Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ellenállni....

Torolt_felhasznalo_4190
Torolt_felhasznalo_4190
Létrehozva: 2007. február 5. 18:32
Sziasztok!
Régóta fórumozok,és úgy tapasztaltam,hogy nagyon segítőkészek vagytok...Eddig nem nagyon fordultam a problémáimmal a fórumozókhoz,de úgy érzem ezt is meg kell próbálnom....
Arról lenne szó,hogy azt hiszem étkezési zavaraim vannak...vagy valami hasonló...
Az előzmények:28 éves koromig azt sem tudtam mi az a fogyókúra,166 cm-es magasságomhoz 50 kg testsúly párosult.Ezt mindig tartottam,mondjuk az igazat megvallva semmit nem tettem érte,egyszerűen csak sokat dolgoztam,jöttem-mentem,aktív voltam.Olyan kimondott „kemény fenekű” voltam..:-))Sportolni már nem sportoltam,előtte versenyszerűen tornáztam,de egy sérülés miatt abba kellett hagynom.
28 éves koromban(most 31 vagyok)beteg lettem...Nagyon...1 év "pokol" kezdődött,(hál 'Istennek túl vagyok rajta),jött a kezeléseket kísérő depresszió,gyógyszerek...Azt még hozzáteszem,hogy amikor kiderült a betegségem azonnal abbahagytam a dohányzást,olyan helyzetben,amikor más inkább rá szokik...Picit el is szigetelődtem a kezelés miatt,sokat voltam otthon,egyedül is,és olyankor elég sokat ettem...nasit is...
...és elkezdtek jönni a kilók...először csak 1-2 aztán 5.....észrevétlenül....
Az evés örömforrássá vált számomra..és olyan,mintha sohasem laknék jól…..Jelenleg 15 kg plusz van rajtam,de ha így folytatom……
Jelenleg teljesen rendben vagyok egészségileg,de egyszerűen az evésről,a finom kajákról nem tudok lemondani...Ezt azért ne úgy képzeljétek,hogy megállás nélkül zabálok,vagy drasztikus módszerekhez folyamodok(hányás ilyesmi soha!)csak már nagyon sokszor azt mondtam,hogy most elég,és akkor diéta,de egyszerűen nem megy...fizikailag képes vagyok rosszul lenni....ezen azért vagyok ennyire kiakadva,mert az akaraterőmmel soha nem volt baj...a cigit letettem 11 év után egyik napról másikra...és a kezelések alatt is példaképként állítottak a többi beteg elé,hogy így kell csinálni......
A történethez még az is hozzátartozik,hogy jelenleg nincs munkahelyem,sokat vagyok itthon,és keveset mozgok….
Amiért írtam ma nektek,az a ma délutáni „incidens”.Megint megfogadtam,hogy diéta,kevesebb kalória…csirkemellet pároltam,savanyúkáposztával ettem,aztán nem bírtam ki és ettem egy csomó csokit…egyszerűen NEM BÍRTAM LETENNI…..
Szerintetek mit tehetnék azért,hogy leküzdjem az édesség,vagy a finom falatok iránti vágyam…Ti hogyan csináljátok?...Hogyan tudnám fokozatosan lecsökkenteni az evést,vagy mivel tudnám pótolni a nasit?
Ha van ötletetek,kíváncsian várom…mert nagyon szeretnék változtatni…..és biztos fogok is…csak egy kis biztatás kellene….vagy nemtudom mi…
  1. Torolt_felhasznalo_823606
    Torolt_felhasznalo_823606
    2007. július 25. 14:401351.

        az anyám...??? ááááhhh, én se vagyok mai csirke...    legalábbis az itteni kollegákhoz, kolleginákhoz képest semmiképpen... már fiatalítanom kell magam...

    Sopronban egyszer voltam pár napra, nagyon tetszett  ! Hopp, mennem kell, mert mindjárt le leszek cs..ve, hogy itt netezek a sap helyett

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_598737 (1349)
    2007-07-25  13:30
  2. Torolt_felhasznalo_645785
    Torolt_felhasznalo_645785
    2007. július 25. 14:391350.
    De nekem van a legtöbb: az egész nyár 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_598737
    Torolt_felhasznalo_598737
    2007. július 25. 13:301349.

    Nem, most Sopronba megyünk kb 9 napra   de ennek is nagyon örülök, már alig várom ! Nagyon szeretjük, sokat lehet kirándulni, kicsit átruccanunk Ausztriába, végigjárjuk a tavakat/fürdőket  

    az őszi látogatás még nem biztos, igazság szerint én még mindig inkább azt szeretném, ha ő jönne haza ! de leginkább persze pénzfüggő, mert még ha meg is tudunk szállni ott, ahol lakik, akkor is eszméletlen sok pénzbe kerül: ha már ott vagy, minél többet akarsz látni, és az bizony mind pénzbe kerül - nem is kevésbe !  arról nem is beszélve, h ha a gyerek jön haza, akkor megfelelően el tudom itthoni finom kajákkal/sütikkel, mig ha mi megyünk, akkor ez is kimarad. szóval még nem tudom - de szabit azért tettem félre !!!!

    egyébként az, h hozzád képest nekem ilyen sok szabim van is azt bizonyitja, h igencsak az anyád lehetnék !  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_823606 (1348)
    2007-07-25  08:53
  4. Torolt_felhasznalo_823606
    Torolt_felhasznalo_823606
    2007. július 25. 08:531348.

    sziasztok!

    Az esti vihar miatt nem ültem gép elé otthon, ki volt húzva minden...

    Moncsi szabin van, igen, tök jó neki, strandol egész nap... Bár én most tényleg inkább arra vágyom, hogy csináljak valamit, csak lehetőleg hűvösben... végre ma már tényleg jó idő van, és a tegnapi esőnek ujjongtam kb...:D

    Macska, most mentek a gyerekhez? De jó lesz nektek is... Csinálj sok-sok képet!! Úgy emlékeztem ősszel mentek... vagy akkor is??? Ennyi szabi már tényleg nincs...:D

    most lépek, meg kell mozgatnom a tagjaimat az egész napos üléshez nem vagyok hozzászokva 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_598737 (1347)
    2007-07-25  08:42
  5. Torolt_felhasznalo_598737
    Torolt_felhasznalo_598737
    2007. július 25. 08:421347.

    sziasztok!

    jó nektek, h nem kivánjátok a kaját- nekem ez olyan elképzelhetetlen    gondolom azért, mert egész nap ülök a helyemen a légkondiban /pfuj, ez most hülyén jött ki,  /, de a lényeg az, h most is ugyanolyan éhes vagyok, mint bármikor máskor.

    viszont tornázni is járok, mint máskor, csak ha lehet még többet izzadok . tegnap azt hittem, h soha nem fogok megszáradni utána, mert úgy ömlött rólam a viz - de azért nagyon jó volt !!!!

    mit tudtok a többiekről ? szabin van a Moncsi is ? remélem, a következő 2 hétben még kitartotok, és életben tartjátok a topicot, amig vissza nem jövök szabiról !!!! és akkor máris újra hárman leszünk  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_645785 (1346)
    2007-07-24  14:57
  6. Torolt_felhasznalo_645785
    Torolt_felhasznalo_645785
    2007. július 24. 14:571346.

    Sziasztok!

    Én is gratulálok az ellenállásodhoz . Így biztos eléred a célod 

    Én ma is hamburgert csináltam , muszáj volt ennem .. De indulok is tornázni, most alszik a kicsikém. Illetve most kelt fel . nekem sincs étvágyam igazán, leginkább jó hideg dinnyét és gyümilevest ennék,. Ma megvettem életem legrosszabb dinnyéjét 350 forintért, teljesen rossz. Jól jártak a malackáink 

    na majd még jövök, ma éjszakás a férjem, csak enyém a gép 

    Sziasztok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_823606
    Torolt_felhasznalo_823606
    2007. július 24. 11:391345.

    gratula a hősiességhez! Nekem nem esik nehezemre ellenállni, abszolút nem kívánok semmi kaját, max zöldség-gyümit... meg sok-sok vizet...

    most csak egy pillanatra jöttem, de próbálok még jönni napközben, hátha meséltek valami izgit

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_598737 (1344)
    2007-07-24  08:40
  8. Torolt_felhasznalo_598737
    Torolt_felhasznalo_598737
    2007. július 24. 08:401344.

    Sziasztok!

    egyelőre még itt vagyok /bár nem nagyon látszik  /, de olyan kevesen lettünk, h éppen csak elolvastalak Benneteket, irni már nem volt időm- gondoltam, most gyorsan nekiesem, mert ki tudja mi lesz napközben ?

    a renoválásról csak annyit: idén sikerült kivédenem a bejárati ajtó cseréjét, amit a férjem kitalált, de lehet, h jövőre már nem leszek ilyen ügyes ! viszont 3 éve volt a nagy felújitás: festés, mázolás, a szobákban padlószőnyeg-csere : nem unatkoztunk  

    7végén vendégségben voltunk, de szerencsére sikerült túlélnem különösebb hizás nélkül /igaz, h nagyon hősiesen kellett viselkednem, büszke is vagyok magamra  /

    igyekszem jönni még, de mostmár sajnos vissza kell merülnöm a melóba   

    sziasztok ! remélem, ma tényleg jön egy kis felfrissüles !!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_823606 (1343)
    2007-07-22  13:21
  9. Torolt_felhasznalo_823606
    Torolt_felhasznalo_823606
    2007. július 22. 13:211343.

    Szió Ági!

    Én inkább a szúnyog általi viszketést választottam a fulladásos halál helyett... ma éjjel egykor is arra ébredtem, hogy a jobb karom végig van harapdálva, kb 10 csípés, és viszket, mint állat... De nem baj, ha végre átcuccolok a nagyobb szobába (ha végre elcuccolnak teljesen a tesómék), ott jobb lesz, mert egyrészt hűvösebb a szoba, másrészt van fenn szúnyogháló. Szóval jövő nyáron talán már jó is lesz:D:D:D, hamarabb nem hiszem hogy ki tudom használni az előnyeit... Mindenképpen ki akarom festeni idén (bár valszín ha jövőre lesz pénzem, akkor megcsináltatom normálisan, mert elég régen nyúlt hozzá szakember), és azon is gondolkozom, hogy az ezeréves padlószőnyeg helyett lamináltat kéne lerakni... eredetileg csak ki akartam cserélni a padlószőnyeget, de tulkép utálom, hogy az van... úgyhogy a lényeg, hogy kezdhetem gyűjteni a lóvét... aztán meglátjuk mire lesz elég. Persz nagyon jól lehet tervezgetni, kéne egy csomó helyre a pénz, de ha a felújításra költöm, annak legalább tényleg van látszatja...  Lassan az életmódváltásos topicból lakásfelújításosat csinálunk:D:D:D Macska, ti nem renováltok? Csak hogy ki ne maradj:D

    Ami a gyerekeket illeti, dettó uaz van nálunk is... a kicsi nyűgös, a nagy meg mesél, mesél, mesél és mesél és... Hallgatni is sok:D nem tudom hogy nem szárad ki a szája:D... és amiket kitalál... elképesztő... Most épp Vuknak hívja amúgy magát, az apja Karak, a tesóm Íny, én meg Bibi róka vagyok... anyu meg a Mama róka... De rendszeresen más mesefigurának nevezi el magát, meg minket is... Na jó, eleget offoltam azt hiszem, ahelyett hogy tanulnék... ki kell használni, hogy alszanak és nem zaklatnak, és csend van))) További szép napot! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_645785 (1342)
    2007-07-22  07:04
  10. Torolt_felhasznalo_645785
    Torolt_felhasznalo_645785
    2007. július 22. 07:041342.

    sziasztok!

    Sajna nálunk még nem értek véget a munkák, ilyen elszórtan csinálunk mindent, mivel nyáron ezeknek az emberkéknek sok a dolguk és későn szóltunk, hogy nálunk is kellene ezt meg azt csinálni. Az ablakokat kicserélték és le is festette a férjecskám. De nincs mégsem teljesen kész, mivel szúnyoghálót is csináltattunk az asztalossal és azt még nem rakta fel 2 hete Így vagy hőségben alszunk vagy a szúnyogok esznek meg . Na szerintetek melyik a jobb?

    A konyhát a férjem csinálta, mivel azt jövőre úgyis csempézni fogjuk, idén elég volt egy kis festés. Viszont a nappali jellegú helységünkhöz csütörtökön fog hozzá az egyik ismerős és szép lesz nagyon. Még ajtó ablak festések meg ilyesmik vannak hátra. Rám igaziból a takarítás marad. De ez is elég, két gyerekkel.

    Amúgy az én gyerekeim is elég húzósak, főleg a kicsi. Nem érti a NEM szó jelentését 

    Egy éves volt szerdán, szóval már kellene neki fogni az adást, hogy mit is jelent. A nagy meg halálra unja magát....piszkálja a kicsit. Ja és kötrmondatokban beszél, kb egész nap be nem áll a szája De én imádom őket, nem cserélném el egyiket sem olyanra, akivel semmi gond( nincs olyan). Na nem szaporítom tovább a szót. Kitartás a meleghez- napi 3-4 zuhany pont elég 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_823606
    Torolt_felhasznalo_823606
    2007. július 21. 21:011341.

    sziasztok!

    Végre itthon is jó a gépem, tegnap rászántam magam és "helyreraktam"... Szóval újra tudok jönni munkaidőn kívül is

    Nem tudom hogy vagytok vele, nekem eddig a mai nap volt a legnehezebb hőség szempontjából. Semmihez sem volt energiám reggel fél7 után. Próbáltam tanulgatni, de nagyon nem találtam a helyem. A szobám kb szauna, mindig itt van a legmelegebb, tényleg kezd elviselhetetlen lenni, így hogy éjjel sem frissül a levegő egyáltalán... ja és ráadásul fáziskiesés volt, nem működött a szivattyú a tanyán, úgyhogy itthonról vittük a vizet a jószágoknak... jellemző... de szerencsére délutánra megcsinálták, csakhát meg voltunk ijedve, hogy ebben a dög melegben hogy fogunk itatni... Azt meg nem is ecsetelem hogy a valamikor gyönyörű veteményesünk hogy néz ki... A paprika, paradicsom nem bír megérni sem, csak fonnyad...

    Mindenesetre torna alól felmentettem magam, bár a lábam kezd helyrejönni, miután vizes ruháztam egész nap...

    Ági, a gyerkőceiddel lehet bírni? A tesóm kicsije nagyon nyügi, de a meleg ellenére sem hajlandó levenni a bakancsot... hihetetlen, nem lehet a lábára mást adni, addig hisztizik, amíg rá nem adják a zárt cipőt... de még az ágyban is alig akarja levenni...

    Na én lassan megyek hideg zuhanyt venni, szép estét mindenkinek, és jó éjszakát!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_823606 (1340)
    2007-07-20  09:52
  12. Torolt_felhasznalo_823606
    Torolt_felhasznalo_823606
    2007. július 20. 09:521340.

    sziaszotk Csajok!

    Jaj de jó, hogy te is előkerültél Ági! Ebben a melegben tényleg elég sportnak a gyerkőcök után való rohangálás is szerintem:D Kész vagytok a felújítással teljesen?

    Macs, örülök, hogy örülsz nekem))) Újak 16an vagyunk, nagyrész huszonévesek, de vannak idősebbek is páran. Persze vannak akik kicsit elzárkóznak a többiektől, de amúgy senkivel nincs bajom, jókat dumálunk szünetekben a világ dolgairól:D:D:D Vmelyik nap halálra piszkáltuk az egyik leányzót azzal, hogy milyen konzervatív::D:D (valójában csak szerelmes), de persze csak poénból... Szóval van idő barátkozni. Ja, és az egyik kolleganő ki van akadva, hogy mennyire egyenes háttal ülök tök jó hogy észreveszi más is a torna hatását... mert persze annak köszönhetem, egy évvel ezelőtt még mindig piszkáltak, hogy milyen görbe vagyok Na most gyorsban ennyi, sajna otthon még mindig nem volt időm szétkapni a gépet, de remélem csak valami érintkezési probléma van tényleg...

    további kellemes napot nektek, és gyertek mesélni!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_645785
    Torolt_felhasznalo_645785
    2007. július 19. 19:081339.

    Sziasztok!

    Jöttem egy kicsit, most végre ideengedett a drága férjem, mert amúgy szó szerint közelharc van a gépért .Ma voltunk strandolni, jól elfáradtunk. Isteni viszont a hűvös vízben ücsizni, csak ezek a kölkök nem bírják egyhelyben .

    Mi konyhát festettünk, illetve a férjem festette, de a takarítás utána az enyém volt persze .Az ablakunkat is kicserélték és olyan meglepiben volt részem, hogy majdnem a fal adta a másikat: az amúgy is keskeny ablakomba még kaptam aranykeresztet is, amit giccsesnek tartok és nem is szép. De hát utólag...

    Na mindegy, dióhéjban ezek vannak. Szégyen gyalázat, de ebben a hőségben én nem bírok mozogni, teljesen rosszul vagyok a melegtől. Már egy hete semmit nem csináltam és nem is érzem jól így magam. Na ennyi, sok is 

    Sziasztok 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_598737
    Torolt_felhasznalo_598737
    2007. július 19. 15:301338.

    szióka!

    nagyon vicces volt, amint elképzeltelek az új kedvenc sportodban - gondolom a többiek is szeretik nézni, ahogy talpig csiniben rohansz a busz után  

    most 7végénk nagyon kényelmes lesz, mert vasárnapra ebédre várnak minket /már előre látom, h min. 2 kiló +/, igy szombaton viszont tényleg valami nagyon visszafogottat fogok csinálni. esetleg egy kis dinnyét ??  na jó, legyen gyümileves ! és utána egy nagy fagylaltkehely   főzni pedig tényleg vmi nagyon gyorsat, h ne kelljen nagyon túlmelegiteni a konyhát. félretéve a tréfát (?) mit szólnál egy jó kis tökfőzihez ? az hidegen is fini !

    de nekünk lehet, h tényleg csak dinnye lesz !!! 

    nagyon örülök, h alakul az új melód !!! DE TÉNYLEG !!!! és hányan vagytok új betanulók ? olyan fiatalok, mint TE ? van időtök kicsit barátkozni is ?

    na jó, ma megpróbálom elvonszolni magam a tornára, mert szörnyű lelkiismeretfurdalás gyötör a tegnapi lógás miatt     de addig még ki kell birni a melót is  

    szia, majd holnap jövök !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_823606 (1337)
    2007-07-19  11:45
  15. Torolt_felhasznalo_823606
    Torolt_felhasznalo_823606
    2007. július 19. 11:451337.

    szia Macska!

    Örülök, hogy te megmaradtál még... A többiek miatt meg szomorú vagyok, hogy nem jelentkeznek...

    Sajna ahol vagyunk ott nincs légkondi, úgyhogy egész nap döglődünk... a lábam olyan, hogy borzalmas... be van durranva három napja a bokám, lábfejem.... nem bírja a meleget... mi lesz öreg koromban??? A tanulás... hááát... épp most eléggé megszenvedtem egy feladattal, de többnyire a hibák a tesztrendszer hibáiból adódnak nálam, és sokszor triplán kell dolgozni, mert nem csinálja meg amit kellene... de tetszik határozottan

    Tesóméknál is halad a házszépítés, már a konyhabútor összeszerelése is kész van félig, tegnap hazahozták az utánfutót (kölcsön volt adva), szóval kezdenek cuccolni))) amúgy nagyon szép lett a házuk, nem nagy, viszont óriási telek van hozzá, hatalmas diófákkal, orgonabokrokkal, szóval ha kész lesz és rendbe lesz rakva, akkor nagyon klassz lesz... és tök jó, mert a szomszéd utcában fognak lakni, úgyhogy nem lesznek messze.

    Amúgy új edzésformát találtam magamnak: reggel futok a buszhoz isteni  szandiban, szoknyában... mivel nem suliidő van, jóval korábban (6-7perccel) ide szokott érni a busz, úgyhogy 3-ból 2 nap szaladok... délután marha kevés szabadidőm van, elmegy a hazaúttal, és épp csak enni van sokszor időm, aztán nyomás jószágot etetni, esetleg főzni, ha én vagyok soron, este 9kor meg már nem állok neki tornázni. De próbálok legalább kétnaponta egy jó félórát beiktatni, plusz hétvégén nagyobb lélegzetű mozgás... egyelőre ez a terv, de változni fog az időbeosztásom, ha már tényleg dolgozunk, úgyhogy remélem több időm is lesz később... na végre ebédelek, de írj, igyekszek én is jönni még! És adhatnál ötletet mit főzzünk ilyen melegben))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_598737 (1336)
    2007-07-19  08:33
  16. Torolt_felhasznalo_598737
    Torolt_felhasznalo_598737
    2007. július 19. 08:331336.

    szia/sztok?/!!

    hogy haladsz a tanulással? kicsit egyszerűbb már a dolog ? legalább a tanteremben van légkondi ?

    nekünk ilyen szempontból tényleg szerencsénk van, mert igaz, h régen a gépek miatt szerelték fel a légkondit, nehogy tönkremenjen a sok drága számitógép, de igy mi is hűvösben ülhetünk   viszont a város szinte elviselhetetlen - nem véletlen, h aki teheti, már elhagyta és elmenekült lehetőleg vmilyen viz mellé, akik pedig kénytelenek voltak maradni, azok megpróbálnak minél hűvösebbet /még a szó is vicces ebben a szituban !/ csinálni és onnan nem mozdulnak. mondjuk a reggeli közlekedésben én nem érzem, h kevesebben lennénk az utakon  

    ha van egy kis időd, jelentkezz, remélem minden rendben, a tesónak is halad az épitkezés, és hamarosan kezdheted a festést, költözést ! a torna pedig csak azért elviselhető, mert ami télen ronda és vacak, h pincében van, az most a nagy erénye  

    remélem, tudsz ma jönni, én is igyekszem majd !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_823606 (1335)
    2007-07-17  12:49
  17. Torolt_felhasznalo_823606
    Torolt_felhasznalo_823606
    2007. július 17. 12:491335.

    szió!

    Igen, sikerült, így sokadik nekifutásra... de mostmár teljesen szabályosan van startkártyám)) Egész jól bírom magamhoz képest ezt a dög meleget, régen mindig ájuldoztam... most odafigyelek jobban, itt figyel mellettem a kétliteres ásványvíz (már nem sok van belőle...), lenge cucc (fehér felsőt épp most sikerült leinnom kávéval... de megmentettem...), csak épp a napra ne menjünk nem teljesül, de szerencsére nem sokat kell gyalogolnom a buszhoz... Te hogy bírsz ilyen dög melegben aerobicozni? Még ha a teremben ok is, utána kimenni a napra... pfu.. én tegnap a gyaloglást tekintettem tornának, megtettem pár km-t a városban, úgy gondoltam annyi épp elég is...

    Most hogy eszembe juttattad, úgy megennék egy kis dinnyét... a saját termés jó finom volt , de már leettük... pár kisebb mondjuk még van, de azoknak még nőniük kell...

    Nem reagáltam le, most pótolom, gratula a fogyáshoz és hajrá!

    sajna a változatosság kedvéért otthon megint nem jó a gépem (v a monitor, nem tudom, vagy a kábel...), de azért itt igyekszem követni az eseményeket... ahogy elnézem nem lesz nehéz... Ági!!!!! És a többiek! Merrre vagytok?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_598737 (1334)
    2007-07-16  16:26
  18. Torolt_felhasznalo_598737
    Torolt_felhasznalo_598737
    2007. július 16. 16:261334.

    HALI!

    sikerült elintézni a dolgaidat ? én úgy érzem, az is nagy eredmény, h ülve maradok a széken és nem dőlök le   és nem elég, h nem szabad nyugodtan ledőlni és pihizni egy kicsit , de még dolgozni is kell ! 

    de nem adom fel, és néhány perc múlva rohanok stepre !!  fő az ellenállás  /és persze a túlélés, de ha már benne leszek, tuti menni fog  /

    sziasztok és jó dinnyeevést ! tényleg, milyen lett a dinnyétek ??

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_823606 (1333)
    2007-07-16  12:05
  19. Torolt_felhasznalo_823606
    Torolt_felhasznalo_823606
    2007. július 16. 12:051333.

    sziasztok!

    Hát, úgy látom a régiek nem kerültek elő... De legalább el sem tűnt senki))

    Macs, én is bízom benne, hogy jól bírom majd, ha nem, akkor jövök panaszkodni nektek... na jó, nem...

    Napra menni sajna muszáj lesz, de majd próbálok az árnyékos oldalban császkálni... a változatosság kedvéért még van némi apeh-os elintéznivalóm... remélem ma végre tényleg letudom, és nem kell a közeljövőben mennem...

    Ági, te merre jársz? Flagstaff? eltűntél nyaralni?

    na vissza a munkához...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_598737 (1332)
    2007-07-16  08:54
  20. Torolt_felhasznalo_598737
    Torolt_felhasznalo_598737
    2007. július 16. 08:541332.

    Sziasztok!

    hű, de jó volt ez a kis 7végécske  

    kezdjem a legjobbal: sikerült egy picinkét fogyni! és ezt már az új mérleg mutatja !!!

    a torna egyébként semmit nem változott, ugyanoda járok, mint eddig, csak valahogy az az egy óra /oktató nem tetszik - de most nem hagyom ki, nehogy visszajöjjön a nehezen lement 1-2 kiló !

    Gabi! biztos vagyok benne, h jól fog menni neked , eleinte sztem idegileg is jól birja az ember /azért vagyok a kérdésben ilyen "nagy tudós" , mert a fiam dolgozott 1 évig telefonos ügyfélszolgálaton, és az ő tapasztalatait ismerem/

    Ági! ne add fel, akkor inkább válassz másik ágyat, és gyorsan végzel  . Na jó, nem akarok viccelni a bosszúságodon, én is igyekszem elkerülni a boltokat, de jó messziről ! /talán a cipő az egyetlen, amit szivesen vásárolok, de már néha az is probléma, mert a nagyobb számok valahogy mindig gyorsabban elfogynak ! na de a ruhák !!!! brrrrr  /

    ne menjetek ma ki az utcára, én is csak az árnyékban próbálok majd ebédszünetben suhanni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_823606 (1331)
    2007-07-14  15:07
  21. Torolt_felhasznalo_823606
    Torolt_felhasznalo_823606
    2007. július 14. 15:071331.

    Sziasztok!

    Előszöris: mi ez lankadó ellenállás???? Pláne Macskánál... Tessék összekapni magunkat!  Igen, nekem is, mert ugye az új helyzetemből adódóan nekem is szükség lesz némi változtatásra, csábít a büfé:D... de azért nem aggasztó a helyzet, és még gyenge tornákra is futotta tőlem munkanapokon, most hétvégén azért meg kéne erőltetnem magam... Macska, ezt a "pesti közlekedés elveszi a kedvedet a tornától..."címűt át tudom érezni, nekem is ez a bajom, hogy mire hazaérek tényleg csak egy gyenge hullahoppra van energiám v ilyesmire... ez a max... De legalább én nem vettem bérletet, marha idegesítő lehet, hogy olyasmiért adtál pénzt, ami nem jön be igazán...

    Ági, milyen ágyat szerettél volna, amit nem lehet kapni? Ma nem dolgozom, legalábbis nem vagyok benn, de itthon tanulok, kaptunk egy csomó segédanyagot, most is azon rágódok, csak pihenésképp jöttem ide kicsit... Viszont a jöv hét tényleg durvának ígérkezik hőmérséklet szempontjából... Már előre félek... gyerkőcök hogy viselik a kánikulát? Ja, és köszönöm a jókívánságokat, egyelőre nem nagyon tudok még mit mondani a munkáról, nagyon idegen még minden, kb egy hónapig tényleg csak tanulás... nomegyek, mert vár a tankönyv:D

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_645785
    Torolt_felhasznalo_645785
    2007. július 14. 14:191330.

    Sziasztok!

    Annyira mérges vagyok, fel tudnék robbanni. Végigjártam Miskolcon a nagyáruházakat, Praktikert, obit, 2 nagy bútoráruházat és sehol nincs olyan gyerekágy, amilyet én akarok . 500 fokbn aszalódtam a kocsiban, két gyerek már dög fáradt és éhes volt, azt hittem sose érek már haza velük. És akkor jön a férjem: hol az ágy?

    Tiszta mérges vagyok. De azért annak örülök, hogy nem jött azzal a dumával, hogy "én mondtam, hogy feleslegesen mész Miskolcra, ott sem találsz olyan ágyat", mert akkor tutira felrobbanok. Hálából, amiért nem üvöltötte le a fejem, hogy sokáig voltunk, rögtön csináltam egy pár hamburgert, már éhen haltam én is majdnem. és én hülye, éreztem, hogy már nem kell több és nem esik jól, még betömtem a végét......no komment

    Ma dupla olyan erővel csinálom a tornát, hátha ezzel egy kicsit kompenzálok . 

    Biztos dolgoztok ma is, kitartást a meleghez! Gabi tényleg grat a munkához és kívánom, hogy még ha nem is ezt tanultad és nem álmaid munkája, akkor is örömödet leld benne, mert anélkül szörnyű lehet csinálni akármit.

    Sziasztok! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_598737
    Torolt_felhasznalo_598737
    2007. július 13. 11:581329.

    Sziasztok ! /ugye milyen optimista vagyok, h 7végére előjönnek a régi társak ?? /

    Gabi ! milyen az új meló? kezdesz már belerázódni ? bár gondolom jó ideig csak tanitanak, hogy tökéletes munkát tudjatok majd végezni.

    képzeld, a szerdai tornát annyira utáltam, h már megbántam, h megvettem a bérletet    pedig eddig ez annyira messze állt tőlem és most egy kicsit el is vagyok kenődve. gondolom amiatt nem tetszett, mert sokan voltak /bár ha jó az óra, akkor még azt is elviselem /. tehát a fő ok, h nem igazán jó az óra - nem tudok azonosulni megfelelően az oktatóval   

    mindegy, ezt a  bérletet most még lejárom /most vettem a héten  /, de ha ilyen marad, akkor kénytelen leszek kitalálni valami mást. sajnos az otthon-tornázás nem igazán jön be, mert addigra már semmihez sincs kedvem /a budapesti közlekedés kiöli az életkedvemet !/

    na mindegy, itt a 7vége, a feltöltődés ideje !!!! már alig várom  

    irjatok, remélem mindenkivel minden rendben !

    /nem tudom, h feltűnt-e, h valahogy a fogyásról kevés szót ejtettem - nem véletlen  /

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_823606 (1328)
    2007-07-11  21:21
  24. Torolt_felhasznalo_823606
    Torolt_felhasznalo_823606
    2007. július 11. 21:211328.

    Hali csajok, megvagyok... Megvolt az első napom, nagyon nem mesélek, mert igazából még egy darabig csak tanulni fogok... szóval nem veszem igazi munkanapnak, azért annyit elmondhatok, hogy egyelőre kínai a dolog, de majd belejövök)) Mindenesetre mostmár csak biztos a biztos sőt, felhívott az apehos nőci is, és rendben lesz a startkártya dolog is, megoldódik a problémám, igaz még kell vinnem egy papírost, de hivatalosan már van kártyám, úgyhogy minden ok sőt, a leendő kolleginákkal, kollegákkal is egész jól megtaláltam a közös hangot, már magamhoz képest legalábbis  ..

    Az állatsajnálatról: hát, én is sajnálnám a malackákat, nekünk egy hízónk van, süldőként vettük, de olyan mint egy kutya... én szelídítgettem, nem tudom hogy fogjuk levágni... mikor megvettük elég vad volt, most ha vakargatom lefekszik, és becsukja a szemét... már egy ideje próbálom leszoktatni róla, (vagy inkább magamat) nem akarom hogy nagyon a szívemhez nőjön. A malackáinkat viszont el akarjuk adni majd, ha el tudjuk... a csirkegyilkolást jobban bírom... nézni... mert nálunk anyu a nyakelvágós. Nem is annyira azzal van bajom, hogy elvágjam, egyszer próbáltam, de inkább átadtam, mert annyira béna voltam, nem akartam kínozni szegényt... De mindenesetre meg tudom érteni, hogy sajnálod Ági azokat a jószágokat, amiket kicsi koruk óta neveltek.

    Na mára ennyi, ma már kicsit sok lesz a számítógépezésből, kifolyik a szemem... igyekszem jönni holnap napközben is, időm lenne rá nekem is, csak épp a géppel voltak problémák...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_598737 (1327)
    2007-07-11  09:40
  25. Torolt_felhasznalo_598737
    Torolt_felhasznalo_598737
    2007. július 11. 09:401327.

    Sziasztok!

    csak egy gyerek van, fiú, 23 és fél éves, vega és jelenleg Londonban próbál szerencsét /ill. próbálkozik, de még nem érzem, h ott tartana, ahol szeretne /

    mi nem vagyunk a férjemmel vegák, de ha arra gondolok, h nekem kéne leölni a malacot v elvágni a csirke nyakát, akkor lehet, h én is inkább kihagynám   pedig nagyon érdekes, h élesen él az emlékeimben, amikor még Pesten is mindennapos volt, h a nagyanyámmal még lábon vittük haza a csirkét, és frissen vágta le - de hogy képes lennék -e megtenni ? talán ha nagyon éhes lennék ??

    mondjuk a tegnapi strandolással nem fenyeget benneteket a leégés veszélye: remélem jól fel voltatok öltözve, is igy senki sem fázott meg  

    Gabi ! hogy állsz? vagy már nem is vagy gépközelben, mert dolgoztatnak ?? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_645785 (1326)
    2007-07-10  22:17

Címlap

top