Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Egyedülálló nagymamák

bodnar-jozsefne
Létrehozva: 2007. március 16. 15:37

 

 Szervusztok!

Egyedülálló nagymamákkal barátkoznék: gyerekekről, unokákról,

és a mindennapokról írnánk egymásnak. Várom a leveleteket: Eta

  1. 2016. július 10. 08:3085501.

    Marika!
    Háta Istennek, nem is panaszkodom az egészségemre. Mikor egyszer az antibiotikumot felírta a doki egy kis megfázásra, attól lett száj nyálkahártya gyulladásom. Akkor mondta a dr. nőnek, hogy ilyen öreg korban már minden előjön, s mondta , hogy bár mindenkinek ennyi baja lenne.
    Csak tudod az a problémám, hogy sok baleset ért és ennek következtében lettek olyan problémáim, hogy nem sokat bírok.
    Egyszer elmentem röntgenre, hogy az oldalam mindig fáj. Megállapították, hogy két csigolyám össze van csúszva, attól fáj. Írtak fel mágnesövet, azt állandóan használni kellene, ha főzök is, de ki bírja azt, pláne ebben a dög melegben. Még így is azt mondom ennyi bajom legyen. Hálás is vagyok a sorsnak.

    Én sem bírok már kijárni a temetőbe, ha Petra itthon van akkor szokott kivinni, mert akkor autóval is bemehetünk, de mióta barátja van ritkábban jön.  A fiamék szoktak kijártak, ha egész évben nem is, de halottak napján biztos, családostól.
    Ezt is el kell fogadnom. Sok mindenről le kell mondani.
    A fiamék sem laknak messze, de a buszmegállótól olyan messze van a lakás, 120 szám alatt laknak,  inkább taxival megyek mindig. Neki nincs autója, csak bicója. Pedig az utca végében áll meg a busz, de jövetben már messze van a megálló, egy másik utcában, és nálam meg sem áll. Be kell menni majdnem a központig, és ott átszállni.
    Addig nem volt gond, míg volt autója a fiamnak, de már nem érdemes megcsináltatni.
    Kata


     

    előzmény:
    riamam (85500)
    2016-07-09  21:25
  2. 2016. július 9. 21:2585500.

    Kata!


    Ez nem irtó sok vérnyomás persze, hogy már annak számít régen nem így volt.


    Neked még nem sok bajos van örülhetsz neki. Nekem bőven reggel kirakom a napi bogyókat mert elfelejtem már hányingerem van ha ránézek. Tegnap volt gyógyszert íratni aztán megtárgyalunk mindent az orvosommal mondom neki mit lehetne ebből elhagyni v. csökkenteni. Mondta elhagyni egyet se egyik akármit délben ne vegyek be belőle. Tudod se a szívemre se a trombózis miatt egyiket sem lehet se csökkenteni se elhagyni sajnos.


    Ma a két Unokám aranyosak nagy gyerekek kimentek a temetőbe és mind a 3 sírt körbe kapálták virágot vittek úgy örültem neki. Annyira fújt a szél mondom nekik /domb van a temetőbe menésnél/ én ott most fel sem tudok hajtani kifulladok nem hogy még ennyit kapálni. El is pilledtek de ők még fiatalok bírják irtó sok energia van pláne a fiúban.


    Marika

    előzmény:
    ermitak1 (85498)
    2016-07-09  19:39
  3. 2016. július 9. 21:2085499.

    Kata!


    Ne mondj már ilyet, hogy ennyire kifáradtál. Pedig sétálhattál volna, tudom nem tudsz hosszan járkálni de ha edzésbe vagyunk minden jobban megy és már megint elfelejtetted a szlogenünket jajj csak az a baj eljárt felettünk az idő.


    Nekem is meg volt ma is a tréning.Most este megint permeteztem a kis körtefát voltam a magboltba és amivel mondta az ember aztán majd elválik csináltam-e vmit. Reggel korán kel kelnem nem locsoltam most este.. No meg főzök holnap nem nekem van kajám a leánynak amit elvisz megkért én meg tudod unokáknak akár éjjel is .


    Már én is álmos vagyok fürödtem.


    Szép estét jó tv.nézést ha találsz benne vmit még nem néztem szét.


    Jó éjt!


    Marika

    előzmény:
    ermitak1 (85497)
    2016-07-09  19:03
  4. 2016. július 9. 19:3985498.

    Marika!
    Csak vettem annyi erőt magamon, hogy tekertem 15 percet. Már csak azért is mert magas a vérnyomásom, és a napi gyógyszeradagomat már bevettem. A mozgás biztosan segít rajtam, ha nem veszek be egy nitromint, az is leviszi. 157 volt, mikor megmértem.
    Mindjárt meg is megnézem, hogy mennyi baj van....?
    Kata

    előzmény:
    ermitak1 (85497)
    2016-07-09  19:03
  5. 2016. július 9. 19:0385497.

    Marika!
    Lefotózni nem tudom, de majd keresek hasonlót a netről. Most már lepihenek, mert most jöttem ki a zuhany alól hajat is mostam, már megszáradt annyira, hogy vízszintbe tudom tenni magamat. Teljesen kinyúltam ma. Olyan fáradt vagyok, hogy ilyen még nem voltam. A jobb karom nem bírja a megerőltető munkát.
    Én sem vagyok nagyon fitt, ez meg is látszik a mai munkámon. Holnap már nem kell csinálnom semmit.
    Mivel nem sétáltam ma, gondoltam rápattanok a bicóra egy kicsit, de nincs energiám. Inkább lefekszem, és nézem a TV-t.
    Kata

    előzmény:
    riamam (85496)
    2016-07-09  17:18
  6. 2016. július 9. 17:1885496.

    Katám!


    Innen a netről való rakd már fel had örüljünk már mi a szép művednek.


    Én már bonyolultat lusta vagyok készíteni. Ma hoztam rámát is de lehet csak főzök a kislány visz kaját most itthon van.


    Marika

    előzmény:
    ermitak1 (85495)
    2016-07-09  14:01
  7. 2016. július 9. 14:0185495.

    Marika!
    Elhiszem, hogy neked is eleged van a befőzésből. Hát nem vitás szép lett a sütim, és biztosan nagyon finom is. Ilyenkor már örülök. Sikerélményem van. Most egy kicsit kinyúlok vízszintbe teszem magamat. Csak még készítek egy teát. Most forr a vizem.
    Neked is jó pihenést!
    Kata

    előzmény:
    riamam (85494)
    2016-07-09  13:49
  8. 2016. július 9. 13:4985494.

    Kata! Ahogy öregszem én is előbb megnézem mit és hogy már nincs kedvem annyit pancsikázni mint régen.


    Az én sütim nem ünnepi alkalomra való egyszerű de finom puha majd megcsinálhatod még. Lehet most alkalom van és amit készítettél jobban oda való.


    Most végeztem a lekvárral no elegem lett.


    Marika

    előzmény:
    ermitak1 (85492)
    2016-07-09  13:28
  9. 2016. július 9. 13:3085493.

    Helyesb: Ezzel nem értem el kellő eredményt.

    előzmény:
    ermitak1 (85492)
    2016-07-09  13:28
  10. 2016. július 9. 13:2885492.

    Atya világ! Azt hittem ez a süti egyszerűbb lesz. Annyi mosatlanom lett alig győztem elmosni, pedig én szeretek mosogatni. Botmixer, ezzel értem el kellő eredményt elővettem a robotgépet, majd a kézi habverőt, az a sok tál, de végül készen lett. Már csak a gyümölcsöt kell rárakni.
    Ilyet sem csinálok többé. Nem nekem való már a munka.

    Marika! A te piskótádon már régen túl lennék, csak nem akartam bemelegíteni a konyhát. Ennyi mosatlan sem lett volna., de most már mindegy. Így jártam, én döntésen volt.
    Egyébként nagyon szép lett.
    Kata

    előzmény:
    ermitak1 (85491)
    2016-07-09  11:24
  11. 2016. július 9. 11:2485491.

    Marika!
    Érdekes módon ilyenkor elviselem a szelt. Sőt......
    Süteményt készítek, mert mondtam, hogy a fiamékhoz megyek ebédre, és vinni akarok.
    Vacilláltam, hogy a te piskótádat süssem meg, vagy egy olyat amit nem kell sütni. Udóbbira hoztam a döntést, de megbántam, több munka van ezzel. Most a gyümölcstorta formába nyomkodtam az alapot, betettem dermedni a hűtőbe, aztán jön rá a sajtoskrém. Holnapra talán elkészül.


    Kata

    előzmény:
    riamam (85490)
    2016-07-09  11:10
  12. 2016. július 9. 11:1085490.

    Szia Katám!


    Milyen szép a felszolgálás köszike, bocsika még most érek ide városban voltam a körtefámat vmi károsítja pedig már megpermeteztem és van egy gazdabolt ahol a pasi mindig segít mikor mivel kell.


    Az összes többi barackot ledaráltam már elegem van belőle most őrzöm cukor nélkül fől utána cukorral jól el leszek még vele egy darabig. Itt is borong, fúj a szél de esőnek semmi jele.


    Azért sétáljál, igaz nem szereted a szelet mert hideg nincs nekem ez jobb mint a 40 fok.


    Szép hétvégét minden Nagyinak! Megyek mert leég a lekvár.


    Marika

    előzmény:
    ermitak1 (85488)
    2016-07-09  08:50
  13. 2016. július 9. 09:0485489.

    Ennyi eső volt, már süt a nap.

    előzmény:
    ermitak1 (85488)
    2016-07-09  08:50
  14. 2016. július 9. 08:5085488.

    Szép hétvégét Kislányok!

    Olyan sötétség van, mintha este lenne, a szél fúj. Mindjárt esni fog. Úgy érzem ma szobafogság lesz.
    Nem baj készítek a gyerekeknek sütit holnapra, meg ha kedvem lesz befestem a hajamat, de ez még nem biztos. Nem sok kedvem van hozzá. Már dörög is, nagy vihar van készülőben, de már el is eredt az eső.
    Kata

    előzmény:
    ermitak1 (85487)
    2016-07-08  14:58
  15. 2016. július 8. 14:5885487.

    Marika!
    Ilyenkor csak is a kertben lesz a főzés. Ott lesz megterítve is. Délután már nem süt oda a nap. A Ballagási vacsora is a kertben volt. Az fiam egyik barátja, mondhatom azt gyermekkori barátja a szomszédban lakik. Ez egy 50 éves pasi. Két nagy gyerekük van. Az unokáimmal nőttek fel. Nem régen váltak el, a pasinak most egy 25 éves barátnője van. Még egyetemista, de ilyenkor a feleség is ott szokott lenni mert az meg a menyem nagyon jó barátnője. Fura dolgokat produkál az élet. A lánynak a szülei nem fogadják el a fiút. A lány anyukájával egyidős a fiú.
    A pasi mindent ott hagyott a feleségének, nagy családiházat, autót.
    Kata

    előzmény:
    riamam (85486)
    2016-07-08  14:34
  16. 2016. július 8. 14:3485486.

    Kata!


    Az jó ha ilyen ügyes megoldja. Jó lesz Neked egy kis kikapcsolódás és gondolom kint főznek finomakat no meg együtt lesz a család


    A levesem még fől lassan a nokedli következik és mára talán elég is.


    Pedig a többi barack a pincébe érlelem mint Katika. Túléretten nem lehet leszedni és megpuhul állásába elég 2-3 nap.


    De lehet ma már nincs rá energiám.Pedig előbb feküdtem a tv.még mindig szól.


    Marika

    előzmény:
    ermitak1 (85485)
    2016-07-08  13:47
  17. 2016. július 8. 13:4785485.

    Marika!
    Csak ámulok, és bámulok, hogy mennyi mindent csináltál. Én meg csak kimostam. Ill azt is a gép csinálta. Csak kiteregettem, de nekem most ez is elég volt. Nagyon lusta vagyok ma. / is / Csak olvastam.

    Beszéltem a fiammal, s kérdeztem mit csinál, s mondta, hogy csiszol. Olyan jó kerti bútorokat csinált raklapokból. Az egyik kertszomszédja keriti a raklapokat. Átcsiszolja és lefesti, lakkozza. Most éppen kerti asztalt csinál.
    Vasárnap náluk fogok ebédelni, majd meglátom mit dolgozott újra.

    Jó pihenést neked is!
    Kata

    előzmény:
    riamam (85483)
    2016-07-08  13:24
  18. 2016. július 8. 13:2585484.

    Kata!


    Csodás a felszolgálás nagyon hmmmmmm sok finomság


    Marika

    előzmény:
    ermitak1 (85482)
    2016-07-08  08:48
  19. 2016. július 8. 13:2485483.

    Katám!


    Köszönjük a reggeli finomságokat, azért megoldottad


    Én még nem is kávéztam nagyon el voltam havazódva. Kora reggel barackot főztem jó darabosra de már nagyon siettem mert mennem kellett a körzeti dokihoz gyógyszerírás közbe ejtettem a piacot gombát vettem.


    Ott jócskán megvárakoztattak utána haza most főzök még ebédet jönnek az unokák. Húsleves még fől a gombás hús kész, levestészta is ubi sali, no még a nokedli van. De ráér éppen mert ugy is estére esznek.


    Most kávézok még ma nem ittam.


    Szép napot Mindnyájatoknak!


    Marika


     

    előzmény:
    ermitak1 (85482)
    2016-07-08  08:48
  20. 2016. július 8. 08:4885482.

    Sziasztok Kislányok!

    Tudjátok meg ki vagyok! Egyszer az életben én szolgálom fel a reggeli kávét.

    Már azt hittem csak a jó szándék van meg bennem, úgy szaladgáltak a képeim alig tudtam elkapni, de azért sikerült. Eléggé vacakol a gépem, de csodálkozom, hogy egyáltalán még így is működik.

    Jó kávézást! Szép napot!
    Kata

    előzmény:
    riamam (85481)
    2016-07-07  21:03
  21. 2016. július 7. 21:0385481.

    Kata!


    Miket beszélsz Te az igaz ha megérjük a nagyon öregkort azt mondják második gyermek kor. No nem is jó gondolkodni ilyenen.


    Én is éjjel jól aludtam most jól elfáradtam most jöttem fel. Még permeteztem is de pont a bal karommal kellene a levet pumpálni és óóóóó annyira fáj meg a vállam is a bal, no többet nem permetezek pedig csak 5 liter víz volt. Sajnáltam a körtefát tele körtével feketék lettek az ágak levelek tele hangyával. Ugye alatta bab volt és nem volt permetezve azért.


    Ez az átka a kis kertnek minden hegyén hátán.


    De megyek pedig még akartam barackozni de majd reggel most jól elfáradtam megint. Ugyis korán kelek majd megyek a háziorvoshoz 9-re van időpontom addig vmennyit befőzök most már megpuhult állt 2 nap.


    Szép estét és jó éjt !


    Marika

    előzmény:
    ermitak1 (85480)
    2016-07-07  17:40
  22. 2016. július 7. 17:4085480.

    Marika!
    Én valóban csak pihentem ma. Délelőtt eléggé elfáradtam a csavargásban, lefeküdtem, még aludtam is, nem tudom mi lesz éjszaka. Olyan vagyok már mint a csecsemő. Összecserélem a nappalt az éjszakával. Igaz most éjszaka is jól aludtam. Nem volt meleg.
    Kata

    előzmény:
    riamam (85479)
    2016-07-07  15:57
  23. 2016. július 7. 15:5785479.

    Kata!


    Bent hűs volt álmos voltam, lefeküdtem de nem tudtam aludni. Előbb kimentem még van jó darab irtó füves rész nem is gondoltam ennyire meleg van, egy kis darabot kikapáltam elég is volt és a kukát megtöltöttem holnap kuka nap.


    Estére mennem kell locsolni a hülye szél irtóan kifúj mindent.


    Jó pihenést.


    Marika

    előzmény:
    ermitak1 (85478)
    2016-07-07  14:13
  24. 2016. július 7. 14:1385478.

    Marika!
    Miért nevetnélek ki? Én is szeretem a csontos husikat. olyan jó levegő van, engem már ez is boldoggá tesz.
    Kata

    előzmény:
    riamam (85477)
    2016-07-07  12:36
  25. 2016. július 7. 12:3685477.

    Kata!


    Hallom beoltottunk a lekvárfőzéssel finom is olyan illata van mikor fől, szinte csorog az ember nyála.


    Hallom sikerült megint bevásárolnod, jól tetted gondolom azt vetted ami majd kell ha nem most akkor is jó ha otthon van.


    Most sül a kajám ki fogsz nevetni csirkeszárnyakat befűszersóztam és jénaiba sül krumplival. Szívesebben megeszem mint pld. a nagy csirkecombot.


    Jó pihenést én is néztem a tv-t még nem mentem ki pedig kicsit kell már kapálni.


    Marika

    előzmény:
    ermitak1 (85476)
    2016-07-07  11:19

Címlap

top