Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

50-60-asok még(!) itt vagy

otven6
Létrehozva: 2007. Április 3. 21:06

Drága barátnőim, úgy gondoltam, legjobb lesz, ha "elölről" kezdünk mindent,  ha már egyszer az nlc rendszergazdái úgy gondolták, törlik az összes(!) hozzászólásunkat, akkor induljunk új lappal!

2001. dec. 31-én szólítottam meg először korosztályunkat -  itt a fórumon -  "50-60-asok hol vagytok?" címmel, legnagyobb meglepetésemre  néhány napon belül egy egész komoly kis társaság gyűlt egybe, leveleztünk, beszélgettünk, meséltünk egymásnak magunkról,  munkánkról, családunkról, gyermekeinkről, unokáinkról, s egy idő után már vágytunk arra, hogy személyesen is megismerjük egymást és 2002. ápr. 13.-án Bánhidán lezajlott az első találkozónk!  Azóta is rendszeresen tartunk összejöveteleket, pl.   Sopronban,  Pátyon,  Harcsafalván,  Gödön,  szervezünk közösen kirándulásokat, így jutottunk el Kolozsvárra, Prágába,   közös szinházlátogatásokon veszünk részt,  kiállításokra járunk, az utóbbi 2 évben pedig - egyik kedves  barátnőnk szervezésében - havonta találkozunk Pesten, hol ebben, hol abban a cukrászdában, beszélgetünk, fecsegünk, csevegünk, megosszuk egymással örömünket, bánatunkat.  Az 5 év alatt rengetegen megfordultak itt közöttünk, emberek jöttek, mentek,  örülünk minden új tagnak,  és szomorúan -  de tiszteletben tartva döntését -  vesszük tudomásul, ha egy kedves, régi tag  távozik csapatunkból! Szóval éljük mindennapi életünket, de nem  begubódzva, magunkba zárva, hanem igenis nyitottak vagyunk mindenre, mindenkire!

Tehát drága barátnőim, húzzunk bele, a 130870 hozzászólást mielőbb érjük el!/ismét/ 

  1. 2007. Április 8. 19:34151.
    Leírom az én sajtpuffancsomat:
    Sajtos puffancs
    3 dl vizet 10 dkg vajjal kevergetve felforralok, teszek bele sót és alaposan elkeverek benne 20 dkg lisztet, addik keverem a tüzön, míg elválik az edény falától. (Egy-két perc.) Félig kihűtöm és belekeverek 10 dkg reszelt sajtot és egyenként 4 egész tojást. Éjszakára a hűtőbe teszem, másnap diónyi gombócokat teszek sütőpapirral bélelt tepsire, megkenem tojással, megszórom reszelt sajttal és megsütöm. Ahhoz, hogy belül üreges, képviselőfánkszerű tésztát kapj, lényeg a sütés! Előmelegített sütőben 230 fok, légkeverésesben 210 fok 5 percig, majd mérsékeljük a lángot 200 fokra, légkeverésnél 180 fokra és további kb. 15 percig sütjük. Elzárjuk a sütőt, az ajtaját résnyire nyitjuk és a fánkokat még 10 percig szárítjuk.
    Én nem szoktam megtölteni sajtkrémmel, de lehet.
    Sajtkrém: 5 dkg ementáli, 20 dkg eidami v. trapista reszelve.
    3 dl tejet és 2 dl tejszínt 3 egész tojással, két tojás sárgájával, csipet sóval a reszelt sajttal simára dolgozunk, vízgőzön felolvasztjuk. 10 dkg vajból és 10 dkg liszből egész világos rántást készítünk, apránként felengedjük a sajtos masszával, pár percig fözzük, míg besűrűsödik, állandóan keverjük. Kihűtjük langyosra, a fánkokat félbe vágjuk, megtöltjük, ha a krém már hideg reszelt sajttal megszórjuk, a tetőt visszatesszük.
    előzmény:
    őszirózsa (148)
    2007-04-08  18:26
  2. 2007. Április 8. 19:09150.
    Az előbb azt hittem, hogy minden elszállt, de mégsem, így folytatom.
    Venca, vigyázz magadra, inkább lassabban, de balesetmentesen tevékenykedj a konyhában, legalább is én megpróbálok így tenni.
    Mandy, örülök, hogy jól érezted magad, látszik a képen, hogy kellemes volt a fürdő.
    MaNé, jó, hogy megint itt vagy néha, de mi nem sikerült a kókusz tekercseden? Kekszmorzsa, porcukor, kakaó, kis vaj, feketekávés tej, amennyit felvesz, esetleg pici rum. A töltelék lehet nutella, kemény diókrém vagy csak vaj porcukorral kikeverve. Egy napig áll a hűtőben jó szorosan fóliába csavarva. Ha a tekercs nem áll össze, csinálj kis golyókat, annak tehetsz a közepébe meggyet, és lehet kapni kis fodros papír kapszlit, olyat, mint a muffin, csak kisebbet.
    Mipi, jobban van már az ínhüvelygyulladásod?
    Bubuka, én is üdvözöllek.
    előzmény:
    csopak (149)
    2007-04-08  19:00
  3. 2007. Április 8. 19:00149.
    Szerbusztok. Fárasztó volt a tegnapi nap. de örültem, mert itt volt az egész család.
    Örülök, hogy Györgyit ki tudták vinni egy kicsit a levegőre, szép lehet az a környék.
    Katikám, a sütőpapirok minősége változó, volt amelyikkel én is megjártam. Most csak az Alufix márkájú sütőpapírt veszem, abba még nem csalódtam, és a piskótát, meg a kényes süteményeket a sütemény lisztből sütöm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2007. Április 8. 18:26148.
    Szia  !  felkeltette az érdeklődésemet  a "sajtpuffancs"  !!Nálunk az egész család imádja asajtot mindenformában és fajtában !!!Most is kellett sajttekercset csinálni-lehet hogy ismered-!Ma meg az ebédhez kellett rántani edamit  !!!
    Ha majd lesz egy kis időd, megköszönném a receptet.
    Üdv:Zsuzsa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_487449 (126)
    2007-04-07  14:04
  5. 2007. Április 8. 18:23147.

    Sziasztok, kedves Mindenki! Látom, mindenki ünnepel. A lányomék nemrég mentek el, szegény, nem volt igazán boldog, mikor megtudta, neki kell elmosogatnia. Ugyanis, délelőtt, a nagy sietségben belerohantam a kenyérvágó körkésébe. A gép állt, mégis levágott egy darabot a jobb, középső ujjamból. Nem fáj különösebben, de annyira vérzett, mintha megöltem volna valakit. Szegény C., neki kellett elkötnie, mert senki se volt itthon más, a szomszédék is elutaztak. Most szörnyű béna vagyok, de majd kinövöm.
    AZ ebéd azért finom volt: húsleves, csülök pékné módra és málnés túrótorta.
    Nyuli, szép lehetett a János passió, szívesen elmentem volna én is. Kellett belépőjegy? Kriszti, te húsvétkor is dolgozol? Olyankor még a hipermarketek is zárva vannak. Hajlandók a tanulóid ilyenkor tanulni?
    Most kezdődik a hiradó. Báj

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2007. Április 8. 12:08146.
    Sziasztok kedves szépkorúak!
    Az előbb szépen megírt hozzászólásom elszállt. Dühös vagyok.
    Nagyon szép az idő, megyek is kifelé a szobából. Alighanem a szomszédnénimet látogatom meg a kórházban, viszek neki egy kis almakompótot. Szegénykém husvét tiszteletére majdnem egyedül maradt egy szobában, mindenkit hazaküldtek akit lehetett, nincs kihez szólnia sem.
    A családom meg a szélrózsa minden irányába széjjelszéledt...
    Mellékeltem egy kis izelitőt, milyen is nálam... a tojásfámat sehogy sem sikerült úgy lefényképezni, hogy a túlzsúfolt háttér ne legyen zavaró... viszont a kis íriszek az ablakomban - mind minden évben - most is húsvétra nyiltak ki! Ezek több mint 40 éve vannak itt virágládában, és minden tavasszal ilyen szépek - igaz csak egy hétig. Amit viszont nem értek: van, hogy csupa sárga, van, hogy csupa lila nyílik. Idén is csak egyetlen sárga van közöttük. (Annakidején a boldogulttal egy ásonyomnyit hoztunk haza az erdőből, és hűségesen virít)
    Tegnap este nagyon nagyon szép Bach: János passiót hallgattam meg a Deák téren a templomban. Igazán nagy élmény volt!
    előzmény:
    mandy44 (145)
    2007-04-08  11:44
  7. 2007. Április 8. 11:44145.

    Jo reggelt  szep unnepet kivanok mindenkinek .

     RUPCSIKA ! Itt a tel. szam kerdezd meg mennyibe kerul,,, en nem kerdeztem mert nem akarom megvenni ... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2007. Április 8. 10:07144.
    Jo reggelt mindenkinek. A körülményekhez képest jól sikerült az este, valahogy el is fértünk, ha nem iskenyelmesen . Ma jön a nyuszi, végül is tőlem hagyományos diavetitőt hoz Blancanak, magyar mesefilmekkel, pl, a so meg ezek az alapmesék. Mert hiába van tv meg video oda a gyerek egyedül ül le , de a vetites az én időmben esemeny volt , hozzá kellett készülni, lepedőt kifeszíteni, a papám tekerte és olvasta és én mérhetetlenül élveztem. Ezt együtt kell a szülővel vagy nagyszülővel csinálni. , és még egy csomó kindertojást mert az összerakast meg én élvezem nagyon ( most is )
    Az ebéd a sonkalével főzők egy pulykaragu levest és utána a többi maradék tegnapról. Totyogok már itt a szobában, csak most megint fájj, de ma nem panasznap van
    Legyen szép napotok, sok ajándékkal , örömmel a kicsik - nagyok szemében.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2007. Április 8. 08:30143.

    Jó reggelt!!

    Isteni az idő itt is, kora reggel óta rámolok, messsze van még mire kész leszek.11-re megyek dolgozni.Addigra kell itthon elkészülni a csomagokkal, hog  yPali vihesse ki.A kényesek maradnak nekem.

    Próbáltam készíteni kókusz tekercset. Hát nem jött be. Iszonyú lett.az íze viszont finom. Gyümölcstortám jól sikerült. Délután gyümölcs kehlyheket készítek, meg babapiskolotás, banonos csokiöntetet.Azt tán nem lehet elrontani.

    Ügyeskedjetek délig, s délután már pihenés, a holnapi roham előtt. 

    előzmény:
    otven6 (142)
    2007-04-08  08:09
  10. 2007. Április 8. 08:09142.

    Szép jó reggelt, az idő erre-  mifelénk -  is gyönyörű, ablakaim nyitva, ajtóm sarkig tárva, csak úgy özönlik be a friss, üde /húsvéti/levegő 

     Majdnem készen vagyok én is mindennel, már csak a húslevesnek kell megfőni, a húst kisütni, francia és  krumplisalátát elkészíteni, a többi köretről már nem is beszélve ....no, de  az ebédtől még  majd 4 órányira vagyunk  

    Kellemes, szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    bonzó (140)
    2007-04-08  07:21
  11. Torolt_felhasznalo_357202
    Torolt_felhasznalo_357202
    2007. Április 8. 07:40141.
    Szép jó reggelt és még szebb napot kívánok!

    Az idő gyönyörű, remélem az is marad! Mindennel kész lettem, szinte hihetetlen. Most már csak az apróságok vannak hátra.

    Legyen szép napotok!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2007. Április 8. 07:21140.
    Szép-jó reggelt Mindenkinek! Gyönyörű tavaszi reggel van odakint, a nap langyosan melegíti az ember arcát, a madarak csőröcskéje szorgalmasan köszönti a kezdődő napot. Legyen szép a folytatása is, csendes, békés, nyugodt Ünnepeket!
    előzmény:
    őszirózsa (139)
    2007-04-08  00:01
  13. 2007. Április 8. 00:01139.

    Katikám,  ha sütőpapirt raksz, akkor nem kell se ráma, se liszt  !!!Nekem ez eddig mindig bevált, de olvastam is valahol, hogy igy kell !!!A sütőpapir fajtájától is függ, én az alufix 8 m-eset használom, egyszer vettem mást,azolyan volt mint a géppapir !
    Megsütöttem első kalácsomat, a fonás még csunya, de nem bontottam vissza, örültem, hogy eddig is eljutottam.A lényeg:finom,foszlós  jóizű lett,semmi adalék ebben nem volt,mint a boltikban !!!Kis szomszédnőm volt reggel a Tescóban,azt mondta hegyekben álltak a kalácsok 50 %-os leárazással  !!!Lehet, hogy rosszul mérték fel a várható forgalmat!!!!

    EZUTON KIVÁNOK TOPCUNK MINDEN TAGJÁNAK ÉS KEDVES CSALÁDJÁNAK SZÉP HUSVÉTOT
    Zsuzsa

    U.i:Már megteritettem a holnap déli ebédre, sajna csa hárman leszünk !!

    előzmény:
    otven6 (131)
    2007-04-07  18:20
  14. m63
    m63
    2007. Április 7. 22:33138.

    Kellemes Unnepeket kivanok, megegyszer.

    Katikam, mostmar tudom hol van a kutyuli elasva. Eloszor is nem hideg sutobe tettem, mert mar elott kisult par tesztafeleseg. Aztan nem tettem fel nagyon magasra, es igy is a teteje jobarna lett az alja meg csiriz,  nem mindent ugy csinaltam, ahogy Te leirtad. Ugylatszik az intelliges kremes engem nem szeret nem vagyok eleg intelligens neki , mas minden jol sikerult. 

    Orulok, hogy Gyorgyi elvezte a jo idot es a szep tavat, na meg persze a csaladjat! Remelem minden jo lesz, kozelebb lesz a Csaladhoz es a gyogyulashoz is.

    előzmény:
    otven6 (124)
    2007-04-07  13:46
  15. 2007. Április 7. 22:30137.

    Szia Bubuka!

    Mi még nem is találkoztunk, üdv ebbe ajó kis csapatba.Én gyömrői vagyok, igaz 30 éve elkerültem onnan, időnként szoktam menni,anyukám ott lakik.Jó látni a szomszéd falut. Jó éjt, szép álmokat.

     

    előzmény:
    bubuka54 (136)
    2007-04-07  21:44
  16. 2007. Április 7. 21:44136.
    Sziasztok! Mindenkinek nagyon kellemes estét kivánok. Pihenjetek sokat és aludjatok jól.
    Puszi
    előzmény:
    MaNé (135)
    2007-04-07  21:29
  17. 2007. Április 7. 21:29135.

    Jó estét!!

    Hogy mik vannak?? De csak idejutottam. Sok mindent nem is értek, de így jár, aki - no nem világgá- csak Kincsesbányáig megy.Kiköltöztünk, ma is dolgoztunk, meg még holnap is, és utána megint megyünk ki.Közben ide-oda kapkodok,Mára nemrég végeztem.Jöttem Kellmes húsvétolást kívánni Mindenkinek.

    Remélem meggyógyult már Mindenki.További szép estét, jó pihensét.

    előzmény:
    rupcsi (134)
    2007-04-07  20:15
  18. 2007. Április 7. 20:15134.
    Valószínűtlenűl kék az ég arrafelé.
    ?-ért eladó az a nyaraló? 30 milka? :-)
    előzmény:
    mandy44 (133)
    2007-04-07  19:19
  19. 2007. Április 7. 19:19133.

    Eloszezoni nyaralasom kepei ,van sok de nem untatlak benneteket vele ...

    1 -2 Mandineni gyogyfurdozik

    3 tavaszi kep  a strandrol

    4-5 egy uj es egy regi nyaralo

     5  a halasto partjan

    előzmény:
    otven6 (132)
    2007-04-07  18:31
  20. 2007. Április 7. 18:31132.

    Délután elugrottam a lányomhoz, hazafelé pedig kerültem egyet,    ebben a gyönyörű időben elkapott a nosztalgia és "erdőkerülő" lettem, rácsodálkoztam a csodálatosan zöldellő hegyoldalakra, a még csodálatosabb erdei virágokra s közben nem tudtam megállni, hogy néhány szál ibolyát ne szedjek, aminek isteni illata van! (nem is tudom, ez is tiltott növény, mint a hóvirág?)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2007. Április 7. 18:20131.

    Jelentem, az inteligens krémes (ma is) jól sikerült, bezzeg az a fránya piskóta megint kifogott rajtam, két tepsivel sütöttem, újabban teszek alá sütőpapírt, ahogy az a nagykönyvben meg van írva, kikenem, vajazom, lisztezem alul-felül és  mikor megsül, nem tudom a papírt leszedni róla, vagyis azért nagy kínnal  lecsipegettem róla, de a másodiknál már bepörögtem, azt mondtam, rajta hagyom, akinek nem tetszik, majd kiköpdösi.......volt már "ilyesmire" precedens, igaz, akkor  csak a fólia darabjait kellett kiszedni a szánkból, emlékeztek rá, Tecám, Jutus, Pezsuzsa?    

    előzmény:
    m63 (123)
    2007-04-07  13:07
  22. 2007. Április 7. 18:04130.

    Kellemes Húsvéti Ünnepeket Kívánok Mindenkinek!   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2007. Április 7. 16:36129.

    HUHUHUU  Borozomama micsoda tojasaid vannak , aztaeget  

     Keszen vagyok , a NAGYJAVAL? szinte mindennel !.Nagyon rahajtottam , mar csak csipricsuri dogok vannak hatra .

     Hat perszehogy a Zsigae es a Gyorgyie  a nyeremeny pettyesbogre .  A bosegkosar tele zoldseggel gyumolcsel, egyedul a GYORGYIE!!!

    előzmény:
    borozo (111)
    2007-04-07  06:08
  24. 2007. Április 7. 14:51128.
    he he..csak szerencsém volt "kilöni" a századikat..majd figyelem hamarosan az ezrediket is....voltunk kinn a Gyvel..engem is meglepett és nagyon örültem hogy tegnap megbeszéltük hogy késöbb jövök mint szoktam hogy melegebb legyen kint..és amikorra odaértünk a kisebbik fiammal felöltözve ült a tolokocsiban..persze utána még "becsomagoltuk" mert azért fuj a szél...de szuper jo volt nagyon élvezte hogy mentünk egyet a toparton...szépen süt a nap..jo volt..jo kezdet amit folytani kell , felerösiteni, mozgatni, még a növérek is örültek..nagyon rendesek..a jövö héttöl meg még egyszerübb lesz mert csak 10 percre lesz tölem..
    előzmény:
    ny62 (121)
    2007-04-07  11:02
  25. 2007. Április 7. 14:36127.
    Mindenkinek kívánok nagyon kellemes és békességes Húsvéti Ünnepeket.
    szeretettel gondolok rátok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top