Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Örökbefogadó szülők

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2007. január 30. 21:58
Sziasztok!
Várom azok jelentkezését, akik már örökbefogadtak, vagy csak szándékukban áll az örökbefogadás.
Tudom, hasonló topikok vannak, de mivel azok nem működnek, feltételezem, hogy vannak itt is olyanok azért, akiket érint a téma.
  1. 2010. szeptember 9. 08:514326.

    Gratula a sikeres lombikhoz!  Csodálkozom, hogy lebeszéltek az öf-ről, hiszen nagyon sokan lombikoznak az öf folyamat elindítása mellett, mivel 3-4 év várakozásról is beszélnek az öf-nél. Nekünk is lombikos kislányunk van, már 5 éves, és nem akar összejönni a kistesó (ennyit arról, hogy könnyebben jön a testvér, pedig a kislányunk az első próbálkozásra összejött), mi tavaly indítottuk el az öf-et. Az biztos, hogy Ti leghamarabb a baba születése után 2 év múlva fogadhattok örökbe, és akkor is csak újszülöttet, mert a két év korkülönbségre figyelnek (mint általában egy vsz családban is ez van).

     

    Az egyik oldalon praktikus lenne most elindítanotok az eljárást, mert kisbaba mellől majd nehezebben szakadsz el (van egy 3-4 napos tanfolyam is). Vagy most gyorsan elintézitek, de akkor biztos, hogy hosszabbítanotok is kell majd, vagy a másik lehetőség, hogy vártok egy kicsit, átgondoljátok a dolgot a baba érkezése után is, és a baba 1-2 éves kora körül elindítjátok, akkor már jobban el tudsz majd mellőle szakadni.

     

    Ha szilárd az elhatározásotok, akkor biztos, hogy most könnyebben belefér majd az időtökbe, mint baba mellett, és az is igaz, hogy ha meggondoljátok, bármikor visszamondhatjátok a dolgot.

    előzmény:
    pocmak (4323)
    2010-09-08  14:50
  2. 2010. szeptember 9. 08:384325.

    szia !

     

    gratula a babóhoz,

    én úgy tudom nem kizáró ok, amikor én jártam a felkészítő tanfolyamra szintén volt egy hasonló pár a lány már nagy pocakakkal járt és mellett várták az  örökbefogadást .

    szép napot

    gémike

    előzmény:
    pocmak (4323)
    2010-09-08  14:50
  3. 2010. szeptember 8. 15:024324.

    Szia pocmak.

     

    először is gratulálok a babókhoz. Azt nem tudom lehet e jelentkezni de próbáld meg. Gondolom ha nem az azért lehet mert hogy nézne az ki hogy a több éve várakozók közt ott ülnél nagy pocakkal. Mindenki sírva fakadna.

    Persze ez nem kizáró ok. Hiszen a törvény nem tiltja, vagy legalább is én nem tudok róla. Meg amúgy is azt hiszem hogy a két testvér között 2 évnek kell lennie hamarabb nem is kapnál babát. Meg két évig van határozat utána még meg kell hoszabítani egy évre. Ha jól emlékszem. Szóval míg 2 éves nem lesz a kisbabád addoig biztos nem kapsz kistesót, addigra meg ujból kell a hosszabítás miatt járni egy-két dolgot.

     Viszont igen sajnos az idő telik. Megkérdezhetem spontán babó? És miból gondolod hogy nem sikerül mégegyszer? Állítólag akik szültek azoknák könnyebben jöhet a második:-)

    Persze a legjobb ha telefonon érdeklődsz a TEGYESZnél.

     

    Még rgyszer nagyon gratula a kismanódhoz. És sok sikert a kistesóhoz

    előzmény:
    pocmak (4323)
    2010-09-08  14:50
  4. 2010. szeptember 8. 14:504323.

    Sziasztok!

     

    Rég jártam erre, bár folyamatosan olvasgatlak benneteket, csak nem votl mit írnom. majd most lesz.

    Szeptember 21-én megyünk bejelentkezni örökbefogadásra  és nagyjából tudjuk, hogy mire számítsunk, de van egy érdekes tényező a dologban és kíváncsi vagyok a véleményetekre.

    A helyzet az, hogy babát várok. ugye ez nem kizáró körülmény? mit fognak ehhez szólni? emiatt nyilváníthatnak alkalmatlanná örökbefogadásra? most megyünk harmadszorra, hogy egyáltalán a kérelmet befogadják, mert az elsőnél lebeszéltek, hogy lombik mellett ne. a másodiknál is lebeszéltek, hogy előbb várjuk meg a második lombik eredményét. pozitív az eredmény, megvártuk, 29 hetes a mnónk, de nem érezzük kizáró tényezőnek és ettől még szeretnénk örökbefogadni. valószínű, hogy nem lehet már gyermekünk, de nem szeretnénk, hogy egyedül nőjjön fel a fiunk, mindenkép szeretnénk, ha lenne tesója. az meg csak még szebb lenne, ha örökbefogadott tesója is lenne, meg egy spontán csodababánk is, de ennek nagyon minimális az esélye.

    Mit gondoltok? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  5. 2010. szeptember 8. 12:584322.
    Sziasztok!
    Vas megyei örökbefogadó szülőknek lesz találkozó szeptember 18-án Szombathelyen! Mindenkit sok szeretettel várunk!
    Részletek itt:
    http://vasiorokbefogadok.freeblog.hu/ 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  6. 2010. augusztus 29. 17:194321.

    Mindent megvettünk előre, berendezve állt a babaszoba, így amikor szóltak, már nem kellett kapkodni, vásárolgatni. Egyedül a tápszert, meg amit a gyerekorvos felírt babaápolási dolgokat kellett kiváltani a patikában.

    Szerintem vedd meg nyugodtan.

    előzmény:
    gemike (4320)
    2010-08-29  12:34
  7. 2010. augusztus 29. 12:344320.

    szia !

     

    köszi a választ , kérdeztem az alapítványt de ugye ők sem tudják még előre az időt.

    szerinted megvegyem előre a kiságyat ?? ti hogy csináltátok?? addigra már berendeztétek a gyerekszobát ??

    üdv

    gémike  

    előzmény:
    Moxa (4319)
    2010-08-29  10:19
  8. 2010. augusztus 29. 10:194319.

    Szia Gemike!

     

    Nálunk nyílt örökbefogadás volt, és igen itt van lehetőség arra, hogy még a szülés előtt összeismerkedjen az örökbeadó, és az örökbefogadó. Nálunk is így lett volna, de amikor mentünk volna ismerkedni, addigra megszületett a kislányunk.

    Van olyan eset, amikor már hónapokkal a szülés előtt jelentkezik az örökbeadó az egyesülethez, de az is előfordul, hogy már csak akkor, amikor megszületett a baba.

    Nem tudom, hogy az alapítványnál hogy megy, mert nem ismerem.

     

    Ha már elsők vagytok, akkor hamarosan kisbabátok lesz, szorítok nagyon.

    Mi is nagyon várjuk már a telefont, hogy megérkezzen a kishugi.

    előzmény:
    gemike (4318)
    2010-08-29  07:40
  9. 2010. augusztus 29. 07:404318.

    szia Moxa !

     

    nállatok nyílt örkbefogadás volt vagy titkos ?? ha nyilt volt lenne egy kérdésem , mennyi idővel előtte szóltak ?? a szülés előtt vagy mondjuk kb. 1 hónappal előtte hogy tudjatok ismerkedni , beszélgetni ???

    nem tudom mo-on ez hogy zajlik?? szoktam nézni a spectrumon van egy sorozat örökbefogadlak a címe . amerikában már előtte van arra lehetőség hogy megismerjék egymást a két fél.

    nállatok hogy zajlott megkérdezhetem ??? azért vagyok ilyen izgalomban mert azt mondták az alapítványnál mi vagyunk az első helyen .

     

    üdv

    gémike

    előzmény:
    Moxa (4303)
    2010-08-09  17:24
  10. 2010. augusztus 25. 07:004317.

    szia !

     

    áááá olyan hamar elszaladtak az évek . de mi azért még közben lombikoztunk is . tudom ez most nem boldogít téged.

    miért várakoztattak a hatóságok megkérdezhetem ???

    mi félév alatt megkaptuk a határoztatot , 2 éve várakozunk a tegyesznél és 1,5 éve egy alapítványnál.

    gondolom majd akkor gyorsulnak fel az események ha megcsörren a telefon .   

    úgy hallottam az újjaknak 4 év várakozást mondanak pláne aki egyedül álló annak 6 évet . de nem akarlak letörni .

    mi addig utazgattunk , lakástfelújjítottunk.

    most fogunk tapétázni hogy kész legyen a gyerekszoba ha telefonálnak .

     

    üdv

    gémike

     

    olyan kihalt volt a topik jó végre dumálni veletek lányok     

    szerintem adjátok be minnél több alapítványhoz

    előzmény:
    artistabonita (4314)
    2010-08-24  20:59
  11. 2010. augusztus 24. 21:054316.

    szia! igazad van, ez biztos erőt adna. nekem legalábbis biztosan!

    miért ilyen inaktív ez a fórum?

     

    üdv 

    előzmény:
    pagnesa (4307)
    2010-08-09  20:33
  12. 2010. augusztus 24. 21:014315.

    Szia, úhy megörültem, mikor olvastam a soraid...aztán láttam, hogy ez egy nagyon régi hozzászólás. mi történt azóta?

     

    üdv 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_770932 (1)
    2007-01-30  21:58
  13. 2010. augusztus 24. 20:594314.

    Szia! ez nagyon izgalmas! borzasztó lehet két évig csak várni, hogy csináltad? mi most kezdjük ezt az egész procedúrát, de a minisztérium egy évig váratott minket, mire elkezdhettük. nem tudom, még mennyi időbe telik, mire család leszünk, kis család, remélhetőleg babócával.

     mesélsz?

     

    üdv:

     

    artistabonita 

    előzmény:
    gemike (4313)
    2010-08-24  07:01
  14. 2010. augusztus 24. 07:014313.

    szia Pagnesa !

     

    mi is örökbefogadásra várunk , már 2 éve , a tegyesz-nél azt mondták jövőre kapunk , és még sorban állunk egy alapítványnál is .

    a múltkor érdeklődtem és ott az első helyen vagyunk .

    huuu nagyon bepánikoltam . én is szeretnék már előre vásárolgatni ( mert még nincs kiságyam ) de a férjem babonás és nem engedi . szerintetek kezdejek előre vásárolni ?? mert mostmár csak pár napig tartják bennt a szülészeten őket és 3 nap alatt nem tudok annyi mindent össze vásárolni ???

     

    most volt valami törvénymódosítás , nem rughatnak ki ha már elkezdődött a folyamat . (bár szerintem ez már arra az időre vonatkozik ha már látogatjátok a babót )

    ti hol várakoztok ???

     

    üdv

    gémike    

    előzmény:
    pagnesa (4310)
    2010-08-10  16:15
  15. 2010. augusztus 10. 21:264312.

    Szia!

     

    Mi is ugyanezt írtuk be, bár én mindig azt gondoltam, hogy ha lesz is bármi betegsége a babánknak, az biztosan meggyógyul. És szerencsére nem is lett semmi baja, de ezt előre nem lehetett tudni.

    Nem akarok kokrétumot írni, de gondolom Te is tudod, hogy ha a várandóság alatt nem  megfelelően vigyáz magára, és a babájára valaki, annak súlyos következményei is lehetnek. Pl.:nagyon hiányos táplálkozás, gyógyszerszedés, dohányzás, alkoholfogyaszás, drog, szűrővizsgálatok teljes hiánya, stb...

     

     

    előzmény:
    pagnesa (4311)
    2010-08-10  16:18
  16. 2010. augusztus 10. 16:184311.

    Moxa, mit értesaz azon hogy bevállalósak boltatok?. Mi kisebb korrigálható betegségeket elfogadunk, asztma, cukor betegség, allergiák, stb...

    Nálatok mi volt a feltétel, persze ha ez nem sértő hogy megkérdezem. de nem szándékom, csak biztos sokat számít ha esetleg tudunk különböző betegségekről is ami nem kizáró ok, mivel rendbehozhato stb....

    előzmény:
    pagnesa (4310)
    2010-08-10  16:15
  17. 2010. augusztus 10. 16:154310.

    Moxa Én is így vagyok, hogy vannak napok mikor repülök hogy de jó biztosan lesz babánk hamarosan, és vannak napok mikor meg szinte sírni tudnék hogy hova örülök mert még biztos vagy 2 év mire kopogtat hozzánk a gólyácska.

     

    Már én is vettem egy-két dolgot. mesekönyvek, játékok, és olyan jó ránézni.

    a Férjem mindig mondj mikor elkeseredem hogy biztos nem soká itt lesz velünk a mi kis babánk.

    Igen most körülöttem is szülnek " ezren".

    és az is idegesít, a mai helyzetben, mi van akkor ha megszűnik mondjuk az állásom, és akkor jön a telefon? Akkor nem is lehet a miénk?

     

    Szóval mindig van min idegeskedni, de akkor persze megnézegetem a gyönyörű babákat a gólya honlapján és az olyan jó érzéssel tölt el

     

    Köszönöm hogy írtál, és a többieknek is, jó lenne ha még írnátok fontos dolgokról, érdekességekről, akár priviben is ha ugy könnyebb.

     

    előzmény:
    Moxa (4309)
    2010-08-09  20:58
  18. 2010. augusztus 9. 20:584309.

    Pagnesa!

     

    Nekem voltak jobb, és nehezebb időszakaim a várakozás alatt. Nekem sokat segített, hogy a többi várakozóval fórumoztunk a Gólyán, és ott folyamatosan lelkesítettek minket azok, akik már sorra kerültek. Az első év nagyon gyorsan telt, viszont utána többször is magamba zuhantam. Volt egy időszk, amikor mindenki szült körülöttem, a szomszéd, a tesóm, a barátnőm, a fodrászom, ...na az kemény volt.

    Szóval kitartás, addig pedig marad az álmodozás, a tervezgetés, a vásárlás...

    előzmény:
    pagnesa (4307)
    2010-08-09  20:33
  19. 2010. augusztus 9. 20:504308.

    Mi a Gólyahírnél várakoztunk, és most is ott várunk.

    Majdnem két évet vártunk a kislányunkra. Ez viszonylag rövid idő, de mi "bevállalósak" voltunk,(egészségre vonatkozóan) így lett Ő a miénk, és ezt azóta is életem legjobb döntésének érzem. 

    Érdekes, hogy míg várakoztunk, olyan lassan cammogott az idő, aztán mikor megszületett, csak úgy repültek a napok, és már énekel, mondókázik, öltözik, folyamatosan jár a szája, olyan kis önálló már.

     

    Most, hogy tesóra várunk, megint úgy érzem, hogy sosem jön már el az a nap, amikor megcsörren a telefon, de azért bizakodunk.

    Olyan jó lenne már megint pici babázni. Már minden készen áll, kiságy beállítva, babarucik kimosva,...

    előzmény:
    ildike0523 (4306)
    2010-08-09  20:30
  20. 2010. augusztus 9. 20:334307.

    Sziasztok Lányok

     

    Én is mindig benézek, de eltűnt mindenki. Pedig Én szívesen olvasnék mindenről, ami az örökbefogadással kapcsolatos, tanácsok, mit hogyan, hova, stb... Én még csak fél éve várok. De hogy lehet azt a sok időt végig várni, hiszen türelmetlenek vagyunk. Melyik alapítványnál voltatok, tapasztalatok. Milxen volt a telefonhívás pillanata, mit éreztetek mikor megláttátok a babátokat stb....mennyit vártatok,

    Ez erőt adna nekünk várakozóknak, de nekem biztos, inkább a magam nevében beszélek.

     

    előre is köszönöm

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  21. 2010. augusztus 9. 20:304306.
    Szia!

    Köszönjük a gratulációt! Tényleg friss az élmény. A picilánnyal betelni nem tudunk.
    Hát az ügyintézés nem ment annyira simán mint ahogy mi gondoltuk, de szerintem sehol nem megy egyszerűen. Ez egy ilyen dolog.
    A kérelmünket tavaly augsztusban adtuk be és idén júliusban született meg a kislányunk. Azért volt úgymond ilyen hamar, mert ismerős volt a csajszi aki lemondott a babáról.
    Drukkolok, hogy minél hamarabb legyen teó.
    Nálatok, hogyan zajlott az örökbefogadás?
    előzmény:
    Moxa (4305)
    2010-08-09  20:22
  22. 2010. augusztus 9. 20:224305.

    Gratulálok!!

    Akkor még nagyon friss az élmény.:) Mennyit vártatok rá? Simán ment minden az ügyintézésnél?

    Olyan hamar megnőnek, használj ki minden pillanatot, amit vele lehetsz.

    Mi már tesóra várunk, türelmetlenül....

    előzmény:
    ildike0523 (4304)
    2010-08-09  20:14
  23. 2010. augusztus 9. 20:144304.
    Sziasztok!

    Én/Mi is örökbefogadó szülők vagyunk. Nekünk 5 hetes a kislányunk.
    Jó lenne veletek beszélgetni, információt cserélni.
    Puszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  24. 2010. augusztus 9. 17:244303.

    Szia!

     

    Én minden nap megnézem, hátha ír valaki.:)

     

    Nekem is most lesz 2 éves a kislányom, szívesen beszélgetek Veled, mesélj.

    Moxa

    előzmény:
    vany33 (4302)
    2010-08-08  22:08
  25. 2010. augusztus 8. 22:084302.

    Sziasztok!

     

    Nem tudom, él-e még ez a topik egyáltalán, de szívesen beszélgetnék más örökbefogadó szülővel!

    Egy 2 éves örökbefogadott kislányom van, Bogi. :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     

Címlap

top