Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Candida-receptek

Torolt_felhasznalo_481187
Torolt_felhasznalo_481187
Létrehozva: 2003. augusztus 30. 23:37
Sziasztok !

Ide varom azon jelenlegi es volt "candida-tulajdonosok" hozzaszolasait, akik rendelkeznek jol bevalt candida-receptekkel.

En most fogom kezdeni a kurat, es elolvasvan a fogyaszthato etelek rovid listajat igencsak gondolkodoba estem, mit fozhetnek 3 honapon keresztul ugy, hogy meg valtozatos is legyen.

Szoval irjatok, segitsuk egymast !

Udv., NYCgirl
  1. 2003. december 10. 22:43151.
    légyszíves ird le Te hogyan írtad ami működött?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_481187 (150)
     
  2. Torolt_felhasznalo_481187
    Torolt_felhasznalo_481187
    2003. december 10. 22:04150.
    nekem mukodott. . .

    NYCgirl
    előzmény:
    Becsület (149)
     
  3. 2003. december 10. 21:43149.
    Na most már végkép nem tudom mi a hiba. Ez is vissza jött, hogy bocsánat, de ilyen cim mincs. Talán Vancuver ha elolvassa rá jön hogy hol a hiba
    előzmény:
    Becsület (148)
     
  4. 2003. december 10. 21:40148.
    Rá jöttem, hogy mi volt a baj. Én nem tudom miért, de minden alkalommal y-t irtam j helyett
    előzmény:
    Becsület (147)
     
  5. 2003. december 10. 21:22147.
    Most hogy visszaolvasatam azt amit írtam, látom hogy a pont után szóközel irta ki a gép. Ezek szerint Ő is jól irhatta
    előzmény:
    Becsület (146)
     
  6. 2003. december 10. 21:20146.

    Köszönöm a segítséget, de én nem hagytam a szóközt, hanem igy irtam: yelli_belli@freemait. hu
    második próbálkozásnál: yellibelli@freemail. hu
    és igy is az jött vissza hogy bocs, de ilyen cim nincs

    ezért kértem hogy irja meg mégegyszer, azt tudom hogy szóköz nem lehet a címben sem ékezetes, sem nagy betű, de azért nagyon köszönöm a figyelmességedet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_481187 (145)
     
  7. Torolt_felhasznalo_481187
    Torolt_felhasznalo_481187
    2003. december 9. 22:14145.
    Becsulet !!!

    a . hu elott vedd ki a cimebol a szokozt es ugy jo lesz. a jelly_belly-t pedig ne ird egybe.

    NYCgirl
    előzmény:
    Becsület (144)
     
  8. 2003. december 9. 22:11144.
    HA EGYBE VAN ÍRVA AKKOR IS VISSZA JÖNT HOGY ILYEN CIM NINCS
    előzmény:
    Vancuver (141)
     
  9. 2003. december 9. 21:05143.
    Azt hiszem az email cimd igy nem működik, már másodszor kapom vcissza hogy rossz a ací. Nem lehet hogy a yellibelly- igy egybe kellene írni? mert a yellí_belly vissza jön
    előzmény:
    Vancuver (141)
     
  10. Torolt_felhasznalo_481187
    Torolt_felhasznalo_481187
    2003. december 9. 17:20142.
    en edesseg gyanant foztem egy gyenge kavet felontottem tejjel (szoja/rizs) es tettem bele 1-2 szem stevia-t (edesito). ezzel birtam ki . . .

    plusz ragcsalni jok a kulonbozo magok (kiveve mogyoro)

    mail ment neked. . .
    előzmény:
    Vancuver (141)
     
  11. 2003. december 9. 15:37141.
    szia NYC girl!
    Köszönöm a bíztatást! Tényleg jó sorstársakra lelni itt, pláne jó tapasztalatokról hallani. Szerintem is kibírható a diéta, és igen, én is sokat megtartok majd belőle!

    Szóval csokit sem? :(((( Ezt szomorúan hallom, mert sok diétás édességet fogyasztok, enélkül nem tudom mi lesz. (ezek fruktózzal vagy aszpartammal készülnek)
    A múltkor szülinap volt. Egy óriáááási feketeerső tortával ünnepelték a nagypapám 84. szülinapját. Én pedig egy szelet répám nyámmogtam addig is:) A könnyem kicsordult.

    Előre is köszönöm az anyagokat, Éva néninek pedig már írtam, és kérvényeztem az Ő összefoglalóját is! A mailcímem: jelly_belly@freemail. hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_481187
    Torolt_felhasznalo_481187
    2003. december 8. 22:45140.
    szia Vancuver ! udvozlunk korunkben. tavirati stilusban valaszolnek a kerdeseidre:

    - nem lehet tejet inni. max rizstejet, kecsketejet, szojatejet. ez utobbit az elejen nem ajanljak.
    - kukoricat, repat az elso 3 hetben nem utana igen
    - kruplit: ez valtozo. en nem ettem 2 honapig. van aki eszi
    - elesztot: egyaltalan nem !!! abszolut tiltott !!! candida kenyeret vegyel.
    - csokit nem lehet enni kiveve ha esetleg karob porbol van (en nem talaltam ilyet)
    - canderellrol nem tudok irni neked, mert en nem azt hasznaltam edesitonek hanem a stevia-t.
    - nem hany hetig hanem hany honapig esetleg evig kell csinalni !!! nekem 3 honapot irtak elo ami most fog letelni. de mar most tudom hogy nem terek vissza teljesen a korabbi etkezesi szokasomhoz. lazabban fogom venni ugyan a szabalyokat, de nem hagyom el oket teljesen.

    ajanlom, hogy kerd el Eva nenitol (alias Becsulet) a listajat. illetve en is atkuldok majd neked egy-ket dolgot.

    csak azt tudom javasolni hogy KITARTAS !!!

    NYCgirl (orulok, hogy tetszik a topic)
    előzmény:
    Vancuver (138)
     
  13. 2003. december 8. 20:08139.
    Ismét én!
    Végigolvastam a hozzászólásokat. Sok hasznos infót begyűjtöttem.
    Az én tüneteim a hüvelyfolyással kezdődtek. Ez kezdett aggasztani. Azóta rájöttem, hogy sokminden más is összefüggésben lehetett vele. Kicsi korom óta elég félős vagyok, de az elmúlt fél évben nem lehetett egyedül hagyni napközben sem, éjjel többször hallucináltam, ilyenkor még a mamámat is felhívtam a szobámba. Vert a víz és folyton hangokat hallottam, nevetéseket és hogy szólongatnak. És ez már most, pár hét után is elmúlt. Eszméletlen megkönnyebbülés.
    Egyébként a diéta óta én csak hízom. Ami nem baj, mert alig voltam 46 kiló (hozzá 170 centi).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2003. december 8. 19:32138.
    Sziasztok!
    Nemrég kezdtem a diétát, több orvosnál is voltam, és mind mást mondott a tiltott ételekre vonatkozóan. Úgyhogy sok kérdés felmerült bennem.

    Tejet lehet inni?
    Krumplit, kukoricát lehet enni?
    Élesztőt picit (amennyi a kenyébe kell) lehet enni vagy egyáltalán nem?
    Canderelt használhatok -e édesítőnek?
    Nem fruktózzal hanem canderelből készült csokit lehet-e fogyasztani?
    Mennyi ideig (hány hét) kell csinálni?
    Nagyon megköszönném, ha valaki megosztaná velem biztos forrásból származó tiltott étel listáját!
    Mások tapasztalataira is kiváncsi vagyok, hogy ki mit hallott a diéta szigorúságáról!

    Egyébként előszeretettel ajánlom mindenki figyelmébe a Herbaházban kapható Anti-Candida kekszeket. Isteni finomak. Több ízesítésben is kapható. Szintén ugyanitt beszerezhető tönköly búzakenyér, aminek szerintem sokkal jobb az íze, mint a fehérkenyérnek.

    Mivel liszérzékeny vagyok, mi már elég régóta itthon sütjük a kenyeret, egy kisebb kenyérsütőgépben. Bár nem a lególcsóbb, azért hamar megtérül a befektetés.

    NYCgirl: köszönet, hogy elindítottad ezt a toppicot!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_481187
    Torolt_felhasznalo_481187
    2003. december 8. 14:47137.
    igen, en a suru palacsinta tesztaba martott modszert alkalmazom, mivel itt a kornyeken meg nem fedeztem fel eleszto mentes morzsat. plusz teszek bele szerecsendio port . . . nagyon finom vele !!!
    előzmény:
    lufi (135)
     
  16. Torolt_felhasznalo_481187
    Torolt_felhasznalo_481187
    2003. december 8. 14:44136.
    igen, en a suru palacsinta tesztaba martott modszert alkalmazom, mivel itt a kornyeken meg nem fedeztem fel eleszto mentes morzsat. plusz teszek bele szerecsendio port . . . nagyon finom vele !!!
    előzmény:
    lufi (135)
     
  17. 2003. december 8. 09:41135.
    Van még bio-bolt a II. ker. Frankel Leó u. közepén is, nem messze a Bambi presszótól, rendkívül felszerelt bolt, és az eladónő minden kérdésre tud válaszolni, nagyon felkészült.
    Aztán van mégé biobolt a XIII. kerületben, a Duna mozi mellett, húha, nemtom az utca nevét, tán Hollán Ernő u. ? A Jászai Mari térnél van, nem sokat kell begyalogolni a körúttól.
    De tudjátok-e, mit fedeztem fel? Olyan "zsemlemorzsát", ami candida-kenyérből van, magyarul élesztőmentes. Kicsit sötétebb a normálnál, de amúgy pont olyan, ízre is. Szóval, ha valaki már oda jut, hogy olívaolajban süthet, és tojást is lehet használnia, bármilyen liszttel lehet panírozni, pl. rozsliszt, durum, stb. Nos, akkor készíthető rántott padlizsán, patisszon, karfiol, brokkoli, kelbimbó, stbstb. , sajt, csirkemellszelet, ha lehet enni, egyszóval egy csomó olyan finomság, ami a diéta során esetleg tiltott. Sőt, ha tojás, tej ehető, lehet sűrű palacsintatésztába mártani a fenti cuccot, és olívaolajban kisütögetni, isteni fincsi mindegyik!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2003. december 5. 21:25134.
    Szia piperke!

    A Múzeum krt-on van egy biobolt. Ha az Astoriától mész a Kálvin térre, a jobb oldalon lesz. Nem nehéz megtalálni, elég nagy. A Napsütöde pékség kenyerei azok, amelyek anti-candidásak, a többi nem, mert kovásszal készültek. Kicsit drágábbak ugyan, (amit én szoktam venni, az 245 Ft, sajnos. . . ) de diéta esetén érdemes ezt, ilyet enni. Egyébként van még egy jó bolt az Oktogonon, de nem tudom, ott kapható-e ilyen kenyér.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_250235 (126)
     
  19. 2003. december 5. 19:17133.
    Hát tulajdon képen az az igazi fogyókúra ha az ember gyereke csak szagolja a finom ételek illetát de nem eszik belőle. . . . . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_481187 (132)
     
  20. Torolt_felhasznalo_481187
    Torolt_felhasznalo_481187
    2003. december 5. 15:11132.
    hat igen, az a fincsi omlos puha kenyer . . . hmmm. raadasul en meg azzal is nehezitem a helyzetemet, hogy itton hazilag sutom a kenyeret geppel !!! na ezt adjatok ossze :-))) jobbnal jobb illatok terjengenek olyankor en meg nem ehetek belole. . . mi ez ha nem mazoizmus ? :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_481187 (131)
     
  21. Torolt_felhasznalo_481187
    Torolt_felhasznalo_481187
    2003. december 5. 15:09131.
    igen eszrevettem . . . :-))))

    kozzeteszem, hogy mas is olvassa.

    tehat piperke irta:

    Igen, minden rosszban van valami jó is: apu is fogyott, amióta diétázik. . . Szegénykém, pedig imádta az omlós friss fehér kenyeret. . Éva néni, köszönöm szépen a címeket! Felkeresem majd a boltokat
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_250235 (130)
     
  22. Torolt_felhasznalo_250235
    Torolt_felhasznalo_250235
    2003. december 5. 12:02130.
    Nagyon szórakozott vagyok, véletlenül NYCgirlnek privibe küldtem a hozzászólásamat. .
    Na mindegy. . :-))))

    Éva néni, köszönöm a címeket, be fogok nézni majd!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_481187
    Torolt_felhasznalo_481187
    2003. december 5. 00:02129.
    ja es meg egy ! nagyon hatekony fogyokuranak bizonyult. ugyan nem voltam kover, csak inkabb enyhen telt, de igy is lement 6 kg. ennek persze felettebb orulok, csakhogy most a korabbi cuccok lognak rajtam. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_481187
    Torolt_felhasznalo_481187
    2003. december 5. 00:00128.
    szia piperke

    en lassan a 3 honapos candida kuram veget jarom. sokkal jobban vagyok mint elotte, mondhatni tunetmentes !!! nagyon kitarto voltam vegig csak par hete kezdtem el krumplit is enni. no de a kenyeres temadra valaszolva: en probaltam sutni eleszto nelkuli kenyeret (sok receptet kaptam innen-onnan) de kimondom neked oszinten, hogy ehetetlen !!! megfogadtam hogy tobbet nem pazarlom a draga lisztet erre. probaltam en siman sutoben es kenyersuto gepben is. egyik sem mukodott !!! persze ettol fuggetlenul kiprobalhatod. . . mindenki a sajat karan tanul.

    a kenyerproblemat ketfele keppen oldottam meg: 1. helyettesitettem azzal a kerek v. kocka alaku rizslapokkal (otthon hamlet-nek hivjak ha jol emlexem) 2. talaltam rizslisztbol es eleszto nelkul keszult kenyeret.
    ez utobbi is ehetetlennek bizonyult, de rajottem hogyha megpiritom akkor egesz jo. mostmar finomnak mondanam lassan 3 honap utan :-)

    ennyit a kenyerrol.

    nekem a gyomrommal volt problema (tobb eve huzodo). egyebkent minden tunetem megszunt kiveve egyet. az arcom nem tisztult le :-((( nem tudtok valami hatekony szert pattanasokra ? mar nagyon unom !!!

    NYCgirl
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_250235 (126)
     
  25. 2003. december 4. 17:57127.
    Otthon elkészíthető kenyér receptet sajnos nem tudok, de javaslom, hogy a bio-. bo9ltokban kérdezősködj, mert kapni candidások részére készült kenyeret. Igazán ehető és egy hétig eltartható. Természetesen ne várj kemencében sütött foszlós fehér kenyeret. Ez barna, viszonylag elég puha és az ize is jó. Nem tudom merre laksz, de a Lehel csarnokban lent a földszinten és a Pozsonyi uton a szent István parkkal szemben van 1-1 bio bolt ahol én szoktam venni a candida kenyeret. A Pozsonyi uti üzletben még candidásoknak való sütiket is kaphatsz "édeset" és sósat it. Egy szelet süti 120-150. - Ft között van. Érdemes felkeresni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_250235 (126)
     

Címlap

top