Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

POLGÁRI FÓRUM....

vitopmd
Létrehozva: 2007. március 26. 09:21
Sziasztok!

Legyen ez a topic az, ahol kibeszélhetjük gondjainkat gondolatainkat, mind politikai mind társadalmi mind a hétköznapok tapasztalatából. Amolyan békebeli polgári módon..

Legyen ez a topic otthona s napi szintere a párbeszédnek és az Európai gondolkodásnak, ha kell vitával de nem személyeskedve. Gyere csatlakozz hozzánk s beszélgessünk...

  1. 2010. november 20. 12:5897026.
    Szia!

    Hosszú cikk volt "vicc"-nek, elolvastam.
    Okos ember volt az a Freud!  

    Fletó beszédében olyan "elszólások" vannak, hogy tanítani lehetne....
    Persze, most még csak a nemzetközi politikában mérce a "gyurcsány-hazugság", de beírja magát a továbbiakban is a Freud-i elszólások példatárába.

    Üdv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (97023)
    2010-11-20  11:57
  2. 2010. november 20. 12:2097025.

    Szia. 

     

    Szerencsétlen félnótás szaladgál mindenfele és próbálja az embereket meggyőzni az igazáról! 

     

    Remélem hamarosan felfüggesztik a mentelmi jogát, aztán bizonyítson! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (97023)
    2010-11-20  11:57
  3. 2010. november 20. 12:1797024.

    Nemcsak a pártot döntötte romba, hanem súlyos károkat okozott az országnak 

     

    Az MSZP vezetése teljességgel elvesztette a folyamatok irányításának a lehetőségét, vasárnapi kongresszusának ennek ellenére meg kell választania egy új pártelnököt, a kongresszus döntései azonban legfeljebb az uniós választásokig lehetnek érvényesek - írta a Népszabadság Online-on pénteken megjelent írásában Czöndör Gyula, a párt társadalompolitikai tagozatának elnöke.

     

    A politikus szerint az európai parlamenti választást követően egy újólag megtartandó kongresszusnak el kell indítania egy olyan tisztázó, szembenéző folyamatot, amely újragondolja a párt ideológiai alapjait, szervezeti struktúráját, és teljes körű tisztújítást hajt végre. "Ennek elmaradása nemcsak az MSZP, de a teljes magyar politikai baloldal hosszú időre szóló ellehetetlenülését idézi elő" - fejtette ki a tagozat elnöke.

    "Ha valaki azt hiszi, hogy a bekövetkezett válságért egyedül Gyurcsány a felelős, az nagyon téved. Gyurcsány a párt vezető testületeinek elvtelenül gyakorolt lojalitása nélkül nem folytathatta volna azt a politikát, amely nemcsak magát a pártot döntötte romba, hanem súlyos károkat okozott az országnak" - fejti ki Czöndör Gyula, aki szerint az elmúlt hetekben elindult pártbeli "végjáték" - az egyre izmosodó ellenzék szította belháborús hangulattal, a miniszterelnökségéről lemondó Gyurcsány utódjának komédiába illő keresgélésével - odáig vezetett, hogy sikerült minden képzeletet felülmúló belpolitikai válságot teremteni.

    Az MTI azt írja a Népszabadságra hivatkozva: a végjáték ma még csak a jelenlegi bázis, a párton belül látenciára ítéltetett ellenzék és a párton kívül lévő baloldaliak teljes megújulást követelő erői között zajlik - állapítja meg a politikus, utalva arra: ha az uniós választások "előre prognosztizálható kudarca" után nem indul el a párt teljes megújulását szolgáló folyamat, a szervezeti innováció, a leharcolt káderek cseréje minden szinten, akkor ez a végjáték haláltusába csap át.

    Ha pedig ez így történne, akkor ennek következtében "örökre eltűnik" a történelem süllyesztőjében a magyar rendszerváltás mégis csak meghatározó, a társadalomba mélyen beágyazott tömegpártja
     

     

     

     Nahát, most akkor ki hazudik ?

     

    Van tagozat - vagy nincs tagozat ? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2010. november 20. 11:5797023.

    Mai humor gyanánt - hosszú, de jó...:

     

    Gyurcsány nem tudta, hol van

     

    http://www.fn.hu/belfold/20101119/gyurcsany_tis zafoldvaron/

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2010. november 19. 14:1197022.

    De hallgattassék meg a másik vélemény is, Kelemen Attila tollából a komment.hu-ról, nov. 19-én:

     

    Önigazolás egy lila napon: román nemzeti ünnep a Nemzetiben

     

    Kisebb politikai vihart és diplomáciai kellemetlenséget okozott a napokban, hogy Alföldi Róbert előbb engedélyezte, hogy a december elsejei román nemzeti ünnep alkalmából fogadást tartsanak a budapesti Nemzeti Színházban, majd miután a Jobbik, a KDNP és a Fidesz is tiltakozott ez ellen, visszakozott, és lemondta a rendezvényt. Vélemény a Marosvásárhelyről Budapestre tartó autópályáról.

     

    A román nemzeti ünneppel kapcsolatos botrányok kisebb kronológiába rendezhetők. Ez a 2002-es, a sokat említett Kempinski-botránnyal indul - az akkori román kormányfő, Adrian Nastase, az akkori magyar kormányfővel, Medgyessy Péterrel közösen ünnepelte a román nemzeti ünnepet Budapesten. Az eseményen az RMDSZ is képviseltette magát, ami jelentősen erodálta Verestoy Attila és Kelemen Atilla megítélését. A következő jegyezhető fejlemény 2009-es, amikor Szász Jenő, az Magyar Polgári Párt elnöke a Cotroceni-i, vagyis a román államelnöki palotába vonult Traian Basescu elnökkel közösen ünnepelni a román nemzeti ünnepet. Ekkor Szász Jenő még szövetségesét látta Traian Basescuban a közös ellenfél, az RMDSZ parlamentből való kiszorításában. A morál: a pillanatnyi politikai konjunktúra mindkét romániai magyar politikai tábort pragmatikussá teszi még akkor is, ha éppen Nagy-Románia létrejöttét ünneplik a románok.

    Az a gyanúm, hogy a sor nem fog leállni itt, néhány év múlva ez a szöveg be lesz linkelve egy akkor aktuálisba, korábbi fejleményként. Az alapmotívum nem változik, a magyarok össze-vissza értelmezik azt, mit kell tenni, ha a románok nemzeti ünnepelnek. Ez alkalom, lehetőség, ziccer. Ahogy végigfutottam a témába írt véleményanyagokat, a magyaroknak két ünnepük van, amikor hatalmasokat tudnak dörögni.

    A mostani Alföldi-KDNP-Jobbik-December 1.-ügy a saga legújabb, talán legidétlenebb fejleménye. Amikor ezt a szöveget írom Marosvásárhelyről Budapestre utazom a múlt héten átadott 10 kilométeres autópálya szakaszon. Kommentes szerkesztő kollegám hív, kérdi, hallottam-e az ügyről, írnék-e róla. Kicsit össze vagyok zavarodva. Kellene erről gondolnom valamit? Nem gondolok semmit. De olyan erősen nem gondolok semmit, hogy ez már elgondolkodtat. Miért tagadom meg az értelmezést? Miért nem utasítom el, hogy az "ügyről" zsurnaliszta módjára közlendőt szintetizáljak?

    Megállunk a zilahi benzinkútnál, itt felhívom néhány barátomat, rég látott ismerősömet, akiktől azt kérdezem, hogy hallottak-e az ügyről, illetve hogy szerintük miért nem gondolok semmit erről az egészről. Beindul a beszélgetés. Jó, hogy van ilyenkor kit felhívni.

    A következő gondolatok nem, vagy csak részben a sajátjaim. Abban bízom, a panelből meg fog mutatkozni, miért nem akarok, szinte már eszelősen, semmit sem gondolni az Alföldi-KDNP-Jobbik-December 1-ügyről.

    Meghatározó kolozsvári politológussal, egyetemi tanárral beszélgetek. Szerinte a  történet értelmezési kerete lehetne az, hogy megvizsgáljuk, milyen valójában a román-magyar kapcsolatok minősége. A felszínen, a politikai nyilatkozatok szintjén a viszonyok rendezettek, a nyilatkozók derűlátók, tulajdonképpen mélységesen képmutatóak. Miért? A felhőtlen kapcsolat titka, hogy az igazán kényes kérdések nem szoktak terítékre kerülni. A közös kormányülések előkészítésekor a felek lesöprik a napirendről azokat a problémákat, amelyeknek nincs szaporája PR-szempontból, minthogy a felek kölcsönösen érdekeltek abban, hogy fenntartsák az eszményi politikai újkor illúzióját. Csakhogy az elfojtások dolgoznak, áruk van. Amit most láttunk értelmezhető úgy is, mint a megkerült problémákból sarjadó kellemetlen helyzet.

    Fiatal marosvásárhelyi politikussal és erős erdélyi kötődésű, magyarországi újságíróval beszélgetek. Véleményük összecseng. Két típus összecsapásáról számolnak be. Az egyik oldalon a lelkiismereti (Alföldi), aki nagyvonalú igyekszik lenni, a másik oldalon az elvszerű (konzervatív csoport), aki szigorú. Két kényelmes és praktikusan önigazoló szerep ez, amely egymást erősíti. Egy biztos, legalább most már Alföldi is utálja a román nemzeti ünnepet.

    Adott viszont még egy szerep, a romániai magyar szerep. December 1-jén tudniillik az RMDSZ képviselői bizony elmennek koszorúzni, és azok, akik koszorúznak, nem érzik azt, hogy lelkiismeretüket vagy elveiket félre kellene tenniük. Hogy tudsz romániai magyar politikusként koszorúzni december 1-jén? Úgy, hogy tudod, az év nem csak ebből a napból áll. Vannak, akiknek csak ebből a napból áll, másoknak pedig nincs benne a naptárukban. Elég lila egy nap december elseje.

    Hogy is van ez? Elmegyek az ünnepedre, de ne várd, hogy jól érezzem maga. Elvárom, hogy elgyere az ünnepemre, de ne várd, hogy azért, mert te nem örülsz, én se örülök majd. Ez a common sense. Erdélyben minden jogunk megvan arra, hogy ne örüljünk egymás politikai ünnepeinek, de nincs jogunk arra, hogy így vagy úgy ne legyünk jelen. Le lehet ezt fordítani valahogy arra, hogy a Nemzeti szinte-szinte beenged egy román ünnepet és ezzel megbotránkoztatja azokat, akik imádnak megbotránkozni? Nem tudom, nem érzem.

    Magyarországi, erdélyi kötődés nélküli újságíró. Szerinte a magyarországiakat sokkal jobban érdekli Románia, mint a romániaiakat Magyarország. Románia a magyarországiak számára nemcsak egy ország, hanem érzelemdús metafora is. A magyarok folyamatosan a románokhoz mérik magukat, míg ez fordítva nem igaz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2010. november 19. 14:0197021.

    Cseppet sem volt ízléses a kezdeményezés, gondolom a felháborodás és a nyomás hatására változtatta meg a tervet. A magyar és a román művészet és kultúra ne ilyen módon közeledjék egymáshoz. Csodálkozom, hogy Alföldi eddig ment el, azért egy társadalmi hangulatokra, érzelmekre fogékony művésztől az ember többet várna. Vagy éppen a provokáció lenne a célja?

     

      Néhány éve lehetett kapni egy fehér, egyszerűségében elegáns porcelán étkészletet. Francia import volt és Trianon fantázianéven árulták. Akkor is elgondolkodtam azon, hogy akik ilyen néven engedtek futni valamit, azok csak otrombán figyelmetlenek voltak?

     

      Azok az országok, ahol a múlt fájdalmait európai módon és felelősen dolgozták fel - azok bizony helyreállították zömében az eredeti viszonyokat. (Lásd a néhai Jugoszlávia, Csehszlovákia, Németország...) Nekünk pedig a magyar területek elcsatolásának évfordulóján tartott együtt ünneplés lenne az európai és felelős? Sajátos szemlélet.

     

      Hát, istenem. Nekem speciel az az európai és egy szűkebb (lakó)közösség felé felelős magatartásforma, ha valaki mondjuk pontosan és maradéktalanul fizeti a közös költséget. Úgy látszik, Alföldinek adott esetben ez nem szempont. Ő ugyanis hosszú ideig nem fizette, igen kellemetlen helyzetbe hozva ezzel a lakókat. De az ilyesmi nyilván bagatell. Pedig itt kezdődne az európaiság és felelősség. Vagy csak úgy egyszerűen a becsületesség és megbízhatóság. Minden művészieskedő allűr nélkül.

    előzmény:
    lárifárika (96971)
    2010-11-17  19:39
  7. Torolt_felhasznalo_847375
    Torolt_felhasznalo_847375
    2010. november 19. 06:3597020.

    Joreggelt,korai vagy ,esetleg késöi?:-)..

    Bizony abba kelene nekik hagyni  a hisztizést dehát nehéz váltani mert az utobbi 8 év alatt ezt szokták meg..egyébként a legutobbi az hogy azért lesz gáz/villany ár emelés mert a viktor megvette az EON-T.. amikor hallottam majdnem leestem a székröl ekkora hülyeségre..és teljesen komolyan gondolják...amikor  emlitettem hogy nem a viktor de MAO 100 leggazdagabb embere közösen sem tudná megvenni azt mert akkora  példának csak tavaly itt 50 milliárd koronát beruházott,,X 30 ha forint.. több atomerömü van a birtokában ..de a népszava megirta és akkor az ugyis van..szoval igen nehéz ekkora hülyeségre normális,emberi hangon reagálni... 

     

    előzmény:
    lárifárika (97019)
    2010-11-19  04:08
  8. 2010. november 19. 04:0897019.

    2010.10.28. 10:06 Társadalompolitikai Tagozat



    Abba kell hagyni a hisztéria keltést


    A magyar kormány most kármentést végez. Abba kell hagyni a hisztéria keltést. Az állami nyugdíjkasszába vissza kell kerülnie annak, ami oda tartozik. Az ezermilliárdos veszteséget már megfizettük, amit nem kellene tovább növelni.

    Az emberek hiszékenységére és tévhitekre alapozott volt az 1997-ben megszületett, a magánnyugdíjpénztárakról szóló LXXXII. törvény. Miközben a törvény kezdeményezői maguk is tisztában voltak azzal, hogy az egész rendszer a globális pénzpiaci spekuláció terméke, ennek ellenére elfogadták a Világbank javaslatát ennek hazai bevezetésére. A kezdeményezőket az sem zavarta, hogy Chilében eddigre már kiderült eredménytelensége, és az sem, hogy a magyar nyugdíjrendszer szakértői, a Magyar Tudományos Akadémia bizottságai, a szakszervezetek, a nyugdíjas szervezetek, a Nyugdíjbiztosítási Önkormányzat, a Magyar Pénztárszövetség, számos nemzetközi szervezet, vezető nemzetközi aktuáriusok, de a hazai közvélemény is tiltakoztak különböző fórumokon ennek bevezetése ellen.

    Bevezetése előtt a magyar nyugdíjkassza egyensúlyban volt. Ezt az egyensúlyt billentette meg a nyugdíjjárulék egy részének elvonása a magánpénztárak javára. Ennek az eredménye 12 év alatt 3700 milliárd forint államadósság, a 13. havi nyugdíj megvonása és a nyugdíjkorhatár 65 évre emelése.

    A magánnyugdíjpénztárba belépett tagok, ha visszatérnek az állami rendszerbe, akkor ők is (egyéni számláik beszámításával) megkapják a százszázalékos nyugdíjat, ami az életkeresetük és a munkában töltött éveik szerint kerül kiszámításra, vagyis arányos lesz a befizetett járulékaikkal.

    Természetesen semmi kifogásunk nincs azok ellen sem, akik a jelenlegi rendszerben akarnak maradni, de az ellen határozottan tiltakozunk, hogy bárkit arra kényszerítsenek, amit nem önként választott. Nem vetjük el az öngondoskodás eszméjét, amit ajánlunk mindazoknak, akiknek van megtakarítható jövedelmük, amit az önkéntes nyugdíjpénztárakba befizethetnek és amely megtakarítás felett nyugdíjba vonulásukkor szabadon rendelkezhetnek.

    Meggyőződésünk, hogy a most megteremtett szabad választás lehetősége a nyugdíjrendszerek között mindenki számára lehetővé teszi, hogy a jobb megoldást válassza önmaga számára. Miközben üdvözöljük ebben a tekintetben a kormány jelenlegi lépéseit, természetesen elvárjuk, hogy mihamarabb ismertesse átfogó koncepcióját a nyugdíjrendszer továbbfejlesztése ügyében és a visszalépők magánnyugdíjpénztári befizetéseinek sorsát illetően.





    Budapest, 2010. október 27.



    Az MSZP Társadalompolitikai Tagozata ügyvivő testülete nevében



    Czöndör Gyula elnök  

     

     

    Las-san másoltam be, remélem érthető  

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_617028 (97016)
    2010-11-18  22:48
  9. 2010. november 18. 23:1997018.
    Jó éjszakát Mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  10. 2010. november 18. 23:0297017.
    Én, személy szerint abba a topikba  még véletlenül sem megyek...
    Elég azt olvasni......, ezért linkeltem be.
    Hidd el,az tényleg idioszinkrázia, hogy O.V. -t, mint az utóbbi 20 év "irányítóját" állítják be...
    Bármennyire hihetetlen, én annak drukkolok, hogy sikerüljön ezt a szerencsétlen országot valahogy gatyába rázni.
    Jó, jó, tudom, vannak problémák, sőt még lesznek is, de tegyük már meg azt a szívességet akár saját magunknak is, hogy adjunk lehetőséget a most regnálóknak, hogy valamit csináljanak.....
    S hidd el, 4 év múlva, vagy 3,5 év múlva, ha nem lesz megfelelő, amit csináltak, a nép menthetetlenül leváltja, hozzáteszem jogosan.
    Ha adott ez a "türelmes" nép, nemzet 8 évet egy olyan kormányfőnek, akinek a mai napig a nemzetközi politikában a neve a hazugság mércéje, (Gy.F.) hát.....
    Ha annyit kínlódott, kivárt ez a nép, hát legyen annyi ázsió az itt fórumozókba is, adjon esélyt....ha eddig 8 évig megtette az országrombolókkal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_617028 (97016)
    2010-11-18  22:48
  11. Torolt_felhasznalo_617028
    Torolt_felhasznalo_617028
    2010. november 18. 22:4897016.

    "állandó veszekedés" azért nem csak az itt lévők privilégiuma.

     

    Mit is írtam pár hsz-szel ezelőtt?  Egyik csoport sem jobb a másiknál. 

     

    Ezt a topikot én nem olvasom, véletlenül léptem ide és láttam meg a Nemzeti színházas beírást és arra betettem egy linket. 

     

    Nem követtem a te írásaidat sem, csak azt láttam, amikor ide linkeltél egy másik topikból egy mondatomat. Én ezt nem a normális beszélgetés kezdményezésének éreztem, de lehet, hogy ez az én hibám. 

    előzmény:
    sapientia (97014)
    2010-11-18  22:05
  12. Torolt_felhasznalo_545812
    Torolt_felhasznalo_545812
    2010. november 18. 22:3297015.
    Akkor nézzél csak át énhozzám hogy ott hány ilyen "berepülö" van,jelenleg is!
    előzmény:
    sapientia (97014)
    2010-11-18  22:05
  13. 2010. november 18. 22:0597014.
    Kérlek szépen, olvass vissza.
    Napok óta próbálok normális beszélgetést kezdeményezni, úgy, hogy az "állandó veszekedés" azért nem csak az itt lévők privilégiuma.
    Minden alkalommal jöttek a "berepülők" akik kirobbantották a vitákat.
    Nézd meg, hányszor írtam közmondást, anagrammát, hátha valaki megszívleli,....... hasztalan.... sajnos
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_617028 (97013)
    2010-11-18  21:57
  14. Torolt_felhasznalo_617028
    Torolt_felhasznalo_617028
    2010. november 18. 21:5797013.

    Csak nem zavarom a nagy forgalmat??

     

    Vagy csak veszekedni lehet itt?  Akkor bocs, ha emberi hangon szóltam...

     

     

     

    előzmény:
    vitopmd (97012)
    2010-11-18  21:46
  15. 2010. november 18. 21:4697012.

    Hai!

     

    A topicomban engedd meg hogy ahhoz szóljak hozzá akihez akarok...

     

    Köszi....

     

     

    Amúgy te írtad hogy mész innen....és épp ideje is lenne....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_617028 (97008)
    2010-11-18  21:21
  16. Torolt_felhasznalo_617028
    Torolt_felhasznalo_617028
    2010. november 18. 21:4497011.

    Én is köszönöm a beszélgetést.

     

    Nyilván nem leszünk legjobb barátok, és valószínűleg néhányszor lehurrogjuk egymást, de azért jó tudni, hogy nem teljesen reménytelen a párbeszéd. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_847375 (97010)
    2010-11-18  21:36
  17. Torolt_felhasznalo_847375
    Torolt_felhasznalo_847375
    2010. november 18. 21:3697010.

    Most elköszönök mindenkitöl mert még van egykis dolgom lefekvés elött..

    Jo éjszakát mindenkinek,

    Mindig szivesen beszélgetek bárkivel  ha legalább ilyen a hangnem mint a tiéd volt most..köszönöm.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_617028 (97008)
    2010-11-18  21:21
  18. Torolt_felhasznalo_847375
    Torolt_felhasznalo_847375
    2010. november 18. 21:3097009.

    HUHA..táborok???nem , ilyenröl az életem utolso 30 évében amit itt töltöttem még nemhallottam...vannak un. menekült-táborok amiket akkor szerveznek ha nagyon sok érkezik egyidöben pl háboru irakban..de az olyan hogy  malmöben volt egy nagyobb hajo amit kibérelt a bevándorlási hivatal..onnét is szabadon mehettek mindenhova,kivétel pont a "dolgozni" mert akinek nincsen tartozkodási eng. az nem is dolgozhat hivatalosan..

    Ha csak "átlagos" a menekültek száma akkor különbözö településekre minden ömkormányzat szbadon vállalhat ilyet..kirakják öket lakásokba..arra szoktak figyelni hogy tulsokan ne legyenek egy helyen mert kkor  jol elvannak egymás között és nembiztos hogy nyelvsuliba akarnak járni..:-):-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_617028 (97007)
    2010-11-18  21:17
  19. Torolt_felhasznalo_617028
    Torolt_felhasznalo_617028
    2010. november 18. 21:2197008.

    Ha nem zavar, akkor P.elvtársnővel beszélgetek. Mert, hogy mi olyat is tudunk.

     

    Nem véletlenül nem neked írtam.

    előzmény:
    vitopmd (97006)
    2010-11-18  21:06
  20. Torolt_felhasznalo_617028
    Torolt_felhasznalo_617028
    2010. november 18. 21:1797007.

    Ha nem ordítja le senki  a hajat a fejemről, akkor maradok egy kicsit még.

     

    Remélem, hogy a kormánynak van hosszú távú terve is az oktatásügy megreformálására, mert ami most van az siralmas. Semmi joga és lehetősége nincs fegyelmezni a tanárnak, mindennaposak  a tanárverések. 

     

    Igen a sávos adózásra gondolok. NEm tartom igazságosnak, hogy mindenki 16 %-ot fizet a keresetétől függetlenül.  Az sem volt igazságos,hogy aki átlagkeresettel rendelkezik, az már a legmagasabb adókulccsal fizet, de aki kimagaslóan sokat keres, az igenis fizessen többet. 

     

     

     

    Van egy nem ide vonatkozó kérdésem. Ismerős anyja kint él Malmö közelében és ő mesélte, hogy egyes emberek táborokban élnek, ahonnan nem jöhetnek ki csak engedéllyel, dolgozni vagy iskolába. Létezik ilyen?  Nagyon hihetetlenül hangzik. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_847375 (97004)
    2010-11-18  20:54
  21. 2010. november 18. 21:0697006.

    Hai!

     

     

    Sok sikert a távozáshoz......

     

    hajrá....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_617028 (97002)
    2010-11-18  20:04
  22. Torolt_felhasznalo_847375
    Torolt_felhasznalo_847375
    2010. november 18. 21:0397005.

    Bocs de a nyugdij itt....

    nemkönnyü elmagyarázni..3 részböl áll  képzelj el egy piramist amiek az also legszélesebb része az a nyugdij amit a fizetésböl levonnak (állami)  ez a legtöbb összegben is..azután van egy vékonyabb kisebb rész ez az amit a munkaado fizet be (kötelezö) és ami ugy örökölhetö hogy a tulelö hazastárs pl megkapja 5 év alatt a befizetett összeget.....azután a legkisebb a piramis csuvsa ez a legkevesebb összegben is de azt mindenki a saját akaratábol fizeti tehát  az teljesen magán dolog..hogy örökölhetö e azt nemtudom, de nemhiszem..majd azért utánanézek mert engem is érdekel a dolog..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_617028 (97003)
    2010-11-18  20:33
  23. Torolt_felhasznalo_847375
    Torolt_felhasznalo_847375
    2010. november 18. 20:5497004.

    ÉS mivel ez itt nem az én közegem, így távozom is innen

     

    Kár mert szerintem itt nem is a véleménykülönbséggel van baja  a többségnekhanem a hangnemmel ahogy azt egyesek megprobálják elöadni..abban igazad van hogy mindkét oldalon igy van sajnos.

     

    A csp igen valszeg rövid távon hatásos és az szerintem sem rasszista dolog ha kimondja valaki hogy a legtöbb ilyen irányu gond a roma gyerekekkel van ez van..ez a tény.

     

    mire gondolsz a progressziv alatt??  sávos rendszer van és egy bizonyos összegen felül extra adot fizetnek...a nyugdijat jol tudod és nem örökölhetö..ha nem veszi ki az aki befizette akkor megy a közösbe. van egy garancianyugdij kinek kevesebb az abbol a "közösböl" kap kiegészitést  kb ugy ahogy minden más is ha valaki örököls nélkül hal meg annak a vagyona is egy közös számlára megy és abbol is támogatják pl a kutatásokat,vagy más közösségért valo dolgot..

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_617028 (97002)
    2010-11-18  20:04
  24. Torolt_felhasznalo_617028
    Torolt_felhasznalo_617028
    2010. november 18. 20:3397003.

    Rövid távra megoldás lehet a csp elvétele. . El kell érni azt, hogy a szülő érdekének tartsa, hogy a gyerek elmenjen iskolába. Persze, hogy az lenne a jó, ha a gyerek szeret iskolába járni és nem is akar lógni. De ez a mai magyar körülmények között sajnos elképzelhetetlen.

    Mostanában razziáznak a rendőrök a bevásárlóközpontokban fiatalokat igazoltatva, hogy miért nincsenek iskolába. Van aki azt sem tudta megmondani, hogy hova jár, csak annyit tudott, hogy Kati néni az osztályfőnöke. Egy ilyen gyereknél hogy lehet elérni, hogy szeressen iskolába járni? 

    Nem ismerem a svéd iskolarendszert (sem), de itt sem annyira a gimnáziumokra jellemző a lógás. Oda azért az megy, aki akar tanulni. 

    Nem akarok rasszistának tünni, de a legkomolyabb problémák a roma gyerekekkel és szüleikkel van. Egy 14-15 éves roma lány már nem iskolába fog járni, hanem elkezd szülni.  Biztos van Svédo.-ban is olyan réteg (cigányok, bevándorlók), amelyikkel nem nagyon tud mit kezdeni az iskolarendszer.

     

    Svédországban progresszív adó van ugye?

     

    Ha jól tudom a svéd nyugdíjrendszernél az állam kezeli a pénzt, de az egyéni számlán van, de javíts ki ha nem így van.  Az örökölhető?

    Egyébként az egyéni számlás állami rendszer ellen semmi kifogásom nem lenne. De itt most az a legnagyobb baj, hogy össze vissza beszélnek. egyszer azt mondják, hogy visszaadják (miből??), máskor hogy a manyupoknak vége. 

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_847375 (97001)
    2010-11-18  19:56
  25. Torolt_felhasznalo_617028
    Torolt_felhasznalo_617028
    2010. november 18. 20:0497002.

    Nekem nem nagyon tetszik vagy helyesebb, ha úgy mondom, hogy egyáltalán nem tetszik az a hangnem, ami néha egyes topikokban kialakul. Nemcsak a királyosba.S bár nem egy homéroszi eposzt írunk így közösen, de az állandó jelzők mindkét oldalon megvannak (bolsikomcsilibsi, gyurcsánybérenc, orbántalpnyaló stb.).

     

    Tényleg az a legegyszerűbb, ha mindenki marad a saját érdeklődésének, elveinek megfelelőben és akkor nem lesz az a sok személyeskedés, beszólogatás.

    Egyik oldal sem jobb a másiknál, mindenhol vannak -  hmm hogy is mondjam -  "szenvedélyesebbek" (kevésbé pc módon trágárabbak).

     

     

    ÉS mivel ez itt nem az én közegem, így távozom is innen. 

     

     

    MAjd még egy linket megpróbálok betenni, de ha nem sikerül az sem baj. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_847375 (97000)
    2010-11-18  18:53

Címlap

top