már nekem is rettenetesen fáj. Sőt, a gyulladás átterjedt a külső területekre is. Háááát, azt hittem az eddigieket nem lehet fokozni, de sajnos lehet...
    Viszont főztem kb. 1 liter jó erős kamillateát és a kádba üldögéltem, átmenetileg jó volt bár a gomba ellen kevés, de legalább kevésbé dagadok be.
    Azért jó olvasni, hogy vannak, akiknek legalább csökkenteni sikerült a fertőzések gyakoriságát.
    Ja még valami, ami itt nem hangzott el: bélflórahelyreállítót szedek (immunerősítő és visszahat erre a területre is, patikában, DM-ben kaphat&oacute
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_711911
    Torolt_felhasznalo_711911
    2007. augusztus 19. 17:0455.

    Sziasztok!

    3 napja nálam is előjött vmi hasonló nyavalya, de mivel már orvoshoz ha nem egetverően fontos nem megyek, így magam kezdtem el kezelgetni magam rögtön az elején és nem kevés sikerrel. Amit ajánlok:

    Rengeteg folyadék, hogy átmossa a szervezetet és kivigye a bacikat!

    Nálam mindig van otthon szárított cickafark és mezei zsurló, ezekből igyatok annyi teát, amennyit tudtok (igazából napi 1 l zsurlóteát ajánlanak). Közben fontos pótolni az ásványi anyagokat is, amiket a sok folyadékkal kimosunk a szervezetünkből.

    Ha felfázás van a háttérben ajánlott a forróvizes lábfürdő.

    A zsurlós-kamillás ülőfürdő is nagyon hatásos ilyenkor vagy a a grapefruitmag-kivonatos lemosás.

    És találtam egy gyógyhatású készítményt is, ami tartalmaz medveszőlő-levelet (aminek a teája magában is nagyon hatásos ilyenkor). A készítmény neve Urogin tinktúra, kapható patikákban és gyógynövényboltokban, 1600 Ft körül van és kimonottan hólyaghurutra és hüvelygyulladásra.

    És amit még tanácsolni tudok, hogy nem érdemes orvosról orvosra járni úgysem tudnak semmit. Régebben is volt egy hasonló problémám, amivel hónapokig szenvedtem, már egy nadrágot is kínszenvedés volt hordanom, mert nagyon ingerelt, a nemi életem is befuccsolt akkoriban és persze a nődokik hétről hétre mást írtak fel. A legutolsó doki akinél voltam, kamillás ülőfürdőt javasolt. Keveseltem a tanácsát, de ez segített a leginkább. utána próbáltam nem a problémámmal foglalkozni egész nap, ülőfürdőket vettem, grapefruit-kivonatos lemosásokat végeztem, gyógyteáztam és lám egyszercsak elmúlt a bajom újabb gyógyszerek szedése nélkül.

    Jobbulást Mindnekinek!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_285819 (1)
    2007-07-22  15:30
  23. Torolt_felhasznalo_535268
    Torolt_felhasznalo_535268
    2007. augusztus 18. 12:4654.

    Sziasztok!

    Már alig várom, hogy egyszer olyat tudjak írni sorstársaimnak, ami nekem segített és talán másoknak is segíthetne. Sajnos csak ideig óráig érzem jól magam és már több, mint két éve tart a szenvedés.

    Több mint húsz féle antibiotikumon vagyok túl és jópár orvoson. Volt, aki kihajított, hogy vannak ám kint mások is, akik tényleg betegek, holott kétféle baktérium is kimutatható a vizeletben és azt a forró, csípő érzést nem kívánom senkinek.

    Pingpongozik az urológus és a nőgyógyász velem. Elegem lett belőlük és a pénzem is elfogyott rájuk és a gyógyszerekre.  

    Érdekes, de a menstruáció előtti napokban érzem magam jobban. Bár a nőgyógyász egyáltalán nem foglalkozott velem, mondván ez urológiai probléma, elkezdtem keresgélni, hogy fertőtleníthetném magam odalent. Rátaláltam a ColpoCleaner Jóddal készítményre és hozzá azonnal használom a Floragyn kúpot, bár nem rossz a ColporCleaner Laktóz sem a Floragy helyett és persze jóval olcsóbb. Nekem jó az Echinacea csepp is. Próbáltam a tőzegáfonya kapszulát is, de igazából meg nem gyógyított.

    Talán valamit segítettem valakinek és talán egyszer én is végleg kikveredek belőle. Az orvosoknak már nem hiszek, pedig ha valaki gyógyszerpárti volt, akkor az én vagyok, voltam.

    Majd elfelejtem. Zöld teát iszom minden nap. Nagyon jól átmos és kicsit jobb tőle.

    Mindenkinek gyógyulást kívánok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_285819 (1)
    2007-07-22  15:30
  24. Torolt_felhasznalo_463324
    Torolt_felhasznalo_463324
    2007. augusztus 3. 19:1553.
    Sziasztok!

    Én is régi motoros vagyok a témában, ki is próbáltam már jópár dolgot.
    Pl a joghurtos tampont is. De sajnos azt kell hogy mondjam, nekem nem használt semmit.

    Redbul: Te honnan vagy olyan biztos abban, hogy chlamydia-ról van szó? Nekem is uezek a tüneteim, voltam is nem egyszer szűrésen, és negatív lett, szóval nem vagyok chlamydiás. Lehet, hogy nagyon hasonlítanak a tünetek, de nem hinném, hogy látatlanban lehet ilyen diagnózist felállítani. Ilyen problémával még a legrosszabb orvosnak is első dolga, hogy ezeket a komolyabb betegségeket kiszűrje. Vagy tévedek? Nekem pont az a bajom, hogy miután ezek negatívak lettek, az orvosok feladták, nem tudtak mit kezdeni velem. Ha már nem chlamydia, vagy trichomonas, akkor én vagyok hipochonder...

    Lassan 2év szenvedés után azt gondolom, hogy ezek a természetes gyógymódok csak átmenetileg jók, tényleg segítenek pillanatnyilag, de a probléma okát nem oldják meg. Nekem is jó a teafaolaj, 1hónap múlva mégis újra előjön az egész. Én inkább olyan orvost keresek, ahol egyszerre kezel nődoki és urolúgus is, mivel saját magamat fertőzöm vissza mindig a húgyutak által. Az a baj,hogy mindig csak az egyiket kezelték, ezért nem sikerült soha megszabadulnom ettől. Van valami ötletetek, hova menjek?

    Előre is megköszönném!
    Üdv
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_424821
    Torolt_felhasznalo_424821
    2007. augusztus 1. 23:1452.
    Szia!
    Én is hasonló gonddal küzdök. Amióta elkezdtem szedni a fogamzásgátlót mindig az utolsó 3-4 db gyógyszernél kezdtem el viszketni. Szinte már figyelem, hogy fogok-e vagy sem, iszonyatosan rossz. Azt mondod a lelki ráhatás sokat segít??
    előzmény:
    kajudn (42)
    2007-07-29  22:43

Címlap

top