Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Candida-receptek

Torolt_felhasznalo_481187
Torolt_felhasznalo_481187
Létrehozva: 2003. augusztus 30. 23:37
Sziasztok !

Ide varom azon jelenlegi es volt "candida-tulajdonosok" hozzaszolasait, akik rendelkeznek jol bevalt candida-receptekkel.

En most fogom kezdeni a kurat, es elolvasvan a fogyaszthato etelek rovid listajat igencsak gondolkodoba estem, mit fozhetnek 3 honapon keresztul ugy, hogy meg valtozatos is legyen.

Szoval irjatok, segitsuk egymast !

Udv., NYCgirl
  1. 2005. március 9. 12:10176.
    Sziasztok!



    Segítséget szeretnék kérni Tőletek. Most kezdem másodszor a diétát. Az első úgy látszik, nem volt teljesen sikeres (bár bírta egy évig :-). Nagyon hálás lennék, ha tudnátok küldeni nekem recepteket. Bármit, amit tudtok. Nekem is van pár, amit más topicokról szedtem le, ha valakinek kell, szívesen átküldöm. Viszont kezdő főzőként, vannak benne olyanok, amiket még csak nem is értek, meg szeretném bővíteni, hogy minél színesebb legyen.

    Ha valakinek van kenyér receptje, ami nekünk jó (élesztőmentes, meg ez a mindenféle drága, és különleges liszt :-(, azt is nagyon megköszönném. Most vettem kenyérsütőt, amit tegnap kipróbáltam. Hát, látszik, hogy ez még az első kenyerem. Fura lett. :-) Még szerencse, hogy a párom mindent megeszik, neki még ez a massza is ízlett. :-)

    Szóval, kérek szépen mindenkit, aki tud segíteni, hogy vagy ide, vagy az emil címemre: burger@politicalcapital. hu küldjön receptet.



    köszi előre is

    Ha pedig tudok, bármiben én is segítek, bár úgy látom, Ti sokkal jobban ismeritek ezt az egészet, mint én.



    üdv
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_892916
    Torolt_felhasznalo_892916
    2005. január 27. 13:51175.
    Szia Becsület!

    Ma találtam meg ezt a fórumot és mivel én is nagyon rég óta kínlódom a candidával, most jutottam arra az elhatározásra, hogy el kell kezdenem diétázni. :(

    Amennyiben még áll az ajánlatod, tudnál segíteni nekem és küldenél egy pár receptet, ami nálad bevált?

    Előre is köszi
    előzmény:
    Becsület (164)
     
  3. 2005. január 18. 19:40174.
    EGY KÉRÉS MINDANNYIOTOKHOZ!!!!

    Sok szeretettel köszöntöm a régi kedves társaságot. Ugy látszik ez a betegség nem akar teljesen kihalni és még mindig téma. Nagyon sokaknak elküldtem az elmult év során a saját diétás korszakomból való receptek gyóüjteményét és a mit szabad mit nem leirást 8+13 oldalban. Nem tudom kinek van még meg, de jósajnos nekem amikor a gépemet rendbetették, sajnos letörölték és nem tudom ujra előkeríteni, Ezért is fordulok hozzátok, hogy akinek esetleg megvan amit annakidején elküldtem, tegye már meg valamelyitek hogy küldje el emailk-ben ugy ahogy én annak idején. Nagyon hálkás lennék mert most is kérte valaki és sajnos nem tudom elküldeni. előre is köszönöm. ha valakinek megvan és elküldené priviben jelezze és megadom az email cimemet
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_481187
    Torolt_felhasznalo_481187
    2004. június 27. 09:30173.
    gigi8 !

    a kura minimum 3 honapos . . .

    NYCgirl
    előzmény:
    gigi8 (172)
     
  5. 2004. június 15. 14:15172.
    Sziasztok!
    Bár még nem voltam szűrésen (már bejelentkeztem), de nagyon úgy tűnik neki kell kezdenem a kúrának.
    NYCgirl, neked mennyi ideig tartott a kúra?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_481187 (171)
     
  6. Torolt_felhasznalo_481187
    Torolt_felhasznalo_481187
    2004. június 11. 18:14171.
    szia Riena

    valoban nagyon reg irtunk. gondolom mindenki felgyogyult mar :-) en ugy gondolom igen ! es ennek nagyon orulok. miota abbahagyam a kurat (ez tavaly december kozepe volt) azota kutyabajom. kiveve 1-2 esetet amikoris jogosan nem voltam jol (tul moho voltam).

    szoval reszemrol sikersztori ! mostanaban megint gondolkodom azon hogy egy gyengebb verzioban meg kene csinalni a dietat. . .

    tobbiek ? hogy vagytok ?

    NYCgirl
    előzmény:
    Riéna (170)
     
  7. 2004. május 3. 18:46170.
    Szervusztok:)). Jajj de el lett temetve ez a topic?Hogy vagytok mindenki?Gyógyulgattok? És te Becsület?:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_298801
    Torolt_felhasznalo_298801
    2004. március 9. 21:38169.
    édességhiányban szenvedő sorstársaimnak küldöm az alábbi isteni finom linzen alapreceptet, amit mindenféle "ehető" földi jóval lehet töltögetni (pl párolt alma, őrölt napraforgó édesítővel keverve+citromhéj, mák stb)

    1/2kg durumliszt - 15dkg margarin - 10 dkg glukonon (szemcsés) - 1 sütőpor - egy csipet só - egy csipet kurkuma (a szin miatt) - kevés tej (én tejfölt használik, ettől rugalmasabb lesz a tészta) - 1/2 citrom reszelt héja

    A lisztet a margarinnal elmorzsoljuk, beleszórjuk a sütőport, a sót, a kurkumát, a glukonont és belereszeljük a citrom héját. Kevés tejjel v. tejföllel összeállítjuk jól gyúrhatóra. Ne legyen ragacsos.
    Sokféle süteményhez használhatjuk. Én karácsonykor a beiglikhez is ilyen tésztát készítettem, dió helyett mogyoróval.
    jó étvágyat!
    előzmény:
    anyaca (162)
     
  9. 2004. március 6. 21:42168.
    Sziasztok!

    Rájöttem h badarságokat írtam tegnap, mert csak végig kellett olvasnom az összes hozzászólást és találtam elég sok receptet:))) Túl késő volt már. . .
    Azért mindenkinek köszi mindent!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. március 6. 08:31167.
    Szia! Ha lehet én is kérnék a receptgyűjteményből, én még csak most kezdem el a diétát. Bár nem igazán tudom, hogy szükségem van e rá, mert az egészségfarmon mutattak ki candida gombát, a nőgyászati candidaszűrésen meg semmi eredmény. Na most tegyen az ember igazságot. . . .
    Mindenestre a diéta nem árt, hátha nem viszketőzöm tovább:)))
    Címem vikk-@freemail. hu
    Előre is köszi: Andi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. március 6. 00:55166.
    Sziasztok!

    Szeretnék kérni tőletek mindenféle anti-candida receptet! Ha lehet. . . :) Én speciel most kezdek neki egy diétának, és minden jól jönne. Keresgettem a neten recepteket, aztán rá kellett jönnöm, hogy inkább a fórumtémakörök között kellett volna hamarabb és jobban szétnéznem.
    Amúgy még hagy mondjam el, hogy én rettenetesen feldobódtam, mikor rájöttem, hogy van ilyen fórumosdi, főleg ebben a témában. (meg amúgy is) Jó érzés, hogy az ember számíthat a bajtársakra a gomba elleni küzdelemben. Nekem már most sokat segítettek az itteni infók.
    Szóval tényleg köszi mindenkinek előre is!!!
    Minden jót Nektek és jó éjt! Sziasztok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. március 2. 11:28165.
    Ki szereti a hungarocell-t? Mármint a puffasztott rizs-szeleteket? Mert azt is lehet enni, és egy csomagban jó sok van, viszont az összes csak 300 kalória. Vajjal meg lehet kenni, vagy bármit rápakolni, és elég fini. Ez olyan kaja is lehet, amikor az ember valamit enne, valami hiányérzete van, vagy csak rágcsálna.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. március 1. 17:29164.
    Már 19 társunknak megküldtem ősz óta azt a gyülteményt amit a saját betegségem alatt állítottam össze, Ez tartlmaz általános előirásokat is, amelyeket orvosi tanácsok alapján irtam meg, és tartalmaznak olyan recepteket, amelyeket az alatt az idő alatt amig nagyon erősen diétáztam, saját magam találtam ki, de minden alkalommal megmutattam szakembernek aki jóváhagyta az összetételét egyes ételnek süteménynek.

    Most ismételten felajánlom hogy aki priviben megadja az e--mail cimét nagyon szívesen elküldöm, hogy ötleteket merítsetek belőle és talán segíteni tudok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. március 1. 17:21163.
    Az anticandidás sütik tönkölylisztből készülnek és cukor helyett fruktozt, vagy anticandida cukrot használnak. Szerintem az elsőt, mert az anticandida cukor borzasztó drága, 2 évvel ezelött 1/4 kg 1. 070. - Ft volt. Élesztót nem haszálnak, maximum szódabikarbónát. A saját betegségem alatt összeállított receptek között is van néhány amit lehet enni, de arra számítani kell, hogy soha nem az az iz, ami a fehérlisztből sütőporral, vagy élesztóvel készült sütiké.
    Viszont nagyon jó palacsintát lehet készíteni rizsliszt és tönkölyliszt keverékéből, szódavizzel, vagy galuskát rizslisztből. Olyan könnyü lesz mint a pille.
    Bocs hogy beleszóltam, de én egy másféléves nagyon szigoru diétán vagyok tul és még a mai napig is nagyon megnézem hogy mit eszem.
    előzmény:
    anyaca (162)
     
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. március 1. 11:43162.
    Sziasztok, en nem regen kezdtem el a dietat es gondolotam ujra feleleszthetnenk a forumot is. Chris neked leirnek egy jo ki kajat, amit en most talaltam ki a hetvegen, pont azert amiert te is en is gondban vagyok a reggelivel. Szoval vettem hantolt kolest bioboltban, amit itt a noklapjan talaltam. Szoval a kolest 3szoros vizben megfozom kasanak, ami kb 15 perc alatt megvan, aztan ha megfott, olyan mint a tejberizs, csak nem olyan fehet, megszorom canderellel, fagyasztott gyumolcsel, szederrel, malnaval es nyakonontom egy fel pohar joghurtal. Szerintem isteni. Probaljatok ki. Es nagyon jo, mert en ket kicsi kupicanyi kolesbol csinaltam es egy eleg nagy adag lett belole. Chris ezzel az edessegvagyadat is ki tudod elegiteni szerintem, mert en is ezzel kudok idonkent, bar ahogy haladok a dietaval egyre jobban meg tudom allni a dolgot. Ja es isteniek a bio boltban kaphato anti-candidas almas, makos, turos lepenyek. Barcsak tudnam hogy csinaljak. Akinek esetleg otlete van szivesen veszem a recepteket.
    előzmény:
    Chris7911 (160)
     
  16. Torolt_felhasznalo_481187
    Torolt_felhasznalo_481187
    2004. február 28. 17:32161.
    szia kedves kuzdo kezdo :-))

    jol erzekeled a reggelik elegge huzosak. eleinte en sem tudtam mivel kene jollakni reggelire. aztan talaltam olyan kenyeret ami eleszto nelkul keszul es nem sima lisztbol. igenam csakhogy olyan rossz ize volt/van hogy nem igen volt etvagyam hozza. aztan kiprobaltam piritva es igy mar egeszen eheto ize lett. erre pakoltam pulyka felvagottat (rendes husi vekonyra szeletelve lehet kapni nalunk a kozertben). lehet hozza salatat enni, paprikat, paradicsomot, kesobb repat. aztan ettem speci muzlit (shredded wheat) szojatejjel, vagy rizstejjel. szerezz be rizslapokat az is jo kenyer helyett. lehet enni elofloras jogjurtot (danone) is. tudom nem tul nagy a valasztek de azert mar ez is jobb mint a semmi. hagymas tojast is lehet enni. . . azert az mar elegge telito nem ? de en kinomban sutottem sos palacsintat is es daralt pulykahusival toltottem meg. . . de ez mar nem is reggeli tema inkabb ebed vagy vacsora. . . jo szorakozast !!! en mar tul vagyok rajta es nagyon jol erzem magam !!!

    NYCgirl
    előzmény:
    Chris7911 (160)
     
  17. 2004. február 27. 23:18160.
    SZiasztok

    sosem gondolkodtam ilyesmin, de ahol mostanaban utanaolvastam dolgoknak rajottem hogy lehet hogy mindentol fuggetlenul lehet hogy nekem is erdemes egy candida dietat tartanom. Nem lesz konnyu mert szeretem az edesseget es a peksutemenyt, de egyszeruen mar nem birom tovabb

    kb 12eves korom ota van eros fejfajasom sokat vizsgaltak, nem volt ra magyarazat. Aztan elmaradt egy ideig de most mar megint evek ota kinoz, altalaban olyankor a gyogyszerek sem segitenek, es altalaban reggel ebredestol lefekvesig tart. . . . huvelyfolyas is kinoz evek ota, nem tudom elmulasztani semmitol, sokszor viszket is, pedig allandoan tisztogatom magam, es noi mosakodoval . . . faradekonysag ? hehh, 6oraban dolgozom de azt is alig birom vegigcsinalni stressz? hehehe a munka mellett foiskola, vizsgak, iskolaba jaras. . . . szoval . . nem sorolom vannak tunetek boven. . . depi elojon altalaban, az edessegert meg egyenesen remegek. . . persze van is rajtam nehany kilo. . ugy 6-10 (=170cm, 70kg) amugy 24eves vagyok. . .

    rengeteg etelt leszedtem a forumbol. . de nekem egy vmi nem tiszta. . orvoshoz nincs idom elmenni, es kedvem sincs vegigjarni hogy esetleg elutasitanak. . . ez a kura onmagaban karos nem lehet azt gondolom. . .

    leirna vki hgoy hogy epul fel etrendileg egy napja? mert tobbnyire desszertek es foetelek receptjeit lattam csak. . .
    mit esztek reggelire ha nem lehet tejet, nem lehet kavet, nem lehet semmi amolyan reggelinek valot enni. . .

    koszonom elore is
    Chris
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_262860
    Torolt_felhasznalo_262860
    2004. február 7. 21:35159.
    Kedves Candidások!

    Hová lettetek az elmúlt másfél hónapban? Most találtam a topicra és látom, hogy karácsonykor abbahagytátok a levelezést. Mindenki rendbejött volna? (amit őszintén kívánok persze).
    Éva nénitől priviben kértem a recepteket és most nyilvánosan is. Jó lenne, ha folytatnátok a levelezést, mert egyszer csak törlik a fórumot és elvész az a sok jó tanács, amit összeszedtetek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_481187
    Torolt_felhasznalo_481187
    2003. december 23. 14:22158.
    BEKES KARACSONYT KIVANOK MINDENKINEK !

    aztan csak lassan a testtel a karacsonyi vacsorakor :-)))

    NYCgirl
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_481187
    Torolt_felhasznalo_481187
    2003. december 14. 22:19157.
    kivancsian varom hogy hogy izlett a teszta . . . daralt hussal is biztos kivalo.

    NYCgirl
    előzmény:
    Becsület (156)
     
  21. 2003. december 14. 21:34156.
    Köszönet a jó receptért. A héten ki fogom próbálni, mert minden ami kell hozzá olyan amit nagyon szeretek. Lehet hogy egy kicsi darált pulyka mellikét teszek bele, mert nekem már régen szabad szárnyas husit enni. Tönköly tésztám pedig mindig van otthon. Tudjátok hogy lehet fehér tönkölytésztát is kapni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_481187 (154)
     
  22. 2003. december 14. 21:30155.
    Tudot kedves Vancuver ha már irogatunk itt, és elolvasgatjujk a másik irását már nem vagyunk "Idegenek". Ebben az a szép hogy látja az ember, mennyien vagyunk akikben meg van a segítőkészség és vannak akik elfogadják a segítséget. Ezért szeretek én ide "járni". Itt mindíg jó a hangulat és mindíg akad valaki akinek tanácsra, segítségre van szüksége és örömmel veszi ha probálnak neki segíteni. Remélem ez még nagyon soká igy is marad. Na nem azért mert sok a Candidás hanem mert jó itt beszélgetni és bizunk abba hogy mindenki teljesen meg fog gyógyulni.
    előzmény:
    Vancuver (153)
     
  23. Torolt_felhasznalo_481187
    Torolt_felhasznalo_481187
    2003. december 14. 17:11154.
    hogy a cimhez is huek legyunk alljon itt ismet - hosszu ido utan - egy recept. ezt egy portugal ismerosomtol tanultam. . .

    Bazsalikomos spagetti

    aprora vagott brokkolit megparoljuk. ne legyen olyan puha hogy szetmalljon. a fozovizbe teszunk egy kis szodabikarbonat attol megmarad a szep zold szine (bar gondolom ezt tudjatok).

    kozben zoldhagymat felvagunk aprora, oliva olajban megpiritjuk kicsit, aztan reszelunk bele 3-4 cikk fokhagymat adagtol fuggoen (aki nagyon szereti a fokhagymat az tobbet) plusz friss gyombergumot is egy keveset (ez utobbit el is lehet hagyni ha nincs otthon). Vigyazzni kell arra hogy a fokhagyma hamar pirul !

    ezutan szorunk bele szariott morzsolt bazsalikomot. szoval ezt igy osszerottyantjuk. Hozzaadjuk a brokkolit is. persze kozben odateszunk foni sos vizet a spagettinek v. egyeb tesztanak (candidasok esetenben barna teszta). amikor az keszen van akkor leszurjuk es beleontjuk a hagymas, brokkolis cuccba es osszekeverjuk ovatosan. igy kicsit meg atsutjuk, lehet piritani is ugy meg finomabb. kozben meg tehetunk ra a bazsalikombol es sot is ha kell meg bele.

    talalaskor sajtot (mozzarella) reszelek ra.

    ez igy eleg vega kaja es kandidasoknak kituno, de a csalad tobbi tagjanak lehet kombinalni meg sult, aprora vagott bacon-nel is. vagy aprora vagott elore megsutott csirke, pulykamellet (vagy egyeb husit) keversz a tesztahoz.

    szoval lehet varialni az tuti. es a bazsalikom olyan erdekes izt ad a tesztanak, hogy feludules.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2003. december 12. 21:18153.
    Sziasztok!

    Jaj, nagyon sajnálom, ha rosszul adtam meg a címet!!! Csak most keveredtem ide, mert három vizsgejegyet szeretnék már a karácsonyfaalá tenni magamnak. Nagyon nagyon köszönök minden segítséget Tőletek, kedves gyakorlott candida-diétázók (NYCGirl és Éva néni)!!!!
    Olyan szokatlan a mai világban azt hiszem, hogy "vadidegen" emberenek segítenek.
    Nagyon kellemes ünnepeket kívánok Nektek, ha esetleg addig nem tudnék szabadulni!!!
    E.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_481187
    Torolt_felhasznalo_481187
    2003. december 11. 03:54152.
    jelly_belly@freemail. hu es a hu elol vedd ki a kozt.

    NYCgirl
    előzmény:
    Becsület (151)
     

Címlap

top