Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lakásdizájn ötletek - képe

Torolt_felhasznalo_206455
Torolt_felhasznalo_206455
Létrehozva: 2007. január 18. 18:52

Biztosan sok ilyen topic van, viszont én arra gondoltam, hogy legyen ez egy olyan topic, ahol nagyon sok kép van és így bárki könnyen tud ötletekhez jutni.

Jó lenne kreatív képeket látni:

- gipszkarton ötletekről

- nappalik berendelzéséről

- fürdőszobákról

- konyhákról

- tapétázásról és festéről

- gyerekszobákról

- hálószobákról

stb.

  1. 2011. február 25. 23:4927401.

    Én is remélem! Hja, azért én sem a blumotion szerekezetre gondoltam :), csak a sima ajtónyitóra, ebből nálunk 20 db funkcionál jelenleg, 1000 forint volt párja. Régebben a Blum gyártott az IKEA-nak is, most nem tudom, de az lett a különbség, hogy Blum helyett Ikea van a vasalatokon. Nekünk az egész konyha csak fiókból áll, nagyon sajnáltam, hogy arra sajnos nem lehetett feltenni ezt a típust, a fiókcsúszóra szerelhető meg ott nem kapható, 

    DE ha valaki tudja, lehet-e IKEA fiókot Blum vagy más elemekkel push-ossá, vagy touch control-ossá, vagy mivé tenni, ossza meg velem, legyen kedves :)

     

    előzmény:
    doo-doo (27397)
    2011-02-25  08:29
  2. 2011. február 25. 22:0527400.

    Nagyon szép lett minden!!! Ügyes vagy!!

    Nekem egyedül a függöny fura kicsit, de lehet csak azért, mert én a földig érőt szeretem

    előzmény:
    doo-doo (27393)
    2011-02-24  16:40
  3. 2011. február 25. 10:5227399.
    étkezőre ajánlani tudom a székpázát. Én ott vettem étkező garnitúrát
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  4. 2011. február 25. 08:4327398.

    Én nem szívesen takarírok! Akármi is a cél...

     

    Szerintem butaság, hogy egy tolóajtó nem zárható. Kültéri ajtókban legalábbis biztos, hogy van olyan, ami tolós megoldás és nyilván zárható is. Beltériben nem tudom, mi lehet a különbség ehhez képest... Esetleg érdeklődjetek máshol is!

     

    Az a szekrény, amelyben üveg betét van, az étkező-nappaliban van. A betét katedrál üveg, olyan, mint amilyen szinte az összes belső ajtónkban ill. a bejárati ajtóban van (screen az elnevezése, azt hiszem). Az ajtók esetében úgy nézett ki, hogy kellően áttetsző, de most így egészen átlátszónak tűnik sajnos. Egyelőre nem tudjuk, ezzel mi legyen, lehet, hogy nézünk valami megoldást, pl. fólia az üveg belső felére, hogy ne lehessen átlátni vagy ilyesmi. 

     

    Amúgy az üveg betétnek csak szimplán esztétikai oka volt. Nem akartunk egy batár nagy egybe ajtót nézni, ezért terveztük ilyenre. A megoldás jó is, korábban is ilyenünk volt (másik lakásban), de ott homokfúvott üveg volt, ha jól rémlik és az kellően "ápolt és eltakart". Ezzel kicsit most befürödtünk, de majd kitalálunk valamit. Legfeljebb arra az egy polcra csak olyasmit rakunk, ami nem gáz, ha átsejlik az üvegen keresztül...

     

    A szekrény bal szélén azért van az a sáv, mert ott volt egy kiugró a falban. Macerás lett volna szépen bepolcozni azt a részt, így kihagytuk és oda fogok majd tenni ilyesmit, mint porszívó csöve, meg partvis. Sajna ahhoz nem elég mély, hogy vasalódeszka odaférjen.

     

    Nem, szőnyeget nem tervezünk. Én utálom a szőnyegeket. Csak a baj van vele: csúszkál, összeszedi a kutyaszőrt, lehetetlen normálisan takarítani. Némelyik tetszik, pl. ránézésre, képeken a shaggy típusú is ilyen (tudod, ez a "hossszúszőrű"), de élőben már sem a tapintása, sem a kinézete nem jön be. Plusz ahogy hallom, használat közben tök ronda is lesz (lelapul). Férjem persze szeretne majd valamit, így nem fogom megúszni a szőnyeget, de én így sokkal jobban szeretem. Nekem nagyobb térérzetet is ad, ha a felület nincs megtörve szőnyegekkel. Arról nem beszélve, hogy csak felporszívózok vagy felsöprök és kész. Vagy sima felmosás. 5 perc az egész. A kő egyébként jó választás volt, sem a színe, sem a mintázata nem túl kényes és jól takarítható!

    előzmény:
    ludmi (27396)
    2011-02-25  07:21
  5. 2011. február 25. 08:2927397.
    Hát, azt nem mondanám, hogy a push-os szerkezet olcsóbb, mint egy normál fogantyú... Nyilván ebből is van olcsóbb és drágább megoldás is, de mindegy is, a lényeg, hogy remélem, beválik majd nálunk is!
    előzmény:
    csampi (27395)
    2011-02-24  21:49
  6. 2011. február 25. 07:2127396.

    Köszi! Akkor ez közeli méret ahhoz, mint ami nekünk kéne.

    Nálunk is azért lenne praktikus, mert az előszoba egy részét veszi el, és így sima ajtókkal kerülgetni kell egymást, ha úgy van. Persze ez legalább már készen van, így nem a legfontosabb cserélni, de jobb lenne tolóajtókkal.

     

    Mi a szobákra is tolóajtót szeretnénk, de ahol érdeklődtünk azt mondták, hogy azok nem zárhatóak, és mi szeretnénk zárni. Ti is úgy tudjátok, hogy a tolóajtók nem zárhatóak?

     

    Az előszobai szekrényeteknél jól látom, hogy átlátszik az üveg betét? Ennek van praktikuma? Minden ilyennél az a gondom, hogy ha véletlen kupi van mögötte, akkor csúnya. A bal szélén van egy kihasználatlannak tűnő sáv, oda mi kerül majd? Elsőre a vasalódeszkát tippelném, de én pl. azt sem szívesen nézném üvegen át.

     

    Egyébként jó lett mind, ügyes választások!

     

    Szőnyegeket nem vesztek majd? Nekem még talán az hiányzik a képekről.

     

    Hjaj, én is szívesen takarítanék ha látom, milyen szépen alakulunk :o)))

    előzmény:
    doo-doo (27393)
    2011-02-24  16:40
  7. 2011. február 24. 21:4927395.
    Szerintem az egyik legjobb találmány a fogantyú nélküliség, 500 forint darabja ezeknek a kis kütyüknek (jóval olcsóbb mint egy mutatós fogantyú), és én is imádom, nálunk nagyon bevált, remélem, Ti is szeretni fogjátok!
    előzmény:
    doo-doo (27393)
    2011-02-24  16:40
  8. 2011. február 24. 17:2227394.

    Sziasztok! De rég jártam itt! Látom vannak nagy haladások! :)

     

    Szerettem volna megosztani veletek, hogy megújult kreatív lakberendezési blogom, akit érdekelnek a csináld magad ötletek, és inspirációk, látogasson meg! inspiraciok.hu oldalon találtok.

     

    Mindjárt körbe is nézek nálatok, biztos itt is találok érdekességeket, szépségeket!

    Üdv

    Anita

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  9. 2011. február 24. 16:4027393.

    A hálószobai szekrény kb. 2,7 m széles, 2,6 magas és durván 70 cm mély. Egész pontos méreteket nem tudok, akik csinálták, ők mérték fel.

    Az árát ne is kérdezd... Durva... De minden ilyen tolóajtós szekrény nagyon drága sajnos. Viszont iszonyú praktikus, úgyhogy nem véletlenül laktunk fél évig szekrények nélkül... A ruhák nagy hullazsákokban, egymás hegyén-hátán. Most remélem, már el fog férni minden, aminek kell!

     

    De hoztam mutatóba a másik szekrényt, az előszobabútort és az íróasztalainkat is! Ez is ma lett kész. Egész nap takarítottam, pakoltam...

    Közérdekű infók:

    minden tolóajtós szekrényünk dijoni dió színű, akárcsak az asztalok, komódok. Az étkező sajnos nem ilyen anyagból készült, de szerintem nagyon nem üt el... 

    Az előszobai szekrény a falra van szerelve, alá be lehet télen tolni a vizes, havas cipőket, meg könnyebb a felmosás is így!

    Ja és az összes komódunk, szekrénykénk ajtaja push-os! Használatban nem tudom, milyen lesz, remélem, nem fog tönkremenni egyhamar. Egyelőre praktikusnak tűnik és nincsenek fogantyúk (amiket nem igazán kedvelek)!

    előzmény:
    ludmi (27390)
    2011-02-24  15:16
  10. 2011. február 24. 16:2227392.
    OK köszi, az itt sokat dicsért ZK-nál találtam :o)))
    előzmény:
    ludmi (27391)
    2011-02-24  16:15
  11. 2011. február 24. 16:1527391.

    Valamelyikőtök látott esetleg a mellékelthez hasonló/uilyen csempét?

     

    Nem kell, hogy fa legyen a betét, csak ilyen csíkozott legyen a lap.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  12. 2011. február 24. 15:1627390.

    Szia!

     

    Nagyon jól néz ki!

    Megírnád a méreteit? És ha nem túl indiszkrét, akkor az árát is esetleg?

     

    Ha úgy van, mi is cserélnék az előszobai szekrényt, de az 2 méter széles, 3 méter magas és 70 centi mély.... attól tartok, hogy egy pénznyelő lenne a teljes csere, de ha mást nem, akkor lehetne logikusabbá és könnyebben használhatóvá tenni a belső elrendezését, mert az nem épp az ideális.

     

     

    előzmény:
    doo-doo (27389)
    2011-02-24  11:21
  13. 2011. február 24. 11:2127389.

    Elkészült az egyik gardrób!

    Ez a hálóban van, az ágyat, komódokat addig kivittük, míg tartott az összeszerelés, ezért olyan üres minden.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  14. 2011. február 23. 12:4027388.

    Nagyon szép lett az étkező, jó az összhang a kályhával...

    Ez a cserépkályha tényleg egy álom, le is mentem a képét, ha nem baj :)

    előzmény:
    doo-doo (27352)
    2011-02-17  17:22
  15. 2011. február 22. 19:4327387.

    Megnéztem a színt így másabb ,de a véleményem ugyanaz: tetszik...

    A konyha Ikea  nyír a munkalap fehér ,a nappaliban egy alacsonyabb térelválasztó szekrény van ,ami fehér a fogantyúi nyírfából vannak a teteje is nyír, a kanapé az már nagyon megszolgálta az idejét azt is cserélnénk ( futószőnyegekkel együtt) a következő prodzsektként.

    Székből 6 db van étkező székként szeretnénk használni bár kicsit szélesebb az átlagnál , de nagyon kényelmes.

    Arra is gondoltam hogy lehet csak a fehérnél maradok szék és asztal színben is és a falra tennék néhány fekete fehér képet az ablakkal megeggyező színű keretben de fogalmam sincs milyen lehet, az is elképzelhető hogy csak én látom olyan rossznak ezt az ablak dolgot .....szóval jól jönne néhány ötlet színek és kárpit terén is ...

    előzmény:
    doo-doo (27384)
    2011-02-22  15:58
  16. 2011. február 22. 19:1027386.
    Igazán kedves Tőled, köszönöm!
    előzmény:
    tjudit7 (27385)
    2011-02-22  18:07
  17. 2011. február 22. 18:0727385.

    Szia!

     

    Nagyon szép lett az étkező, meg a cserépkályha is gyönyörű, összhangban van minden, tényleg kellemes nézni.

    előzmény:
    doo-doo (27352)
    2011-02-17  17:22
  18. 2011. február 22. 15:5827384.

    Köszi, örülök, hogy tetszik az étkezőnk!

     

    Viszont csak megjegyezném, hogy ez nem cseresznye színű, csak a vaku miatt tűnik totál vörösesnek. Alapvetően barna árnyalat. Ahhoz a dijoni dió színhez egész jól passzol, amilyenből most készülnek éppen a gardrób szekrényeink! A dijoni dió színt pl. itt tudod megnézni.

     

    Egyébként pont ilyen kisbútoraink vannak, ettől a cégtől. Azért választottuk őket és ezt a bútort, mert ez a szín tetszett és ehhez passzol szerintünk az étkező színe is, és lehetett kapni ugyanilyen bútorlapot, amiből a gardrób lesz. Szóval így egységes lesz minden. Legalábbis erre törekszünk.

     

    A konyhád milyen szín? A szék, amit szeretnél átvariálni, mire lesz használatos? Hány darab van belőle?

    előzmény:
    HankaManka (27383)
    2011-02-22  11:10
  19. 2011. február 22. 11:1027383.

    Sziasztok!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni, van egy kis házunk az alsó szinten a nappali konyha egyben van, sok dolgot kaptunk vagy a régi lakásból jött, de most egy kardinális dologban kérnék véleményt ,ugyanis étkezőt cserélünk illetve felújjítunk , a színeket illetően azonban bizonytalan vagyok.

    Alapvetően az ablakkal van gondom szerintem rossz választás volt , a cseresznye színű nyílászárók nem igazán passzolnak a bútorokkal, annyira nem is kedvelem ezt a színt, na de megláttam doo-doo étkezőjét és húúú nagyon király...

    Szóval a képeken a földszintünk van és azok a székek amiket szeretnénk átalakítani, a formájuk nagyon tetszik színben gondoltam fehérre feketére és cseresznyére ,a kárpit az a következő kérdés.

    Minden segítséget előre is köszönök, esetleges más változtatással kapcsolatosan is ....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  20. 2011. február 21. 11:5227382.
    Nos, mi az alábbiak után azt mondtuk, mostantól csak azt vesszük meg, amit látunk. IKEA konyhát választottunk. A vasalat nekünk egy álom, a hibás darabot, felesleget azonnal visszaveszik (kp vagy csere), esetünkben még azt is, amit kibontottunk. Tanácsot adnak, rögtön megrajzolják (de ezt Te is megteheted a tervezővel, megkapod a végösszeget is, habár vigyázni kell, mert sok "gépes" elemben benne van a gép ára is, azt vond le), az elemlistát nyomtatva kapod kézhez, kétféle listázással: egyforma tartozékok száma, egyes elemek felépítése. Garancia 10 év (azt hiszem). Egyedül a munkalap és a szokli bajos, mert nincs hosszú, csak 2,46 m, de abból Egger-t vettünk. Mi félmagas elembe építettük be a sütőt és a mikrót (ilyen elvileg nincs), és pont beleillik két fiókkal. Van, amit másként csinálnék, a fogantyúban nem vagyok biztos (időnként beleakadok, mert nem takar rá a normál 60-as munkalap, az IKEA-ban a munkalapok 62 mélyek), de ez később akár cserélhető, eltüntethető.  Én nem vennék felső elemet, mert nem tetszik a bazi nagy csavar az alján, és hogy nem front anyagból van, a takarólécet meg nem szeretem, de nálunk ez nem kellett. A mosogató alá is normál fiókot tettünk, nem az osztottat, az nem illett az összképbe, tehát alakíthatsz rajta a normál elemlistán kívül is. Stabil. Hirtelen ennyi, de szívesen válaszolok. Jobban tetszettek volna a mellékelt képen lévő konyhák, de erre volt keretünk, és szeretjük :)
    előzmény:
    eva192 (27381)
    2011-02-21  11:20
  21. 2011. február 21. 11:2027381.

    Üdvözlet Mindenkinek !!

     

    Konyhabútort szeretnék cserélni. IKEA-s butorra gondoltam.

    Akinek van ezzel kapcsolatos tapasztalata kérem ossza meg velem.

     

    Köszönöm

    előzmény:
    csampi (27380)
    2011-02-21  09:40
  22. 2011. február 21. 09:4027380.

    No, elszállt az első litániám...

    Szóval a forgalmazó Promo-Hungary Kft. (konyhaház, az üzemeltető harmadik konyhacége) öt hónap elteltével sem fejezte be az esztétikai és funkcionális hibától hemzsegő bútort, melyet addig csak minimál üzemmódban használtam a kérésére (egy újszülött és egy egyéves mellett), el is kezdtek leszakadni a fiókok, mert Blum helyett blumm pántokat épített be a gyártó. Maradék anyagokból gyártotta le a méregdrága bútort (mellékelek képet a hófehér fiókok aljáról), aztán plusz pénzért szerette volna azt kicserélni, de a folyamatos hitegetésen kívül semmi sem történt, eközben minden fiókfogó kilazult, két ajtó pedig eleve cserés volt. A gyártó a VERTEX Kft., a fogyasztóvédelmi panaszfalon jól ismert cég. Szép a katalógusuk, de a tartalom ismertetésére mellékelek képet. Nem tudom, kettejük közül ki akart rajtunk hatalmasat kaszálni.

    A forgalmazó az összeg nagy részét visszafizette, de a beszerelési előleget törvénytelenül nem, mondván, megdolgozott érte (hát, mi is), ebből lett a per. Szerelni az üzletkötő jött a 16 éves lányával és annak barátjával, két teljes napig ültek rajtunk, amikor itt hagyták a nagyjából összetákolt bútort (példa: a szekrények összefogására keresztülfúrtak egyik oldalról egy csavart a korpuszon). Most a teljes, már elismert és kifizetett összeget is vissza akarják perelni, bizonyára rájöttek, hogy a standard elemekből álló bútort sem lehet eladni ilyen minőségben, még ha enged is az árrésből. Ez persze csak feltételezés, egy biztos: bizonyítani tudom, hogy hazudnak. Írhatnék még a hibákról, de unalmas lenne.

    u.i. a fiókokkal kapcsolatban az volt a gyártó állásfoglalása, hogy ezek a kétoldalt eltérő színű lapok 30%-kal drágábbak, mint a sima fehér, amit kértünk, tehát örüljünk, és nem érti, mi a bajunk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_228826 (27378)
    2011-02-21  09:00
  23. 2011. február 21. 09:0927379.

    De, mutasd!!! Hagyd a nyomorultat, két hónapja regisztrált felhasználónév mögé bújva pörög, mint az atom. Én is elírok egy csomó mindent, de majd' minden hozzászólásában van komoly helyesírási hiba. Az ilyet csak bosszantani érdemes.

     

    Engem viszont érdekelne, van-e valakinek tapasztalata zsaluziával? Nem szeretnék tokos változatot, a sima megvezetettől meg félek, hogy megőrülünk majd a hangjától, ha a jó kis északnyugati szél tépi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_228826 (27375)
    2011-02-21  08:43
  24. Torolt_felhasznalo_228826
    Torolt_felhasznalo_228826
    2011. február 21. 09:0027378.

    szia Csampi:)

    igazad van!!!!!!!!!!!!

    megírnád,milyen konyhapered lesz?

    elrontottak valamit?

    előzmény:
    csampi (27371)
    2011-02-20  23:13
  25. 2011. február 21. 08:5527377.

    Oké, oké, frázisok pufognak, de hol a konyhád képe? Ja, hogy nincs...

     

    előzmény:
    212121 (27372)
    2011-02-21  07:03
  26. Torolt_felhasznalo_228826
    Torolt_felhasznalo_228826
    2011. február 21. 08:4727376.
    jöhetnek a konyha képeid:)mert nemsoká jön hozzánk az asztalos.hátha találok valami nekem tetszőt.kösy
    előzmény:
    212121 (27374)
    2011-02-21  08:33
  27. Torolt_felhasznalo_228826
    Torolt_felhasznalo_228826
    2011. február 21. 08:4327375.

    atyaég.mint a való világbanazt is ezért utálom

    ezek után már meg sem mutatom a az uj ajtóimat,meg a fürdőt

    te nem Csernus doki vagy,álnéven????

    előzmény:
    212121 (27374)
    2011-02-21  08:33
  28. 2011. február 21. 08:3327374.

    Az meg már külön a felsoroltakon túli gyengeséget mutat, hogy az elöbbi reg-eden pocskondiázol, és egy ujabb regre lépve ismét próbálkozol. Kicsit több jellemet, ha kérhetném. Nem beszélve arról, hogy már unom a műsorodat.

     

    előzmény:
    szabella (27373)
    2011-02-21  07:19
  29. 2011. február 21. 07:1927373.
    Nem az a baj hogy megmondtad a véleményed, hanem az hogy hogyan! Ugyanezt elmondhattad volna finomabban, hogy a másikat ne sértsd meg. Véleményt kért és ráadásul nem is a konyháról, hanem a székekről. Ez nem irigység! És tényleg nem volt rossz az a konyha, sokan összetennék a két kezüket ha legalább ilyen konyhájuk lenne!!! Most már én is kiváncsi vagyok hogy milyen a te konyhád???Feltehetnéd hadd gyönyörködhessünk!
    előzmény:
    212121 (27372)
    2011-02-21  07:03
  30. 2011. február 21. 07:0327372.

    Mondja ezt az, aki látta az összes konyhámat már, és fuldoklott az irigységtől és próbálja kihazsnálni az internet mögé bujva, hogy a másikat leszólja, ledegradálja-pusztán azért, mert egy szar konyháról megirta a véleményét, amit képtelen elviselni.. Mert már nem tud magával mit kezdeni és a gyülölettől fuldoklik.

     

    Elég nagy kisstilűséget mutatsz.De a te dolgod. Rólam azt mondasz amit csak akarsz-lényegtelen számomra a véleményed.

     

    Jobbulást neked.

    előzmény:
    csampi (27371)
    2011-02-20  23:13
  31. 2011. február 20. 23:1327371.

    Kövek... Minek?

    Viszont kíváncsivá tettél! Egy konyhaper kellős közepén állunk és őszinte, segítő szándékodat látva érdekelne saját tulajdonú, Neked megfelelő konyhád külleme (kép) és bekerülési költsége (szám). Szájtépésre mindenki képes, a bátorság, hogy esetlegesen megkritizálnak, kevesek sajátja!  Valószínűleg egy kisebbségi komplexusokkal teli frusztrált személyiség vagy, normális konyha nélkül, különben már rég szétszórtad volna fényképek formájában a jó ízlés morzsáit a pór nép között :)

    előzmény:
    212121 (27238)
    2011-02-06  14:53
  32. 2011. február 20. 19:5827370.

    Persze, a fa után össze tudsz söpörni.

    Nekünk inkább a hamuzás a macerásabb, mert a kazán aljából két szűk résből nálunk nem lehet lapáttal kiszedni, csak piszkavassal kikaparni egy lapátra, aztán mehet a vödörbe. Akármilyen óvatosan is csináljuk, utánna olyan, mintha megőszültünk volna.

     

    Gyerek koromban nekünk is cserép kályhánk volt, és ugyanígy volt egy nagy ajtó, amin a fát raktuk be, és alul egy kis ajtó, amin a hamut ki lehetett szedni.

     

    Nem nagyon van az ismeretségi körünkben cserépkálya. Inkább a vas kandalló jellemző. Nem láttam még senkinél, hogy kormos lett volna a fal.

     

    Gondolom jól zsebbe kellett nyúlnotok, amikor megépítették, de biztosan megérte.

    Biztosan jól befűti az étkezőt és a nappalit.

    előzmény:
    doo-doo (27368)
    2011-02-20  17:41
  33. 2011. február 20. 17:4227369.
    Sziasztok, rég volt időm jönni.
    Segítség kéne, most 5db lakást alakítunk ki (bérbe adásra, ezért viszonylag olcsó, mutatós burkolatokkal, és konyhákkal). Tudtok esetleg olyan helyet (nagykert esetleg) ahol szettben lehetne venni olcsón tűzhelyet, elszívót, sütőt, hűtőt?
    köszönöm
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  34. 2011. február 20. 17:4127368.

    Ritkán vannak vendégeink, ezért fölöslegesen foglalja a helyet a 6 szék. Persze ha esetleg kellenének, akkor oda lehet őket tenni, mivel az asztal kihúzható, így kényelmesen le tudunk ülni annyian.

     

    A kályhában fával fűtünk, egyáltalán nincs kosz miatta. A tüzifát egy nagy műanyag rekeszben hozzuk be, ami esetleg a kályha ajtaja előtt lehullik, azt befűtés után felsöpröm és kész. 

     

    Nálunk van a tűztér alá beépítve hamuzó nyílás, így egy kis lapát segítségével simán ki lehet szedni a hamut. Ezzel sincs semmi gond. 

     

    Sajnos egy ismerősünknek kandallója van és szerintem nem jól használják és/vagy az építésével voltak gondok (túl nagy ajtó, kis átmérőjű kémény...), de náluk már fél év után tiszta fekete lett a plafon a füst miatt! Pedig csak akkor nyitják ki a kályha ajtaját, mikor fát tesznek a tűzre... Mégis tiszta fekete az egész nappali. Nálunk szerencsére ilyen gond nincs, amikor az ún. kezdeti szárítófűtést csináltuk (ősszel, mikor jöttek a hidegek, 2 hétig ez ment), akkor úgy használtuk a kályhát, hogy teljesen nyitva volt az ajtaja. Ez azért volt fontos, hogy az építéskor vizesen használt agyagból az összes víz el tudjon párologni és ne feszítse szét a vízgőz a kályhát. Nos, a miénkkel nyitott ajtónál sem volt semmi probléma, egy pici füst sem jött vissza a lakótérbe! Ezért fontos, hogy szakember csinálja a kályhát! Még akkor is, ha esetleg drágább, mint egy kókler... Ezt csak okulásként meséltem, hátha valaki most gondolkozik kályha építtetésben.

    előzmény:
    adnilem (27367)
    2011-02-20  13:33
  35. 2011. február 20. 13:3327367.

    Akkor nem csak én gondolkodom 6 db székben.

    Végül is igazad van, miért legyen ott, ha nem használjátok.

     

    Mivel fűtöttök a kályhában? Nincs nagy piszok a hamu és a fa miatt?

     

    Nekünk a pincében vegyes tüzelésű kazán van, és bizony elég sok piszokkal jár ezzel fűteni.

     

    Nagy előnye viszont, hogy olcsóbb, és vhogy hamarabb meleg lesz, mint ha gázzal fűtenénk.

    előzmény:
    doo-doo (27366)
    2011-02-20  11:09
  36. 2011. február 20. 11:0927366.

    Nem furi, hogy 4 szék van, ugyanis a további 2 az emeleten van. Mivel ketten vagyunk, még a 4 is bőven sok...

     

    Igen, a kályha már használatban van, ezzel fűtünk már ősz vége óta és tök jól működik!

    előzmény:
    adnilem (27365)
    2011-02-19  22:30
  37. 2011. február 19. 22:3027365.

    Nagyon szépet sikerült választani

     

    Nagyon szép a cserépkályha is! Már használatban van?  

     

    Nekem kicsit furi, hogy csak 4 db szék van. Lehet, hogy én vagyok kicsit maradi, de én 6 db-ot vettem volna, ha van elég hely. Mint ahogy az is fura, ha egy étkészlet csak 4 személyes.

    előzmény:
    doo-doo (27352)
    2011-02-17  17:22
  38. 2011. február 19. 13:1327364.

    El ne keseredj, jó az a konyha úgy, ahogy van.

    A kép a rosz, elönytelen szögből van fényképezve.

     

    ---

    Sok ember összetenné a kezét, ha a lakótelepi egyen bútor helyett ilyen szép konyhabútora lehetne.

     

     

    előzmény:
    maago (27237)
    2011-02-06  14:30
  39. 2011. február 19. 11:4527363.

    Köszönöm, Dia!

    Örülök, hogy Neked is tetszik és hogy végre meg tudtam mutatni.

    Bocs, a linkeléssel kapcsolatos bénázásért!

    előzmény:
    P.F.Dia (27362)
    2011-02-18  21:38
  40. 2011. február 18. 21:3827362.

    Nagyon szép, harmonikus és finom, gratulálok

    (végre láthattam, már nagyon kíváncsi voltam)

    előzmény:
    doo-doo (27352)
    2011-02-17  17:22
  41. 2011. február 18. 18:2027361.

    Sziasztok! 

    Többször olvasgatlak benneteket és nagyon jó ötletek vannak.

    Most a segítségeteket szeretném kérni ötlethez. Adott egy ház, amit bővíteni szeretnének. A bővítés helye adott, mert az felett már tető van. Az elképzelés 1 háló szoba+gardrob+zuhanyzó.

    Egy ötlet már van azt mellékelem és az eredeti állapotot is.

    Köszönöm mindenkinek a segítséget. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  42. 2011. február 18. 17:1127360.

    Lányok, köszönöm szépen!

     

    Örülök, hogy Nektek is tetszik (már aki visszaírt).

     

    A következő nagy projekt a gardróbszekrények beépítse lesz - várhatóan jövő hét elején, közepén. Az egyik oda kerül, ahol a cserépkályhás-étkezős képen most egy pálma van (ez egy beugró), a másik pedig a hálószobánkba.

     

    Ezeken kívül jön még a két új íróasztalunk és az előszobafal is. Utóbbit már marhára várjuk, mivel egész télen a nappaliban, a kanapé karfáján, meg a székeken tároltuk a kabátokat...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  43. 2011. február 18. 14:0427359.

    Nagyon szép lett!

    A cserépkályhátokra extra irigy vagyok.

    előzmény:
    doo-doo (27352)
    2011-02-17  17:22
  44. 2011. február 18. 10:4227358.
    Doo-doo, nagyon szép! Igazán harmónikusak a színek és hát igen, a közös gyengénk a barna-bézs. Csak gratulálni tudok!  Nagyon szépen válogattad össze a színeket, nekem nagyon bejön!
    előzmény:
    doo-doo (27352)
    2011-02-17  17:22
  45. 2011. február 17. 20:4727357.

    A kollegám dícsérte az akril kádat.

    Esetleg a műmárvány kádakat is megnézhetnétek. Állítólag az is jó.

    előzmény:
    lzsuzsann@ (27339)
    2011-02-15  11:28
  46. 2011. február 17. 20:4227356.

    Sajnos kezdetben mi is hárman leszünk tulajok a bankkal együtt.

     

    Köszönjük a jókívánságokat!

     

    Ti már nagyon szépen haladtok! Szépek a színek. Más is ajánlotta ezt a díszléc felrakási módszert.

     

    Én is vmi kis szekrénykével tüntetném el ezt a ronda gázórát.

    előzmény:
    margo1958 (27341)
    2011-02-15  13:07
  47. 2011. február 17. 20:3527355.

    Nagyon szép ez a szín. Imádom a zöldet

     

    Még nem is hallottam fűrészporos festékről

    előzmény:
    lzsuzsann@ (27335)
    2011-02-15  11:05
  48. 2011. február 17. 18:0727354.

    Szia!

     

    Nekünk is akril kádunk van, két kisgyerekkel használjuk, műanyag játékok jönnek-mennek-esnek bele, zuhanyfej potyog a gyerek kezéből bele, és az ég világon semmi baja sincs. Zöld színű a fürdőhab amit a gyereknek használok (ugyan ezt csak heti egy alkalommal, a hét többi napján tusolás van), belefekszünk a férjemmel, az itteni víz rendkívül vasas, heti 1 alkalommal tisztítom csak vegyszeresen, és épp olyan magas fényű és karctalan, sérületlen, mint 3 évvel ezelőtt, amikor be lett szerelve.

    Szóval ény bátran ajánlom.

     

    Timi

    előzmény:
    lzsuzsann@ (27339)
    2011-02-15  11:28
  49. 2011. február 17. 17:5227353.

    Jaj ez a cserépkályha még mindikg olyan csodálatos!!

    előzmény:
    doo-doo (27352)
    2011-02-17  17:22
  50. 2011. február 17. 17:2227352.

    A linkeléssel vmi gond volt, bocs! :S

    Most csatolom a képeket, remélem, meg fog jelenni végre!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  51. 2011. február 16. 20:2827351.

    Nalam is akrilkad van. Eloszor en is tartottam tole, de 3 ev utan, allithatom, hogy semmi problema vele. Az enyemnek az alja ellenfenyben kicsit karcos, de ez az epitkezesnel lett olyan...az infarktus kerulgetett, amikor a komuvesek a kadban allva falaztak az oszlopokat, termeszetesen nem volt letakarva es nehany helyen hianyzott mar rola a vedofolia. Nem tudom hogy mi foghatna be? En sokfele furdohabot - mania - es furdotablettat hasznalok, de olyan a szine, mint az elejen. Termesztesen, ha valakinel magas vastartalmu a viz, akkor befogja, de az befogja a lemezkadat is. En egyszeru, zsiroldo hatasu es fertotlenito sprayvel tisztitom, rongyot hasznalok a torlesre, es eleg surun hypozom is. Az akrilkad elonye meg, hogy ha veletlenul beleesik a nehez tusolofej, akkor sem serul. Fontos, hogy ne gagyit vegyel, nalunk Teuco van.

     

    Doo-doo, kivancsian varjuk a fotokat!

    előzmény:
    lzsuzsann@ (27339)
    2011-02-15  11:28
  52. 2011. február 16. 16:5827350.
    Én is szeretném megnézni,de még mindig nem engedi!
    előzmény:
    doo-doo (27349)
    2011-02-16  16:44
  53. 2011. február 16. 16:4427349.

    Szia!

    Nem Te vagy a béna, hanem vagy a rendszer vagy én... Mikor linkelek, utána lecsekkolom, de valamiért akkor mindig működik, később viszont nem... Na mindegy, próbálom újra!

     

    Étkező 1. (itt a színeket akartam mutatni)

     

    Étkező 2. 

    előzmény:
    tokmaglany (27348)
    2011-02-16  15:48
  54. 2011. február 16. 15:4827348.
    Szia! Én nagyon szeretném látni, de nem tudom megnézni a képeket.  Én vagyok a béna? Másnak sikerült?
    előzmény:
    doo-doo (27345)
    2011-02-15  14:08
  55. 2011. február 16. 09:2127347.

    Köszi.

     

    A szegélylécnek megtaláltam a dobozát Vidella névre hallgat.

    előzmény:
    Bági57 (27346)
    2011-02-15  22:06
  56. 2011. február 15. 22:0627346.
    Szia én mindenképpen lemezkádat javaslok  pl Kaldeweit amire 30év garancia van ha betartják a beszerelési utasításokat nekem ez van beépítve panelban és nagyon meg vagyok elégedve vele.
    előzmény:
    lzsuzsann@ (27339)
    2011-02-15  11:28
  57. 2011. február 15. 14:0827345.

    Sziasztok!

    Megjött az étkezőnk végre!

     

    Kép1

    Kép2

     

    Remélem, megy a linkelés...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  58. 2011. február 15. 13:4227344.

    Köszike!

    Ha jól látom ez egy gázóra, otthon nekünk is ilyen van otthon. Hát, ha biztonságos meg szabad is, én tennék rá egy kis szekrénykét, így körbe, legyen négy oldala, ill. az elején két kis ajtócska. Ezt még ti is össze tudjátok kalapálni házilag, egy két funér lapból vagy valami hasonlóból. A csövekre meg lehet tenni gipszkartont, azt meg ezer féle mód variálni.

     

    Villanykapcsoló az még nekünk is lesz, egy ezen be volt törve a nyomógomb, ahogy a volt tulaj itthagyta, annak majd a felületét fogjuk csak cserélni. El nem tudom képzelni, hogy mit kellett ahhoz csinálniuk, hogy sikerüljön betörni...

     

    BJuci köszi a kádtippet, majd körbenézünk milyenek vannak még.

    előzmény:
    margo1958 (27343)
    2011-02-15  13:15
  59. 2011. február 15. 13:1527343.
    Nagyon ügyesek vagytok! Gratulálok a végeredményhez! Bárcsak itt tartanánk már mi is! Még a padló lerakása hátra van nekünk is mindenhol,meg a gázos,a vizes utómunkálatok,a villanykapcsolók felrakása...meg ki tudja még mi minden.
    előzmény:
    lzsuzsann@ (27335)
    2011-02-15  11:05
  60. 2011. február 15. 13:1127342.
    A miénk is nagyon csúnya volt,de a festőnk szuper! Már  két hete dolgozik rajta(hétvégén nem) egyedül,de maximálisan meg vagyunk elégedve a munkájával. Tegnap befejezte a az első réteget,és ma még ahol hibát lát újra gletteli és úgy festi másodszor.
    előzmény:
    adnilem (27331)
    2011-02-14  16:38
  61. 2011. február 15. 13:0727341.

    Én is úgy gondolom hogy ilyen szempontból szerencsés,de azért elárulom hogy a tulajdonjog még az OTP-vel közös ,de akkor is jobb mint a semmi. Mi is megszenvedtünk annakidején a saját lakásért,ezért is örülök hogy sikerült megszerezni ezt a nemnagy lakást neki.

    A mi plafonunk is olyan mint a tiétek és oda is tettünk szegélylécet. Ma festi a festő a 2. réteget és ha készen lesz teszek fel képet.

    Ne keseredj el,biztosan hamar túl lesztek a felújításon! Sok sikert hozzá,és legyetek nagyon boldogok benne!

     

     

     

    Ezt a két képet még tegnap készítettem,de nem sikerültek jól

    Az első a hálószoba lesz,itt a szín a jobb oldalon látható(megközelítőleg)

    A másodikon az előszoba fala látható. Ezt a "csúfságot" ti hogyan lepleznétek? Nagyon bántja a szemem. 

    előzmény:
    adnilem (27330)
    2011-02-14  16:31
  62. 2011. február 15. 12:0927340.

    Köszi szépen!

     

    Nekünk akril kádunk van, semmi baja, gyönyörű szép. Mondjuk nem a 20e Ft-osat vettük. Arra kell figyelni, hogy teljes anyagában akril legyen, ne csak a tetején a hordozóréteg, mert az tényleg gagyi.

    előzmény:
    lzsuzsann@ (27339)
    2011-02-15  11:28
  63. 2011. február 15. 11:2827339.

    Köszi, a díszlécnek megpróbálok utána érdeklődni, mert nem mi vettük,  a festő választotta a falhoz, de talán a praktikerben láttam hasonlót a múltkor. Intenzív színt szerettem volna, ami látszik is, ennek sikerült. Láttam már olyan lila falat, amire azt hittem fehér, mert olyan halvány volt. Fűrészporos festékkel jobb lett volna, de így sem panaszkodom, mert szép lett. Kár, hogy a fűrészporos olyan drága volt. Még hátra van a nagyszoba lerakása, talán holnap neki rohanunk, hogy itt is helyükre kerülhessenek a bútorok. Jaj, mekkora kupleráj van még itt a lakásban,  és mikor lesz végre rend. Ha megjön a jóidő a kádat szeretnénk elsőnek kicserélni, illetve csempézni a fürdőszobát, meg valamit olyasmit is, hogy a kádnak külön csapja legyen, mert most a mosdó csap a kádtöltőnk is egyben. Valamelyik topikban tök leszólták az akrilkádat, hogy minden megfogja. De én akkor sem szavazok a lemezkádra. Tapasztalat?!

    előzmény:
    BJuci (27338)
    2011-02-15  11:16
  64. 2011. február 15. 11:1627338.

    Szia!

     

    Tetszik a díszlécetek, egyszerű, de mégis mutat. Meg tudnád mondani a pontos típusát?

    Köszi szépen.

     

    A zöld fal is nagyon jó, merész. :)

    előzmény:
    lzsuzsann@ (27335)
    2011-02-15  11:05
  65. 2011. február 15. 11:1627337.
    Nagyon jó ez a léc!
    előzmény:
    tjudit7 (27333)
    2011-02-14  19:40
  66. 2011. február 15. 11:1427336.
    Ez a kisebbik szobánké, a laminált padlót még nem tudtam feltölteni, mert túl nagy a képmérete, ha meg tovább vagdosom, nem látszik annyira, majd másik képet csinálok róla.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  67. 2011. február 15. 11:0527335.
    Végre elkészültünk a festéssel, majdnem egy hétig tartott, lepadlóztuk a kisszobát, saját kezüleg, jó buli volt, de elkészült, és elmondhatjuk, hogy Mi csináltuk. Itt a képen a nagyszoba színe látható, nekünk is lett szegélyléc, ami egy csodálatos találmány, eltakarja a függönykarnist.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  68. 2011. február 14. 20:2127334.

    Nagyon kedves vagy, hogy kikerested Nekem. Vizuális típus vagyok

     

    Szép ez is, de nekem mégis a "hagyományos" felrakás tetszik. 

     

    Nekem nagyon furcsa, hogy a plafon a sötétebb. Ilyet talán még nem is láttam.

    előzmény:
    tjudit7 (27333)
    2011-02-14  19:40
  69. 2011. február 14. 19:4027333.

    Ahogy kutakodtam találtam a neten képet hogy mégis mire gondoltam, igaz más színösszeállításban, és a díszléc is a legvékonyabb sima volt.

    Csak hogy lásd milyen jól mutat.

    előzmény:
    adnilem (27331)
    2011-02-14  16:38
  70. 2011. február 14. 19:2627332.

    Arra is van megoldás, csak sajna képet nem tudok felrakni. Ahol laktam előzőleg, ott is íves volt a palfon és az oldalfal találkozása.

    Úgy volt megoldva díszléccel, hogy a találkozástól lejjebb(az oldalfalakon) kb 20-25 cm-re lett végig rakva a díszlész, és onnantól felfelé fehérrel volt festve, nagyon jól nézett ki. Az oldalfal napsárga volt a díszlécig.

    Nagyon mutatós volt, csak ajánlani tudom tényleg.

    előzmény:
    adnilem (27331)
    2011-02-14  16:38
  71. 2011. február 14. 16:3827331.

    Nekem nagyon tetszenek ezek a díszlécek, de a leendő házunkban a fal és a plafon találkozása íves, úgyhogy szerintem nem lehet majd feltenni.

    Egyébként a festőknek nagyon sok dolguk lesz, mert nagyon egyenetlen a fal, úgyhogy napokig tuti hogy glettelni, csiszolni fognak.

    előzmény:
    tjudit7 (27319)
    2011-02-12  10:16
  72. 2011. február 14. 16:3127330.

    Én személy szerint kíváncsi vagyok a végeredményre.

     

    Nagyon szerencsés a Fiad, hogy tudtok Neki egy saját lakást venni!

     

    Mi 32 évesen, hosszú évek spórolása után, részben hitelből vesszük meg az első közös házunkat. Ne érts félre, nem irigylem Tőle, hiszen megdolgoztatok érte!

     

    Természetesen nem új építésűt veszünk, úgyhogy nekünk is jól jön majd minden tanács, tapaszalat innen a fórumról.  Sok itt a jószándékú segítség

    előzmény:
    margo1958 (27328)
    2011-02-12  17:35
  73. 2011. február 12. 19:2527329.
    csúcsszuper ez a smink! Szerintem messze a legjobb
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
    2011-02-12  17:36
  74. 2011. február 12. 17:3527328.

    Mindenképpen megmutatom a végeredményt,remélem nem jön vissza a "véleménymondogatós hölgy",hogy azt is leszólja. 

    Menetközben is mutatom majd,mert jól jön egy kis segítség.  

    előzmény:
    tjudit7 (27324)
    2011-02-12  14:45
  75. 2011. február 12. 17:3227327.

    Köszönöm a tájékoztatást. Még holnap megnézem a Yskben,az van itt is. Amúgy is lenne mit nézegetni még ott is. 

    Ma délután voltunk a lakásnál,hétfőn már a festő az első réteget felviszi,aztán majd meglátjuk hogy elég jók-e a színek fent a falon. A fiam halvány pasztell színeket választott,nem szereti az erős,élénk színeket.

    A háló olyan zöld lesz mint amit mutattál,de  halványabb kivitelben. Az előszoba halvány napsárga,a nappali egy kicsit erősebb narancsosabb sárga lesz, a konyha pedig halvány kapucsinó színű.

     

    előzmény:
    P.F.Dia (27323)
    2011-02-12  14:38
  76. 2011. február 12. 16:3127326.
    Köszi. Órára én is gondoltam, csak elvetettem a gondolatot. A nappali és a konyhai részen is van óra, így feleslegesnek tarottam. Igaz olcsó, és jó megoldás. :)
    előzmény:
    P.F.Dia (27304)
    2011-02-11  12:38
  77. 2011. február 12. 16:2627325.

    Semmiképpen nem sötét, hanem világos burkolatot szerettem volna, de mégsem jött össze. Most egy darabig így "üresen" marad a fal, míg ki nem találok valami odaillőt.

    előzmény:
    adnilem (27297)
    2011-02-11  10:10
  78. 2011. február 12. 14:4527324.

    Szép a díszléc, ha elkészül akkor majd mennyire fogtok örülni neki.

    Ha lehet kérnénk képeket majd ha elkészül, csak mert kíváncsi vagyok rá:)

    előzmény:
    margo1958 (27321)
    2011-02-12  13:06
  79. 2011. február 12. 14:3827323.

    Örülök, hogy tetszik, s most, hogy mondod a padlót (trópusi cseresz,) ahhoz szuper lenne!!...A fotón látható csíkos ágytakaró a Jyskből van, a bézs párnahuzat is, szinte fillérekbe került, a belevaló párnával együtt, nem hoznám ki ennyiből, saját varrással. A macibarna párna drágább lett volna, na meg akkor nem is volt, így ez egy nadrágomból való, amit felajánlottam a srácnak-úgyesem hordtam,nagyon nem állt jól.

    (a Jysk honlapján rá tudsz keresni az ágytakarókra, minden fent van, éppúgy, mint az ikea-é, igen, ott is szoktak lenni, egyik-másik nem olyan vészes árban, inkább a vastagabb steppeltek a drágák)

    előzmény:
    margo1958 (27317)
    2011-02-12  06:32
  80. 2011. február 12. 13:0927322.

    Itt nálunk nem láttam még hasonlót,de tervezem hogy felmegyek az IKEA-ba,a miénk is onnan van,de az nem tetszik neki. A Yisk-be még nem néztem. Háááát, az árakról inkább ne is beszéljünk4

     

    előzmény:
    csakcsokis (27320)
    2011-02-12  11:56
  81. 2011. február 12. 13:0627321.
    Köszönöm,jó ötlet,majd mondom a mesternek. A mi díszlécünk ilyen lesz. ez pár nappal ezelőtti kép.
    előzmény:
    tjudit7 (27319)
    2011-02-12  10:16
  82. 2011. február 12. 11:5627320.
    Pl az ikeában az Indira(?) nevű takaró jó, én rengeteget mosom, és bírja a strapát és az pamut. Másutt horror árak vannak, megvarratni pedig még drágább :-( Vagy jysk.
    előzmény:
    margo1958 (27317)
    2011-02-12  06:32
  83. 2011. február 12. 10:1627319.

    Javasolnám, ha lesz díszléc akkor a plafon ne fehér legyen, hanem egy nagyon pasztel világos árnyalat, mert akkor nem mutat a díszléc.

     

     Rakok fel képet, ott a díszlész fehér, de a plafon nagyon halvány árnyalat, hogy éppen kiemelje a fehér díszlécet.

    A konyha terrakottás jellegű, az előszoba, nappali sárgás árnyalat.

    előzmény:
    margo1958 (27318)
    2011-02-12  06:39
  84. 2011. február 12. 06:3927318.

    Az előszobát gondoltuk napsárgára(fehér plafonnal) és a nappalit inkább egy kicsit terrakottásra(ma döntünk végleg) a plafon itt is fehér és fent rejtettvilágítás lesz (díszléces megoldással)

     Az előbb lemaradt a kép,nem engedte bemásolni.

    előzmény:
    csakcsokis (27316)
    2011-02-11  22:50
  85. 2011. február 12. 06:3227317.

    Nagyon tetszik az összeállításod!Ez a színösszeállítás nekem is nagyon tetszik.Eredetileg a nappalit gondoltam ilyen színűre,de meggyőztél. Már csak azért is,mert ezek a színek féligmeddig adottak. Az ágyat már megrendeltük,azt be is másolom ide. Ezt választotta a fiam,csak egyszínű huzattal(alapszín) Azt elfelejtettem írni hogy a padló trópusi cseresznye színű lesz,az is megvan már,csak le kell rakni. 

    Az ágytakaróval van mág gondunk,mert nem szereti ezeket a csillogóvillogó agyonig műszálasakat. Ilyet,mint a képen van pl. hol lehet besterezni? Vagy olcsóbb méterben megvenni valahol?

     

    Ha lesz egy kis szusszanásnyi időm akkor megpróbálom feltenni az alaprajzot. Rengeteget agyalunk a konyhán is,ami szinte megoldhatatlannak tűnik jelenleg.  Meg egyáltalán az egész lakáson. 

    előzmény:
    P.F.Dia (27309)
    2011-02-11  17:07
  86. 2011. február 11. 22:5027316.

    Ahogy az ismerőseim közt vállalkozó kedvű (lakásfelújításban is) pasikat ismerem, nagyjából mindegyik szereti a meleg, barátságos színeket. Gondolok itt a napsárgára és társaira. De Dia ötlete szerintem az egyik legjobb, mert a bútorlap is viszonylag gyakori és olcsó, plusz ezzel a párosítással nem tudtok mellé lőni. A plafont én egy ekkora lakásnál viszont világosra hagynám. De az már csak az én fotós heppem, hogy valami fehér legyen mindenütt 

     

    A végeredményről kérek képeket!!! 

    előzmény:
    margo1958 (27308)
    2011-02-11  13:53
  87. 2011. február 11. 22:4427315.

    Szia!

     

    Én ezeket még nem is láttam!   De nagyon szuper, egy pasi is imádná!

    előzmény:
    P.F.Dia (27309)
    2011-02-11  17:07
  88. 2011. február 11. 18:4827314.
    hát ez ma nem megy nekem...
    előzmény:
    salyvett (27313)
    2011-02-11  18:45
  89. 2011. február 11. 18:4527313.
    és a kép... :)
    előzmény:
    BJuci (27307)
    2011-02-11  13:46
  90. 2011. február 11. 18:4527312.
    Köszi szépen az infót. :)
    előzmény:
    salyvett (27311)
    2011-02-11  18:40
  91. 2011. február 11. 18:4027311.

    Szia BJuci!

     

    Tulképpen ezt a dekortéglát nem mi vettük, hanem az építési vállalkozó szerezte be, akitől a házat vettük. A házunkon kívül a lábazaton is ilyen dekortéglás burkolat van és gondoltuk, hogy köszönjön vissza a lakásban is, ahogy az ember belép, ezt látja és sikerült belealkudnunk a vételi árba. De akkortájt (aug-ban) néztük, hogy kb. 2.500 Ft körül volt m2-e, míg a kőburkolatnak akár 10 ezer is. A bontott téglánál is olcsóbb, hiszen ez csak egy vékonyka téglalap, nem olyan tömör, vastag, mint a "rendes" tégla.

    Így nézett ki, amikor csinálták és még nem száradt ki, kicsit meg is ijedtem, h hú, de sötét, de aztán kiszáradt és nagyon szép lett (szerintem) :)

     

    http://www.tegladekor.com/

     

    Ivett

    előzmény:
    BJuci (27307)
    2011-02-11  13:46
  92. 2011. február 11. 17:1027310.
    ...
    előzmény:
    margo1958 (27308)
    2011-02-11  13:53
  93. 2011. február 11. 17:0727309.
    "...egyelőre egy 25 éves srácnak,így főként az ő elképzelésének kell megfelelni.  Hálószobába milyen színösszeállítást ajánlotok?"   -talán zöldet, zöldeket (kevésbé babásat,halványat, inkább határozottabbat?!) az nyugtat, hálóban elég jó választás szokott lenni, drapp, bézs, barna színű textilekkel és padlóval fiúsnak is mondható, keresek képet,hátha találok...
    előzmény:
    margo1958 (27308)
    2011-02-11  13:53
  94. 2011. február 11. 13:5327308.

    Köszönöm szépen a segítségeteket. Igen,megegyeztünk az árban,de meglepetés akkor ért amikor közölte hogy ő úgy gondolta hogy nem kell méregetni, az fölösleges mert tudjuk hogy mennyit vettünk és azt szorozzuk a kialkudott árral. Ez meglepett egy kicsit,mivel 6m2 különbség van. Én is az elvégzett munka alapján gondoltam.Különben egyszerű az egész,nem volt vele sok dolga.

     

     

    Látom egy kicsit csendesedett a hangulat!Eredetileg azért jöttem ide,hogy tanácsot kérjek,de hirtelen elbizonytalanodtam.

    A fiamnak újítunk fel egy 50m2-es elég rossz beosztású lakást,és elég bizonytalanok vagyunk sokmindenben. A pénzünk nem bőséges,de azért szeretnénk a szépet.

    Először a teljes elektromos hálózatot újítottuk fel,aztán jött a burkolás és most a festés megy.

    legénylakásnak készül egyelőre egy 25 éves srácnak,így főként az ő elképzelésének kell megfelelni.  Hálószobába milyen színösszeállítást ajánlotok? 

    előzmény:
    P.F.Dia (27302)
    2011-02-11  12:13
  95. 2011. február 11. 13:4627307.

    Sziasztok!

    Úgy látom megint itt volt a megmondóemberünk, akit párszor már elhajtottunk, de annyira szeret minket, hogy mindig visszatér, mert hiányzunk neki. ;)

     

    Salyvett, tőled szeretném kérdezni, hogy ez a dekortégla milyen és hol vettétek, mennyiért árulják? Barátnőmék szeretnének a házukba bontott téglát, de ami szép, jó minőségű az horror drága, ez jó alternatív megoldás lehetne.

    Köszi.

     

    Krimolnar, én is cserélném a lámpát egy modernebb, több ágú darabra. 

    A falra nem raknék se tetoválást, se lenvászon képet, hanem családi fotókat szép képkeretben. Ja, látom, már Dia írta is. :)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  96. 2011. február 11. 12:5827306.
    ...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  97. 2011. február 11. 12:4927305.
    szokatlan, de gyors fali dekoráció, talán a legolcsóbb is: pl. falióra, egyforma, egymás alá 2 v. 3 db (színben még illene is hozzátok: sárgás fal, krémfehér székek, stb)...
    előzmény:
    krimolnar (27278)
    2011-02-10  19:12
  98. 2011. február 11. 12:3827304.
    Szia, nagyon szép az étkeződ, gratulálok, de én - ha szabad - azt javasolnám, hogy amit ezekre a dekorképekre gyűjtesz, abból inkább egy lámpacserét iktass be, és dekorációnak lehet keretezett családi fotókat (4db, vékony,ezüstkeretben, fekete-fehér nyomtatásban is!!) vagy órákat (egyedi megoldást tudsz produkálni, ha veszel akár ikaás, vagy jyskes órákból vagy 1 nagyot, vagy 3kisebbet, egymás alá, sorban, olyan jók vannak, nem drágák, de még számtalan ötlet kínálkozik, Pl. a gyerekek rajzait is képkeretbe foglalhatod, egységes háttérrel)
    előzmény:
    krimolnar (27283)
    2011-02-10  21:26
  99. 2011. február 11. 12:2327303.

    Teljesen egyetértek Barbival !!

    (vannak ezeknél olcsóbb,s a belső terek stílusához, egyediségéhez jobban illő dekorációk, különösen azért mondom ezt így, első blikkre, a dekorképek háttere eleve nem a képekhez illő-pl. a lilás színekből álló virágos kompozíciót nem egy tüzes,mediterrán színű falra tenném, ... ez az első benyomásomat sajnos azonnal meghatározta )

    előzmény:
    Bxbra (27287)
    2011-02-10  22:16
  100. 2011. február 11. 12:1327302.

    Szia Margo, ez egyértelmű, nem is kérdés: az elvégzett és megfelelően elvégzett munka után szabad csak fizetni!!

    Nyilván megállapodtatok valamiben: sima burkolás, hálós, vagy átlós rakás (alap m2ár) és ha van betét, ez külön szokott lenni (ha dekorcsíkban, és variálni kell, sok vágással, akkor folyóméter árban, ha csak simán beteszi a kész dekorlapot,sorban, akkor nemigen korrekt felárat számolni) ha van egy belső meződ, ami vacakolós, sok vágással járó pl. mozaik szerű, akkor is feláras ez a rész.

    Lábazatot folyóméter árban számolunk.

    Szilózást is, ha kell - ez díjban nem számottevő, inkább a fúgázó anyagára, amit nem tudom, ki vett meg??(ha a burkoló, akkor neki fizeted ki)

    Remélem tudtam valamicskét segíteni, szép napot, szia, sziasztok!!

    Dia

    előzmény:
    margo1958 (27293)
    2011-02-11  07:02

Címlap

top