Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Örökbefogadó szülők

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2007. január 30. 21:58
Sziasztok!
Várom azok jelentkezését, akik már örökbefogadtak, vagy csak szándékukban áll az örökbefogadás.
Tudom, hasonló topikok vannak, de mivel azok nem működnek, feltételezem, hogy vannak itt is olyanok azért, akiket érint a téma.
  1. hha
    hha
    2007. március 5. 00:0976.

    Szia Ria!

    Örülök, hogy szeretnétek jobbá tenni egy rosszul indult kis életet! Nagyon tiszteletreméltó, ha valaki a vérszerinti gyereke mellé vállal egy örökbefogadottat! 

    Szerintem ne riasszon el Benneteket a hosszú várakozási idő, mert ha bármilyen származású gyereket szeretnétek, akkor nagyon rövid az idő! Mesélte az ügyintéző, hogy nemrég volt egy pár, akik vállaltak roma származású gyereket és kb. fél év alatt megkapták a 9 hónapos picit!

    Nekünk 2-3 évet mondtak és a következő paramétereket adtuk meg: 0-3 év között, bármilyen nemű, magyar származású (ezt nagyon szigorúan megkérdezték és nem lehetett bizonytalan választ adni), és akár testvéreket is fogadnánk. Az egyik ismerősöm kizárólag újszülött, magyar származású, bármilyen nemű gyereket vállalnának, csak egyet. Nekik kb 5 évet mondtak a titkos örökbefogadásra a Tegyesznél. A nyílt örökbefogadás esetén, alapítványnál, kb. 2 év.

    Tehát nagyon függ az elvárásoktól a várakozási idő!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_493036 (75)
    2007-03-04  23:03
  2. Torolt_felhasznalo_493036
    Torolt_felhasznalo_493036
    2007. március 4. 23:0375.
    Sziasztok!

    Mi a párommal most kezdtünk el gondolkozni az örökbefogadáson, de amit írtok, hogy mennyi idő ez kétségbeejtő. Modjuk nekünk van saját és ha minden igaz még lesz is, csak úgy tudjuk sajnálni a csöppségeket akik otthonban élnek. Azthiszem bármilyen származásut vállanánk csak egészséges legyen. DE nem tudom egyáltalán bele merjünk e fogni...

    Sok szerencsét mindanyiotoknak
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. hha
    hha
    2007. március 4. 21:5374.

    Szia Anikó!

    Bocsi, de annyira sz@r hetem volt, hogy az már művészet...   Péntek este 6-kor szóltak (9-ig dolgoztam), hogy be kellene menni másnap, szombaton.   Mikor mindenki közölte, hogy ne is álmodjanak róla, akkor meg óriási botrány lett. Keddre szabim volt kiírva, erre törölték... és már szóltak, hogy március 24-én szombaton be kell menni, ha tetszik, ha nem. Persze szabadnapot nem adnak külön, úgyhogy tényleg elvárják, hogy mostmár állandósult jelleggel heti 6 napot dolgozzunk! Nem tudom, hogy gondolják, hogy egy ügyfélszolgálati munkát, ahol naponta 80-100 emberrel kell beszélnem, szerintük ki lehet pihenni 1 nap alatt?!    

     

    Nem tudtunk ugye elmenni a múlt heti tanfolyamra, így már csak április végére van időpont, május 5-ei befejezéssel!   Jó, ha júliusra meglesz a határozat és októbertől intézzük...

    Mi Bp-en lakunk, így az Alföldi utcai Tegyeszhez tartozunk. Ott csak egy első megbeszélés volt, akkor időpontot kaptunk a pszicho beszélgetésre és a környezettanulmányra. Nekünk csak sima, majdnem 2 órás beszélgetés volt a pszichológussal, csak egyszer és írásos teszt nem volt.

    Én is sokat gondolkozom azon, hogy jobb lenne a titkos örökbefogadás, mert az biztos, ott már lemondtak a gyerekről, mire nekünk szólnak. A nyíltnál meg sokszor már akkor szólnak, amikor még a szülőanya pocakjában van a gyerek, aki még meggondolhatja magát, míg alá nem írja a papírt...

    Nem is tudom, hogyan kell ezt megszervezni például a melóhelyen. Amikor szólnak, hogy van egy kismanó, akkor álljak fel az íróasztaltól és rohanjunk? Mikor már elintéztünk mindent: bevásároltunk, berendezük a babaszobát, szóltunk a gyerekorvosnak, védőnőnek, szóltam a munkahelyen és akkor egyszercsak azt mondják, hogy az anya meggondolta magát? Éljük tovább az életünket egy berendezett babaszobával, menjek másnap dolgozni, mintha mi sem történt volna? Szóval ilyen hülyeségek járnak az agyamban, pedig tudom, hogy nem kéne...

    Veletek mi újság? Van már időpont a tanfolyamra? Pszicho beszélgetés mikor lesz?

     

    Lassan már megyek aludni, mert 7-kor kezdek.

     

    Puszi

    Adrienn  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_389661 (70)
    2007-03-01  22:10
  4. 2007. március 4. 18:5073.
    Szia!

    Mi Győrhöz tartozunk!Akkor szerdai napra egy kalappal...
    Majd gyere mesélj.

    Anita
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. március 4. 15:5272.
    Szia!
    Válaszoltam priviben!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2007. március 3. 20:0071.
    Szia santene!

    ide akartam írni de véletlenül privi ment,na mindegy.....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. március 1. 22:1070.
    Próbálom életben tartani a topikot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. február 26. 15:3269.
    Szia!
    Látom, ide is írtál azért!
    Tudnak a 2 évről, de ők csak titkos örökbefogadást akarnak. Ezért csak a TEGYESZ-nél vannak nyilvántartva.
    Tesztről nem tudok. Ti is itt Pesten voltatok, ugye? Nektek csak egy volt? Akkor lehet, hogy nekünk is csak egy lesz végül, nem tudom.
    Nekünk a párom munkahelye miatt mindenképpen hétvégi tanfolyam lenne szerencsés.
    Anikó
    előzmény:
    hha (68)
    2007-02-24  22:38
  9. hha
    hha
    2007. február 24. 22:3868.

    Szia Anikó!

    Örülök, hogy aranyos ügyintézőt sikerült kifognotok!  

    Nálunk csak egy beszélgetés volt a pszichológussal, de azt hallottam, hogy mindenhol más a rendszer. Szerintem itt, Bp-en lazább... Mind a három beszélgetés lesz vagy tesztet is írtok?

    Szerintem lehet már most is jelentkezni, mert olyanok is mennek tanfolyamra, akik még csak el sem kezdték intézni az örökbefogadást, csak gondolkoznak rajta.

    Az ismerősödék csak a Tegyesznál adták le a papírokat, vagy alapítványnál is? Szerintem kérdezzenek rá a sorszámukra, úgy már nagyjából tudnak kalkulálni. Ami még fontos, hogy az örökebefogadói határozat 2 évig érvényes, utána meg kell hosszabbítani, erre figyeljenek!

      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_389661 (67)
    2007-02-22  22:47
  10. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. február 22. 22:4767.

    Szia Adrienn!

    Voltunk a TEGYESZ-ben, nagyon kedves szimpi hölgy az ügyintéző. Van pszichológushoz időpont, az első, merthogy 3 lesz. Nektek is így volt?

    A környezettanulmány úgy 3 hét múlva esedékes. Majd felhívnak.

    Eddig ennyi.

    Tanfolyamra még nem lehet jelentkezni, asszem csak a környezettabulmány után, ha jól értettem.

    Fiam egyik barátjának a szüleiről kiderült, ők is örökbe akarnak fogadni, már 2 éve várnak. Eddig semmi telefon , pedig nem picit akarnak, hanem 2-3 éves kislányt.

    Anikó

    Anikó

    előzmény:
    hha (65)
    2007-02-21  21:46
  11. hha
    hha
    2007. február 22. 14:0766.

    Nagyon fontos! Aki olvassa a topikot és lenne kedve segíteni!

    A Hölgyvilág c. újságban megjelenne egy cikk az örökbefogadásról. Teljesen őszintén, pozitívumairól, negatívumairól. A cikkben megszólaltatnának 3 párt (arccal, névvel), akik mesélnének a tapasztalataikról.

    Kellene egy olyan pár, aki már kapott babát, egy olyan, aki még vár, és egy olyan, aki még csak most kezdte a procedúrát.

     

    Ha valakinek lenne kedve hozzá, akkor írjon privit és felvesszük a kapcsolatot az újságíróval.

     

    Előre is köszönöm csajok!  

    Adrienn

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. hha
    hha
    2007. február 21. 21:4665.

    Várom a beszámolót mindenképpen!!! Ezerrel megy a drukk! 

    Nekünk meg péntektől tanfolyam! Ma hívott Rózsahegyi Nóra, hogy biztos megyünk-e.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_389661 (64)
    2007-02-21  15:25
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. február 21. 15:2564.

    Szia!

    Azt nem tudom, hol lehet fél év alatt babához jutni, és hogyan. Viszont azt tudom, hogy a Gólyahír oldalának fórumát érdemes végigolvasgatni, talán már meg is tetted.

    Holnap TEGYESZ, majd beszámolok.

    Anikó 

    előzmény:
    hha (62)
    2007-02-20  13:25
  14. hha
    hha
    2007. február 20. 13:2963.

    Szia!

    Szívesen olvasnék a tapasztalataitokról! Ha van kedved és időd, írj.

    Milyen a várakozás? Milyen, amikor csörög a telefon, milyen érzés volt elöször meglátni a babátokat? Segítőkészek voltak a hivatalokban?

    előzmény:
    kispalika (61)
    2007-02-18  15:54
  15. hha
    hha
    2007. február 20. 13:2562.

    Még nem csökkentették a lombikok számát szerencsére, tárgyalunk Horváth Ágnessel ezügyben (Nyílt Levél: http://www.lombikbaba.hu/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=82&Itemid=137).

    Ez speciálisan az a probléma, amit csak az tud felfogni és átérezni, aki benne van/volt. Akinek spontán, néhány hónap alatt összejött a baba, vagy még nem is akar gyereket, az nem igazán. Volt már néhány vitában részem itt az nlc-n.    

    Valószínűleg mi is a Gólyahírhez fogunk fordulni, már csak a tanfolyam van hátra ezen a héten péntek, szombat, vasárnap. Utána kedden jelenésünk van a Tegyesznél, belenézhetünk a szakvéleményekbe.

     

    Azt is hallottam, hogy akár fél év alatt gyerekhez lehet jutni. Ez szerinted hogyan lehetséges? Leszámítva persze az olyan eseteket, amikor beteg gyereket is elfogadnak, vagy mondjuk 3 évesnél idősebb a gyerek.

    Azért néha örülök, hogy nem lettem óvonő, nagyon be tudnék fordulni, ha egész nap pici gyerekek között kéne lennem... Felvételiztem egyébként óvonőképzőbe, de nem vettek fel, azzal indokolták, hogy van egy kis beszédhibám. Az "sz" betűt nem jól formálom és ez hallatszik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_389661 (60)
    2007-02-18  15:19
  16. 2007. február 18. 15:5461.

    Sziasztok!

    Mi 8 évvel ezelőtt fogadtunk örökbe az Alfa Szövetség segítségével. A jelentkezés után kb 1 év telt el és újszülött babát kaptunk.

    A Bölcsővel is próbálkoztunk, de rosszak voltak a tapasztalataim.

    Nektek nagyon sok sikert és örömöt kívánok !

    előzmény:
    hha (59)
    2007-02-17  14:06
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. február 18. 15:1960.
    Nem tudom a híres embereknek van-e köze ehhez, talán inkább az lehet, hogy a lombikprogramot nem támogatja az állam annyira, Úgy tudom, 5 helyett csak kettőt támogatnak.
    Értesüléseim szerint a Gólyahír Egyesületnél 2 év körüli a várakozás, bár lehet több és kevesebb is. Ott is megugrott most a jelentkezők száma kicsit.
    SZia: Anikó
    előzmény:
    hha (59)
    2007-02-17  14:06
  18. hha
    hha
    2007. február 17. 14:0659.

    Ez jól hangzik!  

    Lassan el kellene döntenünk, hogy melyik alapítványnál adjuk le a kérelmünket. A Gólyahír vagy a Bölcső...

    A Bölcsőről annyit tudok, hogy Budavári Zita vezeti és ő dönt az elhelyezésben, tehát a sorszám nem sokat jelent náluk. Na most ez lutri, vagy szimpi vagy neki, vagy nem...

    A Gólyahírről van bővebb infód? Jöhet priviben is, ha nem publikus.

    Egyébként a Tegyesznél is mondták, hogy valami miatt nagyon megugrott a jelentkezők száma. Kiváncsi vagyok, miért? Szerintem az lehet az oka, hogy egyre többen vállalják, híres emberek az örökbefogadást és talán így a társadalom is könnyebben elfogadja.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_389661 (58)
    2007-02-16  22:25
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. február 16. 22:2558.
    Ha a Gólyahírnél is próbálkoztok, nem kell annyit várni.  
    előzmény:
    hha (57)
    2007-02-16  01:19
  20. hha
    hha
    2007. február 16. 01:1957.

    Nagyon szorítok, hogy sikerüljön a csütörtök!!!  

    Készüljetek fel arra, hogy úgy fogja indítani az ügyintéző a beszélgetést, hogy "akkor hallgatom magukat"! Én elöször arra gondoltam (hirtelen felkaptam a vizet, miért mit gondolt, minek vagyunk itt?!), hogy azt mondom neki: "1 kiló kenyeret és 30 dkg párizsit kérek"... Szóval készüljetek fel arra, hogy pár mondatban elmeséljétek miért jutottatok erre a döntésre, lehet mesélni az előzményekről, stb. Konkrétan rá fognak kérdezni arra is, hogy milyen gyereket szeretnétek: életkor, nem, egészségi állapot, származás (pl. kiköthetitek, hogy nem szeretnétek ázsiai, roma, stb gyereket), ezenkivül, hogy vállaltok-e testvéreket. Mindenre pontos, konkrét válaszokat várnak, úgyhogy már most beszélgessetek erről.

     

    Próbálkozunk, lelkiekben megfogyva bár, de törve nem!   Arról beszélgettünk múltkor, hogy vajon a hátralévő életünkben lesz egyáltalán olyan, amikor védekezni fogunk? Már el is felejtettem azt, mikor feltúrtuk a lakást remegve egy óvszerért!  

    Fizikai okot egyikünknél sem találtak, teljesen egészségesek vagyunk. Valószínüleg lelki oka van, vagy csak egyszerűen ilyen igazságtalan az élet, nem tudom. Mióta el kezdtük intézni az örökbefogadást, azóta nem is gondolok arra, hogy terhességemből lesz gyerekem. Teljesen átállt a gondolkodásom arra, hogy 2-3 éven belül lesz egy telefonhívás, ami megváltoztatja az életünket. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_389661 (56)
    2007-02-15  23:35
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. február 15. 23:3556.

    Szia Adrienn!

    Van időpontunk, de mostmár csak akkor biztos, ha megvolt. Egyébként ismét a csütörtöki napra van időpont.

    Te egyébként már saját vérszerinti gyerekkel nem próbálkozol? Nektek miért nem lehet? Lehet, hogy írtad már, akkor bocs!

    Anikó

     

     

    előzmény:
    hha (55)
    2007-02-15  20:19
  22. hha
    hha
    2007. február 15. 20:1955.

    Szia Anikó!

    Hát én sem szeretném sokáig csinálni ezt a hajtást, ezerrel keresek másik állást, mert itt a főnökök már kezdik elveszíteni a józan eszüket...

    Mondjuk a húgomat látva, a gyereknevelés egy 24 órás műszak, az se kevésbé húzós!  

    Mi is néztük a Gólyamesét. Én már előre félek, attól a pillanattól, mikor megcsörren a telefon, hogy nézzük meg a babánkat. Amikor a filmben szerelték össze a babaágyat, szabályosan rosszérzés fogott el! Annyira parázok attól a pár naptól, héttől, amikor még nem biztos az örökbefogadás és bármikor azt mondhatják, hogy nem kaphatjuk meg a gyereket... 

    Az Ágacska tanfolyam időpontjával kapcsolatban szerintem vegyétek fel a kapcsolatot az alapítvánnyal, mert utólag a mi esetünkben is kiderült, hogy nem kellett volna másfél hónapot várni, mert volt korábban is tanfolyam, csak azt nem írták ki a honlapra (a szemfülesebbek telefonon vagy emailben már jelentkeztek).

    Van jövő hétre konkrét időpontotok a megbeszélésre?

     

    Puszi

    Adrienn

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_389661 (54)
    2007-02-14  20:22
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. február 14. 20:2254.

    Szia!

    Hát, ha gyereked lesz, akkor bizony nem tudsz bent lenni reggel 7-től késő estig. Nyilván nem is akarsz, de akkor majd nem is teheted.

    Na, pihend ki magad, szió!

    Anikó 

    előzmény:
    hha (53)
    2007-02-14  00:04
  24. hha
    hha
    2007. február 14. 00:0453.

    Szia Anikó!

    Ne haragudj! Óriási meló van bennt és ráadásul egyoldalúan módosítani akarják (ránk nézve negatívan) a munkaszerződésünket, ezt mi nem vagyunk hajlandóak aláírni. Szóval áll a bál, napok óta a sírógörcs kerülget.  

    Csütörtökön és pénteken szabin vagyok, jelentkezni fogok, nem felejtettem el a topikot!  

     

    u.i.: most értem haza, reggel 7-től húzom az igát, kivagyok... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_389661 (52)
    2007-02-11  09:52
  25. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. február 11. 09:5252.
    Szia!
    Merre jársz, régen nem írtál?
    Még nem tudom, melyik nap mehetünk a TEGYESZ-be, mert hol foglalt volt a vonaluk, hol meg nem vették fel. Remélem, azért eljutunk jövő héten valamelyik nap.
    Nálatok mi újság van?
    Anikó
    előzmény:
    hha (47)
    2007-02-07  18:07

Címlap

top