Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miért penészedik?

Torolt_felhasznalo_878714
Torolt_felhasznalo_878714
Létrehozva: 2006. december 18. 09:32

Szervusztok! Talán valaki járt már így közületek, de el vagyok keseredve. A nyáron vásároltam egy új építésű házat. Remek műanyag nyílászárókkal. Amíg jó idő volt folyamatosan résnyire nyitva hagytam az ablakokat, mert ugye száradnia kell a falaknak. A fűtési szezon kezdetén, már becsuktam mindent és maradt a napi szellőztetés. Így kezdődött ez a penész-vész. Napok múlva láttam, hogy itt-ott penészedik, az ikrem is figyelmezetett, hogy nála is szépen beindult a penészvirágzás. A építők, akiktől a házat vettem, azt tanácsolták, hogy fűtsek résnyire nyitva hagyott ablakoknál. Egy darabig meg is tettem, de miután láttam, a gázórán a számláló meg sem áll, igy becsuktam szépen az ablakokat, és maradt a szellőztetés. A penészeim pedig egyre nagyobb teret hódítanak maguknak a szép fehér falon! Én pedig romokban vagyok, mert még csatát sem tudok nyerni ellenük, nem hogy háborút. Kérlek szépen benneteket, aki tud jó tanáccsot adni, vagy a tapasztalát átadni, tegye meg, hogy segít nekem, és megosztja velem a saját stratégiáját.

Köszönöm!

 

  1. 2007. január 16. 12:2133.
    Vízszigetelés sem lehet, csináltunk pincét is. Ja, azt elfelejtettem mondani, hogy csak a tetőtérben találok penészt.
    előzmény:
    borostyan (32)
    2007-01-16  12:18
  2. 2007. január 16. 12:1832.

    Ott más - talán vízszigetelési - problémák lehetnek. Főleg 5 év után?!

    Az 50 éve felépített házak még hírből sem hallották a Dryvitot mégsem penészedtek, pedig a téglák még nem készültek olyan jó hő és hangszigetelő értékekkel...

    előzmény:
    szucsagika (31)
    2007-01-16  12:09
  3. 2007. január 16. 12:0931.

    5 éve lett készen a házunk, 38-as tégla, és a fiam szobája az idén befeketedett   . Domestossal mosom a falat. A gardrób szobában értem, mert ott teregetem a ruhákat, de a fiamnál? És először egy csíkban jelent meg, szerintem a koszorú vagy mi a fene.  Szóval nem tudom. Állandóan szellőztetek, a fiam ráadásul allergiás, így atztán külön jó neki, hogy a szobája penészes 

    előzmény:
    borostyan (29)
    2007-01-16  11:50
  4. 2007. január 16. 11:5630.

    Mivel még ilyenkor sok a víz a falban a fűtés alatt ez a víz kipárolog a falból és szépen megmarad a lakáson belül ha nincs hol távozzon. A szellőztetést nem tudjátok megúszni, de valóban jobb lenne teljesen kinyitott ablakok mellett.

    A főzés alatt nyitva az ablak? Vagy van páraelszívó a konyhában? A vizes ruhát hol teregetitek? Zuhanyozás, fürdés után nyitva az ablak?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_878714 (1)
    2006-12-18  09:32
  5. 2007. január 16. 11:5029.
    A téglafal plusz vakolattal alapjában véve semmi gond ha 38 cm vastag téglával falazzák a homlokzati falat és arra vakolnak... csak mielőtt tömeges kétségbeesések kezdődnének.
    előzmény:
    Wheels (25)
    2006-12-18  11:26
  6. 2007. január 16. 11:4728.

    A diszperziós vizes festékek is átengedik a vizet.

    Persze vannak olyan lakók akik már beköltözés után tapétáztatnak meg újra festetnek...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772164 (26)
    2006-12-18  12:44
  7. Torolt_felhasznalo_999168
    Torolt_felhasznalo_999168
    2006. december 18. 12:5127.

    Egy szaki azt ajanlotta nekunk, hogy: 2-3 orankent teljesen kitart ablakokkal szelloztessek 5 percet, utana huzzam fel a futest amennyire lehet . Szerinte a resnyire megnyitott ablak csak a hot szippantja ki. Kb. 10 napig ezt csinaltuk, es a nedvessegtartalom lejott 50-60 %-ra. Reggelre sem emelkedik 75 fole. Elotte 90% korul volt!  Mert peneszgomba benne lehet a levegoben, de csak akkor terjed, ha folytamatosan 75% fole emelkedik. Persze a gombas teruletet le kellett mosni gombaolo szerrel.

    A szigetelt lakasoknal kimondottan fontos a minel gyakoribb (nem folytonos billentett ablakos) szelloztetes, mert a falak nem tudjak a parat kiengedni, mig klasszikus epitkezesben ez mukodott

    Sok sikert, es kitartast!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top