Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Korai petefészek-kime rülés

kéktengerkék
Létrehozva: 2007. február 16. 13:51
Azok hozzászólását várom akik hasonló "betegségben" szenvednek. A mai orvostudomány szerint nem lehet gyógyítani és azt sem tudják pontosan mitől van. Környezetei hatásokra fogják. Az 5. orvosom arra biztatott, hogy alternatív módot keressek a petefészek beindítására, van akinek bejön. Ha valaki tud jó módszert kérem ossza meg tapasztalatait.
  1. 2013. december 2. 19:532801.

    Én Womens krémet kenem tanácsadó által ,most keztem a 7 hónapom.

    Nekem ovu után  napi kétszer kell kenni egy nyomásnyit,én a 21 napi magas ösztrögén miatt kezdtem el kenni anno.

    Bizony hosszú idő is lehet mire hat,de van akinek már pár hónap után is van javulás,sajnos eddig nem lettem terhes,de hát elzárodott petevezetőmmel esélyem sincs rá. (közérzetem jobb)

    előzmény:
    Contenta (2799)
    2013-12-02  19:46
  2. 2013. december 2. 19:472800.

    Szia!

    Sajnos nekem ettől rosszabb eredményein vannak sajnos 31 évesen,28 évesen 0.1 volt az  AMH-nom,most 0.1 alatti:(((

    Ne keseredj el  ,sikerülhet még a baba ,még időben vagy !!!!

     

    Írjál majd hogy mi volt a konzin:)

    előzmény:
    Nuvolyna77 (2796)
    2013-12-02  16:16
  3. 2013. december 2. 19:462799.

    Progeszteron krémet milyet és hol vesztek, mennyiért és hogy használjátok?

     

    Itt 3-6 hónapot írnak az egyensúly helyreállítására. Nem tudom elképzelni, hogy abbahagyva utána magától is jól termelődjön a progeszteron POF esetén, hisz épp az ovuláció hiánya a gond, ezért nincs progi.

  4. 2013. december 2. 19:422798.

    Szia Contenta!

     A laboratórium kft.-nél nézettem a t3 rezisztenciát.Ehhez  elég  ft3 és reverz t3  nézetni .

    Mio-inozitol port én magamtól fogom szedni,enyhe IR-em van.

    Hevesmegyében voltam  endokrinológusnál,és az MM-ben Major doktornőnél eddig.

     

    A linked köszönöm,sajnos nálam a szeptemberi vaspanel rossz

    Vas 13.9,( ő általában 20 körüli szokott lenni)

    Transferrin 2,8

    Transzferrin szaturáció 19.8

    Ferritin 36(ő 70-től jó)

    A doki se nagyon van oda a t3 tablettáért,ahogy a szavából kivettem és említettem neki a vas szintemet is,ő a leleteimből úgy látja elég lesz az emelés.

    Kortizol vérből volt nézve reggeli ,nyálból nem tudnám kifizetni sajnos,vérből reggeli még jó volt januárban.

     

    Bár a mio -inozitoltól félek,hogy nem-e hat a pajzsmirigyre,mert volt akinek csökkent az inofolic szedéstől,előtte utánna mérette.

    Megyek homeopata orvoshoz hamarosan ,remélem fognak hatni a szerei,amit felír,mert már segített nekem egyszer más téren .

    előzmény:
    Contenta (2795)
    2013-12-02  15:28
  5. 2013. december 2. 18:372797.

    Ez még nem is annyira rossz eredmény. Olvass vissza, szinte mindenkinek szarabb, sajnos.

     

    Ha visszaolvasod a topicot, akkor sok hasznos ötletet találsz, merre indulj el.

    előzmény:
    Nuvolyna77 (2796)
    2013-12-02  16:16
  6. 2013. december 2. 16:162796.

    Sziasztok, olvasgattam a történeteket, és úgy érzem, talán jó helyen járok...én most jutottam oda, 1 sikertelen lombik kezelés után, hogy elküldtek FSH és AMH vizsgálatra és hát az eredményeim siralmasak lette...FSH:13,8, AMH:0,2, 36 éves vagyok 

    Holnap megyek a Kaaliba konzultációra, segítsetek kérlek, mire számíthatok vajon? Már próbálom elfogadni a petesejt donor gondolatát is, lenne is, egy barátnőm még vállalkozna is rá. Viszont ahhoz nem érzem magam erősnek, hogy évekig gyógyszerezzenek megint, talán feleslegesen...

    Kérlek ha van egy egy kis időtök, segítsetek, lassan 1 hete, mióta megkaptam a leleteket, nem alszom.  

    előzmény:
    kéktengerkék (1)
    2007-02-16  13:51
  7. 2013. december 2. 15:282795.

    Szia Eduarda!

     

    A mio-inozitolt megbeszélted vmilyen dokival? Ahogy próbálok utánaolvasni, mintha a cukor/zsír-háztartásba szólna bele. Ha enyhe IR-ed van, ahogy olvastalak, akkor gondolom hasznos.

     

    Magamnak nem tudom eldönteni, hogy jó lenne-e, mert elvileg nincs IR-em.

     

    Melyik endokiknál voltál eddig?

     

    Hogyan lehet t3 rezisztenciát méretni?

     

    Ezt olvastad?:

     

    "A T3 rezisztenciát okozhatja a nem megfelelő T4-T3 konvertálódás, de a sejtszintű energiahiányos állapot akkor is létrejöhet, ha nincsenek jelen a szervezetben azok a segédanyagok, amelyek által a T3 hormon be tud jutni a sejtekbe. Ezek pedig a vas és a kortizol.

    FONTOS!!!!!

    Mielőtt el lehetne kezdeni a T3 terápiát, FELTÉTLENÜL szükséges egy 12 órás kortizol nyálteszt és egy vas panel. Ha mellékvese gyengeség vagy vashiányos állapot áll fenn, a szervezet egyszerűen nem fogja bírni a T3 hormont és rosszullét lép fel.
    Tehát: megfelelő mellékvese támogatás és vaspótlás nélkül a T3 terápia NEM KEZDHETŐ EL!!!"

     

    előzmény:
    eduarda (2794)
    2013-12-02  12:49
  8. 2013. december 2. 12:492794.

    Sziasztok!

    A múlt hetem kicsit sűrű volt doki látogatás téren.

    Hétfőn Budai meddőségi:jövőre megpróbálunk még egy lombikot ,ami remélem már leszívással végződik ,nem inszeminációval,rövid vagy mild protokoll lesz.Addig minden nap fogyasztok Q10 cseppeket 100-200mg mennyiségben,sokaknak ajánlották mostanában kimerülő petefészeknél.

    Csütörtök Naszódy Péter endokrinológus:(nála még nem voltam eddig)

    Pajzsmirigy aluműködésem miatt,mert 2011 nyara óta kezelve vagyok ,de semmi tünetem nem javult(szárazbőr,ajak kirepedése,délutáni fáradság,vitaminhiányok,nem jó alvás,sokszor lehangoltság stb)és nézettem T3 rezisztenciát eredménye 15,9,erre szerettem volna t3 tablettát,de a doki azt,mondta nekem nincs valószínű átalakulási zavarom,így az L-Thyrooxint emeli meg 125mg -ra ,mert amit eddig szedek (83.33mg) kevés,Tsh-m 1,9 jelenleg.Jódos dolgokat elkell kerülnöm,még ha vérvételek alapján nem vagyok autoimmun.Vas hiányomat a pajzsmirigy okozza.Januárba megyek kontrollra,addigra a tüneteimnek javulnia kellene !!És ha a pajzsmirigy rendeződik ,akkor még az Fsh is csökkenhet!              Úgy legyen!!Én már bármit kipróbálok csak baba legyen

     Péntek HSG: sajnos bal oldali petevezeték elvan zárodva(ami működik),jobb oldali petevezető nyitott(csak ő még a stimukor sem reagált)na ez a gáz

    Doki szerint nem ezért nem esek teherbe ,mert a pete át tud vándorolni a másik petevezetőbe,hát ez nem igaz nálam semmi sem működik jól ,szuper:(((

     

    INOFOLIC  helyett én  myo-inozitol port rendelek  ez sokkal olcsóbbra jön ki,én nem rég mérettem folsav szintet:30.3 nmol/l volt, határérték 10.4-42.4,úgyhogy mellé kevesebb folsavat szedek esetleg.

    Málna levél teát akarok menzikor még inni,mert a ciklus eleji ösztrogénem alacsony,21 .napi rendben szokott lenni. 

    Homeopata orvoson gondolkodok még.

  9. 2013. december 2. 11:342793.
    Írnátok a MACA-ról? Kinek segített és miben? Mire való igazából?
  10. 2013. december 2. 11:252792.
    Folsav szintet lehet méretni, kb. 3 ezer Ft, de mio-inozit meghatározást nem találtam sehol.
    előzmény:
    Contenta (2791)
    2013-12-02  11:24
  11. 2013. december 2. 11:242791.

    Feltettem Balázs profnak pár kérdést a családineten, de sajnos nem írt rá választ. Egyedül a BEMER-re válaszolt, de azt is félreértette. Az érdekelt volna, hogy nincs-e pont rossz hatással a BEMER terápia, ha az embernek autoimmun pajzsmirigy gyulladása van.

     

    Vannak vajon POF-os tapasztalatok a BEMER-rel?

     

    Másik dolog: ismeritek az Infolic nevű új szert?  Egy lombikos csajszinak javasolta Dr.Timmermann Gábor nőgyógyász:

     

    "Ő mesélte hogy volt egy elöadáson,ahol potosan a női meddöségről,azon belül a korai petefészek kimerülésről volt szó Most jön a lényeg INFOLIC nevü étrend kiegészítő,amiről bebizonyosodott,hogy petesejt érlelő hatása van,és már nem csak Szlovákiában,hanem nálunk is lehet kapni.2x1 tasakot kell inni 30 napig és a 2x növeli az AMH szintet,ill az érett petesejtek számát."

     

     

    Nekem a honlap alapján, meg a mio-inozit-nak utánaolvasva úgy tűnik, hogy ez is inkább IR és PCO esetén javítana a dolgokon. Bár ez a nőgyógyi pont a POF-ot említette, de annak is lehet ugyebár az az oka.

     

     

  12. 2013. december 1. 11:312790.

    Siess. Legyen meg mindenképp minél előbb a pajzsmirigy és az IR-vizsgálat.

     

    Ha IR-es vagy, kezeletlenül romlanak az esélyek a baba megmaradására is és csak feleslegesen stimuznak és fogy a támogatott lombikod.

     

     

    előzmény:
    a987456 (2789)
    2013-12-01  10:20
  13. 2013. december 1. 10:202789.

    Szia,

     

    igen, stimulálatlan, még tökre az elején vagyok, most csinálták meg a hormontérképet, bár a progeszteron eredményre még várunk. Próbáltam kisilabizálni az eredményeket, de nekem ez tök kínai. :(

    Februárban már lombikozni akar a doki, arra gondoltam, addig elmegyek egerész javaslata alapján egy endokrinológushoz, meg hormonjógára december 15-én, az tuti nem árthat. Na meg átolvasom a 2013-as hozzászólásokat ebben a topicban... :)))

    előzmény:
    Contenta (2780)
    2013-11-28  23:31
  14. 2013. november 29. 10:592788.

    Nekem 590valamennyi, arra kell már Bromo :(

     

    A Doskart veszem én is, valahol olvastam, hogy kell az alfa-lipon hozzá, de gondolom, a többi is jó azért :)

     

    Majd írok privit (otthonról) :)

     

    előzmény:
    Contenta (2785)
    2013-11-29  09:54
  15. 2013. november 29. 10:402787.

    Másik ötlet:

     

    A Doskarosban 20mg pycnogenol és 100mg alfa-liponsav van. Kérdés, hogy önmagában a pycnogenol elég-e vagy kell-e az alfa-liponsav.

     

     

    A Puritan's is árul pycnogenolt, többfélét.

    1-et vesz 3-mat kap akció van, a 30mg-os  kiszerelés szállítással együtt 7600Ft, azaz kb. 2500Ft-ra jön ki a 30db-os doboz.

     

    A Puritan's-nál 100mg-os liponsav ugyanígy van 3 dobozos akcióban (de 60db-os doboz). Ha a kettőt együtt veszem kb. 11ezer Ft a 3-3 doboz szállítással, így 3.700Ft-ra jön ki.

    előzmény:
    Contenta (2786)
    2013-11-29  10:25
  16. 2013. november 29. 10:252786.

    Csajok, van egy ajánlatom.

     

    Nagyker vásárolok a Mediline-ban, és  bevezettek egy havi minimumot. Ha érdekel valakit, szívesen találkozom ott, és vásárolhattok nagyker áron.

     

    Pl. a most emlegetett pycnogenolt br. 4.410Ft-ért tudom venni, ezt a márkát. Ez a Herbaházban, ahogy látom, most 5.464Ft-ért van.

     

    Ott szoktam venni a szelént, D-vitamint, kurkumint, méhpempőt, C vitaminokat, halolajat, L-karnitint, Q10-et, echinaceat stb. Szoktam venni különleges mézeket, liszteket, magokat, szappanokat, kókuszzsírt, szűz kókuszolajat, gyógyteákat stb.

     

     

    Ez a terméklista, ha írtok nekem, megmondom az árat.

     
  17. 2013. november 29. 09:542785.
    Mit jelent a magas érték? Nekem 330 volt, mikor az irgalmasban megcsillagozták, de odaírták külön magyarázatnak, hogy "normál prolaktin érték".
    előzmény:
    egerész (2784)
    2013-11-29  07:10
  18. 2013. november 29. 07:102784.

    Aha, adenómát, mert magas a prolaktinszintem. Más tünetem nekem nem volt, a magas okozhat menzeszkimaradást, mellből tejcsorgást, stb...nekem megint volt egy 90 napos ciklusom nyár elején, ezért gyanakodott a prolaktinra és bejött.

     

    A magas prolaktin mögött állhat egyébként a krónikus stressz is, a melóm miatt évekig ki voltam téve extrém stressznek :(

    előzmény:
    Contenta (2782)
    2013-11-28  23:54
  19. 2013. november 29. 07:062783.

    Nem beszéltem róla a Proffal, sőt elképzelhető, hogy nem is voltam a Profnál azóta, amióta szedem. A Herbaházban veszem a Százados úton.

     

    Én sem ismerem a Varghát, nekem a bioboltos csaj ajánlotta, hogy nagyon jó, meg egy vidéken élő barátnőm, de a barátnőm a kislányát kezelteti, szóval nem ilyen probléma miatt jár hozzá. 

     

    Írtam privit.

     

     

    előzmény:
    Contenta (2781)
    2013-11-28  23:38
  20. 2013. november 28. 23:542782.

    Az MRI-vel hipofízis adenomát nézet? Mi utal arra?

     

    MRI-re én is gondoltam, de Balázs prof nem mondta, hogy kellene.

    előzmény:
    egerész (2778)
    2013-11-28  23:26
  21. 2013. november 28. 23:382781.

    Hol vetted a pycnogenolt? Balázs proffal beszéltél róla?

     

    Ahogy olvasok róla, lehet, hogy nagyon jó érzékkel találtad meg, mert a vércukorra is jó hatással van.

    előzmény:
    egerész (2777)
    2013-11-28  23:17
  22. 2013. november 28. 23:312780.

    Hát ezt a dokit szerintem felejtsd el. Ilyen kijelentésekkel akár el is érheti, hogy igaza legyen basszus.

     

    A 11-es FSH stimulálatlan volt? Azt még nem is magasnak titulálják, hanem emelkedettnek.

    előzmény:
    a987456 (2772)
    2013-11-28  11:19
  23. 2013. november 28. 23:272779.

    Eduarda

    ezt én is nézettem vérből, 10-es volt. De lehet, hogy valami kenetből jobb lenne. Vagy a post coital vizsgálat a kaálinál, épp most olvastam.

     

    Egerész

    az aviva, hormonjóga, akupunktúra vonalat sokáig csináltam, de  teljesen abbahagytam tavasszal a lombik előtt.   Kicsit tartottam tőle, hogy nehogy pont az avivával akadályozzam meg a beágyazódást.

     

    Nem ismerem a Vargha módszert, van aki próbálta?

     

    Most kineziológushoz készülök, illetve javasoltak nekem egy természetgyógyászfélét is, egy habituális vetélő csajszit rakott rendbe.

     

    Még a BEMER-en gondolkodom. Egy ismerős lombik alatt kezeltette magát, és több sejtje lett, mint a korábbiakon. Csak a pm gyulladásra nem tudom milyen hatással lenne.

    előzmény:
    eduarda (2770)
    2013-11-26  17:12
  24. 2013. november 28. 23:262778.

    Én is családinetes topicban olvastam róla, ha jól emlékszem, ebben:

     

    http://www.csaladinet.hu/forum/viewtopic.php?t= 3349

     

    valakinek asszem 0,2-ről 0,7-re lökte fel az AMH-t, nagyon erős antioxidáns.

     

    Orvosi tanácsot mintha valami angol nyelvűt olvastam volna, de azt most hirtelen nem tudom linkelni, lehet, hogy el sem mentettem.

     

    A Herbaházban veszem, nem olcsó, de sajnos a mi helyzetünkben úgyis mindent kipróbálunk.

     

    Őszintén szólva én remélem, de nem vagyok teljesen meggyőződve róla, hogy nekem nem POF-om van, mert szerintem az, hogy amúgy IR-es és PCOS-s is vagyok,  szerintem simán lehet az is, hogy mellesleg mellette még ki is fogytam a készletből...

     

    Én még egész jól elvagyok a Bromoval, van, aki elájult, mentőt kellett hívni, illetve van, akinek abba kellett hagyni, mert nem bírta. Én - ha nem salsázok sokat - elvagyok vele, meg ha szédülök is, akkor sem veszélyesen. Persze, az ejtőernyőzést sajnálom, de most van fontosabb is :)

     

    Majd ha elmerészkedek a Profhoz, mérünk prolaktint és ha nincs csökkenés, szerintem MRI lesz.

     

    Amúgy egész szépen esnek teherbe a Bromotól, jó tapasztalatok is vannak több fórumon, valaki mintha azt írta volna, hogy ikerterhességre is megnőhet az esély :)

    előzmény:
    Contenta (2775)
    2013-11-28  23:14
  25. 2013. november 28. 23:172777.

    Nekem is magas az SHBG-m :( Nekem nem mondott rá semmit Balázs Prof, nekem azt mondja mindig, hogy diéta és mozgás és fogyás. Mivel mostanában megállt a fogyásom, nem merek a szeme elé kerülni, majd talán februárban.

     

    Én is láttam, hogy ezt a cuccot ajánlják, szerintem ki fogom próbálni. Még a pycnogenolt is dicsérik.

    előzmény:
    Contenta (2774)
    2013-11-28  23:07

Címlap

top