Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Candida-receptek

Torolt_felhasznalo_481187
Torolt_felhasznalo_481187
Létrehozva: 2003. augusztus 30. 23:37
Sziasztok !

Ide varom azon jelenlegi es volt "candida-tulajdonosok" hozzaszolasait, akik rendelkeznek jol bevalt candida-receptekkel.

En most fogom kezdeni a kurat, es elolvasvan a fogyaszthato etelek rovid listajat igencsak gondolkodoba estem, mit fozhetnek 3 honapon keresztul ugy, hogy meg valtozatos is legyen.

Szoval irjatok, segitsuk egymast !

Udv., NYCgirl
  1. 2003. szeptember 7. 19:4551.
    Kedves NYCgirl!
    Csak most tudtam le ülni a géphez egy kicsit, mert a mai nap a családomé volt. A vaj állati eredetü a margarin növényi itt az én orvosom azt mondta hogy inkább a növényi eredetü zsiradékot használjam, tehát ha csak lehet inkább olajat a főzéshez és abból sem tul sokat. Amennyi margarint van egy adag süteménybe abból a te szervezetedbe nem jut olyan nagyon sok, mert gondolom a család is kap belőle. Az enyémek nagyon jó ízűen ették és soha nem sütöttem a betegségem alatt kétféle (betegnek-egészségeseknek) összetételben tésztát.
    Holnap kicsit több időm lesz és akor irok még recepteket addig is jó pihenést kívánok Éva néni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_481187 (50)
     
  2. Torolt_felhasznalo_481187
    Torolt_felhasznalo_481187
    2003. szeptember 7. 14:5950.
    koszi a recepteket. en ugy tudom hogy margarint sem lehet hasznalni inkabb sima vajat.

    a masik gondom a joghurt. azt mondta nekem a szakember, hogy bio joghurt kell, es legjobb a belforat helyreallito fajta joghurt v. kefir (pl kaukazusi kefir). itt amerikaban viszont eddig nem talaltam ilyeneket. nem hiszem, hogy pont itt ne lenne ilyen. . .
    előzmény:
    Becsület (48)
     
  3. 2003. szeptember 7. 10:2049.
    Bocs a mandulapehely nem 5 db hanem 5 dkg
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_481187 (47)
     
  4. 2003. szeptember 7. 10:1848.
    Kedves NYCgirl !
    Örömmel segítek amiben csak tudok. Sajnos nekem szigorú diétát kellett tartani ugy 2 hónapig az után kezdett valamelyest enyhülni, de hát nem túlsokat, és 2 hónaponként csökkentve a szigoru előirásokat lassacskán rendbe jöttem. De mint írtam a mai napig nagyon sok mindent betartok. Ami a szódabikarbónát illeti szabad, sőt mint olvastam pár előző hozzászólást sütőporról irnak. Hát a sütőpor helyett a nagyon szigoru diéta ideje alatt borkő-port (vigyázat nem azonos a borkő savval) lehet csak használni ami gyógyszertárban kapható, majd később már a szódabikarbón is használható. A borkőport csak ugy szabad használni hogy egy pohárba teszel egy csapott teáskanálnyi port és nagyon meleg, de nem forrásban lévő 1/2 deci vizzel felengedet és nagyon jól elkeverni. Addig nem lehet a tésztába tenni amig nem teljesen olvadt fel a vízben, ez kb. 4-5 perc és közben sokszor kevergetni.

    Túrós lepény:
    45 dkg zabpehelyliszt
    20 dkg RAMA
    1 pohár natúr joghurt
    1teáskanál szódabikarbóna
    2 tojás
    Töltelékhez:
    75 dkg száraz turó
    5 evőkanál anti-candida cukor vagy fruktozin
    1 citrom frissen reszelt héja
    4 tojás
    5 db mandulapehely

    A lisztet a szódabikarbónával összekeverni és átszitálni, össze morzsolni a margarinnal, majd a tojással, és a végén a joghurttal jól kidolgozni. A nyujtólapon ugyancsak zabpehely lisztet használok. Az én tepsim 30x32 cm-es ez a tészta mennyiség pont kitölti. A tésztát akkorára nyujtom hogy ha bele teszem a tepsibe az oldalain is kb 1, 5 cm magasságig érjen. Villával megszurkálom és előmelegített sütőbe teszem 10 percre.
    A túrót áttöröm, a reszelt citromhéjával a cukorral és a tojások sárgájával jól kikeverem. A fehérjéket egy csipes sóval kemény habbá verem és lazán bele keverem a túróba. Az elősütött tésztán egyenletesen elterítem, és egy kanálnyi joghurttal megkenem , majd a mandula pelyhet egyenletesen rászórom és könnyedén rányomkodom. Kb 30-35 perc alatt készre sütöm. Akkor jó amikor a mandula. -pehely szép rózsaszínre pirult a tetején.

    Sús rudacskák.
    10 dkg rizsliszt
    20 dkg tönkölyliszt
    20 dkg RAMa
    30 dkg juhtúró
    szükség szerint só
    1 teáskanál szódabikarbóna
    2-3 kanál natúr joghurt
    A kenéshez 1 tojás 5-7 dkg reszelt sajt (lehetőleg száraz fajta vagy kecskesajt) só szájíz szerint.

    A kétféle lisztet a szódabikarbónával együtt össze szitáljuk, majd a margarinnal összemorzsoljuk. Ez után a juhtúróval és szükség szerint 1-2 kanál natur joghurttal jól kidolgozzuk és legaláb 1 órát a hűtőben pihentetjül.

    A nyujtólap szórásához rizslisztet használunk, a tésztát kb 1/2 cm vastgra nyujtjuk és ujnyi széles, majd 6-7 cm hosszu csíkokra vagdaljuk. A tepsibe helyezve a felvert rojással megkenjük, ügyelve hogy ha lehet az oldalára ne kerüljön tojás, majd megszórjuk a reszelt sajttal és előmelegített sütőben 15-20 perc alatt szép aranyszínűre sütjük. Egyenlőre ennyit és estére írok még ami nem süti. Remélem tudtan segíteni. Jó étvágyat
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_481187 (47)
     
  5. Torolt_felhasznalo_481187
    Torolt_felhasznalo_481187
    2003. szeptember 6. 22:2247.
    szia.

    orulok, hogy ratalaltal a topikra. termeszetesen nagyon varjuk a receptjeidet hisz erre jott letre a topic. es nem csak sutis recept johet. barmi !

    egy hete kezdtem el bevezetni reszben a candida konyhat. egyelore csak probalkozom hogy milyen kajak jonnek be es mik nem. emelett normalis etelt is eszunk. ugy volt hogy hetfon kezdem a kurat, de anyukamnak lesz szulinapja es kerte, halasszam el meg egy kicsit, mert elmennenk egy etterembe, es nem szeretne ha csak ulnek ott 3 szem borsoval. . .

    szoval most itt tartok. az elhatarozasom az nagy. kerdesek pedig mindig felmerulnek bennem es jo ha az ember valakivel meg tudja azokat vitatni.

    most pl azt nem tudom, hogy szodabikarbonat candidas hasznalhat e ?

    varom, varjuk a receptjeidet.

    udv. ,

    NYCgirl
    előzmény:
    Becsület (46)
     
  6. 2003. szeptember 6. 20:1546.
    Üdvözlök mindenkit aki a candida témában érdekelt. Én több mint egy évig csináltam mig hogy ugy mondjam teljesen rendbe jöttem. Nagyon szívesen adok néhány süti receptet, mert gondolom nem csak én jártam ugy hogy mikor azt mondták hogy na a cukor az nem szerepelhet az ételek között, abban a pillanatban sütik jártaka fejemben, hol ott egyáltalán nem vagyok "édes-szájú". Szerintem nem én vagyok az egyetlen akivel ez előfordul. Hát én alkottam magamnak recepteke. Van olyn ami 2-3 féle lisztből van összeállítva, és cukor helyett a diéta kezdeti időszakában az anticandida cukor, vagy később már a gyógyszertárban kapható szaharóz vagy fruktóz használható attólfüggőenhogy a szervezete az embernek melyiket tudja elfogadni. Én például csak a fruktózt tudom használni, mert a szaharóztól csalánkiütést kapok. Ez utobbi kettőt a kezelőorvos, vagy háziorvos fel tudja írni receptre és akkor sokkal olcsóbb. Használni ugyan ugy lehet mint a porcukrot, az állaga is olyan. Az anticandida cukor nagyon jól használható, csak az az egyetlen hibája hogy borzalmasan drága és azt nem tudja az orvos felírni. Nagyon sokat használ az anticandida tea, ami bio boltokban kapható. Ezzel kapcsolatban van egy jó tanácsom. Mivel teljesen mindegy hogy hidegen vagy melegen iszod, a hideg változatot ajánlom és ha tudja valaki, úgy egyszerre igyon meg egy csészével, ne kortyolgassa. Ezt azért ajánlom mert tulajdonképen nem rossz az íze, csak ha már megitta az ember azaz érzése hogy a csészét előzőleg szappannal mosták ki és nem lett rendesen elöblítve. Na hidegen ez alig érezhető.
    Ami a liszteket illet, olvastam hogy nagyjából mindannyian tudjátok már, hogy a fehér buzaliszt a legnagyobb mértékben kerülendő. Tönkölyliszt, durumbliszt, rizsliszt, barnarizs-liszt zabpehelyliszt, hajdinaliszt amiket nagyon jól lehet használni és ugy hozzá lehet szokni hogy én még a mai napig is használom ezeket a főzéshez. Például a rizslisztből pehely könnyü nagyon finom galuskát lehet készíteni. Ugyan úgy mint a rendes lisztből csak sokkal könyebb lesz. Durumblisztből minden meg lehet csinálni amihez eddig buza lisztet használtam. pl. : palacsintát
    Ezek után ha valakit érdekel nagyon szívesen írok pár receptet amiket én állítottam össze és olyanokkal kóstoltattam akik nem tudták az összetételt és nagyon jónak találták. A családomnak a mai napig is nagyon sokszor készítek ilyeneket már pedig ők nagy kritikusok.
    Üdvözlök mindenkit
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_481187
    Torolt_felhasznalo_481187
    2003. szeptember 5. 14:2245.
    Palacsinta

    Kell hozzá 1 tojás, 1 ek. teljes kiörlésű (bármilyen) liszt, csipet só, csipet sütőpor, 1 dl tej. Összekeverjük jól, és kb. fél óráig állni hagyjuk. Kis olajat a serpenyőbe tenni, aztán beleönteni az egészet. Lefedni, az alját fedő alatt sütjük. Jól átsütjük, majd megfordítjuk, és készre sütjük. Kicsit vastagabb a tésztája, mint a rendes palacsintának, de eléggé laktató. Lehet ízesíteni fahéjjal, vagy esetleg zöldséget bele, vagy amit éppen megkíván az ember és lehet enni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_481187
    Torolt_felhasznalo_481187
    2003. szeptember 4. 22:0044.
    meg tudna nekem mondani valaki a magyar megfelelojet a kovetkezo szavaknak:

    teff flour
    quinoa
    chia seeds
    kasha
    bulgur

    illetve ha nincs kozte akkor a tonkolybuza angol megfeleloje is erdekelne.

    elore is koszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_481187
    Torolt_felhasznalo_481187
    2003. szeptember 4. 14:1843.
    nem tudom miert van ez igy, de jogos a felvetesed.
    előzmény:
    lufi (42)
     
  10. 2003. szeptember 4. 08:2342.
    Hát ez tényleg borzasztó. Én csak azt nem értem, hogy ha rájöttek a nagyokosok, hogy a fehér búzalisztnél sokkal egészségesebbek a tönköly, rozs, durum, satöbbi lisztek, miért nem ilyen lisztekből csinálják a kenyeret? És ha csinálják is, miért sokkal drágább egy magos, rozsos meg ilyesmi kenyér, mint az ugyebár egészségételen fehér kenyér?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_481187 (40)
     
  11. Torolt_felhasznalo_481187
    Torolt_felhasznalo_481187
    2003. szeptember 3. 16:1041.

    Brokkolis kölesrizottó

    Hozzávalók két személyre:60g köles, 2, 5 dl víz vagy zöldséglé, 10 g Hera margarin(nekünk olaj) 300g brokkoli, 100g juhsajt, 50g vöröshagyma, 100 g paradicsom, őrölt fekete bors, só, 1 db babérlevél, 1 gerezd foghagyma, metélőhagyma.

    Elkészítés:
    A megtisztított vöröshagymát, és foghagymátapróra vágjuk és a felmelegített olajban megfonnyasztjuk. A megmosott köleshez hozzáadjuk a hagymát, a babérlevelet és a megadott mennyiségű folyadékkal lefedve egyszer felfőzzük. , majd kis lángon még kb. 25 percig főzzük. Többször keverjük meg, hogy ke ne égjen. Közben a megmosott rózsáira szedett brokkolit kb. 5-8 percig forró, sós vízben előfőzzük. A juhsajtot kockákra, a paradicsomot apró kockákra, a metélőhagymát apróra vágjuk. A brokkolit és a juhsajtot a köleskez keverjük, tetejét megszórjuk metélőhagymával és az apró paradicsomkockákkal. Tálalás előtt a rizottót grillsütőbe is betehetjük néhány percre. Nem kell, hogy a juhsajt megolvadjon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_481187
    Torolt_felhasznalo_481187
    2003. szeptember 3. 15:0440.
    es meg akkor jol meg is usszatok. en tegnap voltam egy bevasarlo koruton. vettem sok fele lisztet meg darat. atlag 4 dollar per liszt !!! ez majdnem 1000 ft. miert kernek el erte ennyit ? durum lisztet meg nem talaltam.
    előzmény:
    lufi (39)
     
  13. 2003. szeptember 3. 08:5239.
    Ez a durumliszt is érdekes, a Plus diszkontban 60 forint körül van egy kiló, már ha van, mert mindig elhordják percek alatt a készletet, egy bio-boltban meg hasolnó helyeken 180-280 forint ugyanaz a kiló. Jó, mi?
    előzmény:
    mkoppanyi (37)
     
  14. Torolt_felhasznalo_481187
    Torolt_felhasznalo_481187
    2003. szeptember 2. 23:1338.
    ime egy recept tolem. igaz, hogy angolul van, de azert remelem, hogy sokan ertik. kicsi hosszu lesz bocsi. . .

    CAULIFLOWER PAKORA
    Ingredients:
    one cauliflower
    5 heaped tabs gram flour
    1/4 tsp salt
    water
    oil to deep frying
    pinch of chilli powder (optional)

    Method:
    Remove the outer leaves and then break the cauliflower into small florets, button mushroom size would be ideal. Wash well then leave to drain while you prepare the batter. Occasionally pinch pieces and eat them. (I took these notes whilst my Indian husband was cooking and that is what he does)
    Place 5 heaped tablespoons of gram flour in a bowl and mix in the salt and a pinch of chilli powder for a bit of bite. Slowely add filtered water with one hand as you mix with the other. Mixing with the hands and sqaushing the lumps betweeen the fingers is a far superior way to get a smooth batter but if this method offends you then use a spoon. Mix well to ensure you have a smooth batter similar in consistancy to a pancake batter.
    Place enough oil in a wok or saucepan to allow the florets to submerge (about3ins) The amount of oil needed will depend upon the diameter of the pan. Heat oil over a high heat for several minutes while you pinch another piece of cauliflower to eat. The oil will be hot enough when a pea sized piece of cauliflower or a drop of batter dropped in rises up to the surface immediately. Remove your test pieces with a slotted spoon before you start or they will burn.

    Step one
    Hold a floret of cauliflower by the stalk, dip into the batter then drop into the oil. Continue with another four or five depending again on the diameter of the pan, they should not be squashed together or they will not cook properly. When they are brown all over remove with the slotted spoon and place on a dish or plate. At this point you may reduce the heat slightly to keep the temperature of the oil constant. Continue the above process until all the cauliflower pieces have been cooked. Turn down the temperature of the oil while the cauliflower cools for five minutes.

    Step two
    Bring the oil back up to the original temperature. One by one take a piece of cauliflower, place in the palm of one hand and them squash with the palm of the other. Place them in the hot oil cooking a few at a time as before. When dark brown remove and cool. After all the pakoras have been cooked the batter left can be poured through the holes in the slotted spoon into the oil to make pearl sized crunchy pieces.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2003. szeptember 2. 20:0837.
    Bocsánat, de nem volt időm az elmúlt napokban erre járni
    Szóval, már mások is írták a durumlisztet sűrítésre. Igazándiból szinte mindíg ezt használjuk mi is, mivel ez a leghozzáférhetőbb is talán. Pláne így vidékről elég macera utánnajárni. Olajból én használom ezt is meg azt is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_481187 (31)
     
  16. 2003. szeptember 2. 09:1036.
    Csak ötlet: nekem a természetgyógyász a durumlisztet ajánlotta, azzal lehet főzni is, sűríteni, rántást készíteni, habarni meg minden.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_481187 (31)
     
  17. Torolt_felhasznalo_481187
    Torolt_felhasznalo_481187
    2003. szeptember 1. 14:5635.
    igen, az etolaj szerintem sem jo. en olivaolajat illetve lenolajat fogok hasznalni.

    tobbiek: nos mit szoltok a durumliszthez ?

    előzmény:
    lufi (34)
     
  18. 2003. szeptember 1. 09:0634.
    A durumlisztre mit szóltok? Én úgy tudom, a rendes liszt helyett az használható, mindenre, akár sütőporos kenyérre vagy rántásra. Én úgy tudom, étolaj se jó, csak olívaolaj. Lehet, rosszul tudom?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_481187
    Torolt_felhasznalo_481187
    2003. szeptember 1. 01:2133.
    koszi. majd kiprobalom a rizslisztet. bar elobb vennem kene. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394653 (32)
     
  20. Torolt_felhasznalo_394653
    Torolt_felhasznalo_394653
    2003. szeptember 1. 00:4032.
    A legjobb surites az, ha a leves egy reszet puresited. Vagy pl rizslisztet is hasznalhatsz. Esetleg a tuzrol lehuzva egy tojas sargajaval (ezzel mar nem szabad forralni. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_481187 (31)
     
  21. Torolt_felhasznalo_481187
    Torolt_felhasznalo_481187
    2003. szeptember 1. 00:1931.
    meg azt aruld el, hogy mivel suritesz leveseket, mibol lesz a rantas feher liszt hijan ?
    előzmény:
    mkoppanyi (30)
     
  22. 2003. augusztus 31. 17:5030.
    Diétás könyv candida gombásoknak, fogyókúrázóknak:Avagy mit ehetünk és mit nem!
    Írta:Maros Szilvia
    szabad enni:
    az étrend elsősorban teljes értékű gabonakásákra/köles-hajdina-rozs-zabkása/barna rízsre, vadrízsre, basmati rízsre irányul.
    -HAsználhatunk zöldségeket, nyers salátákat. Fontos a káposztafélék, a kelkáposzta, a brokkoli, a kínai kel, a bimbóskel, a vörös és fehér káposzta, a karalábé, a paraj. Előnyös még a spárga és azeller is. Valamint a paprika, paradicsom és egyéb zöldségek amik nem okoznak bélrendszeri problémát.
    -Hüvelyesek közül:lencs, vöröslencse, felesborsó, csicseriborsó, szójabab
    -Magvak:szezámmag, len, napraforgó, tökmag, mák, dió, csonthéjas mogyoró, geszetenyét használhatjuk. /egyéni érzékenységet figyelembe véve. /
    -Lehet savanyú gyümolcsöt is fogysztani:megy, málna, szeder, ribizli, áfonya, savanyú alma , birsalma/párolva/, grefruit, citrom, avokadó. /HA már nem kapható friss , csak fagyasztottat használjunk. /
    -Nagy magnéziumtartalmú ételek:juhtúró, Összes élőflórásella, feta sajt, élőflórás joghurt, élőflórás kefír. mozzarella, feta sajt.
    Innivalóként:szójatej, mandulatej, zabtej
    -Együnk sok halat, natúr halkonzervet, amiben nics tartósító, csak sóban van eltéve. Pácolt halat lehet hatente többször ezt váltogassuk szárnyashússal. Belsőségeket kerüljük.
    -Különböző olajféléket használhatunk ételeink elkészítéséhz:repce, napraforgókukoricacsíra, stójaolaj, olova, pálmavaj.
    -levesbetétként:zab-, rozs-és árpapelyhet, kukoricadarát.
    -Tésztafélékhez használjunk teljes kiőrlésű -korpás-rozsos-kukoricás tésztákat.
    Fűszerek:KErülni kell az erős fűszereket, de a szagos fűszer megengedett. /elfogyasztott ételekhez erjedésgátlót kell alkalmazni/piros édes őrölt paprika, fahéj gyomorirritáló hatása miatt max. heti 2x,
    édeskömény, babérlevél, petrezselyem, köménymag , tengeri só, vöröshagyma, fokhagyma, majoránna, gyömbér
    -hetente egyszer együnk meg legalább egy tojást.
    -Italok:ásványvíz, gyógyteák, napi két nescafé, vagy hosszúkávé ízesítés nélkül.
    -Ecet helyett natúr citromból facsart levet használjunk.
    -Cukor helyett inkább édesítőszert, de gyorsabb gyógyulás érdekében inkább semmit.
    -Élesztőmentes kenyér fogyasztása. mivel nem használható élesztő ezért szódabikarbonáttal vagy sütőporral helyettesíthető. Ehetünk kenyér helyett puffasztott rízst is/nálunk ilyen a Hamlett/
    -Ételeink elkészítésénél használjunk sok vöröshagymát, fokhagymát, póréhagymát. A gomba legnegyobb ellensége.
    -A szója az egyik legértékesebb táplálék. ezért fogyasszunk ebből készült termékeket-.
    Tehát ezek a dolgok , amiket biztonsággal lehet enni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2003. augusztus 31. 17:1229.
    Szia!
    Sütőport szabad használni, sőt a tésztaféléknél pont ezzel váltjuk ki valamilyen szinten az élesztőt, amit ugye tilos. A kukoricakeményítő is megengedett, csak a burgonyakeményítő az ami szintén tiltott.
    A szeletsütő? Hát amiben húst sütsz, pl. Tefal, de mi egyszerű vas palacsintasütőben sütöttük ki, de anyukám például olyan présbe, amiben a sajtostallért szokta. /Ennek nem tudom mi a pontos neve. /Én elsőre szilvásgombócnál kisebb gombócokat formáztam és azokat nyújtófával kb. 1cm vastagra nyújtottam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_481187 (28)
     
  24. Torolt_felhasznalo_481187
    Torolt_felhasznalo_481187
    2003. augusztus 31. 15:0928.
    par kerdes meg a receptek kapcsan:

    nem tudtam hogy lehet "enni" sutoport, kukoricakemenyitot. tud valaki errol valamit ?

    mkoppanyi: a csapatinal milyen vekonyra kell ellapitani a tesztat ?

    es mi az a szeletsuto ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_481187
    Torolt_felhasznalo_481187
    2003. augusztus 31. 15:0127.
    szia mkoppanyi.

    nagyon koszonom hogy elinditottad a recepteket. batoritanek mindenkit, hogy irjon meg hozza jo sokat.

    amiket irtal mind nagyon tetszik, ami gondot okoz majd az talan az alkotoelemek beszerzese lesz. mar vasaroltam egy-ket dolgot, de pl ott a tonkolybuza vagy akar a hajdina is amit gozom sincs hogy hivjak angolul, ha egyaltalan hivjak valahogy. . .

    hogy milyen receptek erdekelnek meg ? tulajdonkeppen barmi. amire most nagyon kivancsi lennek, az az, hogy mivel tudok suriteni, ha se sima lisztet, se kemenyitot nem hasznalhatok. az eddigi probalkozasaim eziranyba mind csodot mondtak. tudja valaki a megoldast ???
    előzmény:
    mkoppanyi (17)
     

Címlap

top