Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cicáink képeken...

vorii
Létrehozva: 2007. május 5. 12:53

 

Sziasztok "Cicások"!!!

A Te, az én, az Ő - szóval a MI cicáink... Erről lesz - inkább több kép, mint szó  

Erősen gondolkodtam, hogy melyik "csatorná"-t válasszam, ez a téma épp úgy lehet a SZERESSÜNK, a SZÓRAKOZZUNK és amit megjelöltem, a TEREMTSÜNK OTTHONT topicja.

Szeretjük Őket, és Ők is minket, néha olyan szórakoztatóak, és persze Ők az otthonunk, életünk részei  

Biztosan van nektek is "néhány"   képetek a kedvencekről...

Javaslom, osszuk meg egymással!

Kezdeném is kis ízelítővel...

  1. 2014. szeptember 24. 22:349701.

    Köszi, már jobban vagyok én is.


     



    Kicsinyítettem képet...


    Remélem, a feliratok működni fognak!

  2. 2014. szeptember 22. 16:499700.

    Gyorsan lekopogom, mi jol  vagyunk.


    Te is jobban vagy mar?


     


    Ket kis alomi jelenet - egyebkent nem ilyen. Minden nap egeret kapunk, tegnap volt egy vörösbegy is.

    előzmény:
    vorii (9699)
    2014-09-19  21:16
  3. 2014. szeptember 19. 21:169699.

    Naggggyon édes!  ... és magyar a cicó!


     


    Én dögrováson vagyok - mint hallom innen-onnan - nem egyedül...


    Szóval mindenkinek jobbulást, aki hasonló cipőben jár!


     


     


     

    előzmény:
    nemvasalok (9698)
    2014-09-18  09:50
  4. 2014. szeptember 18. 09:509698.

    Napi cukinak: cica apportíroz

    előzmény:
    vorii (1)
    2007-05-05  12:53
  5. 2014. szeptember 12. 19:489697.
    Kezdettől fogva megy a cirkusz...

    Cuki akkor került  ide, amikor már volt 2 cica Írisz (a régi sziámim) és Gombóc (Cuki anyukája). Akkor ő volt a legfiatalabb és nyilván rangsorban is alul.
    Előbb Írisz "ment el", aztán Gombócka is Azt hiszem, akkor Cuki kinyílt és egyedüliként jól megvolt.
    Bő fél év múlva aztán jött egy "kis hülye" - gondolhatta ő -  (az akkor 4 hónapos) Szúri... Innen datálható az ellentét köztük.

    Sajnos ezen nem tudok segíteni, mert mindkettőt szeretem.
    Persze, tegyem hozzá, hogy Cuki Sári lányomé volt, Szúri meg Klári lányomé... én meg kínlódhatok!

    előzmény:
    Sushi (9696)
    2014-09-12  09:02
  6. 2014. szeptember 12. 09:029696.
    Igen az is lehet.
    Volt valami, amitöl különbseget tettetek a ket cica között?

    Az egesz hazat nem kell lecserelni, de nagyon megnezni es kitatakaritani, föleg szagtalanitani.

    Egyebkent csak a matracot dobattak ki velük, az agyat csak fertötleniteni kellett
    előzmény:
    vorii (9695)
    2014-09-11  18:32
  7. 2014. szeptember 11. 18:329695.
    Óóó, te jó ég! Nem cserélhetem le az egész házat!!!

    Azon gondolkodom, hogy hová nem jelöltek még??? Talán a hálószobákba - de persze ki tudja, pár csepp is elég
    Ráadásul többnyire nem látom, azt sem tudom, melyik büdös betyár volt Lehet, hogy egymás ellen is megy ez a műsor?
    előzmény:
    Sushi (9692)
    2014-09-11  10:29
  8. 2014. szeptember 11. 17:479694.
    Ez otthon is ment magyarul, Tomival néztük emlékszem, épp otthon voltunk. Épp ez a rész ment, a macsek kisajátította az emeleti szobát és pisivel megjelölte hogy az az övé. Ott kidobatták a csajjal a matracot.

    A konzervkajától tényleg szagos lesz a kakijuk. De a Hills-től is. Ez a Friskies jó, napjában egyszer kakil és nem túl szagos. 

    Nekem azt mondta a doki a férget a bolhák terjesztik, ha az van benne akkor féreg is. 
    Arra is kapott valami, azóta nincs benne. Mondjuk ő benti macska. 
    előzmény:
    Sushi (9692)
    2014-09-11  10:29
  9. 2014. szeptember 11. 10:389693.
    Szia November 5

    A kombinalt kaparofak azert is jok, mert nagyok, es van bennük odu meg mindefele magas hely ahol aludhat is a cicus. Erdemes megnezni. 

    Chip
    Az en kis fekete keverek hazi cicam is kapott, a ferjem azt mondta, neki azert, mert chipes cicat nem visznek laborba kiserleti allatnak, vagy ilyesmi.
    A masik cicankat mar chippel együtt kaptuk, de ö pedigres. Azert.

    A hazi cicaval en megbeszeltem, fogtam a mancsat, kapartam vele es mondtam neki hogy ide a vecebe igy kell csinalni, es ugy csinalja. Kinti születesü cica volt, de bent sohe egy balesetet nem csinalt.

    Tudom, hülye vagyok, de en mindent megbeszelek velük. 

    En cicat meg soha nem fürdettem.

    Van elriaszto spray is, es van olyan is, amit imadnak ("katzenminze") ratettük a kaparofara, meg vannak örülve erte.

    Szaraz kajat kapnak, nehe kis jutalomfalatkakat. A emberkoszt azert is nem jo, mert sos. Neha csemegenek, ha eppen ott vannak amikor fözök, csirkmellet farigcsalok nekik.

    A konzervkajatol nagy mennyisegü a nagyon szagos lett a kaki. A szaraz nem annyira büdi.
    előzmény:
    November5 (9682)
    2014-08-25  16:46
  10. 2014. szeptember 11. 10:299692.
    Nagy valoszinüseggel igazad van a bosszuallasban.

    Csipogok - ha ertesz nemetül tudnek neked egy müsort ajanlani, a VOX nevü nemet adon van egy sorozat, egy nöci segit lenevelni cicusokat mindenfele viselkedeszavarrol. Volt pont egy agyba pisilös cica eset. Sajnos kapasbol nem tudom, miket kellett csinalni, de hosszu hetekig tarto trening volt.
    Minden le kellett mosni, agyat kicserelni, agynemüt mindent, mert ha egyszer volt valahol, a szag miatt utana ujbol oda megy.
    előzmény:
    barackmano (9688)
    2014-09-04  18:30
  11. Torolt_felhasznalo_827100
    Torolt_felhasznalo_827100
    2014. szeptember 11. 09:469691.
    Na mi aztán szenvedünk rendesen...visszatérően jönnek a férgek...fura, hogy kicsi egyáltalán nem, csak nagyok vannak...doki meg tárja a karjait...nyomja a pasztát. Fiam szerint míg kint volt az után összeszedhetett némi "alapanyagot" hozzájuk és most jön ki...de két hónap múlva? Szerintetek van ennek realitása? Vagy váltsak dokit?

  12. 2014. szeptember 5. 23:289690.
    Sajnos nálam is hasonló áldatlan állapotok vannak - elég hosszú ideje - és én is minden félét kipróbáltam már, de mostanában - ha lehet - még rosszabb a helyzet

    Eddig a pincében (ami a mosókonyha is és általában tiszta, rendezett hely, itt tartok + edényeket, sütős cuccot, stb. is) hagytak nyomokat-> (érdekes módon az AJTÓK vonzásában) a hidegkamra, a hűtő, a mosógép, a szárítógép ajtaja volt "megtisztelve" (épp az előbb csavaroztam szét az alját, mert befolyt...)  ez a pisi rész, a nehezen emelgethető vaslépcső alá pedig napi 1 adag kaki tuti le volt rakva. Az újabb műsor, hogy a speizba a fenti kis hűtőt is megtalálták, és itt már körbe is pisilnek, a hypó állítólag nem jó, mert vonzó, ezért felmosás után ecetezés megy...
    Akkor is ment, mikor folyton itthon voltam, de lehet, hogy a 2 esküvő a nyáron kiakasztotta őket. (Pedig eleinte azt hittem, az öregebb Czukkancs a bűnös) Amikor megjöttem a kipakolt sporttáskámba a szememláttára csurrantott be Szúri!
    Hiába a "nyugtató-spray" és hiába fújok a lépcső alá macska-távoltartót - semmi

    Igazából csak azért írtam le, hogy csipogok sorstársam lássa, nincs egyedül... Magam valójában már belefásultam (talán emlékeztek, régebben én is panaszkodtam és évek óta megy a küzdelem) Néha mintha lenne javulás, de igazán nem tudom akkor épp miért!?
    Bár csak megvilágosodnék!!!
    Így marad a folyamatos takarítás
    előzmény:
    csipogok (9686)
    2014-09-04  10:16
  13. 2014. szeptember 5. 23:109689.
    Remélem, de utána próbáltam úgy eltenni, hogy ne fekhessenek bele!
    előzmény:
    vorii (9684)
    2014-09-02  12:09
  14. 2014. szeptember 4. 18:309688.
    Én nem is tudom mit csinálnék ha a mienk bepisilne, a férjem tuti kihajítaná. 
    Ő sem szereti igazán, de tőle érdekes módon nem fél. 

    Szerintem a tietek csipogok egyértelműen bosszú áll. Először hazavisztek egy csecsemőt, aztán felvágatjátok a fejét, majd magára hagyjátok. Mégis hogy képzelitek? Nekünk ezek totál normális dolgok, de ezeknek nem. Én is félek mikor dönt úgy őnagysága hogy gatyába ráz minket valami dorgálásért. 

    Én naponta takarítom a  budiját, mikor kakil akkor szoktam, megy minden ki belőle. 

    Nálunk az volt a buli, hogy bolhát találtam benne mikor hazajöttünk. Nem elég hogy ingem-gatyám ráment a bolhairtó szerre, 2 hétre rá újra találtam benne. Akkor vissza a dokihoz hogy kutyafülét nem ér a szerük, de azt mondták, szerintük használt, csak visszafertőződött nálunk. Ezt abból gondolták hogy ezúttal bababolhákat találtam benne. Akkor adták spray-t megint. 
    Úgyhogy spray-ztünk Tomival fél délelőttöt, rólam már ömlött a viz. Azóta nem találtam benne bolhát, kopp-kopp. 






    előzmény:
    csipogok (9686)
    2014-09-04  10:16
  15. Torolt_felhasznalo_827100
    Torolt_felhasznalo_827100
    2014. szeptember 4. 10:559687.
    Hűha...nem semmi, amit csinál a cicced. Sajnos nem tudok tanácsot adni...a baba érkezése valószínű lehet egy ok, a betegség is talán...a férjed nem tudna kicsit "finomabban" szólni a cicához? Ha már a szekrény alá bújik, akkor nagyon félhet tőle.

    Nálunk is vannak gondok...múlt héten bélféreg...nem részletezném, de az épp esedékes reggelim elcsúszott majdnem vacsoráig. Levittem hétfőn a dokihoz, mert ugyan akartam pasztát venni, de rájöttem, nem vagyok annyira ügyes, hogy biztosan be tudnám adni Friccnek a megfelelő adagot (meglepetésemre nem kért érte a doki egy fillért sem ).
    Ma vásárolni voltam - cirka két órát voltam távol, amikor hazaértem a folyosói szőnyegen három "szeretetcsomag" fogadott. Mondjuk nekem inkább az gyanús, hogy már nem találta elég tisztának az almot...most visszagondolva azt hiszem vasárnap vagy hétfőn cseréltem és ez már neki sok (két-három naponta cserélem).
    Legalábbis nagyon remélem, hogy csak ennyi a gond, mert egyébként tényleg normálisan használja a cicavécét.

    Képzeljétek...van egy sötétkék-szürke csíkos pulcsim...Fricc rá van kattanva...szopizza és dagasztja bőszen...gyanítom, valami ilyesmi színösszeállítású lehetett a mama is
    Ja és a vásárlásban szerepelt némi leveles-sajtos pogácsa...hát azt sem lehet úgy enni, hogy őurasága ne kapjon belőle

    előzmény:
    csipogok (9686)
    2014-09-04  10:16
  16. 2014. szeptember 4. 10:169686.
    Sziasztok,

    Nagy gondban vagyunk még mindig a cicánkkal.Elkezdett az ágyba nem csak kakil hanem már bele is pisil.
    Tudom hogy valami baj van,de nem tudom már mit csináljak folyton mosunk és unk utána.


    Januárban megszületett a babánk,utána jelent meg a kaka.Szerintem akkor kezdett el bepisilni amikor beteg lett,lett egy nagy tályog a fején,kapott antibiotikumot felvágták és kitisztították a helyét.Azt hittem csak ezért csinálta.
    A legdurvább akkor volt amikor egy hétre elmentünk nyaralni és itthon maradt és jött a keresztfiunk etetni.Na akkor az ágyunk full tönkrement egy hétig vizeletben tocsogot,fúj!!!!

    Vettem neki stresszcsökkentő bogyót,játszom vele és velem alszik az ágyban.Próbálom babusgatni a lányom mellett és jutalomfalatokat is adok neki rendszeresen.

    A lehetséges okok,az idegenek pl.Tegnap anyu itt aludt velem az ágyunkban,a férjem a másik szobában.És amíg én fürödtem és készültem lefekvéshez,anyu már az ágyban addig pisilt bele.

    +Miután hazajöttünk a nyaralásból, ha a férjem megérkezett a munkából esténként mindig elbújt a szekrény alá,mintha félne tőle.Pedig nem verte meg,csak ő mérgesebb és jobban hangot ad a haragjának.

    Már nem tudom mit csináljak,mert az ajtót nem tudom folyton bezárni előtte de mosni sem akarom folyton az ágyneműt.

    Tippek?Valaki volt már hasonló cipőben?
    előzmény:
    barackmano (9685)
    2014-09-02  12:16
  17. 2014. szeptember 2. 12:169685.
    Jaj de kis cukimuki ajik. Ellenőr bácsi is meg volt elégedve?
    előzmény:
    vorii (9684)
    2014-09-02  12:09
  18. 2014. szeptember 2. 12:099684.
    Esküvőre készültünk...

    Ím az ajándék-ellenőrünk
  19. 2014. augusztus 25. 18:159683.

    Szerintem a legfontosabb, budi, alom, kaja, talak, hordozo. Legalabbis mi ezeket vettuk meg meg a macska elott.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (9682)
    2014-08-25  16:46
  20. 2014. augusztus 25. 16:469682.

    Köszönöm a válaszokat!


    Ma elindultunk és beszereztünk pár dolgot. Remélem a legfontosabbak nem maradtak ki.   Az egyetlen dolog, hogy kandalló kell, mert akkor lesz bent rönk fa, amin élezheti a körmét, tehát kellene a fenének kandalló, csak a macska miatt lesz...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  21. 2014. augusztus 24. 22:129681.

    Nagyon édiii!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (9673)
    2014-08-24  09:08
  22. 2014. augusztus 24. 22:119680.

    Örülök, hogy Fricid jól van! - nem mondom, jó dolga van a kis huncutnak!


    Köszönjük a jókívánságokat, bízunk a csepegtetős sikerében.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (9671)
    2014-08-23  10:20
  23. 2014. augusztus 24. 22:089679.

    Kittyben már többször is találtam bolhát...


    Mindig dokival fújattam be bolhairtóval, ez az első házi kezelésünk.


    Sajnos, szerintem a kutyától szedi össze, akivel jó haverok, és ő valószínűleg olyan cica, akit szeretnek a bolhák.


    Azt tudom, hogy ember nem kapja meg a macskabolhát, volt már régebben is bolhás cicám. Én nem sprayztem a lakást utána, de hálistennek a bolhák úgy látszik a macskán szerettek, nem mentek le róla.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (9670)
    2014-08-22  22:43
  24. 2014. augusztus 24. 18:059678.

    Én sem vagyok tapasztalt macskás. Gyerekkoromban igaz volt pár, de azokkal nem én vesződtem. 


     


    1. Mi is szobatisztán kaptuk Macsut, bár elvileg könnyen alomra szoktathatók, de az anyja is megtanítja ha velem marad 3 hónapos koráig. Mi Catsan-t használunk.


    2. Mi nem chipeztettük, nem láttam szükségét mivel nem megy ki. Majd ha lesz pénzem rá rakatok azért bele. 


    3. Mi nem fürösztöttünk még. 11 hónapos Macsu.


    4. Macsu a kaparófát használja szerencsére, a szőnyeget is próbálta néha, de elég erélyesen rászóltam.


    5. Ő szárazat eszik, bár szokott kapni néha a mienkből, meg a férjem rendszeresen eteti a hűtőből, sonkával meg rákkal. 


    6. Ő sem nagyon bírja ha itthon hagyjuk, mikor több napra megyünk panzióba megy. Nem minden macska szereti ha idegen helyre viszik, nem megoldható hogy anyukád költözik inkább oda?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (9677)
    2014-08-24  15:55
  25. Torolt_felhasznalo_827100
    Torolt_felhasznalo_827100
    2014. augusztus 24. 15:559677.

    Szia!


    Jönnek majd a tapasztalt cicások...mi még kezdők vagyunk a "szeren", csak a saját tapasztalataimat tudom mondani


    1. Szerintem jó lehet az elgondolásod, bár én készen kaptam (szereztem) a cicát, már szobatiszta volt - én Biofit almot használok, eddig megfelelőnek tűnik.


    2. Chipet nem tudom...már nálunk is felmerült a kérdés, ezzel kapcsolatban én is kíváncsi vagyok, mit mondanak majd a többiek.


    3. Mi cicánkat én biz' megfürdettem, mikor hozzánk került...de mivel ő talált cica volt, úgy gondoltam egy zuhany nem árt...aztán még egyszer fürdettem, mert fura szaga volt a szőrének és tudomásom szerint egy cica nem szagos...de azt hiszem, nincs különösebb indok a cica fürdetésére.


    4. Kaparófa! De jó nagy ám, mert gyorsan nőnek és a legkisebb már egy két-három hónapos ciccnek is elég kicsi. Ezen kívül van cicariasztó spray...állítólag jó, de én a cicával is úgy vagyok, mint a gyerekkel...ne a "nem szabad, ne menj oda, hagyd békén" legyen túlsúlyban, inkább kerüljük el a kellemetlen helyzeteket, úgyhogy a mienknek pl. rengeteg apró játéka van, amit rágcsálhat, kaparhat, tépkedhet (mondjuk a fal is tetszik ám neki, azzal még nem tudom mit kellene kezdeni...lehet a spray jó megoldás lenne?)


    5. Mi cicánk vegyes koszton van, ami azt jelenti, hogy van a száraztáp, ami mindig van kint neki, kap konzervet vagy alutasakos nedves kaját és én is gyártom neki hetente előre a házikosztot. Ez általában főtt csirkehús, zúza, máj összekeverve egy kis főtt sárgarépával és egy kis levessel, vagy pl. nyesedék, amit megcsináltam pörköltnek és azt higítom kicsit a szaftjával amit átszűrök. Aztán mehet neki pl. szardíniakonzerv, főtt zabpehely, vegyes zöldségkeverék elegye. Friss víz mindig legyen kint neki! Naponta akár többször is érdemes cserélni pláne nagy melegben.


    Egyre vigyázz: nyers sertéshús, kakaó és hagyma tiltólistás a cicáknak - állítólag életveszélyes is lehet. Szóval pl. a párizsi nem igazán megfelelő...Tej pici mennyiségben talán megengedhető, de ha elfogadja inkább natúr joghurt.


    6. A cicák is lehetnek depressziósak, úgyhogy ha hosszabb időre nélkülöznie kell a társaságotokat, akkor utána az együtt töltött idő is legyen hosszabb...és mondjuk én nem pici korában kezdeném egész napra egyedül hagyni.


    A mi cicánk pl. nagyon kis bújós cica...ha csak egy pár órára megyek el itthonról - ráadásul most az elmúlt napokban úgy, hogy a párom itthon volt -, már keres, hogy hol vagyok és amikor belépek az ajtón, már fut ezerrel elém 


    No nem okoskodok tovább, majd jönnek a többiek és mondják a tapasztalatokat...nekik már sokkal több van


     


     


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (9676)
    2014-08-24  12:27

Címlap

top