Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

PCOS életmód

Torolt_felhasznalo_938103
Torolt_felhasznalo_938103
Létrehozva: 2007. május 17. 09:38

Ez a topic elsősorban a PCOS-sel kínlódó, egyébként gyönyörű hölgyeknek hivatott segíteni: hogyan tartsuk a diétát, mit főzzünk, hogy esetleg a párunk se haljon éhen úgy, hogy mi is ehessünk belőle, mit, mikor és hogyan mozogjunk, és egyáltalán: hogyan alakítsuk át az életmódunkat ennek a nyavalyás betegségnek megfelelően.

Receptek, mozgásformák, bűnbevallások és lelkesítések tárháza :-)

Jelszó (az enyém legalábbis): Kimászok a zsírréteg alól!   

  1. 2009. október 19. 10:361526.

    Sziasztok!

     

    Hogy vagytok?

     

    Elég rég jártam erre. Elég mozgalmas napokon vagyok túl!

     

    2009. október 12én  22:45kor megszületett az unokaöcsém. Ádámnak hívják. 50cm, 3210 g. Az anyuka és a baba is jól van. (Meg kellett indítani a szülést, mert 10 napot ráhordás volt. )

     

    Sensitive, vegyes érzelmekkel mentem be a kórházba tesómékhoz. Egy kis irigység volt bennem, de amint a kisfiút megláttam teljesen elmúlt. Teljes szívemből tudtam nekik örülni. Nem volt semmi irigység. Rájöttem, hogy nekem is lesz majd kisbabám. Azért kell diétáznom, tornáznom, metformint szednem. hogy én is megtapasztalhassam az anyaságot. Úgyhogy egy jó nagy lökést adott ismét a diéta + torna folytatásának. 

     

    Nagyon jó volt az okt. 9-ei pcos közönségtalálkozó. Nagyon tetszett a film, jó volt beszélgetni sorstársakkal.... Volt valaki közülettek a talin?

    Lehetett vásárolni nyomtatott/fénymásolt receptgyűjteményt. Mire odakerültem, sajnos elfogyott. Ha valaki megtudta venni, légyszí írjon nekem, szeretném elkérni.Nagyon szépen köszönöm!

     

    Most mennem kell dolgozni, de ma még felnézek...

    Szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. október 12. 17:221525.

    Szia!

     

    A rakott karfiolt így csináltam:

    Enyhén sós vízben megfőztem a karfiolt. A darált húst pörköltnek elkészítettem, nagyon kevés olajjal. A karfiol felét tűzálló tálba tettem, kevés tk. zsemlemorzsával megszórtam, ráöntöttem a húst, majd a maradék karfiolt is rátettem. Az egészet nyakon öntöttem egy nagy pohár tejföllel. Sztem fini lett!

     

    Mai menü:

    R: magvas tk. zsömi + felvágott + paprika + sajt

    T: alma + almás muffin

    E: hasonló,  mint a reggeli + 2 almás muffin

    U: update csokis puding

    V: rakott karfiol

     

    További szép napot!

    előzmény:
    szepm (1521)
    2009-10-12  09:50
  3. 2009. október 12. 11:061524.

    szia! hú de nagyon köszi a brokkolis pipit!:))

    hálából én is küldök egy brokkolis receptet, hátha hasznát veszi vki:

     

    serpenyőben fenyőmagot szárazon pirítok, kiszedem.

    a forró serpenyőbe felkockázott bacont teszek, ha zsírjára pirult, hozzámegy a rózsáira szedett brokkoli (amit előtte én meg szoktam párolni, csak annyira hogy roppanós maradjon).

    kicsit összerotyogtatom, gáz alatta elzár, és felkockázok egy nagygombócnyi mozzarellát, amit rászórok.

    farfallével tálalom, és rádobom a fenyőmagot.

    (ha túl száraz, mehet a brokkoli v a tészta vizéből rá egy kevés)

     

    ps. uez a recept kelkáposztával, kelbimbóval és spárgával is működik (ezeket meg se kell párolni, mehetnek nyersen bele)

     

    a csirkédet megcsinálom a héten!!:))

    előzmény:
    ikerkaszat (1510)
    2009-10-08  19:20
  4. 2009. október 12. 10:031523.

    Nagyon jól hangzik. Még sosem tettem citromhéjat husira, gondolom finom pikáns lesz a szójaszósszal együtt. Gyere gyakrabban ha ilyen finomságokat főzöl.

     

    Én a hétvégén tk. lángost sütöttem, meg padlizsánkrémet, karalábékrémlevest készitettem. Ettem még babgulyást is.

    előzmény:
    ikerkaszat (1510)
    2009-10-08  19:20
  5. 2009. október 12. 09:581522.
    16 g CH / 100 g a sütőtöknek. Közel annyi mint a krumpli és a zöldborsóé. A GI-s könyv szerint a GI-je magas, szóval óvatosan vele. De mivel sok vitamin is van benne, keveset én is szoktam enni belöle.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_156907 (1511)
    2009-10-10  09:20
  6. 2009. október 12. 09:501521.

    1000 % hogy neked is lesz erőd ! Mert a babádért mindent meg fogsz tenni ! Én meg azokat tisztelem nagyon, akik csupán a saját egészségük miatt , még mielőtt bármi babatéma szóba jönne náluk, mert keményen odafigyelnek a met-diéta-mozgás hármasra, hogy mire aktuális lesz a baba, már könnyen és egészségesen jöhessen.

     

    Rakott karfiolt rizzsel, hússal csinálod ? Mivel öntöd nyakon ?

     

    Jó lehetett a találkozó, sajnálom hogy nem vehettem részt benne.

    És büszke vagyok rá hogy a kisfiam szerepelhetett benne :-)

    előzmény:
    m.szil (1513)
    2009-10-10  14:49
  7. 2009. október 11. 21:241520.

    Szia!

    Nagyon köszi a segítséget, itt a fórumon ajánlotta Adiuvo .

    UTánanézek és kipróbálom!!!!!

     

    Köszönöm a kedvességed!

    Arwen

    előzmény:
    m.szil (1516)
    2009-10-10  15:01
  8. 2009. október 10. 15:141519.

    Én a héten ettem:

    - lecsó

    - grillezett csirkemell + kevés tepsiben sült krumplival

    - sárgaborsó főzelék

    - barackos túrókrém

    - tejbezab

    - szendvics

     

    Ma rakott karfiolt készítek.

     

    Íme egy cukorbeteg blognak a linkje: doktori desszertáció

     

    Lehet, hogy már szerepelt itt ez a link, vagy pont innen szedtem, már nem tudom. Igaz, hogy nem pcos,de sztem nagyon jó receptek/ötletek vannak benne. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. október 10. 15:061518.
    Javítanék: helyesen Breyer doktornő- de béna vagyok
    előzmény:
    m.szil (1516)
    2009-10-10  15:01
  10. 2009. október 10. 15:051517.
    Ez nagyon jól hangzik, sztem meg is fogom csinálni almával
    előzmény:
    ikerkaszat (1509)
    2009-10-08  19:17
  11. 2009. október 10. 15:011516.

    Szia,

     

    tudok neked segíteni. Nekem is ezt ajánlotta Brayer doktornő. Naponta 3 x1-et kell belőle szednem. Én csak másfél hónapig szedtem, utána nem tartottam a diétát és nem szedtem a gyógyszert sem, így nem derült ki, hogy kedvező-e. Tervezem, hogy újra elkezdem. A www.tozoshop.hu-ról tudsz rendelni, valami 3000 ft egy havi adag. Ma néztem, nincs raktáron sajnos. Ha jól tudom, Mo-n csak innen lehet beszerezni, nekem legalábbis ezt mondta a doktornő. Neked ki ajánlotta? Honnan hallottál róla? 

    előzmény:
    ArwenUndomiel (1508)
    2009-10-08  15:00
  12. 2009. október 10. 14:561515.
    A gastroyalosat még nem kóstoltam, de ki fogom próbálni. Köszi a tippet!
    előzmény:
    szepm (1505)
    2009-10-07  12:58
  13. 2009. október 10. 14:551514.

    Szia,

     

    köszi az infót túró rudi ügyben, de norbi rudi sztem nem finom, nekem nem ízlik Akkor inkább ritkábban eszem rudit, de maradok a simánál, nem tudok mit tenni, imádom - meg persze mindent, ami túró.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_156907 (1502)
    2009-10-06  19:29
  14. 2009. október 10. 14:491513.

     Szia!

     

    Örülök, hogy még emlékszel rám

     

    Az forever living producots termékeit nekem egy asszisztens ajánlotta, de ancs25-nek például egy doktornő. Szerintem nagyon jó termékek egyébként, amit használtam belőle az mind használt. Persze pcos-ra még nem próbltam, de sztem a zöldségtablettát ki fogom próbálni.

     

    Élménybeszámoló:

    Voltam a pcos találkozón, nekem tetszett. Kaptam új infókat, hallottam érdekességeket. Sajnos nem jegyzeteltem, így konkrétumokat nem nagyon tudok mondani. Az alapítványnak szüksége lenne minnél több segítségre, mind anyagi, mind emberi értelemben. Lehet jelentkezni e-mailon. A metformin bébis moziba szepm babája is benne volt. Vegyes érzésekkel jöttem ki a teremből: azt gondolom eddig nem vettem elég komolyan ezt az állapotot, az adatok - amik a metformin bébis moziban a képek mellett voltak, meg a filmben hallani lehetett - azonban nem kicsit elgondolkodtattak. Ezuton is minden elismerésem azoknak, akik kőkemény harcot vívtak azért hogy babájuk legyen és sok-sok kudarc ellenére képesek voltak tovább menni és újra meg újra megpróbálni, míg végül meglett az eredménye.  Büszkék lehetnek magukra!!!! Remélem - ha a szükség úgy hozza - nekem is lesz ennyi erőm. 

    előzmény:
    sensitive (1492)
    2009-10-06  06:22
  15. 2009. október 10. 10:021512.

    Jó reggelt!

    Csak most találtam meg a topikot. A kislányomnak van PCOS-e és most tanuljuk, mit is ehet és mennyit. Jártunk étkezési tanácsadónál is. A sütőtökből csak nagyon keveset ehet a magas ch tartalma miatt, naponta egy kis cikket eszik, mert nagyon szereti.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_156907 (1511)
    2009-10-10  09:20
  16. Torolt_felhasznalo_156907
    Torolt_felhasznalo_156907
    2009. október 10. 09:201511.

    Jó reggelt Mindenkinek!

     

    Lenne egy kérdésem: ugye szerintetek sem túl jó nekünk a sütőtök a magas ch tartalma miatt? Ugyan nem vagyok nagy rajongója, de gondoltam készítek sütőtök krémlevest. Meg sok vitamin is van benne. Mit gondoltok?

     

    Köszi,

     

    T

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. október 8. 19:201510.

    Brokkolis-szezámos csirkemellcsíkok

     

    Hozzávalók (kb 3-4 személyre):

           60 dkg csirkemellfilé

           3-3 evőkanálnyi olaj és szójaszósz

           Őrölt bors

           1 dl száraz fehérbor

           1 citrom

           40 dkg brokkoli

           5 dkg szezámmag

     

     

    A csirkemellet vágd csíkokra, öntözd meg szójaszósszal, citromlével, reszeld rá a citrom sárga héját.

    A brokkolit bontsd szét kis rózsáira (én fagyasztottból szoktam csinálni, és úgy főzöm meg, ahogy a zacskóban van), dobd lobogó forró vízbe és főzd egy-két percig, majd máris szűrd le. (Akkor jó, ha ropogós, tehát tényleg nem kell sokat főzni)

    A szezámmagot szárazon pirítsd szép világosra, tedd félre. (Nekem inkább barnulni szokott)

    Forrósíts olajat a serpenyőben, boríts bele a fűszeres csirkehúst. Nagy láng felett rázogasd, míg szépen megpirulnak a csíkok.

    Ekkor löttyintsd bele a bort, add hozzá az előfőzött brokkolit és néhány perc alatt párold meg. Találás előtt hintsd meg szezámmaggal.

    előzmény:
    ikerkaszat (1509)
    2009-10-08  19:17
  18. 2009. október 8. 19:171509.

    Szeder-muffin

     

    Hozzávalók:

    15 dkg tk liszt

    1 kiskanál sütőpor

    1 tojás felverve

    170 ml tej

    120 g vaj

    10-15 dkg szeder v. tetszés szerinti gyümölcs

    Ízlés szerint édesítőszer

     

    Sütő előmelegítése 220 fokosra.

    Muffinsütő kibélelése sütőkosárkákkal

    Liszt, sütőpor, édesítőszer összekeverése egy mély tálkában.

    A felvert tojásokat kutyuljuk el a tejjel és az olvasztott vajjal, majd dolgozzuk össze a száraz hozzávalókat.

    Adjuk hozzá a szedre

    Kosarakba kanalazzuk, 15-20 percig süssük, amíg szépen megnő!

    előzmény:
    ArwenUndomiel (1508)
    2009-10-08  15:00
  19. 2009. október 8. 15:001508.

    Sziasztok Lányok!

     

    Segítséget szeretnék kérni. Tud-e valaki valamit a keserű dinnyemag kapszuláról?

    A google-lel kerestem, de nem találtam semmit ...

    Ha valaki tudna írni róla ,azért érdekel, mert a májam nem nagyon bírja a metet és keresem az alternatívákat...

     

    Előre is köszönöm, ha valaki segít!

     

    Minden jót nektek!!!

     

    u.i:

     

    Ez nagyon tetszik! "Jelszó (az enyém legalábbis): Kimászok a zsírréteg alól!"

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_938103 (1)
    2007-05-17  09:38
  20. 2009. október 7. 19:371507.

    Nem tudom Te milyen barna rizst vettél, de nekem pl. van itthon egy basmati és vadrizs keverékem, amire az van írva, hogy 4-szeres mennyiségű vízzel kell 50-55 percig főzni. Talán nálad is ez volt a baj, hogy kevés volt a víz, vagy a főzési idő.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_427160 (1506)
    2009-10-07  13:33
  21. Torolt_felhasznalo_427160
    Torolt_felhasznalo_427160
    2009. október 7. 13:331506.

    Sziasztok!

    A barna rízs elkészítésével kapcsolatban szeretnék valami tanácsot.  Vettem zacskós barna rízst, megfőztem úgy zacskóba, de iszonyat szar lett, roszogott a fogam alatt a rízs héja, dobtam is ki úgy ahogy volt. Azóta eszem inkább sima fehér rízst.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. október 7. 12:581505.

    De jó hogy újra jársz erre ! A dióba forgatott túrógombóc szuper ötlet ! Ki is fogom próbálni.

     

    Cukormentes túró rudit lehet a gastroyalnál is kapni, light néven fut. Szerintem finom.

     

    Ma én sóskát ettem rántott sajttal. Lehet hogy ez bizarul hangzik, még gyerekkoromban kóstoltam először és azóta kedvenc igy.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_156907 (1502)
    2009-10-06  19:29
  23. 2009. október 7. 12:471504.
    75 g szőlőcukrot oldanak fel, az 75 g gyors CH. Attól ne félj hogy annyira bekavar. Vigyél magaddal lefőzött teát (én vérnarancsot vittem, mert az savanykás) csurig citrommal. Nálunk megengedték hogy abba keverjék bele, ne csak natur vízbe.
    előzmény:
    Blanka76 (1503)
    2009-10-07  09:57
  24. 2009. október 7. 09:571503.

    Sziasztok!

     

    Lehet, hogy kérdésem kissé megmosolyogtatóan hangzik, de mégis aggódom. Megállapított pcos után holnap kell részt vennem IR vérvizygálaton, és nagyon félek a nagy mennyiségű cukor elfogyasztásától. Még csak egy hete tartom a diétát, de már most érzem áldásos hatását (fogyás megindult, jobb közérzet). Ha holnap reggel megkapom a lóadag cukrot, az olyan lesz, mint ha előről kezdeném az egészet? tudja valaki, hogy konkrétan hány gr.-ot oldanak fel?  (tudom, hogy ez feltétlen szükséges a kezelés további lépéseihez...)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_156907
    Torolt_felhasznalo_156907
    2009. október 6. 19:291502.

    Sziasztok,

     

    Én is már régen jártam itt, nem nagyon volt időm. Illetve néha bele-beleolvasgattam a fórumba, de írni már nem volt időm.

     

    Az én mai menüm:

    reggeli: t.k. kenyér, sonka, sajt, paradicsom

    tízórai: natúr joghurt, nektarin, abonett

    ebéd: hagymaleves sajttal, zabkorpás túrógombóc aprított dióba forgatva, édesítős tejföllel

    uzsi: diabetikus nápolyi, alma

    vacsi: t.k.kenyér, körözött, sajt, ubi

     

    Tejet azért nem lehet reggelire, mert gyorsan felszívódó ch, és azt nem lehet reggelire. Ezért nem jó a gyümi sem. De pl. kávétejszínt lehet tenni a kávéba, legalább is Zentai Andi ezt mondta. És ugyanez igaz a szójatejre is. 

     

    Én is úgy tudom, hogy a hüvelyeseknek jó a GI-jük, de a CH tartalmuk aránylag magas, ezért a mennyiségekkel óvatosan.

     

    A túró rudiban sajna cukor van, ami ugye nem jó. Viszont a norbi rudi édesítős, és szerintem egészen finom, és aránylag sok helyen lehet kapni. 

     

    A Pur Pur kenyér szerintem jó nekünk, és finom is, csak sajnos drága. Tavaly a PCO-s találkozón a büfében lehetett is kóstolni, úgyhogy biztos nem lehet rossz.

     

    Nekem a diéta ált. megy, persze vannak kilengéseim, de a mozgásra több időt kellene szánnom. A hormonjaim legutóbb (aug végén) egész jók voltak, de peteérésem továbbra sem akar lenni. Úgyhogy most closty, és közbe járok Arnold dokihoz is uh-ra, cikluskövetésre. Remélem, hamarosan rendbehoznak Tűű dokival együttes erővel.

     

    Próbálok majd gyakrabban írni.

     

    Szép estét!

     

    T

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top