Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bakik a koyhában

t.arcsi
Létrehozva: 2007. február 27. 19:12
Gondolom nem csak én nem vagyok tökéletes. Néha-néha elrontok pár kaját....   Akkor rosszul esik nagyon, de később mosolygok rajta. Osszuk meg tapasztalatainkat, tanuljunk belőle!
  1. 2007. február 28. 13:18101.

         

    Még valami eszembe jutott:

    barátunk Barcelonában él, évenként 1-2 X meglátogat bennünket. Még nem értem haza, viszont kávét kívánt. Antikonyhatalentum drága hombrém    elkészítette neki a neskafét, amit akkoriban kompletával ittam. Vette is elő az üveget, barátunk pakolta a kávéjába a fehér port . Az egész elkezdett habzani, gondolta a fiú, h milyen szuper "önfelverős habport" találtak ki Mo-n. Mondanom sem kell, hiba volt kompletás üvegbe sütőport tenni .

    Mellesleg legyen mondva, rá volt írva az  az üveg újabb tartalma .

    előzmény:
    oz75 (99)
    2007-02-28  12:43
  2. 2007. február 28. 13:09100.

    én is így jártam a keleképoszta főzelékkel...

    a nagyim-féfét szerettem volna "reprodukálni", ezért mindenkitől megkérdeztem a családban, h emlékszik-e rá vki, a nagyim hogyan csinálta? volt aki rántásra, volt aki habarásra emlékezett.

    mivel eddig csak rántást készítettem, megpróbáltam 2X, de még akkor is nagyon híg volt (kicsit sok vizzel öntöttem fel). aztán eszembe jutott, hogy mi van, ha tényleg habarni kell? akkor mehet bele a habarás is...

    még pár napig a hűtőben lakott, mert azt mondtam a páromnak, h nem is olyan rossz ez (ő nem szereti), aztán szépen csendben kidobtam   

    következő alaklommal mondtam a pasimnak, h öntse már le róla a vizet, erre mire visszafordulok, ott figyeltek a száraz lábasban a fonnyadt kelképosztacsíkok. Mondjuk megettem, csak egy kicsit vízíze lett 

    előzmény:
    tasaya (93)
    2007-02-28  11:37
  3. 2007. február 28. 12:4399.
    A keresztfiam még nagyon kicsi volt, babateát ivott, az anyja egy kis fazékban tárolta a tűzhelyen. Anyukám húslevese ott volt mellette egy nagy fazékban. Amikor ettünk belőle, fogyott annyi a fazékból, hogy a mellette lévő kis fazéknyi "levest" hozzáöntöttem! A sógornőm kereste a teát...alig mertem elmondani a családnak, mit tettem.



    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_387472
    Torolt_felhasznalo_387472
    2007. február 28. 12:4198.
    Aranyosak lehettek a tyúkok fánkkal a csőrükben. Anyukád gondolom nem örült annyira.
    Nekem is néha sikerül úgy a süti, hogy a kutyáknál landol és miután már ők sem eszik akkor a kukában.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_661653 (96)
    2007-02-28  12:20
  5. Torolt_felhasznalo_446543
    Torolt_felhasznalo_446543
    2007. február 28. 12:2597.
    páromnál járt egyszer az üzletben egy 50 körüli nő, mondta, hogy kér disznótorost, mert toroskáposztát akar főzni. hiába magyarázták neki, hogy a kettő az két külön étel és még egy lehellet hurka sem kell a toroskáposztába. azt mondta, ő jobban tudja! nem tudom, megették-e, de azt sem, hogyan készült ?!
    előzmény:
    t.arcsi (1)
    2007-02-27  19:12
  6. Torolt_felhasznalo_661653
    Torolt_felhasznalo_661653
    2007. február 28. 12:2096.

    Úgy látszik leggyakoribb probléma a grízes hús és a liszt nélküli piskóta. Én is elkövettem mindkettőt, a piskóta alá gondosan sütőpapírt is tettem.

    Anyám egyszer olyan kemény fánkot sütött, hogy kiadtuk a kutyának, annak sem kellett, végül a tyúkok futkároztak az udvaron egész fánkkal a csőrükben.

    Volt egy ismerősünk, aki a húslevesbe nem tett répát, inkább cukrozta, és mivel vendégségbe hívott minket, ennem kellett belőle. Báááá...

     

    előzmény:
    t.arcsi (1)
    2007-02-27  19:12
  7. Torolt_felhasznalo_387472
    Torolt_felhasznalo_387472
    2007. február 28. 12:0495.
    A kelképosztás történet tetszik. Szegény férjedet sajnálom, hogy ette, mert nem merte megmondani, hogy rossz.
    előzmény:
    tasaya (93)
    2007-02-28  11:37
  8. Torolt_felhasznalo_387472
    Torolt_felhasznalo_387472
    2007. február 28. 12:0394.
    Akkor ezekszerint mindenkinek nehéz a kezdet a konyhában
    előzmény:
    tasaya (93)
    2007-02-28  11:37
  9. 2007. február 28. 11:3793.

    Sziasztok,        

    ezek szerint nemcsak nekem vannak ilyen jellegű emlékei ! Életem első kelkáposztafőzeléke nagyon híg lett, mert sok vízben főztem, ezért mégegyszer berántottam. Ismét olaj, liszt, köménymag. Aztán mégegyszer ugyanezt, majd ismét és megint. A vége egy csirízes, köménymagtól hemzsegő, irdatlan mennyiségű valami lett. Párom hősiesen ette - napokig , mert én nem szeretem .

    Első húsvéti főtt sonkámat kis fazékba tettem föl főni és közben egy nagyon jó filmet adtak...

    Első süteményem tésztája híg lett és nem is sütöttem elég ideig, tehát nyers is. Kedves barátunk jött vendégségbe és boldogan falta mondván: - Nem nyers, csak friss!

    Az "elsők" óta eltelt néhány évtized, családtagjaim és barátaim szerint nagyon jól főzök, de néhanapján így is becsúszik egy-egy baki. Ma elégettem a mikroban egy fánkot...

    Elrontott ételnél alapszabály (idegen toll, sajnos nem emlékszem ki&eacute: nevezd el másnak az ételt, lehetőleg egzotikus nevet adj neki, úgy tálald  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2007. február 28. 11:3092.
    Céklafőzés: elektromos tűzhelyen szép csendesen főtt a cékla,elfordítottam a gombot,hogy kikapcsoljam a főzőlapot,mert indultunk a kisbabánkkal sétálni.Mikor hazaértünk jó két óra múlva,az egész lépcsőházban fura bűz terjengett,gondoltam,megint valaki a lépcsőházra szellőztet...Mikor felértünk a harmadikra,már tisztán érződött,honnan jön a fura szag.Nem a jó irányba fordítottam a gombot,így baromi erősen elkezdett a dolog forrani,fedő alól a fakanál kiesett,fedő lezárt,és mindenütt fortyogott a főzőlap környékén valami iszonyat büdös-ragacs...
    Egy ismerősöm kezdő háziasszony volt,nokedlit főzött.Anyukától látta,miként szaggatja a vízbe a galuskákat,de arra már nem emlékezett,hogy nem egyszerre az egész tálnyit...mikor már az egész tállal beleszaggatta a vízbe,várt,hogy feljöjjenek a víz tetejére,és várt,és várt,egyszer megkavarta,de a szilárd anyag az alján csak nem akart feljönni.....irány vele a kuka
    előzmény:
    t.arcsi (1)
    2007-02-27  19:12
  11. Torolt_felhasznalo_755782
    Torolt_felhasznalo_755782
    2007. február 28. 11:1291.
    Sárgaborsó-főzelék: feltettem főni a sárgaborsót, kevergettem, halkan rotyogott, rá a fedő, én meg elvonultam újságot olvasni. kb. 20 perc múlva fölnéztem, és mit látok: párom a gyerekkel a szőnyegen elmélyülten legózik, fejük fölött öt centivel sűrű köd a plafonig, alatta tiszta a levegő. Észre sem vették...  Azóta csak konzerv sárgaborsó-főzeléket veszek.
    előzmény:
    t.arcsi (1)
    2007-02-27  19:12
  12. Torolt_felhasznalo_387472
    Torolt_felhasznalo_387472
    2007. február 28. 10:3490.
    Még szerencse, hogy nem történt nagyobb baj.
    előzmény:
    Rea73 (88)
    2007-02-28  10:03
  13. Torolt_felhasznalo_387472
    Torolt_felhasznalo_387472
    2007. február 28. 10:1689.
    Nekem életem első rántott húsa nem túl jól sikerült, mert prézli helyett grizt használtam. Mikor készlettem vele érdekesen ropogos lett. Azóta persze már tudom, hogy a grizzel nem panirozni kell
    előzmény:
    t.arcsi (1)
    2007-02-27  19:12
  14. 2007. február 28. 10:0388.
    A második gyermekünket vártam (ez sokmindent megmagyaráz), amikor felgyújtottam a konyhát.
    A párom úgy szereti a sült csirkét, ha a külseje szép pirosra van sütve, gondoltam a kedvében járok. Csirkemell sütőből ki, forró olajos serpenyőbe be. Két másodperc múlva már lángolt az egész. Az 5 éves lányom visított a rémülettől, én lekaptam a serpenyőt a gázról, letettem a földre és néztem a tüzijátékot, azután elaludt magától. Az volt a szerencsém, hogy nem kapcsoltam be a szagelszívót, szép lett volna, ha begyullad a műanyag kivezetőcső. Este bevallottam a páromnak, hogy mi történt, szó nélkül festette le a füstszínű falat, majd annyit mondott, hogy most már ne fárasszam magam a főzéssel, inkább rendeljek valamit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2007. február 28. 03:4587.

    egyszer csináltam magamnak borogatást uborkaszeletből a szememre, testápolót is használtam, pakolás után nem dobtam ki az uborkát, csak hagytam a konyhában.....másnap anyukám beletette a reggeli szendvicsébe,még mondta is hogy olyan illatos volt a szendvicse, de ízlett neki, jókat röhögtünk rajta

    a másik, apám csaja csontlevest főz, már egy jó ideje főtt, és nem voltak a konyhában, gondoltam leszűröm, leves a mosogatóba, csont megmaradt...

    volt barátom tojást kért, csináltam neki rántottát, azt mondja ő külön szereti, de nem úgy mondta hogy a tükörtojást szereti...erre én szétválasztottam a tojást, és a fehérjéből meg a sárgájából is külön csináltam rántottát, és két tányéron adtam neki...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2007. február 27. 22:3186.
    Feltettem az almakompótot főzni! Párom mondta telefonált a fodrász mehetek! Mentem. Kb 10 cm vastagon leégett, de ebbe a a vicc a párom a konyhába olvasott és nem vette észre, hogy nem szürkület van, hanem füst!  
    előzmény:
    t.arcsi (1)
    2007-02-27  19:12
  17. Torolt_felhasznalo_679013
    Torolt_felhasznalo_679013
    2007. február 27. 22:2085.
    nekem is csak "sűrűje" van a leveseimnek, a bablevesnek például, és a család rendre pofátlanul megkérdezi : fasíííírt nincs hozzá???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_910263 (74)
    2007-02-27  21:20
  18. 2007. február 27. 22:0284.

    Látom többen paníroztak darába. Az én apukám a tejbegrízt készítette nekem zsemlemorzsából! Na?   

    Egyszer én is feltettem tojást főni magamnak vacsira. Gondoltam gyorsan lezuhanyozok. Valahogy nagyon csábított a kád és beleültem. Áztam már egy ideje, amikor az Apu megkérdezte, hogy főtt vagy sült tojást szeretnék-e enni, mert ha főttet akkor tesz fel másikat.  

    Nemrégiben pedig a levestésztát sikerült úgy odaégetnem, hogy a lábos is odalett.  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2007. február 27. 21:5483.
    Pár éve történt kolléganőm kérdezte, hogy meggyes pitét üveges meggyből lehet-e csinálni. Én mondtam, hogy persze. Két nappal később megyek dolgozni:
    Sikerült a meggyes? - kérdeztem.
    Jó volt csak lila volt a színe és kanálal ettük- felelte ő.
    Mit csináltál?
    Beleöntöttem a meggyet üvegestől.
    Csak a meggyet kellett volna te bolond.
    TE HÜLYE AZT NEM MONDTAD, hogy a leve nem kell -erre ő.

    1 hónapig ezen nevettünk.
    előzmény:
    t.arcsi (1)
    2007-02-27  19:12
  20. 2007. február 27. 21:5082.
    Kedves páromnak először főztem vacsit: rizseshúst. Az eredmény: rágos hús, kemény rizs . Slusszpoén: már megvolt az érettségi bizonyítványom, hogy képesített vendéglátó vagyok 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_783541
    Torolt_felhasznalo_783541
    2007. február 27. 21:4281.
    Nagyon jó topic ez,és most a fáradtságom miatt csak egyet irok,de holnap jövök ls nézegetem ezeket a jó sztorikat.Én mikor főzni tanultam és jött a párom,rántott csirkecombbal akartam kedveskedni,és a zs.morzsa helyett buzadarába paniroztam,azt hittem anyukám is abba szokta,csak ennyire néztem meg,a tetejében édesanyám szakács.Hát ha ti ettetek kemény külsejü combot,és nem is tudtam rögtön,hogy mitől lett olyan borzasztó.Azóta már bármibe tudok panirozni,dióba,szezámmagba,reszelt mandulába stb.Próbáljátok ki az utóbbiakat.
    előzmény:
    t.arcsi (1)
    2007-02-27  19:12
  22. 2007. február 27. 21:4280.
    Ez" az eszem máshol áll" ismerős. Nálunk helyhiány miatt a konyhában van a mosógép, abba akartam belehajítani nagy mérgesen a zuram ágy alatt megtalált zokniját.
    Ehelyett a készülő levesbe tettem.
    előzmény:
    iloinen (79)
    2007-02-27  21:30
  23. 2007. február 27. 21:3079.

    sziasztok

    a párom azt mondta késő este főzzünk pudingot,én álmosan félig aludvaelkezdem forralni a tejet, de nem volt ott az eszem és a port nem kevertem ki tejjel hanem fogtam és az éppen forrásnak induló tejbe beleborítottam a pudingport és kevergetem , kevergetem nézem ez meg miért ilyen csomós és nem oldódik nem oldódik aztán a fejemhez csaptam, hogy hoppá ezt valahogy nem így kell 

    jót nevettem és csináltam egy másik adagot ami persze természetesen odaégett a párom megette ízlett neki azt mondta kicsit "füstös"az íze

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2007. február 27. 21:2978.

    Én 1x kenyeret pirítottam a hirper-szupertűzhelyem grilljével melegszendvicshez. Arra értem ki, hogy lángol a sütő! Áramtalanítottam, és egy lavór vizet beborítottam a sütőbe! Aztán jött haza a párom, és megjegyezte, hogy valamelyik gyagyás szomszéd megint leégette a kaját. A szempillámat rebegtetve bevezettem a konyhába, és akkor meglátta a kormos falat, és rögtön vágta, hogy mi a helyzet .

    Ez nem főzöcskés, de konyhai: először jött meglátogatni minket a barátnőm, miután elköltöztünk vidékre. Reggel eltűztem a boltba, vittem haza a kedvenc sörét. Ahogy pakolok be a hűtőbe, az egyik palack szétdurrant a kezemben, szétnyírta az ujjamat. Vér mindenfelé... a földön, a szekrényen, a mosogató oldalán lecsurogva... Spuri az ügyeletre... Amire végeztem az orvosnál, a barátnőm is megérkezett, és bevezettem a vérben-sörben úszó konyhába   

    előzmény:
    t.arcsi (1)
    2007-02-27  19:12
  25. 2007. február 27. 21:2977.
    Apukám szereti a tökfánkot. Nekiállt, lereszelt nyáron egy marha nagy tököt, aztán megsózta, majd módszeresen kicsavargatta a levét. A végén már csak néhány szál úszott a lében, gondolta, azt leszűri. Le is szűrte. Rá a szárazra facsart tökre. ... Nemsokára kezdte előlről.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top