Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Rosacea

Torolt_felhasznalo_386546
Torolt_felhasznalo_386546
Létrehozva: 2007. január 24. 15:35

Hali!

Olyanok segítségét kérném akik hasonló cipőben járnak mint én. Kiderült, hogy rosaceás vagyok. Könnyen kipirulok és ég az arcom.( meleg, hideg, fűszerek) Érdekelne, hogy van-e valakinek jóbevált kréme? Kipróbálta-e már valaki a lézeres vagy az ipl kezelést ebből a célból?

Várom a tapasztalatokat!

  1. Torolt_felhasznalo_311599
    Torolt_felhasznalo_311599
    2007. március 1. 22:0226.
    Nem írtam az előbb, hogy amivel kezdeni kell az a diéta-diéta-diéta (no kávé, no alkohol, no fűszeres) és igyál sok vizet! Sok helyen írnak erről, érdemes utánanézni.
    Szia.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_311599 (25)
    2007-03-01  21:27
  2. Torolt_felhasznalo_311599
    Torolt_felhasznalo_311599
    2007. március 1. 21:2725.
    Én a rosacea-info című oldalon található krémeket használom. Igaz többfélét krémet kell használni, de nem vörös az arcom, nem ég, nem viszket és a pattanások sincsennek. Az IPL-ről és a lézerről sajnos nincsennek tapasztalataim.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_386546 (24)
    2007-02-07  09:22
  3. Torolt_felhasznalo_386546
    Torolt_felhasznalo_386546
    2007. február 7. 09:2224.

    Szió ÉdesMaci

    Olvastam, hogy a kozmetikusodtól kaptál krémet és ampullát. Remélem használni fog és leírod a tapasztalataidat, mert nekem is nagyon nagy szükségem volna valamire, mert már nagyon utálom, hogy állandóan ég az arcom. Egyébként te melyik fajtába tartozol, mert ugye az sem mindegy. Nekem a bőrpír jelent nagy gondot. Eddig nagyon sok krémet kipróbáltam (La Roche, Avene,)de egyik sem használt. Talán még a DM-ben vásárolt Alverde krém ér vmit, de ez sem az igazi. Minden reggel arra ébredek, hogy ég az arcom, és ez teljesen tönkreteszi a napomat.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_840098 (23)
    2007-02-06  16:25
  4. Torolt_felhasznalo_840098
    Torolt_felhasznalo_840098
    2007. február 6. 16:2523.

    tegnap voltam IPL kezelésen, de szőrtelenítés miatt a kozmetikusomnál és tőle megkérdeztem, mit tenne az arcommal. azt mondta ad rá krémet meg ampullát és azzal kenegessem és jobb lesz. meg úgy fogjuk csinálni, hogy az ampulla egyik felét beultrahangozza a bőrömbe a másik felét meg megkapom otthonra...

    őszintén szólva nem merem megvillantatni az arcomat. inkább kenegetem...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_195793 (21)
    2007-01-31  20:02
  5. ppp
    ppp
    2007. február 1. 10:1822.

    Kiegészíteném Beababa információit:

    A rosaceában három tünet a jellemző: 1. bőrpír 2. értágulatok 3. kis csomócskák, amelyek a kamaszkori pattanásra emlékeztetnek.

    A tapasztalt bőrgyógyáz nem "általában" kezeli a rosaceát, hanem a három tünet súlyosságától függően. Például a csomócskákra való elsősorban az antibiotikum és más krémek, ezek az értágulatokra nem hatnak. Az értágulatokat viszont lehet kezelni lézerrel / IPL-lel. Sajnos a lézer (és az IPL) tehát csak olyan értelemben 100%-os, hogy az értágulatokat valóban el tudja tüntetni, de a "pattanásokra" egyáltalán nem hat és nem is tudja megelőzni az új értágulatok kialakulását.

    A bőrpírt a legnehezebb kezelni a három közül, többek között diétát szoktak ajánlani, hogy legalább ne fokozódjon a bőrpír.Nem egyértelmű, hogy létezne olyan diéta, amely pl. a "pattanások" számát csökkentené - bár van ezen a téren is biztató próbálkozás.

    előzmény:
    Beababa (14)
    2007-01-24  18:46
  6. Torolt_felhasznalo_195793
    Torolt_felhasznalo_195793
    2007. január 31. 20:0221.

    Miért, nem mindenhol bőrgyógyász kezel? Lézeres kezelés bőrgyógyásznál ezelőtt két évvel kb. 60 ezer Ft volt, és ez csak az orrom lett volna, ami nem túl nagy felület. Az IPL a bőrklinikán ahogy számolgattam 100 e felett van, és mind a kettő csak egy évre szól, vagy még addig sem.

    Sajnos krémet eddig még nem tudtak jót adni, igazából semmivel nem tudom kezelni, pedig már sokmindent kipróbáltam. Persze vannak sok-sok ezres krémek, meg egyebek, de erre még gyűjtenem kell.

    Van valami jó ötleted, amit érdemes lenne kipróbálni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_840098 (20)
    2007-01-29  20:52
  7. Torolt_felhasznalo_840098
    Torolt_felhasznalo_840098
    2007. január 29. 20:5220.

    szerintem nem kell százezreket költeni rá, csak olyan helyre menj el ahol bőrgyógyász csinálja a kezelést. én is olyat kerestem, de még nem mentem el az illetőhöz.

    krémekkel biztos napi szinten karban lehet tartani a dolgot, de lehet érdemes megkeresni vele egy IPL-es orvost is aki referenciákat is tud mutatni neked.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_195793 (19)
    2007-01-29  20:04
  8. Torolt_felhasznalo_195793
    Torolt_felhasznalo_195793
    2007. január 29. 20:0419.

    Szia Beababa!

    Látom, te értesz hozzá! Tudnál nekem is segíteni? Sajnos én is a rosaceától szenvedek, de én már ott tartok, hogy állandóan jönnek ki azok az undok gyulladt csomók, nagyon fájnak, eszméletlen ronda, és elmúlni semmitől sem akar. Bőrgyógyász sem tud vele mit kezdeni, az utolsó találkozásunknál azt mondta ezzel együtt kell élni. Túl vagyok már egy csomó antibiotikumon, krémen. Ez a villanófényes kezelés biztos jó lehet, de nincsenek 100 ezreim, hogy megcsináltassam. Ráadásul ezt évente ismételni kell, úgy tudom.

    Valami jó gyulladásgátló krém kellene, létezik ilyen?

    előzmény:
    Beababa (14)
    2007-01-24  18:46
  9. Torolt_felhasznalo_386911
    Torolt_felhasznalo_386911
    2007. január 26. 15:0118.

    Sziasztok! Erről a betegségről még nem hallottam, de nekem is hasonló tüneteim vannak: ha kicsit idegesebb vagyok, vagy ha meleg van, vagy ha egy kis alkoholt is iszom előjönnek a piros FOLTOK az arcomon, nyakamon, dekoltázsomon. Látta már pár orvos de egyik sem mondta hogy akár ez lehet a bajom(mondjuk nem e miatt mentem csak ideges voltam és persze kijött). Nagyon utálom, elég kínos, mert mindig megkérdezik tőlem, hogy ez természetes-e, hogy ilyen piros vagyok, eddig azt válaszoltam, igen, de már egyáltalán nem vagyok biztos benne! Szerintetek? A bőrömmel szintén van bajom, nem pattanás annál rosszabb (olyan mint a mitteszer, de sokkal több minden jön ki belőle, mint az átlagosból, olyan meg nem érett pattanás). Külsőleg nem is lehet kezelni. Most Diane 35-öt szedek, ettől kicsit normalizálódott a helyzet. Előtte szedtem Roaccutant, de a bőrpír attól sem múlt el! Már nem tudom mit csináljak? Kérlek segítsetek! Előre is köszi! Niki
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_840098
    Torolt_felhasznalo_840098
    2007. január 25. 09:4217.

    Nem az volt a baj, hogy Ilcsit kentek az arcomra, hanem egy csípős paprikakrémet amitől úgy éreztem, hogy meggyújtották az arcomat. majd egy hétig kellett reggelente sminkkelni meg alapozót felvinni, hogy utcára tudjak menni...

    nem sok kellett, hogy visszamenjek és eltörjem a csaj kezét..

    túl vagyunk rajta....

    szóval szőlőmagos krémeket kellene az arcomra kenni? én avont használok és azok úgy láttam nem bántják. van egy jó kis cold creme krémjük és az nagyon jó az ilyen randa, hideg, szeles időben.

    előzmény:
    Beababa (8)
    2007-01-24  17:17
  11. 2007. január 24. 19:2316.

    A barátnőm Angliában dolgozik, neki normál bőre volt, de amikor kiment, hasonló lett a bőrképe, mint neked. Szerintem az éghajlat is teszi...  Én akkor kiegyensúlyozó krémeket adtam neki, attól jött rendbe! Nem tudod Írországban milyen professzionális termékek a legkeresettebbek? Csak úgy kiváncsi lennék, ott mi "számít jónak"! Fodrászok milyenek? Abban is jobbak vagyunk?

    ÜDv, Bea 

    előzmény:
    Anchor (15)
    2007-01-24  19:04
  12. 2007. január 24. 19:0415.
    Majden talált....Írországról van szó...de az USA-ban élő sogornőm is csak Mo-on meg kozmetikába...azt mondta, hogy egy otthoni komplett kezelésért minimum elkérnének ott 300 $-t is és akkor sem biztos, hogy azt kapnád amit itthon full extrásan.... . Különben kombinált bőröm van az orromnál homlokomon államon zsírosabb a többi hyelyn száraz vízhiányos...
    előzmény:
    Beababa (13)
    2007-01-24  18:27
  13. 2007. január 24. 18:4614.

    Még egy rövid segítség:

    Bőrgyógyászhoz menve rosaceával, először krémet ír fel a doki: Metronidazo, erythromycin, tetraciclin

    ha nem válik be, jön az antibiotikumos kezelés. minocyclin, doxyciclin

    ha semmi nem válik be, jön a léteres terápia, de ez 100%-os!

    Sajnos sokan mindenféle "hókuszpókusz" kezelésre járnak vele, pedig ez tényleg a bőrgyógyász asztala!  

    Bea

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2007. január 24. 18:2713.

    Melyik országban vagy, hogy gyanta sincs? Amerika, vagy talán Anglia?

    De, ha jó a kozmetikusod, akkor a legtöbb dolgot meg tudod magadnak csinálni, és egy évre el tud látni jó tanácsokkal! 

    Nekem is sok olyan vendégem van, aki külföldön él, és általában évi kétszer jut el hozzám a kozmetikába. Van akit megtanítottam gyantázni,és van akinek az arcápolásra kell nagyon odafigyelnie,  külföldön mégsem akartak a bőrével kezdeni semmit. Én leírtam neki pontosan, milyen a bőtípusa, és mit kérjen a kozmetikustól külföldön, akkor már megcsinálták neki! vicces, nem? (Ez most nem a magam fényezése, félre ne értsd, csak néha elájulok, milyen szakemberek vannak itt-ott). 

    Szóval, ha nem csak itthon jutnál el kozmetikába, akkor ami soha nem árt (nem tudom milyen a bőrtípusod, csak hogy rosacea is jelentkezik rajta), az a hidratáló nyugtató pakolások, ultrahangos vitaminfeltöltés, mikromasszázzsal méregtelenítés! Szerintem ilyeneket kinn is csinálnak

    Szia,

    Bea

    előzmény:
    Anchor (12)
    2007-01-24  18:06
  15. 2007. január 24. 18:0612.

    Szia,

    Nagyon kimerítő választ adtál  igen ezek profeszionális készítmények, de évente csak 1x megyek kozmetikushoz  amikor Magyarországon vagyok...sajnos itt nem olyan alaposak mint otthon így inkább hozok magammal ami kell...pl itt nincs gyatnázás a kozmetikákban szóval ma már azt is magamnak intézem itthon... 

    előzmény:
    Beababa (11)
    2007-01-24  18:00
  16. 2007. január 24. 18:0011.

    Szia!

    Arra nem válaszoltam az előbb, hogy a tied valószínüleg mechanikai, csak nem a szemcsékkel peelingez, hanem a száradt anyag dörzse a radír.

    Bea

    előzmény:
    Anchor (9)
    2007-01-24  17:21
  17. 2007. január 24. 17:4510.

    Szia!

    Igen, az E-vitaminnak nagyon jó hatása van! Ezenkívül igyál minél több ásványvizet, egyél sok gyümölcsöt, és nagyon fontos a napi arcápolás! Nyugtató hatású arclemosó gél, nyugtató tonik, érfalerősítő hidratáló krém vagy gél. És ez napi kétszer.

    a bőrradír: a mechanikaiban szemcsék vannak, például jojobagolyó, magörlemény, korallörlemény, stb... Ez  neked nem jó. A kémiaiban   savak vannak, ennek - kötelezően rajta kell legyen-. Ez sem jó neked, mert túl erős, inkább korpás seborrhoeára ajánlott. Ez az AHA sav tartalmú, hámlasztó szerű. A biológiaiban  enzim van. A legjobb, ha papin enzim található benne.

    Írod, hogy Gigi-t használsz, tehát jársz kozmetikushoz, és bár termékeiben részletesen nem ismerem ezt a márkát, de biztosan van biológiai peelingje. Érdemes kozmetikustól venni professzionális terméket, mert egyrészt jobb, mint bármelyik úgymond bárki által a polcról levett kozmetikum (természetesen vannak jó márkák, de a professzionális mindig többet nyújt),

    másrészt pedig a kozmetikus amellett hogy a bőröd rosaceás, az nem a bőrtípusod! Tehát ő megállapítja a bőrtípust, és arra ad megfelelő krémet figyelembe véve a rosaceát!

    Üdv, Bea

    előzmény:
    Anchor (9)
    2007-01-24  17:21
  18. 2007. január 24. 17:219.
    Nos a bőrradírral megfogtál...felkenem szérad dörzsölöm akkor ez milyen???  A többi nagy segítség...tudod mostanában egyre több E vitamint tartalmazó ételt eszem és mindtha szebb lenne a bőrőm...pl avokadó kesudió fenyőmag....
    előzmény:
    Beababa (8)
    2007-01-24  17:17
  19. 2007. január 24. 17:178.

    szia!

    Sokat tud segíteni, ha piros-fekete színű gyümölcsöket eszel! Szeder, málna, eper, szilva.. Ezenkívül a sok C vitamin tartalmú gyümölcs antioxidáns, ez is jó: mandarin, narancs

    -viszont!!!  A gyümölcsöket enni kell és nem pakolásként fölkenni! Mint ahogy ÉdesMaci lejjebb említette, neki Ilcsit tettek az arcára. A laikus ember azt mondja, zöldség, gyümölcsből van az Ilcsi kozmetikum, biztos jó lehet. Nos, a gyümölcs, zöldségtől elég savas mindegyik kozmetikuma, és ez nem túl jó a bőrnek a vérbőségfokozó hatás mellett. (Ami egyébként kis mértékben jó, na de nem paprika formájában, hanem egy enyhe szőlőmagolajos masszázs, vagy ilyesmi képébe stb... )

    Írod, hogy radírt használsz, az nagyon jó minden bőrtípusra heti egy alkalommal. Bőrradír van mechanikai, kémiai, biológiai. A rosacea esetén csak a biológiai peeling a megfelelő!

    Tudtam segíteni? Remélem igen, üdv

    Bea

    előzmény:
    Anchor (6)
    2007-01-24  16:15
  20. 2007. január 24. 17:167.
    Már volt ilyen topik, Bőrpír-rosacea pl., de még több is.
    Olvasd el, hivatkozik honlapokra is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_386546 (1)
    2007-01-24  15:35
  21. 2007. január 24. 16:156.

    Szia, szerintem első vagy második fázisu lehetek (de orvosnál még nem voltam) meniskor jön ki és akkor jobb ha semmilyen kozmetikumot nem használok....egyébitánt Gigi aloés krémet használok és arclemosó tejet, no meg persze hetent bőrradírt....Az étkezést említetted, de mondjuk én tudok olyan ételt mondani amiben sok a szőlőmagolaj?   valami gyakorlatibb ételt vagy összetevőt tudsz még mondani....

    Köszi a válaszodat! 

    előzmény:
    Beababa (4)
    2007-01-24  15:55
  22. 2007. január 24. 15:565.
    Szia! En febr.16-an megyek az elso lezeres kezelesre. Ha erdekel, keress meg utana.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_386546 (1)
    2007-01-24  15:35
  23. 2007. január 24. 15:554.

    Kedves Atir 70!

    Én kozmetikus vagyok, gondoltam tudok neked picit segíteni.

     A rosaceáról azt kell tudni, hogy 5 fázisa van. Ha az első kettőben vagy benne, akkor még nincs nagy baj, csupán figyelned kell, hogy érfalerősítőben gazdag ételt egyél, illetve, hogy érfalerősítőt tartalmazó (pl. szőlőmagolaj) krémet használj. Ezenkívül kerülni kell a szaunát, nem szabad dohányozz, és alkoholt is minimálisan szabad fogyasztanod. Kozmetikus nem kezelheti (még ha valaki ajánlja, hogy ő tudja, akkor sem!).

    Én homeopátiában ezzel kapcsolatba nem hiszek, persze lehet, hogy van akinek használ.

    Ami viszont 100 %-osan megoldja a problémát, hogy amennyiben már látható állandóan a hajszálértágulat, akkor villanófénnyel bőrgyógyász megoldja. Ez a villanófény, hasonló, mint a szőrtelenítésnél.

    remélem segítettem, üdv

     

    BEa 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_386546 (1)
    2007-01-24  15:35
  24. Torolt_felhasznalo_840098
    Torolt_felhasznalo_840098
    2007. január 24. 15:523.

    Szia, nekem is az a bajom, most gondolkozom az IPL kezelésen, de még nem mertem belevágni.

    hol jobb, hol rosszabb a képem. a rozex nevű gélt kaptam rá, kenegetem, de nem sokat használ. vagyis van amikor szinte eltűnik, de van amikor ég az arcom. ami nem jó rá az a tömény szesz,a főszeres ételek, a hideg, a meleg, a szauna, a kiszáradás... tehát jó sok folyadékot kell inni és akkor alig lehet észrevenni... télen pedig jól kend be zsíros krémmel az arcodat és az is véd. sőt, a smink is véd.

    és kerüld el a kosztolányin az ilcsi kozmetikát, ugyanis ott az egyik nő nekem csípős paprikakrémet kent a rosaceás arcomra. ne tudd meg, hogy néztem ki utána.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_386546 (1)
    2007-01-24  15:35
  25. 2007. január 24. 15:422.
    Ismerek egy 60 körüli hölgyet, akinek nagyon súlyos ilyetén bőrbaján a homeopátia segített. (A bőrgyógyászok lemondtak róla.) Javulást!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top