Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Legfrissebb baba projekt

mrit
Létrehozva: 2007. január 3. 12:46

Sziasztok!

Mivel még csak néhány napja vagyok jelen az nlc fórumozói között, igen nehéz a dolgom. Sokan tapasztaltátok már biztos, hogy a régóta futó beszélgetésekbe nagyon nehéz, vagy olykor lehetetlen bekapcsolódni... 

Így kénytelen vagyok indítani egy újat, ami nagyjából egyezik az eddigiekkel, tehát a téma itt is a "babára készülés", illetve a próbálkozás, várakozás, stb.

Mi már több, mint fél éve próblkozunk a párommal, eddig még sikertelenül. Mindenesetre szívesen venném, ha a hasonló cipőben járók megosztanák velem tapasztalataikat, hátha így könnyebb lenne mindenkinek... 

(Ha nem reagálnék túl hamar, azért van, mert közben azért tanulnom is kell...)

  1. 2012. február 3. 22:2381126.

    Jelen!

     

    Wheelsnek én is nagyon boldog születésnapot kívánok, de sajnos, úgy tűnik, még csak nem is zugolvas, különben biztosan reagált volna 

     

    Balázsoknak meg boldog névnapot, gondolva itt Gyergyoi első- és Boroci másodszülöttjére  (van még Balázsunk?)

     

    Evelin, te is írhatnál pár szót magatokról, úgyhogy bagoly mondja verébnek 

     

    KisTitok, jobbulást! A két gyerek összehangolásával kapcsolatban nem tudok okosat mondani, én is kíváncsi leszek, hogy oldjuk meg.

     

    Esox, mikor mész az UH-ra? Drukkolok nagyon, hogy minden rendben legyen! Nekem egy hete vették le a vért az AFP-hez, hogy őszinte legyek, tiszta ideg vagyok, nehogy megint olyan rossz, vagy még rosszabb legyen, mint Rékánál volt, mert azokat az idegbajos hónapokat nem élném át még egyszer, amniocentézist meg, ha nem muszáj, nem szeretnék.

     

    Szülés előtt még gyorsan be kellene fejeznem az egyetemet (két félévet kellett halasztanom), de kiderült, hogy az az oktató, aki a diplomamunkánál a belső konzulensem volt, időközben elment, és képzeljétek, Mathesz vette át az óráit, meg engem is

     

    A héten egyébként itthon voltunk, mert taknyoltunk Rékával, és most, hogy végre kimozdulhatnánk, mínusz tizenöt fok van. Réka ma kérte, hogy vigyek egy széket az ablak elé, és fél órán át bámult kifelé, aztán kiabált a varjaknak, hogy gyertek, madarak, sütöttem nektek palacsintát!

     

    Legutóbbi mondása: "Anya, nem ráülni szánkómra. Nagy a pocakod, eltörik szánkó."Ebédnél meg ránéz a rizses húsra: "kicsit koszos rizs. Nem baj." De aztán mégis baj volt, mert meg sem kóstolta.

     

    Egy héttel ezelőtt megszületett a húgom kislánya, Lenke. Tesóm úgy nyilatkozott, hogy a második szülés összehasonlíthatatlanul kevésbé fáj, mint a másik, ráadásul apuka lemaradt róla, mert az a szűk két óra, amíg előkerítette unokatesómat, hogy vigyázzon a kétéves nagyobbikra, és beért a húgom után a kórházba, pont elég volt a szülésre tesóm mesélte, hogy pont abban a pillanatban vágódott be a szülőszobába, amikor a szülész felemelte Lenkétolyan jó volt hallgatni, már nagyon várom én is a júliust

     

    Na, most már jöjjön más is szabadjára engedni a grafomán hajlamokat!

     

     17+2

     

    előzmény:
    KisTitok (81124)
    2012-02-03  19:08
  2. 2012. február 3. 19:1181125.
    Eveliiiiiin, bocsi, ezt jól félreértettem! De rád is vonatkozik, nem csak Wheels-re, gyere! Bár rólad és a csajaidról azért tudogatok a fb-ról.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2012. február 3. 19:0881124.

    Wheels drága, Neked aztán van bőr a ...! Olvasgatnáááád? Tessék jönni, aztán írd tele a falat!!!

     

    Esox: köszi, ugye milyen nagy pocak?

    S veled mizu? Megvoltak a vizsgálatok (agykamra), jó eredményeket kaptál???

    Március 20. lenne a hivatalos (40. heti) időpont, ehelyett lesz valamikor március 6-7. környékén, majd megmondja a doki, de amúgy szerencsére elég érett baba, kicsit idősebbnek tűnik mindig a koránál. Örülnék, ha végre ki bírnék lábalni ebből a köhögős takonykórból, mire megszületik, császáros sebbel, frissen műtve, levegőt nem kapva, nem lehet olyan kellemes...  Már harmadik hete szívok vele. 

    Barátnőm is jár a (kicsit nagyobbacska) kislányával pszichomókushoz, nevelési tanácsadóba, ők is főleg játszanak, mondta is a nő, hogy a gyerek feje fölött nem beszél róla, csak amikor négyszemközt vannak a szülővel. Gondoltam, hogy ilyenkor mindig az első tipp, hogy a kistestvér miatt vannak a gondok, bár sztem biztos lehet is benne valami, nem? 

    A délutáni csendespihenő miatt én is izgulok kicsit, hogy lesz ezentúl (sztem sehogy, leginkább). Most Panna kizárólag velem alszik el ebéd után, a mi ágyunkban, amúgy este csont nélkül a sajátjában, ebből sosem volt vita, megérti, hogy mikor mit lehet. De délután nélkülem nem alszik, Árminnal meg sztem képtelen leszek összehangolni hármunk alvását... Elég nyomasztó már most belegondolni, egyrészt sajnálom a saját jó kis pihenésemet , másfél órát simán szoktuk húzni a lóbőrt (nyomni a rókabőrt - ahogy Panni mondta), másrészt ha Panni nem alszik du., akkor estére fáradt, kibírhatatlanul hisztis. Majd meglátjuk. 

     

    Mindenkinek puszi, aztán aki zugolvas, az most érezze letolva magát, és jelentkezzen be!

    előzmény:
    esox (81122)
    2012-01-29  19:20
  4. 2012. február 1. 20:3081123.

                                                     Wheels!

     

    Nagyon Boldogságos szülinapot neked!!!

     

     

     

    Remélem mindenki jól van :)

    Nem írtok túl sűrűn pedig olvasgatnám :)))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2012. január 29. 19:2081122.

    Oly lusta vagyok:) bocsánat, már akartam írni, hogy NEM SEMMI POCAK :) Mikorra is vagy pontosan kiírva? Én is kerekedem rendesen, de én sajna alapból is elég kerek vagyok, most már tényleg össze kell szedjem magam a szülés után.

    Jövő héten megyek újabb cukorterhelésre (eddig jó volt) meg uh-ra, kértem, hogy hadd menjek még egyszer a következő előtt, hogy megnézzék ezt az agykamra izét. Remélem rendben lesz. Jó kis hideg-meleg élelmes délelőttöm lesz a kórházban. Na, ez van.

    Amúgy minden a régi, szenvedünk a lakással, hiába (?) csináltattuk meg ezt az alapszigetelést, tök vizesek a falak, nyomjuk a ventillátorral meg szellőztetünk ezerrel és reménykedünk, hogy jövő télen már nem lesz gáz. Közben lehet lesz vevő a telkünkre, amit cirka két éve hirdetünk, abból lehet le fogjuk dryvitoztatni a mi részünket, majd ha kiszáradnak nyáron a falak.

    Eszti elég hisztis mostanában, szerintem simán álmos, fáradt már néha, de ugye már régóta nem hajlandó aludni délután, Dóri is kezdi, hogy nem mindig alszik kétszer, ami nem jó, mert egyfelől tök jó volt ( ) másfelől fáradt is sokszor már estére. 

    Esztivel járunk a pszichomókushoz, minden kedden, még a héten kell menni aztán csak én megyek majd megbeszélni a dolgokat, kiváncsi leszek mire jutott, mert tulajdonképpen csak játszanak, múltkor láttam valami érdemi dolgot már, homokoztak (!) és elég sok érdekeset mondott az Eszti. Amúgy én úgy látom, hogy a baba-dologra akarja kiélezni a csaj, hogy azzal van megmakkanva a gyerek, mert nagyon sokat kérdezi őt baba dolgokról (pl. múltkor, hogy tudja-e hogy "készülnek" meg hogy hogy jönnek ki anya pocakjából ilyesmi). A dumálás rész megoldódni látszik, mert mire lett időpontunk a csajhoz hirtelen elkezdett dumálni az óvónőkkel (egyet kivéve) és mondtam is, hogy akkor inkább a pisilésre koncentráljunk, mert ez nekem pl. nagyobb probléma.

    Majd kiderül.

    Na, megyek lassan, mert Dórát letettük előbb, hogy nem aludt du, erre most hallom, hogy még nem alszik. Puszi mindenkinek! Írhatnátok többen is!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    25+6

    előzmény:
    KisTitok (81121)
    2012-01-20  05:01
  6. 2012. január 20. 05:0181121.
    fej nélküli fotó karácsonyról :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2012. január 20. 04:5781120.

    Sziasztok!

     

    Esox és Boris: én mindkettőtök babájának nagyon örülök, de úgy sajnálom, hogy ennyi rémséggel kell foglalkoznotok közben! Mindig elszégyellem magam, hogy én mennyit nyavalyogtam a családnak, még többet paráztam magamban, holott ehhez képest semmiségek voltak a tüneteim. De veletek is minden rendben lesz, egészséges babák fejlődnek, csak addig túl kell élni ezeket a riadalmakat... 

     

    Humanka: Nálatok úgyis lesz Hármaska, csak az a kérdés, mikor!!!

     

    Szaboca: úgy látszik, ez a pár hónap sokunknak az otthoni szerelés-javítás-szépítgetés időszaka...

     

    Mi a lakásfelújítás kellős közepén állunk. Végül kihoztuk a legtöbbet belőle, ami kihozható. Elégedettek vagyunk, de még korántsem értünk a végére, bennem meg már közben munkálkodna a fészekrakó ösztön is. Vagyis hát én már lassan az összeállított babakelengyét szeretném pakolászni, nem a legnagyobb kosz közepén az asztalosokat várni... Amúgy minden szép lett, teljes átalakítás, festés, parkettacsere megvolt. 

    Izgultam, hogy Panninak tetszeni fog-e, új (és jóval kisebb) szobát kapott, ami a mi hálónk volt korábban. De nagy szerencsénk van a természetével, ezt is abszolút pozitívan fogadta. Továbbra is cserfes, okos, jószívű kislány. Na persze hisztis is, de ez ilyen életkor.

    Ármin szépen fejlődik, rengeteget mozog. Gyakorlatilag állandó jelleggel. Éjszakáim már régóta nincsenek. A szonográfus szerint a baba "igazán férfias" - mindenki érti biztos. :) A pocakom nagy, lent van és sokat keményedik. Sokan riogatnak (köztük a védőnő és a nőgyógyász is megpedzette), hogy esetleg a 38. hétig sem húzom ki... No de hát azon vagyok, hogy minden jó legyen, igyekszem a tennivalók közepette is pihengetni, úgyhogy talán mégis.

    Most ráadásul valami torokfájással küzdök, ami gyógyszermentesen szép kis kihívás nekem, műanyag vagyok én ehhez... :-)

     

    Mindenkinek puszi! 

    Amúgy jöhetnétek gyakrabban is, Csajócák!

    KisTitok 31+3

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. 2012. január 16. 16:3781119.

    Szia Boris!

    Gratula a 90% nunishoz:) Szerintem nem lesz gáz, ne izgulj, engem is ide-oda küldenek, mondjuk nem mondom, izgulok én is, de többnyire semmiség miatt riogatják az embert. Meg nyilván, ha valamit lát, azt bele kell foglalnia a leletbe. Szerencsére a 18. hét nincs annyira messze akkor neked sem és akkor megnézik. Én most épp a toxoplasma eredményére várok, valamikor jövő hét közepén lesz meg, aztán feb. 1jén, vagy 2án megyek cukorra meg vérképre megint, ja meg uh-ra is, megnézik ezt az agykamra dolgot, helyesebben én kértem a dokit, hogy nézzünk már rá még egyszer, az lesz a 26. hét és akkor még egyszer megyek majd a 32. héten uh-ra.

    Pszichomókusnál voltunk kedden, erre előtte való nap elkezdett dumálni az oviban az óvónénikkel, viszont megint bepisil szinte minden nap és nem csak az oviban... úgyhogy megyünk holnap is, négy alkalmat mondott a csaj, mondjuk nem sok minden történt, igazából játszottak. Remélem fog tudni mondani valamit nekem erre a pisitémára, mert már eszem-faxom megáll a témától, ötletem sincs, hogy mit csináljak vele.

    Lakás egy merő szutyok szintén, tiszta vizes az összes külső fal, a konyhám romokban, örülhetek, ha megmenekül az enyészettől. Megcsináltattuk ugye ezt az utólagos alapszigetelést, hogy ért-e valamit nem tudom, a hétvégén elhúzta jobban a szekrényeket a férjem a lányok szobájában, váll magasságig vizes volt, megint be a sarokba a ventillátor és lenyomtuk, aránylag szárad, de mindig visszajön a víz. Nem akarok sokat nyavalyogni, de tényleg az a szar, hogy egyszerűen alig tudok valaminek örülni emiatt, állandó stresszben élünk a férjemmel emiatt a xar miatt, annyira hálás lennék a sorsnak, ha nyáron kiszáradna és nem jönne vissza  a víz. Bár megvannak a kétségeim. ÉN most azon filózok, hogy pénz ide, pénz oda ki kellene hívni egy független szakértőt (kérdés, hogy kit, ha van ötlet szívesen várom), aki megállapítaná, hogy honnan a száddámcukijából jöhet a víz és hogy lehetne megszabadulni tőle. Na, eleget nyammogtam, mindenkinek szép napot!

    24+0

    előzmény:
    *Boriska (81118)
    2012-01-15  14:09
  9. 2012. január 15. 14:0981118.

    Sziasztok!

    Csak gyorsan, amíg Rékám alszik... képzeljétek, voltunk egy magán UH-n 14 hetesen, ahol mindent rendben találtak, de a baba szívén van egy "echogén papilláris fókusz", ami önmagában nem baj, elég sok normál terhességnél előfordul, de kromoszómarendellenességeknél valamivel gyakrabban. Úgyhogy kicsit megijedtem. A szonográfus szerint ennek nincs túl nagy jelentősége, de a papíromra azért ráírta, és azt mondta, 18 hetesen azért nézzük meg jól még egyszer. Nem nyugtatott meg teljesen. Remélem, ezúttal legalább az AFP-m jó lesz, mert Rékánál meg azzal riogattak.

    Egyébként 90%-ra mondták, hogy megint kislány lesz

    Puszi, legytek jók, remélem, valamikor egyszer tudok hosszabban is jönni.

     14+4

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2012. január 5. 21:3181117.

    Sziasztok!

     

    Rég voltam itt, talán emlékeztek még rám:)

     

    Boris, örülök, hogy jól vagy:)

    Esox, van még olyan vizsgálat, ahol nem voltál? Nyugi, rendbe lesz itt is minden.

    Nincs új kismami aki lapít???? 

    Pussz mindenkinek és a csemetéknek is, tündéri aranyos minden topicbaba:) 

     

     

    Elvagyunk, Francika nyomja az ovit, szeret menni, Boncám elindult, jól vannak a kölkök. Nekem itt is fáj meg ott is fáj, itthon villanyszerelünk- ünnepek előtt kigyulldt a villanyóránk- át kell kábelezni pár helyen- jó hogy apa itthon volt a héten. 

     

    Szóval majd jövök, addig is legyetek rosszak... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2012. január 5. 13:1581116.

    humanka: remélem neked is lesz még egy kislányod valamikor, ha szeretnél :)

    Amúgy én is örülök, tulajdonképp talán egyszerűbb lesz annyiból, hogy  a lányokat már ismerem. Leginkább talán a férjem miatt örültem volna egy kisfiúnak, láttam volna őt benne, meg neki biztos jó érzés egy fiú, bár azt mondja neki tök mindegy :)

    Közben kitalálták, hogy menjek toxoplasma vizsgálatra, potom 7600 Ft (több magzatvíz miatt), legalábbis a kórházban, de úgy néz ki  a háziorvos is tud beutalni és az sztkban ingyenes, holnap megyek a háziorvoshoz. 

    előzmény:
    humanka (81115)
    2012-01-05  10:46
  12. 2012. január 5. 10:4681115.

    Orulok, hogy minden rendben Esox, es gratula az ujabb kislanyhoz  

    En nagyon irigy vagyok am 

     

    Panndi: hat boldog topik szulinapot nekunk :)  Hogy vagytok??? 

     

    Boriska: nagyon jo hir, hogy nalatok is minden rendben ! Csak igy tovabb!!!  

    előzmény:
    esox (81113)
    2012-01-03  10:45
  13. 2012. január 4. 06:1081114.

    Esox, de jó, gratula :)

     

    Lányok, tegnap volt ÖT ÉVES  topicunk :)

    előzmény:
    esox (81113)
    2012-01-03  10:45
  14. 2012. január 3. 10:4581113.
    Amnio eredménye jó lett, és nagyon úgy fest (nem tudták kinyomtatni a papírom, mert az aszisztens csaj már elment és nem tudták bekapcsolni a gépet.... nesze neked egyetemi oktatás; így aztán a doki szavában kell hinnem) szóval hogy LÁNY lesz ... megint :D Úgy látszik lányos anyuka leszek, annyira nem is bánom, bár kétségtelenül izgis lett volna egy kisfiú. Mindenkinek szép hetet!
    előzmény:
    esox (81112)
    2011-12-31  19:35
  15. 2011. december 31. 19:3581112.

    B.Ú.É.K.

    ui: jól vagyunk köszike:D

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. 2011. december 31. 17:1981111.

    Sziasztok!

     

    Boris, nagyon örülök!!! 

    Esox, Ti jól vagytok?

    Szaboca, ez aranyos! :)

     

    Januárban pocakfotóval jövök.

    Addig mindenkinek kívánok sok boldogságot, szerencsét, jókedvet az új évre, meg amit szeretnétek még!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  17. 2011. december 31. 16:3081110.

    Kedves Mindenki!

    Mint lyukas zsákból a lencse, úgy hulljon rátok a szerencse 2012-be! Boldog új évet !!!

     

    És megígérem, hogy gyakrabban fgok írni- legalábbis megpróbálom:) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. 2011. december 30. 18:1581109.
    előzmény:
    *Boriska (81108)
    2011-12-29  22:48
  19. 2011. december 29. 22:4881108.

    Köszönöm! Tényleg minden rendben!

     

     12+1

     

    Boldog új évet mindenkinek! 

    előzmény:
    kzsgina (81107)
    2011-12-28  18:50
  20. 2011. december 28. 18:5081107.

    Szia!

     

    Biztos minden rendben volt! 

     

    Mindenkinek Boldog Új Évet Kívánok(így előre is)! 

    előzmény:
    *Boriska (81106)
    2011-12-26  22:22
  21. 2011. december 26. 22:2281106.

    Sziasztok, lányok!

     

    Remélem, mindenkinek jól telnek az ünnepek!

    Csak beugrottam elmondani, hogy holnapután megyünk a 12. heti UH-ra, utána jövök bővebben, addig meg kérek szépen drukkokat, mert szokás szerint tiszta para vagyok

     

    További jó ünneplést mindenkinek - Humanka, téged külön irigyellek, itt hó helyett latyak van, el bírnám viselni inkább azt a homokos tengerpartot

     

     11+5 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. 2011. december 25. 10:2681105.
    Nagyon boldog Karacsonyt kivanunk mi is mindenkinek !!! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2011. december 23. 08:1881104.

    Sziasztok, lányok-asszonyok!

     

    Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok a topicnak és minden lakójának családostul! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. 2011. december 21. 20:2081103.
    Ezzel a képpel kívánok boldog karácsonyt mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  25. 2011. december 21. 13:0481102.

    Sziasztok!

     

    Rita! Gratulálok a kitünő államvizsgádhoz! sajnos a protekció mindenütt fontos.

     

    Boriska! Gratulálok a kistesóhoz és tetszik a lányod szövege.

     

    Esox! Örülök, hogy itt megnyugtattak és  minden rendben van. Jobbulást!

     

    Gina! Nagyon hasonlít rád Matyi. gratulálok az elinduláshoz!

     

    KisTitok! Neked is gratulálok a kistesóhoz!

     

    Billu! örülök, hogy benéztél.

     

    Humanka! Sajnálom, hogy most nem vállalhatjátok a kistesót.

     

    Matines! Emma, hogy halad a tornával? Szépek a gyerkőcök.

     

    Zsófi pénteken lesz 2 éves. Ma voltunk a védőnőnél kétéves státuszon, 92,5 cm magas és 14 kiló. Most jön a 4 szemfoga és a hátsó 4 zápfoga egyszerre. Állandóan dumál. Most már szalad, de még mindig járunk tornára. Legközelebb januárra kaptunk időpontot.

    Ha nem lennék gépközelben: Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánok mindenkinek!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_147688 (81101)
    2011-12-21  09:52

Címlap

top