Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pattanások nyomai

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2003. augusztus 27. 14:06
Nem tudom, van-e valami jó ötlet, bevált módszer a pattanások nyomainak eltüntetésére (leszáradás, gyógyulás utáni barnás folt ), de aki tud ilyet, írja meg nekem. Köszi!
  1. 2011. december 11. 13:431826.

    Szia!

     

     

    Az mit jelent, hogy befelé terjed? Az egész arcom ilyen lesz??

    előzmény:
    buburuza (1825)
    2011-12-11  12:40
  2. 2011. december 11. 12:401825.

    Szia!

     

    Nem akarlak megrémiszteni, de azt mondom, a lehető leggyorsabban menj el egy bőrgyógyászhoz!

    És saját kezűleg ne csinálj vele semmit!!!Legfőképp ne nyomkodd!

    Ez már rég nem képes kifelé ürülni, valószínű, hogy befelé terjed.

    ORVOS! Minél előbb.

     

    előzmény:
    dolli_89 (1824)
    2011-12-11  12:30
  3. 2011. december 11. 12:301824.

    Hello Mindenki!

     

     

     

    Azt hiszem, nagyon-nagy bajban vagyok...

     

    Írtam nem is olyan régen, hogy a paleo táplálkoásmódnak köszönhetően szépen gyógyul a bőröm.

     

    Meg azt is írtam, hogy akkora hülye voltam, hogy egy kis sütit engedélyeztem magamnak.

    Annak viszont súlyos következményei lettek.

    Azóta sem tud meggyógyulni egy pattanás helye, mára már borzasztó állapotban van.

    Nagyon félek, még sosem láttam ilyet magamon és nem tudom, hogy mi ez.

    Eléggé gyulladt volt az a pattanás (természetesen az arcom központi részén...), azóta fáj a helye. Ott már jó nagy rétegben nincs bőr, valószínűleg gyulladt és színtelen folyadék van benne, elég sok. Ha megnyomom kicsit, rohadt módon fáj, kijön valamennyi, de kb. ezt naponta 10-szer is csinálhatnám, akkor is mindig jönne belőle.

     

    Sok oldalt néztem meg ma, és egyre inkább görcsbe rándul a gyomrom, ideges vagyok, főleg, ha olyan információkat látok, hogy ez nem múlik el, elrákosodhat, meg ilyenek.

     

    Valakinek volt már ilyesmi problémája?

    Hogyan lehet ezt gyógyítani?

     

     

    Köszi!!!!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2011. november 26. 09:571823.

    Szia!

     

     

     

    Igen, nekem is az a furcsa az egészben, hogy az emberek tudatában az van, hogy a hús, az olajos magvak pattanásokat okoznak.

    De közben meg épphogy nem!

     

    Eleinte nekem nagyon nehéz volt két dolog miatt is. Undorodom a tojástól, a hústól és akkor ezeket kell ennem. Komolyan, csukott szemmel ettem meg az első főtt tojást, amit előtte 12-13 évesen ettem utoljára. Szörnyű volt, de mára már természetes, hogy azt eszem.

    Másrészt azért volt nehéz, mert én mindig a kenyérrel, és a köretekkel laktam jól. Most meg nincs krumpli, rizs, köles...

     

    Én úgy oldom meg a munkahelyen az evést (rengeteget eszem napközben, kell az energia), hogy több műanyag dobozt reggelente megtöltök. 10 perc alatt érek oda a munkahelyemre, de 2 órával előbb kelek, hogy minden meglegyen.

     

    Nálunk egész nap pörgés van, nincs ebédszünet kimondottan, szóval, csak úgy a kapkodás közben tömöm magam.  Meg lehet szokni.

     

    A fiókomban mindig van mandula, mogyoró, aszalt gyümölcsök.

     

    A műanyag dobozokba pedig előre megtisztítok itthon gyümölcsöket, és kis darabokra vágom, hogy tényleg gyorsan be tudjam kapkodni.

    Mi szoktunk venni egy nénitől sütőtököt, nagyon finomra megsüti és a könyv szerint érdemes is enni azoknak, akik vékonyak, mivel ezzel a táplálkozási móddal fogynak az emberek. De nem kell attól félni, hogy akkor most csont és bőr vagyok, nekem megmaradt a súlyom. Az első két hétben 49 kg lettem 52-ről, de aztán visszahíztam.

     

    Plusz viszek itthonról sült húst mondjuk és akkor azt ott megmelegítem. Külön jó, hogy lehet kapni salátakeveréket, mert azzal nem kell bajlódni. Ott tartom a hűtőben és csak kiveszek belőle annyit, amennyi egy étkezéshez jól jön.

     

    Jah, igen!

    Szoktam muffint sütni. Ezek finomak, bármit, bármivel lehet kombinálni.

    Az én egyik kedvencem az almás-mákos. Az a lényege ezeknek a sütiknek, hogy kell találni valamit, amivel a lisztet helyettesíteni lehet. Ilyen a mák, a dió, a mandula, a mogyoró, stb.

    Tojást ugyanúgy lehet hozzá tenni. Aki akar, tehet bele kókusztejet, de hígítani jó vízzel is, vaj helyett ott a kókuszolaj (erről olvasson mindenki, nagyon szuper készítmény!!!!!).

     

    Szoktam kakaót is inni. Ehhez kókusztej, víz, holland kakaópor és méz vagy nyírfacukor kell. Nagyon finom! :-)

     

    De hétköznapi kaják is lehetnek paleo ételek. Pl. a húslves! Ha nem teszünk bele tésztát és krumplit, akkor tökéletes. Ugyanígy a gulyáslves.

     

    Lehet enni rántott húst, gombát, karfiolt, csak liszt és zsemlemorzsa helyett szezámmagba kell a húst meghempergetni.

     

    Eleinte nagyon nehéz és úgy tűnik, hogy ezt nem lehet megszokni, meg nem lehet mit enni, de rengeteg variáció van!

     

    Csak kitartás, akarat és sajnos pénz kell hozzá.

    előzmény:
    bettere (1822)
    2011-11-26  08:05
  5. 2011. november 26. 08:051822.

    Hát ez elképesztő!!

    Éppenhogy a húst hagyná ki az ember, hisz állítólag hormonnal nyomják, meg minden. A tojás meg allergén sokaknak.

    Meg hogy már a 34. napnál jársz!! Repül az idő...

     

    Ezek után érdekelne, mit eszel a munkahelyeden nap, mint nap???

     

    A könyvbe már belenéztem (letölthető), de töröltem is, még hónapokkal ezelőtt.

    Talán a cukor megvonását próbálhatnám ki ezekből, mert én ugye nagyon édes szájú vagyok és eszem is, amiért nem hízok.

     

    előzmény:
    dolli_89 (1821)
    2011-11-25  18:38
  6. 2011. november 25. 18:381821.

    Szia!

     

     

     

    Igen, szuper!

    Egyszerűen nem hiszek a szemeimnek!

     

    Mára bebizonyosodott, hogy igen, a táplálkozás okozza a pattanásokat. Tegnap volt ugyanis a 34. napja annak, hogy nem ettem a következőket:

     

    -cukor (kivéve nyírfacukor, ezt az egyet lehet, valamint kis mennyiségben mézet)

     

    - gabonafélék (ide értve mindent, búza, rozs, árpa, kukorica, rizs, stb.)

     

    - burgonyafélék (ide értve: paprika, paradicsom, stb.)

     

    - tejtermékek (kivéve a kemény sajt, nagyon ritkán)

     

    - hüvelyesek.

     

    Amit ettem:

     

    - sok hús

     

    - rengeteg tojás

     

    - zöldség, gyümölcs

     

    - OLAJOS MAGVAK (amik elvileg pattanást okoznak, legalábbis az elterjedt hülyeségek szerint, közben meg nem...).

     

    Azért is írtam, hogy ma bizonyosodtam meg a paleo tápllkozás hatásosságáról, mert tegnap anyukámat ünnepelve megettem 2 sütit. Mára 3 új pattanásom lett egyből, azokon a helyeken, ahol nekem szinte mindig volt pattanásom korábban, miközben 1,5 hete kb. nem jönnek az újak úgy, mint előtte.

     

    Mindenkinek (aki meg akar szabadulni a pattanásaitól, bármi áron) ajánlom figyelmébe Szendi Gábor könyvét, honlapját. Ott olvashatja el, miért és hogyan alakulnak ki a pattanások.

     

    Azt előre mondom, hogy akiben nincs olyan vasakarat, mint mondjuk bennem, az ne is kezdjen bele, mert nincs kompromisszum. Úgy nem működik ez a táplálkozás, hogy jó, nem iszom kólát, de eszek kenyeret....

     

    Őszintén szólva, nekem a kenyér hiányzik a legjobban. Főleg, amikor elmegyek egy pékség mellett és kiárad az az isteni illat.

     

    De rájöttem, hogy egy szelet kenyértől pár percig leszek boldog, viszont a következményeitől nagyon boldogtalan leszek.

     

    Éppen ezért van bennem annyi erő, hogy megálljam a sok finom kaja elfogyasztását.

     

    Jah, azt majdnem elfelejtettem, hogy szedek vitaminokat, többek között halolaj kapszulát is (ami egyébként hajhullás ellen is jó). Azt hiszem, a lehető legjobbat szedem, a márkája Eskimo-3.

     

    Még egy kis megjegyzés. Sajnos ez az életmód (mint szerintem alapvetően az összes egészséges életmód) igen sok pénzt igényel. Csak a vitaminok összesen 15.000 Ft-ba kerültek.

     

    Összességében ennyi a tapasztalatom és tanácsom a kedves sorstársaknak.

     

    Üdv!

    előzmény:
    bettere (1820)
    2011-11-25  09:39
  7. 2011. november 25. 09:391820.

    Szia Dolli,

    van új fejlemény?? Bejön a diéta?

    Én pont úgy vagyok, mint eddig bármikor, nem tudom mitől rosszabb a bőröm, amikor rosszabb és mitől jobb, ha épp jobb.

    előzmény:
    dolli_89 (1819)
    2011-11-07  17:50
  8. 2011. november 7. 17:501819.

    Szia!

     

     

     

    A homlokomon az a sok pici mitteszer eltűnt, tök sima a felülete! :-)

     

    Az arcom két oldalán is az az ezer pici lecsökkent kb. 200-ra. Jó, persze, nem tudom, mennyi volt rajtam, most csak írtam két számot, nagy különbséggel, hogy érzékeltessem a különbséget.

    Már csak a régi pattanások, illetve inkább mitteszerek vannak meg, azokat nyomkodtam most és 1-2 kicsit vissza is gyulladt, de nekem ez óriási eredmény, hogy a kicsik nem jönnek vissza.

     

    Eddig úgy tudtam valamilyen szinten kordában tartani, hogy 6 hetente kitisztította kozmetikus. 9 hete voltam utoljára. :-)

     

     

    Hát, nem a legjobb megoldás, de legalább ez úgy néz ki, hogy segít! :-)

    Remélem, ez nem csak egy átmeneti dolog, hanem ténylegesen segítség lesz! :-)

     

    Remélem, nem kell gyógyszert szedned és elindul a gyógyulás!!!!

    előzmény:
    bettere (1818)
    2011-11-07  08:20
  9. 2011. november 7. 08:201818.

    Szia Dolly!!

    Naaaaaaa???

    Ugyan még csak 6 napja írtad az utolsó hsz-t, de olyan kíváncsi vagyok a fejleményekre.  Nagyon szorítok érted, remélem ez lesz a megoldás neked. Abban persze bízok, hogy nekem nem az lesz, mert akkora változtatáshoz nincs kedvem, mint amit a paleo diéta kíván.

     

    Az én bőröm tegnapra romlott egy csomót, megint kezd olyan lenni, mint mikor kivizsgálásra mentem és letudtak antibioval. Ma reggelre meg megint javult... de annyira nem, hogy belenyugodjak...

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    dolli_89 (1817)
    2011-11-01  15:31
  10. 2011. november 1. 15:311817.

    Szia!

     

     

     

    Sajnos, csak most olvastam erről, a paleo táplálkozás kapcsán.

    Lehet, hogy végig ez volt a megoldás, csak még nem tudtam ezekről.

     

    Nem voltam vérvételen, de most nagyon reménykedem, hogy nem is kell. Sőt, soha többé nem kell majd a pattanásokkal foglalkozni.

    A foltjaim szinte teljesen elhalványodtak, és az elmúlt pár napban nem jött ki egy új pattanásom sem.

    Elvileg pár hét, és az össze elmúlik.

     

    Utána pedig már csak az lesz a feladatom, hogy tartsam ezt az étrendet.

     

    Ha valaki úgy gondolja, hogy belevág ebbe, az készüljön fel arra, hogy nagyon nehéz betartani és nagyon sok lemondással jár, meg elég macerás.

     

    Hamarosan kiderül, hogy ez a táplálkozás valóban megoldás, vagy most egyébként sem jönne ki új pattanásom.

     

    Ha nem javul a helyzet, akkor a vérvétel a következő állomás.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_531206 (1816)
    2011-10-29  17:44
  11. Torolt_felhasznalo_531206
    Torolt_felhasznalo_531206
    2011. október 29. 17:441816.

    Szia!

     

    A szója növényi hormonokban gazdag (A bab jótékony és egészségvédő hatása fitoösztrogén-tartalmának köszönhető. Ez egy természetes növényi vegyület, ami hasonlóan hat, mint az ösztrogén nemi hormon.), csoda h. ezt nem olvastad róla. Ha baj van a hormonredszereddel akkor ez még rátesz egy lapáttal. Gondolom még mindig nem mentél el hormonvizsgálatra, lehet nem kellene tovább halogatnod.

    előzmény:
    dolli_89 (1815)
    2011-10-29  08:37
  12. 2011. október 29. 08:371815.

    Hello!

     

     

     

    Múlt héten hétfő és szerda között kb. 2 l vaníliás szójatejet ittam meg (mivel nincs igazán fűtés a munkahelyen, ezzel fűtöttem magam).

    Szerán délután az arcom bal oldalán kijött 2 db csomó, olyan, amik 2 éve is voltak az arcomon és heget hagytak, stb.

    Vasárnapra a 2-ből 12 lett.

     

    Nem is olyan régen írtam itt, hogy a paleolit táplálkozás is egy megoldás lehet a pattanások eltüntetésére. Sőt, megtudtam azt is azóta, hogy arról is írnak a könyvben, hogy a szója magas lektintartalma fokozza a gyulladásos folyamatokat.

     

    Múlt héten pénteken úgy döntöttem, hogy elkezdem. Vasárnapig úgy éreztem, hogy ez hülyeség, miért jönnek ki újabb csomók, ha ezzel a táplálkozással nem jönnek ki újak.

    Teljesen kiborultam, hogy majd megint gyógyszerrel kell tömnöm magam, hogy lehúzódjon a gyulladás.

    De hétfő reggelre csak 3 db csomó maradt az arcomon. Amikor felébredtem, nem hittem a szemeimnek. Kedden a maradék 3 is visszahúzódott.

    Azóta nem is jött ki egyetlen új pattanásom sem.

     

    Elég sok lemondással jár és macerás is a külön sütés-főzés, de lehet, hogy tényleg van abban valami, amit erről írnak.

     

    Folytatom tovább és kiderül, hogy ez csak egy csoda volt vagy tényleg a táplálkozás megváltoztatásának köszönhetem.

     

    Ha valakit érdekel, bemásolom, miket tilt ez a táplálkozás.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  13. 2011. október 18. 08:341814.

    Vihoghatsz  nyugodtan Vigyori, de rengeteg samponban az első összetevő az SLS, utána lehet olvasni hogy már egy hajmosásnál mi minden szabadulhat fel, ami mérgező, és ez évek alatt elég számottevő, főleg aki gyakran mos hajat.

     

    Vese: igenis fontos szerv, a méreganyagok kiválasztását végzi, ha gyengén müködik, máris nem tudnak ürülni megfelelően a méreganyagok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622782 (1812)
    2011-10-14  18:11
  14. 2011. október 14. 18:571813.

    Őszintén iriyellek Benneteket, hogy ennyi időtök van arra, hogy engem kibeszéljetek és mindenféle hülyének elhordjatok.

     

    Jah, egyébként ha megfigyelted Te és a másik kommentező állandóan azon vagytok, hogy engem alázzatok. Szerinted ez nem gáz. Az a gáz, hogy én próbálom helyrehozni a bőröm állapotát.

    Hát, nem is tudom...

    Én úgy érzem, megadtam a tiszteletet Nektek.

    Ti viszont ezt a szót nem úgy tűnik, hogy ismeritek.

     

    Szerintem elég gáz képet Ti alakítotok ki ezekkel Magatokról, illetve azzal, hogy helyesen írni sem igazán tudtok.

     

    Jah, és privát üzenetben többen írtak, hogy végre, valaki leírta, hogy is volt a pontos megnevezés? Hmmm... a sok "bunkónak"?

    Szóval, azért sokan vélekednek még úgy, mint én.

     

    Viszont nekem erre nincs sem időm, sem energiám, hogy olyan emberekkel beszélgessek, akikkel nincs is igazából miről.

    Meg én ennél sokkal értelmesebbnek is tartom magam.

    Meg, ahogy korábban írtam is, én azért szeretnék itt beszélgetni, hogy információkat szerezzek.

    Pl. ma kezdtem el írni, miket ettem, hogyan érzem magam, stb., amit egyik nap egy fórumozó vetett fel nekem, hogy megfigyeljem, van-e összefüggés ilyen dolgokkal. 

     

    Köszönök minden eddigi hozzászólást, tanácsot, véleményt, de a jövőben nem tartok igényt egyikre sem.

     

    Bár, ha ettől jobb lesz az életetek, nem akarom elvenni ezt a kevés jót, ami jutott.

     

    Hello

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622782 (1812)
    2011-10-14  18:11
  15. Torolt_felhasznalo_622782
    Torolt_felhasznalo_622782
    2011. október 14. 18:111812.

    Délután visszaolvastam kicsit a topikot hallod komolyan szakadtam a nevetéstől amiket össze ír és akikhez járkál össze vissza minden...

    Az egyik csaj írta,hogy Ő szép nőnek azokat tartja akiknek a bőre is szép a sok midenhez + -ba

    Na erre felháborodott,hogy Ő szép nő és szépnek tartják bla-bla

    Szóval egy szó mint száz valami baj van VELE

    Én kívánom ,hogy rendbe jöjjön a bőre ,de így nem fog az tuti .

    Most a vesét firtatja ,mert valami temészetgyógyász meg kínai orvoslás tele beszélte a fejét .

    Ja és el ne felejtsük,hogy fejbőrön és hajszálon felszívodó sampon is tönkreteheti a vesét!

    előzmény:
    Serena. (1810)
    2011-10-14  17:55
  16. 2011. október 14. 17:561811.
    ah, bocs a helyesírási hibákért, hosszú nap volt 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  17. 2011. október 14. 17:551810.

    Bármit írsz neki ami ellentétes az épp aktuális szemléletével, nem érdekli.  

    Ha mondanak neki valami tuti új módszert akkor abba görcsösen kapaszkodik és csinálja, tök mindegy, hogy mekkora ökörség és mennyi pénzt kell belefeccölni, szerinte az jó lesz.  

    És ez periódikusan ismédlődik már nem is tudom mióta...

    De most már csak azért is kivárom mi lesz a vége a történetnek?! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622782 (1809)
    2011-10-14  17:49
  18. Torolt_felhasznalo_622782
    Torolt_felhasznalo_622782
    2011. október 14. 17:491809.

    Szia!

    Látom egy véleményen vagyunk

    Írtam is Dollinak ,hogy az ilyen típusú emberek lesznek fényevők mint Ő.

    előzmény:
    Serena. (1808)
    2011-10-14  17:38
  19. 2011. október 14. 17:381808.

    Te sem hallottál volna róla, ha valamelyik bulvár nem kapja fel a sztorit. 

    Maradjunk annyiban, hogy 1 a 10millióhoz volt rá az esély, hogy leállnak a veséi, de ha elcsap a busz, attól ugyan úgy leállhatnak.  

    Legalább volt egy jó napod, hogy szerencsétlennel példálózhatsz, hogy teeee megmondtad.  

    előzmény:
    dolli_89 (1806)
    2011-10-14  11:55
  20. Torolt_felhasznalo_622782
    Torolt_felhasznalo_622782
    2011. október 14. 13:491807.

    Drága!

     

    Hidd el értek az orvoslásban történő dolgokhoz ,hogy minek mennyi % arányú kockázata van .Mindennek van kockázata annak is amit Te csinálsz...lehet pont ez az életmód káros valamelyik szervedre

     

     

     

    És ne feledd NO iDEGESKEDÉS ÉS HOSSZÚ IDEIG RÁGÓDÁS DOLGOKON!

    Árt a szépségnek és pattanásokat okoz. 

     

    előzmény:
    dolli_89 (1806)
    2011-10-14  11:55
  21. 2011. október 14. 11:551806.

    Szia!

     

     

    Hallottál a lányról, aki 10 millió Ft-ot kapott a veseátültetések miatt????

     

     

    Örülök, hogy annyira gáz és hülye vagyok, hogy vigyázok a vesémre!

    Csak maradjak is ilyen!:-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622782 (1802)
    2011-10-09  11:53
  22. 2011. október 10. 15:441805.

    azért az nem annyira jó, mert fehér vazelin van benne ami komedó képzô...

    ami benne a jó, az az, hogy puhán tarja a bôrt ezért nem vastagszik meg a felhám ami szitnén komdeó képzô (mert eltömíti a pórusokat) Szerintem is a smik az nagyon sokat ront, ezért használok csak szinte korrektort ha kell.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622782 (1800)
    2011-10-08  23:02
  23. 2011. október 10. 10:071804.

    A lelki tényező nem csak abban áll, hogy jó kedvű vagy, vagy rossz kedvű.

    Ennél sokkal bonyolultabb dolgok történnek a "mélyben" (tudatalattiban).

     

    Szerintem egy ideig vezess naplót magadnak, de részletesen. Mindent írj le, ami a nap folyamán veled történt. És azt is, ezekre hogy reagáltál (akár csak a gondolatok szintjén! ). Írj le mindent. Mellete párhuzamosan a bőröd állapotát is nyomon követed a naplóban. Ha nem annyira mély a probléma, akkor talán itt választ kaphatsz, hogy mi is az, ami kijön a bőrödön, mi az, amire akként reagálsz, hogy patanásokat "csinálsz" magadra.

     

     

    előzmény:
    dolli_89 (1794)
    2011-10-07  16:20
  24. 2011. október 9. 15:101803.

    Szia!

     

     

    Köszönöm a hozzászólást!

     

     

    Gondolom, Te tökéletes vagy és mindent jól csinálsz!

     

    Én legalább felvállalom magam és elmondom, hogy mit hogyan csinálok.

    Te pl. nem írsz Magadról szerintem semmit sem, csak beleszólsz abba, amit más csinál.

     

    Örülök, hogy nincsenek bőrproblémáid, én is úgy éltem, mint Te, amíg nekem sem voltak.

    Mindent ettem, amit megkívántam, egy Rossmannban vásárolt Neutrogena arctisztítóm volt, meg egy Avonos krémem.

     

    Tök gáz, hogy ezeket a vackokat használtam, de nyilván nekem sem volt fogalmam azokról a dolgokról, amikről most már van.

    Meg nyilván nem költöttem erre túlzottan pénzt, mivel nem volt vele problémám.

     

    Ez ugyanolyan, mint pl. a 60 éves férfi főnököm, akit zavar, hogy kopaszodik. Egész nyáron nem jött dolgozni, mert elment egy klinikára, hajbeültetésre.

    Végülis valamilyen szinten a korral jár, hogy kopaszodik, meg kb. a kutyát nem érdekli, hogy nincs sok haja annyi idősen, de őt ennyire zavarta és úgy boldog, ha sok haja van.

    Persze előtte ezer dolgot kipróbált, de nem vált be semmi.

     

     

    Lehet, hogy javasoltak dolgokat, amik közül én többet ki is próbáltam. Te mondjuk nem látod azokat az üzeneteket, amiket én nem itt írok, hanem privát üzenetként.

    De, ha mégis azokat is olvastad és tudod, miket írtam ott és milyen tanácsokat fogadtam meg, és próbáltam ki, akkor én kérem elnézésed.

     

    Azt meg szintén én döntöm el, hogy teletömöm-e magam gyógyszerekkel, amik semmit sem használtak, másrészt kérosak a szerveimre.

    Én nem akarok az ellen tenni, hogy Te ezeket beszedd, de ha majd 30 év múlva várólistán leszel, hogy új vesét kapj, akkor majd emlékezz ezekre a mondatokra.

     

    Azt hiszem, itt sokan nem értik, hogy én miről írok...

    Pedig úgy érzem, hogy nem kínai nyelven, hanem magyarul írom le.

     

    Én úgy akarom ezt a problémát megszüntetni, hogy a gyógyulás ne hozzon magával egy újabb problémát.

    Én aláírom, hogy van, akinek a Roa, a fogamzásgátló és a többi javulást eredményezett, de nincs rá garancia, hiszen jóval több ellenérvet olvastam, mint ami mellette szól.

     

    Többen a közvetlen környezetemben szenvednek mondjuk csak a fogigátló abbahagyása után. Pattanásos bőr miatt íratták fel, csak 30 évesen eljutott arra a pontra, hogy kisbabát szeretne.

    Ilyen az én egyik munkatársam is, de itt is van a fórumon, aki ugyanezzel kínlódik.

    Abbahagyta 1 éve a szedését, de a menstruációja 3 hetente jön meg és 3 hétig is tart. Az arca, a háta, a karja, mindene telis-tele van pattanásokkal, de olyanokkal, amiket nagyon nehéz kezelni. Azok inkább nagy csomók.

     

    Én is próbáltam ki ezer féle krémet, gyógyszertárit is, gyógyszereket, de csak rosszabb lett tőle.

    Amikor én először gyógyszert szedtem az arcomon, engem kicsinált.

    Épp vizsgaidőszak volt, állandóan kiszáradt a szemem, alig tudtam nyitva tartani, pedig tanulnom kellett, mint az állat. Állandó hasmenésem volt eleinte. De nincs is ezzel semmi baj, hiszen ez le volt írva, én elolvastam és vállaltam...

     

    De ma már sokkal okosabb és megfontoltabb vagyok.

    Ezért írom, hogy természetes dolgokkal próbálom meggyógyítani ezt a bajt.

    Pl. a moxaterápiát is kipróbálom.

     

    Lehet, hogy én másképp, de legalább tudatosan gondolkozom az életről.

     

    Azt pedig nagyon utálom, ha valakit azért hülyéznek le, mert kicsit másképp próbál boldogulni, illetve mert valamiről nem tudnak és azért támadják le...

     

    Nem muszáj itt senkinek sem elolvasnia, amiket írok, pláne nem kell reagálni, akit nem érdekel.

     

    Én vállalom azt, hogy pánikolok az arcom miatt, azt is leírtam ezerszer, hogy igen, türelmetlen vagyok, maga alá gyűrt ez az egész.

    De legalább nem csak a seggem vakargatom, hanem ezer féle dolgot megpróbálok, hátha átlendít ezen a ponton...

     

    Itt vannak olyanok, akikkel többet is beszélek - privát üzenetben is -, és azért szoktam írni, mert kíváncsiak, és ha bejön egy diéta, akkor nyilván ők is szeretnék kipróbálni. 

     

    Amúgy szívesen veszek minden tanácsot, mert -mint ahogy írtam is- szoktam azokból is kipróbálni dolgokat.

    Azért is szoktam ide belépni, hogy megnézzem, van-e valami új, hasznos infó, ami számomra ismeretlen és jónak tűnik.

    De véletlenül sem azért lépek be, hogy másokról negatív hangon véleményt alkossak és hülyének tituláljam, csak azért, mert más, mint én.

     

    Üdv!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622782 (1802)
    2011-10-09  11:53
  25. Torolt_felhasznalo_622782
    Torolt_felhasznalo_622782
    2011. október 9. 11:531802.

    Szia!

    Ha kipróbálod mit vesztesz vele?

    Tudod nekem kínai úgymond ez az egész amit leírsz.Nekem úgy tűnik csakis a saját akaratod felé mész...

    Hogy lehet így élni fiatalon ahogy Te élsz?Szerintem sehogy!

     

     

    Sok hozzászólásban olvastam,hogy amit ajánlanak még csak véletlen se próbálod ki...pedig lehet pont az segítene pl. krém lecserélése

     

    Azt írtad 2 év alatt mekkora változást értél el...foltok halványodtak Ilcsi nénivel sbt.

    2ÉV ALATT HA NEM CSINÁLSZ SEMMIT IS ELTŰNIK A PATTANÁS UTÁNI FOLT sőt a nagy sebek utáni folt is...ebbe is gondolj bele.

     

    Mindent nézel mit tartalmaz,hogy esetleg nehogy a veséd tönkremenjen... ÁÁÁÁÁ

    Nem mész gyógyszertárba?Mert biztos,hogy valami gyógyszer valami szervedet tönkretesz?ÁÁÁÁ

    STB...

     

     

    Sok barátnőm van akik fogamzásgátlót szednek és esetleg a bőrüket is helyrerakta a ragyáktól és abbahagyás után se jöttek vissza a pattanások na ehez mit szólsz?

    Sőt a Roa után se...

    Nyilván van ellenpélda is...

     

     

    Én nem vagyok híve a gyógyszereknek,de amit és ahogy csinálsz az nagyon gáz!

    Szerintem nemsokára fényevő leszel!

    Bocs.

    előzmény:
    dolli_89 (1801)
    2011-10-09  10:24

Címlap

top