Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Legfrissebb baba projekt

mrit
Létrehozva: 2007. január 3. 12:46

Sziasztok!

Mivel még csak néhány napja vagyok jelen az nlc fórumozói között, igen nehéz a dolgom. Sokan tapasztaltátok már biztos, hogy a régóta futó beszélgetésekbe nagyon nehéz, vagy olykor lehetetlen bekapcsolódni... 

Így kénytelen vagyok indítani egy újat, ami nagyjából egyezik az eddigiekkel, tehát a téma itt is a "babára készülés", illetve a próbálkozás, várakozás, stb.

Mi már több, mint fél éve próblkozunk a párommal, eddig még sikertelenül. Mindenesetre szívesen venném, ha a hasonló cipőben járók megosztanák velem tapasztalataikat, hátha így könnyebb lenne mindenkinek... 

(Ha nem reagálnék túl hamar, azért van, mert közben azért tanulnom is kell...)

  1. 2011. november 8. 16:2381051.

    WC-s megoldás: (asszem még nem írtam, csak akartam írni...) én azt szoktam csinálni, hogy rögtön szólok Hancsinak, hogy ne nyúljon semmihez! Veszek wc papírt és letörlöm a deszkák, majd újabb wcpapírból teszek oda, ahova a gyerek combja hozzáér. Vagyis olyan, mintha papír wc ülőkét használnék. Figyelek rá, hogy hová teszem rá a gyereket és, hogy semmihez (még az ajtóhoz se nyúljon) - Hancsi szerencsére nem hebrencs és szót fogad.

    Utána pedig kézmosás neki is ezerrel. Ennyi. 

     

    Humanka: ez műanyag wc ülőke? és ezt újra elteszed használat után? vagy eldobható? 

     

    különóra: nálam a sportok nem tartoznak bele. vagyis a sport, az oké, de abból is csak 1féle. pl, ha rendszeresen jár a gyerek úszni, az tök jó. A lovaglás nagy kedvencem - hozzáteszem még életemben nem lovagoltam, de ha lenne rá lehetőség, akkor vinném Hancsit lovagolni. És persze a lényeg, hogy a gyerek szereti-e csinálni! :)

     

    Esox: ez a lakásdolog elég gáz. a kérdés, hogy mitől ázott a fal. mert ha csőtörés, akkor ugye előbb azt kell megoldani.... ha van lakásbiztosításotok, akkor ez szerintem benne van. 

     

    humanka: nálunk csak azt kell Hancsinak megtanulnia, hogy "mérgesen" fújja. mert fujja ő, csak nem elég erősen. Én anno mondtam, hogy csukja be a száját  és úgy fujja. így egy kicsit nagyobb volt az intenzitás. Viszont, ha sűrűbb és több a cucc, akkor porszívózás van. most volt annyira takonykóros, hogy már ő kérte a porszívót, pedig utálja. 

    Szóval sajnos nincs ötletem erre. :(

     

    KisTitok: nem lehet, hogy valami egyéni érzékenység van a dologban? valami gomba lehet? lehet, hogy a hüvelyflórával van gond? nem kapott mostanában antibiotikumot? az okozhat ilyet.

     

    előzmény:
    humanka (81033)
    2011-10-27  10:57
  2. 2011. november 8. 15:0981050.

    Gratula a kis kukishoz:) Én is kivi vagyok nekünkj mi lesz, de még odébb van.

    szlilla: én kitölteném, de nem találja.

    előzmény:
    KisTitok (81047)
    2011-11-07  21:24
  3. 2011. november 8. 00:3781049.
    En kitoltottem volna, de azt irja, hogy a keresett oldal nem talalhato :(
    előzmény:
    szlilla (81046)
    2011-11-07  16:33
  4. 2011. november 8. 00:3581048.

    Kiskukisnak orulok!!! 

     

    A cisztanak nem :( Remelem, nem lesz komolyabb kovetkezmenye, es nem kell muteni! Szoritok !!!!!!

     

    Koszi a pihes otleteket, kiprobalom, amint nem lesz teli az orra, addig szegeny hiaba fujkalna, ugysem mukodne :( Kicsit mar jobban vannak, de az ejszakai kelesek azert mennek :(

     

    En meg eddig tornaztam, futottam, vegyesen mindenfeleket, aztan most ugy dontottem, hogy fogyni megis a futassal a legjobb :) Bar vilageletemben utaltam, de futottam vasarnap este 5 km-t, az annyira jol ment (ki merem jelenteni, hogy meg jol is esett), hogy tegnap emeltem a tavot 6 km-re > hat ne tudjatok meg, nagyon-nagyon nehezen ment :( Alig vanszorogtam vegig az egeszet :( Viszont a merleg ma jocskan kevesebbet mutatott, szoval marad a futas :p (Azert a csutortoki boxot megtartom :)))

     

     

     

     

    előzmény:
    KisTitok (81047)
    2011-11-07  21:24
  5. 2011. november 7. 21:2481047.

    Bocsánat, csak rólam, rólunk pár szó.

     

    Nehogy uncsi legyen az élet, egy újabb cisztám nőtt. Egyelőre fájdalmat nem okoz, csak jól kitapintható. Ha tályog alakulna ki belőle, ami fél nap alatt is bekövetkezhet állítólag, akkor terhesség alatt is műtik. Basszus, másnak is vannak nyavalyái, vagy...? :-/ Jó, nem vagyok azért elkeskenyedve, örülök, hogy jóindulatú. Ugyanakkor volt UH is! :) Ééés 100%-ra mondják már a kisfiút! Nagyon örülünk neki! :) Szépen fejlődik hála Istennek. 

     

    Lilla: sajnos én nem tudok segíteni, nem az elmúlt egy évben szültem. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2011. november 7. 16:3381046.
    Kedves Kismamák!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni, az alábbi linkre kattintva találnak egy kérdőívet, amit a szakdolgozatomhoz szeretnék felhasználni. Ha van egy kis idejük, kérem töltsék ki (akik az elmúlt egy évben szültek). Nem vesz igénybe sok időt, de sokat segítenének nekem.

    Előre is köszönöm!

    http://online-kerdoiv.com/inde.....49e548c074
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2011. november 6. 09:5481045.
    Nem tudom, nem szívesen tenném az orrára :) Ja, lehet, hogy említette akkor a kis papírdarabkát is:)
    előzmény:
    KisTitok (81043)
    2011-11-05  18:42
  8. 2011. november 6. 09:5381044.

    Ó, szegény kicsi lány, úgy örülök, hogy  a lányok egy-egy takonykórtól eltekintve nagyobb cuccot még nem szedtek össze. Igaz Esztire idén rájár a rúd, volt ugye a kulcscsonttörés, aztán kb. két hete este nekiment a falnak, akkora dudor lett a fején,hogy egyből kórház, 2,5 óra után kiderítették, hogy semmi baja.

    Cukor: a Margit kórházban elég komolyan veszik, régen úgy volt, hogy a 16. héten mindenképp, aztán a 26. héten is. Most már a 16. csak annak csinálnak, aki dagadt és/vagy volt már cukor problémája. Én előbbibe is beleférnék szerintem, valami BMI 25 felett vagy mi a határ, de igazából azért, mert ugye Esztivel volt terhességi cukrom. Dórával érdekes volt, számítottam rá, hogy kell, és nem volt. Amúgy tényleg érdekes a protokoll, mert ugye van, ahol a 75 g cukrot kell meginni, van ahol egy zsemle két dl tej. Utóbbi azért érdekes, mert amikor Esztivel diétáznom kellett ez egy diétás reggeli volt (30+10 g ch), tehát ettől nem is nagyon kéne megemelkedjen a cukor, ha mégis ott már komoly lehet a helyzet. Na, mindegy. Margitban azt is mondták, hogy ugye utána hat hétig még tartani kell a diétát, ha nem is annyira szigorúan. Ehhez képest az Imrében (2007 volt, pont bezárták a szülésem előtt a Margit szülészetét, a teresgondozó még működött) a szülés utáni reggel kakaós tejbegrízt kaptam:) Mondom a nővérnek, hahó. Ő: á, az már elmúlt:) Igen, tegnap még cukros voltam, ma már nem. Szóval fokozatosan álltam vissza a régi étrendre, volt 6hetes kontroll is, az már jó volt. Sajnos, mármint, hogy visszaálltam, mert akkor annyit fogytam.... nem lennék most is malac, ha betartom,amit a doki mond (ő eléggé elhívatott volt, ez a szakterülete, azóta már Berlinben kamatoztatja tudását), hogy figyeljek oda a cukorra, nem kell minden nap cukros sz.arokat enni/inni.

    Na, befejeztem :) Mindenkinek szép napot!

    Ja, Wheels, veled álmodtam... valami nagy villaszerű izében összegyűlt egy csomó ember, én az urammal, te is ott voltál és valami hülye feladatokat kellett csinálnunk.

    előzmény:
    KisTitok (81042)
    2011-11-05  18:41
  9. 2011. november 5. 18:4281043.
    Esox: pihe helyett porcica???
    előzmény:
    esox (81041)
    2011-11-05  17:58
  10. 2011. november 5. 18:4181042.

    Esox: érdekes, ezek a vizsgálatok még Mo-n belül sem ugyanúgy vannak. Nekem a 16. héten kizárólag AFP volt, még teljes vérkép sem, pláne nem cukormérés, az a 24. héten lesz. Vagy Neked a korábbi gondok miatt nézték már korábban?

     

    Nekem most elegem van, Pannának már megint barnás (!) folyása van. Nincs 3 hónapja, hogy ezzel küzdöttünk, viszketett is neki, végül az egy hetes Betadine ülőfürdő kúra segített. Persze elviszem megint a dokihoz, de most már mindenféle hülye gondolataim támadnak, mi a franc baja lehet, hogy ilyen hamar kiújul, és pláne hogy barna. Természetesen rendszseresen tisztálkodunk, mossuk a ruhákat stb.

     

     

    előzmény:
    esox (81041)
    2011-11-05  17:58
  11. 2011. november 5. 17:5881041.

    Hali!

    humanka: nekünk azt mondta a védőnő, hogy egy pihét (nem tudom honnét szerezhetnék) fújkáljon az orrával. Ezt nem alkalmaztuk. Pihehiány miatt. Ami bevált, hogy magyaráztam neki,hogy szájon be a levegő, orron ki. Tanulja, még nem tökéletes, ha úgy látom én még leszívom az orrát. Gyerekorvos szerint jó, védőnő ájuldozik, hogy tudjon már...más anyák is mondták, hogy még szívják néha, ha nagyon beteg. Ami nekünk nagyon bevált: infralámpa és utána szinte magától jön a cucc a nóziból. Amíg "intrázik" (by Eszti) mesét mondok neki és így kibírja. Sajnálom, hogy ilyen rossz éjszakáitok (és nappalok) vannak. Valami vitamnt adsz nekik, vagy nem nagyon hiszel benne? Én Béres-cseppet adok most, tavaly kapott hozzá Eszti még ImmunoKidet is, így is beteg volt sokat, de ahogy a doki és a védőnő is kihangsúlyozta, egyszer sem volt nagy cucc, csak kis takonykór. Nekem is kéne most valamit szednem, Elevit volt még egy pár db, de már elfogyott. Hullik a hajam eléggé, ami fura, mert lányokkal egyáltalán nem. Hát igen, a vérnyomásom elég gáz volt a két lánnyal is, dagi vagyok :( A cukrot előszőr a 16. héten nézik, van otthon mérőm, vettem már csíkot is, kéne mérnem nekem is, hogy lássam mi a helyzet. Ja, down-szűrés (vagyis kombinált teszt) jó lett, 1:3400.

    Lakás: kihívtunk egy ipsét, hát teljesen körbeszigetelni a padló magasságában kívűlről valami injektálós művelettel 600 ezer, most nézegetjük a neten, azért van ennél olcsóbb is, lehet, hogy egyelőre csak a lányok szobája és a konyha körül csináltatjuk meg, mert ott van vész. Arra talán elég lesz a megtakarításunk.

    Na, megyek teregetnem kell még és már vacsiidő van. Jó hétvégét mindenkinek! :D

    előzmény:
    humanka (81039)
    2011-11-04  22:38
  12. 2011. november 5. 15:0581040.

    Sziasztok!

     

    Humanka, olvastam én is a topic-od, apppám, tényleg van pár abnormális... a végén már mindenről volt szó, csak az eredeti témáról nem. Én nem akartam ott beledumálni, hisz nem vagyok kompetens, de úgy érzem, ha már témázgattok rajta, akkor úgyis bele fogtok vágni előbb-utóbb, csak még némi meggyőzésre vársz. Legalábbis én ehhez drukkolok! És bár igaz, írtad, hogy Nálatok nincs ott nagy családi kör, háttér, támasz, de azért a férjed nagy segítség, ahogy írtál róla korábban, mind az időbeosztása, mind a hozzáállása révén!

     

    Köszi szépen, amit ajánlottál! Egyelőre kiprószálom a drogériás papírbilit, amit  Panndi is ajánlott. Még nem volt rá alkalom, mert azóta nem voltunk olyan hosszú ideig távol, hogy ne tudta volna visszatartani hazáig a pisit. De ha utána szükséges, akkor Mo-n is meg tom rendelni sztem. Ez lehet az, ugye???

     

    http://www.yoops.hu/%C3%A1pol%C3%A1s-f%C3%BCrde t%C3%A9s-wc-%C3%BCl%C5%91ke-bili-safety-1st-%C3%B6sszecsukha t%C3%B3-wc-%C3%BCl%C5%91ke

     

    Amiért viszont most gyorsan írni akartam, ezek szerint még nem meséltem, de szomszédomnak úgy mondta a fül-orr-gégész az orrfújás tanítását, hogy játsszon olyat a gyerekkel, hogy összegyűrt papírzsepigombócot az orrával kell odébb fújogatni az asztalon. Egyet anya fúj, egyet a kislány. Neki is fontos volt, hogy megtanulja, mert neki meg a füle nem szelelt, ilyen virágporszerű lerakódással volt tele, egyszer pedig egy kukoricaszem nagyságú, összetapadt cuccot szedett ki neki a doki a füléből. 

     

    Jobbulást Bendőéknek!

     

     

    előzmény:
    humanka (81039)
    2011-11-04  22:38
  13. 2011. november 4. 22:3881039.

    Esox: igen, a topikban kicsit elfajultak a dolgok. Ugy latszik, ez nlc-s sajatossag (vagy nem?), hogy mindig van nehany stikkes, akinek csak az a lenyeg, hogy jol beszoljon masoknak :p Valoszinuleg igy vezeti le a feszultseget, tkeppen amig nem masokat kezd lovoldozni az utcan, addig meg jo is ... A topikban kulonben tok jo bezelgetes is lehetne, ha az a nehany dilis nem dumalna bele :( 

     

    Orulok, hogy minden okes veletek, a vernyomast sajnalom. Az elozo terhessegeknel is volt ezzel gondod? A cukorra emlekszem, tenyleg azt most meg nem neztek?

     

    Pocakfoto ... az aktualis kismamainktol???

     

    KisTitok: ha esetleg nem sikerul uloket szerezni, akkor csak szolj, szerintem ez otthoni mercevel merve sem tul draga, szivesen megveszem neked, es most sok ismerosom megy haza Magyarorszagra karacsonyozni, szoval siman el is tudnam kuldeni. Szivesen megteszem, csak szolj!!!

     

    Nalunk orom a kobon, mindket gyerek antibiotikumon, ful- es torokgyulladas. Nappal mindenki nagyon nyugos (lassan en is csatlakozom a csapathoz > marmint nyugossegben). Az ejszakak szornyuek, Bendo gyakorlatilag egesz ejszaka ebred 20 percenkent (!), megallas nelkul szaladgalok, hol ez a baja, hol az :((( Szinte semmit sem tudok aludni, mar eleg hulla vagyok :( 

     

    Kerdes: hogy a fenebe lehet megtanitani orrot fujni a gyereket??? Ezzel mar kb ezer eve szenvedek, egyszeruen az en okos, ugyes gyerekem nem kepes megtanulni, hogy nem a szajaval kell fujni ... es nem es nem es nem megy at az ugy :( Otletek??? Probaltam mar kadban viz alatt fujatni az orraval, mert az buborekol es milyen vicces > nem megy. Azt is probaltam, hogy a szajaba vegyen egy korty vizet es ugy fujja az orrat, hogy a viz megmaradjon a szajaba. Mondjuk ez utobbi ott dolt dugaba, hogy nem ertette meg, hogy vegyen egy korty vizet a szajaba, mert mindig lenyelte :)

    előzmény:
    esox (81038)
    2011-11-04  13:07
  14. 2011. november 4. 13:0781038.

    Hali lányok!

    Ma voltam dokinál is, minden okés, vérnyomim nem éppen fényes, de nem is nagyon számítottam jóra, most mérem majd naponta többször és lehet dopegyt lesz hamar. A fejem is egy napja fáj,k lehet, hogy ettől.

    humanka: topikodban mondtak valami értelmeset, vagy aztán már csak ment a vitázás? Én otthagytam miután az a hülye illető beszólt nekem, nem is olvasom már, mert annyira felzaklatott a csaj (gondolom nőnemű).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2011. október 30. 10:0581037.

    Panndi, köszönöm, ez lehet az, csak már lejárt. :) Közben találtam egy webhelyen (netes bababoltban) újat. Ha nem válik be a papírbili, megrendelem.

     

    Esox: örülök, hogy minden rendben volt 12. hetin! Hajrá továbbra is! :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. 2011. október 29. 15:3081036.

    Hi, gyors bekukk: uh-n minden rendben ment, persze még nem tudni, hogy fiú vagy lány. Mindenesetre én még ilyen fickándozást uh-n nem láttam, szóval vagy hiperaktív lesz,vagy nem tudom:)

    Aztán lementem vérvételre, kombinált teszt céljából, be kellett előre fizetni csekken 9ezret, el is vittem,csaj lemásolta. Du csörög a telefon,Szabó akárki a Sejtbankból (gondolom: de jó,megint egy bank,nem esett le), közli, hogy a csekk kicsit nem stimmel, 9090 Ft-os .... én: de jó, az a közös költséges:) De a csajnak sem tűnt fel mikor másolta. Gyors szkenn, elküldés, még jó, hogy ilyen rendesek voltak, hogy szóltak. Hiába, két gyerek és egy harmadik a pocakban ezt műveli az ember agyával.

    Na, rohanok,meg akarok nézni egy filmet amíg mindenki csendben van. Jó hétvégét mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  17. 2011. október 28. 08:4281035.
  18. 2011. október 27. 20:4581034.

    Humanka, köszi a tippet Neked is! ->Na, Csajok, valakinek tippje, hogy ilyet Mo-n hol??? :) Először mindenképp veszek papírbilit, amit Panndi mutatott, aztán ha nem válik be, akkor keresek ilyet. Jah, a kényelem szobra vagyok, egyszerűbb az eldobható, mint amit mindig fertőtleníteni kell. Persze a lényeg nem ez, hanem hogy tényleg hatásos legyen (és Panni elfogadja, ha nincs más megoldás).

    előzmény:
    humanka (81033)
    2011-10-27  10:57
  19. 2011. október 27. 10:5781033.

    KisTitok: hajra kiskukacos!!! Sajnalom a servet, remelem, tenyleg nem lesz komolyabb, pihenj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     

     

    Wc-s megoldas: 

    Mivel gozom sincs, hogy mi ennek a neve magyarul, ezert kuldom a linket, egyszerubb, mint elmagyarazni :)

      

    http://toypot.com.au/disney-princess-folding-potty. html

     

    En ezt viszem magammal mindenhova, osszehajthato, kis helyen elfer, konnyu, es csak rateszed barmilyen ulokere (persze nekunk Villam Mc'Queen-es van :D )  Biztos vagyok benne, hogy otthon is lehet ilyet kapni! Szerintem erdemes venni, mert nagyon praktikus, neked meg jelenleg foleg fontos, hogy ne kelljen Pannit tartani! 

     

    Esox: hat nektek sem konnyu mostansag :( Nagyon sajnalom a kerot, meg hogy igy ratok jar a rud :( Ejszakai pisivel kapcsolatban nincs otletem, probald ki, amit a doki mond, hatha lesz haszna. Bendo ahogy szobatiszta lett nappal, nala azonnal jott az ejszakai is, mi onnantol kezdve nem hasznaltunk pelust. Ki is keri maganak, ha meglatja a pelust, akkor rogton leszogezi, hogy az Danie :D

    Es gyere az uh utan, varunk !!!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  20. 2011. október 26. 17:0381032.

    Esox! Köszönöm a szakmai véleményed az angollal kapcsolatban. Nincs harag, hisz én sem állok teljes mellszélességgel az ügy mellett. Ha nem lettek volna kételyek bennem ezzel kapcs-ban, akkor nem is vetem fel ezt a kérdést a fórumon. Két alkalommal voltunk eddig, a következőre már nem is viszem el, részben a párom ellenállása miatt, részben amit Te angoltanárként írtál véleményként.

    A sérv miatt ne aggódj, SEMMI köze a császármetszésekhez! Csak én gondoltam azt korábban a fájdalomra, hogy a sebhely miatt van. A sérv attól alakult ki (nálam legalábbis), hogy vékony alkatú vagyok, ezért akármilyen kevés súlyt szedek fel a terhesség alatt, a hasfalam nem bírja el, a belek pedig kitüremkednek. Ha Nálad eddig nem lépett fel ilyesmi, valószínűleg most sem fog (nálam Panninál is volt, de csak az utolsó hetekben, most viszont még kevésbé tartanak az izmok).

    Jelentkezz a 12. heti UH után, oks?

    előzmény:
    esox (81031)
    2011-10-25  21:08
  21. 2011. október 25. 21:0881031.

    Na, látszik megint utólag olvasok, bocsi Kistitok, látom ti meg angolra jártok :) sorry.

    Sérved mitől van most beijedtem, nekem már két császárom is volt, azzal függ össze?

    előzmény:
    esox (81030)
    2011-10-25  21:06
  22. 2011. október 25. 21:0681030.

    Köszi Krisz:D Hát, igen, úgy fest:) Némileg sokkolt engem (is). Tegnap voltam 12 hetes, pénteken megyek uh-ra, tarkóredő és kombinált teszt, remélem minden redben lesz, mi is reménykedünk fiúban (Kistitok:)), de lánynak is örülnénk. Anyagilag nem tudom hogy fogjuk bírni, igaz, hogy több lesz jóval a családi meg Esztinek fele lesz a kaja, de ez van.

    Lányok, a lakás szuper volt, egészen addig, amíg több helyen el nem kezdett vizesedni a frissen vakolt és festett fal :( Hülyére sírtam már magam emiatt, kiszárította Peti ventillátorokkal, de ez nyivlán nem megoldás, kénytelenek leszünk megint költeni rá, hogy miből.... lehet el kell adnunk a kocsit. VAnnak mindenféle technológiák, amik így utólag, de még az is lehet, hogy a csatornával van a gond, mert az egyik lakó szerint, aki mérnök itt megy pont körbe ahol kijött a víz. Most várjuk a közös képviselőt, ma ígérte hogy jön, persze nem jött, elég fa.szkalap a pasi, de jó lenne tudni, hogy ez most a mi s(Z)arunk, vagy  a házé, biztosítás nem állja-e (nem valószínű. Szóval zajlik az élet.

    Ja, hab a tortán Esztikém, pénteken elcsúszott a kövön, nekiszaladt a falnak, pont egy él résznél, akkora dudor lett a fején, hogy én még ilyet nem is láttam, jég, rohanás az ügyeletre, 2,5 órát voltunk ott, én persze nem ettem, Petinek fájt a foga, szerencsére kiderült, hogy semmi gáz, nem lett rosszul, nem tört a feje :) Pisi is megint előjön néha, hogy fogja magát és bepisil,ami jobban aggaszt az az éjszakai, ma pont beszéltem a gyerekorvossal, javasolta, hogy beszéljem meg vele, hogy ő tudja elzárni odalenn a "csapot" , legyen táblázat és készüljek sok ágyneművel. (aki nem tudná: még pelust adunk rá mindig éjszakára :(    )

     

    Különóra: most úgy volt Eszti fog járni lovagolni, csak közbejött anyós agyvérzése (nem is tudom írtam-e). Nagypapi vinné, én örülnék neki, jót tenne a mozgásának. Másra nem akarom vinni, oviban van egy-két dolog, de szerintem neki elég még az ovi,mint olyan. Amitől agybajt kapok, angoltanárként, hogy icipiciket angolul... nincs értelme, akkor van, ha egyik szülő angol anyanyelvű, vagy mondjuk humánkáéknál, ha itt születtek volna a fiúk és készülnek ki, de csak úgy tanulgatni... hát nem sok értelme van. Ettől nem fognak hamarabb tudni bármi is, viszont rögzülhetnek hibás dolgok elég rendesen. (tapasztalat)

    előzmény:
    Krisz8 (81015)
    2011-10-20  12:22
  23. 2011. október 25. 20:4481029.
    Hűű, tényleg, a sérv, akkor ez kilőve.  Lehet kapni eldobható WC ülőkét papírból, amit rátehetsz a WC-re, ha minden kötél szakad. Bár tudom, ez sem az igazi :(
    előzmény:
    KisTitok (81028)
    2011-10-25  20:42
  24. 2011. október 25. 20:4281028.

    Panndi, köszi, akkor látom, másnak is ugyanezek a megoldások jutnak eszébe. :) A DM-es bilit én is láttam már a boltban, de még nem próbáltuk. Tegnap este gondoltam is rá, de reggelig már nem tudtam volna venni. Panni egyébként ismeri a bilit, azt használunk itthon, én is a WC-vel próbálkoztam először, de attól idegenkedik. Szóval köszi a tippet, kipróbálom!

    A WC fölé emelés is átsuhant az agyamon, de rögtön el is vetettem, a terhesség kezdete óta nem emelem Pannit, most pedig a sérv miatt szóba sem jöhet.

    előzmény:
    Panndi (81027)
    2011-10-25  20:31
  25. 2011. október 25. 20:3181027.

    Sziasztok :)

     

    KisTitok, kisöcsi, éljen :)

     

    Nyilvános WC-re én sem ültetem rá, én a WC fölé szoktam tartani, baromi nehéz, főleg nagy hassal nehéz volt Zsófi 17 kilóját tartani, de így nem ért hozzá.

     

    Ami hasbarátabb megoldás, az az, hogy a DM-ben lehet kapni eldobható papír bilit. Nagyon picike összecsomagolva, könnyű szétnyitni, rá tud ülni, aztán mehet a kukába. Nekünk ezzel az volt   bajunk, hogy a lányok sosem ültek bilin, mert rögtön a WC-n kezdték, így mikor egyszer elővettem, nem tudták, mit akarok vele :)

     

    Amúgy én télen is hagyom őket a szabadban pisilni, a szükség nagy úr. Tavaly télen egyszer volt, hogy Zsófitól az overállt kellett lehámozni, mert pisilnie kellett, és nem volt más lehetőség.

    előzmény:
    KisTitok (81026)
    2011-10-25  15:07
9 10 11 12 13

Címlap

top