Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Táborlakók kerestetnek

tindi13
Létrehozva: 2003. június 11. 06:59
Paraméterek: minden olyan jövendő vagy már kismamát várunk, aki velünk együtt izgulja végig az elkövetkezendő hónapokat. Szurkolunk azoknak akiknek még nem sikerült, és szorítunk azoknak akiknek már igen, de előéletük (vetélés :o( vagy egyebek folytán kicsit jobban izgulnak a többieknél. És persze mindenki mást, aki csatlakozni akar egy igazán vidám csapathoz :o)
Köszöntünk minden régi és új táborlakót!
  1. 2003. június 11. 12:34101.
    Oké lányok, akkor ha másnem majd nektek adok adózási meg hasonló tanácsokat :o))

    A TGYÁS, hosszabb nevén Terhességi Gyermekágyi Segély, 180 napig jár, már a szülés időpontját megelőző egy hónapban is igénybe lehet venni, és utána annyit ami még hátra van belőle, vagy a szülés után 180 napig, összege a tárgyévet megelőző naptári év átlag jövedelmének 70%-a, nincs maximuma, annak jár akinek a megelőző 2 évben legalább 180 napi munkaviszonnyal rendelkezik. Utána jár a GYED ugyanaz az igénylés feltétele, alapja szintén az igénylést megelőző naptári év átlag jövedelmének 70%, de maximum bruttó 83 ezer forint.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_210524 (92)
     
  2. 2003. június 11. 12:34100.
    a 3-4 hét gyakoriság, az teljesen oké.
    előzmény:
    maszat.t (96)
     
  3. 2003. június 11. 12:3399.
    Tindi, biztosan Te is sokoldalú vagy, és szerintem nincs olyan meló, amit ne lehetne megtanulni.
    Nekem egyszer volt egy férfi főnököm, aki azt mondta, hogy Őt nem érdekli, kinek milyen végzettsége és papírjai vannak, csak az, hogy el tudja-e végezni a munkáját vagy sem.
    Én pl. igy helyezkedtem el akkor egy olyan állásban, ahova diploma kellett volna. Szóval szerintem semmi nem lehetetlen és igenis, mindenki sokoldalú!
    előzmény:
    tindi13 (95)
     
  4. 2003. június 11. 12:3298.
    Tündi, neked is jó lesz nemsokára, nem is fogsz számitani rá és ott lesz a baba a pocakodba, ezek a babák nagyon viccesek:)))) Ha a párom nem beszél rá, hogy csináljak tesztet én még most is várom javába a menszit és ráfogom a melegre a rosszullétet:))))
    előzmény:
    tindi13 (97)
     
  5. 2003. június 11. 12:3097.
    látod Maszat milyen jó hogy rádumáltunk az esküvőre ? :o)
    mire jön a boldogító igen, ott a baba is :o) lehet csak erre várt, hogy törvényes szülei legyenek :o)))

    jaj, olyan jó neked. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2003. június 11. 12:3096.
    Nekem 3-4 hetente kellett volna
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_210524 (94)
     
  7. 2003. június 11. 12:2895.
    hú, hogy te milyen sok oldalú vagy :o)
    ha férfi lennék ilyen nő kéne nekem is :o)) (na, ezt sosem mosom le magamról. . . )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2003. június 11. 12:2894.
    Az én új dokim is azt mondta, hogy nem kell/ szabad túlzásba vinni az UH-t.
    Nekem 2 hetente kellett UH-ra mennem, nem tudom, a dokinak ez vaolt a mániája.
    előzmény:
    maszat.t (91)
     
  9. 2003. június 11. 12:2693.
    szivesen, Tundi! csak a kiejtest hogy oldjuk meg? :)))) mert itt az iras es kiejtes kozott mely-mely szakadek. . :))))
    amugy altalaban gimiseknek, erettsegi elott alloknak adok orakat: matek, kemia, fizika, biologia, foldrajz, tortenelem, francia, angol, szoval minden. . :))
    azt tudnam csinalni baba mellett is :)))
    vagy keresek valami szamitogepes dolgot neten, de itt nem tul elterjedt a tavmunka :((, mivel ugye mindenki minel hamarabb bezsupfolja a gyereket a bolcsibe es megy dolgozni :(((
    előzmény:
    tindi13 (90)
     
  10. 2003. június 11. 12:2692.
    Hű Luiz, Te miket mondasz;))))
    Mi is az a TGYÁS?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2003. június 11. 12:2491.
    Szerintem még most nem fog kukkolni, a doki a multkor is azt mondta majd csak akkor, ha már nagyobb lesz:)))), MI AZ A TGYÁS én is akarok olyat:))))
    Most volt itt a fényképész, aki az esküvőn fog fényképezni, mert egy albumot azért csináltatok, ha már ilyen puritán esküvőnk lesz, Manócska hagy lássa, milyen volt az esküvő a mami pocijában:)))))
    előzmény:
    tindi13 (86)
     
  12. 2003. június 11. 12:2390.
    köszömöm Poussin!
    klassz, adhatnál itt neten keresztül is nekünk órákat. mire megyünk megtanulnám a francia nyelvet :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2003. június 11. 12:2189.
    Tundi! javitottalak.
    Maszat! most ugy irigykedek :)))) de csak pozitivan. Es amugy is, par honap mulva mar en is mehetek kukkolni, remelem! :))
    nekem ugyis csak oktober vegeig van szerzodesem, ha jon a baba, nem keresek masik melot. . . igaz, nehez lesz anyagilag, mert itt nincs gyed, gyes, de majd kibirjuk, ha mas nem, maganorakat meg adhatok. . :)))
    előzmény:
    tindi13 (86)
     
  14. 2003. június 11. 12:2188.
    ez az otthonról való dolgozás nekem is tetszene. persze ez nálunk nem megoldható. de általánosságban jó dolognak tartom. az első időszak után, már biztos (persze még nem próbáltam) tud az ember egy kis időt szánni ilyesmire is, és akkor még lehet megússza a mindenféle gyesdepressziót és társait :o)
    valami munkát majd én is szeretnék otthonra, csak hát mihez értek amit otthon lehet csinálni?
    max. gépelés, diplomamunka ilyesmi.
    szociálpedagóguskodni otthon nem lehet :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2003. június 11. 12:1787.
    Hát nálunk az a helyzet, hogy ugyan a GYED-nél én is a maximumot kapnám, de az úgyis elmenne a hitel törlesztésekre, a férjem pénzéből meg nem tudnánk megélni mind a 3-an, itt rugalmasak, és mondták, hogy dolgozhatok otthonról is, és az azért még mindig jobb pénz, biztos nehéz lesz, de meg kell oldani valahogy, de már azon is gondolkodtam, hogy szépen elmegyek TGYÁS-ra az úgyis a fizu 70%-a, abból kijövünk, aztán GYED és mellette vállalok otthonra munkát, persze kevesebbet mint ez lenne, majd meglátjuk, csak tartsunk már ott. . .
    előzmény:
    maszat.t (83)
     
  16. 2003. június 11. 12:0986.
    de jó lesz neked Maszat!
    megy a párod is? ő is megkukkolja a picurt?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2003. június 11. 12:0985.
    Akkor most minden ok, szerintem erre várt a baba is, most már tuti minden rendben lesz!!
    Én minimálbérrel vagyok bejelentve, szóval biztosan valami nevetséges összeget kapok majd, de a férjemnek nagyon jól megy az üzlet, úgyhogy anyagi gondoktól nem kell félnünk szerencsére.
    előzmény:
    maszat.t (83)
     
  18. 2003. június 11. 12:0584.
    Még én sem tudom biztosan:))), ha majd látom az uh-on akkor elhiszem:)))))), nekem kedvem sincs dolgozni, 4 éve vagyok itt és rengeteget 24-36 óráztam mert nagyon szerettem a munkám, igaz az utóbbi 1-1, 5 évben erről leszoktattam őket, de már elfáradtam, most inkább pihennék:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_210524 (82)
     
  19. 2003. június 11. 12:0283.
    Szerencsére én a legmagasabb gyedet fogom kapni és a táppénzem is jó lesz, igy én otthon tudok lenni nyugalomba, kicsit összekell húzni magunkat, de nem vészes, és most jut eszembe ez a baba tényleg az alkalmas időt várta, az elsőnél a páromnak nem volt munkahelye, mert az előzőt ott hagyta mert soha nem volt otthon, elég aggasztó volt a jövő, de nem bántuk, csak legyen veleünk minden este, most talált egy munkahelyet ami elég jó és jött a baba is:))))))
    előzmény:
    Luiz (78)
     
  20. 2003. június 11. 12:0182.
    Értem, de akkor még nem tudja biztosan?
    Az én főnököm a napokban, amikor vérvétel miatt később jöttem, csak vigyorgott, és kérdezte, hogy jön-e a baba? Mondtam Neki, hogy sajnos még nem.
    előzmény:
    maszat.t (79)
     
  21. 2003. június 11. 12:0081.
    én éppen egy ügyintézős sétából jöttem vissza :o)
    itt annyiban jó, ha van munka csinálom, de ha kész, akkor netezhetek, mehetek a dolgaim után :o)

    Luiz!
    azért a kedves párodat itt egy kicsit megcincáljuk ha nem viselkedik veled szépen :o)

    az én kedvesem mikor terhes lettem, csak azt látta, hogy állandóan álmos vagyok. du. 6-kor már képes voltam szunyálni. mivel fájdogált a hasam, nagyaon óvatosan takarítottam, na akkor rám dörrent, hogy mi ez a kupi, miért nem szólok ha egyedül nem bírkózok meg vele. aztán segített.
    remélem most is segíteni fog :o)
    Poussin!
    köszi hogy feltettél. csak azt elírtam, nem 2001-től, hanem 2002-től próbálkozunk. az évekkel (is) mindig bajban vagyok, majd javítsd már ki. köszönöm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2003. június 11. 11:5980.
    Szóval Luiz, akkor Te nem leszel veszélyeztetett? Tényleg tudja valaki, hogy akinek már volt sikertelen terhessége, akkor mindenképpen veszélyeztetett lesz a következővel vagy nincs összefüggés? Én -ha nincs gond- szívesen dolgoznék majd, ameddig lehet.
    előzmény:
    Luiz (78)
     
  23. 2003. június 11. 11:5879.
    Nem avattam be, rájött magától, én mindig izgága, minden lében kanál voltam, most meg több időt töltök a wc-ben mint a munkám melett és őszintén szólva elég szarul nézek ki, illetve hétfőn kellett volna dolgoznom és egy kolégámat kértem meg, jöjjön be mert nagyon rosszul vagyok és már akkor gyanús volt a dolog, mert én soha nem szoktam ilyet csinálni:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_210524 (77)
     
  24. 2003. június 11. 11:5578.
    Nekem is ugyanilyen a munkám, senki nem ellenőrizgeti, hogy mikor mit csinálok, csak a munka legyen kész, akkor jövök megyek amikor akarok, kivéve, mikor évente 4-5 alkalommal itt vannak a spanyolok, mert ők ellenőrzigetnek, és folyton csesztetnek, a legszebb az egészben, hogy mivel mindig minden kész volt, és jól meg volt amit kértek, ezért egyre többet és többet kérnek, az elődömnek negyede ennyi munkája volt, nekem meg hónapról hónapra több, de azért nem kell beleszakadni, csak idegesít, hogy a fizut miért nem emelik ehhez mérten. . . de nincs okom panaszkodni, viszont nekem akkor is maradnom kell ha babás leszek, meg utána is otthonról kell majd dolgoznom a baba mellett, mert egy fizuból nem élünk meg, sajnos túl sok adóságunk van a ház miatt. . . de inkább ez, mint hogy majd csak 10 év múlva legyen gyerekünk a pénz miatt. . .
    előzmény:
    poussin25 (74)
     
  25. 2003. június 11. 11:5277.
    Maszat, már beavattad a főnöködet? Azt hittem, csak a jövő héten tudja meg a nagy hírt? És hogyan reagált?
    előzmény:
    maszat.t (76)
     

Címlap

top