Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Táborlakók kerestetnek

tindi13
Létrehozva: 2003. június 11. 06:59
Paraméterek: minden olyan jövendő vagy már kismamát várunk, aki velünk együtt izgulja végig az elkövetkezendő hónapokat. Szurkolunk azoknak akiknek még nem sikerült, és szorítunk azoknak akiknek már igen, de előéletük (vetélés :o( vagy egyebek folytán kicsit jobban izgulnak a többieknél. És persze mindenki mást, aki csatlakozni akar egy igazán vidám csapathoz :o)
Köszöntünk minden régi és új táborlakót!
  1. Torolt_felhasznalo_645033
    Torolt_felhasznalo_645033
    2007. február 8. 17:4196826.

    Sziasztok!!

    Csak két kép erejéig:-), gyorsan, szóval Tindike a mi fellépőnk igy néz ki.

    pusz

    Katinka kitartás, nemsoká Te mesélsz szüléstörténetet.:-)

    előzmény:
    tindi13 (96825)
    2007-02-05  11:42
  2. 2007. február 5. 11:4296825.

    Csinikém, jaj ezek a lányok, meseszépek. és micsoda széles jókedvvel vannak  látom Kamilla babának nem kell a szomszédba menni hatalmas szempillákért, és te is jól nézel ki 

     

    Katinka, hu hát nagy történetet nem tudok kerekíteni. reggel 7,30 kor amniora mentünk, a dokim volt ügyeletes mákomra. akkor már 2 ujjnyi volt a méhszáj, mondta ma visszajövünk, Nórit helyezzük el. még elvittünk usziba utána, mikor jöttünk onnan ki, olyan 10 körül kezdtem érezgetni valamit. hazamentünk, Nóri anyósékhoz, zuhanyoztam, és igazából mire indultunk- érkeztünk 8 ból 3 perces és már tolófájások jöttek. nem sokat vacakoltunk. még az nst-t sem volt már idő rámtenni, már tolófájások jöttek. át a szülőágyra, 3-at nyomtam és kint is volt Réka baba 

    hát tömören ennyi. minden gyorsan felpörgött. nekünk is csak a csodálkozásra volt idő...utána 

     

    szorítok h azért Timi baba maradjon még egy kicsit, had nőjön meg erősödjön csak odabent. ráér még kifele hurcolkodni, szóval vigyázz magadra amennyire rajtad múlik.

     

    puszika Tündi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2007. február 3. 22:0896824.
    Tindi, gratula ehhez a csöppséghez. Nóri mit szól a "bőgőmasinához"?

    Csini, nagyon édes ez a kis mosolygós lányka! Meg a nővére is!

    Hát lányok, én meg pont azon gondolkodtam mostanában többször is, hogy olyan nagy már Levi, bár önállóan nem eszik, még mindig eljátssza egy-egy össze nem rágott falatnál a hattyú halálát, nagyon akaratos. Szóval olyan jó lesz megint babázni! Nem félek az éjszakázástól sem. Valahogy úgyis lesz majd!

    És attól sem félek, hogyha előbb szülnék. Bár, ha utánaszámolok, én májusban "szültem"! Talán emiatt működök most így. Azért persze azt szeretném, ha Timi még legalább 4 hétig bent maradna! A 36. héten még kell mennem uh-ra, bár a doki a vizsgálat közben mondta, hogy fejjel lefelé van a pici (múltkori uh-n ugye medencevégű volt, előtte végig fejvégű). De jó lenne, ha legalább azt megvárná, amíg a kórházi cuccomat összepakolom. Az ő ruhácskái közül a fehéreket ma mostam, a sötéteket holnap fogom. Aztán ezt a temérdek ruhát még vasalni is kell + hegyekben áll a mi cuccunk is, ugyanerre várva!

    Tindikém, érdekelnének a gyors szülés részletei... mármint az a része, hogy mikor volt az első fájás és mennyi idő telt el onnantól, mire kórházba kerültél. A többit el tudom képzelni, a dokik, szülésznők azt sem tudták gondolom, hogy hova kapjanak a nagy sietségben főleg, hogy még a köldökzsinórt is neked kellett elvágni

    Katinka + Timi 32+1
    előzmény:
    tindi13 (96822)
    2007-02-03  18:41
  4. Torolt_felhasznalo_645033
    Torolt_felhasznalo_645033
    2007. február 3. 21:0696823.

    Sziasztok!!!

    Én is bekukk, ráadásul önző módon ujabb fotok, mert végre fotozhato már Kamiszka mosoly:-)))

    Tindikém, nagyon idillikus:-)), bár együttérzek a nem könnyü müfaj müvelésében......, lesz ez jobb is meg rosszabb is még, de sajna nincs varászpálcám, én is dobnék pár hónapot a gyereken, pl, hogy azonos napirendjük legyen:-)), a napi egy alvás és éjjel átalvása már nagy segitség lenne:-)), ja meg a jóidőt is beprogramoznám, vessetek meg érte, de én januári létemre sose birtam tulzottan a telet, de igy, hogy picurkám nem is rajong az öltözködésért....., szóval hosszu nappalokat, világost és kellemes játszoteres időt kivánok:-)

    Áhh, igazad van Baba, ambivalens ez a csecsemőkor, mert olyan édi meg minden, meg leteszem ott marad:-), nem dumál vissza, stb:-), de a sirások,az éjjelek..., ettől függetlenül én is nosztalgiázom, mert elővettem Maja naptárkáját, amibe főbb infokat leirtam és hát..., az 1éves szülinapját amikor olvastam....., elsirtam magam, olyan fura, még alig két és féléves, nemrég volt, de már olyan messzi...., még nem ment, nem beszélt....

    No persze a naptárt azért olvasom, hogy mikor milyen volt Maja és én hogyan éltem meg, mennyire voltam szorongos és fáradt, hát.... még messze amikor magabiztos és kipihent leszek. Tulajdonképpen már most is látom, hogy a 2. félév nehezebb lesz, beindul Kamisz, lesz annyi vita, beindulnak a fogacskák, meg a szeparácios időszak..., szóval sok jóra perpill nem számitok, de remélni szabad:-), azért fosok is!!!!

    Katinka, Pou és V. Gyöngy is dolgozik ezerrel, nem nagyon van friss velük, jól vannak, a gyerekek is nőnek, idő meg nulla a netre, de majd keresem őket, hogy ők jelentkezzenek már:-) Norbika ovis, Luka is pár napra bölcsis.

    Nem lesz semmi gond Katinka:-))) már edzett vagy, és ráadásul naprol-napra nő Timi-baba, ugyhogy nyugi!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2007. február 3. 18:4196822.

    gyors bekkuk..

    szóval valóban, január 21-én, rapid sebességgel megszületett Réka lánykánk 3680 gr és 50 cm-el. mindnekinek ilyen szuper gyors, és ha van olyan, akkor könnyű szülést kívánok. 11.25-kor bementünk a klinikára, 11.49-kor megszületett. nem volt már idő semmire. a köldökzsírórt is én vágtam el, és szuperul voltam/vagyok (most egy kis fáradtságot leszámítva, Nórinak egyszerre 6 foga jön, ordít egész nap . másnap már a gátsebem sem fájt. össze sem lehet hasonlítani az előző szülésemmel. vagyi s  össze lehet, de ....

    Katinka, pihenj sokat, már nem kell sokat várni nektek sem a lánykára! drukkolunk hogy minden jól menjen. Levi mellett mondjuk nem tuodm hogy tudzs pihenni, biztos nem könnyű.

     

    Csinikém, hihi terhesség...no nem baj, nem tom nálatok hogy van, nálunk lekerült a további napirendről, ki pipálhatom ezen élményeim sorozatát  -  nagy megkönnyebbüléssel.... 

    ezt a csecsemő korszakot azért én sem sírom vissza, édes pofa meg minden, azért amikor már beszélget, eszik magától, jön megy, lehet vele dumcsizni, vergődni, nagyokat játszani..más. persze ennek is megvannak a szépségei amiben most van Réka, de hazudnék ha azt mondanám nem várom hogy már kicsit nagyobbacska legyen 

    puszi mindnekinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_298819
    Torolt_felhasznalo_298819
    2007. február 3. 10:4096821.

    Csini, megertem a hozzallasod!

    en a terhesseget vegigcsinalnam, bar az allando aggodas nem kellene hozza, meg az elso 4 honap hanyinger, de utana jo lenne

    sajna nem lehet valogatni

    a csecsemokort en is kihagynam, de azert most nosztalgiazom, hogy milyen picike is volt EMillia, szoval igen is meg nem is

    a sirast en is kihagynam, meg az aggodast, hogy eleget eszik vagy nem, az nem kell

    Katinka drukk, hogy ne legyen semmi gond!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2007. február 1. 23:1196820.
    Tindinek nagy gratula, hogy ilyen ügyesek voltak!

    Hát, végül Timi csak 1 édes pulcsit kapott és 1 nagy csomag pelenkát. Meg ma vettem neki 1 r.ujjú és egy ujjatlan body-t, ja és cumit az üvegre, hogyha kell, legyen itthon. Igazán nem is kell sokmindent vennem neki. Azokat meg jövő kedden szerzem be.

    Érdekelne, hogy pl. mi van Pou-val, V.gyöngyivel, meg a régi bandával! Úgy eltűntek

    Mától feküdnöm kell sokat, mert laza a méhszájam, nehogy kinyíljak. Szóval próbálom betartani az elkövetkezendő 1-1,5 hónapban.

    Katinka + Timi 31+6
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_645033 (96819)
    2007-01-31  13:17
  8. Torolt_felhasznalo_645033
    Torolt_felhasznalo_645033
    2007. január 31. 13:1796819.

    Haho:-)

    Tindinek meg van Réka baba, beszéltem vele telefonon, gyorsan meg lett, pontos adatokat nem tudok, de nagyon jól vannak, a szoptatással küzdenek. Kire vagy kiváncsi, ha tudok róla vmit persze megirom:-)

    Rigui megirta, hogy teso lesz:-))) Köszi a bókot:-)

    Ha öszinte akarok lenni, én sajnos egyik terhességemre sem gondolok vissza nagy nosztalgiával, én inkább az a kategoria vagyok, aki örül, hogy már kint vannak, egészségesek, sőt ha még öszintébb akarok lenni, akkor ezen a csecsemőkoron is tul lennék szivem szerint...., a sirások..., ez a Maja kora bejön minden nyügjével együtt is, de kezelhetőbb, a beszéd, az egy alvás, az éjszaka átalvása miatt, no meg, hogy az evése is olyan egyértelmübb. Maja imád vásárolni, nincs is általában nagy gond vele, perpill az inkább, hogy én nem nagyon tudok menni boltocskázni, mert a kicsi erre még nem alkalmas....

    Kitartás Katinka, egy a biztató ezekben a nehézségekben, hogy mulik az idő, mulik vele a szitu is, persze jön uj, de már gyerekekkel ilyen az élet....

    Édesség nálam elég alap babával, baba nélkül, kivános vagyok csokikra általában:-(, de Kamillával keveset szedtem fel, sőt talán fogytam, engem nem engedett este enni a leányzo, mert akkor attol nem aludtam. Bár nálam az orrbajom volt az alapprobléma, amivel nem tudtam mit kezdeni, csak a nem alvás..., irtozat!!!! Én emiatt is szedtem a magneb6-ot rendszeresen.

    Jó vásálást a kisTiminek:-))) pusza

    előzmény:
    H_Katinka (96816)
    2007-01-29  22:11
  9. 2007. január 30. 21:2196818.
    Rigui, nem emlékszem, hogy írtad-e... bár a feledékenység kimondottan kismama-jelenség

    Mi havonta 1x megyünk nagybevásárolni (az ehavi holnap lesz) és ilyenkor úgy érzem, eleve nyugtatóval kéne elindulni. Levi kb. az Auchan feléig bír bent ülni a kocsiban, utána ki kell venni (ha nem vesszük ki, ki akar mászni) és onnantól pakol! Polcokról le, kocsiba be. Bármit, amit meglát! Szerencsére eddig nem volt olyan, hogy csak a pénztárnál vettem volna észre, hogy valamit pluszban is vettünk

    Örökké ég a gyomrom! Januárban majdnem 1 doboz Rennie-t megettem már!

    Jövő héten megyek beszerezni a kelengye hiányzó darabjait. Eddig semmit nem vettem még Timinek De talán holnap beugrik 1-2 darab neki is a kocsiba.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_147884 (96817)
    2007-01-30  19:48
  10. Torolt_felhasznalo_147884
    Torolt_felhasznalo_147884
    2007. január 30. 19:4896817.

    sziasztok!

     

    Csini! tündériek a lányok! :-))) szép mind a 2.

    Katinka! huhh, lassan a finisben! mikorra is vagy kiirva pontosan? hol fogsz szülni? Vácon?

     

    dackorszak: ne is mond... mi is küzdünk rendesen. ha fáradt vagyok nehezen viselem. ha alszik Csenge nekem is aludni kell. ._))) de ma pl. kimaradt, mert inkább elmentem bevásárolni. itt volt az öcsém, ő vigyázott Csengére. egyedül nem szeretek már vele menni, mert rákapott a pénzbedobós, ráülős kütyükre és a pénztártól egyenesen sprintel oda. én meg nem tudok fizetni és gyerek után rohanni egyszerre.... úgyh ha tudok egyedül vagy családilag vásárolunk. ja, azt írtam már, h nlunk is jön a kisteső. a héten leszek 22.hetes. .-D

    előzmény:
    H_Katinka (96816)
    2007-01-29  22:11
  11. 2007. január 29. 22:1196816.
    Szia Csini!

    Tündériek a lányok! Hogy ez a pöttöm milyen iramban nő!

    Tudsz a régiekről valamit? Olyan rossz, hogy így szétszéledt ez a jó kis banda
    Az meg még rosszabb, hogy az új körből kizártak... mindegy.

    Köszönöm kérdésed, jól vagyunk, ma kimostam az első adag cuccot, ami Minié (baldachin-fejvédő együttesek, hordozó huzata, ilyesmi). Össze van készítve az 56-62-es méret, az is mosásra vár. És még begyűjtöm pár helyről, amit ígértek lányos ruhákat, mert amúgy van ruhánk dögivel... ,de mind fiús!

    Továbbra is nagyon kívánom az édességet... Te hogy voltál ezzel a várandósságaid alatt? Kilókkal jól állok, még mindig tartom a +5-6 kg-ot.

    Az éjszakáim elég borzasztóak. Ha 10 körül elalszom, akkor tuti fent vagyok hajnalban 1-2 órát. Most 1 hete próbálok fent maradni 11-ig, éjfélig és így a menetrendszerinti pisilések után vissza bírok aludni. Levi 8 óra körül ébreszt reggelente.

    Tart a dackorszak nálunk ezerrel, néha nagyon nehezen viselem. Olyankor egy magnézium tabletta beugrik a nap végére, hogy a pocakot "rendberakjam", ha már a fiamat nem bírom

    Katinka + Timi 31+3
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_645033 (96815)
    2007-01-29  16:56
  12. Torolt_felhasznalo_645033
    Torolt_felhasznalo_645033
    2007. január 29. 16:5696815.

    Sziasztok!!!!

    Jöttem kicsit büszkélkedni a lányokkal.:-))) Probálnánk a Kamilla mosolyát megörökiteni, de nem eccerü, mert folyton akkor a fényképezőgép érdekli...

    Jól vagyunk, bár fáradtan és nagyon tavaszt várva, nem kéne ennyi gönc, kicsit frusztrálja a sok cula, no meg a világosság jót tenne Majcinak is, mert du-n is lehetne menni.

    Katinka, mesélj hogy vagytok????

    pusz

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2007. január 12. 14:3596814.
    Sziasztok!

    Rigui, kösz a dícséretet!

    Hát, Levi napjában vagy tízszer megkérdezi, hogy hol van Mini?
    De azért kíváncsi vagyok, hogy mit szól majd egy kis bőgőmasinához

    Rakok fel friss pocakfotót.

    Katinka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_147884 (96813)
    2007-01-11  21:40
  14. Torolt_felhasznalo_147884
    Torolt_felhasznalo_147884
    2007. január 11. 21:4096813.

    Katinka! huhh, h telik az idő! .-)))) mindjárt itt a vége. Levi nagyon szép nagyfuú lett! :-))) mit szól a hugihoz?

    Csini! a csajok is elragadóak! .-))) nekem 1-2 Maja grimasz=Csenge grimasz. tipikus csajok.... Kamcsi meg csudaszép!

     

    Baba!nekem is jó lenne, mert sztem is szép. egyébként a H&M ben vettem az árkádban. ott lehet kapni nagyon klassz kis ünnepi ruhákat. van hozzá cipő is,. de abból kicsit vettem. .-( jó lesz a keresztlánynak jövőre....

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_298819
    Torolt_felhasznalo_298819
    2007. január 11. 14:5596812.

    Rigui,

    szuper ez a kinai ruha Csengen, nekem is kell persze felnottben

    honnan szereztetek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_147884 (96809)
    2007-01-09  13:55
  16. Torolt_felhasznalo_645033
    Torolt_felhasznalo_645033
    2007. január 10. 14:4396811.

    Sziasztok!!!

    A nagy strapában. most egy BUÉK részemről is, meg pár kép, mert én is örömmel nézem a többiekét:-)))

    Katinka hajrá:-))), közeleg az idő!!!

    Föleg Tindinek:-)))

    A pocakosoknak, sok türelmet és segitséget is kivánok ha jön a teso!!!!, nem egyszerü melo, de szépséges is, csak birjuk szuflával, én nagyon várom a nyarat és örülök, hogy egyelőre nincs hideg tél, két gyerekkel mozogni, öltöztetni..., jobb igy perpill!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2007. január 9. 20:3796810.
    Szia!

    Csinos a kisasszony, nagyon!

    Pocakom egyre nagyobb, bár még csak +5 kg környékén járok. Valószínű, hogy az mind a hasam...
    Timi nagyon sokat ficánkol. Tegnapi uh előtt épp megfordult, úgyhogy most medencevégű, de szerintem azóta már vagy 3x össze-vissza forgolódott.
    Levi meg egy eleven kis rosszcsont továbbra is. Nagyon foglalkoztatja őt Mini, meg az összes kisbaba.

    Régiekről tud valaki valamit?

    Katinka + Timi 28+4
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_147884 (96809)
    2007-01-09  13:55
  18. Torolt_felhasznalo_147884
    Torolt_felhasznalo_147884
    2007. január 9. 13:5596809.

    Sziasztok!

     

    BÚÉK mindenkinek így megkésve is.

    Katinka! h vagy? pocak mekkora már?

    mi jól vagyunk. nálunk júniusban jön a következő baba, ha minden jól megy. most éppen szieszta idő, így bekukkantottam.

    Csini! a lányok tündériek! csodaszépek! :-)

    Búzeaszem! gratula a 37.héthez!

    Luiz! DDDD örülök Neketek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2006. december 31. 15:2096808.
    Sziasztok!

    Pár fotóm nekem is van.

    Nagyon boldog új esztendőt kívánok mindenkinek!

    Katinka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_645033 (96807)
    2006-12-25  22:57
  20. Torolt_felhasznalo_645033
    Torolt_felhasznalo_645033
    2006. december 25. 22:5796807.

    Sziasztok!!!

    Kicsit megkésve, de én ezekkel a fotokkal szeretnék csupa jót kivánni az ünnepek alkalmábol mindenkinek!!!:-)))

    Ennyire futja tőlem.., nézzétek el nekem:-)

    sok-sok puszi, sok-sok szeretéssel

    én és a lányaim

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2006. december 24. 16:0496806.

    Kellemes karácsonyi ünnepeket és nagyon boldog új évet kivánok mindenkinek!

    Szerdán 36hetes leszek!

    előzmény:
    mirama (96805)
    2006-12-23  20:02
  22. 2006. december 23. 20:0296805.

    Sziasztok!

    Kellemes karácsonyi ünnepeket és boldog új évet kívánok!

    Luiz! Gratulálok! Gyönyörű karácsonyotok lesz. :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2006. december 23. 11:3896804.

    Örülök hogy akkor most már minden rendben van veled!

    hát, türelem kell hozzájuk az biztos. mi most az önálló evéssel bírkózunk. magától mé g nem megy, borul minden az ölébe, én adom köpi ki, amitől kezdek idegbajt kapni...szóval nem eccerű a képlet 

     

    sajnos tényleg pangunk, de hát magamon látom, hogy alig jut időm ideülni 

     

    Maszatka, nagyon gyönyörű nagyfiú lett Tomi!! nem is tudom mikor láttam róla utoljára képet, lassan elkezd csajozni 

     

    Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánunk mi is mindenkinek. boldog, békés újévet. és minden babára vágyónak  nagy nagy babazáport, könnyű babavárást, aztán zökkenőmentes szülést, szopiztatást, sok tejet...soroljam még?  

    előzmény:
    H_Katinka (96802)
    2006-12-23  07:52
  24. 2006. december 23. 09:1996803.
    Kellemes karácsonyi ünnepeket és boldog új évet kívánunk mindenkinek

    Tünde, Tomi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2006. december 23. 07:5296802.
    Sziasztok!

    Luiz, megkönnyeztem a soraidat! Annyira örülök, hogy hamarosan Te is anyuka leszel!!! Azt kívánom, hogy nagyon sok örömöd legyen ebben a kis kukisban. Tudom, hogy feledtetni nem tudja azt a sok mindent, amin keresztül mentél ahhoz, hogy Ő megfoganhasson, de remélem tompítani tudja majd a fájdalmadat!

    Tindikém, aranyos vagy, hogy aggódsz, a keményedéseim megszűntek, sőt párszor volt a múltkor és (lekopogom) azóta sem jelentkeztek.
    Hát, hogy Levi segítség? Én ugyan nem így gondolom, sőt, nyugtatókkal kéne indítanom egy-egy közös sütögetést, de az az öröm az arcán, ami arról árulkodik, hogy mennyire élvezi, hogy beleszúrhatja a pogácsaszaggatót a kinyújtott tészta közepébe , szóval önmagáért beszél .

    Remélem Ti is jól vagytok!

    Mostanában annyira pang a topic... ha belegondolok, hogy Ti voltatok az első netes "családom"... szóval hiányoztok.

    A készülődésből már csak a főzés van (és talán hétfőn még sütök egy túrós pogácsát, ha találok valami jó kis receptet) és a holnapi ajándékozás. Sajnos a férjemet beosztották holnap éjszakára Emiatt szomorú is vagyok, de Levi ajándékok okozta öröme gondolom valamelyest kárpótol majd. Ahhoz képest, hogy csak 1-2 dolgot akartunk venni neki (ugye nemrég volt a szülinapja), szóval szép kis csomagok várják, hogy leendő kis gazdijukhoz kerüljenek.

    Lányok! Nagyon-nagyon boldog, békés karácsonyt és babában (és persze egészségben) gazdag új esztendőt kívánok mindannyiótoknak!

    Katinka + (Eszter) Tímea 26+1
    előzmény:
    Luiz (96799)
    2006-12-22  13:37

Címlap

top