Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Örökbefogadó szülők

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2007. január 30. 21:58
Sziasztok!
Várom azok jelentkezését, akik már örökbefogadtak, vagy csak szándékukban áll az örökbefogadás.
Tudom, hasonló topikok vannak, de mivel azok nem működnek, feltételezem, hogy vannak itt is olyanok azért, akiket érint a téma.
  1. 2010. március 2. 17:244276.

    Ppagéne, köszi a tanácsot, biztos megpróbálkozunk vele:-) max. elzavarnak úgy mint valaki mindta hogy nem nagymamát keresnek a gyereknek

     

    joodit75

     

    Tőlünk nem kérdezték meg, de nem kell szerintem azt mondani, hogy nem tudják. Azt kell hogy a szűk család tud róla. Úgy sem járnak utána, amúgy meg nem hiszem hogy ez bármiben hátrányt jelentene.

     

    A melóhellyel kapcsolatban nem tudok segíteni, munkanélkülin vagy? Akkor meg szerintem azt kell mondani hogy a gazdasági helyzet miatt leépítés volt, de azn vagy hogy minél hamarabb találj állást. és ha változás van azt bejelentitek. Nekem is az az aggodalmam hogy mire sorra kerülünk 2-3-4 év alatt még bármikor lehetünk ilyen helyzetben.

    előzmény:
    joodit75 (4275)
    2010-03-02  14:00
  2. 2010. március 2. 14:004275.

    Sziasztok!

     

    Segítséget szeretnék kérni az örökbefogadással, illetve az azt megelőzöekkel kapcsolatban, mert ahogy olvastam, sokan tapasztaltak vagytok már.

    Az egyik fontos kérdésem az, hogy amikor a "megbeszélés" vagy meghallgatás van, és arra rákérdeznek, hogy a Csalás, barárok mit szóltak az örökbefogadás tényéhez, és mi azt válaszoljuk, hogy senki nem tudja!? Mert ez a helyzet. Ebbe nincsennek beavatva. Amikor célegyenesben leszünk, majd megtudják. Vagy legalábbis a határozat kézhezvétele előtt nem akarjuk (nem akartuk) közölni. Mit szólnak ehhez a pszichológiai "vizsgán"? 

    Van-e valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalata? 

     

    A másik, hogy csak a férjemnek van állása. Ezt hogyan fogadják az eljárás során? 

     

    Most ez a két fontos kérdésem lenne. Remélem, továbbra is számíthatok rátok.

     

    Judit 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  3. 2010. március 1. 18:204274.
    "A Bölcsöt felhívni továbbra is félek, mert ekét hete töltöttem be a 40-et, de a párom még csak 35 undefined szerintetek van esély ? vagy menjek inkább a többi alapítványhoz?"



    Próba, szerencse :o)). Legyél nagyon, de nagyon alázatos, legyél nagyon, de nagyon megértő :o))). Ne hagyd ki a listádról. Ha jó a kedved, őt hagyd utoljára, ha rossz, akkor jobb előbb túl lenni rajta. Sok szerencsét, és sok sikert hozzá!!!
    előzmény:
    pagnesa (4273)
    2010-03-01  17:09
  4. 2010. március 1. 17:094273.

    Sziasztok Lányok

     

    Pénteken megyünk a helyi Gyámhivatalba, és azután már remélem ár nap és a kezünkben lesz a határozat, és indulhat az alapítvány hivogatás. Szóval hajszálnyit közelebb kerültünk a mi kis anygyalkánkra aki minket fog választani.

     

    A Bölcsöt felhívni továbbra is félek, mert ekét hete töltöttem be a 40-et, de a párom még csak 35 szerintetek van esély ? vagy menjek inkább a többi alapítványhoz?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_848822
    Torolt_felhasznalo_848822
    2010. március 1. 15:274272.

    egyetértünk. magánügyed, hogy miért és melyik külföldi országból szeretnél örökbe fogadni gyereket (s az is, hogy utána hogyan képzeled őt Magyarországon felnevelni). EZÉRT ne várj el a magyar államtól támogatást, segítséget, még kevésbé törvénymódosítást. lehetőséged van most is, hogy megtegyed, hajrá :)  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_451817 (4271)
    2010-03-01  12:45
  6. Torolt_felhasznalo_451817
    Torolt_felhasznalo_451817
    2010. március 1. 12:454271.
    Szerintem ez mindenkinek a magánügye.Kinek a pap, kinek a papné....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_451817 (4269)
    2010-02-28  17:50
  7. Torolt_felhasznalo_848822
    Torolt_felhasznalo_848822
    2010. február 28. 23:244270.

    TALÁN azért nem foglalkozik a magyar állam a nemzetközi örökbefogadással mert kevés a jelentkező rá. Mivel:

     

    a. Magyarországon INGYEN örökbe lehet fogadni

     

    b. BÁRMILYEN gyereket (szőke, kékszemű újszülöttet is és nagyobb cigány származású testvéreket is),

     

    c. mert sokan kénytelenek nyíltan örökbe adni a gyereküket és a gyerekotthonokban is van még gyerek akik örökbefogadásra várnak. 

     

    A magyar állam érthető módon először a "saját", adófizetők pénzén gondoskodásban részesülő magyar állampolgárságú, magyar nyelvű gyerekek sorsáról szeretne gondoskodni. Az örökbefogadók kevéssé érdeklik őt, az ui., hogy valaki örökbe akar fogadni az magánügye és nem állami ügy.

     

    Emellett a magyar állam és magyar civil szervezet sem fog addig nemzetközi örökbefogadással foglalkozni amíg nem muszáj (miért nem, lásd fent). Nemzetközi örökbefogadásnak ui. nagyon sok buktatója van,

     

    a. amellett, hogy drága (bár mindenki arra adja ki a pénzét - már ha van :) - amire szeretné,

     

    b. macerás, sok időbe telik és az eredmény (a gyerek) ugyanaz mintha itthonról fogadna valaki örökbe,

     

    c. azzal a kis különbséggel, hogy külföldről (általában a fejlődő országokból) örökbefogadott gyerekeknél még egy nagyon régi, profi közvetítő szervezet révén örökbefogadott gyereknél sem lehet mindig BIZTOSAN tudni, hogy a gyerek örökbefogadása legális volt-e, tehát nem rabolták el a gyereket, nem fizettek érte a szülőknek, s még sorolhatnám.

     

    Nem mellesleg - de ez ugye már az örökbefogadó kockázata - nem lehet abban sem biztos soha senki, hogy a gyerekről átadott adatot megfelelnek a valóságnak. Valamikor nagyon nem.

     

    És - ezt vsz. feleslegesen modnom mert EZ ugye nem történik meg :) egy külföldről örökbefogadott gyerek örökbefogadása óriási felkészülést igényel (amire itthon nincs tanfolyam, sőt, utánkövetés és segítség sem), ui. egy gyereket kitépnek a környezetéből és áttesznek egy teljesen más környezetbe. Más a nyelv, másmilyenek az emberek, az illatok, az ízek. Arról nem is beszélve, hogy a gyerek a saját kultúrájától, identitásának egy részétől el lesz szakítva hisz nem hiszem, hogy sűrűn járna vissza a család mondjuk Vietnamba.

     

    És a gyerek MÁS lesz. A mai Magyarországra ha nem muszáj, nem feltételenül kell  olyan gyereket hozni aki biztosan sok-sok támadásnak lesz kitéve a bőrszíne, származása, stb. miatt.

     

    Őszintén kérdezem: miért éri meg évekig - akár HAT évig is - futni egy olyan dolog után aminek a realitása ennyire kicsi? Mi a külföldi örökbefogadásban annyival vonzóbb mint a magyarországiban?  

     

    Régen írtam, de ezt most nem tudtam megállni. Információként: Haitiról NEM lehet örökbefogadni egyáltalán most, ja, és Nepálban most állították le az összes külföldi örökbefogadást.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_451817 (4269)
    2010-02-28  17:50
  8. Torolt_felhasznalo_451817
    Torolt_felhasznalo_451817
    2010. február 28. 17:504269.

    Sziasztok, hol van mindenki??? Napok óta senki nem irt?

    Szóval akit érdekel a külföldi örökbefogadás, az látogasson el a www.facebook.hu-ra. utána a keresőbe irja be "szeretnék külfödről örökbefogadni". Ott megpróbálok szervezkedni, és nem csak én hanem mások is probálkoznak, ráadásul infokat is megtudhatok. sziasztok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_389661 (1)
    2007-01-30  21:58
  9. 2010. február 23. 22:564268.

    Sziasztok!

    Valaki tudja mi a teendő ha EU-s országból szeretne valaki örökbefogadni vagy ez lehetséges valahogy?? 

     

    B.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_389661 (1)
    2007-01-30  21:58
  10. 2010. február 23. 21:234267.
    Igen, én is úgy tudom, hogy most egy-két évig móratórium van, nem lehet öf-ni Haitiről. Nem működnek a hivatalok, teljes káosz van, nem tudják biztosan, hogy tényleg mi lett az adott gyerek szülivel, élnek-e vagy sem, nincs is ügyintéző, aki ennek utána tuna járni, szóval Haitiről majd 1-2 év múlva lehet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_451817 (4266)
    2010-02-22  11:10
  11. Torolt_felhasznalo_451817
    Torolt_felhasznalo_451817
    2010. február 22. 11:104266.

    Sziasztok, igen mi próbáltunk utána járni a haiti örökbefogadásnak. Felhivtam a baptista szeretett szolgálatot és elöször nagyon kedvesek voltak és mondták, hogy hivjam őket 2-3 hét múlva és megpróbálnak segíteni. Felhívtam őket pár hét múlva és elmondták, hogy jelentősen megváltozott a helyzet és nem tudnak segíteni, mert külpolitikai problémák adódtak. Próbálkoztam ezután a minisztériumtól infót szerezni, sőt van a családnak egy nagyon jó amerikai barátja is, akiről azt gondoltuk tudna segíteni, de senki semmit.

    Akkor müködhetne a dolog,ha kimennék, kint elindítanánk az örökbefogadást, végig kint lennénk, tolmácsot kell fogadni, szállást (ami nem 3 nap...), repjegy, stb...

    Örült sok pénz, és szerintem a hatóságoknak is kellenne egy kicsit.....

    Szóval feladtam.

     

    Más. Az én férjem munkanélküli 1 éve. De nekünk nem szóltak semmit, csak annyit, hogy ha lesz munkahelye szóljunk.

     

    Hallotta vki, a ripotot a rádióban( nem tudom melyik adón, múlt héten). Arról szólt, hogy az öf elméletileg magán ügy, akár nyilt vagy titkos, de, hogy mindenféle hivatal, még a plgármesteri is kap értesítést az öf-ról. És, hogy ez milyen procedurának és pletyinek teszi ki a szülőket.(belegondoltam, hogy mi is faluban lakunk)Hát egy kicsit kezd elmenni az egésztől a kedvem.

     

    A másik. Bözse 37! Mi 0-3 éves korig adtuk meg a kort.De a Tegyeszes nő, megakart győzni minket, hogy csak 1 évig legyen. Ráadásul, mi mondtuk, hogy inkább nagyobb gyermeket szeretnénk, nem tetszett, hogy ő akarta megmondani, hogy én milyen korút fogadjak örökbe.Ez az én, mi döntésünk, miért kell megkérdőjelezni??? Másnak nem volt ilyen tapasztalata?

     

    Hát most eleget szövegeltem, sziasztok, olyan jó ide irni

    előzmény:
    pazsua (4263)
    2010-02-20  08:12
  12. Torolt_felhasznalo_848822
    Torolt_felhasznalo_848822
    2010. február 22. 09:054265.

    Sziasztok,

    szeretném felhívni a figyelmeteket egy programra, valamint szeretném ajánlani az Esőcseppek Egyesület honlapjának "Könyvismertetők" menüpontját, amely egy új, az örökbefogadással általánosságban foglalkozó, sok hasznos információt tartalmazó összefoglalóval bővült:
    http://www.esocseppek.hu/menu/irodalom.html

    Eszter


    Szeretettel várunk minden érdeklődőt (örökbefogadókat és örökbefogadásra készülőket egyaránt) az Esőcseppek Egyesület családi találkozójára.

    Program:
    9.30-9.45 Érkezés
    9.45-10.00 Rövid bemutatkozás
    10.00-10.30 Előadás: "A roma gyerekek örökbefogadása Magyarországon nevezhető-e vegyes etnikumú örökbefogadásnak (transracial adoption-nak)?"
    10.30-12.00 Beszélgetés a témáról
    12.00-13.30 Közös ebéd (amelyhez, ha van rá lehetőségetek, kérjük, hogy hozzatok egy kis enni- vagy innivalót) és társasági élet

    Helyszín: Budapest, VII. kerület
    Időpont: 2010. március 20. (szombat)

    A program alatt a szomszédos teremben a gyerekek számára felügyeletet és külön tevékenységet szervezünk.

    További részletekről az info@esocseppek.hu e-mail címen érdeklődhettek és kérjük, ugyanitt jelezzétek részvételi szándékotokat is.

     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_346396
    Torolt_felhasznalo_346396
    2010. február 21. 21:594264.

    Szia Emili9!

     

    Igazad van, külföldön ez teljesen természetes, de szerintem itthon még nem. Na, de végül is minek aggodalmaskodni. Remélem, hamarosan kapunk egy helyes kis babát és úgy szerethetjük majd, mintha a mi vérünk lenne.

    Egyébként már én is kezdtem új életet, egyszer nagyon kevés választott el attól, hogy átköltözzem a másvilágra. Azóta sokkal nyitottabb vagyok az újra és az apró dolgoknak is jobban tudok örülni. Már annyi nehézségen átmentem mire ide jutottam, hogy remélem, most már csak a jó jön.

    A haiti árvák nekem is megmozgatták a fantáziámat. Végül is a férjem sem ellenkezik nagyon, de ő jobb szeretne fehér bőrű babát. Meg is kérdeztem a Tegyesz-ben, hogy mi a helyzet a haiti gyerekekkel, de nem tudtak érdemben semmit sem mondani. Te tudsz valami konkrétumot? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_451817 (4254)
    2010-02-17  22:05
  14. 2010. február 20. 08:124263.

    Sziasztok!

     

    Láttátok már a "Fiú a marsról" című filmet? Ma ismét adják a HBO 2-őn 19.15-kor. Én már többször láttam, nagyon aranyos film. Egy íróról szól aki örökbefogad egy kisfiút....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2010. február 19. 13:534262.

    szia mkz

     

    Én kérdeztem a keresetigazolásos dolgot, és köszönöm hogy leírtad ezeket.

     

    mert ez a félelmem hogy a hosszú várakozás alatt ami tudjuk hogy 3-4 év is lehet ohatatlanul bekövetkezhet főleg a mai gazdasági helyzetben hogy munkanélkülivé válik valamelyikőnk. És mi van ha pont akkor csörögnek hogy meg van a picink. akkor mi van? nem is kaphatjuk meg?

     

     

    és ez az uj rendelet ami május1-én lép érvénybe az is szörnyű, hogy 60 napig vagy 6 hétig húúúú ez nem mindegy de most összezavarodtam, lesz joga újszölőttnél a szülő anyának változtatnia hogy még is kell neki a gyermek.

    Szóval nevljük imádjuk és akkor még vissza vehetik! Hallottatok erről?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_913153 (4259)
    2010-02-18  17:31
  16. 2010. február 18. 18:164261.

    Szia!

    Ha a jelentkezéskor 1-3 évet adtatok meg, és pici babát szeretnétek akkor azt még a pszichológiai vizsgálatig megváltoztathatod. Ha már megvolt, és véltoztatni szeretnél 0-3-ra akkor újra kell menni a pszichóra.

    A határozat egy kicsit hosszabb idő volt nálunk, de úgyis a jelentkezés számít.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_451817 (4254)
    2010-02-17  22:05
  17. 2010. február 18. 17:544260.

    Szia Gemike!

     

    Elkeserítesz....... tudom hogy milyen hosszú a sor és milyen sokat kell várni, csak türelmetlen vagyok. Minden megyében így van, nagyon sok a várakozási idő.  Persze csak ha vannak kikötéseid. Roma származású gyereket egy éven belül adnak de mi nem szeretnénk. A kor megjelölésnél 2-6 évig adtunk meg.

     

     

    előzmény:
    gemike (4257)
    2010-02-18  05:49
  18. Torolt_felhasznalo_913153
    Torolt_felhasznalo_913153
    2010. február 18. 17:314259.

    Bocs mindenkitől, de csak ritkán járok erre. Megpróbálok válaszolni a kérdésekre, feltevésekre.

     

    Ahogy azt valamelyikőtök már írta a kereseti igazolást egyszer kell bemutatni a Gyámügyön. 

    Mit kell bejelenteni és mit nem a TEGYESZnél? Mi költöztünk is, munkahelyet is váltottunk, sőt munkanélküli is voltam egy ideig a várakozás alatt, de eddig még semmit nem jelentettünk sehol. Majd amikor jön a gyerek, akkor úgyis minden igazolást újra ki kell kérni.

     

    Alapítványok, Egyesületek: mindegyik alapítvány azzal a céllal jött létre, hogy a krízishelyzetben lévő terhes nőket védje. Segít megoldani a helyzetüket, és az elsődleges céljuk az, hogy a születendő gyermek a vérszerinti szülővel maradjon.

    Egyrészt a várakozás 3-4 évét beleszámolva, másrészt a terhes nők kívánságait figyelembe véve ragaszkodnak a 40 év, vagy inkább az alatti korhoz. Ahogy cikkekben ti is olvashatjátok a terhes nők, lányok között nem kevés a tinédzser, a fiatalabb korosztály, akiknek gyakran az anyja olyan koru, mint amilyen korban mi vagyunk. Ők sokszor kérik, hogy fiatal anyukát szeretnének a gyereküknek, de volt olyan 40-es terhes is aki saját magát már túl öregnek tartotta, ezért is akart fiatalabb anyát a gyerekének. 

     

    Önéletrajz: mindenhova magatokról, a családotokról kell írni. Mi annó külön-külön írtunk a férjemmel. Kicsit a gyerekkorunkról, testvéreimről, iskolákról, munkahelyekről, hobbiról, nyaralásokról, hogyan jutottunk el az örökbefogadásig. Ez azért kell, hogy egy kicsit megismerjenek minket, hogy mégis milyen típusú, beállítottságú, érdeklődéskörü pár vagyunk, mert mihozzánk kell valahogyan "bepasszítani" a gyereket. 

    Bölcsőhöz jó nyálas, kicsit szívszaggatós önéletrajzot érdemes beadni, diploma, jó anyagi háttér, teljes család, nem túl idős nagyszülőkkel biztos befutó. És kitartás. 

    Bocs, de nem emlékszem melyikőtök írta, hogy elküldte a Bölcsőnek a jelentkezést, de nem is válaszoltak rá. Én annó a jelentkezésünk után kb 1 hétre felhívtam telefonon, és rákérdeztem, hogy megkapta-e. Ezt neked is érdemes megtenni és kérdezd meg, hogy mikor tudtok találkozni, mert nála csak a személyes találkozó és a befizetett csekk után lesztek benne a nyilvántartásban. 

     

    Emili9, csodálkoztam is, hogy a Gólyahírről volt rossz véleményed, de azóta helyesbítettél is.

     

    Most hirtelen ezek jutottak eszembe. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2010. február 18. 07:064258.

    Jó reggelt Lányok

     

    Olyan elszomorító ez a kor kérdése, hiszen elég sok rossz dolgon megy mindenki keresztül aki eljut idáig hogy belevág az örökbefogadásb, és még is mi vagyunk akitet megszólnak, sőt elítélnek, vagy még rosszab. De mikor eldönti egy pár hogy gyereket akar nem az az első gondolata hogy előtte gyorsan adjuk be a papírokat, mert kifutunk az időből, és mi van ha ne sikerül természetes utón gyerekünk, vagyis vérszerinti. És persze hogy mennek az évek a próbálkozásokkal, lombikkal, hogy persze hogy szinte 40 évesek vagyunk.

     

    Én magam is múlt héten töltöttem be a 40-et. Ha belegondolok és csak azt hallom hogy az már milyen öreg az nagyon rosszul esik. Bár én talán a génjeimnek és a 10 év versenyszerű sportnak is köszönhetem biztosan, de még az orvosaim is rákérdeznek, hogy mennyi is vagyok, és elcsodálkoznak. De hát a tény az tény.

     

    És ami igaz hogy egy 25-30 éves szülővel is történhet bármi ami miatt egyedül marad a gyerek, vagy éppen idősebbnek néznek ki a szülők mint valójában.

     

    Szóval mindenki érezze magát fiatalabbnak, fittnek, törődjön magával és akkor jobb lesz lelkileg is a várakozás.

     

    Pusszancs mindenkinek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2010. február 18. 05:494257.

    szia Pazsua!

     

    nem akarlak elkeseríteni mi is 0-3 éves korig jelöltönk be és nekünk is 3 várakozást mondtak . és felhívtam őket nem nagyon biztattak , azt mondják kevés gyerek születik . tavaly 40 babót adtak örökbe a tegyesz-nél .

    engem sem zavarna ha nagyobbacsak lenne (csak már itt lenne ) tudod azt mondják 2 éves kora körül derül ki ha autista , leglább ez is kizárva .

    gémike

     

    előzmény:
    pazsua (4245)
    2010-02-15  20:26
  21. 2010. február 18. 05:444256.

    szia !!

     

    Gondolj a Jakupcsek Gabira , ő is 45 volt amikor szült , sőt egy csomó hírességet tudnék sorolni . nem önzőség !!! meglátod megkapjátok a babát és az összes kétséged elillan !!!

     

    gémike

     

    bár csak már ott tartanánk .  az együtt az életért alapítványnál tényleg

    nagyon aranyosak , voltunk náluk találkozón. ott mi a 11-ikek vagyunk a sorban , ez biztató , de sajnos 1 év alatt 1 babát adtak örökbe .

    ők inkább arra specializálódtak hogy rábeszéljék a tinit hogy tartsa meg a babát. rendeződjenek az életkörülményei.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_346396 (4251)
    2010-02-17  21:28
  22. 2010. február 18. 01:284255.

    Szia!

    Ha 1-3 évet adtok még bébit nem kaphatok, mert a határozatba beleírják a gyerekkorát is. 0-3 évig ad meg, hogy ha bébit sodor felétek a sors őt is megkapjátok.

    Igazad van az én keresztlányom anyja 41 évesen szülte a fiát és mostmár 16 éves tünemény kamasz fiú.

     

    B.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_451817 (4254)
    2010-02-17  22:05
  23. Torolt_felhasznalo_451817
    Torolt_felhasznalo_451817
    2010. február 17. 22:054254.

    Szia Erika, bár én csak 34 éves vagyok, de azt gondolom, hogy nem a kor az ami számít. Lehet, hogy blödség, de van aki 61 évesen kezd új életet, és mi az amit te nem tudsz majd megadni a gyerekednek 60 évessen?

    Azt gondolom, hogy csak nálunk ilyen " korlátoltak az emberek,külföldi országokban bevett gyakorlat, hogy a nők 35 évnél elöbb nem is szülnek csak késöbb és 40 éves nők gyakrabban vállalkoznak szülésre(és öf-ra).

    Az a lényeg, hogy te a szívedben mit gondolsz, szeretnél-e gyermeket neveli vagy nem...

     

    A másik olvastam, hogy többen megjelöltetek, 3 éves korig gyereket,hát képzeljétek, nálunk tegnap volt a Tegyeszes hölgy látogatáson. Ismét szóba került gyermek megjelölt kora, mi 1-3 éves korúgyermeket szeretnénk, hát teljes erőbedobbással leakart beszélni. És nekem ez nagyon nem tetszett.Miért nem én dönthetem el mit akarok? És lehet, hogy a sors majd egy kisebb babát sodor felénk, de ő ne akarjon engem győzkődni!!!

     

    Képzeljétek a másik, március 20 -27 a tanfolyamunk időpontja. Tulajdonképpen 2 hete jelentkeztünk, voltunk egy pszichologiain, tegnap családlátogatás, jővőhéten egy pszi.-ai és a tanfolyam, utána csak a határozat, ami kb. egy hónap. Persze talán utána lesz a legrosszabb.....Ti nem gondolkodtatok a haiti árvákon....minden ezzel van tele???Sziasztok

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_346396 (4252)
    2010-02-17  21:33
  24. Torolt_felhasznalo_346396
    Torolt_felhasznalo_346396
    2010. február 17. 21:374253.

    Sziasztok!

     

    Az egész babaváró társaságtól szeretnék segítséget kérni. Miért nem hagyta a rendszer, hogy az e-mail címemtől különböző felhasználó néven regisztráljak? Hogy lehetne megcsinálni, hogy úgy mint nektek, nekem is egy név jelenjen meg a freemail címem helyett?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_346396
    Torolt_felhasznalo_346396
    2010. február 17. 21:334252.

    Szia Pazsua!

     

    Köszi a vigaszt, de én úgy veszem észre, hogy a szülés és a csecsemő még ma is inkább a fiatalabb korosztályhoz kötődik az általános vélemény szerint. Pl. a munkahelyemen kifejezetten elítélik azokat, akik 40 fölött szülnek. Nem tudom, hogy fogják fogadni, ha egyszer csak bejelentem, hogy nekem most LETT egy kisbabám.

    De nem is ők az érdekesek, hanem a baba. Mit fog szólni nyolcadikos korában, hogy az ő anyukája már lassan nyugdíjas?

    Látom, korban elég közel állunk egymáshoz és irigylem a céltudatosságodat. Én is elszánt voltam, de mióta egyre többször találkozok az eljárás során olyanokkal, akik felhívják a figyelmemet a koromra, eléggé elgondolkodtam. Biztos, hogy jót teszek azzal a kisgyerekkel? Persze, mindent meg fogok neki adni amit csak tudok, emberileg és anyagilag is. De öreg leszek hozzá, nem? 

    előzmény:
    pazsua (4242)
    2010-02-15  18:56

Címlap

top