Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Csecsemő - hurutos köhögés

salsa
Létrehozva: 2007. január 7. 10:17

Sziasztok!

4 hónapos kisfiam elkapott valamit, amitől vírusos torokgyulladása lett. Ez egy kicsit lehúzódott a felső légutaira és nehezen köhögi fel a nyákot, illetve náthás is. Voltunk dokinál és írt fel neki kúpot meg orrcseppet. Amit én beadtam, bár ne tettem volna! Ephedrin tartalmú mind a kettő, ami anabolikus szteroid és minden mellékhatás kijött a gyereken.  Szerencsére nem adtam neki sokat belőle, mert láttam, hogy valami nem stimmel. Viszont annyit nem adtam be neki, hogy a nyákot fel tudta volna oldani.

 Anyukám javasolta a disznózsíros dunsztkötést a mellkasára. 
Találtam itt a neten még baby luuf balzsamot, illetve a Naturlandnak is van egy bedörzsölője gyermekek részére, a korosztály nem volt megjelölve. Párologtatok még citromolajat, levendulát és erdei fenyőt.

Mit tudok még tenni a gyógyulás érdekében? Házi praktikák, népi gyógymódok érdekelnének, mert az ephedrin sztori után nem vagyok hajlandó semmilyen allopátiás gyógyszert beadni a gyereknek.

Köszönöm a segítségeteket. 

Címlap

top