Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Korai petefészek-kime rülés

kéktengerkék
Létrehozva: 2007. február 16. 13:51
Azok hozzászólását várom akik hasonló "betegségben" szenvednek. A mai orvostudomány szerint nem lehet gyógyítani és azt sem tudják pontosan mitől van. Környezetei hatásokra fogják. Az 5. orvosom arra biztatott, hogy alternatív módot keressek a petefészek beindítására, van akinek bejön. Ha valaki tud jó módszert kérem ossza meg tapasztalatait.
  1. 2013. szeptember 13. 07:512701.

    Szia!

    Most hazamegyek 7végére, vasárnap vissza, de utána maradok végig 26-ig. A család elég jól viseli, én kevésbé, egyrészt marha fárasztó, másrészt kicsit magányos és elveszett vagyok azokban az időszakokban, amíg nem dolgozunk. Tudod milyen egyedül egy vadidegen városban...

     

    Velem sincs semmi extra egészségileg... Az utolsó pár ciklus végén tapasztaltam pár nap barnázást a mesi után, nem rég elmentem a régi nőgyógyászomhoz, hogy vizsgáljon meg, nincs-e vmi baj. Megnézett, uh, sima vizsgálat, "odabent minden rendben", azt mondta, biztosan apóbb hormonális zavar, nehezen indul be a ciklusom, és felírt 3 havi fogamzásgátlót, hogy az majd rendbehozza. Hormonvizsgálat nélkül. :-(

     

    Mivel előtte többször nézték, meg én is nézettem, és hormonálisan rendben vagyok, természetesen nem szedem be. Az sem igaz, hogy nehezen indul be, amióta abbahagytam a dhea-t, 12-13. napon van ovulációm, rendes görbéim vannak, stb.

     

    Mondjuk az az igazság, hogy világ életemben 7-8 napig mesiztem, most meg 8-9 nap, néha a 10-en is van kis barnázás, lehet, hogy túldimenzionálom a dolgot.

     

    Mi van jóga tanfolyammal? Lakásvásárlás?

    előzmény:
    egerész (2700)
    2013-09-11  22:39
  2. 2013. szeptember 11. 22:392700.

    Köszönöm, nálam semmi extra, ez a ciklus végül 50 napos lett, ami azért jobb, mint a 90 és már nem jár messze az én valamikori "normál" ciklusaimtól.

     

    Meddig leszel kinn?

    előzmény:
    ardian (2699)
    2013-09-11  07:47
  3. 2013. szeptember 11. 07:472699.

    Hogy vagytok, lányok?

    Úgy eltűnt mindenki!

    Én most kint dolgozom Belgrádban (nem jó, nagyon hiányzik a család...), de egészségileg rendben vagyok a sok stressz ellenére. Sajnos sportolni nincs se időm, se lehetőségem (talán majd hétvégén egy hosszú séta...), de a diétával nincs gond: a szerbek húst esznek hússal, esetleg kis zöldség: tiszta paleo étrend!

     

     

    előzmény:
    egerész (2698)
    2013-09-04  20:29
  4. 2013. szeptember 4. 20:292698.

    Mivel még, ha szabad kérdeznem? :)

    Érdekelne, persze csak ha nem tolakodó a kérdés.

    Úgy általánosságban.

    előzmény:
    barkony (2697)
    2013-09-04  20:19
  5. 2013. szeptember 4. 20:192697.

    Igen ezek szerint van összefüggés... :) Bárki bármit mond, sőt ez a doktornő még elég sok mindent mondott, hogy mi mindennel függ össze. Ugye nekem még ott van az adenóma is, úgyhogy van mit rendbe rakni...

    Van egészségpénztáram majd kérek tőle számlát. Én is így gondoltam hogy néha felmegyek hozzá.

    előzmény:
    egerész (2696)
    2013-09-04  19:48
  6. 2013. szeptember 4. 19:482696.

    Szia!

     

    Jó hallani Rólad. Tényleg javulás...szép. Ezek szerint csak van összefüggés :)

    Mindenképp mesélj, mit mondott a Prof.

     

    Igen, az Irgalmasból eljött, mostanában költözik át a központ az Ostrom utcából a Mammutba (talán a II-be, ott van egy egészségközpont).

     

    Szerintem járhatsz a doktornőhöz, legfeljebb olykor feljössz.

     

    Egészségpénztárad van? Az nem lenne rossz ilyen esetekre, én is gondolkodom rajta.

     

    Ardian,

     

    nagyon gyönyörű az a vidék ott :)

     

    Skheria1,

     

    a jóga nagyon jó, de van egy speciális hormonjóga

     

    http://www.hormonjoga.hu/kezdolap.html

     

    olvasd el az esettanulmányokat, ígéretesek :)

     

    Én voltam betanuláson, sajnos most nem csinálom, de tervezem, csak kicsit összevissza most az életem. Az avivát is nagyon ajánlják.

     

    Egyik sem nehéz, a hormonjógához sem kell különösebb hajlékonyság.

    előzmény:
    barkony (2695)
    2013-09-04  19:14
  7. 2013. szeptember 4. 19:142695.

    Sziasztok!

     

    Tegnap volt a műtét utáni első kontroll itt Debrecenben.

    Eredmények

     

    TSH: 1,82

    FSH: 74,11

    LH:42,6

    PRL:9,12

    aTPO:535,3

    E2: 30,22

     

     

    Nem olyan rossz, ahhoz képest, hogy májusban az FSH: 150-es volt, az LH kb ugyanennyi volt akkor is, az E2 meg egy alatti. Még vettek le vért, mert meg kell nézni egy-két dolgot annak kb. két hét múlva lesz eredménye, addig még kell csinálni egy pajzsmirigy uh-ot is. Aztán utána lesz gyógyszer beállítás a többit meg majd látjuk. Tuti borult valami műtét után, mert már szinte alig eszem, tartom a paleolitot úgy kb. 90%-osan néha van egy kis csalás benne, hetente min. 3-szor 1 óra kardio edzés és híztam 2 kg-ot műtét óta, majd meglátjuk mit mond Balázs CSaba prof. Hozzá október elején megyek. Tudtátok, hogy már nem rendel a Kórházban csak magán rendelése van? Az meg elég húzós mert akár első alkalom akár konzultáció 18.000.- Ft, pluszban nekem még ott az úti költség szóval hosszú távon nagyon sok lesz. Van itt Db-ben egy doktornő aki együtt dolgozott vele már voltam nála egyszer lehet utána hozzá fogok majd járni. Hát röviden ennyi...

  8. 2013. szeptember 4. 03:342694.

    Koszonom a valaszokat.

    Most ra fekszek megint az ugyre! Csak hetek-honapok kerdese mire lesz valami. :) 

    Addig is jogazok.

    Majd jelentkezem. Koszonom meg egyszer.  

    előzmény:
    buongiorno (2691)
    2013-08-31  08:20
  9. 2013. szeptember 2. 09:162693.
    köszi a kérdést, fárasztó volt nagyon. Hosszú autózás, két gyerek, drágaság, főleg a szolgáltatások színvonalához képest. Pár nappal előbb hazajöttünk, hogy kipihenjük. De a tenger szép volt, jó, hogy találkoztunk a férjem családjával.
    előzmény:
    egerész (2690)
    2013-08-31  02:21
  10. 2013. augusztus 31. 10:582692.

    Sziasztok!

     

    Nőgyógyászati problémákkal kapcsolatos kérdőív kitöltésére szeretnélek kérni titeket, amennyiben van pár perc szabadidőtök. Tudnátok segíteni? Illetve esetleg továbbítani olyan ismerősöknek, akik alternatív módon próbáltak meg nőgyógyászati problémákból meggyógyulni?

     

    Köszönöm szépen előre is! 

  11. 2013. augusztus 31. 08:202691.

    immunológiai irányban vizsgálódtak már Nálad? Arra kellene rájönni, mi blokkolja a petefészkeket, és ha az megvan, akkor talán lesz irányvonal, merre tovább.

    Az inzulin értékek tényleg fontosak.

    Balázs profot tudom ajánlani Neked, egerész is jár hozzá, ő naprakészebb.

     

    előzmény:
    Skheria1 (2689)
    2013-08-30  22:39
  12. 2013. augusztus 31. 02:212690.

    Az inzulineredményekre nagyobb szükség lenne, volt már vizsgálatod? Kell a cukor és az inzulin is, éhgyomri és terhelt is.

     

    A TSH-d nem rossz :)

     

    Ardian,

     

    köszönöm kérdésed, semmi rendkívüli nem történt, most megint 40 napnál járok ciklusilag, szedem a Bromo-t, szerencsére megszokta a szervezetem.

     

    El voltam foglalva a nyaralással, koncertekkel, nem is baj, hogy nem ezen kattogott az agyam állandóan :)) Jó volt kicsit kikapcsolni ebből a POF-témából.

     

    Nálatok hogy sikerült a nyaralás? :)

    előzmény:
    Skheria1 (2689)
    2013-08-30  22:39
  13. 2013. augusztus 30. 22:392689.

    A masik fele elveszet az uzenetnek...

     

    Szoval  

    120'  6,2 ( 7,8) mmol/L

     

    Sajnos ezen a vervetelen nem nezet a doki osztrogent.

     

    TSH 0,76 (0,20 -4,00) mU/L

     

    Koszonom 

    előzmény:
    Skheria1 (2688)
    2013-08-30  22:35
  14. 2013. augusztus 30. 22:352688.

    Koszonom, hogy vissza olvastal.

    Igazabol mar nem nagyon akarok itt bele menni a temaba.

    Annyi  segitseget viszont szertnek kerni toletek, hogy mit gondoltok a cukor vizsgalat eredmenyerol?

     

    Ehgyomri glukoz:  4,8  (3.3-6.0) mmol/L

    Terheles 120' : 6.2  (

    előzmény:
    ardian (2687)
    2013-08-30  18:38
  15. 2013. augusztus 30. 18:382687.

    ...most visszakerestem a korábbi hsz-aidat

     

    a norculut amit először (tán még itthon, ha jól olvastam) kaptál szointén progeszteron... vagyis elsőre is azzal próbáltak kezelni, és sajnos mégsem oldódott meg a problémád

     

    szörnyű nehéz lehet különben abban a rendszerben tévelyegni, ahogy leírod, hogy nagyon sokat kell várni és nem is értitek pontosan, amit a doki mond

     

    az pozitív, hogy fiatal vagy. de ha sajnos, ha peteészekkimerülés, az meg sürgősslé teszi a dolgokat... mert még lehet, hogy megérik egy-egy petesejt, s addig kell ütni, amíg meleg...

     

    magánorvost nem tudtok anyagilag vállalni? hátha úgy gyorsabb lenne...

    előzmény:
    Skheria1 (2684)
    2013-08-30  17:39
  16. 2013. augusztus 30. 18:222686.
    egerész, veled mi újság?
    előzmény:
    egerész (2683)
    2013-08-30  16:19
  17. 2013. augusztus 30. 18:212685.

    elnézést akkor!

     

    de tudod, amikor a saját bajaim miatt kutakodtam a netem, annyiszor belefutottam a hormonharmoniás álszakértőkbe, hogy már kicsit ugrom rá

     

     

    sajnos nem ilyen egyszerű a dolog

     

    klimax után, megfelelő hormonpótlással is lehet - mesterségesen - ilyen hormonsort produkálni, ettől még a petefészek sajnos nem működik rendesen

     

    sajnos a dokik gyakran nyúlnak ilyen látszatmegoldásokhoz... nem az ő hibájuk, a tankönyv most is  azt ajánlja hormonzavarnál, hogy írjanak fel néhány hónapra ösztrogén tartalmú fogigátlót, vagy norculutot, és az majd "beindítja"

     

    néha tényleg, de ha más az alapbaj (pl. pcos, pof, ir, pajzsmirigy gond stb), akkor nem, mert az alapbaj nem oldódik meg

     

    dhea-val nem próbálkoztál? az a saját hormontermelést tényleg be tudja lökni, mert egy természetes előhormon, amiből a szervezet állítja elő a saját hormonjait...

    előzmény:
    Skheria1 (2684)
    2013-08-30  17:39
  18. 2013. augusztus 30. 17:392684.

    Nem reklam! 

    Segiteni szeretem volna es igen orultem az eredmenyemnek.

    Ha ilyen ha olyan en orulok neki, az biztos orvos nem vagyok.

    Nem azt mondta, hogy minden megoldva es holnap terhes leszek, 

    de ezzel mar legalabb ezzel eredmennyel mar szoba allanak velem egy meddosegi klinikan. 

    Koszonom az oszinte velemenyeket. 

    Ezzel be is fejeztem.

    Mindenkinek sok sikert! 

    előzmény:
    egerész (2683)
    2013-08-30  16:19
  19. 2013. augusztus 30. 16:192683.

    Skheria1 régi fórumozó, máshol is láttam POF-témában fórumozni, valós a probléma, csak most lelkes egy látszateredménytől (adja az ég, hogy ne legyen igazam az eredmény látszatát illetően).

     

     

    előzmény:
    ardian (2682)
    2013-08-30  08:55
  20. 2013. augusztus 30. 08:552682.

    Lányok!

    Ez reklám...

     

    Amugy meg csak pusztan "kedvesbol" foglalkozok ilyen dolgokkal 27 evesen.

    Ha erdekel keres utan osztrogen dominancia...

     

    Vegyél progeszteron krémet, mert az minden gonodat megoldja...

     

     

    előzmény:
    buongiorno (2681)
    2013-08-30  08:05
  21. 2013. augusztus 30. 08:052681.

    tény, hogy nagy dolog, hogy 133ról 5,2 re lement, de ez csak a látszat, és nem a petefészek javulása, ha kívűlről kaptad a hormonokat.

    Nem hiszem, hogy bármi bántót írtam volna Neked,  (ha mégis, elnézést) nem is értem az "" jelbe  tett kedvtelés szót. 

    Én csak attól szeretném megóvni a topik esetlegesen kevésbé tájékozott olvasóit, az újakat, hogy elhiggyék, hogy ez a külső hormonális beavatkozás (ösztrogén és progi) igazi javulást eredményez a petefészkeknél, mert nem eredményez az, sajnos, hiába szép az fsh, a petesejt minősége akkor sem biztos okés, és termékenyülő/termékenyíthető.

     

    Nem túl durva fshnál (15-30) a meddősgis dokik is gyakran nyúlnak a fogigátlós protokollhoz, amivel mesterségesen lenyomják az fsht és utána kezdik a stimut. A hormozsonglőrködés a specialitásuk, és nem feltalálják a spanyol viaszt.

    Nekem is mondta a doki ezt, hogy le lehet vinni mesterségesen, de csak a számok szintjén, ha nem kapod a hormont, ugyanúgy magas lesz (ha gáz van), tehát ez csakis tüneti kezelés.

    Én nem fogok Veled vitatkozni, hogy ez az út, amin jársz helyes vagy helytelen, mert Te vagy benne, és a Te bőrödre megy a játék. Ez a topik sokaknak, sokat segített, és babák is lettek. De nem a külsőleg adott ösztrogéntől meg progitól, hanem az alapos kivizsgálástól (amit egerész írt), és az OKI nem TÜNETI kezeléstől.

     

    előzmény:
    Skheria1 (2679)
    2013-08-30  03:28
  22. 2013. augusztus 30. 07:512680.

    Szia!

     

    Ha ehhez a valóban gyönyörű értékhez normális ösztrogén társul, akkor az tényleg nagyon jó, de ha extrém magas az ösztrogéned (ösztradiol), akkor sajnos az szintén nem túl fényes.

     

    Buongiorno jól beszélt, az a helyzet. Nálad az történhetett, hogy a mesterségesen adott ösztrogén lenyomta az FSH-dat.

     

    Nem bántásból írtam, nekem dettó ugyanez a helyzet sajnos :( 9,1-es lett az FSH-m, de 300 felett jóval az ösztradiol (abban az egyben reménykedek, hogy elvileg a Diane már kiürült, ezért a szervezetem termelte ezt az ösztradiolt már, mert kezelnek IR-rel és talán észhez térnek a petefészkeim is végre).

     

    Én azt tanácsolnám, hogy komolyan vizsgáltasd ki magad endokrinológussal, IR, pajzsmirigy, mellékvese, hipofízis, stb...és avivázz, akupunktúrázz, hormonjógázz, amelyik jólesik, amelyikhez van kedved, vagy akár mindet. Ha beindul a petefészked (mert most az ösztrogént és a progeszteront is kívülről kaptad), akkor talán meg tudja termelni mindazt, ami kell.

     

    A mesterségesen adott hormonokkal sajnos az egész fals, sajnos. 

     

    Még egyszer elnézést, megértem a helyzetedet (én is ebben vagyok), de nem biztos, hogy nem kellene másfelé is elmenned, ami a kezelést illeti. 

     

     

     

    előzmény:
    Skheria1 (2679)
    2013-08-30  03:28
  23. 2013. augusztus 30. 03:282679.

    Hat sajnos tudom sajat boromrol,hogy nem ilyen egyszeru ez a dolog...

    DE igen is nagyon dolog, hogy 133 rol le ment 5,2. Szivbol orulok ennek.

    Amugy meg csak pusztan "kedvesbol" foglalkozok ilyen dolgokkal 27 evesen.

    Ha erdekel keres utan osztrogen dominancia...

     

     

     

     

     

    előzmény:
    buongiorno (2678)
    2013-08-29  21:58
  24. 2013. augusztus 29. 21:582678.

    ösztrogén szint nélkül felesleges elemezgetni az fshdat. Mennyi volt az ösztrogén az 5.2-es fsh-nál?

     

    A reményt tény, hogy sosem szabad feladni, de szerintem, ennyire leegyszerűsíteni ezt az igen komplex problémát, amit a magas fsh és a korai petefészek kimerülés gyanúja felvet, nem szabad. 

    Én részemről nem értem az idézet? (et) alapján, mi volt a gond nálad, de minhamarabbi babásodást kívánok, ha az a cél. 

    előzmény:
    Skheria1 (2677)
    2013-08-29  19:06
  25. 2013. augusztus 29. 19:062677.

    Sziasztok,

    Nagyon regen nem irtam ide, akkor se igazan sokat...

    Roviden 22-24 eves koromba kezdodott a problema, nem szedtem tovabb a fogamzasgatlott, nem akart meg jonni, hohullamok, alvas zavar minden...

    Elkezdtem orvoshoz jarni, (kulfoldon elek) minden hol ez korai petefeszek kimerules, keresek petesejt donort, gondolkodjunk az adoptalas lehetosegen... 

    Aztan elkezdtek adni, Estrogelt, hogy legalabb jobban erezem magam es hohullamim ne legyenek. Ezek utan javult a hormon ertekem es menszeszem is lett. Utan elkezdtek adni progeszteront. Ciklus elejen 12-15 napig estrogel utan 12 napig progeszteron...

    Es itt vannak a friss hormon eredmenyeim, nem hittem a szememnek.

     

    2009 Nov. 

     

    FSH 77,2

    LH 67,6 

     

    2009 Dec.

     

    FSH 133,4

    LH 118,4

     

    2011 Nov.

     

    FSH 68,4

    LH 90

     

    2013 Aug. 

     

    FSH 5.2 

    LH 8.3 

     

    Szinte hihetetlen!! Teljesen normalis!!

    Megszerettem volna osztani veltek az oromom es remelem remenyt adok masoknak is.

    Beszeltejek az orvosotokkal es probaljatok meg a progeszteront.

    Itt egy idez ami jol elmagyaraza mi volt a gond nalam.

     

    Az egyensúly ösztrogén és progeszteron között a következőképpen tud felborulni.

    Ösztrogént több forrásból is be tudunk szerezni:

    Szintetikus ösztrogén tartalmú, mint pl. fogamzásgátló tablettákbólFito-és miko-ösztrogénekből (növényi ösztrogének, mint pl. szója)Xeno-ösztrogénekből, melyek olyan mesterséges vegyszerek, amelyek az emberi szervezetbe jutva képesek az ösztrogént mimikálni (kozmetikumok,stb)

    Ezzel szemben progeszteronhoz csak úgy jutunk:

    ha a petefészkünk azt termeli, mégpedig közvetlenül peteérést követően és megfelelő mennyiséget meg tud termelni (ovulációtól menstruációig napi kb. 20 mg 14 napon át).

    Ennyire egyszerű egyensúlytalanságra szert tennünk… 

Címlap

top