Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Macskakonzerv

Torolt_felhasznalo_783288
Torolt_felhasznalo_783288
Létrehozva: 2007. június 14. 14:23

Szeretném föltenni a nap legidétlenebb kérdését.  

Az a helyzet, hogy van egy csomó macskánk, sajnos nem adhatunk nekik minden nap konzervet, nem fér bele a keretbe. Viszont az az egy kaja, amit imádnak, a száraztápot csak úgy ímmel-ámmal eszik meg, még beáztatva sem igazán jön be nekik.

Szóval azon gondolkodom, hogy lehetne házilag összebarkácsolni valami olyan macskakaját, aminek az állaga hasonló a konzervekéhez - olyan szószos, kis hús(?) kockákkal. Nem vagyok egy nagy konyhatündér, ha valakinek van ötlete, ossza meg velem.

  1. 2007. június 15. 10:3530.

    az úgy van, hogy  a macskakonzervben mindenféle mesterséges adalék van, hogy az illata azonnali függőséget eredményezzen a macseknál   (ahogy ez az embernél is működik egyébként, különben miért nem tudok leszokni a kóláról?)

    szóval így vannak az enyémek is! kórusban ordítják, hogy KONZERVET!!!! sajna az én pénztárcám is korlátozott, így az enyémek sem kapnak korlátlan mennyiséget (méltatlankodnak is rendesen)

    egyszóval, szerintem házilag kísérletezni a macskakonzerv előállításával felesleges, időigényes és nem feltétlenül lesz olcsóbb, mint a bolti. én össze szoktam keverni a száraz táppal, vagy főtt tésztával (szinte mindenhol létezik olcsó "bolti márkás" spagetti, vagy hasonló száraz tészta), vagy zabpehelyből főtt kásával (ezt macskakönyvben olvastam).

    így gazdaságosabb, és mivel az egész keveréknek macskakonzerv szaga lesz, megeszik (majdnem)szó nélkül    . egyébként is elmondható, hogy egy-két nap böjt után megesznek bármit!!!!   

    ja egyébként most a rossmannban akciós a macska konzerv!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_783288 (1)
    2007-06-14  14:23
  2. Torolt_felhasznalo_259004
    Torolt_felhasznalo_259004
    2007. június 15. 08:5829.

    Az igaz, hogy a macskákat piszkosul el lehet rontani !  

    A gyári konzervekben levő húsfalatkákat géppel állítják elő akkorára, amekkora (kutyának nagyobbra ugyebár) - ezt otthon nem egyszerű megtcsinálni.
    Vegyél velőscsontot, szépen főzd meg húslevesnek, sűrűre, azaz kevés vízben. Ha sokági és lassan főzöd, akkor a kollagén, amitől kocsonyás lesz, kioldódik a csontokból. Tedd bele a csontból a velőt (már persze ha nem szereted te magad&nbsp. Vegyél májat, amit durván ledarálsz főtt rizzsel vagy tésztával együtt, és tehetsz bele egy tojást is. Ezt szépen kifőződ a húslében és hagyod kikocsonyásodni az egészet. Hogy mennyi léhez mennyi húsos darálék kell, azt kísérletezd ki, amit nem szív fel a darálék, az kocsonya (aszpik) lesz ! Persze a máj mellé akármilyen hús (vagy nyesedék, bőr, porc) mehet még apróra vágva vagy durvára darálva. Száraz kenyér-zsemle-kifli szintén, csakúgy mint mindenféle zöldség ! Vehetsz szívet, vesét is, amit megfőzve, apróra vágva bele lehet rakni. Só nem kell bele !!! Az egészet nagyobb mennyiségben édemes csinálni és fagyasztóban elrakni, mert a húsleves elég romlékony tud lenni (főleg ilyen melegben). Szóval ha kihűlt és jól megdermedt (hűtőben tutira kemény lesz), akkor szépen fel lehet kockázni és tálalni

    Nálunk a nyers disznóvese a sláger, persze akkor amikor jó büdös !  Azt nyersen kapnak nálunk havonta 1x, de utána egy hétig nyávogva szaladnak utánam és hasra lehet esni bennük, annyira hízelegnek ! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_783288 (1)
    2007-06-14  14:23
  3. 2007. június 15. 08:2728.
    Lehet, hogy idetlen a topik... de en visitoztam a nevetestol, amig olvastam az embereket Egyszeruen hihetetlenul szeszelyesek a macskak.... Jaj, irjatok meg nagyon sokat, en remekul szorakozom amikor olvasom, hogyan finnyaskodnak a nyervakok :D

    Mamamnak van ket macskaja (Mirimo 1 es Mirimo 2), a mamam hetvenot evesen, a protezises labaval caplat at a teszkoba, hogy kivalogassa azt a ket fajta konzervet, amit hajlandoak megenni a dogok Mondtam neki, hogy meg is erdemli, hogy droton rangassa a ket macska.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2007. június 15. 07:2727.
    vegyesen kapják, egyébként makk egészséges mind a négy cica.   nem érdemes túlmisztifikálni a prémium tápokat...
    előzmény:
    livilla (21)
    2007-06-14  15:48

Címlap

top